Kolik cihel je potřeba na grilování?

Cihlový grilovací sporák s vlastními rukama: výkresy a rozvržení

Chcete-li úspěšně postavit funkční venkovní pec, dodržujte následující pravidla pro zdění:

 • Každou úroveň nejprve poskládejte jako stavebnici bez malty. Kování umožňuje řezat cihly na správných místech a vzájemně je sladit.
 • Keramické cihly namočte na 2-3 minuty do nádoby s vodou a poté je položte na místo. Žáruvzdorný kámen pouze opláchněte od prachu.
 • Maximální tloušťka spáry zdiva na hlinitopísčitou maltu je 5 mm. Překročení této hodnoty může způsobit praskliny.
 • Žáruvzdornou stěnu nepřipojujte k normální stěně. Do mezer mezi jednotlivými cihlami vložte pláty čedičové lepenky.
 • Zkontrolujte vodováhu každé vrstvy a svislost pomocí olovnice.

Odstraňte zednickou lžící vyčnívající maltu a vlhkým hadříkem otřete vnitřní plochy. Pokud nemáte zkušenosti, nepoužívejte ke štípání kamenů krumpáč, ale úhlovou brusku s řezným kotoučem na beton.

Gril na dřevěné uhlí / gril. Jaký je mezi nimi rozdíl?

Kovový gril je rozhodně dobrá věc. Kromě funkčnosti však chcete také krásu. Zejména v přírodě nebo v blízkosti domu. Atraktivní vzhled bez omezení funkčnosti: cihlový gril. Existují velmi jednoduché modely, které lze sestavit za den nebo dva i bez jakýchkoli zkušeností, a existují složitější modely, které lze sestavit jako komplexy. Bez zkušeností je nedoporučujeme skládat, ale jednoduchý grilovací vařič nebo zděný gril může být dobrým nápadem. Osvojte si zednické práce, základy, a pak se můžete pustit do vážných projektů.

Není jasný rozdíl mezi grilem a grilem na rožni. Hlavní rozdíl je v tom, že gril se připravuje na špízech a barbecue na roštu. Obojí je však vhodné i pro přípravu pokrmů na táboráku, takže. Alespoň pro nás. Je gril a gril jedna konstrukce.

Lze také klasifikovat podle střechy. Gril je vždy otevřené zařízení bez komína. U grilů, zejména zděných, se často vyrábějí komíny, i když existují i jednoduché otevřené modely.

Otázka cihel

Použití cihel v grilu je zcela odlišné od použití cihel v jiných konstrukcích. Proto je důležité vybrat si tu správnou. Při pokládání hořáku se berou v úvahu následující kritéria:

 • Obrovské hodnoty teploty. Ty mohou u některých druhů dřeva dosáhnout až více než 1 000 °C.
 • Rychlé kolísání teploty. Cihly dosahují vysokých teplot během krátké doby a poté rychle vychladnou.

Běžné červené a vápenopískové cihly nejsou pro tento typ prací vhodné. Nevydrží takovou expozici a zhroutí se.

Některé typy šamotových cihel vydrží dlouho odolávat vysokým teplotám, ale nedokážou se vyrovnat s náhlými výkyvy teplot. Výsledek. Destruktivní.

A nejlepší volbou cihly pro grilování je červená cihla. Výborně odolává všem uvedeným faktorům a má dlouhou životnost.

Co je to „dláždění“?

  Nejjednodušší zařízení se skládá ze dvou lamel o délce jednoho nebo dvou metrů, které jsou připevněny ke spodním řadám pomocí konzol, aby neničily vlhké zdivo. Cihly se pokládají podle tohoto a vodorovně nataženého provázku. To proto, aby bylo zdivo přísně svislé a strany rovné a navzájem kolmé.

Dlažební lišty slouží k upevnění zdiva a zajišťují svislost rohů

Fotogalerie: dispozice zdiva

Než začnete se zděním pece, musíte si nakreslit náčrtek budoucí stavby Kotlovou pec lze zhotovit jako miniaturní model sestávající ze 13 řad zdiva Nejběžnějším modelem zděné pece je dvoupatrová stavba s prostorem pro uložení palivového dřeva pod topeništěm Zděná pec může být umístěna přímo pod tahovou komorou Zděná pec může kombinovat několik funkcí: gril, udírnu a grilování

Cihlový gril v pergole

Pokud se chystáte instalovat zděný gril v pergole, výše uvedené možnosti nevyhovují. Kouř bude celý pod střechou, což vám nepřidá na radosti. Altány vyžadují gril s komínem. Jedná se o složitější strukturu, ale také o variantu „udělej si sám“. Následující mozaika z cihelného zdiva pro pergolu také není příliš obtížné vyrobit vlastníma rukama. Stejně jako v prvním případě má také rovnoměrnou klenbu, což je mnohem snazší při nedostatku zkušeností.

Rozměry a materiály

Tento gril / gril z cihel je středně velký:

kolik, cihel, potřeba, grilování

Vzhled a průřezy zděného grilu. Můžete si je vyrobit sami v pergole

Pro zdivo můžete použít keramické cihly. Pro zónu, kde bude oheň hořet, můžete (ale nemusíte) použít šamotové cihly. Je znázorněn světle žlutou barvou.

READ  Sáčky do vysavače Kercher

Studený pás. Až do 11. Řady včetně. Lze zdít na cementovo-pískovou maltu (1:3). Dále je třeba použít hliněný písek. Tloušťka švu je v každém případě 5-7 mm. Je třeba ji přesně seřídit.

Konstrukčně se tento pekáč skládá ze tří „studených“ oddílů, které lze využít k uskladnění palivového dřeva a domácích potřeb. „Horká“ oblast začíná 12. Řadou. Zde se rozdělává oheň, pokládá rošt na grilování nebo gril na šašlik.

Uspořádání a vysvětlení

Uspořádání tohoto cihlového pekáče je poněkud složitější, proto je třeba vysvětlení. První řada je položena v jedné rovině s podlahou pergoly. Pokud máte nízký základ, můžete ho také zvýšit pomocí cihel položených na cementovou maltu.

Cihlový zděný rošt pro pergolu

Další čtyři řádky jsou vydlážděny remízou. Toto je ohniště. Prostor, kde se pohodlně skladuje palivové dříví. Na pátou řadu položte tři pásy kovu o tloušťce 3 mm a šířce 50 mm. Ty budou podpírat cihly v další řadě. Šestou a sedmou řadu položte podle obrázku.

V 8. Řadě začněte vytvářet dvě komory na drobné předměty pro domácnost. Pozorně si prohlédněte polohu švů. Jde o princip: ani jedna cihla by neměla být v jedné linii se švem spodní řady. Jen tak bude cihlová zeď dostatečně pevná. Cihly se řežou tam, kde je to podle návrhu nutné: používají se poloviny a dokonce čtvrtiny.

V jedenácté řadě je prostřední stěna odstraněna, ale jsou na ni opět položeny kovové pásy, které podpírají další řadu, která překrývá užitkový prostor. 12. Řada je větší než ty pod ní: zadní stěna je rovná, ale vpředu cihly vyčnívají asi o 3 cm.

Třináctá řada musí být položena najednou. Na ni se položí rošt. Je o něco větší než předchozí.

Střední část rámu: tvořící ohniště

Další řádky tvoří „horkou“ zónu. Zde bude oheň hořet. Tato oblast je menší než všechny řádky pod ní. Aby byl odolnější proti ohni, je obložen šamotovými cihlami umístěnými na úzké straně. Nemá stejný rozměr jako keramické cihly a výška řad a spár se liší. Nevěnujte tomu pozornost a položte ji nezávisle na keramické. Stačí postupovat střídavě podle schémat.

V řadě 21 je umístěn ocelový ohyb. K dispozici v černé nebo nerezové oceli o tloušťce 3-4 mm. Velikost rohu 4040 mm nebo 5050 mm. Délka je od středu cihly vpravo do středu cihly vlevo. Tento úhel bude podpírat přední stěnu komína.

Tvarování dýmovnice z pece

V řadě 22 je šamotová cihla nahrazena jinou cihlou a čelo komína je podepřeno v úhlu. Tato řada je větší než předchozí: cihly vpředu přesahují úhel o 3 cm. Další řada se ještě více rozšíří a poté dochází k postupnému zkracování. Řadu po řadě se kouřovod zužuje. V řadě 30 je vytvořen komín. Nad střechu pergoly se zvedá nejméně o 50 cm. Při jeho sestavování střídejte řádky 30 a 31. Na tomto místě si můžete postavit gril z cihel. Nyní je třeba jej sušit bez ohně po dobu 5-7 dní a poté několik dní mírně zahřívat odpařováním vody ze zdiva.

Nejjednodušší způsob výroby grilu na dřevěné uhlí z plynové lahve. Přečtěte si „Jak vyrobit gril na dřevěné uhlí z plynové lahve, sudu nebo trubky“

Jednoduchý cihlový pekáč

Tento design je velmi jednoduchý, snadno se upravuje podle potřeb a přání. Skládá se z cihlových zdí, ve kterých jsou římsy (cihly jsou položeny na žebru). Tyto přesahy jsou zakryty žáruvzdorným plechem nebo plechy.), mřížky, špejle. Je to výhodné, zejména pokud je nějaká střecha nad hlavou v případě srážek, ale je postavena samostatně a podle libosti.

kolik, cihel, potřeba, grilování

Návrh a fotografie hotového cihlového grilu/grilu

Každá zděná stavba vyžaduje základy nebo alespoň připravený základ. Ani tento malý cihlový gril. Vzhledem k tomu, že cihel není mnoho. Poloviční cihlová zeď. Je pro tuto konstrukci vhodný zhutněný tvrdý povrch.

Příprava podkladu

V případě potřeby odstraňte vrchní vrstvu zeminy a prohlubte základovou jámu. Hloubka by měla být asi 20-25 cm. Rozměry základu nebo půdy jsou o 50 cm větší než rozměry sporáku na všech stranách. Vyrovnejte dno a vysypte ho drceným kamenem střední frakce. Tloušťka vrstvy drceného kamene je 15 cm. Měla by být dobře zhutněná. Nejlépe s vibrační deskou, pokud není k dispozici, kovovým nebo dřevěným sbíjecím kladivem.

READ  Jak používat mini šicí stroj sinbo

Další kroky závisí na zvoleném základu. Pokud se jedná o dlažební kostky, dlažební desky nebo podobné materiály, nasype se vrstva jemného písku, do které se dlažba uloží podle stupně.

Pokud je zvolena základová deska, měla by být vyztužena tyčí o průměru 10 mm. Instaluje se podél a napříč základem s roztečí 20 cm, zavazuje se v místě křížení. Pokud nemáte možnost použít speciální drát, můžete použít plastové stahovací pásky. Pro tento model lze stávající zdivo vyztužit prefabrikovaným těžkým drátěným pletivem. Na okrajích je umístěno bednění a vše je zalito betonem M250. Práce mohou začít po týdnu, pokud je průměrná denní teplota alespoň 20 °C, a po dvou týdnech, pokud je 17 °C.

kolik, cihel, potřeba, grilování

Uspořádání (výkresy zdiva) a doporučení pro pokládku

Pro cihlovou pec se používají keramické cihly M200. Je možné použít kamnové zdivo, ale je dražší, šamotové zdivo není nutné: ne tyto teploty a má rád příliš mnoho vlhkosti, aby se cítil normálně v otevřeném ohništi.

Zednické práce se provádějí na písčitohlinité směsi, do které se pro větší pevnost přidává trochu cementu. Pro začátečníky je lepší pořídit si hotovou směs na vaření, ale ne žáruvzdornou, bez šamotu. Hněťte podle návodu, tloušťka spoje 3-5 mm, přísně dodržujte. Neustále kontrolujte svislost stěn a rovinnost zdiva. To je důležité pro správnou funkci saunových kamen.

Rozvržení roštu z cihelného zdiva (výkresy zdiva)

Jak vidíte, vše je velmi jednoduché. Každá lichá řada začíná celou cihlou, každá lichá řada začíná polovinou cihly. V 6. A 10. Uličce jsou cihly položeny na zásobník bokem a otočeny přes líc hlavního zdiva. Pokud uděláte gril. Pod roštem. Ve stejných řadách, zadní stěna je položena z cihel, také položených na lžíci, a aby se ušetřila tloušťka zdiva, jsou položeny ve dvou řadách, stejně jako zbytek. S vazbou. Odsazené spoje. Pokud budete gril používat ke grilování, umístěte na zadní stěnu také cihlu na tác a vytvořte v této oblasti výstupek. V přední části se jako podpěra pro špejle používá malá část profilované kovové trubky, která je nařezána na míru. Můžete do něj udělat zářez pro špejle.

Počínaje 7. Řadou se zednické práce provádějí v pravé nebo levé polovině řady. Podle toho, jak vám to vyhovuje. Současné uspořádání je však pro fritovací komoru vlevo. Je širší a vlevo je stůl. Pokud je to pro vás výhodnější, vytvořte zrcadlový obraz rámce.

Cihla je hygroskopický materiál, aby se snížilo množství vlhkosti, kterou „vytáhne“ z podkladu, a prodloužila se její životnost, je třeba pod první řadou provést hydroizolaci. Můžete položit dvě vrstvy válcovaného materiálu (například střešní lepenky nebo hydroizolace), utěsnit obvod hydrofobní impregnací. Mezi první a druhou řadou je také třeba položit vrstvu izolace proti vlhkosti.

Tady je jedna z variant cihlového pekáče bez stolu (pokud ho nepotřebujete, tuto část ignorujte)

Po zhotovení cihlového grilu jej nechte v teplém počasí 1-2 dny schnout, v chladnějším počasí 3-5 dní. Pak můžete provést zkušební provoz. Příklad „vybavení“ je uveden na fotografii hotového pekáče. V této verzi jsou vytvořeny tři řady říms: horní na potraviny, prostřední na uhlí a spodní na vybírání spáleného uhlí a popela.

Aby skládaný pekáč vydržel víceméně dlouho, je žádoucí natřít jej složením, které snižuje hygroskopičnost. Pro tento případ je nejvhodnější lak KO-85. A bylo by dobré mít nějaký kryt: na zavření v případě deště a na zimu.

Nadace

Materiály

Základní materiály pro monolitickou desku: beton, drátěné pletivo.

Pro uspořádání základů stačí použít beton o pevnosti v tlaku B15 (M200). Při přípravě můžete dodržovat poměry:

Nečistoty v písku, jílu, organických částicích, slídě a prachových vměstcích nesmí překročit 10 % objemu. U hrubého kameniva (štěrk, drcený kámen) musí být množství příměsí snižujících pevnostní vlastnosti betonu menší než 2 %.

Spotřeba betonových komponentů podle hmotnosti na 1 m 3 :

Posílení

Drátěné pletivo třídy AIII pro vyztužení základů

Velikost základů je o 10 cm větší než velikost pece na každé straně. Pokud má topné těleso rozměry 1400×1000 mm, základ bude mít rozměry 1600×1200 mm.

Nástroje

 • Měrka (pro hutnění betonu);
 • Beranidlo (úzké) chráněné kovem;
 • Sbíječka (kulatá) se dvěma držadly;
 • Beranidlo (čtvercové) s kovovou podložkou;
 • Hladicí deska (k vyhlazení betonu)
 • Škrabku (k odstranění cementové malty);
 • Poloviční lžíce;
 • Deska (pro vyhlazení betonu);
 • Stěrka;
 • Lopata. Rovná řezná část;
 • Rýč. Špičatá spodní část;
 • Lopata na maltu.
READ  Teplota motoru neklesá ventilátor běží

Uložení betonové směsi

Správně zvolený a vyrobený základ je zárukou pevnosti a trvanlivosti celé konstrukce. Zde je velmi důležité vědět, jaký druh půdy bude základem pro sporák. Dostatečně hustá půda může dobře udržet konstrukci grilovací pece. Je však třeba si uvědomit některá úskalí.

Existují půdy, které mohou měnit svůj objem v důsledku namočení nebo ochlazení. Jedná se o bobtnající jílovité, podložní spraše a s m rozpustných solí, nasycené vodou (když mrznoucí led zvětšuje objem půdy), s částicemi biologického původu (že) atd. Д. Tyto půdy vyžadují zvláštní stabilizační opatření.

Budoucí základ lze vyznačit navléknutím kůlů. Velikost jámy pro pískové lože vychází z velikosti základové desky (160×120 cm). Vzhledem k tomu, že grilovací zařízení bude umístěno venku, bude půda v zimě vystavena mrazu a tání. Hloubka pískového lože může být v závislosti na typu půdy až 1000 mm.

Jáma by měla být vyplněna pískem ve vrstvách (15 cm) a buď zhutněna, nebo naplněna vodou pro zhutnění. Před pískováním lze na zem položit geotextilní fólii, která umožní průchod vody, ale zabrání vyplavení písku spodní vodou.

Na pískové lože naneste 2 vrstvy zábrany proti vlhkosti. Tím se beton ochrání před vodou v zemi a zabrání se zatékání nevytvrzené betonové směsi do písku.

Prkna pro bednění musí být z měkkého nebo tvrdého dřeva, nejméně 2 cm silná a ne širší než 15 cm. Hmoždinky, ke kterým budou bednicí prkna dále připevněna, se každých 50 cm zatlučou do země a poté se zajistí pomocí přítlačných vzpěr. Než začnete betonovat, očistěte bednění od nečistot a navlhčete ho.

Poté se výztuž vloží do bednění. Oka výztuže jsou svázána svislými tyčemi tak, aby tvořila objemový rám, přičemž se bere v úvahu vzdálenost mezi nimi a velikost ochranné vrstvy pracovní výztuže. 2 cm.

Doporučuje se betonovat najednou. Tím se zajistí stejná doba vytvrzování betonu. Nesmí se zapomenout ani na pěchování betonové směsi, aby se odstranily vzniklé vzduchové bubliny a beton se zhutnil.

Pro udržení vlhkosti potřebné pro normální vytvrzení betonu se beton přikryje navlhčenou pytlovinou, plachtou nebo jiným podobným materiálem. Je možné 3 hodiny po betonáži nasypat na povrch vrstvu mokrých pilin nebo písku a pravidelně ji vlhčit (5x denně). Tento režim udržujte 7-14 dní, dokud beton nedosáhne 50-70 % své plné pevnosti.

Důležité! Čerstvě uložený beton je třeba izolovat, aby se udrželo rovnoměrné tuhnutí při okolních teplotách pod 5 °C.

Bednění lze odstranit, když beton dosáhne alespoň 50 % své pevnosti. To závisí na teplotě vzduchu ve dnech:

Tvrdost rohů a povrchů konstrukce je vždy vodítkem pro to, zda lze bednění odbednit. Gril lze uvést do provozu po 2 týdnech v závislosti na teplotě.

Dočasný gril z cihel

Dočasný grilovací vařič si můžete vyrobit z cihel. Není potřeba malta. K tomuto účelu lze použít běžnou cihlu. Otevřené ohniště (bez komína) a malé mezery ve zdivu zajistí přijatelné tepelné podmínky pro keramiku.

Postup stavby dočasného grilu krok za krokem je následující:

 • Vytvořte na zemi tvrdý a rovný povrch. Nemusíte ani odstraňovat vrstvu humusu. Stačí odříznout vegetaci, srovnat a zhutnit povrch.
 • Položte několik vrstev střešní lepenky.
 • První vrstvu cihel pokládejte s malými mezerami mezi oblouky a lžícemi sousedních prvků.
 • Druhá úroveň je umístěna v návaznosti na první, s přibližně stejně velkými mezerami.
 • Další vrstvy se pokládají stejným způsobem. Zdění se provádí tak vysoko, jak je to na grilu praktické. Takových řádků by mělo být 10-11. V této výšce jsou cihly překryty ocelovým plechem, který slouží jako rošt.
 • Cihlové zdi jsou po stranách a vzadu položeny nasucho, vysoké asi dvě cihly. Položení a upevnění roštu.
 • Zvyšte výšku stěn o další dvě nebo tři cihly.

Tento druh sporáku lze položit během několika hodin. A to za stejnou dobu, jakou zabere jeho demontáž. Dobré řešení pro venkovské domy a malé domácí zahrady.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS