Kolik soli vložit do myčky Bosch

Úprava množství oplachovacího prostředku, Úprava množství oplachovacího prostředku

Když máte myčku nádobí, je pro hospodyňky nejlepší, když se ujistíte, co přesně potřebujete k jejímu správnému fungování. Nepotřebujete pouze prášek na mytí nádobí, ale také speciální sůl. A také, kam ji umístit do myčky Bosch.

 • Proč je třeba používat sůl do myčky?
 • Jak vybrat správný oplachovací prostředek
 • Kolik použít
 • Kde naplnit myčku Bosch
 • Jak přidat
 • Nastavení tvrdosti
 • Kam mám dát oplachovací prostředek?
 • Potřebujete při mytí tabletami sůl?

Jak funguje sůl

Myčka nádobí musí být naplněna speciálně upraveným chloridem sodným v myčce nádobí? To je způsobeno především konstrukcí myčky a tvrdostí vody. Je všeobecně známo, že voda z kohoutku může být velmi tvrdá, což může být způsobeno vápenatými usazeninami v konvici, vápnem stékajícím z kohoutků atd.д.

Při zahřátí vody na vysokou teplotu se vápenaté a hořečnaté soli z vody spojí a vytvoří kal, který nazýváme vodní kámen. Vodní kámen zkracuje životnost topného tělesa myčky. Z tohoto důvodu je do myčky vložen speciální zásobník naplněný ionizovanou pryskyřicí. Voda protékající pryskyřicí se změkčuje, protože kladně nabité ionty vápníku nebo hořčíku jsou přitahovány záporně nabitými ionty sodíku v pryskyřici. Voda v nádrži myčky je již měkká.

Schopnost pryskyřice změkčovat vodu se časem snižuje. K jeho obnovení je třeba přidat do pryskyřice ionty sodíku, které jsou právě obsaženy v soli. Pokud se nepoužívá sůl, iontový výměník brzy selže, a čím tvrdší je voda, tím rychleji k tomu dojde. Sůl je tedy nezbytná:

 • ke změkčení vody;
 • Aby se na topném tělese a uvnitř nádrže netvořil vodní kámen;
 • umožňují lepší mytí nádobí. je známo, že v měkké vodě se vše čistí a myje mnohem účinněji.

Používání soli v myčce nádobí je nezbytné, ale lze to provést různými způsoby. Pokud je voda ve vaší oblasti dostatečně měkká, lze sůl nahradit tabletami do myčky, které již sůl obsahují. Pokud je však voda tvrdá (můžete to zjistit pomocí speciálního testovacího proužku), je třeba sůl použít zvlášť. Pokud ji totiž nedáte do iontového výměníku, ucpe se usazeninami a rozpadne se, protože voda neustále protéká přímo skrz něj. Výsledek: neobejdete se bez něj.

FYI! Některé modely myček nádobí při použití tablet obcházejí iontový výměník, takže to nemá žádný vliv na výkon myčky.

Když je v iontovém výměníku málo soli, rozsvítí se na panelu myčky indikátor soli. Přidání soli do zásobníku soli vyvolává otázku, kolik? Zásobník na sůl můžete ihned doplnit, ale ujistěte se, že není příliš plný. Kolik soli stačí, závisí na kvalitě vody, čím je tvrdší, tím vyšší je průtok. Při použití solných tablet není třeba řešit, kolik soli přidat; soli je pouze tolik, kolik se jí rozpustí během jednoho mycího cyklu. V případě malé myčky nádobí lze solnou tabletu rozdělit na polovinu, nikoli však rozemlít na prášek.

Speciální nebo jedlý: je v tom rozdíl??

Potřeba soli v myčce nádobí je více než pochopitelná. sůl potřebujete a bez ní se neobejdete, ať si říkají, co chtějí. Je však možné nahradit speciální sůl kuchyňskou solí, když je jejich složení z 98 % totožné, a přitom je kuchyňská sůl několikanásobně levnější než speciální sůl? Mezi oběma jsou však rozdíly.

 • Za prvé, kuchyňská sůl se liší velikostí a vzhledem granulí.
 • Za druhé, kuchyňská sůl je méně čistá než speciální sůl. přestože se jedná o potravinářskou sůl. Může obsahovat drobná zrnka písku, jak vidíte na fotografii, a spoustu dalších stopových prvků: železo, mangan, draslík, jód, bór a další. Některé z těchto prvků se usazují uvnitř myčky a mohou ovlivnit její provoz.
 • Za třetí, kuchyňská sůl má jinou rychlost rozpouštění než speciální sůl. Protože je jemnější, rychleji se rozpouští.
READ  Jak vypočítat přední část myčky nádobí

Pokud vyměníte regenerační sůl za kuchyňskou, udělejte to pouze s extra solí, protože ta byla lépe zpracována. Ale i v tomto případě se před nasypáním soli do přihrádky podívejte na zjevné nečistoty a kamínky.

Důležité! Sůl nesmíte naplnit až po horní okraj zásobníku na sůl, jinak se nemusí vůbec rozpustit a ulpí na zásobníku na sůl.

Je tedy nutné používat sůl do myčky nádobí, ale proč a kolik, doufáme, že jste na to přišli. Sami se rozhodněte, jakou sůl použijete. dražší, která je jistě nefalšovaná, nebo levnější s rizikem rozbití myčky.

Mohu v myčce nádobí používat kuchyňskou sůl??

Majitelé myček nádobí se snaží snížit provozní náklady a nahrazují specializovanou sůl běžnou kuchyňskou solí. Pokud se podíváte na složení obou produktů, je naprosto stejné. NaCl. Liší se pouze velikostí částic: kuchyňská sůl má malé částice, zatímco speciální čisticí prostředek má částice hrubší. Jak bylo uvedeno výše, důležitá je přítomnost sodných iontů, takže na první pohled obyčejná kuchyňská sůl je schopna nahradit dražší výrobek. Zpětná vazba od majitelů myčky naznačuje, že myčka pracuje bez problémů i při dlouhodobém používání potravinářského chloridu sodného.

Výrobci však tvrdí, že je nezbytné přidávat speciální solný roztok. Je to proto, že běžný chlorid sodný obsahuje nečistoty, které krystalizují v zásobníku soli a také na filtrech a poté se srážejí v myčce. To vede k poruchám a špatnému mytí nádobí.

Samozřejmě, že volba normální soli může ušetřit několik set dolarů. Zvyšuje se však pravděpodobnost rozbití výrobku a náklady na opravu myčky mohou být mnohem vyšší, nemluvě o kompletní výměně spotřebiče.

Co nahradit

Sůl do myčky nádobí nemá mezi oblíbenými prostředky obdoby. Zatímco prášek můžeme nahradit mýdlem nebo prostředkem na mytí nádobí, tuto speciální složku nahradit nelze. Někteří lidé se podívají na cenu speciální soli (v průměru 200 za 2 kg) a obyčejné soli (30) a rozhodnou se ušetřit. Je třeba si uvědomit, že složení těchto solí je odlišné a jedlá sůl není pro tento účel vhodná. Jeho krystaly nejsou homogenní a jsou rozpuštěné; navíc mohou obsahovat zrnka písku a jiné nečistoty, které nepříznivě ovlivňují výkon myčky.

Pokud chcete maximalizovat životnost svého spotřebiče, je to nutnost. Nákup je levný. Průměrná myčka nádobí spotřebuje 2-3 balení ročně, tj. asi tisíc kusů. Je to mnohem výhodnější než používat pochybné alternativy. a pak buď stroj opravovat, nebo kupovat nový.

Je však možné se bez něj obejít?? Ano, pokud je tvrdost vody nízká nebo máte filtr na snížení tvrdosti vody. Přesto se nedoporučuje provozovat stroj bez soli.

Důležité! Nezaměňujte mycí tablety a prostředky na mytí nádobí. Vkládají se do oddělených přihrádek. přečtěte si pokyny!

Neignorujte zásobník na sůl v myčce. pokud je v ní zásobník na sůl, určitě ji budete používat a vydrží dlouho, takže je to skvělý pomocník!!

Nádrž na sůl

Na otázku, kam umístit sůl do myčky, by nemělo být těžké odpovědět. Všechny myčky nádobí mají zásobník na sůl ve spodní části myčky, pod spodním košem. Pro přidání granulované soli použijte trychtýř.

Důležité! Při prvním doplnění zásobníku na sůl do myčky na nádobí. Přebytečná voda odteče do odtoku při sypání soli.

Pokud jde o solné tablety 3 v 1, je pro ně vyhrazena zvláštní přihrádka. Nachází se na vnitřní straně dveří.

Tvrdost vody a spotřeba soli

Ke změkčení vody v myčce nádobí slouží speciální zařízení ve tvaru zásobníku, které se nazývá iontoměnič. Uvnitř iontoměniče je pryskyřice se záporně nabitými ionty chlóru. Tyto ionty přitahují hořčíkové a vápenaté nečistoty ve vodě, takže voda změkne. Pokud se tak nestane, dochází vlivem vysokých teplot k tvorbě hořečnatých a vápenatých iontů, které se usazují na radiátoru a způsobují, že se tvrdá voda hůře myje

kolik, soli, myčky, bosch

Ale pokud voda v myčce nádobí, která prochází iontovým výměníkem, již změkne, proč potřebujete speciální sůl?? A poté regenerovat ionty chloru v pryskyřici, proto se tato sůl nazývá regenerační sůl. Čím tvrdší je voda, tím více soli je potřeba.

READ  Kolik soli dávat do myčky nádobí

Tvrdost vody můžete zjistit některou z následujících metod.

 • od oka, tj. vezmete mýdlo na praní a napěníte ho na hadřík nebo ho vyperete na kousku látky. Pokud se voda neumývá a neoplachuje správně, je tvrdá. Všimněte si také, jak rychle se na vodovodních kohoutcích, toaletách a dalších površích objevuje vodní kámen. Čím tvrdší voda je, tím dříve se voda zkalí.
 • Druhá metoda používá speciální přístroj nebo testovací proužek. nejpřesnější a nejjednodušší metoda.

Důležité! Tvrdost vody se mění v závislosti na ročním období, proto je nejlepší měřit se několikrát ročně.

Voda se dělí podle tvrdosti:

Jak nastavit množství soli v myčce nádobí podle tvrdosti vody? Nejprve se seznamte s návodem k obsluze, protože v něm je zpravidla popsán celý proces. Myčky Bosch mají 7 stupňů tvrdosti vody, např. Když sůl dojde, rozsvítí se na panelu kontrolka, což znamená, že je třeba sůl doplnit. Pokud se používají tablety obsahující sůl, lze indikátor bez soli deaktivovat nastavením tvrdosti vody na hodnotu 0.

Upozorňujeme však, že ani u praček Bosch nemusí voda při nastavení tvrdosti na 0 projít iontovým výměníkem. A pokud nesypete sůl a vložíte pouze tablety obsahující sůl, může to vést k tomu, že iontový výměník bude ucpaný a voda nebude vůbec přicházet, což povede k nutnosti vyměnit jednotku. Sůl je tedy potřebná nejen ke změkčení vody a zlepšení kvality mytí, ale také k udržení iontového výměníku myčky v dobrém stavu.

Důležité! Výrobci myček nádobí Bosch doporučují používat tablety 3 v 1 pouze při tvrdosti nižší než 21 0 dH; při vyšší tvrdosti je třeba přidávat sůl a mycí prostředky zvlášť.

Není tedy důležité, kolik soli se do myčky dává, důležité je, aby tam vždy byla. Jak často to budete muset dělat, závisí na tvrdosti vody ve vaší oblasti a na tom, zda je nastavení tvrdosti na myčce správně nastaveno. Doufáme, že pro vás byl tento článek užitečný.

Mycí prostředky na nádobí v různých formách

Mycí prostředky do myčky nádobí se dodávají v řadě univerzálních tablet 10 v 1, 7 v 1 a dalších tablet na mytí nádobí.п. Některé z nich obsahují stopová množství speciálních solí. To však nestačí k udržení normální hladiny sodíku v iontoměniči. Řešení tohoto dilematu je jednoduché. doplňte zásobník na sůl profesionální solí.

Stejně jako u mycích prostředků na nádobí se i speciální sůl dodává v různých formách od různých výrobců:

Při výběru regenerační soli se vždy řiďte obsahem uvedeným na obalu regenerační soli a pokyny výrobce. Díky menšímu množství přísad a nečistot dosahuje nejúčinnějších výsledků.

Druh soli do myčky nádobí

Existuje mnoho druhů soli do myčky nádobí, přesněji řečeno výrobců soli do myčky nádobí. Zde je několik příkladů, jak jednotlivé soli fungují a zda je lze nahradit.

 • Ecodoo. regenerační sůl do myčky nádobí. Tato sůl do myčky nádobí je stálobarevná a vhodná pro různé myčky nádobí, protože neobsahuje žádná aromata, fosfáty ani chlór. Velmi dobře působí na vodní kámen a změkčuje vodu. Cena za 2,5 kg balení této soli se pohybuje kolem 400 EUR.
 • Sůl do myčky SODASAN, která neobsahuje fosfáty ani barviva. Sůl je vysoce rafinovaná a neobsahuje žádné nečistoty. Je to vynikající prostředek na odstraňování vodního kamene a nezanechává na nádobí šmouhy.
 • Povrchová úprava. speciální domácí sůl. Chrání topné těleso před vodním kamenem a zabraňuje jeho tvorbě. Žádné přísady.
 • Solné tablety do myčky nádobí Topperr. Dobře změkčuje vodu, čímž zlepšuje kvalitu mytí nádobí.
READ  Oběhové čerpadlo pro myčky Bosch

Seznam společností a výrobců soli je dlouhý. Hlavní závěr je následující: sůl do myčky nádobí se cenově příliš neliší od soli do myčky nádobí. Na rok budete potřebovat asi 2 až 3 balení soli, což je asi 1 000 kusů. Někteří lidé se proto ptají, zda by mohli tuto sůl nahradit běžnou kuchyňskou solí, například Extra, která stojí asi 30, a snížit tak náklady.

Pokud se rozhodnete koupit myčku nádobí, musíte vědět, že je třeba se o ni starat a zakoupit potřebné mycí prostředky. Je to jako domácí mazlíček, jako kočka, kterou můžete krmit Wiskasem nebo mlékem a bochníkem chleba. Musíte se samozřejmě rozhodnout, zda přidáte speciální sůl, nebo sůl potravinářskou. nezapomeňte však, že kuchyňská sůl může obsahovat malá zrnka písku a další nečistoty, které mohou být pro myčku škodlivé. Také kuchyňská sůl je příliš jemná a nehomogenní; její krystalky se mohou slepit.

Pro vaši informaci! Sůl do myčky nádobí by se neměla nahrazovat žádným jiným druhem soli, proto se ujistěte, že jste vybrali správnou sůl.

How to add Salt to a Bosch Dishwasher to prevent Limescale build up

Co se týče balení soli, která je lepší ve formě tablet nebo granulí, nelze jednoznačně říci. Výhodou tabletové soli je, že dávkování je již definováno výrobcem a vydrží déle, protože se pomaleji rozpouští, takže se sami rozhodnete, za co můžete utratit své peníze. Bez speciální soli však stroj nelze spustit vůbec. Nezaměňujte solné tablety 3 v 1 se stolní solí. jedná se o odlišné produkty, které se používají v oddělených částech myčky.

Kolik a kam ho umístit?

Množství soli, které je třeba přidat do myčky, závisí na tvrdosti vody. Čím vyšší je hodnota tvrdosti, tím vyšší je spotřeba soli. Proto je vhodné zakoupit myčku se senzorem, který zjistí tvrdost vody a následně použije správné množství soli.

V myčkách, kde je nutné nastavit hodnotu tvrdosti ručně, se musíte řídit zprůměrovanou hodnotou. Informace o nastavení správné hodnoty tvrdosti naleznete v uživatelské příručce stroje. Množství soli, které je třeba přidat, najdete na obalu, proto si pozorně přečtěte návod. Nejlepší je přidat sůl před pracím cyklem a trochu ji navlhčit, aby se lépe rozpustila. U některých praček stačí jedna dávka soli na několik pracích cyklů, ale je nutné zkontrolovat, zda je hladina soli v zásobníku správná, jinak pračce dojde sůl.

Zásuvka na sůl se nachází na samém dně myčky, na dně dřezu. V případě pochybností se řiďte návodem k použití spotřebiče.

Sůl do myčky nádobí je nezbytná pro hladký chod a bezproblémový provoz myčky. Při nákupu spotřebiče buďte připraveni na nákup veškerého spotřebního materiálu pro váš spotřebič. jinak budete muset velmi rychle vyměnit nebo opravit samotný spotřebič.

Kam přidat sůl

Nepodařilo se najít speciální kontejner? Není to nic těžkého: přihrádka se obvykle nachází na boku spodní části stroje. Otevřete poklop, vyjměte krabice se solí, najděte zásobník soli a nasypte do něj práškovou sůl pomocí trychtýře (aby se nerozsypala). Chcete-li zkontrolovat, zda se prostředek rozpouští, podívejte se po několikerém předmytí do nádržky, zda hladina neklesla.

Pokud chcete podrobný návod, najdete zde článek, kde je vysvětleno, kam a jak přidat sůl.

Teď už víte vše o soli. tak se pusťte do používání myčky naplno. Hlavní je dodržovat pravidla používání, poslouchat naše rady a dodržovat pokyny výrobce.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS