Je možné v multicookeru použít mísu, která je poškrábaná?

Použití mísy

Než začnete používat novou mísu, porovnejte její rozměry s původní mísou.

Obě misky (původní a novou) položte vedle sebe na rovný povrch (např. Stůl). Výškový rozdíl nesmí být větší než 1.5 mm.

Umístěte novou misku dnem vzhůru na původní misku. Nová pánev nesmí přesáhnout průměr původní pánve o více než 1 mm.5 mm od každého okraje. Nová miska může být již původní miska.

Pro tlakové hrnce. Sejměte kryt a u modelů, kde je upevněn, jej vyklopte co nejvíce nahoru. Nasaďte pánev horním okrajem na okraj těsnicího kroužku. Pánev by měla ležet rovně a nekroutit se. Pro srovnání proveďte totéž s původní pánví.

Vraťte mísu do multifunkčního/tlakového hrnce. Přitiskněte pánev rukou k topnému tělesu tak, aby mísa vyčnívala horní částí přibližně stejně jako původní pánev. Ujistěte se, že pánev nevisí za horní okraj na plastovém nebo ocelovém vnitřním plášti. Při přitlačování pánve k topnému tělesu ji otáčejte proti ose v mírném úhlu ve směru nebo proti směru hodinových ručiček. Dno pánve a topného tělesa by mělo vykazovat známky kontaktu (škrábance, šmouhy, oděrky atd.).П.), což naznačuje, že ohřívač těsně přiléhá k tělu. Pokud na plastovém nebo ocelovém vnitřním plášti multifunkčního/ tlakového hrnce vidíte oděrky, pak mísa není dostatečně vysoká, visí na přírubě a nedosahuje k topnému tělesu. Zvolte větší velikost pánve.

Doporučení pro používání a péči o misky s keramickým povrchem:

Čistěte teplou vodou a pracím mýdlem (nepoužívejte silnější SMS, protože keramika se rozpouští v alkáliích) nebo hořčičným práškem. 2. Suché. 3. Otřete rostlinu. Olej.

Po uvaření přelijte hotový pokrm z pánve do skleněné nádoby (např. Nádoby z křemenného skla vhodné do mikrovlnné trouby;5). Misku ihned po vaření vyčistěte, vytřepejte z ní vodu a uložte ji na teplém a suchém místě. V multifunkčním hrnci s otevřeným víkem.6. Příležitostně (při opakovaném denním používání jednou denně až jednou měsíčně při zřídkavém používání) otřete vnitřek mísy vatovým tamponem navlhčeným v oleji (rostlinný, olivový, lněný atd.).П.);7. Vyvarujte se mechanických nárazů, protože smalt je náchylný k praskání;8. Vyhněte se tepelným šokům.

Je přísně zakázáno mýt mísu v myčce nádobí a používat silné alkalické mycí prostředky. Pračka může způsobit tepelný šok z působení horké páry a výrazné zvýšení aktivity pracího prostředku při vystavení vysokým teplotám.

Doporučení pro používání a péči o misky s nepřilnavým povrchem (PTFE):

Misky jsou vhodné zejména pro smažené, pečené nebo jiné pokrmy obsahující cukr, škrob, mouku, mléko nebo kombinaci výše uvedených látek.

  • Nové misky opláchněte teplou vodou, vytřepejte z nich kapky a osušte je. K sušení lze použít troubu nebo zbytkové teplo multifunkčního vařiče (bez zapojení do sítě) s otevřeným víkem multifunkčního vařiče.
  • Vnitřek mísy vytřete rostlinným olejem, olivovým olejem nebo máslem (apod.).П.), můžete použít vatový tampon nebo vatový tampon.
  • Předehřejte mísu v troubě na 175-200 °C po dobu 10-15 minut.
  • Zkontrolujte fungování standardních programů vaření, zejména režimu „Vaření v páře“.
  • V případě odchylek od normálních provozních podmínek nás informujte pomocí e. E-mail.
  • Aby výrobek vydržel déle, doporučujeme používat špachtle apod. Silikonem potažené nebo dřevěné nádobí. Mísa je připravena k použití.

Tato jednoduchá opatření zajistí, že póry a škrábance v nepřilnavém povlaku budou uzavřeny olejovým filmem a udrží si nepřilnavé vlastnosti po dlouhou dobu.

Doporučení pro misky řady Eco bez povrchové úpravy:

Mísy jsou nejvhodnější pro vařená, dušená a dušená jídla, zejména pro dlouhé vaření (více než 1 hodinu).

Pánev umyjte z obou stran pomocí gelu na mytí nádobí. Nalijte na dno mísy malé množství horké vody, přidejte několik kapek mycího prostředku typu Fairy, rozmíchejte jej ve vodě a namočte roztokem stěny, dno i vnější stranu mísy. Nechte působit 5 až 10 minut, poté znovu naneste a opláchněte vlažnou vodou, dokud se netvoří pěna.2. Opláchněte pod tekoucí vodou. Otřete do sucha.3. Zkontrolujte, zda fungují standardní programy vaření, především v režimu vaření v páře „“““. Použijte roztok kyseliny citronové ve vodě v množství 5 g (1 h).Lžíce) na litr vody. V případě výskytu vodního kamene nebo hnědých skvrn na stěnách/dně mísy (to je případ velmi tvrdé vody) zopakujte postup převařením roztoku kyseliny citronové. Je povoleno zvýšit koncentraci kyseliny o dvojnásobek t.Е. Až 10 g./litr vody.5. V případě odchylek od běžného provozu nás prosím kontaktujte e-mailem. E-mail.6. Občas nám pošlete fotografie připravených jídel.Další videa najdete zde:http://multi-chasha.Ru/video

READ  Nejnižší hladina hluku chladničky, která

2012 ©. NEC. Mísa pro multifunkční hrnce, tlakové hrnce Panasonic, Redmond, Philips, Marta, Vitesse, VICONTE Brand, DAEWOO, Kromax Endever, LaCuchina, Land-Life, Maruchi, Liberty MARTA, Maxwell, Unit, VES a další.

Stále budete potřebovat vadnou pánev pro multicooker

Nespěchejte s vyhozením staré vadné mísy multicookeru, která má ochrannou teflonovou nebo keramickou vrstvu, která se již nepoužívá. Bude vám dobře sloužit po mnoho let, jako druhý čas, ale bude použit pro specifické pokrmy.

Miska je opravdu užitečná pro přípravu masa nebo ryb v alobalu (není třeba kazit teflonovou vrstvu) a všech dalších pokrmů, které vyžadují přípravu v alobalu. Do misky nalijte trochu horké vody (proč potřebujeme vodu? Viz níže). Můžete jej také použít například k ohřevu hotového jídla v hrnci. Vložte jej do mísy multicookeru a zvolte požadovaný režim. Hrnec můžete samozřejmě ohřát i v troubě. Pokud však máte plynovou troubu. Spolu s hrncem „ohřejete“ i kuchyňskou linku (mikrovlnnou troubu nepoužíváme).

DOPORUČENÍ PRO KONKURENTY (od mé ženy) Pokud chcete jen něco ohřát v hrnci, misce nebo v hrnku a nejste omezeni čekací dobou. Nastavte spotřebič na „Předehřátí“ (teplota 60-80 stupňů Celsia). Pokud potřebujete něco rychle a prudce ohřát v hrnci, misce nebo šálku. Nastavte parní režim (teplota 105 stupňů), ale na dno mísy nalijte třetinu šálku horké vody z kohoutku. Pokud potřebujete ohřívat ještě rychleji a silněji, musíte ohřívat v režimu „Fry“ (130 stupňů). Do mísy multicookeru nalijte také trochu vody.

PROČ JE VODA POTŘEBNÁ? Zaprvé proto, aby se multicooker automaticky nevypnul, když zjistí, že je něco v nepořádku. Za druhé: ohřev je rychlejší, protože se nejedná pouze o dno ohřívače, ale také o páru z odpařené vody. Objemový ohřev. Za třetí: Aby se zabránilo nepříjemným pachům. Ačkoli se uvádí, že teflon začíná degradovat při 250 stupních, byl proveden experiment s ohřevem prázdné mísy multicookeru v režimu „Fry“ (a to je 130 stupňů), který odhalil vznik nepříjemných pachů. Proto. Ohřívejte pouze vodou! V ideálním případě by bylo dobré teflonový povlak zcela odstranit, ale to je poměrně časově náročná operace.

TIPY OD MĚ OSOBNĚ Když jsem doma, ráda si mezi jídly dávám svačinu (pizzu, chebureky, etschpochmak, kuřecí koláče, vafle atd.).П.) a samozřejmě je chcete jíst horké, takže opět používám starou multicookerovou mísu pro větší pohodlí. Samozřejmě můžete k ohřevu výše uvedených svačinek použít i standardní misku multicookeru, ale víte, jak nepohodlné je její následné čištění ve srovnání s talířem. Proto jsem na dno staré mísy multicookeru položila plochý talíř, který dokonale odpovídá vnitřnímu průměru mísy, a na talíř jsem položila svačinu k ohřátí.

VYHLÁŠENÍ. V tomto informativním článku jsem uvedl činnosti, které jsem provedl se svou mísou multicooker a se svým multicookerem. Výše uvedené informace můžete PŘIJMOUT nebo PŘIJMOUT na vlastní nebezpečí, je to vaše volba. Nepřebírám žádnou odpovědnost za vaše jednání s mísou a vařičem multicooker.

Co se děje s ventilem při používání multifunkčního vařiče

Parní prvky pracují v jednostranném režimu. Umožňují únik přebytečné páry a zároveň zabraňují vniknutí vnějšího vzduchu do multifunkčního vařiče.

Počáteční provozní fáze

Toto utěsnění zabraňuje nadměrnému tlaku uvnitř spotřebiče. Bod varu kapaliny je dosažen již po 10-15 minutách.

Odkaz! Při zvyšování tlaku vzduch pomalu uniká výstupním otvorem. Je slyšet mírný syčivý zvuk.

Během provozu

Po dosažení nastavené hodnoty se prvek automaticky odpojí. Zůstává v zavřené poloze, dokud není tlak uvnitř spotřebiče příliš vysoký.

Současně s uzavřením odtoku přestane syčení. To znamená, že spotřebič je v režimu plného vaření.

Dvě polohy ventilu

Bezpečnostní prvek má zpravidla dvě polohy. „otevřeno“ (Vent) a „zavřeno“ (Seal).

  • Pokud má spotřebič vařit nebo dusit potraviny, musí být parní ventil uzavřen. Tím se uvnitř vytvoří potřebný tlak.
  • V režimu smažení je naopak vhodné nechat ventil otevřený. Je nutné odstranit kouř a karcinogenní látky vznikající při zahřívání rostlinných a živočišných tuků z multifunkčního vařiče.

Odkaz! Některé moderní modely mají sofistikované ventily, na kterých lze nezávisle nastavit tlak uvolňování páry. Díky tomu můžete vařit různé pokrmy v režimu, který je pro vás nejvhodnější.

READ  Jak vložit teleskopické lišty do trouby

K čemu slouží parní ventil v multicookeru: Účel, použití

Každý spotřebič, který vytváří páru pod tlakem, je vybaven speciálním bezpečnostním zařízením. Domácí multifunkční vařiče nejsou výjimkou. Každý spotřebič bez ohledu na model má zabudovaný parní ventil. Podívejme se, jaké funkce plní a jak funguje.

Tato část patří do bezpečnostního systému. Jeho hlavní funkcí je uvolňování přebytečné páry uvnitř spotřebiče při vaření.

Nápověda! Moderní multicookery jsou vybaveny automatickými ventily, které nevyžadují další nastavení a seřízení. Při určitém vnitřním tlaku samy uvolňují přebytečnou páru.

Rychlejší vaření potravin

Tlak uvnitř spotřebiče urychluje proces vaření. Multicooker zde funguje jako autokláv: čím vyšší tlak, tím vyšší teplota. Nezapomínejte však na limity robustnosti pouzdra.

Bezpečnost

Důležitost ventilu, zdánlivě nevýznamného konstrukčního prvku, si můžeme uvědomit, když si představíme, co se může stát v případě jeho selhání nebo poruchy.

Během vaření se kapalina uvnitř multicookeru intenzivně odpařuje a vytváří velké množství páry. Aniž by unikal, hromadí se uvnitř spotřebiče, vytváří vysoký tlak a zároveň se zahřívá na 150-200 °C.

Důležité! Pokud ventil nefunguje, dosáhne tento tlak dříve nebo později kritické hodnoty. Tím vzniká reálné nebezpečí výbuchu.

Následky výbuchu kovové pánve s horkým vzduchem uvnitř mohou být pro všechny, kteří se v té době nacházejí v kuchyni, velmi katastrofální.

A pokud je prvek vadný?

Pokud parní ventil nefunguje správně, nemůžete multicooker používat.

Pokud je zablokovaná, je snadné se s ní naučit pracovat. V takovém případě je třeba jej vyčistit a po ujištění, že funguje správně, jej znovu vložit.

Pokud je závada způsobena konstrukční vadou, nesmí se prvek používat. Je třeba jej zlikvidovat výměnou za nové zařízení, aby byla zachována požadovaná úroveň tlaku.

Jaké misky jsou k dispozici??

Pánev lze považovat za nejdůležitější prvek multifunkčního vařiče, protože se na ní vaří jídlo. Aby bylo jídlo bezpečné a vy jste mohli připravit jídlo pro celou rodinu najednou, musíte si vybrat pánev s kvalitním povrchem a potřebnou kapacitou.

Multifunkční vařiče s nepotaženými mísami, t. Е. Hliníková mísa je považována za ekologickou mísu. Cena takových multifunkčních hrnců je mnohem nižší než cena hrnců s nepřilnavým povrchem. V těchto miskách můžete dusit, vařit, péct a vařit. Lze je čistit kovovými kartáči, škrábat vidličkami a špachtlemi.

multicookeru, použít, mísu, která

Mísy s keramickým povrchem jsou stále oblíbenější. Keramika je šetrná k životnímu prostředí, bezpečná a má dlouhou životnost. Při vaření na pánvi s keramickým povrchem je potřeba jen málo oleje nebo vůbec žádný, což je další výhoda. Jídlo připravované v keramické míse je zdravé, protože keramika nereaguje s potravinami a v keramické míse zůstávají zachovány všechny výživové vlastnosti produktu. Významnou nevýhodou těchto misek je jejich křehkost. Keramiky se nikdy nedotýkejte kovem, pro vaření s multifunkčním vařičem je nutné zakoupit plastové špachtle a lžíce.

A konečně, nejlepší volbou jsou mísy s teflonovým povrchem. Teflon je také nepřilnavý materiál. Mnoho lidí si myslí, že teflonový povlak je nebezpečný. Je těžké jednoznačně říci, zda je to pravda, či nikoli. Teflon by se neměl zahřívat na vysoké teploty, jinak se stává nebezpečným. Dobrý multifunkční hrnec však nikdy nezahřeje pánev nad doporučenou teplotu. Teflon je také velmi citlivý na kontakt s kovem. Může se snadno poškodit kovovými špachtlemi. Nezapomeňte, že mísa s poškozeným teflonovým povrchem se nikdy nesmí používat.

Většina spotřebitelů dává přednost pánvi s keramickým povrchem, ale volba je vždy na vás.

Jakou teplotu by měl mít multifunkční hrnec při dušení??

Zvláštní vlastnosti programu Guláš: výchozí doba vaření: 60 nebo 120 minut; teplota ohřevu: 93 °C (u různých modelů se může lišit od 90 do 95 °C); vaření pouze při zavřeném víku.

multicookeru, použít, mísu, která

Není žádným tajemstvím, že v multicookeru můžete připravit téměř jakýkoli pokrm. A většina z nich bude chutnat ještě lépe než ty připravené na horní desce sporáku. Pečivo není výjimkou: v multifunkčním hrnci je nadýchanější a křehčí. Kromě toho je nabídka pečiva, které můžete v konvici wonderkettle upéct, poměrně široká a neomezuje se pouze na koláče a muffiny. Sušenky, nákypy, buchty, sušenky a dokonce i velikonoční koláče.

Multicooker vytváří dokonalé prostředí pro pečení všech druhů nákypů, otevřených koláčů, sušenek, tvarohových koláčů, muffinů a pudinků. Proces pečení v multifunkční troubě probíhá při nižší teplotě, rovnoměrnějším zahřívání a dostatečně vysoké vlhkosti. To vše zajistí, že pečivo dobře vykyne, zůstane křehké a nebude příliš suché.

READ  Elektrický vařič na dřevěné uhlí

Pečení v multicookeru má mnoho výhod, ale podle mého názoru je jedinou nevýhodou absence křupavé kůrky.К. Na víku není žádné topné těleso. Povrch může být téměř bílý nebo krémový, což může naznačovat, že výrobek není dostatečně uvařený. Zde se hodí dřevěná špejle. Můžete s ní propíchnout těsto, abyste zjistili, zda je hotové (těsto by se nemělo lepit na špejli).

A lehký vršek lze vždy zakrýt polevou, bobulemi a ovocem nebo obyčejným moučkovým cukrem.

Pokud je důležitá a potřebná křupavá kůrka, lze koláč nebo bábovku jednoduše obrátit dnem vzhůru nebo otočit a mírně upéct z druhé strany.

V multifunkčním vařiči můžete připravovat palačinky, lívance a tvarohové koláče, pokud se naučíte je otáčet.

Toto je deník skupiny „Multicooker“. Zázračný hrnec pro zdraví a wellness!“:

Můžete péct. Nic špatného se nestane, a viděl jsem náhradní pánve, ale nejsou tak skvělé (myslím modely)

Které by mohly být? Škrábance většinou ovlivňují přilnavost potravin ke spotřebiči, ale moje už jich pár měla a stále vaří perfektně jako nová.

Pokud byl výrobek bez vad (za to, co skutečně zařídil vzhled), problém byl vinou kupujícího (ne továrna, ne obchod) a co říká o této situaci zákon?

Jsem v šoku. Mám grilovací rošt (je celý kovový)!) a hned jsem ho vyndala. A pak je tu pár škrábanců. Dostanu infarkt!

Můžete ji vyměnit, nepoužívejte ji. S kamarádkou jsme si koupily jogurtovač, přinesly jsme si ho domů, neotevřely jsme ho a měla prasklé horní víko, krabice byla neporušená. Vyměnil

Koupil jsem si náhradní pětilitrovou keramickou mísu pro svůj Redmond. Ale hodí se do multifunkčního vařiče Polaris a myslím, že i do mnoha dalších. V našem hypermarketu „Real“ neustále v prodeji.

A pokud výrobce uvádí, že je mísa vhodná pro určitý model a můj není uveden (omlouvám se, v tomhle se nevyznám)

Ve skutečnosti byla tato mísa inzerována v obchodě jako náhradní mísa pro modely redmond. Doma jsem si vyzkoušel svůj druhý tavicí přístroj Polaris. Je to úplně stejné. V každém případě se můžete vždy zeptat konzultantů v obchodě, zda existují nějaká omezení týkající se modelů.

Dají se koupit i keramické misky, já je mám pro jistotu. Teď často používám obě, v jedné dělám smažené maso a v druhé vařím polévku.

Sám jsem si vyškrabával misky lízátky nebo něčím podobným. Nikdo neonemocněl, žádná změna chuti. Jsou tu náhradní misky. Podívejte se na webové stránky multivarka.Pro, sám jsem si ho tam koupil a s kvalitou jsem spokojený.

Záleží na tom, jak hluboký je škrábanec. Zkuste zavolat do prodejny a vysvětlit situaci. Nečekejte však příliš dlouho. Je pravděpodobnější, že vám to nebude vyčítáno.

Nemyslím si, že by to bylo na škodu. Ale pokud jste schopni a ochotni.-Potřebuji nový ! A v obchodech nemáme žádné zásoby ! Taky bych si ho koupil.-neváhejte ! Jeden jsem si sundal. Mám ten druhý !Skvělé !

Musíte je vyměnit. Po kontrole v obchodě by ONI měli mít vše řádně zabaleno. Takže je to jejich chyba.

Pokud se mísa poškrábe, dojde k poškození, protože potažený kov bude oxidován potravinami a oxidační produkty proniknou do potravin. Kovy používané k pokovování nejsou zpravidla vhodné pro přímý styk s potravinami. To, že nic necítíte ani neochutnáte, nic neznamená. Samozřejmě se neotrávíte okamžitě, ale neustálý příjem oxidů různých kovů vám také neprospívá.

Nepřilnavé a teflonové misky

Teflon je vynikající materiál, který zabrání přilnutí pánve k povrchu. Velmi snadno se však poškrábe, proto je třeba s ním zacházet opatrně. Odborníci tvrdí, že i když při práci s teflonem používáte pouze plastové náčiní. Přesto na něm po několika letech zaznamenáte stopy a nerovnosti. Proto jsou tyto přístroje často vybaveny příslušenstvím v podobě silikonových zařízení. Lžic, špachtlí, naběraček. Abyste minimalizovali možnost poškození pánve, použijte tyto pokyny.

Nepřilnavé povlaky jsou o něco odolnější než teflon. Může se však poškodit i neopatrným zacházením, takže pravidla platná pro teflon platí i zde.

Pokud zjistíte chybu, klikněte na CtrlEnter, abyste získali volný fragment textu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS