Lze granátové jablko vymačkat v odšťavňovači?

Nejlepších ručních a elektrických odšťavňovačů granátového jablka z roku 2022. Tipy pro výběr, vlastnosti produktu, výhody a nevýhody

Odšťavňovač na granátové jablko je přístroj, který lze použít k přípravě lahodné šťávy z granátového jablka během jedné minuty. Náš přehled oblíbených přístrojů vám pomůže vybrat si mezi ručním odšťavňovačem a pokročilým elektrickým odšťavňovačem.

Přírodní šťáva z granátového jablka je cenný nápoj s pozitivním vlivem na organismus, protože ho obohacuje o vitamíny nezbytné pro zdraví.

Vhodně zvolený odšťavňovač. Reprezentativní kuchyňský přístroj pro vlastní výrobu vitaminových šťáv. Vám pomůže vychutnat si vynikající chuť nápoje.

Snadno se používá, je efektivní a funkční, takže je nepostradatelným nástrojem pro ty, kteří si hlídají jídlo a stravu.

Odšťavňovače Hurom

Alpha Plus 19 je obnovený jednorotorový vertikální odšťavňovač z generace 3. Přístroj je určen k odšťavňování ovoce, zeleniny a bobulovin. Potraviny se zpracovávají lisováním za studena, které zachovává všechny vitamíny a další živiny. Odšťavňovač má dva otvory pro vkládání ingrediencí: jeden nahoře a druhý na boku. Proces odšťavňování je tak mnohem snazší a rychlejší. Tichý provoz díky odolnému převodovému mechanismu.

H-100 je čtvrtou generací vertikálních odšťavňovačů Hurom. Poprvé je v odšťavňovači použita bezsítková technologie: síta z běžného kovu byla nahrazena sítem ze zdravotně nezávadného polymeru Ultem. Tím se zpomalí zanášení filtru, usnadní se jeho čištění a zabrání se rychlejší oxidaci šťávy. Mřížky také dokonale zadržují pevné látky, takže výsledkem je čistá šťáva téměř bez dužiny. Potraviny se nezahřívají, protože rychlost zpracování při otáčení šneku je extrémně nízká, což vede k menší oxidaci.

READ  Opláštění větracího systému na fasádě bytového domu

H-200 je nový vertikální šnekový odšťavňovač 4. Generace. Přístroj umožňuje odšťavňování s velmi malým množstvím dužiny a odstraňuje i malá semínka granátového jablka. Na rozdíl od předchozích modelů této značky dokáže H-200 zpracovávat celé potraviny, čímž šetří čas potřebný na jejich krájení. Vylepšený Mega Hopper se skládá ze dvou částí: horní část slouží ke krájení a nakrájené suroviny se vtlačují do spodní části, kde rotující šnek jemně vymačkává šťávu ze surovin.

Chef GI je jednošnekový stroj, který šetrně zpracovává potraviny při pouhých 64 otáčkách za minutu. Tento způsob lisování maximalizuje obsah vitamínů a živin v ovoci a zelenině. Umožňuje také míchat přísady na různé pokrmy, lisovat máslo nebo připravovat domácí nudle. Odšťavňovač si poradí i s tvrdou kořenovou zeleninou a vláknitými rostlinami. Přístroj je dodáván s několika nástavci, které umožňují připravovat nejrůznější šťávy a pokrmy.

granátové, jablko, vymačkat, odšťavňovači

Výhody šťávy z granátového jablka

Šťávu můžete pít v množství 0 denně.5 sklenic denně, 30 minut před jídlem. Ne více než třikrát denně.

Šťávu z granátového jablka lze kombinovat s vodou, šťávou z červené řepy, mrkve, jablek a čínských hrušek. Na sklenici šťávy z granátového jablka přidejte 2 lžičky šťávy z červené řepy.

Elektrický

Elektrické (automatické) modely jsou obzvláště účinné a rychlé. Lis pohání motor, nikoliv lidská síla, jako je tomu u ručních nebo mechanických strojů. To umožňuje zpracovat maximální množství bobulí v krátkém čase a s malým úsilím. Rychlost zařízení je přímo závislá na výkonu motoru. Čím více wattů mají tyto spotřebiče pod „kapotou“, tím dříve si majitelé užijí šťávu.

Stejně jako u běžných modelů mají elektrické odšťavňovače kuželovitou trysku. Před odšťavňováním se doporučuje granátová jablka oloupat a nakrájet na 4 klínky. Je lepší odstranit pruhované části, aby se šťáva nestala trpkou a hořkou. Další:

READ  Jak nastavit chladničku kifato na studenou teplotu

Výrobci moderních spotřebičů vyrábějí modely, které mají zabudovanou funkci zpětného chodu. To umožňuje otáčení trysky v různých směrech, což zabraňuje ucpání důležitých částí. Odšťavňovač na granátová jablka je dodáván se speciálními odměrkami a kartáčky na čištění filtračního síta. Je třeba si uvědomit, že životnost spotřebiče do značné míry závisí na jeho správném používání. Je důležité stroj vždy vyčistit a vysušit. Rodina pak může pravidelně doplňovat zásoby vitamínů a živin.

Druhý způsob ručního vymačkávání šťávy z granátového jablka

Jak vymačkat šťávu z granátového jablka jiným způsobem. Bez sáčků? To bude trvat o něco déle než u prvního způsobu. Zde jsou pokyny:

  • Dobře omyté granátové jablko ponořte do smaltované nádoby nebo hrnce s vroucí vodou;
  • Po několika minutách vodu opatrně slijte a granátové jablko vyjměte;
  • Nařízněte plody a odstraňte vrchní slupku;
  • Ručně vytáhněte všechna šťavnatá červená semínka;
  • Po nasbírání všech semen je rozdrťte šťouchadlem nebo obyčejným šťouchadlem na brambory;
  • Vložte dužinu spolu se šťávou do gázy, kterou vložte do mísy nebo hrnku;
  • Gázu vložte do sáčku a rukama z ní vymačkejte šťávu.

Jak vymačkat šťávu z granátového jablka pomocí mechanického odšťavňovače

Použití ručního odšťavňovače na citrusy, který se používá k získávání šťávy z citrusových plodů.

granátové, jablko, vymačkat, odšťavňovači

Nejprve je však třeba výrobek připravit. Pokud odšťavňujete na jedno posezení, stačí jedno středně velké ovoce. Dobře ji omyjte, nemusíte ji loupat.

Rozkrojte granátové jablko na dvě poloviny a jednu polovinu přitiskněte ke kuželovité části lisu.

Začněte jím otáčet ve směru hodinových ručiček a lehce jím otáčejte, dokud nebude slupka čistá.

Nevýhodou této metody je, že šťáva je mírně hořká kvůli neoloupaným vláknům ovoce. V takovém případě můžete přidat cukr nebo med.

Vymačkejte šťávu z granátového jablka pomocí elektrického odšťavňovače

Pro granátové jablko je nejlepší použít odšťavňovač na bobuloviny. Před zahájením odšťavňování je třeba připravit granátové jablko. Ovoce by mělo být omyté a pečlivě oloupané. Dělá se to proto, aby se nepoškodila horní řada bobulí. Poté je třeba plody oddělit rukama a oloupat je od spojovacích vláken. Oddělte od sebe bobule granátového jablka. Poté můžete plody vložit do přihrádky na ovoce. Nyní stačí stisknout tlačítko a počkat, až začne vytékat šťáva.

Nezapomeňte, že šťáva z granátového jablka je produkt podléhající rychlé zkáze. Proto je lepší ji stlačit najednou.

Domácí výroba šťávy z granátového jablka

Při výběru granátových jablek pro odšťavňování věnujte pozornost slupce. Dobré ovoce by mělo mít tenkou, lesklou, suchou a pevnou slupku. Zralé granátové jablko je na povrchu vždy suché a uvnitř šťavnaté. Pokud je kůra příliš vlhká a pružná, je možné, že ovoce bylo sklizeno předčasně. Je lepší užívat těžká granátová jablka, protože jsou plná šťávy. Pokud dobré granátové jablko zmáčknete, určitě zaznamenáte mírné křupnutí. Pokud je korunka na vrcholu plodu suchá a zcela otevřená, je granátové jablko zralé.

READ  Jak odstranit kolečka z robotického vysavače

Granátová jablka jsme odšťavňovali ve vertikálním šnekovém odšťavňovači Hurom H-200. Tato inovace z roku 2021 je velmi pohodlná při používání: ždímač můžete ihned naplnit zrny, aniž byste je museli během ždímání neustále doplňovat. Šťáva je neprůhledná, protože se z ní vymačkávají i neméně užitečná semena.

granátové, jablko, vymačkat, odšťavňovači

Šťáva z granátového jablka by se neměla pít nalačno, aby se nezvýšila kyselost žaludku. Optimální doba pití je půl hodiny po jídle.

granátové, jablko, vymačkat, odšťavňovači
| Denial of responsibility | Contacts |RSS