Kde se plní máchadlo v pračce Samsung

Kde naplnit kondicionér do pračky a jak to udělat správně?

Například každá pračka Bosch s předním plněním má výsuvnou zásuvku na prací prostředky se třemi přihrádkami, které se liší tvarem, velikostí a dokonce i vzájemným umístěním. Jejich funkce jsou následující:

 • Přihrádka pro doplnění bělicího a namáčecího prášku. Je malý a obvykle se označuje písmenem A nebo římskou číslicí I;
 • Přihrádka na prášek pro hlavní praní. Tento oddíl se označuje písmenem B nebo římskou číslicí ². Tato pračka je největší a používá se neustále, protože se do ní vejde prací prostředek, který se použije pro jakýkoli prací cyklus;
 • Přihrádka na kondicionér. Jedná se o nejužší přihrádku, protože oplachovací prostředek je koncentrovaný a stačí ho nalít jen trochu, doslova třetinu víčka. To, že se jedná o přihrádku na změkčovač tkanin, poznáte podle obrázku květiny vedle ní. U modelů Samsung je tak vždy označena. Může být modrá nebo prostě bílá. Tato přihrádka může být také vybavena vyjímatelnou přihrádkou, ale ne všechny modely tuto možnost nabízejí.

Stojí za zmínku, že malá květina není jediným symbolem pro přihrádku kondicionéru pračky. U modelů LG může být tato přihrádka označena hvězdičkou.

Pokud volitelná sestava konkrétního modelu neobsahuje třetí přihrádku určenou pro kondicionér, lze jej nalít přímo do bubnu, ale až po dokončení hlavního pracího cyklu.

K tomu je třeba zvolit režim bez máchání, na konci praní otevřít dvířka a poslat uzávěr do prádelny s malým množstvím kondicionéru.

Nedoporučuje se nalévat přímo na mokré oblečení, jinak by na něm mohly zůstat skvrny a šmouhy.

U některých modelů praček lze při prvním představení snadno zmást, kam se má kondicionér nalít. Zde jsou některé z nich:

 • U myčky ELECTROLUX EWW51486HW je přihrádka na oplachovací prostředky zcela vpravo v přihrádce na chemikálie. Vypadá to neobvykle, protože prací prostředek se musí nalévat otvorem v krytu přihrádky.
 • U praček se svislým plněním to může být také matoucí a u pračky Bosch WOT24455O to může být matoucí, protože nádobka na prací prostředek je přímo na víku a přihrádka na změkčovač tkanin je uprostřed.
 • Pračky Indesit jsou vybaveny zásobníkem, v němž je na pravé straně umístěna přihrádka na kondicionér a médium se nalévá do malého otvoru uprostřed této přihrádky.
 • Samsungecobubble dokáže překvapit i běžného člověka neobvyklým druhem nádoby na prací prostředek. Jsou zde pouze dvě přihrádky, pravá je modrá a je rozdělena na dvě další přihrádky. Ten na levé straně je určen k přidávání oplachovacího prostředku.
 • Některé modely se svislým vkládáním mají čtyři přihrádky v zásuvce pod šálky. Ten na pravé straně pro oplachovací prostředky.
 • Pračky Siemens jsou v tomto ohledu velmi praktické, protože přihrádky na kondicionér a bělidlo jsou zakryté. Přihrádky jsou nahoře označeny květinou a lahví.

Pokud se budeme řídit elementární logikou, nebude obtížné určit, do které nádoby je třeba kondicionér naplnit.

Stojí za zmínku, že každý model pračky se sušičkou má údaj o maximální povolené hladině pro náplň tekutého máchadla.

Po skončení mytí zásobník vyjměte a umyjte, aby otvory, ve kterých se prášek a tekutina drží, nebyly ucpané zbytky.

To jsou všechny rady ohledně toho, kam při praní naplnit oplachovací prostředek.

Přihrádky je obtížné zaměnit, i když nejsou nijak označeny. Všechny mají různé velikosti. Stačí si pamatovat, že nejmenší přihrádka je určena pro kondicionér.

Podívejte se, kam naplnit kondicionér v pračce Samsung

Není třeba se obávat, že by se kondicionér na začátku pracího cyklu předepjal. Funkční pračka používá kondicionér správně a přesně tak, jak má. Zásobník na máchací prostředek se vyprázdní až po skončení hlavního pracího cyklu.

Záleží na každém jednotlivci, zda se rozhodne používat kondicionér do pračky, nebo ne. Existují speciální tekuté prací prostředky na vlnu a jemné tkaniny, hypoalergenní máchací prostředky na dětské prádlo a některé koncentráty. V každém případě je třeba vědět, kam umístit změkčovač tkanin. U spotřebičů je třeba dbát na bezpečnost.

READ  Jak vyčistit filtr v pračce indesit

Obecná doporučení pro použití

Bez ohledu na typ pračky a zvolený režim praní platí pro použití tekutého kondicionéru určitá pravidla.

Dávkování

Dávkovač oplachovacího prostředku má v přihrádce na oplachovací prostředek štěrbinu. To proto, aby uživatel věděl, jakou maximální sílu mycího prostředku může nalít. Přidání většího než doporučeného množství bude mít za následek neopláchnutí předmětů. To zanechá stopy a způsobí elektrizování oděvů. Jinými slovy, účinek je přesně opačný, než se očekávalo.

Použití menšího než doporučeného množství by jednoduše nemělo požadovaný účinek. Doporučení k použití na obalu výrobku vám také pomůže rozhodnout, kolik kondicionéru na tkaniny použít.

Typ klimatizační jednotky

Svou roli hraje také typ čisticího prostředku. K dispozici jsou různé oplachové kondicionéry, např. Pro vlnu, dětské oblečení. Nejlepší je používat je k určenému účelu, protože se liší složením. Na obalech jsou také štítky, na kterých je uvedeno, kolik změkčovadla můžete do pračky přidat. Příliš časté praní může způsobit ucpání spojů a poškození pračky se sušičkou.

Je také důležité věnovat pozornost koncentraci oplachovacího prostředku. V současné době je k dispozici několik vysoce koncentrovaných oplachovacích prostředků. Nejlépe je zředit je vodou, aby nedošlo k ucpání spotřebiče.

Po použití oplachovacího prostředku vždy vypláchněte nádržku na oplachovací prostředek. Na stěnách přihrádky pračky a sušičky zůstávají stopy, které se následně vyvinou v tvrdý povlak.

Jak umýt zásobník?

Voda nemusí být schopna plně absorbovat zbytky oplachovacího prostředku ze zásobníku oplachovacího prostředku, což by mohlo zanechat zbytky na stěnách zásobníku. Jak se zbavit plaku?

Celý zásobník můžete vyjmout a omýt horkou vodou a kartáčem v misce spolu s práškem.

Kyselina citronová může také odstranit zbytky mycího prostředku a oplachovacího prostředku ze zásobníku. Jednoduše nechte stroj několik minut běžet naprázdno a nalijte kyselinu do všech přihrádek.

Jedlá soda může také pomoci zbavit spotřebič plaku. Do vaničky nalijte ocet a poté ji zasypte jedlou sodou a nechte ji 10-20 minut působit. Poté se koryto vydrhne kartáčem. Pomáhá nejen zbavit se vodního kamene, ale také vybělit vaničku, která může zežloutnout v důsledku používání mycích prostředků.

plní, máchadlo, pračce, samsung

Kde se v pračce nachází přihrádka na klimatizaci

Pračka je chytrý spotřebič, který je dnes téměř v každé domácnosti. Převezme na sebe lví podíl starostí a umožní ženě, aby nemusela stát nad umyvadlem a mýt věci ručně. Přesto ne všechny ženy v domácnosti vědí, kam kondicionér v pračce umístit. To proto, že ne každý ji používá k mytí.

Pro automatické praní si všichni zvykli používat prášek. Je to hlavní prací prostředek, po kterém se oblečení vyčistí. Otázka, zda byste měli používat změkčovač tkanin, je individuální. Nemusí. Máchadlo je tu jen proto, aby dodalo prádlu jemnost a svěžest. Do které přihrádky prací prostředek nalijete??

 • Zaprvé byste si neměli plést kondicionér, jako je Lenore, s odstraňovačem skvrn, který lze nalít do bubnu, když vkládáte prádlo do pračky. Tento výrobek plní zcela jinou funkci, proto přidávejte aviváž do pračky pouze do přihrádky v nádobě určené speciálně pro tento účel. Pokud ji předem nasypete do přihrádky na prádlo, jednoduše se vypere spolu s práškem a poté se oblečení opláchne v čisté vodě.
 • Za druhé, některé modely praček mají na boku pračky údaj o množství pracího prostředku, který je třeba použít. Pokud na panelu nejsou žádné nápovědy, je nutné najít návod k tomuto druhu zařízení a přečíst si ho. Pokud jste ztratili tištěnou verzi návodu k obsluze, už to není problém, protože informace o jakémkoli modelu pračky najdete na webu.
 • V nejhorším případě se také vyplatí zkontrolovat univerzální rady, kam naplnit prostředek na máchání v pračce, které vám pomohou s jakoukoli značkou spotřebiče.

Téměř všechny modely s předním plněním mají na pravé straně výsuvnou zásuvku na prací prostředek a další věci. Při vertikálním zatížení jsou přihrádky na prášek a kapalinu umístěny přímo pod krytem.

Každá pračka s předním plněním, například Bosch, má výsuvnou zásuvku na prací prostředek se třemi přihrádkami. Liší se tvarem, velikostí a dokonce i vzájemným umístěním. Jejich účel je následující:

 • Přihrádka pro plnění bělicími a namáčecími prášky. Je malý a obvykle se označuje písmenem A nebo římskou číslicí I;
 • Jedno místo pro prací prostředek používaný při hlavním praní. Tato část může být označena písmenem B nebo číslem ²². Je největší a používá se neustále, protože obsahuje prášek pro praní v jakémkoli režimu;
 • Klimatizační prostor. Jedná se o nejužší přihrádku, protože oplachovací prostředek je koncentrovaný a stačí ho nalít jen trochu, třetinu množství. Že se jedná o přihrádku na změkčovač tkanin, poznáte podle obrázku v podobě květiny vedle ní. U modelů Samsung je tato přihrádka vždy takto označena. Může být modrá nebo jen bílá. Může být také vybaven výsuvnou vaničkou, což je možnost, která není k dispozici u všech modelů.
READ  Pračka nevypouští vodu správně

Stojí za zmínku, že malá květina není jedinou ikonou označující část určenou pro klimatizaci v pračce. U modelů LG může být vedle přihrádky na změkčovač vzduchu hvězdička.

Pokud volitelná sestava konkrétního modelu neobsahuje třetí přihrádku určenou pro kondicionér, lze jej nalít přímo do bubnu, ale až po dokončení hlavního pracího cyklu.

Za tímto účelem zvolte cyklus bez máchání, otevřete dvířka, jakmile je praní dokončeno, a nasaďte uzávěr zpět na prádlo s malým množstvím kondicionéru.

Nalévání přímo na mokré předměty se nedoporučuje, protože by mohlo zanechat skvrny a šmouhy na oblečení.

Mezi modely praček jsou některé, které mohou při prvním setkání způsobit zmatek v tom, kam umístit změkčovač tkanin. Zde jsou některé z nich:

 • ELECTROLUX EWW51486HW má přihrádku na oplachovací prostředek zcela vpravo v nádržce na chemikálie. Vypadá to neobvykle, protože prací prostředek se musí nalévat otvorem ve víku.
 • Pračky se svislým plněním vás také mohou zmást a model Bosch WOT24455O dokáže zmást, protože nádobka na prací prostředek je přímo na víku a přihrádka na změkčovač tkanin je uprostřed.
 • Pračky Indesit jsou vybaveny zásobníkem, ve kterém je přihrádka na kondicionér umístěna na pravé straně a prací prostředek se nalévá malým otvorem uprostřed zásobníku.
 • Samsungecobubble dokáže překvapit i běžného člověka neobvyklým pohledem na nádobu na prací prostředek. Má pouze dvě přihrádky, z nichž pravá je modrá a je rozdělena na dvě další přihrádky. Vedlejší zásuvka, kterou otevřete, je určena k přidávání leštidla.
 • Některé modely stojanových myček Zanussi mají čtyři přihrádky v nádobě pod krytem. Ten vpravo je určen pro oplachovací prostředek.
 • Pračky Siemens jsou v tomto ohledu velmi praktické, protože přihrádky na kondicionér a bělidlo jsou zakryté. Nádoby jsou označeny květinou a lahví.
plní, máchadlo, pračce, samsung

Pokud se budeme řídit elementární logikou, nebude těžké určit, do kterého prostoru má být kondicionér nalit.

Je však třeba poznamenat, že každý model pračky se sušičkou má maximální přípustnou hladinu tekutého máchadla.

Po skončení mycího cyklu je třeba zásobník vyjmout a opláchnout, aby se zabránilo ucpání přívodu prášku a kapaliny zbytky.

Zde jsou všechna doporučení, kam při praní nalít oplachovací prostředek.

Přihrádky v zásobníku je obtížné zaměnit, i když nejsou nijak označeny. Všechny mají různé velikosti. Stačí si pamatovat, že přihrádka pro klimatizaci je nejmenší.

Pračky různých modelů

Mnoho modelů má vlastní značení. Například zásobník může mít 4 a ne 3 přihrádky, jako je tomu u pračky L. G. Kde se plní kondicionér v pračce Samsung nebo Bosch? Seznam s názvy modelů a údaji o tom, kde pračku se sušičkou naplnit:

 • LG. Prostor pro klimatizační jednotku je nejmenší z ostatních a je vždy označen hvězdičkou, kytičkou nebo číslem 3.
 • Samsung. Přihrádka se nachází v pravém dolním rohu zásobníku.
 • Bosch. Mají svislé zatížení. Prostor pro klimatizaci se nachází uprostřed pod krytem.
 • Zanussi. Mají také svislé zatížení. Hledaná přihrádka se nachází na pravé straně.
 • Electrolux. Přihrádka vpravo.

Několik tipů

Velmi často se stává, že po skončení pracího cyklu je v přihrádce na kondicionér voda. Proč k tomu dochází a je to normální?? Důvodů může být ve skutečnosti celá řada, a to:

 • Nesprávné uklízení zásobníku. Po každém mycím cyklu doporučujeme celý koš opláchnout, jinak by se mohl ucpat zbytky pracího prostředku.
 • Nesprávné umístění pračky. Pokud je nakloněná dopředu, voda z ní nemůže odtékat, a proto stagnuje ve vaničce.
 • Levné a nekvalitní prací prostředky. Může se jednat o mycí prostředek nebo kondicionér. V těchto případech je vhodné vaničku zcela vytáhnout a důkladně ji umýt.
 • Používáte příliš mnoho mycího prostředku a výstup vody se může ucpat.
 • Příliš nízký tlak vody. To je důvod, proč se prací prostředek nemusí ze zásobníku zcela vyplavit a může ucpat přihrádky.
READ  Zápach z pračky Jak se ho zbavit

Je zcela normální, že se na klice dveří hromadí voda. Jediným problémem je plíseň, která by mohla časem vzniknout, pokud by voda stagnovala a nebyla vypuštěna. Dveře musí zůstat po každém mytí otevřené. Pokud je v koupelně stálá vlhkost, může se plíseň objevit, i když je voda včas odstraněna. To by mohlo způsobit nepříjemný zápach vycházející ze stroje. Existuje několik způsobů, jak se ho zbavit:

 • Nalijte 1 litr chlóru do komory a spusťte pračku na nejdelší praní a nejvyšší teplotu. Po dokončení cyklu přidejte 3 šálky stolního octa a zapněte cyklus máchání;
 • Nalijte 400-500 g kyseliny citronové do dávkovače. Tím se nejen zbavíte plísní, ale také odstraníte usazeniny vodního kamene ze stroje.
 • Nenechávejte prádlo ve spotřebiči ani na krátkou dobu a nezneužívejte množství použitého pracího a chladicího prostředku.

Tato jednoduchá pravidla vám pomohou udržet pračku v dobrém stavu po dlouhou dobu.

Pračky různých modelů

Mnoho modelů má vlastní značení. Například zásobník může mít 4 přihrádky místo 3, jako je tomu u pračky LG. G. Kde naplnit kondicionér v pračce Samsung nebo Bosch? Seznam s názvem modelu a údaji o místě plnění klimatizace:

 • LG. Oddělení klimatizace je na rozdíl od ostatních nejmenší a je vždy označeno hvězdičkou, květinou nebo číslem 3.
 • Samsung. Přihrádka se nachází v pravém dolním rohu zásobníku.
 • Bosch. Mají vertikální nakládání. Prostor pro klimatizační jednotku se nachází uprostřed pod krytem.
 • Zanussi. Mají také svislé zatížení. Oddělení, které vás zajímá, se nachází na pravé straně.
 • Electrolux. Přihrádka se nachází na pravé straně.

Několik tipů

Velmi často se může stát, že po praní zjistíte, že je v přihrádce na kondicionér voda. Proč k tomu dochází a je to normální?? Důvodů může být ve skutečnosti celá řada, a to:

  Nedostatečná péče o podestýlku. Po každém praní je vhodné celý koš opláchnout, jinak by se mohl ucpat zbytky pracího prostředku.

Je normální, že se na klice dveří hromadí voda. Jediným problémem je plíseň, která může časem vzniknout v důsledku stagnace vody, pokud není včas vyčištěna. Dveře musí zůstat po každém mytí otevřené. Pokud je koupelna neustále vlhká, může se v ní objevit plíseň, i když je voda včas odstraněna. Stroj může vydávat nepříjemný zápach. Existuje několik způsobů, jak se ho zbavit:

  Nalijte 1 litr chlóru do přihrádky a zapněte pračku na nejvyšší stupeň na nejdelší prací cyklus. Po skončení cyklu přidejte 3 šálky stolního octa a spusťte cyklus máchání;

Dodržování těchto jednoduchých pravidel vám pomůže udržet pračku v dobrém stavu po delší dobu.

S nestandardní přihrádkou

Společnost Samsung vyrábí některé modely s neobvyklým použitím přihrádky na oplachovací prostředky. V pračce Samsung EcoBubble wf602 je nádržka na prací prostředek rozdělena do tří oddílů.

Přihrádka na kondicionér je umístěna blíže k uživateli a má malý čtvercový otvor.

Jak je znázorněno na obrázku, je zásobník klimatizace na zařízení Samsung S852 označen obrázkem „květina“.

Tímto způsobem můžete do zásobníku během pracího cyklu přidat prostředek na máchání:

 • Stisknutím tlačítka Start/Pauza praní dočasně pozastavíte;
 • Nalijte oplachovací prostředek do prostoru pro kondicionér;
 • Stisknutím tlačítka Start/Pauza pokračujte v praní.

Tipy pro použití kondicionéru

Nalijte kondicionér těsně před začátkem praní. Vložte spotřebič a poté jej naplňte pracím prostředkem. Pokud však zapomenete přidat kondicionér, není to žádný problém. Před mácháním pračku se sušičkou pozastavte a do příslušné přihrádky přidejte prací prostředek.

 • Při praní dětského oblečení používejte opatrně kondicionér: v případě potřeby kupte speciální hypoalergenní přípravky.
 • Dodržujte dávkování předepsané na lahvičce. Pro výpočet správného množství vezměte v úvahu hmotnost prádla.
 • Nedoplňujte kondicionér nad značku na měrce. Vyhněte se druhému extrému. Malé množství kondicionéru nepřinese kýžený výsledek.
 • Pokud používáte koncentrovaný kondicionér, snižte dávku třikrát.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS