Který mixér je lepší stacionární nebo planetární

který, mixér, lepší, stacionární

Mixér planety roku 2022: nezávislý výběr nejlepších přístrojů

Rozdíl mezi planetárním míchadlem a jeho běžným stacionárním protějškem spočívá v tom, že tryska se nejen otáčí, ale také se pohybuje v kruzích, stejně jako planeta. Tento neobvyklý princip činnosti výrazně zvyšuje účinnost míchání a urychluje míchání, proto se planetové míchačky již dlouho používají v potravinářském průmyslu. V posledních letech se však tento typ zařízení stává stále oblíbenějším i v segmentu domácností. Jak si vybrat planetární mixér a které z nich si zaslouží místo v mé osobní Top 5, a tento článek je věnován.

Power. Určuje výkonnost planetového mixéru a dobu, po kterou může pracovat při plném zatížení, aniž by se přehřál a rozbil. Pro použití v domácnosti je 500-1000 wattů pravděpodobně více než dost. Poloprofesionální stroje mohou mít výkon 2 000 W a více.

Rychlosti. Čím větší je rozsah rychlostí, tím lépe mixér pracuje, protože jednu rychlost potřebujete pro šlehání smetany, druhou pro šlehání bílků a třetí pro máslový krém. Výhodou je proto míchačka s plynulou regulací otáček. Nebo alespoň tolik nastavení.

Časovač. Praktická funkce, která umožňuje sledovat mixér během provozu. Šlehačku lze ušlehat za několik minut, ale tuhé těsto může trvat půl hodiny i déle.

Kapacita mísy. Čím větší je miska, tím více jídla v ní lze najednou promíchat. Pro domácí použití stačí mísa o objemu 3 až 5 litrů, ale v poloprofesionálních zařízeních najdete i desetilitrové mísy.

Materiál mísy. Není to ten nejzásadnější, ale důležitý bod. Nejjednodušší a cenově nejdostupnější, i když ne nejspolehlivější možností je plast. Ocel je sice dražší, ale její odolnost a praktičnost jsou bezkonkurenční. Estetickou alternativou je sklo: je nejdražší, křehké a poměrně vzácné, ale vaření v něm je nesrovnatelně příjemnější.

který, mixér, lepší, stacionární

Trysky a funkce. U planetárních mixérů se obvykle používají tři základní druhy nástavců: šlehací metla, plochý šlehač a háky na těsto. Pro některé modely lze najít další nástavce, ale nejsou příliš časté.

Ovládací prvky. Může být elektronický nebo mechanický. První z nich je dražší, modernější a funkčnější (protože elektronicky řízený mixér lze obvykle nastavit do nejmenších detailů). Mechanická je však levnější, spolehlivější a často i pohodlnější než elektronická. Je důležité si uvědomit, že pohodlná obsluha v obchodě je jedna věc, v kuchyni s mokrýma rukama od těsta je to věc úplně jiná.

Jaký mixér zvolit

Existují dva hlavní typy míchaček: ruční a stacionární. Který mixér je lepší?? Každá z nich má své výhody.

Ruční míchačky je třeba během provozu neustále držet v ruce, a proto jsou poměrně lehké. Jsou mobilní: sami se rozhodnete, ve které míse je pohodlnější vařit, můžete se s takovým mixérem snadno pohybovat po kuchyni z jedné pracovní plochy do druhé. Další významnou výhodou je, že jsou kompaktní a snadno se skladují, zejména pokud je nepoužíváte každý den. Pokud porovnáte cenové rozpětí, ruční mixéry jsou obvykle cenově výhodnější.

Stacionární míchačky maximálně usnadňují práci. Zatímco probíhá proces míchání, můžete jednoduše stisknout tlačítko a věnovat se jiným činnostem v kuchyni. Tento mixér má vlastní mísu o objemu 1-7 litrů (v závislosti na modelu). Je poměrně úctyhodně velký a těžký, takže je nejlepší najít pro něj v kuchyni stálé místo hned od začátku. Ale právě tato těžká konstrukce mu dává zvláštní výhodu síly. Stacionární mixéry mohou být mnohem výkonnější než ruční mixéry a zvládnou jakýkoli kulinářský úkol, ať už jde o velmi tuhé těsto nebo nejnadýchanější krém. Proto tyto mixéry nejsou jen domácími mixéry, ale také profesionálními modely.

READ  Který Multicooker je lepší Redmond nebo Mulinex?

Jedním z typů profesionálních stojanových mixérů jsou tzv. planetární mixéry. Zvláštností planetárních mixérů je, že šlehací nástavec se otáčí kolem své osy a současně se pohybuje po obvodu mísy v opačném směru. Umožňuje dosáhnout naprosté homogenity připravovaných pokrmů. Planetární mixéry se v domácích kuchyních často nevyskytují, jsou poměrně drahé, ale pokud se pokoušíte o cukrářské umění, stojí za to se na takové modely podívat blíže.

Třetím typem je kombinovaný mixér, který lze označit za hybrid ručního a stacionárního mixéru. Na první pohled je stejný jako stacionární mixér s malým objemem mísy, ale ovládací zařízení lze v případě potřeby oddělit od stojanu s mísou a použít jako ruční mixér v jakékoli jiné nádobě. Pokud váháte mezi ručním a stacionárním mixérem, zvažte kombinované modely: představují střední cestu v trojici parametrů funkčnost-kvalita-cena.

U stacionárního mixéru je nejdůležitějším detailem mísa, respektive materiál, ze kterého je vyrobena. Může být:

 • plast. nejlevnější varianta;
 • sklo. je šetrnější k životnímu prostředí a nevypouští žádné škodlivé látky;
 • nerezová ocel. nejdražší, ale nejpraktičtější a nejodolnější materiál.

Co se týče technických vlastností zařízení, rozhodujícím faktorem je jeho výkon a následně možný rozsah rychlostí.

Obecné tipy pro výběr

Hlavním úkolem planetárního míchadla je šlehání a míchání hmoty. Téměř všechny modely to úspěšně zvládají. Profesionální mixéry mohou fungovat i jako mixéry, ale jejich cena je nepřiměřeně vysoká. pokud potřebujete samostatný přístroj, je levnější si ho koupit.

Výkon standardního mixéru je 1 kW, což je pro běžného uživatele dostatečné. Pokud plánujete mixér používat intenzivně a intenzivně, je lepší zvolit dražší model s výkonem 1,5-2 kW. Výdaje na tyto spotřebiče jsou odůvodněny tím, že běžné modely nemusí být schopny zvládnout vysokou zátěž, což později vede k nákladným opravám.

Při výběru dobrého planetového mixéru pro vaši domácnost dbejte na bezpečnost a vybírejte modely vybavené pojistkou proti otevření nádoby a ochranou proti opětovnému spuštění a přehřátí. Důležitým prvkem planetového mixéru je stabilita zařízení. gumové nožičky zajišťují lepší přilnavost ke stolu.

který, mixér, lepší, stacionární

Důležitým faktorem je také hluk, který zařízení vydává. Pokud je mixér používán příliš hlasitě po delší dobu, může být nepohodlný.

Posledním bodem, který je třeba zvážit, je materiál pouzdra. Může být vyroben z nerezové oceli nebo z cenově výhodnějšího plastu. První z nich je obzvláště robustní, ale kvalitní plastový kryt často poskytuje stejnou úroveň ochrany, takže byste neměli přeplácet za materiál krytu mixéru.

Před zakoupením planetového mixéru je vhodné jej ihned zkontrolovat, zda nemá závady. Nejčastější výrobní závady jsou zaseknuté spínače a špatně fungující trysky.

Správná péče o mixér zajistí jeho dlouhou funkčnost. Stačí jen dvě věci: udržovat mixér v čistotě a nepřetěžovat ho.

Výběr redakce

1. Morphy Richards MixStar 400520 (od 15990)

Planetární mixér britské značky Morphy Richards kombinuje vysoký výkon a všestrannost. Kompaktní konstrukce s motorem ve spodní části, model vyžaduje málo úložného prostoru.

Pro snadné použití je mixér důmyslně navržen tak, aby se s ním. Díky víku odolnému proti stříkající vodě a průhlednému víku pro kontrolu průběhu mixování není nutné mixér při přidávání ingrediencí zastavovat.

Obsahuje čtyři dvojité nástavce pro co nejdůkladnější šlehání a hnětení. Současně s míchacími tryskami pracují škrabky, které sbírají směs ze stěn mísy a pomáhají ingredience dobře spojit. Abyste měli veškeré příslušenství na očích, je součástí balení ergonomicky navržený úložný koš.

Čtyřlitrová mísa z nerezové oceli je dostatečně velká pro vaření ve velké skupině. Model je vybaven digitálním časovačem a má 6 nastavení rychlosti pro přizpůsobení mixéru pro různé aplikace.

Funkce

Planetový mixér. 650 W, objem mísy 4 l, obsahuje dva šlehací nástavce, dva mixéry, dvojitý hnětací hák, dvojitou škrabku, nádobu na nástavce, ochranu proti rozstřiku vody.

Výhody a nevýhody

Kompaktnost Vestavěný časovač Kvalitní míchání Záruka 2 roky

Gemlux GL-SM5.2 (od 6400)

Další planetární mixér pro domácnost. Velmi podobný svému předchůdci, jen levnější. K dispozici jsou černé nebo šedé plastové prvky. Hněte kynuté a bezkynuté těsto, bramborovou kaši, mleté maso, vejce a další kuchyňské soupravy. Šest nastavení rychlosti na ovladači. V pulzním režimu: zařízení bičuje závratnou rychlostí v krátkých intervalech. Součástí je také odnímatelná pětilitrová mísa z nerezové oceli. Lze zakrýt plastovým víkem. Výrobce zaručuje, že povrch časem nevybledne. To je důležité proto, abyste nemuseli pokaždé otevírat mechanismus, ale abyste viděli konzistenci přes sklo. Pohon a trysky jsou vyrobeny z kovu bez přídavku plastových prvků, což by teoreticky mělo prodloužit životnost míchačky. Gumové nástavce na spodní straně, aby mixér neskákal po desce.

READ  Alarm chladničky Liebherr o tom, co dělat

Polaris PHM 3013 (od 1000)

V takovém případě, pokud potřebujete mixér pro dům, ale ne tak často, a peníze za to je líto. Pak si můžete koupit toto levné zařízení. K dispozici v krémové a bílé barvě. Stylový design s retro vzhledem. Je součástí standardní výbavy. šlehací metla, hák na těsto. Zařízení není příliš výkonné. Ale opět stačí šlehání vajec nebo nepříliš tuhé těsto. Uživatelé mají k dispozici dva základní režimy provozu. První manuál: klasická volba rychlosti od první do čtvrté rychlosti. Druhý. Turbo režim, stačí jej zapnout naplno. Šlehací nástavec lze stisknutím tlačítka vyjmout z jeho sedla.

4. STARWIND SPM7161/7167/7169 (od 5 000)

Přechodné zařízení: Na pomezí domácího mixéru a profesionálního spotřebiče. Pro ty, kteří jsou při vaření příliš horliví a chtějí vyzkoušet výkonný přístroj, ale nejsou připraveni platit za drahý spotřebič. Tento planetární mixér pro domácnost je k dispozici ve dvou barvách: slonovinové a tyrkysové. Spotřebič má velkokapacitní mísu. 5,5 litru. Šest rychlostí s nastavitelným výkonem. Výrobce přidává ke standardní výbavě malý bonus v podobě háčků, fousků a ploché trysky. silikonová stěrka. V zásadě je toto levné příslušenství k dispozici tak, jak je, ale pěkný detail. Hodí se na seškrabávání lepkavých přísad ze stěn mísy. Víko, které lze nasadit na ochranu před stříkající vodou, není průhledné. je vyrobeno ze silikonu. Pro někoho může být nevýhodou, že nevidíte obsah. Na spodní straně spotřebiče jsou gumové knoflíky, které jej drží na místě.

5. VITEK VT-1441 (od 4000)

Další planetární mixér pro domácnost, který je ve srovnání s konkurencí výhodný ve dvou ohledech. První je opravdu příznivá cena. Druhý je. Váží pouhé tři kilogramy. A výkon je tak akorát. Svazková mísa má objem pět litrů kapaliny. Stejně jako ostatní modely je vyroben z nerezové oceli. K nastavení rychlosti slouží otočný mechanismus na boční hraně. K dispozici je šest režimů výkonu. Po zaklapnutí mixéru je víko mísy opatřeno otvorem pro přidávání přísad. Není však příliš volný. max. náplň cukr, mouka. S ostatními to bude obtížnější. Trysky lze jednoduše vyměnit stisknutím tlačítka. Přístroj je dobrý, ale není bez výhrad. Plast je skutečným lákadlem pro oči. zjevně levné. Někteří zákazníci si stěžují na nepříjemný zápach, který přetrvává několik měsíců. Za druhé, je mu vytýkána jeho síla. Tvrdí, že je vysoký, ale ve skutečnosti si nedokáže poradit s hustým těstem a může se dokonce spálit přehřátím. Problém však není rozšířený, zřejmě dochází ke ztrátě výkonu od zařízení k zařízení.

Nejlepší planetový mixér

Kitfort KT-1308-2

Stylový planetový mixér v černém, bílém nebo červeném plastovém pouzdře. Trysky, háky, šlehací metla, stěrka a čtyřlitrová mísa potažené hliníkem. Nerezová ocel. Má ochranu proti stříkající vodě. Díky čtyřem gumovým přísavkám míchačka během provozu neklouže. Ovládání je elektronické. Snadný otočný zámek; 6 rychlostí. Nepřetržitá doba provozu. 10 minut.

 • Skvělý design;
 • 6 rychlostí;
 • Přímý a odpočítávací časovač;
 • Pulzní režim.
 • Žádné doplňkové paměťové zařízení;
 • Žádné tlačítko pro odstranění příloh;
 • Žádný turbo režim.

Relice 3018

Stacionární výkonný mixér vyrobený v Číně s nerezovou mísou o objemu 3,2 litru. Standardní sada nástrojů. Tělo je vyrobeno z odolného plastu, odolného proti lehkému poškrábání. Klasické funkce jsou také: šlehání, sekání, mixování. Ovládání pomocí LCD displeje, stačí nastavit parametry, spotřebič vše udělá sám a vypne se. Výrobce poskytuje na výrobek záruku.24 měsíců. Planetární míchačka je poměrně cenově výhodná, její cena. 5 až 7K

 • Volitelný turbo režim;
 • Má tlačítko pro automatické vyjmutí příslušenství;
 • Má časovač;
 • Malé rozměry.
 • Při práci se zahřívá;
 • Vůně plastu;
 • Může pracovat maximálně 8 minut, pak potřebuje přestávku.

Jaký je rozdíl mezi planetárním a stacionárním míchadlem?

Mezi těmito typy kuchyňských spotřebičů je poměrně značný rozdíl. Planetární mixér, stejně jako stacionární, míchá potraviny pomocí metly. Tryska se však otáčí současně kolem mísy i kolem její osy v opačném směru. Tato konstrukce zařízení zajišťuje důkladnější promíchání přísad než u stacionárního modelu.

READ  Jak odemknout troubu

Jedná se o stacionární domácí spotřebič s mísou, stojanem a skříňkou s míchacími prvky. Tento mixér dokáže šlehat, míchat nebo sekat produkty libovolné konzistence. Nejenže to výrazně zjednodušuje proces vaření, ale také vám to umožní dělat současně jiné věci. Uživatel musí pouze vložit ingredience do mísy a zvolit požadovanou rychlost a čas. Dále lze spotřebič během provozu používat k jiným účelům.

Výhody

Stacionární míchačka má následující výhody:

 • Snadné ovládání. Samostatný provoz umožňuje uživateli dělat jiné věci.
 • Kapacita mísy. Tyto mixéry mají obvykle velmi velkou mísu, která snižuje možnost rozstřiku.
 • Velké trysky. Větší míchací prvky umožňují výrazně lepší zpracování masa.
 • Dobré výkonové vlastnosti. Vysoký výkon umožňuje více funkcí než manuální modely.

Nevýhody

 • Dražší. Spotřebič je podstatně dražší než jeho manuální protějšek.
 • Objemné. Zařízení vyžaduje mnohem více místa než ruční mixér.

Planetární mixér: co to je

Planetární mixér je moderní kuchyňský přístroj, který míchá potraviny vysokým výkonem a funguje bez zásahu člověka. Stačí vložit všechny ingredience do mísy přístroje, nainstalovat potřebnou metlu, nastavit režim. a pak už sám míchá tekutou nebo hustou směs. Přístroj se dodává s řadou nástavců. To znamená, že může míchat produkty s různou viskozitou a konzistencí. Použití planetárního mixéru je přijatelné při přípravě jakéhokoli druhu těsta, koktejlů, suflé, omáček. Lze jej použít také k rozšlehání vajec.

Mixér s topným tělesem Concept SM1000. Mixér, který uvaří

Odkaz! Název „planetární“ odkazuje na zvláštnosti systému otáčení: hřídel míchačky se otáčí kolem vlastní osy a kolem osy mísy, tj.е. se pohybuje stejně jako planety.

Kritéria pro výběr dobrého modelu

Před nákupem mixéru se musíte rozhodnout, jakou kapacitu mísy a počet nástavců budete potřebovat.

Při nákupu kuchyňského spotřebiče, který vám bude dlouho sloužit, je vhodné věnovat pozornost následujícím kritériím a vybírat podle nich:

z čeho je spotřebič vyroben

Nejvhodnějším materiálem pro míchačku je nerezová ocel. Pokud je přístroj vyroben výhradně z tohoto materiálu, můžete zaručit dlouhou životnost a vyšší výkon.

Při výběru mezi ocelovou a plastovou míchačkou je správnou volbou ta první. Takové zařízení je spolehlivější a má delší životnost.

Nevýhodou může být pouze jedna věc. cena modelu je poměrně vysoká. Plast je dostatečně levná varianta, ale jeho vlastnosti jsou výrazně horší než u drahého materiálu.

Příslušenství

K dispozici je standardní miska a prodloužená miska. První možnost obsahuje minimální počet trysek. Prodloužená mísa obsahuje veškeré příslušenství, které může mixér proměnit v mlýnek na maso nebo kráječ zeleniny.

Při výběru domácího modelu planetového mixéru je třeba věnovat pozornost počtu nástavců, který určuje funkčnost zařízení.

Kapacita mísy

Objem mísy je důležitý. Pokud se má k hnětení těsta používat mixér, je nejlepší zakoupit mixér s velkou kapacitou mísy.

To obvykle vychází z osobních priorit hostitelky a potřeb rodiny. Čtyřlitrová mísa je dostatečná pro malou rodinu.

Ovládací panel

Ovládací panel je na volbě hostitelky. Někteří lidé dávají přednost známému mechanickému, jiní stylovému dotykovému displeji.

který, mixér, lepší, stacionární

Existují dva typy. dotykové a mechanické. První typ je moderní, snadno ovladatelný a stylový, i když může nečekaně zchátrat. Druhým je spolehlivý, časově řízený model.

Planetární mixér pro domácí použití. praktická a nepostradatelná věc v kuchyni. Různé modely umožňují vybrat si ten správný podle designu a funkčnosti.

Profesionální planetové míchačky z drahého materiálu s větším počtem trysek a různými funkcemi stojí 40 až 100 t ekonomičtější verze je k dispozici za cenu 3 až 10 K.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS