Který fotoepilátor je nejlepší pro blond vlasy

Vyplatí se koupit fotoepilátor: názor odborníka?

Dívky jsou ve snaze o dokonalý vzhled připraveny na mnohé a kosmetický trh neustále roste a rozvíjí se, nabízí svým spotřebitelům stále více nových služeb. To se týká i jedné oblasti kosmetického průmyslu, která se zabývá problémem nadměrného ochlupení. Každým rokem se arzenál rozrůstá. Nejoblíbenější jsou nyní shugaring, voskové pásky a depilační krémy, jejichž hlavními konkurenty byly vždy salonní procedury, jako je laserová epilace.

Účinek postupů navržených lékařem-kosmetologem bude nepochybně větší a výsledek bude zachován po dlouhou dobu.

Technologie světelných strojů pro odstraňování chloupků

Hardwarová epilace je obecný název skupiny metod odstraňování chloupků pomocí energie: elektrické nebo světelné. Není těžké se v nich ztratit: jen laserů je dnes několik druhů. A na webových stránkách různých klinik každá kosmetická firma vychvaluje tu svou a nazývá ji „zlatým standardem“ a vrcholem epilace. Fotoepilace je považována za zastaralou a neúčinnou metodu, ale díky ní se nežádoucího ochlupení zbavily miliony žen po celém světě. Pravdou je, že veškerá hardwarová epilace je založena na jednotném principu selektivní (výběrové) fototermolýzy. rozdíl je pouze v charakteristikách světelného proudu.

Laser pro odstraňování chloupků se začal používat v 60.-70. letech minulého století. Tehdejší vybavení však bylo tak nedokonalé, že se dalo použít pouze na tmavé vlasy na světlé pleti. Zákroky měly mnoho kontraindikací a často končily popáleninami, jizvami a dalšími problémy.

V roce 1983 byla formulována teorie selektivní fototermolýzy. Vědci prokázali, že světelné vlny různých vlnových délek nejsou strukturami kůže absorbovány různě:

 • Melanin kůže a vlasů aktivně absorbuje viditelné vlnové délky (od 400 do 760 nm) a je jen slabě citlivý na infračervenou část spektra (od 900 nm). Proto lasery s dlouhou vlnovou délkou sotva odpovídají definici „zlatého standardu“ v oblasti epilace
 • Krevní hemoglobin maximálně absorbuje ultrafialové světlo (320-400 nm)
 • Voda, která tvoří 70 % kožních buněk, je prakticky necitlivá na krátkovlnnou část spektra, intenzivně pohlcuje infračervené záření (od 2500 nm)

Pro selektivní fototermolýzu je také důležité, aby paprsky přístroje stihly ohřát požadovaný cíl (v našem případě vlasový melanin) v co nejkratší době. Všechny podmínky ponechávají okolní tkáň neporušenou.

Pro účinnou epilaci jsou proto důležité 3 faktory

Testování domácích fotoepilátorů na ruském trhu

Je logické, že nezasvěcená osoba má přirozenou otázku. jak si vybrat fotoepilátor pro domácí použití?

Holime.cz| Recenze Philips Lumea SC2009/00

Pro zodpovězení této otázky jsme připravili srovnávací analýzu nejpopulárnějších modelů na ruském trhu. RIO IPL Pro Advanced, RIO IPL Evolution Advanced, Philips LUMEA a Silk’n FlashGo. Doufáme, že vám náš test pomůže vybrat tu nejlepší volbu pro odstranění nežádoucího ochlupení. Tyto modely, které naši odborníci vybrali pro srovnávací analýzu, se již osvědčily v Rusku, jsou napsány spousta recenzí, lze je snadno zakoupit v internetových obchodech a značkových prodejnách výrobce.

Základní kritéria testování a proč jsou důležitá?

Při vývoji našeho testu jsme se snažili zohlednit nejdůležitější kritéria pro hodnocení efektivity. Při sestavování hodnocení jsme zohlednili jak oficiálně zveřejněné technické údaje zařízení, tak četné recenze zákazníků na konkrétní model fotoepilátoru.

READ  Který mixér je lepší stacionární nebo planetární

  Velikost expoziční plochy. Tento faktor určuje, kolik času strávíte zákrokem. protože čím menší je pracovní plocha, tím déle budete problémovou oblast ošetřovat;

Velikost expoziční plochy

Model pračky/technik. funkce RIO IPL PRO Advanced RIO IPL EVO Advanced Philips LUMEA SILK’N FLASHGO
Plocha (cm) 1.4 cm × 3.5 cm 2cm1cm 3cm1cm 1.33cm3cm
Plocha v cm2 4.9 cm² 2 cm² 3 cm² 4 cm²

Jak vidíte, fotoepilátor RIO IPL PRO Advanced má největší ošetřovanou plochu. Pokud tedy chcete rychle, bezbolestně a kvalitně ošetřit jakýkoli povrch v co nejkratším čase (včetně chodidel), je tento přístroj určen právě pro vás. A pro ošetření menších oblastí, jako jsou bikiny (včetně hlubokých bikin) a podpaží, je lepší použít menší ohniskovou vzdálenost, jako je například praktický a přenosný přístroj RIO IPL Evolution, který je ideální pro těžko přístupné oblasti.

Počet záblesků

Model / specifikace. funkce RIO IPL PRO Advanced RIO IPL EVO Advanced Philips LUMEA SILK’N FLASHGO
Počet záblesků až 150 000 až 50 000 až 80 000 1000
Obnovitelná lampa k dispozici na ano ne ano

Domácí fotoepilátor Philips Lumea překonává RIO IPL Evo počtem záblesků, ale je třeba vzít v úvahu skutečnost, že po uplynutí životnosti záblesků bude třeba přístroj Lumea vyhodit. Zatímco u fotoepilátoru RIO Evo stačí vyměnit žárovku a přístroj bude fungovat dalších 50 000 záblesků. Navíc skutečnost, že Lumea nemá vyměnitelnou lampu, znemožňuje její výměnu v případě poškození, například při nárazu nebo v případě jiných nepříjemných překvapení.

Silk’n FlashGo nemá dostatečnou životnost lampy na úplné ošetření všech požadovaných oblastí a pro dosažení požadovaných výsledků je třeba každou chvíli kupovat náhradní lampy. V porovnání se zařízením RIO IPL PRO má nejdelší záblesky, zatímco IPL Evo má nejdelší záblesky. 150000 záblesků je více než dost na ošetření všech požadovaných povrchů, a to po celé délce ošetření (to dokazují četné reference zákazníků).

Energie na záblesk

Všimněte si výrazného rozdílu ve spotřebě energie na jeden záblesk mezi jednotkami RIO IPL PRO Advanced a Lumea a Silk’n FlashGo. RIO IPL PRO Advanced je podstatně výkonnější, což znamená vyšší účinnost odstraňování chloupků! Vyšší výkon navíc výrazně snižuje počet potřebných ošetření, což znamená, že s RIO IPL PRO Advanced dosáhnete redukce chloupků již po několika ošetřeních.

Napájení fotoepilátorů

Model/Tech. Vlastnosti RIO IPL PRO Advanced RIO IPL EVO Advanced Philips LUMEA SILK’N FLASHGO
Typ napájení Napájení ze sítě Napájení ze sítě Napájení z baterie Napájení ze sítě
Po použití vyžaduje dobíjení Ne Ne Ano Ne
Maximální počet záblesků na ošetření Není omezeno Není omezeno 150 záblesků Není omezeno

Jak vidíte, fotoepilátor Lumea je napájen vestavěnou dobíjecí baterií, což znamená, že jej musíte po každém ošetření dlouho nabíjet. Baterie má navíc omezenou provozní dobu, což znamená, že Lumea může na jedno nabití provést maximálně 150 záblesků a poté se musí vždy dobít. Fotorepilátory RIO IPL PRO Advanced, RIO IPL Evolution Advanced a Silk’n FlashGo jsou bez těchto nevýhod, protože jsou napájeny ze sítě, což znamená, že se nemusí neustále nabíjet a počet záblesků na jedno ošetření není omezen.

Seznamy toho nejlepšího

Nákup fotoepilátoru není snadný úkol. Proto se nenechte zmýlit a rozhodněte se správně? Byla by škoda vyhodit peníze. Za tímto účelem jsme připraveni představit vám nejlepší modely podle následujících charakteristik:

Cenově výhodný je MS Westfalia HPLight

Tento model fotoepilátoru byl schválen předními dermatology v USA. Zákrok je zcela bezbolestný. Oblasti pokožky by měly být ošetřeny chladivým gelem. Fotoepilátor má speciální uzamykací systém. Zábleskové světlo funguje pouze tehdy, když je pevně přiloženo k pokožce. Ochranný mechanismus HPlight umožňuje ošetření bez použití speciálních brýlí. Ošetřovaná oblast. 20 x 30 mm kůže za sekundu. Rychlost záblesků 1 záblesk za 4 sekundy. Vhodné pro oblast bikin a obličeje.

READ  Jak odstranit kolečka z robotického vysavače

Nejpraktičtější je Braun IPL BD 5001

Photoepilator byl testován a schválen špičkovými dermatology. Zákrok je zcela bezbolestný. Vybaveno senzorem kontaktu s pokožkou a 2 režimy provozu. Nelze použít na tmavou pleť. Lampa má dlouhou životnost. 300000 záblesků. Unikátní senzor sám analyzuje tón pleti a volí intenzitu ošetření. Klouzavý režim IPL. Lze použít na malé plochy, citlivé oblasti a obličej. Dodává se v sadě s holicím strojkem Gillette Venus. Výrobce poskytuje záruku 2 roky.

Nejlepší výsledky: Philips BR 1956

Studie prokázaly, že až 92% vyhlazení pleti lze dosáhnout již po 3 sezeních. Je vybaven speciálním senzorem SmartSkin, který automaticky rozpozná odstín vaší pleti a podle toho upraví výkon. Je vybaven speciálními zahnutými hroty, které umožňují maximální odstranění chloupků v oblasti bikin, obličeje a podpaží. Vybaveno ochranou proti občasným zábleskům vlasů. Rychlost expozice 4,1 cm²/sec. Nejlepší výsledek ze všech testovaných modelů. Vhodné pro muže i ženy. Off-line nebo napájení ze sítě.

Co je to Photoepilator

Fotoepilace je kosmetický zákrok, který se provádí pomocí speciálního vybavení. Poslední odstraňuje chloupky nabíjením pulzujícího světla.

Zpomaluje růst vlasů, ztenčuje je, oslabuje nebo zabraňuje jejich růstu.

Fotoepilaci lze provádět nejen ve specializovaných salonech, ale i doma. Mnoho zařízení je nyní k dispozici pro domácí použití. Je to velmi pohodlné a výhodné, protože zařízení lze zakoupit podle rozpočtu a vydrží dlouho.

Princip je zcela jednoduchý. Směřuje impulsy do vlasových folikulů, které se zahřívají a následně odumírají. Folikul je zničen, takže nové vlasy nemohou dorůst. Léčba zahrnuje několik sezení. K dosažení dokonalé hladkosti je třeba 6-10 ošetření.

Fotoepilátor se prodává v sadě s různými nástavci:

 • Přístroj na obličej je malý a vydává plynulé impulsy. Lze jej testovat na určité oblasti pokožky;
 • Na tělo. na hlavu, která okamžitě pokryje větší plochu a proces odstraňování chloupků je mnohem rychlejší;
 • praktický nástavec pro odstraňování chloupků v oblasti bikin, který umožňuje odstranit chloupky na všech, i těch nejhůře dostupných místech.

Nezapomeňte na! Při provádění fotoepilace je důležité dodržovat bezpečnostní pokyny. Procedura by se neměla opakovat více než jednou za 14 dní.

Výhody a nevýhody postupu

 • pohodlné, bezbolestné a co nejrychlejší;
 • pokožka se stává pružnější a napnutější;
 • chloupky lze odstranit kdekoli
 • samočinný přístroj se snadno používá, stačí postupovat podle přiložených pokynů;
 • zabraňuje opětovnému růstu chloupků;
 • manipulace je velmi rychlá, větší plochy těla potřebují méně než 20 minut.

Nevýhody a kontraindikace jsou

 • Nepoužívání zařízení bezpečným způsobem může vést ke znehodnocení výsledků;
 • vysoká cena;
 • účinky léčby nejsou vzhledem k nedávnému použití přístroje dosud zcela známy;
 • Při nesprávném nastavení přístroje může dojít k popálení kůže;
 • Absolutní kontraindikací použití fotoepilátoru jsou alergie, chronické patologické stavy, rakovina, lupénka, ekzémy, těhotenství a kojení, cukrovka a kožní onemocnění;
 • Procedura není účinná pro osoby se světlými vlasy a opálenou pokožkou.

Pravidla používání

Vysoké účinnosti fotoepilátoru lze dosáhnout dodržováním určitých pravidel:

 • Nikdy se neopalujte déle než 2 týdny před a po léčbě.
 • Ošetřujte pouze čistou a zdravou pokožku.
 • Během sezení by se neměla užívat žádná antibiotika ani hormony.
 • Délka ošetřovaných vlasů musí být alespoň 2 mm.
 • Přístroj správně nastavte v závislosti na barvě pokožky a struktuře vlasů.
 • Označte oblast ošetření.
 • Na ochranu očí je třeba nosit speciální brýle.
 • Oblast těla se ošetřuje přesně podle pokynů.
 • Po aplikaci pantenolu na kůži.

Pokud se rozhodnete pro návštěvu salonu, musí být mistři, kteří ošetření provádějí, lékařsky vyškoleni.

Vezměte prosím na vědomí! Proces ničení chloupků je dlouhý, takže pro dokonalou hladkost pokožky po dlouhou dobu je nutné podstoupit několik sezení.

READ  Které mřížky jsou na varné desce nejlepší

Jaký je nejlepší fotoepilátor pro váš obličej?

K odstranění chloupků na obličeji obecně je vhodný jakýkoli domácí přístroj, nemusíte hledat speciální zařízení. Při výběru fotoepilátoru je důležité zajistit, aby měl speciální hlavy a aby byl výkon nastavitelný. Jemná a citlivá pokožka je obzvláště náchylná k podráždění a zarudnutí, proto ji ošetřujte při nejnižším nastavení.

Fotoepilátor pro obličej by měl mít speciální nástavec a regulaci výkonu

Jak se připravit na fotoepilaci

Jedna fotoepilace trvá celkem 15-20 minut. Díky tomu si můžete nechat udělat účes kdykoli chcete, třeba i o polední pauze. Na zákrok se však musíte předem připravit, abyste minimalizovali riziko negativní reakce.

který, fotoepilátor, nejlepší, blond

Před prvním sezením, nejlépe návštěvou dermatologa. Vyšetří pokožku, pomocí přístroje přesně určí její typ a zvolí ideální parametry světelné vlny.

Měsíc před zákrokem lze chloupky odstraňovat pouze žiletkou. Voskování, laserová epilace včetně elo, elektroepilace a shugaring jsou kontraindikovány. Několik týdnů před epilací přestaňte používat solárium nebo se opalovat přirozeně.

Laserová epilace

Jak ukazují zkušenosti většiny lékařů na celém světě po dobu více než 30 let, jedná se o nejjednodušší, nejpohodlnější a nejpokročilejší metodu strojového odstraňování chloupků. Jedná se o radikální způsob ošetření velkých ploch kůže nejbezpečnějším, nejúčinnějším a nejméně škodlivým způsobem.

Kromě toho se laserová epilace vyznačuje prodloužením účinku, tj. narušení vlasových folikulů, včetně blond a šedivých, pokračuje po určitou dobu i po skončení procedury.

Který laser se používá speciálně pro odstraňování blond chloupků??

Laserová epilace světlých chloupků je výsledkem následujících hlavních faktorů:

 • Koagulace cévní sítě zodpovědné za výživu vlasových folikulů a odstraňování metabolických odpadů způsobená tepelným ozářením, což vede k postupnému atrofickému procesu;
 • Odumírání epitelových buněk způsobené teplem, které vede k atrofii folikulů;
 • Interference mezi folikulárními růstovými buňkami vedoucí k dysregulaci růstové fáze vlasů.

Lasery, které se používají k odstraňování chloupků, se značně liší v parametrech, jako je délka pulzu, energie vyzařovaného světelného paprsku a vlnová délka vyzařovaného světla. Současně se k ošetření vlasových folikulů bez poškození okolní pokožky používají pouze jednotlivé technologie laserového světla, a to ještě v případě světlých nebo šedivých chloupků. Jedním z nich je neodymový laser.

Odstraňování chloupků neodymovým laserem má mechanismus účinku, který se výrazně liší od jiných typů laserů. Jeho světelný paprsek může proniknout až do hloubky 8 mm. Vstřebává se stejně dobře pigmentem melaninem a hemoglobinem obsaženým v kapilárách, které přivádějí krev do vlasového folikulu. Absorpce energie světelného paprsku neodymového laseru hemoglobinem vede k poškození (koagulaci) cév vyživujících folikul a jeho odumření.

To vysvětluje skutečnost, že pro neodymové lasery není barva objektu důležitá. Umožňuje ošetřit tmavé i světlé chloupky se stejným účinkem, kterého nelze dosáhnout například alexandritovým laserem. Kromě toho neodymový laser umožňuje nejen odstranit chloupky jakékoli barvy se stejnou účinností, ale také na kůži s jakýmkoli stupněm pigmentace.

Inovativní, pohodlné, účinné, bezbolestné a prakticky bez vedlejších účinků je použití diodového laseru o vlnové délce 808 nm k odstranění světlých chloupků. Je považován za nejmodernější a těší se poměrně vysoké pověsti. Nový systém využívá principu selektivní (výběrové) fototermolýzy, která umožňuje zabránit poškození kůže.

Výkon, doba trvání a vlnová délka diodového laseru jsou zvoleny tak, aby byla požadovaná místa ošetřena zcela izolovaně. Energie proniká hluboko do kožních vrstev s vysokou frekvencí pulzů a dostatečně vysokým průměrným výkonem. Tím se dosáhne požadovaných výsledků s vysokou mírou bezpečnosti.

který, fotoepilátor, nejlepší, blond
| Denial of responsibility | Contacts |RSS