Je v mateřské škole povolen ventilátor?

Větrací systém pro jesle nebo mateřskou školu

Eurocool nabízí větrací systém na klíč pro mateřské školy a jesle. Dotazy ohledně větrání volejte na číslo 7(495) 745-01-41.

Pro cenovou nabídku nám zašlete e-mail nebo rychlou žádost o cenovou nabídku

Školky a vzdělávací centra mají přísné požadavky na výměnu vzduchu a větrání. Podle vědeckých výzkumů má vydýchaný vzduch významný vliv na šíření nemocí a pohodu lidí. Přívod čerstvého vzduchu je také nezbytný pro dosažení příjemných podmínek v prostorách po dlouhou dobu. Podle СНиП 41-01-2003 a СНиП 31-06-2009 se budovy mateřských škol staví odděleně od ostatních budov a splňují řadu požadavků:

Nesprávně navržený systém způsobuje průvan a snižuje doporučenou teplotu. Z tohoto důvodu musí výpočet a instalaci větrání provádět odborní technici.

Větrání v mateřské škole: požadavky na systém

Tyto větrací systémy v mateřských školách musí být vypočteny na základě SNiP 2.08.02-89. Dostupná tabulka jasně ukazuje pro všechny místnosti objektu teplotní režim, požadavky na rychlost výměny odváděného a přiváděného vzduchu.

Stanovené směrnice a normy vyžadují, aby byly místnosti větrány. Všimněte si, že tento proces lze provádět, i když děti nejsou v místnosti. Intenzitu a frekvenci ventilace lze stanovit individuálně na základě řady faktorů, v každém případě je však třeba provádět proceduru po dobu 10-15 minut každé dvě hodiny.

Při větrání v zimě může být teplota v místnosti snížena na 4 stupně Celsia. V létě můžete mrazničku větrat i za přítomnosti dětí. V takovém případě se však okna otevřou na jedné straně, aby se zabránilo průvanu.

DŮLEŽITÉ! Nikdy nevětrejte přes stravovací nebo sanitární prostory.

Před spaním vždy vyvětrejte spací prostor. Pokud je venku zima, je třeba větrat 10 minut, 15 minut před příchodem tet. Když děti spí, může být vzdálenější boční okno otevřené a dveře musí být pevně zavřené. V létě mohou být v době klidu otevřena okna, ale pouze na jedné straně místnosti.

mateřské, škole, povolen

Větrání je účinnou metodou přirozeného větrání v mateřských školách, ale není jedinou; existují i jiné metody výměny vzduchu. Dnes se v mateřských školách úspěšně používá nucená umělá ventilace.

Frekvence větrání v budovách mateřských škol

Ve všech místnostech, kde jsou trvale přítomny děti, musí být zajištěn čistý čerstvý vzduch. V jednopodlažních budovách je běžná výměna vzduchu zajištěna pomocí průvlaků; ve dvoupodlažních budovách je přirozené nucené větrání zajištěno pomocí potrubí.

V kuchyních a prádelnách nebo v prádelnách je třeba zvýšit rychlost výměny vzduchu na 3 až 5 za hodinu a na toaletách na 2 až 5 za hodinu, což vyžaduje indukční větrání (tepelné nebo mechanické) v šachtách.

Skupinové místnosti a herny musí mít průběžné nebo úhlové větrání a doporučuje se, aby bylo zajištěno také v ložnicích, kuchyních, prádelnách a umývárnách v budovách umístěných v zóně IV. Nejméně 50 % oken v místnostech určených pro péči o děti musí být opatřeno nadsvětlíky.

Plocha střešních oken musí být 1/40 až 1/50 podlahové plochy. Vnější křídlo světlíku se musí otevírat zdola nahoru; světlíky musí mít pákové zařízení a boční štíty (pro pohyb venkovního vzduchu nahoru).

V hlavních místnostech dětských skupin musí být stálá teplota 20° a relativní vlhkost 60-70 %. Nástěnný teploměr musí být instalován ve skupinových místnostech ve výšce 1 m od podlahy.

Budovy mateřských škol musí být vybaveny vodovodem, kanalizací a teplou vodou (podle stavebních předpisů, kapitoly P-G1-61 a P-G4-62), a to napojením budovy na vnější vodovod a kanalizaci, které jsou k dispozici v obci nebo v jejím bezprostředním okolí (podniky, domovy důchodců, sanatoria, farmy atd.).).

Pokud neexistuje městská nebo obecní vodovodní a kanalizační síť, musí být zřízeny místní vodovodní a kanalizační systémy, které splňují hygienické požadavky.

Denní spotřeba vody v mateřských školách bez sprch je 75 litrů na dítě, v mateřských školách se sprchami a jeslemi 100 litrů.

Výpočtová tabulka

Herna, dětský pokoj

Hudební a gymnastické místnosti

Plavecký bazén pro výuku plavání

Sezónní závislost

V závislosti na ročním období má postup větrání své zvláštnosti:

  • V létě. V přítomnosti dětí je povoleno jednostranné větrání skupiny. Pokud není průvan, mohou okna zůstat otevřená i během spánku.
  • V zimě. Místnosti jsou okysličovány v době, kdy jsou žáci ve třídě nebo venku, a po odchodu předškoláků. Okna se zavírají 30 minut před návratem dětí do skupiny a v ložnici 10 minut před spaním.
READ  Na jaké úrovni trouby péct koláče

Komentáře

A nemáte klimatizaci? Nemyslím si, že to na vaše dítě fouká. Nemoc může být způsobena jinými příčinami.

Je tam klimatizace ale dávám pozor, aby na ni nefoukala nebo se k ní nepřibližovala nevím, odkud fouká ale pokud říká, že je jí zima určitě to není normální a pokud je jí špatně z jiných důvodů, je to nepravděpodobné znám své dítě, jeho tělo a to, z čeho je nemocné

Máme doma klimatizaci. Někdy ji zapnu v ložnici na celou noc, fouká, ale dítě neonemocní Pokud foukáte na mokré a zpocené dítě nebo uděláte velký rozdíl, například v horku, aby děti ze 40 na 23 stupňů, mohou onemocnět, ale nemyslím si, že učitel

Věřte mi, že ano tohle není soukromá školka naše paní učitelka ve školce se o zdraví dětí nestará jde o to, že přijdou z ulice celé mokré a zpocené a potí se v posteli a klimatizace je puštěná není znát, když si přijdete pro dceru a holčička je v šatně bez kalhotek. Bosá noha sedí na špinavé podlaze s pískem a špínou a učitel to všechno vidí a mlčí

Jsme také na západní straně.223 jsou přátelské děti obecně je školka v pořádku jen jsme měli „štěstí“ na paní učitelku

Nechali jsme ve skupině nainstalovat klimatizaci a učitelé se zařekli, že ji budou zapínat, jen když budou děti na procházce.

Pokud máte nevhodnou instalaci a na děti to fouká, a to i před spaním, pak si pro začátek stěžujte řediteli, ať to zapne jen během procházky.

Mám podezření, že u nás to bylo stejné a učitelky na to taky přísahaly ale dcera říká, že když jdou spát, tak je to zapnuté, a dokonce ji to zamrzelo

Jsme hned vedle také u pohádky přátelské děti zajímalo by mě, jestli na ni přispívají rodiče, nebo ji platí město co vy? Dva měsíce jsme nejeli měli jsme zápal plic když jsme vyšli, čekalo nás nemilé překvapení.

Také si myslím, že byste měli podat stížnost na oddělení. Hledejte mezery. Každý má jiný imunitní systém. Máme masérku, která masíruje doma ve 20, 19 letech, a oni ji poslouchali. Také jsme ho zapnuli. Závěr je jasný.

Všichni dospělí jsou nemocní z klimatizace. A děti pod ně vůbec nesmějí.

Není to zakázáno??! Moje švagrová pracuje ve školce, ve skupině je neuvěřitelné horko, ale klimatizaci tam nemají, to se nepředpokládá.

Stěžujte si na oddělení. Budou z toho mít radost!

No, je to povoleno, možná je to povoleno.Ale ne aby to vyletělo přímo na děti! Ani dospělí by neměli stát přímo pod ním.

Některé děti žijí od narození v extrémních podmínkách. Špína, boláky, klimatizace, na rozdíl od našich ))))

mateřské, škole, povolen

Já jsem ta, která posílá své dítě do jeslí pro zlobivé děti))). Ve školce nemáme klimatizaci, týden jsme byli nemocní a skončili v nemocnici. Chvíli jsme zůstali doma a pak jsme se vrátili do školky, po dvou dnech jsme měli další rýmu. 2leté dítě. Klimatizace je zlo, stěžujte si řediteli. To bych udělal já

Ale k čemu to je moje stížnost to sama o sobě neodstraní.

Klimatizace vysušuje vzduch v místnosti a následně i nosohltanové sliznice, které jsou tak mnohem náchylnější k infekcím. Má být v dětském pokoji.Je přijatelný pouze v kombinaci s domácím zvlhčovačem vzduchu. Mám doma dítě, které v horku spí s klimatizací. Je to 23 stupňů a rychlost proudění vzduchu je jedna a samozřejmě nesmí v žádném případě foukat na dítě.

Naše mateřská škola má klimatizaci. Jedná se o složitý systém, který vždy udržuje nastavené parametry vzduchu. Mají 21 a 60% vlhkost, navíc je tam nasáván vzduch z ulice. Je to ideální, ale máme soukromou školku

To je další věc a když běžná plochá klimatizace fouká na spící děti, je to katastrofa šla jsem do ložnice a podívala se závěs byl spuštěný proud vzduchu je přímo na postýlky

To není správné foukat přímo na děti. Klimatizace by na lidi vůbec neměla foukat. A během spánku se dítě zpotilo, okamžitě se otevřelo, hodinu nebo dvě leželo bez přikrývky pod proudem studeného vzduchu a pozdravilo orz. V tomto ohledu si samozřejmě musíte prosadit svou. A co říkají ostatní rodiče?? Klimatizace je obecně dobrá. Zejména v horkém létě, protože v horku se dětem špatně usíná. Musíte ji však používat s rozumem. Začněte alespoň koupí vlhkoměru do ložnice a zvlhčovače vzduchu pro domácnost (nejsou drahé). Měla by být zajištěna kontrola vlhkosti. Pokud totiž klimatizace právě běží, nepřipadá v úvahu 50-60% vlhkost a můžete se snadno nachladit. A druhým bodem je přepojení klimatizační jednotky tak, aby nefoukala na postýlky

READ  Jak odstranit vysavač Dyson ze zdi

Píšete vše správně, ale bohužel situaci nemohu ovlivnit ostatní rodiče zřejmě mlčí v naší skupině rodiče prakticky nekomunikují. A když děláte povyk, tak paní učitelka nadává, že to buď nezapíná, nebo to nefouká už jsem s ní o tom mluvila na zdraví dětí jim opravdu nezáleží tohle není soukromá školka

Vyhláška hlavního státního zdravotního inspektora ze dne 30. Června 2020. N 16 „O schválení hygienických a epidemiologických předpisů SP 3.1/2.4.3598-20 „Hygienicko-epidemiologické požadavky na zřizování, údržbu a organizaci práce vzdělávacích organizací a dalších zařízení sociální infrastruktury pro děti a mládež v podmínkách šíření nové koronavirové infekce (COVID-19)“. (dokument není v platnosti)

Podle článku 39 federálního zákona ze dne 3003.1999 N 52-FZ „O hygienicko-epidemiologickém zabezpečení obyvatelstva“ (Sbírka zákonů Ruské federace, 1999, N 14, čl. 1650; 2019, N 30, čl. 4134) a vyhláška vlády Ruské federace ze dne 24.07.2000 N 554 „O schválení ustanovení o státní hygienické a epidemiologické službě Ruské federace a ustanovení o státní hygienické a epidemiologické regulaci“ (Sbírka zákonů Ruské federace, 2000, N 31, čl. 3295; 2005, N 39, čl. 3953) dekret:

Schválení hygienických a epidemiologických předpisů SP 3.1/2.4.3598-20 „Hygienicko-epidemiologické požadavky na zřizování, údržbu a organizaci práce vzdělávacích organizací a dalších zařízení sociální infrastruktury pro děti a mládež v podmínkách šíření nové koronavirové infekce (COVID-19)“. (příloha).

Zavedení hygienických a epidemiologických předpisů SP3.1/2.4.3598-20 „Hygienicko-epidemiologické požadavky na výstavbu, údržbu a organizaci práce vzdělávacích organizací a dalších zařízení sociální infrastruktury pro děti a mládež v podmínkách šíření nové koronavirové infekce (COVID-19)“ od data oficiálního zveřejnění.

Toto nařízení se použije do 1. Ledna 2021.

Registrováno ministerstvem spravedlnosti dne 3. Července 2020.

SCHVÁLENO vyhláškou hlavního státního hygienika Ruské federace ze dne 30. Června 2005.06.2020 6

I. Obecná ustanovení

1.1. Tato hygienická a epidemiologická pravidla (dále jen „hygienická a epidemiologická pravidla“). Hygienické předpisy) jsou zaměřeny na zajištění bezpečných podmínek pro činnost organizací (jednotlivých podnikatelů) zabývajících se vzdělávací činností k uskutečňování základních a doplňkových všeobecně vzdělávacích programů (s výjimkou vzdělávacích organizací středního odborného a vyššího vzdělávání), včetně adaptovaných, těch, které pečují o děti, sociálních služeb pro děti, specializovaných zařízení pro mladistvé vyžadující sociální rehabilitaci, sportovních organizací a dalších vzdělávacích institucí. Organizátor, resp. Herny), organizace pro dětskou rekreaci a ozdravné pobyty, rehabilitační střediska, organizace poskytující dočasné ubytovací služby organizovaným skupinám dětí při sportovních, uměleckých a kulturních akcích s účastí dětí a mládeže 1 (dále jen. Organizace).

1.2. Hygienické předpisy stanoví hygienické a epidemiologické požadavky na zvláštní režim pro organizace v podmínkách šíření nové koronavirové infekce (dále jen „nová koronaviróza“). COVID-19).

1.3. Za okolností šíření COVID-19 se kromě povinných požadavků stanovených pro organizace Státním hygienickým a protiepidemickým řádem a hygienickými normami uplatňují hygienické předpisy.

1.4. Organizace oznámí územnímu orgánu federálního výkonného orgánu pověřenému výkonem federálního státního hygienicko-epidemiologického dozoru nejpozději 1 pracovní den před svým otevřením plánované termíny otevření organizace v podmínkách distribuce COVID-19, informují rodiče (zákonné zástupce dětí) o způsobu provozu organizace v podmínkách distribuce COVID-19.

II. Obecné zdravotní požadavky zaměřené na prevenci šíření COVID-19 v organizacích

2.1. Žádné hromadné události zahrnující různé skupiny osob (skupinové případy 2. Třídy, oddíly atd.), jakož i hromadné akce, kterých se účastní osoby z jiných organizací.

2.2. Osoby přítomné v organizaci v rámci 24hodinové pracovní doby, jakož i osoby navštěvující organizaci (při vstupu), jsou měřeny teploměrem a výsledky jsou zaznamenávány do deníku u osob s tělesnou teplotou 37,1 °C a vyšší, aby bylo možné zohlednit provádění protiepidemických opatření.

Při nepřetržitém provozu organizace se teploměry měří nejméně dvakrát denně (ráno a večer).

Osoby s příznaky infekčních onemocnění (respirační, střevní, zvýšená tělesná teplota) by měly být okamžitě izolovány od okamžiku zjištění těchto příznaků až do příjezdu záchranné (pohotovostní) zdravotnické služby nebo příjezdu rodičů (zákonných zástupců) nebo samovolné izolace doma. Děti by měly být odděleny od dospělých.

Organizace je povinna do dvou hodin od zjištění nákazy oznámit všemi dostupnými prostředky územnímu orgánu federálního výkonného orgánu odpovědnému za federální státní hygienický a epidemiologický dozor.

2.3. Organizace provede protiepidemická opatření, včetně: a) generálního úklidu) bezprostředně před zahájením činnosti organizace a b) úklidu v místě, kde se nacházejí, a v místě, kde se nacházejí

Čištění všech prostor čisticími a dezinfekčními prostředky a čištění větracích mřížek (dále jen „mřížky“). Generální úklid) bezprostředně před zahájením činnosti organizace;

READ  Je možné v multicookeru použít mísu, která je poškrábaná?

Zajištění zařízení pro hygienickou hygienu rukou s použitím kožních antiseptik u vstupu do organizace, v prostorách pro stravování, v hygienických zařízeních a na toaletách;

Každodenní mokré čištění prostor dezinfekčními prostředky a ošetření všech kontaktních povrchů;

Potřebuje mateřská škola rozdělení?

V mateřských školách v Rostově se z iniciativy rodičů a na jejich náklady instalují dělicí systémy.

V mateřské škole 85 je tato otázka také naléhavá, ale rodiče ještě nedospěli ke společnému rozhodnutí, protože každý vidí jak výhody, tak nevýhody.

S odkazem na SanPiN 2.4.1.3049-13 „Sanitárně-epidemiologické požadavky na zřízení, údržbu a organizaci práce v předškolních organizacích“, v Úřadu federální služby pro dohled nad ochranou práv spotřebitelů a lidským blahem v Rostovské oblasti, nám bylo řečeno, že „v mateřské škole musí být udržována optimální příjemná teplota, bez ohledu na to, zda je klimatizace rozdělena nebo ne. Neexistuje žádný jasný zákaz.“.

mateřské, škole, povolen

Když jsem si prohlédl SanPin 2.4.1.349-13 a SNiP 2.08.02-89 „Veřejné budovy a zařízení (projektování mateřských škol)“ a SniP 41-01-2003 „Vytápění, větrání a klimatizace“, nenacházíme jasný zákaz instalace dělených systémů. Ve třídách mateřských škol musí být přirozené větrání navrženo od samého počátku. V horkém podnebí je k dispozici průchozí a rohové větrání. Doporučujeme organizovat spánek dětí s otevřenými okny, aby se zabránilo průvanu.

Pediatr, lékař mého dítěte, je také proti rozděleným systémům a náhlým změnám teplot.

„Rozdělený systém, i když se díky němu cítíme pohodlně, může tělu škodit a vyvolávat nachlazení,“ říká dr.

Pro mnoho moderních maminek je však autoritou pediatr Komarovský, známý z televizních pořadů.

Jevgenij Olegovič podporuje teorii, že je třeba držet krok s dobou a využívat všechny nejnovější technologie v našem každodenním životě i ve vzdělávání dětí, včetně klimatizace mateřských škol.

„Děti nikdy neonemocní z cepínu, pokud ho budou správně používat. Dítě musí být samozřejmě otužilé a musí se umět vyrovnat se změnami teplot,“ říká doktor Komarovskij.

V každém případě je to zcela individuální. Každý má jiný imunitní systém.

Absence zákazu v SanPinu činí tuto otázku ještě kontroverznější a přenáší odpovědnost za rozhodnutí na rodiče.

A zde je několik tipů, jak zajistit soužití dítěte a klimatizace v jedné místnosti:. Optimální teplota v místnosti je 24 stupňů. Vlhkost. Nejméně 40 %. Hodnoty můžete zjistit pomocí teploměru a vlhkoměru. Úpravy lze provádět pomocí ovládacích prvků klimatizace a zvlhčovače vzduchu nebo častým čištěním Teplota se musí snižovat postupně. Pokud je v místnosti 30 °С, nejprve by měl být kondicionér nastaven na 28 °С, za půl hodiny na 26 °С a teprve potom na 24 °С Proud klimatizace by měl být nasměrován tak, aby nezasáhl dítě nebo postýlku Čas od času udělejte v místnosti průvan: klimatizace vysušuje vzduch.

Komentáře

Tady a nás to ovlivnilo sousedka přišla ze schůzky a jak začala říkat, že matky jsou proti tomu ( ale protože peníze vám řekla, abyste se toho nevzdávali, tak souhlasili ) o jednom otci byl kategoricky proti nemám tušení, a už máme klimatizaci v ložnici a požadavek od rodičů na 2000 za to, co? Ve skupině asi 30 dětí 200030=60000 mi řekněte, že jsou tam zlaté klimatizace? Proč jsem nebyl osobně požádán? Moje dítě je stále nemocné, chodíme do školky 10 dní v měsíci, kdo bude hlídat horečku?? A pokud je člověk 1,60 m od podlahy teplota je jedna u podlahy další, děti si hrají ve stínu pití vody přijít zpocený asi 40 stupňů venku a pak jde spát a řekněme, že je klimatizace na 25 stupňů je to teplotní rozdíl a on dostane nemocný smrká kašel prosím. Bez ohledu na to, jak moc je vaše dítě vystaveno klimatizaci doma a vyběhne ven v chladu, onemocní Šli jsme s dítětem do obchodu a mléko je chlazené, protože klimatizace fungují a druhý den je teplota přes 40 stupňů. Nejsem si jistá, že rozdělení vyřeší problém děti do tří let mají velmi slabý imunitní systém a onemocní hned.

Řekni mi, jestli ve školce nainstalovali rozdělovací systém??

A proč ne, když ho nezapínáte před dětmi?? Totéž děláme doma, když jdeme ven. Byt co nejvíce zmrazíme, abychom mohli přes den spát v chladu s vypnutou klimatizací.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS