Lze klimatizaci naplnit na cestách?

Jak se podvádí při plnění klimatizace v autě?!

Našel jsem mnoho příspěvků o klimatizacích a pochopil jsem, že obecná gramotnost v této problematice je velmi nízká.

Tady jste pro vaše všeobecné vzdělání a aby vás podvádět při tankování bylo obtížnější.

Jak vás podvádějí při plnění klimatizace vašeho vozu!

1.Je mi trapné se vás ptát, zda je neúplná vakuová diagnostika?

Kontrolu těsnosti systému pomocí podtlaku není možné provést. Každému je jasné, že všechna těsnění a obaly systému jsou ve vakuu

Fungují jedním směrem, a pokud je v systému tlak, tak druhým.Systém proto v ideálním případě udrží vakuum a za přítomnosti tlaku začne procházet.Pouze tlaková zkouška dusíkem může sloužit jako záruka těsnosti.

2.Olej ze systému nelze odstranit bez propláchnutí nebo úplné demontáže a vyjmutí kompresoru.

Z plně naplněného systému je možné odebrat maximálně 30-40 gramů oleje.

Podtrhuji, že od zcela naplněného systému, a zpravidla se lidé obracejí na čerpací stanice s prázdným nebo poloprázdným systémem.

3.Vysávání je opravdu užitečná věc a může odstranit určité množství vlhkosti ze systému, ale pro jednu věc.

Tato procedura by měla trvat nejméně 30-40 minut, nikoli 10-15 minut, které jsou na ni obvykle vyhrazeny na čerpací stanici.

Pokud klamete zákazníka už z reklamy, měli byste si asi dvakrát rozmyslet, jestli do takové stanice půjdete.

Poté, co jste t.Н. Náplň je nahrazena „vakuovou diagnostikou“, která v nejlepším případě může poskytnout maximálně 50% jistotu, že chladivo v systému zůstane a že vám bude účtován freon.

Poznámka.Mnoho lidí při tankování rádo přidává levnější olej POE místo oleje PAG, se kterým by měly pracovat autoklimatizace.

Proč by se tyto oleje neměly míchat, je dostatečně podrobně vysvětleno na předchozí straně.Kromě toho mnoho lidí používá místo oleje PAG 150 olej SL 32.

Čísla 32 a 150 mluví sama za sebe.SL 32 je 5krát méně viskózní než PAG 150.Jak by se vám líbilo, kdyby vám údržbář místo normálního oleje nalil do motoru vřetenový olej??

Šťastní a spokojení odcházíte z dílny v příjemné pohodě a s pocitem úspěchu.Radost však někdy trvá velmi krátce.

O týden později je chladivo pryč a vy jste zpět na stanici.Hledání netěsností je nevděčná práce a nikdo ji nedělá rád.Je snazší najít příčinu jinde.

„Máte netěsnou cívku,“ říká autoritativně velitel a ukazuje bublinky na tankovací trysce.A změnit si cívku (často pravidelný auto cívka, která je levnější, ale za rok nebo dva nanejvýš úspěšně přijde do havarijního stavu) uvedení 200-300 p v kapse na straně.

Ve skutečnosti netěsnost na šoupátku nepředstavuje více než 1 % netěsnosti.A i když cívka opravdu fouká, někdy stačí s ní pohnout a únik přestane.Víčko nabíjecího portu navíc spolehlivě udrží tlak až 25 barů.

Znovu se nabijete.O týden později však chladivo opět uniká.Další okolnosti.

Většina lidí se zpravidla obrátí na servis, který se specializuje na klimatizaci automobilů, a ten únik skutečně najde a opraví.

Zlaté pravidlo „křivda vede k nemoci“ funguje!Někdy si stačí přečíst název, abyste věděli, že tam nemáte chodit.

H2O nebo 2 atm hovoří samy za sebe.K plnění autoklimatizací jistě stačí úroveň znalostí myče aut nebo přezouvače pneumatik

V poslední době se objevilo velké množství samouků, kteří se věnují plnění klimatizací do aut.

Neznalost a někdy i snaha ušetřit peníze, takoví „mistři“ používají při tankování místo oleje PAG (polyalkylenglykol) olej POE (polyesterový nebo polyesterový), oba jsou syntetické oleje, oba se dobře rozpouštějí v R 134a, ale neradi se navzájem míchají.

Ačkoli se některé oleje POE mísí s polyalkylenglykolem, tvoří maximálně 30 % zde prodávaných polyesterových olejů.Po přidání takového oleje do systému vzniká emulze se všemi negativními důsledky.Oleje PAG pro automobilové klimatizace byly vyvinuty na základě olejů používaných v letectví. V letadlech a automobilech se používá hliníkové potrubí a pryžová těsnění na armaturách, které se při používání oleje POE rychle poškodí. Zatímco klasické chladicí systémy mají měděné potrubí a pájené spoje.

Polyalkylglykolové oleje PAG se hojně používají v mobilních zařízeních, jako jsou klimatizace automobilů s freonem R-134a. V ostatních chladicích systémech, kde se upřednostňují oleje POE, se vůbec nepoužívají.

klimatizaci, naplnit

Oleje PAG mají tři základní typy kinematické viskozity: PAG46. 46 mm2/s při 40 C; PAG100. 100 mm2/s při 40 C a PAG150. 150 mm2/s při 40 C.

Oleje PAG jsou velmi hygroskopické a na vzduchu se rychle nasycují vlhkostí, proto jsou k dispozici v nádobách o hmotnosti 250-300 g.

A nejdůležitější důvod pro používání PAG místo POE v autoklimatizacích

Olej PAG je sice hygroskopičtější než POE, ale v přítomnosti vlhkosti v systému nepodléhá hydrolýze. Olej POE degraduje v přítomnosti vlhkosti.

Pokud se do systému dostane i malé množství vlhkosti, olej se srazí a životnost kompresoru se zkrátí.

Než tedy půjdete do servisu, zeptejte se, jaký olej používají, a pokud bude odpověď znít „syntetický“, zeptejte se, jaký přesně, a pokud bude odpověď znít „POE“, utíkejte ze servisu pryč. Utéct od této služby.Abyste se nemuseli divit, že se vám nový kompresor rozbil.

P.S.98 % automobilů používá k mazání kompresorů oleje PAG.Nezapomeňte však na zbývající 2 % vozů s hermetickými kompresory.V tomto případě přichází na řadu olej POE.V tomto případě, pokud se do systému přidá olej PAG, dojde k zániku kompresoru ještě dříve.Víme přesně, které vozy jsou vybaveny tímto typem kompresoru.

READ  Jak se mobilní klimatizační jednotka liší od chladicí jednotky

Bohužel ani většina automatických čerpacích stanic tyto informace nemá a do všech aut lije stejný olej.

Nejdůležitější na tom všem je. Je najít dobrého řemeslníka, bohužel nemají „značku kvality“. Co jsem udělal se svým Passatem. Možná mi někdo může říct, kdo v Rostově na Donu stojí za to jít do?

„Klimatizace v autě je opotřebovaná? Žádný problém. Naplnit sami!

Na osobním příkladu vám ukážu, jak samostatně naplnit kondicionér, aniž byste museli navštěvovat servisy a utrácet 100500 Kč.

Možná, trochu již mimo sezónu příspěvek, ale s ohledem na to, že kompresor klimatizace musí být spuštěn pravidelně a mimo sezónu (pro mazání všech jeho „vnitřnosti“), když není mínus počasí ještě. Myslím, že je to stejně vždycky důležité.

Sada, která je na fotce, mě stála 980. Název válce jsem rozmazal, protože. Ne reklama (google ji najde za chvíli, pokud chcete koupit). Pokud se klimatizace „nespustí“ z důvodu nedostatku chladiva v okruhu (pouze malé sezónní úniky, za předpokladu, že jinak jsou všechny funkční). Vystačí na několik náplní. Spočítejte si to.

Zde je krátká fotoreportáž s komentáři, pokud vás zajímají podrobnosti. Můžete se podívat na video. Mimochodem, k dispozici je také podrobný manuál k samotnému válci (v ruštině).

Ta moje už očividně není holčičí a je pěkně zanesená.

2) Vydatně navlhčete včelí plásty těmi nejpekelnějšími chemikáliemi a počkejte půl hodiny, až se nasáknou.

Tekutý mycí prostředek, například na mytí kuchyňských talířů, je vhodný pro změkčení kaše. (Manželka nebo přítelkyně vám řekne, jestli něco) Omyjte Kerher (nepamatujte si medové plástve). Ne Kerher. Žádný problém, můžete to udělat ručním postřikovačem, jen to trvá déle.

klimatizaci, naplnit

3) Nastartujte auto, nastavte klimatizaci na recirkulaci, minimální teplotu a maximální proudění vzduchu /nebo jen zapněte kompresor tlačítkem „A/C“ (kdo má běžnou klimatizaci).

Nechte jej takto běžet po celou dobu doplňování paliva.

4) Nasaďte jehlu na závitovou část hadice. Jinak by při šroubování na láhev část chladicí kapaliny vylétla do vzduchu.

5) Nyní našroubujte závitovou část na láhev. Po navlečení závitu. VLOŽTE jehlu propíchnutím láhve. Takto se freon z lahve dostává do hadice (je to vidět na šipce na manometru). Se dostala do modré zóny), ale drží ji na místě ventil na straně hadice, která visí.

6) Najděte plnicí zátku na trubkách klimatizace. Zpravidla potřebujete tenčí. Jeho připojení je na ochranném krytu označeno jako „L“ nebo „Lo“. Nemusí být nijak označena, ale na každém voze jsou pouze dvě a pouze jedna pasuje na rychlospojku na hadici. Nemůžete udělat chybu (Pokud nevíte, kde se nachází. Viz video)

Utáhneme pojistný kroužek na hadici, nasadíme ji na konektor trubky klimatizace a kroužek odstraníme.

7) Nyní opět vyšroubujte jehlu na válci, ale pomalu. Sledujte manometr. Na láhvi je orientační tabulka shody teploty prostředí s normálním tlakem v klimatizačním okruhu. Odpovídajícím způsobem. Počkáme, dokud šipka nedosáhne této hodnoty, opět SAKE jehlu na balónku nahoru na doraz a vytáhneme rychloupínák z konektoru tuby kondicionéru.

Pokud kondicionér fungoval před výše popsaným postupem, ale není to dobré. By měl fungovat dobře. Pokud by vůbec nefungoval z důvodu kriticky nízkého množství freonu, v průběhu růstu tlaku (vidíte to na manometru) se spojka kondicionéru automaticky připojí a štěstí přijde.

Když plechovku ukládáte k uskladnění. Ujistěte se, že je jehla pevně zašroubována. Aby nedocházelo k úniku chladiva. Nedoporučuji sundávat hadici z kanystru, který již byl propíchnut jehlou. Myslím, že je jasné, proč. )))

Jak zjistit, zda je něco v nepořádku s klimatizací?

Nejčastějším důvodem je podle zákazníků společnosti Koshlyakov to, že přestal chladit nebo chladí špatně. Důvodů může být mnoho: vadná elektroinstalace, rozbitá spojka, čas výměny těsnicích kroužků, poškození systémových trubek.

Klimatizační systém je celý systém, který se skládá z klimatizace, topného systému, filtračního systému, speciálních měřidel umístěných na různých místech a také elektronické řídicí jednotky klimatizace. Proto je v případě poruchy některého zařízení systému diagnostika poruchy pracnější. Jeden snímač může selhat a systém nebude udržovat správnou teplotu a proudění vzduchu v prostoru pro cestující.

Na život. Jak nás podvedou na čerpací stanici! Plnění klimatizace (Příběh o tom, jak špatný je život bez přísavky)

Jednou jsem si se zármutkem uvědomil, že moje klimatizace z nějakého důvodu nechladí; kompresor je sice nějak zapnutý, ale kýžený chlad se prakticky nekoná. Bylo rozhodnuto, že ji zastrčíme, a abychom nepřepláceli, na známé webové stránce BIGLION Koupil jsem si kupón na diagnostiku a doplnění klimatizace u Technocentrum „Economy Auto“, který se nachází na Varšavském poli (přesněji Varšavské pole). 170G, box, a fotografie na jejich stránkách, žádný vztah ke skutečnému vzhledu místnosti!;))). Návštěva technického centra znamenala předběžnou registraci, kterou jsem provedl.

Po příjezdu na místo, byl jsem požádán, aby zaparkovat auto u brány boxu, a na přední straně vozu jel do chladicí kapaliny výplň.

Nyní něco málo o sobě: malý, mrňavý, všechny vzhled a způsob mluvení ukazují, že můj celý přísavka entity, uzavřený do sebe.

Myslím, že to si mysleli i pracovníci technického centra. Proč? Více o tom níže.

Pro začátek tedy MEN (Jméno tohoto zaměstnance neznám, budu ho tak nazývat až dále v textu vzhledem k mým osobním antipatiím vůči této osobě) na mě vyštěkl, že nemám na trubce klimatizace ani jedno víčko, pak šel do boxu a přinesl stříkačku s motorovým olejem, nalil trochu oleje do ventilu trubky klimatizace, která byla bez víčka, a řekl mi, abych ustoupil stranou, a párkrát vyfoukl vzduch ze systému. Bylo to v pořádku, ale co mě přivedlo do rozpaků, byl pohyb MUŽE, který si nejprve strčil ruku do kapsy, pak ji strčil do motoru, pak zpátky do kapsy a vrátil se do garáže. Mimochodem, stál jsem v prostoru pravých zadních dveří a můj výhled byl omezen pouze na mezeru mezi otevřenou kapotou a sklem, takže jsem nepochopil, co přesně udělal.

READ  Jak nastavit klimatizaci tak, aby foukala nahoru

Byl jsem zvědavý, tak jsem šel rovnou do motorového prostoru a začal se dívat, co tam mohl udělat, mimochodem, sám mi pomohl to najít tím, že řekl: „Podívej, v motoru máš olej! Otevíráte vůbec občas kapotu??!„. No, motor je v těžkém oleji (je tam trochu úniku v blízkosti výfukového krytu), pod autem je louže oleje.

Ahaeeeeeeeechytám měrku A je to tam, jak se dalo čekat, OK!;) Vzal jsem si pro jistotu hadřík z kufru a otřel klouby hlavy s nejrůznějšími hrůzostrašnými historkami o možných závadách ;)) Všem je to jasné?!;)

V tu chvíli se mi na tváři rozzářil úsměv) Pak jsem se podíval na chodník kolem svého auta a definitivně se přesvědčil, že je to hajzlbába, kde se pohybuje banda buzerantů a šarlatánů!

Když jsem se s úsměvem zeptal, proč je na asfaltu tolik skvrn, MUŽ po krátké chvíli omámení ještě řekl: „Ehm no je to technologické centrum!„:)))

Každopádně jsme dále vysávali systém kondicionéru, zkoumali a verdikt: „Je to v blízkosti kompresoru“. „Iron ba kdo by to byl řekl?!“ prolétlo mi hlavou.

Nyní obrázek této „služby“, abyste se tam rozhodně nedostali!

Pak tenhle vdolek odpojil hadičky, já zavřel kapotu, zamkl auto a šel za holkou, kterou mají na recepci, ta si vyžádala můj kupón, aby se objednala na další návštěvu, napsala na něj moje telefonní číslo, auto a nechala si ho!

Moje chyba: neměl jsem to kurva vytahovat, t.К. Služba nebyla poskytnuta.

Po ujetí několika metrů jsem zastavil a vrátil se, t.К. Pochopil jsem, že ho zřejmě nepotřebují, kupon jsem si vzal, ale byl jsem požádán, abych si udělal kopii, za tímto účelem jsem z kuponu strhl PIN-kód a dal jim jeho kopii (pak jsem si uvědomil, že jsem to zase podělal, mohli si PIN-kód pamatovat(((.)

Každopádně jsem poté zamířil do normálního online servisu Japancars, kde jsem si nechal vše prohlédnout, diagnostikovat, nechal si nabít klimatizaci a dostal chybějící víčko jako dárek za můj fascinující příběh o těchto podvodech)

Buďte ostražití, během prohlídky/opravy se příliš nevzdalujte od svého vozu, t.К. Snadno se můžete nechat chytit při podvádění, to se neodvážím říct!Ještě téhož večera jsem napsal stížnost společnosti BIGLION s žádostí o zrušení kuponu a vrácení peněz za něj, na což jsem dostal chytrou odpověď, která by se dala parafrázovat takto: „Je na vás, abyste se společností jednali, není to naše chyba.К. Své povinnosti splnili!„. Tak to je, už na tu stránku nepůjdu, protože ji nechci používat.К. Neexistuje před nimi žádná ochrana a vy nechcete riskovat víc.

Jak udržovat klimatizaci v autě v dobrém stavu

Když je řemenice kompresoru umístěna tak, aby byla snadno dosažitelná, zatřeste s ní rukou, abyste zjistili vůli ložisek. Je zde nadměrný hluk a hra?? Pak je čas na výměnu ložiska a opravu by se neměla odkládat. V opačném případě může dojít k vážným poruchám: rozbijí se prvky mufny nebo celá jednotka.

Pokud ložisko selhalo, je pravděpodobné, že je opotřebované hrdlo kompresoru. To znamená, že budete muset vyměnit celý kompresor. Také hnací řemen se může přetrhnout, protože na řemenici je několik centimetrů vůle. V této situaci je možné s vozem jezdit pouze v případě, že namontujete krátký hnací řemen (obchází řemenici klimatizace), nebo na krátkou vzdálenost, než se vybije baterie.

  • Sledování teploty uvnitř vozu. Pokud jste si všimli, že klimatizace nezvládá svou práci a ve vašem autě je příliš horko, znamená to nízkou výkonnost systému. Je nutné ji diagnostikovat co nejdříve.

Jak často byste měli osvěžovat a dobíjet klimatizační systém ve svém voze?? Jak podle vzhledu zařízení zjistit, zda je zde nutné provést servis klimatizace??

Léto nám zatím nelichotí teplem, ale je teprve na začátku. Každý rok se postupně přehoupne blíže k červenci. Nyní se však objevuje stále více příspěvků o klimatizaci, její údržbě a výměně dílů klimatizace.

Všichni víme, že výrobci automobilů vědomě vytvářejí iluzi věčných systémů v automobilech. Proč se to dělá? Vše je zde jasné, je třeba vytvořit iluzi levnosti automobilové služby. Proto všichni soutěží o delší životnost olejů, některé se staly věčnými atd.П. Tyto soutěže tak vedou k tomu, že poruchy a nákladné opravy se stávají osudem ne pro 15-20 let stará auta, ale někdy už pro 5-7 let stará, a v některých případech i dříve.

Již dříve jsem podrobně psal (zde) o japonských zkušenostech s motorovými oleji na trhu, kde je zákonem zakázáno spotřebiteli lhát.

Co se týče klimatizací? Jak často by se měl dobíjet a proč??

Plyn (freon) obsažený v klimatizačním systému je nejčastěji R134A, ale postupně je nahrazována jinou R1234YF. Ve freonu je olej na bázi alkoholu pro mazání kompresoru klimatizace.

Tetrafluorethan (R134A) má při atmosférickém tlaku teplotu varu.29 °C, plyn je v klimatizačním systému pod tlakem. Přechod plynu do kapalného stavu pod tlakem vytvořeným kompresorem klimatizace a z kapalného do plynného stavu umožňuje ochlazovat vzduch v prostoru pro cestující. Princip fungování je stejný jako u domácí chladničky.

READ  Odstraňování problémů s myčkou nádobí Indesit

Obecně platí, že klimatizační systém dokáže po dlouhou dobu uchovávat plyn v systému, ale není stoprocentně vzduchotěsný. Proto výrobce buď neposkytuje záruku na chladicí kapalinu v systému, nebo ji omezuje na 6 měsíců.

Pro ilustraci se podívejme, co se o tom píše ve služebních knihách.

ZÁRUKA SE NEVZTAHUJE NA NÍŽE UVEDENÉ PRVKY, DÍLY A PŘÍSLUŠENSTVÍ: chladivo klimatizačního systému.

Výrobce zaručuje, že naplnění klimatizace chladivem bude dostatečné do 6 měsíců od data prodeje vozu bez omezení počtu ujetých kilometrů.

Servisní dokumentace Kia. Záruka na freon v systému je pouze 6 měsíců od předání vozu kupujícímu.

Proč tak? Odpověď je zřejmá. Systém je děravý. Freon uniká ze systému z různých důvodů. Většinou jde o teplotní rozdíly, otřesy za jízdy atd.П. Zkušenosti z práce v servisech a provozu automobilů ukazují, že po 2-3 letech provozu má průměrný automobil pouze 2/3 až polovinu freonu z množství, které si účtuje výrobce.

Protože freon neodchází najednou, nezaznamenáte přirozeně prudké změny. Bude pouze pocit, že klimatizace nechladí interiér příliš rychle nebo fouká chladný, ale ne studený vzduch při nejnižších hodnotách teploty.

Co se děje při používání kondicionéru s neúplně naplněným freonem??

Klimatizace se ochladí, ale kvůli častějšímu spínání kompresoru klimatizace, a to

Další výdaje za palivo; zvýšené opotřebení kompresoru; snížení výkonových charakteristik automobilu (kompresor spotřebuje 10-15 % výkonu motoru).

Místo freonu se do systému dostane vzduch a s ním i vlhkost. Jak jsem již napsal výše, oleje používané v klimatizačním systému jsou na bázi alkoholu. A v důsledku toho velmi aktivně absorbují vlhkost. V systému se tvoří agresivní kyseliny, které vedou ke zvýšenému opotřebení kompresoru klimatizace (jedné z nejdražších částí systému).

Kompresor se opotřebovává a kontaminuje systém produkty svého zničení. Tyto částice ucpávají filtr-sušič a v moderních automobilech mohou ucpat kondenzátor (chladič klimatizace) a chladič výparníku v kabině (záleží na způsobu výroby).

Při výměně kompresoru u společnosti WAG bylo doporučeno provést minimum úkonů:

Propláchnout klimatizační systém (vzácný postup, protože se jedná o.К. Tento druh zařízení nenajdete na mnoha čerpacích stanicích). Další informace naleznete zde; vyměňte sušič filtru; vyměňte redukční ventil v kabině.

Jak jistě chápete, postup je poměrně nákladný.

Nedostatek freonu a oleje vede také ke zkracování pryžových kroužků těsnících spoje potrubí s radiátory. A to je příčinou výpadku freonu. Mnoho lidí se setkává s tím, že když klimatizace nefunguje, přijedou do servisu, systém seřídí a panebože. Klimatizace začala fungovat. Teprve po měsíci nebo po roce ze systému vyprchá veškerý freon. Když systém stisknete, nezobrazí se žádné úniky. Můžou za to vyschlé gumové kroužky. Který?? Pouze hloubková diagnostika systému s přídavkem freonu umožní zjistit.

Proto je mnohem jednodušší a levnější provést servis klimatizačního systému jednou za dva až tři roky.

Jak a kde je lepší provádět servis klimatizace?

Zde se každý může svobodně rozhodnout. Já osobně dávám přednost dealerství. Vysvětlím vám, proč. Mezi běžným autoservisem a autobazarem není velký cenový rozdíl. Pokud si tuto službu objednáte, ceny se pohybují od 1 000₽ do 4 000₽. Zrovna minulý týden jsem poptával Renault Duster 2.0. Zde jsou ceny:

klimatizaci, naplnit

Petrovsky Car Centre 2 490₽; HermesAuto 2 800₽.

Nabídka společnosti Petrovsky zahrnuje také kontrolu kabinového filtru. Nový filtr si můžete vzít s sebou a v případě potřeby jej ihned vyměnit.

Multiznačkový servis „AutoRhythm“. 2000₽; Multiznačkový autoservis „Repser“. 3500₽; Autoservis Renault Chertanovo. 2000₽; Autoservis „Argument-Auto“ 2500₽; Autoservis SM-Motors 2200₽; Autocentrum Autopilot Shchelkovskaya 1800₽; Mechanic Drive 2800₽; Autocentrum Autoexpert na Nagornaya 1500₽; Autocentrum Bosch Service „FILCITY“ 2160₽; Interavto-Service na Voykovskaya (u Koptevo v NKÚ) 2400₽.

Jak provádět servis klimatizace ve vozidle

Servis klimatizačního systému ve vozidle zahrnuje následující práce

  • Provádění autodiagnostiky (pokud je k dispozici).
  • Kontrola tlaku chladiva, zda je třeba jej doplnit.
  • Výměna kabinového filtru alespoň jednou za 12 měsíců.
  • Pravidelné proplachování systému.
  • Kontrola úniku.

Mnoho odborníků dává kladnou odpověď na otázku, zda je nutné provádět servis klimatizace. Není nutné provádět složité úkony. Stačí sledovat provoz zařízení a včas navštívit servisní stanici.

Napište nám do komentářů, kdy měníte chladivo ve své klimatizaci, jak často to děláte a zda jste museli tuto práci provést sami.

V jakých případech je rozumné dobíjet kondicionér samostatně??

Odborníci uvádějí, že nový vůz potřebuje nabíjet kondicionér nejméně jednou za tři roky. Úbytek chladicí kapaliny se s časem zvyšuje a u automobilů starších 10 let je nutné každoroční doplňování freonu. Tento postup má smysl pouze tehdy, pokud jste si jisti, že systém zůstává vzduchotěsný, nedostane se do něj voda ani vzduch a všechny uzly a části klimatizace jsou funkční.

Kromě výše uvedeného vybavení je pro kvalitní plnění systému nutná vakuová nebo plnicí stanice, freonové váhy, olejové sklo, ultrafialová kapalina, olej stejné viskozity jako systém. Freon a olej se obvykle neprodávají v malých dávkách (pro první plnění), ale ve velkém množství, takže není racionální plnit systém sám za průměrnou cenu 2000 (zejména proto, že utratíte nejméně 5000 za materiál). Nejdůležitější je vybrat si kvalifikovaný a v dobré víře fungující autoservis.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS