Lze chladničku umístit do výklenku?

Table of Contents

Můžeme do výklenku o průměru 60,2 cm umístit chladničku o průměru 60 cm??

Šířka výklenku pro lednici je pouze 60,2 cm.Konzultanti v různých obchodech jsou různého názoru: někteří z nich říkají, aby se lednice o šířce 60 cm umístila do výklenku o šířce 60,2 cm. můžete, t.к. Stěny se zahřívají pouze na 25 stupňů.Jiní doporučují vzdálenost 5 cm od stěny na každé straně.Rád bych si pořídil zrcadlovku Samsung RL 55 VTEMR, je šíleně dobrá.A co naše situace, můžeme dát ledničku do výklenku??

Klíčová slova: můžete si dát ledničku do výklenku, můžete si dát ledničku do výklenku, můžete si dát ledničku do výklenku,

Výhody a nevýhody

Před instalací chladničky do výklenku v kuchyni je třeba se podívat, jaké jsou výhody a nevýhody tohoto řešení.

Po prostudování fotografií interiérů se tento druh kuchyňského designu nezdá být racionální pro každého, ani není praktický. Dovolím si nesouhlasit.

Abychom byli objektivní, podívejme se na silné a slabé stránky.

Nejprve, jak to dělám rád, výhody. Jsou to tyto:

 • Vzhled. Z vizuálního hlediska je pro kuchyň výhodné mít výklenek;
 • Praktičnost. Police a zásuvky po stranách i nad chladničkou. Zvětší prostornost vaší kuchyně;
 • Snížená hladina hluku. V praxi se ukázalo, že prohlubeň snižuje hluk vycházející z kompresoru chladničky;
 • Ochrana před vnějšími vlivy. Protože je otevřená pouze přední strana, do chladničky se dostává méně prachu, nečistot a slunečního světla;
 • Racionální využití prostoru. Důležité zejména v malých kuchyních.

Než ledničku schováte do výklenku v kuchyni, zvažte následující nevýhody.

Mezi nevýhody patří následující body:

 • Dodatečné finanční náklady. Výklenek stojí peníze. I když to děláte sami. To proto, že celkové náklady na renovaci budou vyšší;
 • Vyšší spotřeba energie. Ve výklenku se obvykle volí spotřebiče s lepší izolací a přídavným chladicím prvkem. A jejich provoz vyžaduje více elektřiny;
 • Ztráta prostoru. Dělící stěny musí mít určitou velikost, větší než spotřebiče. V malých kuchyních o rozloze přibližně 5 až 6 metrů čtverečních proto není tato alternativa praktická.

Pokud je plocha kuchyně 8 metrů čtverečních a více, bude umístění lednice do výklenku v kuchyni více než reálné. Požadavek: Žádná ztráta užitného prostoru.

vzdálenost chladničky od stěny nebo jiných předmětů

Princip činnosti vyžaduje pro správnou funkci volnou cirkulaci vzduchu kolem spotřebiče. V opačném případě se chladivo v kondenzátoru neochladí na požadovanou teplotu a dojde k přehřátí samotného spotřebiče. Kompresor je třeba také chladit.

READ  Lze klimatizaci naplnit na cestách?

Důležité! Chladnička nesmí být přitlačena ke stěně. To způsobí poruchu chladicího systému a poškození kompresoru nebo jiných součástí.

Vzdálenosti potřebné pro cirkulaci vzduchu závisí na modelu spotřebiče a poloze kondenzátoru. Tyto údaje naleznete v návodu k instalaci a obsluze spotřebiče.

Ve většině případů jsou standardní minimální vzdálenosti následující:

Kondenzátor je u některých modelů umístěn ve spodní části spotřebiče. V tomto případě je nutná mezera mezi podlahou a krytem (lze ji upravit pomocí nožiček). V horní části, na zadní straně skříně, má mnoho modelů speciální zarážky, které zabraňují úplnému posunutí chladničky ke stěně. Tyto díly se nesmí v žádném případě odstraňovat.Pokud jsou spotřebiče zabudovány do skříňky, jsou nutné také vůle, ale mnohem menší. 0,5 až 2 cm. Je to dáno složitější konstrukcí vestavných chladniček, která umožňuje zlepšit jejich tepelnou výměnu. Vestavný spotřebič je umístěn ve speciálním výklenku v kuchyňské lince.

Tip! Při instalaci chladničky dbejte na doporučení výrobce. Pouze v takovém případě je zaručeno běžné používání spotřebiče po celou dobu jeho životnosti.

Chladnička pod skříní

Do kuchyňské linky lze integrovat několik typů chladicích zařízení. Místo instalace je třeba zvolit nejen podle rozměrů chladničky, ale také s ohledem na typ chladničky. Pokud si například přejete vestavět přístroj do skříně a ušetřit tak co nejvíce místa, je vhodnější zvolit vestavný model bez mrazicího oddílu. Tato skříň se vejde do malé kuchyně a má průměrný objem 90 až 170 litrů. Některé modely jsou vybaveny mrazicím prostorem, což usnadňuje montáž jednotky do nábytku. Takové chladničky lze umístit i pod pracovní desku. to umožňuje ponechat ještě více volného místa.

Tento model není vhodný pro čtyřčlennou nebo pětičlennou rodinu, protože neposkytuje dostatek prostoru. Při velkém počtu uživatelů a velkých objemech skladovaných produktů se dává přednost dvoukomorovým modelům, jejichž hlavním rozlišovacím znakem od předchozího typu je přítomnost dvou samostatných komor. chladničky a mrazničky. Mrazničku lze kombinovat s horním nebo dolním mrazákem.

Takové modely existují prakticky u každého výrobce a jsou hojně rozšířeny v prodejnách domácích spotřebičů. S ohledem na předložený výběr není obtížné zakoupit model vhodný z hlediska funkčnosti a kapacity. Instalace spotřebičů není nic složitého. často se montuje samostatná skříňka na míru, která spotřebič „skryje“ a stane se součástí kuchyňské sestavy.

Zahájení práce s vestavěnou jednotkou

Před instalací chladicí jednotky si přečtěte základní informace. V naprosté většině případů jsou vestavné spotřebiče vybaveny možností osobní klapky. Při vynaložení úsilí je možné zvolit model, který lze instalovat bez použití systému závěsů. Tento typ jednotky se do skříně integruje snadněji než standardní, plně instalovaná jednotka.

Existují modely s výklopnými křídly, tzv. „montované na ližiny“. Dveře takové konstrukce se otevírají tak, že vytvářejí dojem posuvných okenic. Při rozhodování, zda jednotku integrovat, či nikoli, je třeba vzít v úvahu také hmotnost dveřních křídel. Musí být rovnoměrně rozložena mezi závěsy nábytku a vestavěnou technologii. Samotný nábytek lze sestavit z různých materiálů. Hlavní podmínkou je, aby struktura a barva materiálu odpovídala kuchyňskému schématu.

Tip! Pokud nemáte zkušenosti se dřevem, můžete jako náhradu použít laminované dřevotřískové desky.

Co když je vaše chladnička s mrazničkou klasická volně stojící?

Často se objevuje otázka, zda lze klasickou volně stojící chladicí jednotku zabudovat do skříně. Je to možné, ale je zde mnoho problémů, které je třeba vyřešit:

chladničku, umístit, výklenku
 • Klasická volně stojící chladnička je obvykle umístěna na podlaze, takže skříň, ve které je umístěna, musí být bez dna, což činí celou konstrukci nespolehlivou a křehkou.
 • Skříňka, do které má být standardní jednotka instalována, musí být hlubší než ostatní skříňky a dokonce i pracovní deska. Taková skříň by byla také poměrně široká, protože chladnička by musela být zcela skryta.
 • Skříň musí mít 4 nebo více než 6 dveří. Každé z nich se musí volně otevírat a spolu s nimi se musí snadno a bez překážek otevírat i dvířka spotřebiče.
 • Aby bylo zajištěno dostatečné větrání, musí být skříň, v níž má být chladnička zabudována, vybavena zadní stěnou bez. To ještě více poškozuje stabilitu nábytku. taková konstrukce se při každém neopatrném pohybu kymácí.
READ  Je výhodné umístit do bytu kotel?

Kvůli těmto překážkám není integrace klasické volně stojící chladničky do skříně praktická. „Balení“ takové jednotky je plýtváním úsilím a penězi. Pokud chcete, aby vaše chladnička měla krásný design a byla postavena tak, aby ji nebylo vidět, je nejlepší koupit specializované spotřebiče, které jsou k tomu určeny.

Vytvoření skříňky pod chladničkou s mrazničkou

Nejprve si vyberte materiál, který bude použit pro skříňku pod chladničku. Je možné ji sestavit z následujících položek:

Řídí se vlastními dovednostmi a rozpočtem. Práce se sádrokartonem a laminovanými dřevotřískovými deskami je snadná, ale práce se dřevem vyžaduje určité zkušenosti. Připravte si tyto materiály a nástroje:

 • nábytkové závěsy a úchyty;
 • vrták;
 • materiály pro sestavení skříně;
 • hřebíky a samořeznými šrouby;
 • kladivo;
 • samolepicí pásky, barvy nebo tapety;
 • stavební metr;
 • pila;
 • vodováha;
 • skládačka (pokud je k dispozici);
 • nábytkové šrouby;
 • kladivo;
 • tužka.

Vestavná jednotka nemá dekorativní tělo, takže je možné ručně sestavit jedinečný výrobek, aby harmonicky zapadl do interiéru kuchyně, a na úkor pantografového systému spojuje skříňky a klapky chladničky. Tím se vyhnete problému dvojitých dveří.

Nejprve změřte vestavěné spotřebiče. Vyčistěte prostor skříně a začněte měřit a řezat detaily budoucích skříní. K řezání laminovaných dřevotřískových desek můžete použít obyčejnou skládačku. Výřezy jsou připevněny nábytkovými šrouby.

Pozor! Při umísťování spotřebiče do výklenku dbejte zvýšené opatrnosti, protože kolem spotřebiče musí být zajištěno větrání, aby se teplo z něj mohlo odvádět ven. Do horní a dolní police a do dna skříně jsou vyříznuty otvory, které umožňují volnou cirkulaci vzduchu. Někdy je ke zvýšení cirkulace zapotřebí pomocný ventilátor.

Samotná skříň musí být doplněna malou podlahovou deskou. Zadní stěna nemusí být připevněna. Při opětovné montáži skříně však musíte zkontrolovat, zda je vodováha v rovině. V boční stěně skříňky vytvořte otvor pro kabel zapuštěné chladničky. Umístěte skříň na konečné místo a zasuňte jednotku do krabice. Dveře skříně jsou tvarovány do pantografu a nastaveny. Správné nastavení je nezbytné, aby se zabránilo hluku při otevírání dveří. Vizuálně viditelné řezy jsou skryty za speciálním lemem.

Vzdálenost chladničky od stěny nebo jiných objektů

Princip činnosti vyžaduje volnou cirkulaci vzduchu kolem krytu spotřebiče. Jinak se chladicí kapalina v kondenzátoru neochladí na potřebnou teplotu a spotřebič se přehřeje. Kompresor musí být také chlazen.

Důležité! Chladnička nesmí být umístěna u stěny. To by mohlo způsobit poruchu chladicího systému a poškození kompresoru nebo jiných částí.

Vzdálenosti potřebné pro cirkulaci vzduchu závisí na modelu spotřebiče a poloze kondenzátoru. Tyto rozměry jsou uvedeny v návodu k instalaci a obsluze spotřebiče.

Ve většině případů jsou standardní minimální vzdálenosti následující:

U některých modelů je kondenzátor umístěn ve spodní části spotřebiče, pod dnem trouby. V tomto případě je mezi podlahou a skříní nutná mezera (nastavitelná pomocí nožiček). V horní části zadní stěny skříně je mnoho modelů vybaveno speciálními zarážkami, které zabraňují úplnému posunutí chladničky ke stěně. Tyto díly v žádném případě nedemontujte.V případě vestavných spotřebičů jsou také nutné odstupy, ale jsou podstatně menší. 0,5 až 2 cm. Je to dáno složitější konstrukcí vestavných chladniček, která umožňuje zlepšit jejich tepelnou výměnu. Vestavný spotřebič je umístěn ve výklenku kuchyňského modulu.

Poradenství! Při instalaci chladničky s mrazničkou dodržujte doporučení výrobce. Pouze tak je zaručen normální provoz spotřebiče po celou dobu jeho životnosti.

Сборка кухни за 30 минут своими руками. Переделка хрущевки от А до Я # 35

Jednoduše

Připomínka: Chcete-li si prohlédnout všechny úhly pohledu na fotografii z projektu nebo se zeptat designéra na konkrétní otázky, klikněte na fotografii, která se vám líbí

Lednice v obývacím pokoji, vestavěná do výklenku naproti kuchyni Kde: Odintsovo, Moskevská oblast Design: SHKAF interior architects Další fotografie tohoto projektu

Lednice v obývacím pokoji ve skříni Kde: Puškino, Moskevská oblast Design: DESIGN FILOSOFIA Další fotografie v tomto projektu

chladničku, umístit, výklenku

Poznámka: „V hlavní kuchyni nebylo dost místa na ledničku kvůli rozvodům plynu,“ říká designérka Velký objem skříně pod ní tak musel být zamaskován vybudováním stejného architektonického objemu na druhé straně pohovky.“.

Lednice ve výklenku na chodběKde: Moskva Návrh projektu: architektka a designérka Ekaterina Paršincová a designérka Ekaterina Erochinová, studio Roden Home design

Lednice na chodbě mezi kuchyní a obývacím pokojemKde: MoskvaDesign: Natalia ShirokoradDalší fotografie v tomto projektu

Poznámka: Návrhář propojil kuchyň a obývací pokoj širokou předsíní, do které se vešla lednice a kuchyňské skříňky. V malé kuchyni o rozloze 6 m2.m, bylo by obtížné je umístit.

chladničku, umístit, výklenku

Instalace. tajemství instalace

Nejdůležitějším parametrem při instalaci je elektrická bezpečnost. Aby instalace chladicího boxu proběhla bez problémů, je třeba si osvojit řadu aspektů a pravidel pro správné provedení postupu. Ke každému modelu spotřebiče je přiložena instalační příručka, která obsahuje doporučení a požadavky výrobce.

Instalace chladničky není snadný úkol. Kondenzátor a kompresor musí být umístěny tak, aby mohly být snadno zásobovány čerstvým vzduchem.

Důležité:

Každý jednotlivý model má své vlastní vlastnosti, instalační aspekty a požadavky. Nespoléhejte se na obecná pravidla.

Pokud výrobek instalujete sami, je třeba věnovat zvláštní pozornost horní mezeře (nad chladničkou), aby byl umožněn přístup čerstvého vzduchu. Štěrbina musí být nejméně 5 cm.

Obecně se nedoporučuje chovat se amatérsky. Vestavné spotřebiče musí instalovat kvalifikovaní technici, kteří znají všechny podrobnosti práce a poskytují na své služby záruku.

Jakákoli nepřesnost při montáži chladicího prostoru může mít fatální následky (zejména selhání výrobku). Abyste se vyhnuli zbytečným nákladům na opravu nebo nákup nového výrobku, svěřte práci odborníkům.

Blok: 4/6 | Počet znaků: 1332

Typy modelů

Počet kamer. Existují modely s 1 a 2 komorami. Modely prvního typu mají pouze prostor pro chladničku. Dvoukomorové modely mají oddělené chladicí a mrazicí prostory. Není vyloučena ani možnost instalace do výklenkové chladničky se 3 komorami. V tomto případě je třeba zohlednit jejich výšku, což vyžaduje výklenek odpovídající výšky. Kupující dávají přednost modelům se spodní mrazicí přihrádkou. Tento typ chladničky je nejvhodnější pro instalaci do výklenku.

Zvláštností tohoto typu kompresoru je, že se na rozdíl od jiných kompresorů nikdy nevypíná. Při dosažení požadované teploty mění svou kapacitu, což přispívá k jeho dlouhé životnosti. Za zmínku stojí také jednoduchá konstrukce invertorového kompresoru, který se skládá z menšího počtu prvků, které se po kontaktu rychle opotřebovávají.

Systém odmrazování. Odmrazování lze provádět ručně nebo automaticky. Při ručním odmrazování je nutné chladničku pravidelně vypínat a odmrazovat ji vytažením všech potravin. Nejlepší je zvolit modely chladniček s automatickým odmrazováním. Netvoří se námraza. Chladnička se odmrazuje automaticky pomocí topného tělesa.

Ovládací prvky. Elektronické ovládání umožňuje nastavit různé teploty v různých oddílech chladničky. Modely určené k instalaci do výklenku jsou vybaveny ovládacím panelem umístěným v horní části těla chladničky. Díky tomu je správa mnohem snazší. To jsou jen některé z věcí, které je třeba vzít v úvahu při výběru kuchyňské chladničky do výklenku. V opačném případě je možné, že zařízení nebude pracovat na plný výkon a rychle se porouchá. Umístěním chladničky do kuchyňského výklenku můžete ušetřit místo v místnosti.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS