Kam dát bělidlo do pračky

Kam vložit vanish do pračky?

Vanish se dodává v několika různých formách. Každý produkt má specifický vzhled a dojem:

 • Práškové odstraňovače skvrn. Jsou vhodné pro ekonomické použití. Krabička s práškem vydrží dlouho a stojí méně než tekuté produkty.
 • Tekutý koncentrát. Tyto mycí prostředky se velmi snadno používají. K dispozici jsou také roztoky 2 v 1, které kombinují odstraňovač skvrn s bělidlem.
 • Gely řady Gold. Jejich klíčovou vlastností je rychlost, s jakou odstraňují skvrny. Tato řada výrobků si se špínou poradí během půl minuty.
 • Odstraňovač skvrn ve spreji. Je účinný při všech teplotách. Sprej se snadno nanáší, protože je dodáván v lahvičce s rozprašovačem.

V závislosti na složení může být bělidlo baleno v kartonových krabicích, v plastových nádobách se šroubovacím uzávěrem a v odolných sáčcích. Gely a koncentráty se stáčejí do lahví. Tento odstraňovač skvrn je komerčně dostupný jako jednorázový odstraňovač skvrn.

Pro bílé prádlo

Pro bezpečnou a účinnou péči o bílé oblečení si můžete pořídit odstraňovač skvrn Vanish z řady Specialist.

 • Vanish Gold Oxi Action: křišťálově čistý prášek. výhodou tohoto produktu je jeho kombinace s bělidlem, balení 0,5 kg;
 • Vanish Gold Oxi Action: Křišťálově čistý ve formě gelu;
 • Tekutý odstraňovač skvrn a bělidlo Vanish Oxy Action,

Pro barevné zboží

O barevné tkaniny lze pečovat pomocí produktů, jako jsou:

 • Tekutý koncentrát Vanish Oxi Action na barevné tkaniny, ;
 • Vanish Oxi Action ve formě prášku, za 500 g zaplatíte přibližně 450;
 • Vanish Oxi Action sprej na barevné tkaniny, za 0,5 l zaplatíte 450 EUR.
READ  Lze prát v pračce

Série Vanish Gold

Přípravek Gold Oxi Action můžete zakoupit v tekuté nebo práškové formě. Existují odstraňovače skvrn na bílé a barevné tkaniny.

 • Vanish Gold Oxi Action: křišťálově bílý (prášek) na bílé prádlo, ;
 • Vanish Gold Oxi Action na barevné tkaniny (prášek), za 0,5 kg balení zaplatíte přibližně 480;
 • Cena produktu Vanish Gold Oxi Action tekutý prostředek na barevné tkaniny, láhev 0,45 l se pohybuje okolo 230 Kč.

Vanish Gold obsahuje aktivní kyslík, který pomáhá odstranit i ty nejodolnější skvrny. Výrobce vylepšil složení bělidla, čímž dosáhl výrazně rychlejšího bělicího účinku.

Co jsou prací prostředky a proč je potřebujete??

Prací prostředky jsou k dispozici v obrovské škále stylů a velikostí a pulty s pracími prostředky jsou plné spousty barevných etiket a lahviček. Jak se v tom vyznat? Rozlišujeme hlavní typy pracích prostředků:

 • Prášky (určené pro základní praní);
 • tekuté přípravky (prací gel, prostředek na máchání, odstraňovač skvrn a změkčovač tkanin);
 • Tablety a kapsle (obsahují koncentrovaný prací prostředek ve stlačené formě nebo gelu).

Ať už použijete jakýkoli typ kapaliny, věnujte pozornost množství pěny, kterou tvoří. Pokud je dávka příliš vysoká, znamená to, že je příliš vysoká a je třeba ji upravit. Tyto tipy obvykle najdete na obalu prášku nebo gelu.

Je také důležité, abyste vybrali pračku označenou jako „Automatická“ a vybraný roztok nalili nebo vložili pouze do správného oddílu mycí nádrže.

Kam umístit bělidlo

Moderní pračka má dvě přihrádky: jednu na prací prostředek a druhou na bělidlo. Často najdete třetí přihrádku, do které můžete vložit prostředek na oplachování. Pro dosažení vysoké kvality praní musí být správně naplněny.

bělidlo, pračky

Nejmenší je na oplachovací prostředky. Programy pro střední namáčení a předpírku přidávají prací prostředek.

Ve velkém je prací prostředek, odstraňovač skvrn a bělidlo.

Jaké předměty by se neměly prát s bělidlem?

Pokud je napsáno, že nesmíte použít bělidlo, nesmíte ho použít, ani když je napsáno „pro všechny druhy tkanin“. Některé tkaniny, jako je mohér, vlna, hedvábí nebo spandex, mohou být chlorovým bělidlem poškozeny.

READ  Jaké jsou rozdíly mezi pracími režimy vaší pračky?

Chcete-li vybělit bílé oblečení nebo tkaniny, namočte je po vyprání na 3-5 hodin do vody s kyslíkovým bělidlem, poté je opláchněte a vysušte. Pravidelně přidávejte do pracího prostředku malé množství bělidla, abyste zabránili ztrátě barvy. nepoškodí tkaninu ani pračku.

Jak můžete používat bělidlo?

bělidlo je dezinfekční prostředek, který působí proti zárodkům, bakteriím a virům. Protože působí proti mastnotě, lze jej použít k čištění a dezinfekci nádobí a příborů.

Mohu použít bělidlo na barevné oblečení??

Nepoužívejte optické zjasňovače k bělení barevných částí oděvů! Tyto výrobky, stejně jako bělidla, poškozují barevná vlákna tkanin. Pokud je vzor na látce vyražen nebo vytištěn sítotiskem, není třeba se obávat o jeho bezpečnost při bělení.

Ano, tento postup je bezpochyby velmi účinný. Nejenže vás zbaví nepříjemného zápachu, ale také dobře vydezinfikuje a vyčistí vnitřek pračky, protože pokud pračku řádně nevypláchnete, může na vašem oblečení následně zůstat chemický zápach. Nejlepší je nevkládat předměty do bubnu bezprostředně po takové dezinfekci.

Přihrádky na prášek různých značek praček?

Velcí výrobci praček mezi sebou soupeří a snaží se vyniknout designem a funkcemi. Podívejme se na vlastnosti jednotlivých značek.

Jak správně dávkovat a skladovat prací prostředek? ��

Jak a kam vložit prášek do pračky LG? Tyto modely mají třídílnou zásuvku. Dva z nich jsou určeny k praní, zatímco třetí přidává vůně, kondicionéry a podtóny.

bělidlo, pračky

Bosch

Společnost Bosch také rozdělila box na prášek na tři oddíly. První část obsahuje tekutý prací prostředek a škrob, zatímco druhá část obsahuje obvyklý prášek. Zde by se také měly přidávat odstraňovače skvrn. Třetí slouží k úpravě.

Indesit

Společnost Indesit se rozhodla vyniknout a vyrobit až čtyři sekce. První pračka prádlo namáčí, zatímco druhá vkládá prací gel a prací prostředek. Je zde přihrádka na vonné látky nebo změkčovadla a navíc je zde odnímatelná konstrukce pro přidání bělících prostředků.

Samsung

Modely Samsung přidávají prací prostředek do samostatné přihrádky na levé straně. Mycím prostředkem je naplněna dávkovací baňka, která je umístěna v nádrži místo nádoby.

READ  Výměna topného tělesa v pračce LG: vyjmutí a výměna topného tělesa

Electrolux

Zásuvka na máchací prostředky pračky Electrolux je z nějakého důvodu napravo a zdá se, že je určena pro leváky. Sušený prací prostředek se nasype do střední kapsy. Gel se musí nalít do dávkovače a poté do nádržky, protože konstrukce neposkytuje speciální kapalinovou klapku.

Hotpoint Ariston

Hotpoint Ariston má půlkruhovou konvici. Pravou stranu lze naplnit suchým práškem nebo, pokud chcete, jakýmkoli komerčně dostupným gelem. V návodu je uvedeno, že tekutý prací prostředek se musí přidat pouze před zapnutím pračky.

Pokud jste šťastnými majiteli pračky Beko, poradíme vám, kam umístit tekutý prací prostředek v této pračce. Otevřete přední část zásobníku na prášek, nasypte gel do dávkovače a zapněte přístroj.

Zanussi

Rámeček s hvězdičkou je u modelů Zanussi z nějakého důvodu uprostřed. Vlevo je přihrádka na špinavé prádlo, vpravo největší přihrádka na běžné prádlo.

Když budete znát trochu teorie a budete přesně vědět, kam do pračky dát tekutý prací prostředek, kam změkčovač, kam bělidlo a kam prášek, můžete s jistotou praktikovat, že to zvládnete správně. Pokud se rozhodnete použít tekutý prací prostředek, přečtěte si nejen pokyny na obalu pracího prostředku, ale také brožuru k pračce, kde jsou uvedeny všechny nuance použití gelu speciálně pro váš model.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS