Je mikrovlnná trouba v horní skříňce po ruce?

Kam umístit mikrovlnnou troubu v kuchyni?

Abyste se svými spotřebiči ladili, musíte si jejich umístění promyslet ještě před zahájením renovace. Pokud však neplánujete zásadní modernizaci, existuje mnoho způsobů, jak spotřebiče pohodlně umístit. Sdílení nápadů, kam v kuchyni umístit mikrovlnnou troubu, aby nezabírala tolik místa a zapadla do okolí.

Umístění mikrovlnné trouby v prostorné kuchyni není problém: nejtradičnější a nejlevnější možností je pracovní deska. Je to pohodlné, protože mikrovlnná trouba je v pohodlné výšce a nic nebrání otevírání dvířek. Před postavením mikrovlnné trouby na pracovní desku se ujistěte, že je v její blízkosti místo pro ohřívaný talíř. Neumísťujte spotřebič do blízkosti sporáku nebo dřezu. Optimální umístění mikrovlnné trouby s rohovou skříňkou je v rohu, který je nejčastěji nevyužívaný.

Může být mikrovlnná trouba umístěna na okenním parapetu?? Ano, pokud je kombinován s pracovní deskou. Pokud mikrovlnnou troubu připevníte na obyčejný okenní parapet, bude zařízení opticky znepřehledňovat prostor a nadměrně ohřívat plastový povrch. Kromě toho musí být základní deska dostatečně široká, aby umožňovala správnou cirkulaci vzduchu.

Základní pravidla pro umístění

Mikrovlnné trouby se používají často, proto je třeba pečlivě dbát na jejich umístění.

 • Optimální výška od podlahy je 60-150 cm;
 • Nesmí být umístěn v blízkosti sporáku, trouby, radiátoru nebo jiných vyhřívaných spotřebičů;
 • Umístěte troubu tak, abyste na ni snadno dosáhli rukou;
 • Nestavte mikrovlnnou troubu vedle dřezu;
 • Dbejte na to, aby nic nebránilo otevírání nebo zavírání dveří;
 • Větrací otvory nesmí být ucpané. Obvykle se nacházejí na horním panelu. Spotřebič se může spálit, pokud se do něj dostanou částečky jídla nebo vody;
 • Na spotřebič neodkládejte vnitřní předměty ani kuchyňské náčiní.
READ  Jak vařit těstoviny v mikrovlnné troubě

Není vhodné ignorovat rady týkající se ergonomie a bezpečného umístění. Nesprávně používaná mikrovlnná trouba se rychle rozbije, a pokud není dobře umístěna, hrozí, že se polijete horkým jídlem a popálíte se.

Normy a předpisy pro instalaci

Vzhledem k tomu, že ventilace spotřebiče musí být otevřená, a také vzhledem k dalším technickým požadavkům je nutné při instalaci určit správné vzdálenosti mikrovlnné trouby od ostatních zařízení, jakož i od stěn, podlahy nebo zadní části skříně.

Například vzdálenost zadní části mikrovlnné trouby od stěny musí být nejméně 150 mm. Na základě toho je vhodné umístit je do rohové kuchyňské stěny nebo na nízkou skříňku. Tím je zajištěno dodržování technických předpisů.

Pokud se rozhodnete jej namontovat na držáky nebo stojan, ujistěte se, že nad ním nebo v jeho blízkosti nejsou žádné skříně nebo skříňky. Lze umístit vedle jídelního stolu.

Pokud nebyl sporák původně plánován jako vestavný, jeho umístění do výklenku se nedoporučuje. Dochází ke kondenzaci. Ačkoli řešení závisí na konstrukci větracích otvorů a těsnosti rámu skříně. Je vhodné vzít v úvahu tyto individuální aspekty návrhu. Může být umístěn v uzavřené skříni, ale pokud je uvnitř dostatek místa.

Stylové: hodí se do kuchyňské linky

Jedná se o módní, krásný a pohodlný způsob umístění mikrovlnné trouby. Je to samozřejmě dobré místo, kde začít, než si objednáte kuchyňskou linku. Předem se rozhodněte, v jaké výšce a vedle jakých kuchyňských spotřebičů chcete mikrovlnnou troubu umístit.

A sdělte svá přání plánovači. Chladničku vám můžeme dodat buď jako standardní vybavení, nebo ji můžeme podle vašich požadavků individuálně upravit.

Je vhodné se předem rozhodnout pro model spotřebiče. Moderní mikrovlnné trouby se mohou výrazně lišit velikostí.

Při jeho umístění dbejte na následující: Ideální poloha pracovní desky musí být na dosah ruky od mikrovlnné trouby. Z hlediska klasického umístění je nejúčinnější vedle lednice.

Základní pravidla pro umístění

Vzhledem k tomu, že mikrovlnná trouba musí být často používána, je třeba věnovat náležitou pozornost místu, kde je umístěna.

 • Optimální výška od podlahy je 60-150 cm;
 • Neumisťujte jej vedle sporáku, trouby, radiátoru nebo jiných vyhřívaných spotřebičů;
 • Umístěný tak, abyste na něj mohli snadno dosáhnout rukou;
 • Mikrovlnnou troubu neumisťujte do blízkosti dřezu;
 • Dbejte na to, aby nic nebránilo otevírání a zavírání dveří;
 • Větrací otvory nelze blokovat. Obvykle jsou umístěny na horní straně. Pokud se do ní dostanou částečky jídla nebo vody, může dojít k vyhoření spotřebiče;
 • Na spotřebič nepokládejte kuchyňské náčiní ani nábytek.
READ  Lze sklenice sterilizovat v mikrovlnné troubě?

Při plánování kuchyňského nábytku je třeba dbát na místo pro mikrovlnnou troubu. Moderní skříňky vyrobené na míru a na míru se často dodávají s policí pro spotřebič.

Mikrovlnná trouba v horní skříňce je praktická, ať už jde o

Máme jeden jako na posledním obrázku. Spodní část. Zásuvka, horní. Výklenek pro mikrovlnnou troubu. Dlouho jsme přemýšleli, zda to udělat pod ním, ale nakonec jsme toho nelitovali.

Eugenie Goroděcká

Stačí ji dát do skříňky, nejdřív jsem si myslel, že by bylo nepohodlné otevřít skříňku, pak otevřít mikrovlnnou troubu. Ve skutečnosti se ukázalo, že žádné problémy, a ne tak často ji používáme

Anna, zatím bez mikrovlnné trouby, ale místo pro ni je také připraveno, ve výklenku)

Tamara Melnikova

Přímo ve vysoké jednotce. Během vaření. Otevřené dveře. Je vždy zavřená. Vytvoření otvoru pro zásuvku uvnitř. Je to pro nás pohodlné.

Kristy Afanasieva

Gremlin, bez kterého si už nedokážu představit život

Velmi dlouho přemýšlel o tom, jak umístit mikrovlnnou troubu v nové kuchyni. Existovaly tři možnosti: 1. Obětovat pracovní plochu a nainstalovat ji na ni;2. Obětovat zásuvky nebo výklopné police;3. Obětování prostoru určeného pro pohovku a prodloužení počtu spodních zásuvek, aby bylo místo pro mikrovlnnou troubu.

Každopádně jsem se rozhodl zbavit se mikrovlnné trouby nadobro a už půl roku toho nelituji.)

P.S. V poslední kuchyni byla mikrovlnná trouba podobná té na obrázku 4 a její používání bylo velmi pohodlné.

Instalace mikrovlnné trouby na horní část chladničky

Člověk, který se rozhodne namontovat mikrovlnnou troubu na ledničku, nikde nenajde přímý zákaz takové činnosti. Spotřebiče lze instalovat i za sebou. Můžeme být šťastní, nejsou žádné problémy? Nespěchejte; to, že neexistuje výslovný zákaz tohoto druhu umístění, neznamená, že neexistují žádné další záludnosti.

READ  Značky na nádobí pro mikrovlnné trouby

Mikrovlnné trouby jsou ošemetné a poněkud nebezpečné spotřebiče. Nejvhodnější je umístit jej na místo, které umožňuje dobré proudění vzduchu ke spotřebiči a je nepřístupné dětem.

Dobré vědět! „Umístění mikrovlnné trouby na chladničku je možné, pokud jsou splněny určité podmínky.“.

Nedoporučuje se bezmyšlenkovitě montovat tuto jednotku na chladicí skříň. Oba spotřebiče se mohou porouchat. Může také představovat riziko zkratu mikrovlnné trouby.

Smartblog Digest

Kam umístit chladničku: názor odborníků. Umístění chladničky na místo, které usnadňuje její používání. Sdílení odborných komentářů o tom, jak to udělat a kam správně umístit chladničku s mrazničkou.

mikrovlnná, trouba, horní, skříňce

Krabice v interiéru: kam a co uložit?. Sdílení tipů, jak ušetřit místo pomocí stylových krabic a skříní.

Jak ukládat důležité drobnosti, které se neustále ztrácejí?. Klíče, které zmizí, když opustíte dům, nepolapitelný dálkový ovladač od televize a důležité dokumenty, které beze stopy zmizí. Připravili jsme pro vás několik užitečných nápadů, jak se s tím vším vypořádat.

Osobní prostor v bytě: názory a myšlenky psychologa z „Kvartblogu“. Potřebuje člověk ve svém bytě osobní prostor?? Vyřešte to s pomocí psychologa.

Jak si vybrat šatník snů: osobní zkušenost. 5 tipů pro výběr toho správného. Quartblog vám poradí, jak si vybrat šátek snů, který je pro vás ideální!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS