Led do chladicího sáčku jak používat

Jak funguje termotaška (přenosná chladnička)

Uchovávat potraviny čerstvé, chlazené nebo dokonce mražené mimo domov a bez stacionární chladničky je snadné a jednoduché pomocí termotašky. Pro ty, kteří si takový užitečný doplněk ještě nepořídili, bude jistě zajímavé dozvědět se, jak chladicí taška na led funguje a na čem závisí její účinnost. Pojďme zjistit!

V dnešní době se nelze vyhnout množství chladicích tašek na pultech. Vyrábějí se v různých tvarech, barvách a velikostech. Funkčně se však toto příslušenství dělí na:

sáčku, používat

Podívejme se na tyto varianty podrobněji.

Termo taška, která musí udržet věci v chladu. Stejně jako běžná termoska dokáže toto příslušenství udržet jídlo teplé i studené. To znamená, že si můžete kdykoli vychutnat zmrzlinu na pláži nebo pohostit své přátele teplou pizzou na pikniku v přírodě.

Termoobal je velmi jednoduchý. Uvnitř je fóliová izolační vrstva, například polyuretanová pěna nebo fólie-izolon. Tento sáček se pevně uzavírá a dokáže udržet stejnou teplotu uvnitř po dobu 2-3 hodin. Užitečné, pokud vedete aktivní život a trávíte hodně času pěšky nebo na cestách. Brašnu můžete nosit na rameni. Existují modely ve tvaru batohu, které se po použití srolují a nezaberou mnoho místa. Existují také termo boxy. Mají pevnou konstrukci a jako izolační materiál může být použita pěna.

Pokud si v horkém letním dni koupíte na trhu ovoce nebo nápoje, vložte je do normální termosky a vydejte se do přírody. A budete muset jíst teplé ovoce a pít teplé nápoje.

Chladicí taška vám naopak v této situaci pomůže a ochladí právě zakoupené potraviny. V podstatě se jedná o normální termosku se silnou izolační vrstvou uvnitř. Takový nákup však prodává také chladivý zábal. Uzavřenou baňku se solným roztokem nebo speciálním gelem uvnitř. Tento druh akumulátoru musí být předem zmražen. Pokud je zmražená nádoba umístěna v termosce, solný roztok rozmrzá velmi pomalu a předává chlad uvnitř potravině. Použití dobíjecích baterií prodlužuje dobu skladování potravin v termosce. Přibližně 10-12 hodin.

Existují však kontejnerové sáčky, které dokáží aktivně a nepřetržitě ochlazovat vzduch a potraviny uvnitř. Tato zařízení jsou napájena ze zásuvky nebo zapalovače automobilu. Proto může chladnička ve vozidle fungovat až 24 hodin denně. Tyto kontejnery mají zpravidla největší kapacitu a jsou určeny pro cestující autem, cestovatele a ty, kteří jedou na dovolenou ve velké společnosti.

Typy a fungování chladicích tašek

Na pultech je nyní tolik chladicích tašek. Vyrábějí se v mnoha tvarech, barvách a velikostech. Funkčně se však toto příslušenství dělí na:

Podívejme se na tyto odrůdy trochu podrobněji.

Termoska, která je schopna uchovávat pouze chlad. Je uspořádán na principu běžné termosky a toto příslušenství dokáže nejen udržet nízké teploty, ale také udržet jídlo teplé. Vždy si tak můžete vychutnat zmrzlinu na pláži nebo pohostit své přátele teplou pizzou na pikniku mimo město.

READ  recenze sloupového ventilátoru tefal eole vf6670f0

Termo sáček je velmi jednoduše zkonstruován s izolační vrstvou z fólie uvnitř, například z polyuretanové pěny nebo fólie z izolonu. Tento sáček se pevně uzavře a dokáže udržet stejnou teplotu po dobu 2 až 3 hodin. Velmi praktické, pokud vedete aktivní život a trávíte hodně času na cestách a na nohou. Tašku lze nosit na rameni. Existují modely vyrobené ve formě batohů a po použití se toto příslušenství sroluje a nezabere mnoho místa. K dispozici jsou také termo boxy. Mají pevnou konstrukci a izolační materiál může být pěnový.

Pokud si v horkém letním dni koupíte na trhu ovoce nebo nápoje, vložte je do obyčejného termoobalu a vyrazte do přírody. Budete muset jíst teplé ovoce a pít teplé nápoje.

V této situaci vám může pomoci taška s dobíjecími bateriemi, která ochladí zakoupené potraviny. V podstatě se jedná o běžnou termosku se silnou izolační vrstvou uvnitř. Dodávají se však také s chladivým zábalem. Uzavřenou baňkou se solným roztokem nebo speciálním gelem uvnitř. Tento typ akumulátoru je předem vystaven zamrznutí. Pokud je zmražená nádoba umístěna v termotašce, solný roztok rozmrzá velmi pomalu, čímž se potraviny uvnitř ochladí. Použití dobíjecích baterií prodlužuje dobu skladování potravin v termoobalu. Přibližně 10 až 12 hodin.

Existují však také termosáčky, které jsou schopny aktivně a nepřetržitě ochlazovat vzduch a potraviny uvnitř. Tyto jednotky jsou napájeny ze zásuvky nebo zapalovače automobilu. Díky tomu může chladnička ve vozidle fungovat až 24 hodin. Tento typ kontejneru má zpravidla největší kapacitu a je určen pro táborníky, cestovatele a ty, kteří jedou na dovolenou ve velké skupině.

Chladicí akumulátory: konstrukce, typy a vlastnosti použití

Pro dlouhodobé skladování potravin a nápojů v chladu během cestování se používají speciální termoobaly, jejichž hlavním prvkem je chladicí akumulátor. Úkolem izotermického vaku je udržovat uvnitř konstantní teplotu bez ohledu na vliv vnějších faktorů a chladicí akumulátory ochlazováním okolního prostoru zajišťují tyto optimální a stabilní podmínky po dostatečně dlouhou dobu.

Studené akumulátory jsou konstrukčně poměrně jednoduché. Tvar zařízení se volí podle jejich účelu a použití. Tyto akumulátory jsou obvykle obdélníkové a ploché, aby vytvořily dostatečně velkou kontaktní plochu, která zajistí, že zařízení bude plnit svou funkci chlazení přilehlých předmětů nebo vzduchu. Vnější plášť je vyroben buď z pevného plastového materiálu, který si zachovává svůj původní tvar bez ohledu na stav pracovního tělesa, nebo z tlusté fólie, která umožňuje, aby akumulátor před zmrazením nabyl libovolného tvaru. Uvnitř zařízení se nachází gelotvorné pracovní těleso, které má tu vlastnost, že po zmrazení zůstává dlouho v pevné fázi.

Ledové zábaly: konstrukce, typy a způsoby použití

Pro dlouhodobé skladování potravin a nápojů během cestování se používají speciální termo tašky, jejichž hlavním prvkem je akumulátor. Úkolem izolované tašky je udržovat uvnitř konstantní teplotu bez ohledu na vliv vnějších faktorů a ledové obklady díky ochlazování prostředí zajišťují takové optimální a stabilní podmínky po poměrně dlouhou dobu.

READ  Jak používat odstřeďování na pračce

Konstrukce tepelného akumulátoru je poměrně jednoduchá. Tvar zařízení lze zvolit podle účelu a použití. Obvykle jsou tyto akumulátory obdélníkové a ploché, což vytváří dostatečně velkou styčnou plochu, která umožňuje zařízení plnit funkci chlazení přilehlých předmětů nebo vzduchu. Vnější plášť může být vyroben buď z tuhého polymerního materiálu, který si zachovává svůj původní tvar bez ohledu na stav pracovního tělesa, nebo z tlusté fólie, která umožňuje, aby akumulátor před zmrazením nabyl libovolného tvaru. Uvnitř zařízení se nachází gelové pracovní těleso, které má tu vlastnost, že po zmrazení zůstává dlouho v pevné fázi.

Jak vyrobit ledový akumulátor vlastníma rukama

Pokud potřebujete cestovat, ale nemáte termotašku s bateriemi, můžete si je vyrobit sami. Vezměte obyčejný sáček a obalte jej uvnitř kusem tenké izolace s reflexní vrstvou lavsanu nebo potravinářské fólie, přičemž akumulátor lze připravit z improvizovaných materiálů pro domácnost.

Jak si vyrobit ledový obklad vlastníma rukama:

  • Do jednoho litru ohřáté vody přidejte 500 g kuchyňské soli, míchejte, dokud se zcela nerozpustí, nalijte do plastové láhve a zmrazte. Toto chladivo vydrží přibližně 12 hodin a udržuje teplotu na úrovni.20 až 0 stupňů.
  • Do litru vody přidejte 200 g Glauberovy soli a 10-15 g tapetové pasty, jemně zahřívejte, až vznikne gelovitá hmota, a dejte na 8 hodin do mrazáku. Tento přípravek dokáže udržet teplotu.10 stupňů po dobu přibližně 20 hodin.
  • Uvařte nepříliš hustou obyčejnou pastu z mouky, škrobu nebo želatiny, nalijte ji do nádoby a zmrazte. Nebo 40 g lepidla na tapety rozpuštěného v jednom litru vody. Tyto přípravky vydrží 12 hodin a udržují teplotu kolem 0 stupňů Celsia.
  • Nejjednodušší způsob, jak uchovat potraviny před piknikem, je zmrazit láhev vodky nebo alkoholu rozpuštěného ve vodě. Vodka se zmrazí v mrazáku asi na 12 hodin, udrží teplotu.2. 0 stupňů Celsia po dobu 8 hodin. Hodí se i do přírody.

Chladicí směsi lze plnit do plastových lahví, džusů nebo gumových ohřívacích podložek, pokud jsou hermeticky uzavřeny.

Nádoby mají tendenci během přepravy kondenzovat, proto je nejlepší zabalit je do měkkého froté ručníku a zabalit do sáčku. Udrží se tak déle chladnější a tekutina se nebude hromadit na dně sáčku.

Výběr a používání alternativních chladicích zařízení

Výběr závisí na četnosti používání, délce cesty, velikosti termotašky a na potravinách, které převážíte. Pokud si potřebujete vzít mražené potraviny na chalupu nebo na dovolenou, vystačíte si s domácí taškou a baterií. Počet použití vlastnoručně vyrobeného chladiva není omezen, stačí jej po použití uložit do mrazničky.

Továrně vyráběné chladicí akumulátory jsou pohodlnější a kompaktnější než jejich domácí protějšky. Pokud pravidelně cestujete, je lepší si zakoupit tašku se sadou chladicích nádob. Výrobci vypočítávají množství chladicích akumulátorů potřebné na objem izolačního vaku.

Hlavně termosku nepřeplňujte, potraviny by měly být v malé vzdálenosti od sebe, aby se mezi balíčky vešel akumulátor, a nepoužívejte nádobu s mechanickým poškozením.

Izotermická taška s dobíjecími bateriemi vydrží při šetrném zacházení dlouho a poskytne vám chladný nápoj a čerstvé potraviny i v nejteplejším letním dni.

Provizorní chladicí zařízení

Pokud vám kompaktní chladicí taška nestačí. Vždy si můžete vyrobit prostornou termotašku pro přepravu v kufru auta. Takový domácí chladicí box vám může pomoci při výletu do přírody ve velké skupině nebo během zbytku „divočiny“. Zjistěme, jak vyrobit chladič na auto z pěnového plastu.

READ  Mohu používat epilátor na podpaží?

Nejprve si z překližky vyberte krabici vhodné velikosti. Pokud můžete, můžete si krabici snadno sestavit sami. Je dobré, když je víko upevněno pomocí pantů, ale pokud takové víko nemáte, nemusíte se bát.

Můžete také použít kartonovou krabici, ale lednice z tohoto materiálu není příliš odolná.

Pokud jste našli vhodné víko, dalším krokem je výroba pěnové izolace víka. Všechny vnitřní plochy krabice by měly být slepeny nebo vyloženy polystyrenem. Čím silnější, tím bezpečnější. Místo drobného pěnového plastu můžete použít pěnový polystyren. K sešívání použijte oboustrannou lepicí pásku, bezacetonové lepidlo nebo sešívačku na nábytek. Vnitřní strana víka by také neměla být vynechána.

Poté je nutné důkladně zakrýt vnitřek boxu fólií-izolonem a připevnit izolační materiál, stejně jako zalepit všechny spoje uvnitř budoucího chladiče automobilu.

Chladnička je v podstatě připravena. Jen nezapomeňte připevnit otevírací rukojeť k víku a termočlánek před použitím dobře vychladit. Čím lépe chladicí box sestavíte, čím těsnější bude, tím déle zůstane uvnitř chladný! Jednotka by tak byla poměrně těžká, proto je nejvhodnější ji převážet v kufru auta.

Jak používat dobíjecí baterie?

Počet chladniček, které je třeba umístit do termosky nebo tašky, závisí na tom, k čemu ji hodláte používat a jak dlouho ji potřebujete mít v provozu. Vezměte také v úvahu, zda jsou potraviny zmrazené nebo chlazené. Pokud tedy převážíte mražené maso nebo ryby z Moskvy na venkov, nemusíte baterie vůbec potřebovat. Nebo pokud potřebujete převézt náklad z Astrachaně do Petrohradu, bez baterií se neobejdete.

Použití ledových sáčků je velmi jednoduché: vložte je na 6-8 hodin do mrazicího oddílu domácí chladničky a poté je položte na chlazené potraviny nebo nápoje.

Bloky IceBlocks společnosti Camping World jsou k dispozici ve třech různých kapacitách:

Podle toho se vypočítá počet potřebných chladicích jednotek. Pokud například používáte chladicí tašku Campingaz Fold’n Cool o objemu 5 l, postačí vám jeden 200g akumulátor. A pro nádobu Icetime Plus 38L. Čtyři 200g nebo jedna 200g a jedna 750g.

Teplotní rozsah akumulátorů je od.18° až 40°C. Bez data platnosti.

Chladicí jednotku po použití vyčistěte nasucho, abyste odstranili kondenzaci. Pokud akumulátor delší dobu nepoužíváte, uložte jej na chladné místo nebo do mrazničky.

S ledovými obaly Camping World IceBlock nebudete mít problém dopravit zmrzlinu, kompot a sendviče na místo pikniku v horkém počasí nebo maso z grilu do mnohakilometrového provozu na cestě na chatu. Vždy studené a čerstvé!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS