Kolik soli dávat do myčky nádobí

Sůl do myčky nádobí

Zjistil jsem, že mnoho mých přátel neví, jaký druh soli se používá v myčkách nádobí a k čemu je dobrý. Navíc nakoupili „speciální“ sůl za kosmické ceny. Zjistěme, jaký druh soli je potřeba, k jakému účelu, v jakém množství a proč se musí přidávat, i když výrobce píše na své prací granule „3 v 1“ a podobně.

Žádná magie. Jedná se o běžnou kuchyňskou sůl, NaCl, kterou používáme v každodenním životě. Jediným rozdílem je granulovaná forma. Proč? Pokud bezmyšlenkovitě naplníme speciální přihrádku běžným granulovaným materiálem, vytvoří se na něm kámen, který ucpe technologické otvory. V myčkách nádobí se používají granule, které tomu zabraňují. Rozpouštějí se postupně, nelepí se. je jich tak akorát. Vše dobré, až na cenu.

kolik, soli, dávat, myčky, nádobí

Tablety nebo prášek

Sůl do myčky nádobí je k dispozici také ve formě lisovaných tablet. Mezi nimi není zásadní rozdíl, jedná se o stejnou sůl, jen není ve formě rozpustných granulí nebo prášku. Tablety jsou pro některé ženy v domácnosti ještě pohodlnější. к. nehrozí riziko rozsypání prášku. Záleží na každém, co bude používat.

Zvláštní pozornost bychom rádi věnovali takzvaným tabletám „3 v 1“, kdy jedna tableta kombinuje sůl i mycí prostředky. Takové výrobky mají samozřejmě nesporné výhody. Mají však jednu velkou nevýhodu: nemusí obsahovat dostatek soli, která by vodu dostatečně změkčila, což by mohlo vést k nevratnému poškození.

  • Je lepší kupovat kvalitní sůl známých značek;
  • Není dobré používat příliš velké množství, protože to může pouze ztížit praní;
  • A samozřejmě nesmíme zapomínat, že sůl je nemyjecí prostředek a musí se kupovat zvlášť.

Jejich složení je obtížné úplně seřadit, protože je téměř totožné. téměř čistý chlorid sodný. Výrobky, o kterých uvažujeme, musí být podle předpisů bez přísad, oplachovacích prostředků, nečistot a detergentů. Pokud je přítomna některá z výše uvedených položek, nejedná se již o aktivní sůl do myčky, ale o běžný mycí prostředek, který je umístěn v úplně jiné přihrádce.

READ  Jak přilepit sklo na varnou desku

Nejlepší je používat regenerační sůl ve velkých krystalech. Nepoužívejte regenerační sůl ve velmi jemných prášcích: nejsou hospodárné. Ideální by byl solný výrobek ve formě granulí. Na internetu dokonce koluje recept na domácí solné tablety do myčky nádobí.

Důrazně se nedoporučuje takové výrobky vyrábět ani používat, protože. к. Výsledek může být velmi nepředvídatelný.

Kolik by se mělo nalít

Množství soli a rychlost jejího použití závisí na tvrdosti vody. Čím vyšší je index, tím rychleji se látka spotřebovává. Tento parametr se mění v závislosti na sezónnosti, technologii použité pro centrální úpravu vody a použitých látkách.

Chcete-li zjistit, kam přidat sůl, podívejte se do zásobníku myčky nádobí. Ve spodní části se nachází kulaté víko. to je prostor změkčovače vody.

Množství zjistíte z návodu k použití výrobku. Granule je třeba nasypat do zásobníku a naplnit jej až po samý vrchol. Látka se spotřebuje při každém mytí spotřebiče a po dokončení procesu se na panelu spotřebiče rozsvítí příslušná kontrolka. Slouží jako signál k nasypání nové dávky. Otázka, kolik soli dát do myčky Indexit nebo Electrolux, může být také ošemetná. Značka myčky není důležitá. Může se jednat o spotřebič Veko nebo Bosch, je důležité dodržovat pokyny.

Sůl do myčky nádobí: čím ji nahradit

Všichni výrobci a formulátoři myček nádobí tvrdí, že mycí prostředek nelze nahradit. Spotřebitelé se však stále snaží používat kuchyňskou sůl ke změkčení vody. Nejenže nemá prakticky žádný vliv na tvrdost kapaliny, ale v důsledku nečinnosti vede k usazování vodního kamene na kovových částech spotřebiče.

Doporučuje se používat gelové kapsle, které obsahují účinné látky, jež dokáží odstranit nejen nečistoty z nádobí, ale také vyčistit odpadkový koš od mastných usazenin a zabránit tvorbě vodního kamene. Kapsle obsahují kromě gelu také čisticí a změkčující látky.

READ  Beznámrazová chladnička s mrazákem na zadní stěně

Q POWER. jak správně pečovat o myčku a nádobí

Nesprávné používání je hlavní příčinou poruch mycích zařízení. Není neobvyklé, že se majitelé domácích spotřebičů snaží používat improvizované čisticí prostředky, které je zakázáno používat. Důležité je mít na paměti, že v myčce nádobí by se měla používat pouze speciální čištěná sůl, nikoliv sůl potravinářská.

Kam dát prášek do pračky: do které přihrádky, mohu ho dát do bubnu?

Jak vyčistit myčku nádobí doma: 7 kroků čištění, nejlepší mycí prostředky

Jak vybrat myčku nádobí: rady odborníků a na co si dát při nákupu pozor

Přípravky na oplachování myčky: proč, kde a kolik jich používat a jaké jsou nejlepší mycí prostředky

Jak vložit nádobí do myčky: pravidla, jak je umístit v závislosti na typu nádobí

Čištění pračky kyselinou citronovou: kolik jí použít, postup čištění

Proč píšu pro vás?! Jen se chci podělit o některé zkušenosti s úklidem, snad to bude pro někoho velmi užitečné. Všechny mé technické otázky a články upravuje můj manžel, který je vystudovaný stavební inženýr, a můj bratr, který již více než 6 let pracuje v opravně domácích spotřebičů. Nenašel jsem odpověď na vaši otázku? Žádejte články ZDE a ne články ZDE

Běžná sůl je vhodná do myčky nádobí?

Z hlediska chemického složení se sůl do myčky samozřejmě liší od běžné kuchyňské soli. Existují dva hlavní rozdíly:

Už jen tyto dva faktory dělají ze soli zcela odlišný produkt, i když složením jde stále o stejný chlorid sodný. Epsomská sůl obsahuje velké množství nečistot, které způsobují tvorbu vodního kamene a poškození vnitřních součástí přístroje. Drobná zrnka obyčejné soli navíc mohou filtr ucpat a ten přestane fungovat.

Úspora nákladů je neúměrná úsilí, které je nutné vynaložit na opravu stroje. Speciální sůl je také levnější a méně plýtvá.

Přijatelné možnosti náhrady

Panuje mylná představa, že místo soli a prášku můžete použít tabletu 3v1. Vzhledem k tomu, že v jejich struktuře jsou všechny potřebné, včetně soli, proto v nádrži navíc není nutné nic přidávat, pokud si koupíte tablety nebo kapsle. To je ve skutečnosti fatální omyl. Tableta 3 v 1 sice obsahuje sůl, ale ne tolik, aby plně obohatila směs na mytí nádobí (sůl do mycího prostředku). Výsledek bude politováníhodný. Po 3-4 letech iontový výměník „selže“.

READ  Jak demontovat kuchyňský odsavač par

Někteří řemeslníci se snaží do myčky přidávat granulovanou technickou sůl. Nebezpečí tohoto postupu spočívá v tom, že technická sůl obsahuje nečistoty. Ucpávají nejen zásobník soli, ale celý systém, kterým voda protéká. Může se stát, že po 1-2 letech je třeba stroj zcela rozebrat, důkladně vyčistit a vyměnit filtry, jinak prostě nebude fungovat.

Jedinou možností je použití granulované rafinované technické soli pro profesionální myčky nádobí. Za prvé je dostatečně čistá a za druhé je granulovaná a podíl jemných usazenin je v ní minimální. Důstojná náhrada, i když je o něco levnější než sůl do myčky. Úspora by nebyla vyšší než 10-15 %. Další možností je vyrobit si vlastní granule z kuchyňské soli.

Kam se dává sůl

Nepodařilo se najít konkrétní kontejner? Není to nic těžkého: přihrádka se obvykle nachází na spodní straně stroje. Otevřete dvířka, sáhněte do mycího boxu, najděte nádobu a pomocí trychtýře do ní nalijte regenerační solný roztok (aby se nerozptýlil). Chcete-li zjistit, zda se prostředek rozpouští, podívejte se po několika pracích cyklech do nádrže a zkontrolujte, zda hladina klesla.

Pokud si chcete přečíst podrobný návod, zde najdete návod, jak sůl do přístroje nasypat.

Nyní víte vše o soli. provozujte svůj stroj naplno. Nejdůležitější je, abyste dodržovali zásady obsluhy, řídili se našimi radami a dodržovali pokyny výrobce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS