Konvice Redmond Sky se nechce zapnout

Rozbor protokolu konvice Redmond G200S a její připojení k aplikaci HomeAssistant

Na serveru Hicktimes již vyšel článek o rozebrání protokolu Redmond SkyKettle. Tam však šlo o model RK-M171S, zde si povíme o funkčnějším modelu G200S. V tomto modelu se změnil komunikační protokol, kvůli čemuž již nefunguje přístup autora předchozího článku, a také jsou zde další funkce nočního světla a indikace aktuální teploty v barvě.

V tomto článku ukážu výsledky rozebrání protokolu s příklady kódu v Pythonu (pro případ, že by někdo chtěl vyvinout vlastní modul/aplikaci pro ovládání konvice). Na konci článku je také odkaz na hotový modul pro připojení konvice k HomeAssistant (je to moje první zkušenost s psaním v pythonu po online kurzu, takže tento modul může a měl by být vylepšen).

Kdo má zájem, je vítán pod kapotou.

Dobrá konvice se neobejde bez špičkových technologií

Extrémně technologická konvice. Na první pohled byste to nepoznali

REDMOND SkyKettle G213S je vlajkovou lodí řady nejmodernějších konvic REDMOND SkyKettle G200S.

Zvenku je hladká, prosklená, na kulaté plošině. Není to však tak jednoduché: sklo je odolné proti kyselinám a nárazům, zatímco dno je vyrobeno z nerezové oceli AISI 304 (zahraniční ekvivalent 08X18H10).

Ze správného úhlu vypadá stejně dobře jako vesmírná loď

Samozřejmě není navržen tak, aby vydržel přímý zásah hrnkem nebo vařícím borščem. Ale pokud se to stane, přežije to.

Vařením konvice s kyselinou citronovou (oblíbený recept na odstranění vodního kamene) konvici nezkazíte. A mimochodem, takhle zemřel můj Xiaomi.

Zajímavé je, že tyto REDMONDy jsou vybaveny tepelnými regulátory British Strix: vydrží nejméně 12 000 vaření nebo 5-7 let při nejaktivnějším používání.

Příčiny nezapínání konvice a nápravná opatření

Existuje však několik častých příčin, proč se spotřebič po uvaření vody automaticky nevypne. Patří mezi ně:

  Víko konvice není zcela zavřené. Mezi ním a tělem tak vzniká velká mezera. Řešení tohoto problému je jednoduché: vždy je třeba pečlivě zkontrolovat, jak pevně do sebe díly zapadají.

Konvice by také mohla spustit automatickou ochranu proti vyvaření. V důsledku toho budou všechny pokusy o zapnutí spotřebiče neúspěšné. Tato možnost se obvykle automaticky spouští v následujících situacích:

Tuto funkci lze snadno deaktivovat. Za tímto účelem vyjměte konvici z podstavce a naplňte ji vodou. Jakmile je spotřebič umístěn zpět na plošinu, může pokračovat ve své normální funkci.

Důležité: když se konvice nezapne, co dělat v tomto případě, každý chce vědět. V některých případech lze zařízení opravit svépomocí, pokud jsou dodržena určitá pravidla a bezpečnostní opatření. Než však začnete s opravou, musíte správně diagnostikovat příčinu závady, abyste věděli, co dělat.

Příručky

Malá brožura (velikost A6) má černý lesklý obal a stránky jsou rovněž vyrobeny ze silného lesklého papíru. Kvalita výtisků je dobrá. Uživatelská příručka popisuje konvici SkyKettle RK-216S ve čtyřech jazycích: ruštině, ukrajinštině, kazaštině a rumunštině.

Příručka v ruštině obsahuje asi pět krátkých stran lehkého textu a poskytuje stručné, ale vyčerpávající informace o bezpečnostních opatřeních při manipulaci, technických vlastnostech, konstrukci a obsluze (i prostřednictvím mobilní aplikace). Příručka je doplněna tabulkou možných poruch a svépomocných opatření.

Součástí balení je také záruční list.

Kontrola

Nahoře, v místě, kde rukojeť přechází do pláště, je ovládací panel konvice. Obsahuje pět LED diod, z nichž každá je určena k indikaci jednoho ze základních (nastavených z konvice) nastavení teploty, a dvě malá tlačítka: power (pro zapnutí a vypnutí) a plus nebo mínus, kterými se nastavuje teplota ohřevu.

Pokud stisknete tlačítko napájení, konvice uvaří vodu, automaticky se vypne a začne pomalu chladnout. Pokud pomocí tlačítka plus nebo minus nastavíte jednu z pěti přednastavených teplot, konvice se v závislosti na aktuální teplotě vody buď ohřeje na zvolenou teplotu, nebo počká, až voda vychladne na požadovanou teplotu, a pak ji v každém případě udržuje po dobu 12 hodin.

Bzučák v konvici lze vypnout dlouhým stisknutím tlačítka plus nebo minus a stejně dlouhým stisknutím tlačítka napájení se naváže komunikace Bluetooth s mobilním telefonem.

A všechno by bylo v pořádku, ale obě tlačítka jsou malá a musíte pečlivě mířit, abyste je stiskli. Kdyby byly větší, ovládání by bylo mnohem pohodlnější.

READ  Provoz dvouokruhového kotle pouze pro vytápění

Dálkové ovládání Bluetooth

Konvice je vybavena vysílačem Bluetooth, pomocí kterého ji lze připojit k chytrému telefonu s aplikací Redmond Ready for Sky, která je společná pro všechny. Lze ji nainstalovat do smartphonu se systémem Android nebo iPhone.

konvice, redmond, nechce, zapnout

Při prvním použití aplikace vás vyzve k registraci v systému Ready for Sky. Pak je třeba konvici položit na základnu a stisknout tlačítko „Najít zařízení v síti“. Můžete se pokusit najít zařízení ze seznamu podporovaných zařízení, ale trvá to déle a musíte znát přesný model konvice. Jediný, který můžete najít, je ten v síti a ten, který připojíte.

Když je konvice nalezena, je třeba kliknout na řádek s jejím názvem. otevře se stránka připojení. Ujistěte se, že má váš smartphone povolenou funkci Bluetooth, a stiskněte na pět sekund tlačítko (napájení) uvedené v aplikaci. Konvice vydá zvukový signál, po kterém můžete tlačítko uvolnit, ale v aplikaci stiskněte tlačítko „Připojit“.

Aplikace vás vyzve, abyste zařízení přejmenovali (ve výchozím nastavení se nazývá jako model, my jsme k tomuto označení přidali „Kettle“, aby nedošlo k záměně). Nyní můžete klepnout na tlačítko „Přejít na ovládání“ a přejít na příslušnou stránku.

Největším tlačítkem je zde tlačítko napájení, kombinované s teploměrem, který ukazuje, jaká je právě teplota vody. Pokud je konvice vypnutá, má tlačítko světlý odstín, pokud je zapnutá, má sytou barvu. Jeho barva závisí na teplotě vody. Pokud je tlačítko v aplikaci v poloze „zapnuto“.“a vy jste se jí nedotkli, což znamená, že někdo zapnul konvici rukama, zatímco vy jste si hráli se svým smartphonem.

Po obou stranách tlačítka napájení jsou dvě tlačítka: „ohřev“ a „vaření“. Můžete nastavit pouze vaření nebo ohřev (dotykem příslušných tlačítek) nebo můžete vodu nejprve uvařit a poté ji udržovat na správné teplotě (aktivní jsou obě tlačítka).

Stupeň ohřevu se nastavuje pomocí tlačítek ve spodní části: od 35 stupňů pro dětskou výživu až po 90 stupňů pro oolong. Pokud potřebujete určit teplotu přesněji, klepnutím na obrázek teploměru se přepnete na stupnici, na které můžete nastavit teplotu vody s přesností na stupně. Pokud jste nastavili ohřev přímo z konvice, její teplota se zobrazí v aplikaci na tlačítku „Ohřev“.

Pokud na stejné stránce povolíte možnost „Čerstvá voda“, aplikace vám po určité době připomene, že je třeba vyměnit vodu v konvici. Ale upřímně řečeno, na tento signál jsme nikdy nečekali.

Pokud se vám nepodařilo navázat spojení, znamená to, že někdo konvici sundal ze základny a nevrátil ji zpět. Pokud smartphone resetuje připojení, připojí se, ale všechna nastavení se vynulují, konvice byla vyjmuta ze základny a znovu nasazena. Zkontrolujte také, zda máte ve smartphonu povolenou funkci Bluetooth (některá zařízení ji při delší nečinnosti automaticky vypínají).

Rychlovarná konvice se nezapne (čištění termostatu)

Aplikace bohužel neumí indikovat hladinu vody v konvici. Proto je při dálkovém ovládání možnost zapnout prázdnou konvici. Nic špatného se nestane (systém ochrany proti přehřátí bude fungovat), ale nebudete mít horkou vodu.

V nastavení je možné zapnout světelnou synchronizaci konvice a smartphonu (synchronizuje čas), vypnout zvuk a přejmenovat zařízení.

Vývojáři aplikace ji vybavili mnoha zajímavými funkcemi: například po kliknutí na ikonu s grafem v pravé horní části domovské stránky se zobrazí statistiky konvice: kolikrát byla zapnutá, jak dlouho vydržela a kolik spotřebovala elektřiny.

Sekce „Světla“ začíná teplotní stupnicí pro přibližné porovnání barvy a teploty (můžete měnit jak počáteční teplotu vody, tak rychlost změny barvy). Během vaření můžete také zapínat a vypínat podsvícení a nastavit, jak se bude měnit jeho barva při zvyšování nebo snižování teploty.

„Disco“ je režim, kdy podsvícení „poslouchá“ hudbu a mění s ní barvy. Hudbu můžete přehrávat na stejném zařízení, které ovládá konvici, nebo na jakémkoli jiném zařízení. Hlavně nevypínejte ovládání smartphonu z režimu Disco, jinak se podsvícení vypne.

Hry“ obsahuje tři hry, které vaše dítě zabaví, když dospělí vaří večeři a dítě se rozhodně musí zapojit. Z bezpečnostních důvodů je třeba ji udržovat mimo konvici. Hry jsou jednoduché: pro trénink paměti si musíte zapamatovat kombinaci barev, které ukazuje konvička, a stisknout potřebná kolečka, pro trénink pozornosti musíte stisknout barvu, kterou konvička ukazuje. „Hádej barvu“ by byla skvělá rozvojová aktivita pro nejmenší a je zde pedagogický moment: otázka zní: „Jaká je ještě tato barva??“ Až na to, že barvy na displeji chytrého telefonu a v podsvícení konvice se ne vždy shodují. Žlutá a zelená a fialová a karmínová jsou obzvláště často zaměňovány.

READ  Jak vyměnit ventilátor v koupelně

Vložení konvice Redmond Skykettle do systému Homekit.

Přidání konvice REDMOND do HOMEBRIDGE na příkladu Redmond Skykettle G201S a našeho milovaného Raspberry Pi

konvice, redmond, nechce, zapnout
 • Nainstalujte zásuvný modul homebridge-cmdswitch3 (lze to provést v terminálu nebo přes webové rozhraní Homebridge)
 • Zkopírujte tyto soubory na Malince do složky home/pi nebo do jiné složky, ale pak do složky config. json bude muset zadat cestu ke složce.
 • Potřebujeme adresu mac Bluetooth pro naši konvici. Za tímto účelem nainstalujte na Malinku nástroj bluez-tools a do terminálu zadejte následující příkaz:

Zjistěte adresu mac naší konvice, za tímto účelem v terminálu napište následující:

Získáte seznam adres mac všech blízkých zařízení Bluetooth. Konvice vám sdělí svou adresu mac

Přejděte na náš konfigurátor a vložte kód:

Vložte výslednou adresu mac do kódu místo 00:00:00:00:00:00

Restartování zařízení Homebridge a připojení nového zařízení k systému Homekit

POZOR. Pokud se po těchto operacích zařízení objeví v systému Homekit, ale nereaguje na příkazy, pokračujte následujícími operacemi:

Místo 00:00:00:00:00:00 vložte adresu mac vašeho zařízení. Stiskněte klávesu Enter a zobrazí se následující řádek: connect: Device or resource busy (16)

Místo 00:00:00:00:00:00 zadejte adresu mac vašeho zařízení.

Stiskněte tlačítko Power na konvici na 5 sekund a stiskněte Enter v terminálu.

Poté bychom měli v terminálu vidět následující:

Po tomto opakování 1) bod a měli bychom vidět aktuální stav našeho zařízení jeden ze dvou ON nebo OFF.

Nyní můžeme konvici zapnout odkudkoli, kde není v dosahu Bluetooth. Hlavně nezapomeňte na vodu, kterou potřebuje k vaření.

Pokud v konvici není voda nebo je jí málo, zafunguje automatická ochrana proti přehřátí a odpojí napájení konvice.

Malý doplněk pro ty, kteří mají konvice zapnuté na dvě tlačítka, jako je tomu u Redmond RK-M170S

Vzhledem k popularitě dotazů na nastavení různých modelů rychlovarných konvic se ukázalo, že konvice Redmond RK-M170 a podobné se spouštějí stisknutím dvou tlačítek. Problém spočíval v tom, že konvice mohla zobrazit svůj „stav“ a „vypnout“, ale nemohla se „zapnout„. Pro vyřešení problému je třeba stáhnout soubor a zkopírovat jej do adresáře /home/pi a poté změnit konfiguraci v Config.json

Nezapomeňte tyto soubory spustit: sudo chmod x /cesta k souboru

P.S. Tuto příručku lze použít s dalšími zařízeními Redmond Ready For Sky (R4S), která lze zapínat a vypínat přes Bluetooth, například s topením nebo zásuvkou.

Reakce na příspěvek „Redmond rk-g200s smart konvice a jak to může „vyhořet“

Tady mě potkal stejný osud se stejnou konvicí, i když ne tak rychle. Pouze ve třetím roce používání.

Příznaky jsou stejné. Začal páchnout spáleninou a lepit se na základnu. První věc, o které jsem si myslel, že je malý svícen (jako na obrázku níže), byl přilepený ke dnu a přitisknutý a roztavený. Právě včas na dovolenou a barva plastu na dně byla stejná. modrá.

Tak jsem ho odšrouboval, pokrčil rameny a vrátil se kpoužívání. O pár dní později se však „modrý plast“ objevil znovu. Jenže tentokrát, když jsem se ho snažila sebrat, obsahoval tenké měděné drátky o_O

Měl jsem podezření, že něco není v pořádku, rozebral jsem ho a našel jsem modrý drát zasunutý ve spodní části!

Diagnóza je naprosto stejná. Jedna ze svorek na „topném tělese“ je spálená a taví dno konvice. Jenže v mém případě bylo dno tak roztavené, že se začalo topit v tom modrém drátu, který jsem si spletl s trčícím svícnem.

Redmondská rychlovarná konvice se nechce zapnout

Pokud tlačítko konvice nefunguje nebo funguje špatně, může to vážně zkazit i to nejkrásnější ráno. Je těžké začít den bez šálku horké kávy nebo čaje. Ale to je lyrika.

Stručně řečeno, tlačítko konvice je termostat. Т.е. Prvek elektrického obvodu, který je zodpovědný za uzavření-vypnutí tohoto elektrického obvodu při určitých tepelných (teplotních) indikátorech. V případě rychlovarné konvice se obvod uzavře stisknutím tlačítka (konvice se zapne) a otevře se v důsledku působení horké páry na termostat (konvice se vypne).

Porucha termostatu se může projevit následujícími způsoby:

 • Konvice se nezapne. Termostat je pravděpodobně vadný. Oprava konvice se v tomto případě provádí výměnou termostatu.
 • Konvice se nevypíná. Konvice musí být rozebrána a termostat zkontrolován. V závislosti na jeho stavu opravte konvici odstraněním kontaktních skupin termostatu nebo (v závažnějším případě) jeho výměnou.
 • Konvice se po několika pokusech o uvaření vody vypne. V tomto případě oprava spočívá v odstranění kontaktů termostatu.

V každém případě, abychom vyřešili některý z výše uvedených problémů, budeme muset konvici rozebrat a vyjmout termostat. K opravě budeme potřebovat následující nářadí: křížový šroubovák nebo plochý šroubovák (podle toho, jaké šrouby jsou na konvici našroubovány) a zkoušečku pro testování napětí.

 • Abyste se dostali k příčině poruchy (termostat), musíte odšroubovat rukojeť od samotné konvice. Sejměte kryt z rukojeti, který je připevněn háčky nebo samořeznými šrouby. Musíme být velmi pozorní a opatrní, abychom nepoškodili konvici zvenčí.
 • Zde se nachází tlačítko (termostat), které potřebujeme. Stojí za zmínku, že přes kontakty protéká poměrně velký proud, a to 1500-2000 W, v závislosti na vlastnostech konkrétního modelu. Často dochází ke spálení kontaktů, což způsobí poruchu spotřebiče, protože nefunguje tlačítko konvice. Nyní je třeba termostat rozebrat, abyste se dostali ke kolíkům. Je třeba postupovat opatrně!
 • Pro demontáž tlačítka je třeba posunout horní část doleva a trochu ji nadzvednout Poté odstraníme horní část. Jak vidíte, v tomto případě jsou kontakty zcela vypálené.
READ  Musím platit za solární panely?

Výměna termostatu v konvici za nový je nevyhnutelná.

Opětovné sestavení konvice v opačném pořadí. Jak vidíte, demontáž konvice za účelem odstranění tlačítka a výměny termostatu je poměrně jednoduchá záležitost. Hodně štěstí!

Celkem 100 234 zobrazení, dnes 24 zobrazení

Konvice REDMOND RK G200S se nezapíná

Pokud knoflík konvice nefunguje nebo funguje špatně, může to vážně zkazit i to nejkrásnější ráno. Je těžké začít den bez šálku horké kávy nebo čaje. Ale to je lyrika.

Abychom tedy přešli k jádru věci, tlačítko konvice je termostat. Т.е. Prvek v elektrickém obvodu, který je zodpovědný za uzavření obvodu podle určitých tepelných (teplotních) hodnot. V případě rychlovarné konvice se obvod uzavře násilně stisknutím tlačítka (konvice se zapne) a otevře se v důsledku působení horké páry na termostatu (konvice se vypne).

Selhání termostatu lze vyjádřit následujícími způsoby:

 • Konvice se nezapne. Termostat je pravděpodobně vadný. Oprava konvice se v tomto případě provádí výměnou termostatu za nový.
 • Konvice se nevypíná. Konvice musí být rozebrána a termostat zkontrolován. V závislosti na jeho stavu se konvice opraví vyčištěním kontaktních skupin termostatu nebo (v závažnějším případě) jeho výměnou.
 • Konvice se po několika pokusech o uvaření vody vypne. V tomto případě oprava spočívá v čištění kontaktů termostatu.

Pro vyřešení výše uvedených problémů je v každém případě nutné konvici rozebrat a vyjmout termostat. K opravě budeme potřebovat následující nářadí: šroubovák nebo plochý šroubovák (záleží na šroubech přišroubovaných na konvici) a zkoušečku pro kontrolu napětí.

 • Abyste se dostali k příčině poruchy (termostat), musíte odšroubovat rukojeť konvice. Sejměte víko z rukojeti, která je připevněna k západkám nebo šroubům. Musíte být velmi opatrní, abyste nepoškodili konvici zvenčí.
 • Zde se nachází tlačítko (termostat), které potřebujeme. Stojí za zmínku, že přes kontakty protéká poměrně velký proud, a to 1500-2000 W, v závislosti na vlastnostech konkrétního modelu. Často dochází ke spálení kontaktů, což vede k poruše zařízení, která se projevuje tím, že tlačítko konvice nefunguje. Nyní je třeba termostat rozebrat, abyste se dostali ke kontaktům. To je třeba provést pečlivě!
 • Chcete-li tlačítko demontovat, musíte jeho horní část posunout doleva a trochu ji nadzvednout Poté sejměte horní část. Jak vidíte, v tomto případě jsou kontakty zcela vypálené.

to znamená, že výměna termostatu v konvici za nový je nevyhnutelná.

Znovu sestavte konvici v opačném pořadí. Jak vidíte, demontáž konvice za účelem odstranění tlačítka a výměny termostatu je poměrně jednoduchá. Hodně štěstí!

Celkem 100 235 zobrazení, dnes 25 zobrazení

konvice, redmond, nechce, zapnout

Když je konvice zapnutá, mění se se změnou teploty vody i barva podsvícení. Nalezena chyba v softwaru. Bez ohledu na to, jak změníte záložku „vaření“ v programu na smartphonu, ve skutečnosti neodpovídají barvě podsvícení vody v samotné konvici.

Nikdy jsem neviděl červené podsvícení, žlutooranžové, při vaření vody, což odpovídá 100 stupňům. Trochu nesmysl, samozřejmě, ale i tak.

Na kartě „ovládací prvky“ se nastavují provozní režimy.

Pro přípravu požadovaného čaje můžete zvolit jak jednoduchý režim vaření, tak režim pevného ohřevu vody. Středové okno s kruhovou záložkou zobrazuje aktuální teplotu vody a barvu podsvícení (jak již bylo uvedeno, neodpovídá skutečné teplotě). Je zde malá animace v podobě pohybujících se jakoby vodních bublinek.

PS. Takto nešťastně dopadla moje koupě rychlovarné konvice REDMOND RK-G200S. I když se mi konvice samotná líbila.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS