Kam umístit bělidlo do pračky Bosch

Jak prát oblečení s bělidlem v pračce

Automatické pračky a nové prací prostředky usnadnily hospodyňkám život, ale bílé prádlo stále potřebuje trochu více péče. Opakované praní může časem zanechat na bílých tkaninách žlutý nebo šedý nádech. Abyste se této nepříjemnosti zbavili, jsou k dispozici různé bělicí prostředky.

Typy bělidel. Práškové a tekuté čisticí prostředky dostupné v obchodech, rozdělené na kyslíkové, optické a chlorové čisticí prostředky.

Klíčové vlastnosti

Výrobek Boss je bělicí prostředek obsahující kyslík, který nepoškozuje strukturu prádla (ve srovnání s bělicími prostředky s chlorem, jako je „Belizna“). K dispozici jako prací prostředek nebo gel.

Díky bělícímu prášku již není třeba oblečení neustále namáčet a vyvařovat, protože účinné látky se samy čistí při teplotě maximálně 50 °C ve vodě (s výjimkou odolných skvrn od čokolády, borůvek a krve).

Jak to funguje

Kyslíkové bělidlo „Bos“ se vyrábí na bázi uhličitanu sodného nebo peroxyhydrátu sodného podle GOST 51696-2000 TU. Hlavní složka přípravku se při kontaktu s vodou rozdělí na několik složek odstraňujících skvrny:

Díky peroxidu vodíku, který uvolňuje molekuly aktivního kyslíku, povrch tkaniny oxiduje, žloutne a odlupuje skvrny, mizí nepříjemný zápach. Kromě toho má vodík antibakteriální vlastnosti a nepoškozuje barvené tkaniny. V případě barevných oděvů je však nejlepší používat výrobky určené pro barevné oděvy.

Varování! Existuje několik druhů bělidel: kyslíkové, optické, chlorové a další. Chcete-li si koupit výrobek obsahující kyslík, věnujte pozornost etiketě. Výrobky obsahující peroxid vodíku jsou dále označovány jako Oxi, O2, Active a Oxigen.

Jak používat bělidlo v pračce

Dámské halenky, košile, spodní prádlo a ponožky je třeba ve většině případů obnovit do čerstvosti. Jednoduše řečeno. Ty předměty, které se do pračky dostanou častěji než ostatní. Menší předměty lze snadno prát a ručně prát použitím přípravku podle pokynů. Záclony nebo ložní prádlo je však třeba prát v pračce.

Některé modely (LG, Indesit atd.) vyžadují přidání bělidla do pračky.) jsou k dispozici ve speciálních zásobnících označených trojúhelníkem. Ve většině případů je odnímatelný a umístěný v přihrádce na prací prostředek pro předpírku. Obvykle se označuje písmenem A nebo číslem I. Tato možnost je nejvhodnější pro optické nebo kyslíkaté sloučeniny, které nejsou součástí mycího prostředku.

Upozorňujeme ženy v domácnosti, že není vždy vhodné nalévat Belitnu do pračky. Nejdříve si pečlivě přečtěte provozní požadavky vaší pračky. Pokud výrobce schvaluje použití chlóru, znamená to, že všechny hlavní části stroje jsou vyrobeny z materiálů odolných vůči chlóru.

A přesto, kam nalít bělidlo? Roztok chloru musí být přidán tak, aby s ním přišlo do styku co nejméně částí pračky. Nalijte prací prostředek v uvedeném dávkování, rozpusťte jej ve dvou až třech litrech tekutiny, kterou nalijte přímo do bubnu spolu s naloženými předměty.

Před zahájením procesu je třeba položky roztřídit podle bílých a barevných odstínů a typu materiálu. Výrobky s kovovými ozdobami, nýty, zipy nebo knoflíky nepodléhají bělení. Kovové předměty mohou ztmavnout a látka kolem nich zežloutne.

Pokud návod k obsluze pračky se sušičkou nepovoluje přidání bělicího chlóru, namočte oděv před vložením do pračky na maximálně jednu hodinu do vody s bělidlem.

Domácí použití prostředků na bělení ložního prádla

Bělení improvizovanými prostředky

Bílé ložní prádlo je především krásné, ale v praxi je nepraktické. Rychle se zašpiní, jsou na něm vidět i ty nejmenší skvrny a především má tendenci časem šednout.

Pokud chcete doma obnovit svou starou zářivou bělost, ale nemůžete doma najít žádné speciální čisticí prostředky, můžete použít jakýkoli domácí prostředek.

Níže jsou uvedeny některé z nejoblíbenějších metod bělení:

 • Použití kyseliny borité. Prvním krokem je cyklus máchání. Většina praček má obvykle funkci máchání. Nasypte do bubnu s prádlem dvě polévkové lžíce kyseliny borité a poté spusťte program.Po dokončení zapněte nejdelší cyklus při teplotě nejméně 60 stupňů Celsia. Aktivujte funkci dodatečného máchání, abyste zajistili co nejkvalitnější praní.
 • Soda, cenově výhodný způsob čištění a především čistí váš přístroj od znečištění topného tělesa. Do zásuvky na prášek nasypte 100 g jedlé sody a samotný prášek. Spusťte program pro bavlnu při šedesáti stupních. Na konci cyklu bude oděv jako nový.Prací prostředek lze používat i pro děti, protože je zcela bezpečný a nezpůsobuje žádné alergické reakce. V supermarketech se prodává také speciální prací soda, její cena se však od ceny potravinářského pracího prostředku značně liší, ačkoli mechanismus účinku je téměř totožný.
 • Používání tablet hydroperitolu. Vložte dvě tablety do bubnu se špinavým prádlem, přidejte prací prostředek a spusťte pračku. Chcete-li prádlo vyčistit, nastavte cyklus extra máchání.
 • Penny meruňkový aspirin. Naložte položku do bubnu, vezměte 10 tablet aspirinu, rozdrťte je a nasypte je dovnitř. Nastavte cyklus vhodný pro daný typ tkaniny.
 • Jak správně vybělit prádlo v pračce pomocí modrého terpentýnu?? Modrý likér nemá bělící účinek, ale spíše barvící účinek. Mechanismus je následující: louh zřeďte vodou v poměru jedna ku jedné. Výslednou směs nalijte do otvoru pro máchání a na konci cyklu budete mít čisté prádlo s lehce namodralým odstínem.
READ  Zápach z pračky Jak se ho zbavit

Optický

Jedná se o chemickou sloučeninu schopnou odrážet světlo, přičemž tohoto efektu je dosaženo díky speciálním barvivům, která se po opláchnutí nevymývají. Když je látka vystavena slunečnímu světlu, odráží namodralý nádech.

Jednou z hlavních nevýhod tohoto produktu je alergická reakce. Proto se důrazně nedoporučuje používat je na dětské oblečení.

Kyslík

Kyslíkové bělicí prostředky, které jsou k dispozici ve dvou verzích: tekuté a práškové, jsou vhodné pro bavlněné i jemné tkaniny. Vyrábějí se na základě jedné ze dvou složek. Uhličitanu nebo peroxyhydrátu uhličitanu.

V procesu štěpení se rozkládá na jedlou sodu (která má bělící účinek) a peroxid (který může uvolňovat kyslík). Pomáhají účinněji uvolňovat nečistoty ze struktury tkaniny.

Jedná se o nejoblíbenějšího zástupce tohoto produktu:

Na obalech kyslíkových bělidel jsou nejčastěji uvedeny názvy Oxy, O2, Aktiv, Oxydjen a Bleach.

 • Funguje dobře při nízké teplotě, stačí 40 stupňů.
 • Nepoškozuje jemné tkaniny.
 • Schopnost odstranit staré skvrny.
 • Dobře se perou.
 • Zřídka způsobuje alergické reakce.
 • K dispozici v bílé a barevné variantě.
 • Odstraňuje téměř všechny druhy nečistot.

Jejich hlavní nevýhodou je vysoká cena a vysoká spotřeba.

Chlor

Účinnou složkou je chlornan sodný, který je poměrně spolehlivý a osvědčený:

 • Dokáže odstranit téměř všechny druhy nečistot.
 • Cenově dostupné, tyto výrobky jsou považovány za nízkonákladové.
 • Má antibakteriální účinek, takže získáte čisté prádlo bez bakterií.

Navzdory výhodám existují i nevýhody, protože výrobek je na tkaninu poměrně agresivní, lze jej použít pouze na bavlnu. Je velmi důležité chránit se před účinky jeho výparů, místnost musí být dobře větraná a musí se používat rukavice. Nejoblíbenější volby jsou bělidlo, bělidlo, Domestos.

Bělidlo bez pračky

Existuje několik jednoduchých a cenově dostupných prostředků, které vám pomohou vrátit zářivou bělost vašemu povlečení:

 • Použití peroxidu vodíku. Nalijte 20 litrů horké vody o teplotě nejméně 40-50 stupňů Celsia do velké nádoby, případně do vany. Poté přidejte 20 lžic peroxidu a vložte do něj prádlo.Nechte ji namočenou dvě hodiny; hlavní podmínkou je pravidelné míchání, aby se prádlo jemně a rovnoměrně vyčistilo. Pokud jste po této době nedosáhli výsledku, měli byste ji důkladně vypláchnout.Poté naplňte velký smaltovaný kbelík vodou, postavte jej na oheň a přidejte 50 gramů bělicího pracího prášku. Počkejte, až voda začne vřít, snižte teplotu na minimum a vařte čtyřicet až padesát minut. Posledním krokem je opláchnutí.
 • Roztok manganu, jakkoli to zní podivně, je skutečně účinnou metodou. Oblečení nejprve vyperte jako obvykle. Poté nalijte dostatečné množství tekutiny do velké nádoby a mangan v ní zřeďte.Přípravek by měl mít růžovou barvu, vložte do něj látku a nechte ji šest hodin namočenou. Poté ji opláchněte a zkontrolujte, zda dosáhnete požadovaného výsledku, a pak ji můžete pověsit, aby uschla.Pokud není barva dostatečně bílá, postup opakujte. Výhodou této metody je také to, že se oděv důkladně očistí od případných mikrobů.
 • Konvenční bělení. Tato metoda je stará jako svět a díky své účinnosti je stále oblíbená. Při jeho používání však buďte opatrní, protože může poškodit jemné tkaniny. Je ideální pro husté bavlněné tkaniny.Při používání výrobku by se měly používat rukavice a místnost musí být dobře větraná. V opačném případě může způsobit popáleniny sliznic v nose a krku. Nalijte teplou tekutinu do dostatečně velké mísy a přidejte bělidlo v poměru jedna polévková lžíce na šest litrů.Vložte oděv do připravené směsi a nechte jej dvě až tři hodiny působit. Poté je důkladně opláchněte a vyvěste na balkon, aby uschly.
 • Bavlněné a lněné utěrky lze velmi dobře čistit čpavkem a terpentýnem. Namočte 10 litrů s 30 ml čisticího lihu a třemi lžícemi terpentýnu. Pár hodin je namočte a poté je vyperte v prášku. Pokud jsou však skvrny dostatečně velké, je vhodné je předem namočit do pracího mýdla.
 • Ocet je skvělý pro navrácení svěžesti téměř čemukoli; může dokonce odstranit skvrny z kuchyňských utěrek v domácnosti. Smíchejte 10 lžic octa, 30 g kuchyňské soli a 20 ml peroxidu vodíku v misce s horkou vodou a namočte oděv na několik hodin. Poté je důkladně opláchněte pod tekoucí vodou.
 • Hořčice. Nejprve je třeba připravit bělidlo, zředit 50 gramů ve vlažné tekutině a nechat směs asi 30 minut louhovat. Poté ji přeceďte přes gázu a nalijte do nádoby s namočenou podestýlkou. Nechte působit několik hodin a vyperte pracím prostředkem.
 • Rostlinný olej, tato metoda je časově nejnáročnější, ale výsledky jsou velkolepé. Pokud chcete tuto operaci opakovat delší dobu, musíte ji opakovat po zbytek dne: 100 gramů oleje, 50 gramů pracího prášku, 100 gramů bělidla.Vložte do ní lůžkoviny, po varu snižte teplotu na minimum a nechte ji za občasného míchání hodinu a půl vařit. Posledním krokem je mytí.
 • Prací prostředek na bázi pracího mýdla. Rozpusťte 150 g mýdla v tekutině, přidejte 150 g jedlé sody a stejné množství boraxu. Získanou směs nalijte do umyvadla s horkou vodou a namočte do ní lůžkoviny na noc. Po uplynutí doby důkladně opláchněte.
umístit, bělidlo, pračky, bosch

Jak vybělit šedivou podprsenku? 5 jednoduchých domácích způsobů praní prádla

Spodní prádlo pro každou ženu, to je druh vyhrazeného elitního oblečení, které by mělo být vždy v dokonalém pořádku. Na rozdíl od jiných oděvů nejsou vidět.

READ  Filtr pro pračky a myčky nádobí

Ale ženy, které nosí krásné spodní prádlo, se cítí mnohem krásnější a sexy než ženy, které žádné nemají nebo mají spodní prádlo, které nevypadá nejlépe. Dobré spodní prádlo také stojí slušné peníze. Ale ani ty se časem nezkrášlují.

Pokud je spodní prádlo bílé, určitě zešedne. Pokud se naučíte, jak správně prát prádlo, můžete tomu předejít nebo to minimalizovat. Ano, můžete používat moderní prací prostředky, ale před jejich použitím si pečlivě přečtěte etikety.

Ale my děláme věci jinak. Zde je pět snadných způsobů, jak bílé podprsence (a dalšímu spodnímu prádlu) vrátit dobrý vzhled.

Jak vybělit bílou podprsenku bez chemikálií doma?

Proč jsou tyto metody mnohem vhodnější než používání speciálních čisticích prostředků? Praní s použitím „chemikálií“ má často neblahý důsledek v tom, že bílé prádlo rychle zešedne. Abyste podprsenku nevystavili škodlivému chlóru, který může látku rychle poškodit, je lepší použít méně radikální metodu. Obě tyto složky lze smíchat dohromady.

Kysané zelí

Namočte prádlo na 12 hodin do 1 litru podmáslí (pokud nemáte čas na jeho výrobu, můžete použít kefír). Takto dlouhé namáčení způsobí, že podprsenka bude opět bělejší. Po opláchnutí kyselým mlékem a následném vyprání prádla v mýdlové pěně.

Jedlá soda nebo prášek do pečiva

Kteroukoli z těchto složek stačí smíchat s pracím prostředkem (poměr by měl být stejný). K mytí podprsenky lze použít účinný bělící prostředek. Můžete ji dát do pračky, ale je lepší ji prát ručně.

Křída

Potřete vlhkou podprsenku bílou křídou. Bělení křídou trvá jen 10 minut. Po uplynutí této doby materiál jemně vydrhněte kartáčem. Jen se neotírejte! V opačném případě byste mohli poškodit jemnou tkaninu a způsobit její zkrabatění.

Ocet

Naplňte mísu (s rozměrem podle množství prádla) teplou vodou, nalijte do ní 1 šálek octa a vyperte prádlo. Po 30 minutách podprsenku opláchněte ve studené vodě a vyperte.

umístit, bělidlo, pračky, bosch

Prací prášek

Pořiďte si bělidlo na tkaniny (není drahé. V současné době od 100 ) a perte v něm spodní prádlo.

Existuje ještě jedna možnost, jak si dát spodní prádlo do pořádku. Tato metoda je podrobně popsána zde.

A dvě videa. V prvním z nich se dozvíte několik dalších způsobů, jak vybělit spodní prádlo bez chemikálií.

umístit, bělidlo, pračky, bosch

A zde jsou některé tradiční bělící prostředky vhodné pro spodní prádlo. Budou testovány a vybráni ti nejlepší. Viz.

READ  Je výhodné umístit do bytu kotel?

P.S. Článek byl pro vás užitečný? Sdílejte prosím tento tip se svými přáteli na sociálních sítích. Byl bych vám velmi vděčný.

Užitečné tipy

Rady zkušených hospodyněk a odborníků ohledně bělidla v pračce:

 • Nalijte mycí prostředek přímo do bubnu místo do přihrádky, abyste minimalizovali možnost kontaktu předmětů s korozivní kapalinou.
 • Před naplněním bubnu vždy bělicí roztok zřeďte. Podívejte se na štítek na etiketě. Je tam uvedeno, kolik přípravku je třeba naředit. Před praním namočte prádlo do studené vody.
 • Před zahájením procesu je vhodné se ujistit, že buben není příliš líný, a zkontrolovat náchylnost bubnu k působení chlóru. Navlhčete hadřík a otřete jím buben. Uvidíte výsledek. Pokud nedojde k žádné změně, pokračujte.
 • Nikdy nepoužívejte příliš horkou vodu: škodí pračce i prádlu.

Použití odstraňovače skvrn

Většina výrobců pracích prostředků vyrábí tekuté prací prostředky. Bělidlo pro pračku se sype do speciální přihrádky určené k tomuto účelu. Mnoho lidí však neví, kam prací prostředek umístit.

Kapalina se nalije do stejné nádoby jako prací prostředek. Odstraňovač skvrn se při praní dokonale oplachuje. Skvělým způsobem, jak odstranit skvrny z jakéhokoli předmětu, je použití odstraňovače skvrn.

 • Si poradí se všemi typy nečistot;
 • Má nízký bod pěnivosti;
 • Ekologické složení nezpůsobuje podráždění pokožky;
 • Levné;
 • Dobrý kontakt se studenou vodou;
 • Vhodné pro všechny typy tkanin.

Klíčem k úspěšnému a kvalitnímu praní je vědět, kam umístit odstraňovač skvrn, bělidlo a prášek. Nebudete mít žádné problémy se zašedlými věcmi, skvrnami na prádle.

Pračka a speciální prací prostředky vám pomohou zbavit se nečistot rychle a bez námahy a zachovat lesk a jas bílých předmětů.

Přihrádky na prášek v pračkách různých značek?

Známí výrobci praček mezi sebou soupeří a snaží se vyniknout designem a funkcemi. Podívejme se na vlastnosti jednotlivých značek.

Jak a kam naplnit prášek do pračky LG? Tyto modely mají třídílný výsuvný box. Dvě z nich jsou určeny k mytí, zatímco třetí přijímá vůně, kondicionéry a podtóny.

umístit, bělidlo, pračky, bosch

Bosch

Společnost Bosch také rozdělila box na prášek na tři oddíly. První obsahuje tekutý prací prostředek a škrob, druhý obsahuje známý prášek. Zde je také třeba přidat odstraňovače skvrn. Třetí slouží ke kondiční přípravě.

Indesit

Společnost Indesit se rozhodla udělat další krok a nabídnout čtyři přihrádky. První slouží k namáčení, druhá k přidání pracího gelu a prášku. Je zde přihrádka na vonné látky nebo změkčovadla a navíc je zde odnímatelná konstrukce pro přidání bělících prostředků.

Samsung

Modely Samsung přidávají prací prostředek do levé části zásuvky pračky se sušičkou. Gel se plní do dávkovacího válce, nikoli do zásobníku, ale do samotné násypky.

Electrolux

Pračka Electrolux má z nějakého důvodu zásuvku na máchadlo na pravé straně, zřejmě pro leváky. Ve střední přihrádce se nachází suchý prací prostředek. Práškový gel se musí nasypat do dávkovače a poté do nádrže, protože konstrukce nepočítá s oddělenou kapalinovou klapkou.

Hotpoint Ariston

Hotpoint Ariston má půlkruhovou výdejní zásuvku. Na pravou stranu můžete dát suchý prací prostředek, a pokud chcete, tak i gel zakoupený v obchodě. V návodu se doporučuje přidávat tekutý prášek pouze před zapnutím přístroje.

Pokud jste šťastným majitelem pračky Beko, poradíme vám, kam umístit tekutý prací prostředek v této pračce. Otevřete přední část zásobníku na prášek, nasypte gel do dávkovače a zapněte přístroj.

Zanussi

Zásuvka s hvězdičkou je u modelů Zanussi z nějakého důvodu uprostřed. Vlevo je prostor pro namáčení špinavého prádla a vpravo je největší prostor pro běžné praní.

Když budete znát teorii a budete přesně vědět, kam dát tekutý prášek do pračky a kam kondicionér, bělidlo a nakonec prášek, můžete se pustit do praxe s pevnou vírou, že to zvládnete správně. Pokud jste se rozhodli použít tekutý prací prostředek, přečtěte si nejen pokyny na obalu pracího prostředku, ale také příručku k pračce, kde jsou uvedeny všechny nuance použití gelu pro váš model.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS