Který epilátor je vhodný pro hloubkovou epilaci bikin?

Bezbolestná depilace bikin

Věčný boj o hladkou pleť. Pocta moderním kánonům krásy. Dívky chtějí mít krásnou a hladkou pleť, aby mohly v létě zářit v bikinách, bez obav se přihlásit na masáže a do sportovních center a v soukromí se svým přítelem se cítit neodolatelně. Oblíbenou oblastí pro odstraňování chloupků je oblast bikin. Vyžaduje mimořádnou jemnost, protože je velmi citlivý. Mnoho dívek se obává bezbolestné depilace bikin.

Při epilaci je přímo zničena vlasová cibulka (tj. Chloupek s kořínkem), což zabraňuje dalšímu růstu chloupků.

Mezi nejběžnější metody bezbolestné depilace bikin patří laser, chemická epilace, bělení a strojová epilace. Každá z nich má své výhody a nevýhody, stejně jako specifické aplikace a kontraindikace.

Laserová epilace

Nejmodernější a nejpokrokovější metodou odstranění nežádoucího ochlupení je laserová epilace. S ním můžete nejen prakticky bezbolestně odstraňovat chloupky v oblasti bikin, ale také na dostatečně dlouhou dobu zapomenout na nežádoucí ochlupení a podráždění.

Při použití této metody musíte být velmi opatrní při výběru řemeslníka a studia/estetické kliniky, studovat recenze těchto institucí, vyjasnit si potřebná povolení a certifikáty. Mistři musí mít prokazatelnou kvalifikaci, musí být vyškoleni a stroj musí splňovat normy. V opačném případě hrozí po návštěvě laserové epilace riziko vážných popálenin, mohou se objevit pigmentové skvrny.

S náležitým ohledem na existující kontraindikace je třeba. Toto:

 • Různá kožní onemocnění;
 • Alergické kožní vyrážky;
 • Těhotenství a kojení;
 • Velký počet mateřských znamének nebo novotvarů na kůži (mohou způsobit rakovinu);
 • Různá mechanická poškození kůže (např. Popáleniny, škrábance, modřiny)
 • Diabetes mellitus.

Před návštěvou salonu laserové epilace se vyplatí poradit se nejen s odborníkem, ale také s praktickým lékařem nebo dermatologem.

Jak získat úlevu od bolesti před depilací bikin a neporušovat pravidla postupu (například nepoužívat kosmetiku bezprostředně před manipulací), vyzval odborník.

Existuje několik typů laserů, které se liší vlnovou délkou vyzařovaného světla a délkou trvání pulzu. Patří mezi ně alexandritové, diodové a neodymové lasery.

Pro dosažení dlouhodobých a viditelných výsledků je nutné absolvovat laserovou epilaci. Jedná se o 8-12 sezení jednou za 4-6 týdnů v závislosti na typu vlasů, typu pleti, stupni ochlupení, ročním období a mnoha dalších faktorech.

Chemická epilace

Chemická epilace se provádí pomocí speciálních depilačních krémů. Speciálně vyvinutý přípravek proniká až ke kořínkům vlasů a rozpouští keratin, který tvoří vlasy.

Tento postup doma není obtížný. Potřebujete:

 • Depilační směs rovnoměrně rozetřete po depilované oblasti.
 • Krátce počkejte.
 • Poté odstraňte krém (nebo gel, v závislosti na firmě) spolu s chloupky pomocí speciální špachtle (obvykle je součástí sady).
READ  Jak vybrat vodní držák ručníků v koupelně

A abyste mohli provést bezbolestnou epilaci bikin, můžete vyhledat speciální řadu produktů určených pro tuto oblast.

Výhodou chemické epilace je rychlost a kvalita výsledku. Má to však několik nevýhod:

 • Složení může způsobit alergie nebo podráždění.
 • Výrobek může mít nepříjemný a štiplavý zápach.
 • Vlasy dorůstají podstatně rychleji než při předchozí metodě.

Při aplikaci musíte být také opatrní. Přípravek může způsobit svědění a pálení citlivé oblasti bikin.

Bělení vlasů

Bělení je částečné nebo úplné odstranění pigmentu ze struktury vlasu. Tento postup se provádí u tohoto typu růstu vlasů, když jsou vaše vlasy dostatečně tenké a měkké, nikoli dlouhé a tuhé. Neodstraňuje samotné chloupky, ale je třeba jej opakovat, protože chloupky se přirozeně regenerují.

Obvykle se provádí na ženských pažích, tvářích nebo jiných oblastech. Lze provést jako bezbolestnou depilaci bikin, pokud je k tomu vhodná struktura chloupků. Přípravek si můžete zakoupit v kosmetickém obchodě nebo drogerii nebo si ho připravit doma.

Po bělení je třeba na pokožku nanést hydratační krém. Tím se odstraní zarudnutí a případné podráždění pokožky. Výsledkem je požadovaný vizuální efekt bez bolesti.

Strojové odstraňování chloupků

Starý dobrý způsob. Odstranění chloupků žiletkou. Téměř každý si tuto metodu v životě vyzkoušel. Pomocí této metody si můžete depilovat intimní oblast bezbolestně a rychle doma.

Mezi výhody patří rychlost, bezbolestnost, nízká cena a široké využití. V každém obchodě najdete mnoho variant tkalcovských stavů:

který, epilátor, vhodný, epilaci, bikin

Také způsob je dobrý, že pokud nemůžete jít do kosmetického salonu, holicí strojek vždy pomůže, pokud potřebujete „vypadat jako milion dolarů“. Holicí strojek však může často způsobit podráždění pokožky. Zvláště v tak choulostivé intimní oblasti, kde pokožka vyžaduje zvláštní zacházení. Metoda je také nepohodlná, protože vyžaduje téměř každodenní opakování postupu. Je také nepohodlné, že při hloubkovém ošetření bikin nemůžete celou oblast čistě prohlédnout.

Co je třeba zvážit při výběru

Dobrý epilátor na bikiny musí mít tři hlavní vlastnosti. Pokud najdete takovou, která splňuje všechny tři podmínky, našli jste ideální řešení. Kvalitní přístroj na odstraňování chloupků v oblasti bikin by měl mít následující vlastnosti.

 • Napájení z baterie. Kabely jsou minulostí. Na trhu je dnes spousta kompaktních, lehkých a bezdrátových epilátorů. Jsou o hlavu lepší než jejich kolegové na vodítku. Můžete ji použít kdekoli od koupelny po ložnici. Nepotřebujete žádnou zásuvku ani kabel omotaný kolem nohy. Dnešní modely trvají 30-40 minut, což je dostatečná doba pro odstranění chloupků.
 • Rychlost. Čím více pinzet a rychlostí, tím lépe pro vaši pokožku. 40 pinzet odstřihne chloupky rychleji než 20 a díky 2 až 3 rychlostem můžete stříhat tak dlouho, jak si přejete. Stačí vybrat nejpohodlnější režim a můžete vyrazit na cestu za hladkou pokožkou.
 • Velké množství příslušenství. Méně bolesti, více pohodlí. Čím více kusů a příslušenství je součástí balení, tím lepší je odstranění z různých částí těla. Pokud chcete odstraňovat chloupky pouze v oblasti bikin, musí sada epilátoru obsahovat alespoň jednu speciální trysku pro tuto oblast. Ani přílohy pro ostatní oblasti nejsou nadměrné.
READ  Jak dorůstají chloupky po laserové epilaci

Jak vybrat epilátor?

Chcete-li úspěšně depilovat oblast bikin epilátorem bez vedlejších účinků nebo komplikací, je důležité vybrat kvalitní přístroj.

Při výběru epilátoru pro intimní partie zvažte následující možnosti:

 • Typ zařízení. Pinzeta nebo kotoučový epilátor. Pro ošetření bikin je lepší použít první typ přístroje, protože vám způsobí méně bolesti a umožní vám odstranit i ty nejtvrdší chloupky;
 • Variabilní rychlost. U moderních epilátorů můžete regulovat rychlost ošetření pokožky, což vám umožní kontrolovat bolestivost a účinnost procedury;
 • Typ ošetření pleti. Epilátory mohou být určeny pro suchou nebo mokrou depilaci. Chloupky v bikinách byste měli odstraňovat pouze mokré ve sprše, což také pomáhá snížit bolestivost této metody;
 • Další funkce. Epilátor může být vybaven rotační hlavou, světlem, masážními a peelingovými nástavci nebo jinými stejně praktickými funkcemi, které usnadňují depilaci.

Při nákupu epilátoru se ujistěte, že je vhodný pro odstraňování nežádoucích chloupků v intimní oblasti.

Zvažte doporučené použití epilátoru

Epilátor má své výhody i nevýhody. Samozřejmě, ať už je zařízení jakkoli dobré, musíte se před jeho použitím ujistit, že nemá žádné kontraindikace. Patří mezi ně:

Pokud jde o laserové a fotoepilátory, epilátor má tabuizované kontraindikace pro všechny výše uvedené případy, včetně rakoviny, všech stadií těhotenství, laktace a cukrovky.

Mimochodem, obvyklé typy mechanické depilace je také nežádoucí dělat při čekání na dítě. Nikdo neví, co může způsobit bolestivý šok.

Nejlevnější epilátor pro oblast bikin

Epilátor Rowenta EP2851

Tento epilátor má čtyři stříhací hlavy pro odstraňování odumřelé kůže, zastřihování, vytrhávání a holení. Díky různým funkcím holení, odstraňování chloupků na rukou, nohou, v podpaží a v oblasti bikin, broušení nohou pro odstranění chloupků a exfoliaci jej může používat celá rodina

Bezpečnější než holicí strojky, snadnější použití a vyšší účinnost. Má kompaktní tělo, které usnadňuje přenášení na cestách

Snadno se drží a je velmi kompaktní. Je odolný, šetrný a snadno se používá.

Řezací hlava výrobku je po použití odnímatelná a lze ji umýt.

který, epilátor, vhodný, epilaci, bikin

Dostatečný výkon pro použití až po dobu 50 minut: jednou nabijte baterii na 8-10 hodin a při nabíjení se ujistěte, že je vypnutá. Poté můžete přípravek používat až 60 minut. Pokud ji budete používat vždy jen 15 minut, můžete ji používat rovnou jeden měsíc.

READ  Jak snížit bolestivost laserové epilace

VĚCI, KTERÉ JSME MĚLI RÁDI

VĚCI, KTERÉ SE NÁM NELÍBILY

VÝBĚR EPILÁTORU: CO JE TŘEBA ZVÁŽIT?

Epilátor je zařízení napájené ze sítě, které odstraňuje chloupky i s kořínkem. Pravidelné používání způsobuje, že vlasy dorůstají méně intenzivně, což je nesporná výhoda. Moderní výrobci nabízejí výběr z poměrně velkého počtu modelů, ale globálně je lze rozdělit do dvou skupin. Diskové a pinzetové epilátory.

Pinzety, jak už název napovídá, jsou vybaveny malými pinzetami, které chloupky uchopí a odstraní je spolu s cibulkou. Kotoučový mechanismus funguje na principu spojování pohyblivých částí. Pokud jde o citlivé oblasti, jako je oblast bikin, pinzeta je řešením. Možná to bude trvat trochu déle, ale bude to méně bolestivé a kvalitnější.

Při výběru nejlepšího epilátoru je kromě typu mechanismu třeba zvážit několik dalších věcí:

Nejlepším řešením pro oblast bikin budou modely vybavené chladicími a vibračními nástavci, které výrazně snižují bolest při používání.

Kterou značku koupit??

Existuje mnoho výrobců epilátorů, ale profesionální kosmetologové doporučují dávat přednost výrobkům známých značek. Nešetří na materiálech a používají nejmodernější technologie, které jsou při epilaci šetrné a bezbolestné.

2021-2022 Nejlepší epilátory bikin značek Braun, Philips, Rowenta a Panasonic.

Odborné rady pro depilaci bikin

Všechny možnosti epilace se samozřejmě liší a každá vyžaduje jiný přístup. Zde je však několik tipů, které vám pomohou se rozhodnout. A prodloužit účinek na delší dobu:

 • Pokud máte světlé ochlupení, je lepší laserovou epilaci nepodstupovat, protože nebude účinná (i když světlé ochlupení v intimní oblasti má jen málo lidí);
 • Mezi ošetřeními si se svolením lékaře průběžně exfoliujte pokožku, což vám pomůže zbavit se rizika zarůstání chloupků;
 • Den před návštěvou ošetřovny je lepší nepožívat alkohol;
 • Poraďte se s odborníkem na péči o pleť, který den cyklu je pro úlevu od bolesti nejvhodnější;
 • Pokud se rozhodnete pro elektroepilaci, poraďte se se svým lékařem o možnostech úlevy od bolesti (injekce, spreje, masti nebo tablety).

Depilace bikin je určena pro ty, kteří se chtějí cítit vždy co nejlépe, ať už na pláži, v posteli s partnerem nebo ve sprše. Existuje však několik tipů, které vám pomohou rozhodnout, které ošetření nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Výběr je však třeba brát vážně a je dokonce možné projít několika různými fázemi epilace, abyste našli tu správnou.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS