Který sporák je lepší – plynový nebo elektrický?

který, sporák, lepší, plynový, nebo, elektrický

Správnou volbou je plynový nebo elektrický spotřebič

Vařič je nezbytnou součástí vybavení každé kuchyně; v nouzi je vařič nezbytností. Na trhu jsou dva základní typy. Plynové a elektrické. Měli byste vědět, který je nejlepší, který je úsporný a který je bezpečný, který je nejlepší sporák. Plynový nebo elektrický. Tyto a řada dalších otázek vyžadují důkladné prošetření. Každý typ má své vlastní nuance a princip fungování. Nejprve je vhodné se seznámit se silnými a slabými stránkami jednotlivých produktů.

V obytných domech pro více rodin má tento typ spotřebiče řadu výhod:

 • Pece v těchto troubách pracují automaticky.
 • Elektrické variace jsou bezpečné, stačí je správně připojit.
 • Vzhledem k tomu, že není otevřený plamen, nevznikají saze.
 • Během provozu se neuvolňují žádné škodlivé látky, takže odsavač par je velmi úsporný.
 • V minulosti vypadala většina modelů sporáků stejně, což u moderních spotřebičů neplatí. Mají všestranný design a osloví každou hospodyňku.

I když jsou výhody jasné, stojí za to zmínit se o některých nevýhodách, které jsou také přítomny:

který, sporák, lepší, plynový, nebo, elektrický
 • Нагрев и остывание электрических конфорок происходит медленнее.
 • Během vaření není možné rychle měnit teplotu.
 • Funkčnost sporáku závisí na tom, jak funkční je elektrická síť. V případě přerušení procesu vaření je nutné vaření odložit.
 • Při aktivním vaření se účet za energie mnohonásobně zvýší.
 • Náklady na spotřebiče jsou vysoké.

Z recenzí však vyplývá, že některým zákazníkům je používání tohoto typu spotřebiče pohodlnější.

Výhody a nevýhody plynových trub

Plynové sporáky byly jedny z prvních, které se objevily v kuchyních žen v domácnosti. Jejich vzhled se samozřejmě změnil k lepšímu, ale princip fungování zůstává stejný. Světoví výrobci se je snaží vylepšovat a vybavovat dalšími funkcemi. Přestože plynové sporáky v dnešní době mírně zaostávají za svými elektrickými protějšky, mají stále své výhody i nevýhody.

 • Cenově dostupnější.
 • Rychlé zahřátí nádoby i jejího obsahu, což urychluje proces vaření.
 • Plamen se 2-3 okruhy umožňuje používat nádobí se širokým dnem.
 • Plamen můžete regulovat jednoduchým přepínačem plamene.
 • Vařit můžete i při výpadku proudu.
 • Lze použít jak nové nádobí, tak nádobí s nerovným dnem.
 • Úspornější. Používání plynové trouby je levnější.
 • Nečistoty plynu způsobují usazeniny na povrchu nádobí, a pokud je plyn nekvalitní, mohou se na něm usazovat saze. Kromě toho se do ovzduší uvolňují zbytky po spalování, což není dobré pro zdraví domácnosti.
 • Povrch sporáku se hůře udržuje, protože gril má na horní straně ochrannou mřížku.
 • Je nutné častější čištění odsavače a výměna filtračních prvků. Pokud není k dispozici odsavač par (což není na venkově neobvyklé), měli byste místnost ihned po ukončení vaření vyčistit a vyvětrat.
 • Zvýšené provozní nebezpečí. Plyn je vysoce výbušná látka. Abyste se vyhnuli negativním důsledkům, musíte kupovat pouze kvalitní spotřebiče. Je lepší svěřit instalaci odborníkům, protože nedodržení technických požadavků je spojeno s dalšími náklady na nápravu vlastních chyb.
READ  Elektrický sporák s mechanickým ovládáním

Po analýze výhod a nevýhod můžete připravit nákup. Abyste se vyhnuli problémům s osobní bezpečností, věnujte pozornost komunikacím (obzvláště důležité jsou elektrické instalace a plynové potrubí). Výběr varné desky je na těchto parametrech velmi závislý.

Vlastnosti a výhody varných desek Smeg

Spotřebiče Smeg. Autentická tradice v moderní formě. Výrobce se vyznačuje originálními nápady při navrhování svých výrobků, aniž by byla obětována jejich funkčnost. Smeg dosahuje rovnováhy mezi estetikou a kvalitou.

Funkčnost a pohodlí

Italská značka se postarala o to, aby měl uživatel v interiéru kuchyně jedinečný a osobitý styl a aby se spotřebiče daly pohodlně ovládat. Není problém najít ten správný spotřebič od tohoto výrobce, který bude vyhovovat vašim potřebám. Představte si, že si můžete užívat kuchyň s krásnými a funkčními spotřebiči.

Jedinečný design

Kuchyňské spotřebiče Smeg jsou nabité dalšími funkcemi a vlastnostmi a mohou se pochlubit neuvěřitelným designem. Každý si také může objednat spotřebiče v řadě barev a odstínů na míru, které dodají interiéru nádech originality.

Udržitelné a ekologické materiály

Všechny materiály používané při výrobě spotřebičů Smeg prošly několikastupňovým testováním různých parametrů. Můžete si být jisti jejich kvalitou, ekologičností a spolehlivostí.

Široká nabídka modelů

Pokud chcete ve své kuchyni vytvořit skvělý designový prvek, nehledejte nic jiného než tuto značku, která vytvořila spotřebiče, které slouží více než jen k základním účelům. Spotřebiče Smeg jsou také dokonalým dekorativním prvkem v místnosti.

Díky široké nabídce modelů si můžete pořídit sporák se správnými možnostmi pro každý možný interiér.

Nuance nezávislé trouby

Mnoho uživatelů stále neví, jaký je rozdíl mezi troubou a běžnou troubou na standardním sporáku. Hlavní rozdíly mezi elektrickými a plynovými troubami jsou dobře známé: první jsou výkonnější a připravují chutnější pečivo s voňavou kůrkou. Stejné rozměry: 600 x 600 mm jako standard, ale k dispozici v šířkách od 700 mm do 900 mm. Cenovka je však vysoká.

Instalují se nezávisle na sobě, t. Е. Pod pracovní desku ji není nutné instalovat vůbec. Mnoho uživatelů je pro snadnější použití umisťuje samostatně a nad stůl a jasné podsvícení pomáhá sledovat proces vaření. Samostatná varná deska je k dispozici jako plynová nebo elektrická, ale první z nich se dodává v menším rozsahu. К. Nízká poptávka: pro mnoho zákazníků je neekonomické zřídit si samostatné připojení.

Elektrická verze má řadu výhod:

 • Umístění ve výšce očí;
 • Snadné připojení;
 • Časovač odloženého startu;
 • Několik režimů;
 • Některé modely mají režim mikrovlnné trouby. Ušetříte tak peníze a místo v kuchyni, protože získáte dva v jednom.
READ  Jak správně namontovat sporák

Nevýhody jsou podobné všem negativním vlastnostem elektrických zařízení.

Varná deska: výhody a nevýhody

Takový povrch se stává stále oblíbenější alternativou k tradičním varným deskám. Na trhu jsou různé verze domácích spotřebičů, od plynových po indukční nebo smíšené.

Výhody

Varná deska je velmi kompaktní, zejména co se týče tloušťky. Můžete ji postavit téměř na jakoukoli pracovní desku a prostor pod ní využít pro odkládání polic a zásuvek. Ideální pro malé kuchyně. Pokud troubu nepotřebujete používat neustále, můžete si koupit kompaktní volně stojící model a v případě potřeby ji uložit do spíže.

Kuchyňské varné desky jsou krásné. Je ideální pro jakýkoli design. Varná deska bude jednoduše vypadat jako nedílná součást pracovní desky. Stylově a autenticky.

Varné plochy se poměrně snadno udržují. Pro každodenní čištění stačí varnou desku otřít měkkým hadříkem. To platí zejména pro varné desky ze skla nebo sklokeramiky.

Panely se instalují zcela nezávisle. Není třeba ji umístit nad troubu. Ten může být obecně umístěn na druhé straně kuchyně. A pokud hospodyňka troubu nepoužívá, nemusíte ji kupovat vůbec.

Negativní vlastnosti

Instalace varné desky je náročný úkol. V pracovní desce je třeba pro něj vyříznout speciální otvor, pečlivě přizpůsobit všechny rozměry a teprve poté lze panel sestavit a připojit. Kromě toho je pro správnou a dlouhodobou funkci skříně nezbytný dobrý ventilační systém. V opačném případě se panel rychle poškodí a nábytek se může dokonce vznítit od nadměrného tepla.

Předmontované spotřebiče vyžadují speciální nábytek. Pokud ji nemáte, budete muset investovat do nového kuchyňského spotřebiče.

Pokud se rozhodnete koupit troubu i varnou desku na plyn, bude obtížné je do ní umístit. Každý spotřebič vyžaduje samostatnou plynovou hadici. Musíte zavolat plynaře a objednat si samostatný projekt. Používání různých duplikátů a oddělovačů je přísně zakázáno.

READ  Jak vyměnit hořák na elektrickém sporáku

Dobré varné desky jsou drahé. K tomu je třeba připočítat náklady na vestavnou troubu. Konečný výsledek nemusí být pěkný. Nezapomeňte, že pravděpodobně budete muset zaplatit také za instalaci.

který, sporák, lepší, plynový, nebo, elektrický

Klasická varná deska ze skla nebo sklokeramiky není schopna unést celkovou hmotnost vyšší než 15-17 kg. A na každý hořák můžete dát maximálně 5 až 6 kg. Pokud jste tedy zvyklí dělat kompot v kbelících, tato možnost pro vás rozhodně není vhodná.

Viz také. Srovnání plynových sporáků a varných desek

3 nejlepší plynové sporáky

Výhody a nevýhody elektrické varné desky

Zatímco plynové trouby jsou spolehlivé a spolehlivé, elektrické trouby jsou na trhu také velmi žádané. Jsou bezpečnější a funkčnější a jejich design je docela zajímavý.

Je lepší instalovat je v domech s dobrou a kvalitní elektroinstalací, protože výkon těchto jednotek je poměrně vysoký. Pokud tyto podmínky nejsou splněny, hrozí vysoké riziko požáru.

 • Bezpečné. Na rozdíl od úniku plynu nezpůsobí výpadek proudu velké problémy; jednotka prostě nebude fungovat.
 • Šetrné k životnímu prostředí.
 • Spousta funkcí. Většina sporáků se může pochlubit dalšími funkcemi, které vaření výrazně usnadňují.
 • Pohodlí elektrických trub. Můžete přesně nastavit teplotu, ale nejsou úsporné.
 • Funkce grilu.
 • Ovládání ohřevu hořáku.
 • Drahé.
 • Při vaření není možné rychle měnit teplotu.
 • Vaření trvá o něco déle.
 • Vysoké náklady na energii.
 • Hořáky se pomalu zahřívají a pomalu chladnou.
 • Možnost vaření závisí na dodávce elektřiny.
 • Elektřina se používá k vytápění okolního prostoru.

Viz také. Výběr spolehlivé indukční varné desky do domácnosti

Plynové modely jsou ideální pro spotřebitele, kteří mají rádi rychlé vaření, ale vyžadují přísné dodržování pravidel používání lahví. Jejich provoz je mnohem úspornější a efektivnější, ale existují určité nepříjemnosti při dodávce a nabíjení lahví.

Elektrické sporáky jsou vhodné pouze v místech, kde jsou elektrické sítě s vysokým prahem výkonu pro zajištění bezpečného provozu. To platí pro standardní vybavení troubou, abyste se mohli venku rozmazlovat domácím, čerstvě upečeným zbožím. Dvouplotýnkový spotřebič nebo běžný domácí vařič lze používat všude bez omezení.

Doufáme, že všechny informace, které jsme vám poskytli, zodpověděly většinu vašich otázek: nyní si můžete vybrat možnost, která vám nejlépe vyhovuje.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS