Kávovar delonghi vyprazdňuje kávu do odkapávací misky

Kávovar delonghi vylévá kávu do odkapávací misky

V tomto článku vám poradím, jak snížit pravděpodobnost nákladné opravy kávovaru a co dělat, pokud se problém objeví.

Musíte si uvědomit, že kávovar je složitá konstrukce s mnoha mechanickými částmi, hydraulikou a elektronikou. Díly, které jsou kompletními moduly, se zpravidla neopravují, ale nahrazují se jako celek. Náhradní díly pro kávovary nejsou z definice levné, už jen při pohledu na cenu samotného kávovaru. Kromě toho je také obtížné je sehnat, zejména pokud potřebujete pouze náhradní díly bez servisu.

Delonghi ECAM 22.110 B Magnifica S. Recenze

Delonghi Magnifica S ECAM 22.110.B nám spolehlivě slouží už léta.

Některé fotografie jsou dokonce vánoční, takže nebuďte překvapeni, vánoční ozdoby, recenze byla v návrzích a čekala v křídlech. Je čas)

Vybral jsem si tento konkrétní model, protože nebyl příliš drahý (stál 25000 ve srovnání s profesionálními za 80000). Četl jsem recenze a názor konzultanta a náš osobní názor přispěl k nákupu tohoto konkrétního modelu)

V kuchyni nezabírá mnoho místa, takže jsem ho umístil hned vedle zásuvky, protože šňůra není příliš dlouhá. Aby v kuchyni působil harmonicky, umístil jsem ho do rohu (aby ho nikdo nemohl ukrást)

Je k dispozici v černé nebo stříbrné barvě. Shoduje se s barvou mé lednice, která je také stříbrná. Líbí se mi ta studená kovová barva.

kávovar, delonghi, kávu, odkapávací, misky

Design je pěkný, působí důstojně a nekomplikovaně.

Pokud jde o přípravu kávy, je to snadné. Nejedná se o profesionální kávovar, takže si budete muset vystačit se dvěma druhy kávy. Espressem a americanem. Děkuji za to. Nejsem znalec kávy, takže pro mě je nejdůležitější, abych si mohl rychle a snadno připravit dobrou kávu bez použití mlýnku na kávu. A pak do něj jen naliji mléko/smetanu/slazené kondenzované mléko, podle toho, co je v lednici.)

V kávovaru není napěňovač mléka, takže ho napěňuji ručně. Obvykle, když už v láhvi nezbývá moc mléka, vezmu láhev a aniž bych ji otevřela, pořádně s ní zatřesu a voilá, hustá mléčná pěna je hotová. Stačí posypat skořicí a vypít.)

Ale má páru pro přípravu latté a cappuccina. To je mini bonus.)

Pomocí tlačítek vlevo si můžete připravit jedno nebo dvě espressa, tlačítkem vpravo jednu nebo dvě ameriky.

Víko, které zakrývá zásobník na kávu, není vůbec připevněno. Prostě ji sundá a odloží, dokud do ní nevložíte fazole. Dal bych přednost odklápěcímu víku, myslím, že by to bylo pohodlnější. Nevadí, ze stroje nespadne, drží pevně a dobře.

Jedná se o malou nádobu, takže se do ní vejde pouze jedno malé balení kávy. Hodí se 200mg, 250mg Jsem opatrný s trochou posypání, ale stále úspěch, víko se řádně uzavře. Pak už jen přidávám kávu podle potřeby.

READ  Jak tónovat zadní okno bez fénu na vlasy

Konzistenci mletí lze upravit za chodu stroje nastavením regulátoru takto.

Mletou kávu můžete také nasypat přes speciální přihrádku se lžičkou. Ale já ji nepoužívám, mám rád vodu z obilí.

Používání zařízení Delonghi je velmi jednoduché a snadné. Říká nám, co chce. Stačí se podívat na displej.

Nedostává se do něj dostatek vody nebo není nádržka na vodu dostatečně pevně zasunutá. Nápis se rozsvítí takto. Nepropadejte panice, prostě ji naplňte vodou a pořádně zatlačte na nádržku.

Nádrž má mimochodem objem 1,8 litru. Není to vůbec špatné. Nepijeme příliš mnoho kávy. Máme jí jen tolik, kolik potřebujeme ráno a večer.

Tvrdost vody lze nastavit. Čím tvrdší je voda, tím častěji ji musíte oplachovat. Jednou za tři měsíce ji propláchnu, přístroj mě na to upozorní speciální ikonou. Do nádržky dám trochu vody, hodím čisticí tabletu Delonghi a stroj vypustí vodu přes parní kohoutek. Tím se zbavíte veškerého vodního kamene.

Téměř každý den také proplachuji varnou jednotku vodou, aby se stroj nezničil.

Delonghi ECAM 22.110 B Kávovar Magnifica S má odkapávací misku. Měla by se často čistit a zbavovat zbytků kávy. Včera jsem ho umyl a vyluxoval, ale dnes, když jsem ho fotil, byl zase trochu špinavý, ale to nevadí.)

Co dělat, když stroj píská, vibruje nebo se velmi zahřívá??

Je 95% pravděpodobnost, že všechny tyto projevy jsou náznakem toho, že jste otáleli s čištěním varné jednotky, odvápňováním nebo mazáním. Doporučuji, abyste to udělali najednou. Nejprve odvápněte.

Poté vyjměte a umyjte varnou konvici a vyčistěte vnitřní prostor, ve kterém je umístěna. Pomůže vám vysavač na minimální výkon s připojenou štěrbinovou hubicí. Jako bonus vyčistěte nádržku na vodu, odkapávací misku (lze je mýt v myčce) a otřete kryt. Poté nechte zásuvku vyschnout a namažte ji.

Co namazat v převodovce u kávovaru Delongi je vidět v klipu výše, ale zde je klip od společnosti Phillips o tom, jak namazat spařovací jednotku kávovarů Saeko, Philips a Hagia (taková spařovací jednotka se používá v 95 % modelů těchto značek):

Ale zapomněli na červené o-kroužky. Jeden z nich je v horní části nabíječky baterií, u kovové mřížky, druhý je uvnitř části, kde je instalován vařič, na stěně je tryska na horkou vodu, na ní jsou dva malé červené gumové kroužky. Navíc jsou pod otvorem pro plnění mleté kávy plastová vodítka, do kterých se zasouvá (a vysouvá) košík na kávu. Všechny je také třeba mazat.

A jedno podobné video o mazání spařovací jednotky kávovarů Bosch, Siemens, Melitta a Nivona, protože téměř všechny mají podobné automatické stanice. Na začátku časového údaje můžete vidět, že píst je mírně rozebraný kvůli údržbě a mazání červeného o-kroužku probíhá ve vyjmutém stavu, ale můžete jej namazat bez vyjmutí z varné jednotky a samozřejmě bez demontáže pístu, dále ve videu jsou na smontovaném ZU namazány všechny body:

READ  Chladicí taška s piknikovou sadou

Zde je video, které ukazuje mazání kávovarů Siemens EQ.3 a EQ.9. Stejný startér je i v Bosch TIS 30129 RW VeroCup 100:

Pokud není varná nádoba vyjímatelná, je nutné po odvápnění vyčistit kávovou sedlinu speciálními tabletami. Pokud si nepamatujete, kdy jste to dělali naposledy, udělejte to dvakrát za sebou.

V 95 % případů se tímto opatřením vyhnete nákladným opravám stroje.

Častým problémem, a to nejen u opraven Saeco (na obrázku Saeco Royal), je vysypávání mleté kávy za vřeteno. V 90 % případů pomůže vyčištění a promazání převodovky, přičemž zvláštní pozornost je třeba věnovat vodítkům, včetně těch, která jsou zodpovědná za „zaparkování“ koše na kávu pod hřídel s mletou kávou.

Co když kávovar kávu nepřipraví, vylije pod sebe vodu, vypustí namletá zrna přímo do odpadu??

Vše, co můžete udělat doma, je popsáno ve výše uvedené kapitole. Úklid vám může pomoci i s těmito zdánlivě složitými poruchami. Pokud však všechna tato opatření nepomohla, je třeba zavolat servisní službu. Nedoporučuji, abyste stroj sami rozebírali.

Varná jednotka je zaseknutá a nelze ji vyjmout. Zařízení nereaguje na stisknutí kláves!

Pokud varnou jednotku nelze vyjmout, je vhodné zavolat servis. Z různých důvodů se může zaseknout v mezipoloze, ale to je obecně vzácné. Pokud k tomu dojde, stroj obvykle nereaguje na žádná tlačítka a nehýbe se, pouze „zamrzne“. Můžete jej samozřejmě zapínat a vypínat hlavním vypínačem (obvykle vzadu nebo na boku), abyste měli čisté svědomí, ale to téměř nikdy nepomůže.

Nicméně, mohu navrhnout pro Philips Saeco a Gaggia s obrazovkami zkusit odemknout varnou jednotku sami, není to tak těžké. Otevřete servisní menu, známé také jako testovací menu, podržte dvě tlačítka „espresso“ a „menu“, aniž byste je uvolnili, stiskněte jednou tlačítko na předním panelu. Další jako ve videu níže:

Níže je uvedeno video, které krok za krokem ukazuje postup pro stroje bez obrazovky. Budete potřebovat vhodný šroubovák, ale ve většině případů to zvládne každý muž a někdy i některé ženy

Vlastnosti a nevýhody související s výrobou

Kromě obvyklých závad se problémy mohou lišit v závislosti na výrobci, zvláštnostech spotřebiče. U výrobků Philips způsobuje funkce automatického proplachování únik vody do nádržky. Po skončení cyklu může z výlevky odkapávat kapalina. Nejedná se o poruchu. V jímce už není voda, musí se často odstraňovat. Totéž platí pro spotřebiče Saeco. V druhém případě je na panelu speciální indikátor, který ukazuje, že je nádrž plná.

U ostatních výrobců dochází ve většině případů k následným poruchám:

  • Ve společnosti Bosch selhávají hadice a trubky. Platí i pro dražší modely s rozšířenými funkcemi.
  • U značky DeLonghi je zdrojem problému plastové pouzdro. Navzdory pověsti značky, nejvyšší kvalitě výrobků, nejsou praskliny v plastových dílech neobvyklé.
  • Krups: Netěsnosti v místech připojení trubek k nádržím a dalším součástem.
READ  Pokud do kávovaru nasypete mletou kávu

Ne ve všech případech je možné typ problému zjistit vizuálně. Kvalitní oprava vyžaduje speciální diagnostiku. Naši řemeslníci používají profesionální vybavení a nástroje.

Obecné příčiny

Nadměrné hromadění vody v jímce může znamenat několik běžných závad. Příčiny jsou u většiny modelů podobné a zahrnují

  • Těsnění jsou opotřebovaná. Jsou vyrobeny ze silikonu, speciální pryže, která během používání vysychá, praská nebo se deformuje. V tomto případě kávovar vypouští vodu do odkapávací misky přes topné těleso, tlakový ventil. Ten může být odklopený. Bude nutná výměna těsnění. Těsnění často předčasně selhávají kvůli nedostatečné údržbě.
  • Vady těla. Způsobeno konstrukčními vlastnostmi, neopatrným používáním včetně mechanických nárazů. Některé díly jsou vyrobeny z plastu a mohou praskat, deformovat se nebo praskat. Ve spojích vznikají trhliny, díly se mohou volně pohybovat.
  • V nádobě na kávu se nahromadily nečistoty a kávovar odtéká do odkapávací misky. Lze odstranit bez pomoci jiných osob vyčištěním systému.

Vodní kámen je častým zdrojem závad. Pokud se nečistí, dochází k praskání těsnění, kroužků a trubek, což vede ke ztrátě těsnosti. Pokud neplánujete provádět údržbu často, vyplatí se koupit kávovar se samočisticí funkcí. Mezi tyto spotřebiče patří například Bosch TES71621RW, DeLonghi Primadonna Exclusive. Tyto stroje jsou dnes nejoblíbenější.

Poškození vody a kotle

To jsou případy, kdy zásah neodborníka může vést ke zhoršení situace. V nádržce na vodu se často usazuje vodní kámen a kávové oleje, pokud není pravidelně čištěna. Jediné, co může obsluha provést sama, je čištění (odvápnění a odstranění oleje) pomocí specifických přípravků a podle pokynů v návodu k obsluze.

kávovar, delonghi, kávu, odkapávací, misky

Tento postup je snazší provádět na strojích, které jsou vybaveny automatickým čištěním. Hlavně nešetřete na činidlech, protože jejich kvalita často rozhoduje o konečném výsledku.

Pokud čištění situaci nevyřeší, měli byste si na pomoc zavolat odborníka, např. Ze společnosti Taber Service. Webové stránky: https://tabera.Ru/remont-kofemashin/. Pomocí speciálního vybavení a nástrojů zjistí příčinu poškození a v krátké době ji opraví, případně přímo na místě.

Rozbití nádrže na vodu

Chcete-li zjistit, zda je příčinou úniku poškozená nádržka, nalijte do ní kapalinu a vytřete ji do sucha. Nádržku je nejlepší položit na suchý hadřík. Poté nechte celou věc hodinu odležet. Pokud se hadřík namočí, vyměňte ho za nový.

To je asi tak vše, co se dá říct o příčinách úniků. Doporučuji vám, abyste se svým spotřebičům věnovali pozornost od samého začátku, a vyhnuli se tak nejrůznějším problémům. V ostatních případech vám pomůže servisní středisko. Opravy prováděné svépomocí často vedou ke katastrofálnějším výsledkům.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS