Kam jde pračka

Jak dostat kostice z podprsenky zachycené v pračce

Ucpání pračky cizími předměty je poměrně častá situace. Cokoli malého se může dostat dovnitř a už nikdy nevyjde ven. ať už je to omylem utržený knoflík, zapomenutý kapesník nebo cokoli jiného. Nejčastěji se v pračce „ztrácejí“ ponožky. alespoň jednou v životě každý z nás vložil do pračky pár a dostal jen jednu. Každý by měl vědět, jak vyndat ponožky z pračky, aniž by ji poškodil.

Ucpávání domácích spotřebičů cizími předměty nevěstí nic dobrého. Tyto ucpávky velmi často způsobují ucpání odtokového potrubí a mohou způsobit vytopení bytu. Jednotlivé položky, jako je buben, mohou být také poškozeny. pokud ponožka brání jeho správné funkci.

I když si nejste jisti, zda jste začali prát jen 2 ponožky, raději se ujistěte, že není uvězněná uvnitř. Opatrnost pomůže zachovat celistvost a funkčnost vašeho drahého spotřebiče.

Co se stane, když necháte ponožky na sobě?

Cokoli uvnitř pračky není dobré. Uvízlá ponožka může přinejmenším zničit barvu prádla. Pokud barva není odolná, pozor na šmouhy na prádle. Ale to je polovina úspěchu. V horším případě. pokud výrobek ucpe odtok a způsobí povodeň.

Ponožky se také mohou zachytit o pohyblivé části, jako je hřídel nebo čerpadlo. Pračka se může zpomalit nebo dokonce zablokovat. Předměty na topném tělese také nevěstí nic dobrého, protože by mohly způsobit poškození.

Neměli byste tedy váhat, zda chybějící položky vyjmout. Pokud se nechcete vzdát své pračky nebo platit sousedům za poruchu, je to nutnost.

Čištění bubnu

Nejčastějším problémem je zaseknutí střapce podprsenky v mřížce bubnu. Pokud chybí, je to velký problém. Brzdí pračku, což je doprovázeno hučením při praní. Abyste ji dostali ven, budete muset hledat baterkou ve všech otvorech v bubnu.

READ  Pokud pračka neotáčí buben

Obvykle štětec nespadne celý dovnitř a částečně vykukuje ven, takže ho můžete zvednout prsty. Tyto otvory jsou často vyplněny hřebíky, kancelářskými sponkami, šroubky a náušnicemi.

Ten se odklopí rukou nebo plochým šroubovákem a poté se otevře část prostoru za odstředivkou. Ponožky, ponožky, tenké šály najdete na těchto místech.

Mahulena se učí prát

pračka

Pokud nelze najít předměty ztracené v pračce, je třeba pračku odsunout od stěny, aby byl zajištěn přístup k zadní části pračky.

K odstranění zadního krytu použijte křížový šroubovák. Za ním, na samém dně bubnu, se nachází topné těleso.

Poznáte ho podle dvou vodičů. Vyjměte vodiče ze svazků kabelů, pamatujte si jejich umístění a poté pomocí hlavice odstraňte 2 upevňovací šrouby. Uvolněné topné těleso se vytáhne na sebe. Otvorem můžete pinzetou vytáhnout všechny jemné části oděvu, které se nahromadily za bubnem.

Může se stát, že se omotá kolem spirály topného tělesa. Buben je třeba otáčet tak, že do montážního otvoru pro topení posvítíte světlem. Pokud jsou v horní části stroje zaseknuté předměty, pohyb bubnu způsobí jejich pád do kontrolního poklopu.

Prostor pod bubnem můžete zkontrolovat také zespodu stroje. Spotřebič se položí na bok a sejme se kryt. Za krytem se nachází odbočka, která vede k vypouštěcímu čerpadlu.

Navrhované metody údržby praček umožňují dosáhnout na předměty zachycené pod bubnem pomocí domácího nářadí. Je zcela bezpečný. Tuto metodu používají i profesionální technici. Před demontáží nebo přemístěním je samozřejmě nutné odpojit přístroj ze zásuvky a uzavřít přívod vody.

Jak se tam dostanou?

Cizí předměty se do stroje mohou dostat třemi způsoby:

  • Do bubnu padají nejrůznější drobnosti z prádla, které se posílá do pračky. Jakmile zlenivíte nebo zapomenete zkontrolovat kapsy, problém je hned za rohem. Polovina problémů je, když vypadne nějaký předmět, a mnohem horší, když se stroj poškodí. Nejčastějšími „klienty“ bubnu jsou peníze, šperky a spojovací materiál. Důležitější věci, jako je telefon nebo pas, mohou být omylem vymazány.
  • Korálky, knoflíky a další doplňky by se mohly při otáčení oděvu odlepit. Tvrdé části podprsenek mohou při praní také vypadnout.
  • „Vyšší moc“. Pokud mají ke stroji přístup malé děti nebo domácí zvířata, mohou do něj snadno nacpat hračku nebo jiný předmět. Cizí tělesa se mohou dostat dovnitř nejen poklopem, ale také přes misku s práškem.

Kam se podívat nejdříve

Jak již bylo řečeno. nejlepší je začít hledat u základů. Při tomto postupu nemusíte přístroj odpojovat od sítě: otevřete dvířka a podívejte se pod okraj těsnění. Položka může být zaseknutá v mezeře, ve které se nachází. Pokud si všimnete vyboulení nebo okraje ponožky. opatrně ji vyjměte, abyste nepoškodili těsnění.

READ  Pračka Kandy pípá, protože

Pokud se ukáže, že dutina pod těsněním je prázdná, zkontrolujte vypouštěcí filtr. Nachází se v přední části automatu, pod obložením nebo malým poklopem. Umístěte pod odtok hadřík, abyste zachytili zbytky kapaliny ze stroje, a odšroubujte odtok. Hledejte ponožku v otvoru filtru a vypouštěcí hadici. ponožky se často zachytí pod vysokým tlakem vody.

Vyhledávání bez demontáže stroje

Jak jsme doporučili, je vhodné začít hledat chybějící díly na snadno přístupných místech dávkovače. V tomto případě není nutné spotřebič odpojovat od zdroje napájení a elektrické sítě. Nejprve otevřete dveře poklopu dokořán a odklopte okraj těsnění. Dávejte pozor, abyste nepoškodili manžety. Pod gumičkou je velká mezera, do které by se mohla zachytit ponožka. Pokud je v dutině pod manžetou vidět výrobek, opatrně jej z pouzdra vyjměte.

Pokud je dutina pod manžetou prázdná, je třeba vyjmout vypouštěcí filtr. Je umístěn na přední straně stroje za speciálním poklopem nebo dolním zářezem na předním panelu. Odšroubujte filtrační vložku a nezapomeňte pod vzniklý otvor umístit hadřík na zachycení vody. Zkontrolujte odpadní filtr a otvor ve spirále, zda v něm nejsou cizí předměty.

Doporučuje se použít svítilnu k prozkoumání vnitřního prostoru pračky se sušičkou, abyste našli kus ponožky, který se zachytil ve tmě.

Kde hledat ztracenou ponožku po vyprání?

Pokud ponožku vložíte do bubnu pračky, nedostane se nikam mimo pračku. Kam patří kus oblečení??

  • Velmi často se pod gumovou objímkou zachytí ponožka. Chcete-li ji vyjmout, jednoduše stáhněte gumičku.
  • Malé ponožky mohou proklouznout mezerou mezi bubnem a ponožkovým bubnem a zůstat tam dlouho. Ponožku můžete zkusit vytáhnout z bubnu otvorem pro topné těleso, což může vyžadovat mírné rozebrání stroje.
  • Pokud je ponožka v bubnu, může se odtud dostat s odpadní vodou a uvíznout ve vypouštěcím potrubí nebo ve vypouštěcím filtru. Vyjmutí ponožky z filtru není obtížné, ale její vyjmutí z vývodu vyžaduje demontáž stroje a vyjmutí čerpadla.
  • Pokud perete ponožky společně s ložním prádlem, velmi často se stává, že se ponožky zachytí v povlaku na peřinu nebo polštář.
READ  Pračka vám vysype prádlo rzí - co máte dělat?

Z toho lze vyvodit závěr, že pokud vložíte pár ponožek do bubnu pračky, měli byste v ní hledat pouze chybějící ponožku.

Jinak je tomu v případě lichého počtu ponožek. Ztracená ponožka může ležet v hromadě špinavého prádla, pod pohovkou nebo na posteli, případně ji mohla ukrást kočka nebo pes.

Zabraňte tvorbě bulky

Zašít díru v povlaku na peřinu při každém praní je šílený nápad, ale ani připnutí není řešením. Je to časově náročné a tkanina se v místech vpichu rychleji poškodí. Řešení tohoto problému může být poměrně jednoduché.

  • Kupte si sadu síťových pytlů na prádlo a vložte do nich povlak na přikrývku. Pak můžete prát s čímkoli, co se vám líbí, nebude to mít vliv na kvalitu praní a pračka nebude trpět přetížením.
  • Svažte okraje peřiny a zajistěte je gumičkou nebo sponou na peníze, pokud je máte k dispozici. Pak není možné, aby se do peřinového povlaku dostaly drobné předměty.
  • Pokud nemáte po ruce gumičku, můžete rohy peřiny na straně otvoru jednoduše svázat na uzly.

Důležité je utěsnit otvor v peřince a nenechat v něm uvíznout žádné jiné předměty. Pokud to uděláte před každým praním, prádlo se vám nikdy nebude kroutit a znepříjemňovat vám práci.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS