Jaký je rozdíl mezi ponorným a stacionárním mixérem?

Ponorný nebo stacionární mixér: co je lepší a co hledat při výběru recenzí kupujících

Mixér je elektrický domácí spotřebič, který umožňuje rychlé sekání potravin, drcení ledu, přípravu pyré nebo omáček, šlehání nápojů nebo pěny. Mixér může být stacionární nebo ponorný.

Stacionární mixér se pokládá na stůl, pracuje spíše samostatně, vyžaduje minimální ovládání, ponorný. při práci je nutné držet v rukou, je nutná přímá účast osoby, položit na stůl není možné (až na vzácné výjimky), lze pouze položit.

Liší se také způsobem umístění potravin vůči samotnému mixéru. U stacionárního mixéru jsou ingredience umístěny uvnitř mixéru. u ponorného mixéru je naopak mixér umístěn uvnitř nádoby se surovinami.

Existuje pouze jeden spotřebič, ale dvě varianty. Který z nich je vhodný pro určitou kuchyňskou práci a který ji nezvládne? Který mixér připraví velký nápoj a který dětské pyré k obědu?? Které zařízení se vyplatí koupit pro každodenní použití a které pro příležitostné použití? Zjistíme to.

Blender

V krátkém čase připraví pyré, drcené a sekané potraviny. Mixér lze použít k přípravě koktejlů, zeleninových pyré a ovocných pyré, šlehání potravin a mnoha dalším činnostem. Skvělé pro přípravu jídla pro malé dítě. Existují dva hlavní typy spotřebičů. Lze použít jako stacionární nebo ponorný mixér. V prvním případě se model nepohybuje, ale je nastaven na jednom místě. Nádoba se naplní pokrmem, zavře se víko, zapne se stroj a dosáhne se požadované konzistence. Ponorný model je nutné držet v ruce, ale lze jej použít kdekoli v kuchyni. Přístroj je ponořen do nádoby s potravinami a mele je.

Výhody a nevýhody

Za zmínku stojí hlavní výhody mixéru. Patří mezi ně:

 • Funkčnost.
 • Může být samočisticí.
 • Kompaktní a snadno skladovatelné, zejména ponorné varianty.
 • Příznivá cena.
 • Dobré zpracování, některé modely umožňují i sekání matic.

Zařízení má však i negativní stránky:

 • Konzistence pokrmu nemusí být stejnoměrná.
 • Velké kusy potravin nelze vždy dobře nakrájet.
 • Stacionární model vyžaduje oddělený kuchyňský prostor.
 • Ve většině případů malé porce.

Jak si vybrat mixér

Hnětení těsta nebo pyré na polévku, šlehání koktejlů nebo výroba krému s dobrým mixérem. Kompaktní a funkční mixér vám nejen usnadní, ale také urychlí přípravu oblíbených pokrmů. Jak si vybrat mixér mezi stovkami modelů od renomovaných výrobců. vypráví obchod.podle.

Ponorný mixér

Má podlouhlý geometrický tvar. V horní části je elektromotor a ovládací knoflíky, zatímco ve spodní části jsou pohyblivé nože nebo jiné nástavce. Její název napovídá, že se ponoří do jakékoli nádoby, která obsahuje rozmixované potraviny. Krása ponorného mixéru spočívá v tom, že nezabírá mnoho místa a lze s ním manipulovat v jakýchkoli nádobách, na které jste zvyklí ve své kuchyni. Tyto mixéry se často dodávají s dalšími nástavci, které vám poskytnou ještě větší všestrannost. Kompaktnost je u ponorného mixéru velkou výhodou. To je ideální, pokud plánujete spotřebič příležitostně používat k hnětení těsta nebo přípravě pyré. Nevýhody stroje: pokud je objem mixovaných potravin příliš velký, ruka se jednoduše unaví z dlouhého namáhání. Pozor je třeba dávat i na používané náčiní: pokud nesekáte nebo nešleháte, může dojít ke kontaminaci kuchyně postřikem ze stran, pokud není mísa dostatečně hluboká.

Stacionární mixér

Stacionární mixéry mají samostatnou uzavřenou mísu s pohyblivými noži ve spodní části. Miska je namontována na řídicí jednotce, kde jsou umístěna tlačítka motoru a přepínače režimů. Výhody stacionárních mixérů: dobře mixují a sekají produkty. ideální pro přípravu různých omáček, krémů a koktejlů. Těsně uzavřený džbán zajišťuje, že se obsah džbánu nerozstříkne. Jediná nevýhoda: tento typ mixéru zabírá v kuchyni více místa než ponorný mixér.

Výkon mixéru

Výkon mixéru ovlivňuje výkon tohoto domácího spotřebiče. To je patrné zejména při práci s pevnými potravinami a ledem. Vyšší výkon zajišťuje rychlejší a kvalitnější sekání. Při výběru výkonu mixéru byste měli myslet na to, k čemu budete mixér nejčastěji používat. Smíšené koktejly a polévky jsou naprosto v pořádku pro jakýkoli model kapacity. Pro drcení pevných potravin je nejlepší zvolit verzi s výkonem 350-400 W. A pokud plánujete sekání ledu pravidelně, musíte se poohlédnout po ještě větších modelech, např. s příkonem kolem 700 W.

Objem a typ mixovací nádoby

Většina výrobků na trhu má objem džbánu od 0,5 do 2,5 litru. Za standard se považuje objem 1,5 až 1,7 litru. Stacionární mixér pro čtyřčlennou rodinu by měl mít minimální objem nádoby 2 litry. Objem nádoby ponorného mixéru závisí na jeho velikosti a funkčnosti. U zařízení s volitelnými nástavci je to 1 litr. Ačkoli je na trhu poměrně dost zařízení s nižším počtem rychlostí. Samotný džbán může být vyroben ze skla nebo plastu. Skleněná miska je odolná proti opotřebení. časem nevybledne ani se nepoškrábe. Je však také těžký a může se roztříštit. Plastová miska je mnohem lehčí než skleněná a také méně křehká. přežije pád ze stolu. Plastové mísy se naopak mohou časem zbarvit a někdy se na nich vytvoří síť drobných prasklin, které nelze snadno opravit.

READ  Robotický vysavač s lidarem a kamerou

Režimy a rychlosti

Čím více rychlostí mixér má, tím lepší může být rychlost odstřeďování pro váš výrobek. Na trhu jsou dnes k dispozici mixéry se třemi rychlostmi, které mohou většině uživatelů stačit, ale také ty s více než 25 rychlostmi. Jaké jsou výhody vysokých rychlostí?? Možnost nastavení otáček nože. Jinými slovy, vysoké otáčky umožňují mixéru rychle a důkladně sekat, šlehat a mixovat potraviny. A nízkootáčkové mixéry lze použít ke zpracování viskózních nebo pevných produktů. Například pro přípravu jemné paštiky je vhodné nejprve nasekat vařená játra v mixéru při nízkých otáčkách a poté rychle připravit paštiku při vysokých otáčkách. Je třeba zdůraznit, že vysokorychlostní mixéry jsou obvykle vyhrazeny profesionálním kuchařům. Pokud si však vyberete mixér s vyšším počtem rychlostí, ujistěte se, že máte k dispozici hodně rychlostí, mezi kterými můžete přepínat. Nastavení musí být plynulé. tj. od maximální po minimální rychlost v krocích.

K čemu slouží

Funkce kuchyňského mixéru jsou rozmanité. Vzhledem ke své konstrukci a velikosti může spotřebič:

jaký, rozdíl, mezi, ponorným
 • To znamená, že můžete krájet zeleninu a ovoce i maso, ať už vařené nebo čerstvé;
 • K sekání ledu, drcení ořechů, sušeného ovoce nebo zrnkové kávy;
 • k přípravě pyré;
 • šlehat krémy a pěny;
 • Smíchejte přísady do dresinků, koktejlových směsí a omáček.

Existují tři typy mixérů.

DŮLEŽITÉ!Mixér je nepostradatelným pomocníkem pro mladé rodiče, protože je velmi praktický pro přípravu ovocných a zeleninových pyré.

Viz takéChladnička v interiéru kuchyně: jak ji zkombinovat s čelními plochami?

Pro jaký druh mixéru?

Takový mixér se skvěle hodí na přípravu palačinkového těsta, koktejlů, smoothies, dětské výživy. Dokáže prolomit led s dobrou silou. Profesionální modely mají autoprogramy. algoritmy připravené k použití s nastavenými kombinacemi provozních časů a rychlostí nožů. Ve stacionárním mixéru můžete také připravit polévkové pyré, ale horkou polévku budete muset nalít do mixéru, což je nepohodlné. Množství polévky je navíc omezeno objemem džbánu, a protože plný džbán nelze vylít, lze najednou „nalít“ maximálně 1,2-1,4 litru. Má to i svou světlou stránku: díky džbánku je velmi snadné výslednou směs vylít. Důstojnost džbánového mixéru však spočívá v jeho bezpečnosti. Je těžké si představit, že uživatel dosáhne prsty na dno džbánu, když je džbán v provozu. A u ponorných mixérů se mohou stát různé nesmyslné příběhy. například ho můžete omylem zapnout, když něco čistíte zpod nože. ale nepředbíhejte. Ale nepředbíhejme.

Další výhodou džbánů je, že fungují a nemusíte je namáhat, zatímco ponorný mixér musíte držet a ovládat v míse nebo hrnci.

Elektronicky řízený džbánkový mixér s funkcí výrobníku ledu

Při výběru stacionárního mixéru stojí za to věnovat pozornost spojení mezi nádobou a motorem. pokud je vyrobeno z křehkého plastu, nevydrží dlouho. Příkony od 600 W jsou pro stacionární mixéry standardem, ale modely s příkonem 750 W a více nemají problém s drcením ledu, a tedy i mraženého ovoce a bobulovin, což rozšiřuje kulinářské možnosti přístroje: můžete například připravovat smoothies přímo ze zmražených směsí. Se sekáčkem na led však musíte zacházet opatrně: nejprve se podívejte, zda je to v příručce povoleno. Některé modely mají pro tento proces speciální režim „drcení“. o tom není pochyb. Mixéry jsou hlučné, ale existují i tišší modely. například Bosch a Electrolux. Další věc, na kterou si dejte pozor, je „poklop“ ve víku nádoby. pokud tam je, můžete přidávat potraviny za chodu mixéru, například koření nebo vývar.

Někteří výrobci tvrdí, že jejich mixéry mají samočisticí funkci. nevěřte tomu, jde o čistý marketing, za který se nevyplatí přeplácet. Princip spočívá v tom, že do konvice nalijete vodu a stisknete tlačítko start. !“To je ono, vysyp ten bordel. Tolik k samočisticí funkci jakéhokoli stacionárního mixéru.

Stacionární mixéry

Stroje z této skupiny odpovídají svému názvu. jsou stolní a nemusíte je držet v ruce. Spotřebič se skládá ze dvou částí: základny s ovládacím panelem a mísy. Tělo mnoha modelů je opatřeno speciálními gumovými nožičkami, které stojan pevně drží a nedovolí mu, aby se během provozu pohyboval. Stacionární mixéry mají několik výhod:

 • Speciální tvar nože, který zvedá celé hrudky ze dna nádoby.
 • Efektivnější a rychlejší míchání přísad.
 • Větší mísy než ponorné modely.
 • Může být dodán s mlýnkem na mletí obilovin, koření a zrn.
READ  Lze plastové nádoby mýt v myčce nádobí?

Stacionární mixéry mají své nevýhody. Především vyžadují volný prostor na pracovním stole. Spotřebič musí být umístěn tak, aby se dal pohodlně používat a nemusel se pokaždé přenášet.

Druhá nevýhoda se týká funkčnosti spotřebiče. Pokud je třeba produkt nasekat nebo nakrájet na plátky v určitém tvaru, připravit pyré nebo vyšlehat hmotu, stacionární mixér nepomůže.

Není určen pro tuto práci. Třetí nevýhodou je nižší výkon ve srovnání s ponornými protějšky. Ty nabízejí výkon 600 až 1000 W, stacionární mixéry pouze 400 W. Ačkoli je tato nevýhoda relativní. S tímto výkonem spotřebují spotřebiče méně elektřiny.

Fedulova Anna, 32 let, Omsk. Omsk

Na dlouhé vaření obvykle nemám čas, takže mixér pro mě byl dlouho očekávaným nákupem. Vybral jsem si stacionární model, náklady vyšly dražší, ale nemůžete si myslet, zda se zařízení vyrovná se zeleninou, kuřecími řízky nebo ořechy. Zatím žádné stížnosti, funguje skvěle při více rychlostech, sekání je plynulé a velmi rychlé.

Jaký je rozdíl mezi předponou a předložkou?

Odrůdy zařízení

Moderní mixéry se dělí na dva hlavní typy: stacionární a ponorné. Zkusme zjistit, jaký mixér je lepší: džbán nebo ruční zařízení.

Stacionární mixéry

Stacionární mixéry se skládají z pouzdra a odnímatelné nádoby. V horní části (mísa) jsou nože, které jsou nezbytné pro drcení nebo míchání ingrediencí, a ve spodní části (tělo) je elektrický mechanismus, který aktivuje tytéž nože. Potraviny se vloží do nádoby, zavře se víko a přístroj se spustí stisknutím tlačítka.

 • Míchání nápojů, koktejlů;
 • K přípravě šťáv, pyré, protlaků, polévek a koktejlů;
 • Smetana ke šlehání, omáčky a krémy;
 • příprava tekutého těsta na palačinky;
 • ledoborec.

Výkony moderních stacionárních mixérů se pohybují od 180 W do 2270 W. Menší spotřebiče jsou samozřejmě vhodnější pro šlehání nápojů, přípravu polévkového pyré a pro přípravu nápojů. Jednotky s výkonem 300-650 W jsou dobrou volbou pro tekuté a středně tvrdé produkty. Kromě výše uvedeného mohou i jednotky s vyšší kapacitou mlít tvrdší a viskóznější přísady.

Objem džbánu se může pohybovat od 400 ml do 2 litrů. Samozřejmě záleží na každém jednotlivci, aby se rozhodl, která volba je nejlepší. Například pro tříčlennou nebo čtyřčlennou rodinu postačí 1,5 l objemu.

Mísy se obvykle vyrábějí z plastu, skla a kovu. Ty jsou považovány za nejdražší. Ačkoli je spotřebič díky sklu o něco těžší, při použití skleněné nádoby můžete sledovat proces vaření. Kromě toho materiál neabsorbuje pachy. Robustní plastové nádoby jsou nejběžnější, cenově dostupné a vyměnitelné. Je velmi důležité tento materiál pečlivě vybírat, protože nekvalitní plast může zkazit chuť potravin.

Mísy mají obvykle praktickou výlevku, která usnadňuje vylévání připraveného jídla na talíř. Další výhodou je otvor na víku, díky kterému není nutné zastavovat celý spotřebič, abyste mohli přidat ingredience.

Stacionární stroje jsou jedinečné tím, že mají další trysky a zásobníky. Kromě univerzálního sekáčku, který je součástí každého takového spotřebiče, je často dodáván s mlýnkem na sekání jednotlivých produktů menších než objem mísy, šlehačem, těsně uzavíratelným hrnkem pro vynášení várky z domu.

Stacionární mixéry se od sebe liší počtem rychlostí. Nejjednodušší jednotky pracují na jednu rychlost. Existují však i pokročilejší modely s rychlostí až dvacet sekund.

jaký, rozdíl, mezi, ponorným

Další výhodou těchto spotřebičů je speciální režim ochrany proti přehřátí. Díky této funkci se mixér v případě nebezpečí automaticky vypne.

Výhody stacionárního zařízení:

 • pracuje samostatně a nepotřebuje žádnou pomoc;
 • Snadno z ní připravíte nápoje, pyré, polévky i těsto na palačinky;
 • umí drtit led a
 • Jeho samočisticí funkce pomáhá uživateli při čištění;
 • snadné ovládání;
 • přijatelná cena.
 • Vyžaduje samostatné místo na stole;
 • funguje pouze ve speciální nádobě;
 • Obecně mele větší porce;
 • špatně mele tvrdou zeleninu, maso.

Ponorný mixér

Chcete-li si ušetřit čas a námahu při šlehání, zvolte ponorný mixér. Přístroj se skládá ze dvou částí: kovové nebo plastové rukojeti s motorem uvnitř a rotující trysky s lopatkami. Mimochodem, čím více čepelí nůž má, tím lépe se jídlo krájí. K mixéru není přiložena žádná nádoba, protože funguje s jakýmkoli nádobím. Tento praktický přístroj snadno nahradí mixér, mlýnek na maso, mlýnek na kávu i kuchyňský robot.

Pro domácnost je nejvhodnější robustní spotřebič s příkonem 350 W a více. Mixér by neměl být příliš těžký. musíte ho chvíli držet v rukou. Materiál těla by měl být kovový nebo z odolného plastu. Obojí má své využití. Pogumované vložky na rukojeti jsou důležitým detailem, který je třeba mít při nákupu na paměti, jinak vám mixér vyklouzne z rukou.

READ  Rozdíl mezi indukční a sklokeramickou varnou deskou

Zařízení s kovovým ostřím jsou sice dražší, ale jsou odolnější, trvanlivější a snadno se čistí. Šlehací nástavce z plastu vydrží kratší dobu, existuje možnost, že se plast časem rozpadne na škodlivé složky. Kromě toho nesmí být ponořeny do horkého prostředí.

Ponorné mixéry, stejně jako stacionární mixéry, sekají potraviny různou rychlostí. Díky pěti rychlostem je považován za nejvhodnější mixér pro domácnost. Tyto spotřebiče jsou také vybaveny nástavcem na nože (některé mají odnímatelné nože), nástavcem na šlehání, šlehačem, výrobníkem pyré atd.

Ponorné mixéry lze pohánět stejně jako stacionární mixéry. Existují však i bezdrátové modely. Kvůli baterii v rukojeti jsou samozřejmě trochu těžší a méně výkonné. Jejich provozní doba je kratší než 30 minut, poté se musí znovu nabít. Nejste však vázáni na jedno místo a můžete se volně pohybovat po domě. Tento mixér je ideální volbou pro rodiny s malými dětmi.

Pokusme se pochopit, čím se ponorný mixér liší od stacionárního, zvažme výhody a nevýhody těchto zařízení.

 • funkčnost;
 • mobilita;
 • mixuje v jakémkoli nádobí (na rozdíl od stacionárních mixérů);
 • je lepší zvolit přípravu malých porcí;
 • Lze je přemístit podle potřeby;
 • Příprava netrvá dlouho;
 • snadné čištění, údržba a skladování.
 • Ne vždy kvalitně mele pevné potraviny;
 • Není tak dobrý jako stacionární mixér pro přípravu koktejlů;
 • Akumulátorové modely jsou navrženy pro krátkou dobu provozu;
 • je obtížné dosáhnout homogenní konzistence;
 • je třeba držet v ruce, což vede k únavě
 • vysoká cena.

Srovnávací tabulka

výběr mixéru je velmi individuální. Prvním krokem je určení úkolů, které musí spotřebič v kuchyni plnit. Tak bude jasné, který model je pro vás ten pravý.

Pro jednoduchost a přehlednost jsem pro vás připravil srovnávací tabulku všech představených mixérů. Rychle určí, který mixér je pro vás ten pravý. Zde jsou uvedeny hlavní vlastnosti a funkce ponorných a stacionárních modelů.

Vlastnosti Ponorná ponorná mísa s nástavci Stacionární ponorná mísa s napařovačem
Kompaktní Malé rozměry, při skladování zabírá málo místa Střední velikost, t.к. Včetně trysek, které je také třeba někde skladovat Velká velikost plus je dodávána s nástavci a je třeba myslet na to, kde a jak je uložit Střední velikost.
Svazek Zvládne téměř jakékoliv množství potravin. Nemá omezovací misku, lze ji ponořit do větší nádoby a zapnout na požadovaný režim. Podobně jako ponorný mixér bez nástavců. Má limit objemu mísy 2 litry. Pokud to nestačí, uvařte v míse a vyklopte do jiné nádoby. Objem mísy 0,5 litru. Velmi malé pro rodinu, ale dostatečné pro malé dítě.
Speciální funkce Můžete si ho vzít s sebou na cesty, což je výhodné. Žádné omezení, kolik toho můžete připravit. Další nástavce rozšiřují funkčnost mixéru. Vysoká rychlost. Rychlé vaření v režimu turbo. Výběr rychlostí. Vysoký výkon. Vhodné zejména pro přípravu dětské stravy.
Co se vaří Koktejly, koktejly, polévky a pyré. Koktejly, koktejly, polévky. pyré, sekání suché hmoty, mletí, šlehání smetany nebo vajec.

Některé modely jsou vybaveny: struhadlem, výrobníkem ledu, kráječem.

Při výběru mixéru je třeba zvážit dvě hlavní vlastnosti:

 • Výkon. Vyšší rychlost nabízí ještě více možností. Vysoce výkonný mixér promění i ty nejtvrdší produkty v prach. Měli byste zvolit stupeň vaření 700 W nebo vyšší. Pokud se zaměřujete na pyré, polévky a koktejly, postačí vám nastavení 200 až 600 W.
 • Materiál. Miska může být vyrobena z plastu, kovu nebo skla. Skleněné džbány mají pozitivnější vlastnosti, pokud jde o trvanlivost a spolehlivost. Jsou průhledné, neztrácejí svůj vzhled po celá léta a hlavně umožňují sledovat proces. V případě ponorného mixéru je plast lehčí, kov dodává moderní styl. Mluvím o těle. Ponořená část může být také jiná. Nespoléhejte se na plastové trysky, pokud jde o matice. Pro mletí pevných potravin je lepší zvolit kovovou trysku.

Doufám, že vám moje srovnávací tabulka a přehled zástupců různých typů pomůže rozhodnout, který mixér je lepší koupit. ponorný nebo stacionární. A mám také článek, který vám pomůže koupit levný mixér v internetovém obchodě. Rozhodněte se správně a sdílejte tento článek se svými přáteli na sociálních sítích!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS