Kolik soli dávat do myčky Electrolux

Nastavení množství oplachovacího prostředku, Nastavení množství oplachovacího prostředku

Pokud máte myčku nádobí, je pro hospodyňku nejlepší vědět, kolik soli potřebujete, aby správně fungovala. Měli byste si koupit nejen prášek na mytí nádobí, ale také speciální sůl. A kam ji umístit do myčky Bosch.

 • Proč je potřeba sůl do myčky nádobí
 • Jak si vybrat ten správný
 • Kolik soli použít
 • Kam se dává sůl do pračky se sušičkou Bosch
 • Jak přidat
 • Nastavení hodnoty tvrdosti
 • Kam přidat oplachovací prostředek
 • Potřebujete při mytí tabletami sůl?

Různé soli. kolik jich použít

Než odpovíme na otázku, kolik soli dávat do myčky, musíme vědět, kolik soli použít. Existuje několik možností:

 • regenerační speciální sůl (např. Finish, Somat, Calgonit atd.).);
 • Speciální tabletová sůl (Topperr);
 • Výhody a nevýhody nahrazení soli jsme již prozkoumali v našem článku o tom, jak nahradit sůl;
 • Tabletová sůl na bázi extra soli.

Balení speciální soli je dodáváno s návodem k použití, který uvádí, že sůl je třeba naplnit až po horní okraj zásobníku na sůl. V závislosti na modelu myčky nádobí se může lišit kapacita zásobníku na sůl a tím i obsah soli. Většina strojů pojme 2/3 půllitru regenerační soli.

Pro běžnou sůl stačí jeden kilový sáček. Je také třeba přidat dostatečné množství tablet, aby se nádoba naplnila. Myčka vás na doplnění soli upozorní blikáním kontrolky soli. Jakmile se rozsvítí, doplňte zásobník na sůl.

Kolik soli doplnit

Množství soli a rychlost jejího přidávání závisí na tvrdosti vody. Čím vyšší množství, tím rychleji se látka spotřebovává. Tento parametr se liší v závislosti na ročním období, použité technologii centrální úpravy vody a použitých látkách.

READ  Jak umístit mobilní kondicionér na balkoně

Chcete-li zjistit, kolik soli použít, podívejte se do zásobníku na sůl v myčce. Na dně si všimněte kulatého víka. to je prostor pro změkčovač vody.

Množství regenerační soli můžete zkontrolovat v návodu k výrobku. Pelety je třeba nasypat až po hrdlo nádrže a zcela ji naplnit. Látka se spotřebovává během každého mycího cyklu a po dokončení procesu se na panelu spotřebiče rozsvítí relativní ukazatel. Signalizuje, že se má nalít další dávka. Problémem může být i otázka, kolik soli dát do myčky Indesit nebo Electrolux. Na značce myčky nezáleží. Může se jednat o spotřebič Veko nebo Bosch, je důležité dodržovat pokyny.

Co lze použít jako náhradu?

Sůl do myčky nádobí nemá mezi lidovými prostředky obdoby. Zatímco prášek lze nahradit mýdlem nebo tekutinou na mytí nádobí, tuto speciální složku nahradit nelze. Někteří uživatelé se podívají na cenu speciální soli (v průměru 200 za 2 kg) a obyčejné soli (30) a rozhodnou se ušetřit. Je třeba si uvědomit, že tyto soli mají odlišné složení a jedlá sůl není pro tento účel vhodná. Jeho krystaly nejsou homogenní a obtížně se rozpouštějí, navíc mohou obsahovat malá zrnka písku a další nečistoty, které by negativně ovlivnily výkon myčky.

Pokud chcete co nejvíce prodloužit životnost svého spotřebiče, je použití odvápňovače nezbytné. Jejich nákup je levný. Průměrná myčka nádobí spotřebuje 2 až 3 balení ročně, tj. přibližně 1 000 kusů. Je to mnohem více peněz, než kdybyste používali nespolehlivý prací prostředek a pak museli pračku opravovat nebo kupovat novou.

Obejdete se bez něj?? Ano, pokud je tvrdost vody nízká nebo pokud máte filtr na snížení tvrdosti vody. Přesto se nedoporučuje provozovat spotřebič bez soli.

Důležité je ! Nezaměňujte mycí tablety a prostředky na mytí nádobí. Patří do různých přihrádek, proto si přečtěte návod!

Neignorujte zásobník na sůl na myčce nádobí. pokud má zásobník na sůl, opravdu ho musíte používat, pak vydrží a bude skvělým pomocníkem!!

Jak si vybrat

Sortiment soli do myček nádobí je široký, takže si každý spotřebitel bude moci vybrat výrobek podle svého vkusu a peněženky. Oblíbenější variantou je granulovaný (krystalický) výrobek balený v kartonových krabicích nebo plastových sáčcích. Přípravek s regeneračními vlastnostmi je k dispozici u všech předních značek čisticích prostředků pro domácnost určených pro pračky:

 • Clean Fresh.
 • Gut Günting.
 • Elly.
 • Dokončení.
 • Kraft.
 • Largo.
 • Magická síla.
 • O’Key.
 • Paclan Brileo.
 • Somat.
 • Start.
 • Sanit.
 • Top House.
READ  Kolik vynese prodejní automat za měsíc?

JAK VLOŽIT SŮL DO MYČKY NÁDOBÍ / OBSLUHA MYČKY NÁDOBÍ / ELECTROLUX

Stolní sůl do myčky nádobí ve formě velkých granulí. Na trhu je k dispozici několik značek:

Některé ženy v domácnosti se snaží ušetřit peníze v rámci rozpočtu, a tak místo speciálního nástroje používají kuchyňskou sůl různého mletí. To v žádném případě nepřipadá v úvahu, protože iontový výměník a další části myčky se časem ucpou nečistotami z neošetřených potravin, selžou a vyžádají si nákladné opravy.

Kde vyplnit

Před prvním použitím myčky je třeba si důkladně přečíst návod k obsluze myčky. Výrobci uvádějí podrobný popis technických vlastností, samotného spotřebiče a jeho ovládacích prvků.

Každá myčka nádobí má v zásobníku na sůl specifický otvor. U myček Bosch, Electrolux, Candy, Hotpoint-Ariston a dalších modelů různých cenových tříd je přihrádka umístěna v přední části myčky, pod spodní nádobou myčky. Vstup do iontoměniče je zakrytý odnímatelným plastovým uzávěrem, který lze po naplnění regenerační solí odšroubovat a vrátit zpět na místo.

Jaký je druh soli do myčky nádobí?

Prodejci bílého zboží prodávají velké množství různých solí v nízké, střední a vysoké cenové kategorii. Jak se liší a který z nich si vybrat? Zde je stručný přehled předních značek.

Dokončení

Majitelé myčky nádobí nebo pračky nejsou tomuto výrobci cizí. Značka nabízí různé výplachy, prášky a tablety typu 3 v 1. Jeho výhodou je vynikající výkon za přijatelnou cenu. 1,5kg balení stojí 200-300. to stačí na dlouhodobé používání (až 3 měsíce). Hlavní funkce:

 • změkčuje vodu a zabraňuje tvorbě vodního kamene na topném tělese;
 • Zlepšuje kvalitu praní;
 • Zabraňuje vzniku nevzhledné špíny.

Na základě hodnocení zákazníků je Finish jedním z nejúčinnějších produktů na trhu. Přečtěte si podrobný přehled finských solí.

Magická síla

Nízkonákladový produkt s vynikajícím výkonem. Za 1,5 kg zaplatíte přibližně 150 EUR. Spotřeba je úsporná díky velké velikosti krystalů.

READ  Jak nastavit hodiny na troubě Siemens

Upozornění: Množství použité kapaliny závisí na tvrdosti vody; čím vyšší je tvrdost vody, tím vyšší je spotřeba.

Látka změkčuje vodu, zlepšuje proces mytí a zabraňuje znečištění topného tělesa. Tato značka vyrábí také mycí tablety, které se používají ke stejnému účelu. Nejdůležitější je, aby byl váš model pračky vybaven možností použití pracího prostředku 3 v 1.

Sůl do myčky EURONA

Sodasan

Regenerační prostředek s čištěnou a odpařenou kuchyňskou solí, bez zbytečných složek. Tato šetrnost k životnímu prostředí se může proměnit ve významný kompromis z hlediska kvality praní. Balení o hmotnosti 2 kg umožňuje hospodárné použití po dobu jednoho roku v závislosti na tvrdosti vody ve vašem vodovodu.

Důležité! Výrobky označené jako „ECO“ a „BIO“ jsou často předražené, protože jejich složení je stále standardní NaCl.

Yplon

Vzácná, ale hodnotná značka. Úsporná 4kg balení nestojí více než 500 EUR. Složení umožňuje mycímu prostředku bezpečně bojovat proti tvrdé vodě a minimalizovat odkapávání.

Kolik a kde používat?

Jak správně nasypat sůl do myčky nádobí Midea nebo jiné značky soli do myčky?? Nejprve si přečtěte návod k použití spotřebiče. Zásobník na sůl se obvykle nachází ve spodní části stroje. Pokud se používá granulovaný přípravek, je lepší použít nálevku, aby se zabránilo rozsypání.

kolik, soli, dávat, myčky

Kolik soli přidat? To je individuální. Čím tvrdší je voda, tím více chemikálií je potřeba. Tvrdost vody závisí také na ročním období, počasí a oblasti, ve které žijete. Proto se bude lišit i množství chemikálií, které je třeba použít.

Některé stroje mají indikátor tvrdosti. Sůl nasypte až po horní okraj zásobníku na sůl. Doporučujeme postupovat podle návodu, ale obvykle se do spotřebiče vejde asi 1 kg výrobku.

kolik, soli, dávat, myčky
| Denial of responsibility | Contacts |RSS