Lze myčku umístit nad pračku?

Může být myčka nádobí umístěna vedle trouby?

Při umísťování spotřebičů se nesmí ignorovat doporučení a požadavky uvedené v návodu. Většina výrobců nedoporučuje umísťovat troubu vedle myčky nádobí. Zjistěte, proč je jejich blízkost považována za nezdravou a jak tyto spotřebiče umístit, aby si vzájemně nepřekážely.

Myčka nádobí je stroj, který se musí vypořádat s vodou. Proto by nikdy neměla být umístěna v blízkosti trub, varných desek a sporáků: pokud se na tyto spotřebiče dostane voda, může je poškodit. Teplo z varné desky a dalších topných zařízení může poškodit elektroniku a gumová těsnění myčky.

Vestavná varná deska a trouba jsou vzájemně nevýhodné. Oba spotřebiče se mohou svou blízkostí vážně poškodit.

Pravidla instalace od výrobce

 • Mezi myčkou a ostatními povrchy musí být mezera. Spotřebič nesmí být umístěn proti jiným předmětům.
 • Minimální požadovaná vzdálenost je 40 cm.
 • Vestavnou myčku neumisťujte na koncovou zásuvku kuchyňského spotřebiče.
 • Automatickou pračku se sušičkou není přípustné instalovat pod umyvadlo.
 • Varnou desku. I když je izolovaná. Neumisťujte nad myčku nádobí. Umístění myčky pod nebo vedle spotřebiče, který vydává teplo, je o to nevhodnější.

Druhé pravidlo odpovídá na otázku přímo. Neumísťujte troubu a varnou desku blíže než 40 cm od sebe. Tento limit stanovili němečtí výrobci, kteří jej vypočítali s ohledem na všechny faktory.

Zákazníci, kteří nedodrží technologickou prověrku, neočekávají záruční servis. V případě poruchy spotřebiče odmítnou jeho bezplatnou opravu.

Výrobci také doporučují upevnit myčku na obou stranách. To lze provést například pomocí přilehlých zásuvek.

V malé kuchyni, například v kuchyni s pěti ložnicemi, je velmi obtížné dodržet instalační normy stanovené výrobci. Pokud je vaše kuchyně příliš malá na to, aby splňovala předpisy, máte dvě možnosti:

Kromě ztráty záruky hrozí kvůli blízkosti trouby a sporáku vážné poruchy. Jejich riziko se zvyšuje 1,5krát.

Myčka nádobí ve skříni společně s troubou

Existují 2 možnosti integrace automatické myčky nádobí do suterénu:

myčku, umístit, pračku
 • Vertikálně integrovaný. Instalace do běžné skříně. Umístěte myčku nádobí na dno a troubu (nebo jiný spotřebič) nahoru. Tento způsob umístění spotřebiče ušetří 50-90 cm místa.

Myčka integrovaná do skříňky pod varnou deskou. Ne naopak. Pokud dojde k úniku vody, poškodí se obě jednotky. Trouba se zaplaví vodou a pára, která z ní stoupá, poškodí elektronickou výplň PM.

Alternativa výrobce

Navzdory požadavkům na výkon je mnoho uživatelů porušuje. Kvůli těsnosti místnosti. Malé kuchyně mají řešení. Vytvořili zařízení „2 v 1“, které spojuje automatickou myčku a troubu do jednoho celku. První dole, druhý nahoře. Existuje také spotřebič, který tvoří kompletní trojici. Kromě dvou zmíněných spotřebičů je zde také varná deska, a to buď plynová, nebo elektrická. Značka Candy nabízí tyto možnosti. K dispozici je například Candy Duo a Candy Trio.

Instalační funkce

V ideálním případě by oba spotřebiče měly být instalovány vedle dřezu. Výkon spotřebičů závisí na blízkosti inženýrských sítí. Pokud je to možné, umístěte pračku a myčku nádobí na obě strany dřezu.

Odborníci doporučují, aby se přívodní a odvodní hadice pokud možno neprodlužovaly. To způsobí, že se čerpadlo časem opotřebuje. Pracuje intenzivněji, protože se zvětšuje dosah vody dovnitř nebo ven. Existuje také zvýšené riziko úniku.

Pokud jste spotřebič právě doručili k vám domů, vyjměte krabici. Zkontrolujte, zda je kryt neporušený a bez poškození nebo škrábanců. Je důležité nezapomenout odstranit přepravní šrouby z pračky se sušičkou. Ty jsou umístěny na zadním panelu a slouží k znehybnění bubnu a dalších součástí. Tak se nepoškodí během přepravy.

Pokud si vyberete kompaktní model, můžete myčku umístit na pračku. Nezapomeňte, že pračky hodně vibrují, a proto spotřebič zajistěte na místě.

Nástroje a díly

Nejprve je třeba uspořádat přípojky, které jsou vhodné pro současné připojení spotřebičů. K tomu budete potřebovat:

 • Mosazné nebo bronzové trojúhelníkové šroubení (jsou spolehlivější); nejlépe trojúhelníkové šroubení s uzavíracím ventilem;
 • Sifon se dvěma nebo třemi vývody;
 • Dva průtokové filtry;
 • Pro prodloužení budou potřeba nové hadice a prodlužovací trubky;
 • Regulátor napětí;
 • Bronzový kohout;
 • Kouřící páska;
 • Klíče;
 • Kleště;
 • Šroubovák;
 • Úroveň.
READ  Voda neopouští pračku

Co se pokazí, když se vloží nesprávně?

Myčky nádobí lze instalovat i nad pračky, ale je třeba to udělat správně. I sebemenší chyba v tomto nastavení může vést k velkým výdajům. Co se může stát při nesprávném provedení instalace?

 • Pračka během odstřeďovacího cyklu jednoduše vyklepne myčku na podlahu. Mnoho myček se otáčí vysokou rychlostí, což stačí k tomu, aby myčka spadla na podlahu, přeřízla hadici a zaplavila celou podlahu kuchyně vodou.
 • Pokud by se kryty spotřebičů dostaly do kontaktu, vibrace pračky by se přenášely do myčky. A lehká myčka nádobí není na takový druh vibrací konstruována. Co je potřeba? To by téměř jistě způsobilo poškození myčky (zlomení upevnění, kliky, zamykacího mechanismu atd.).Д.).
 • Pokud myčka nemá odkapávací misku, raději ji na pračku nestavte. Netěsnost by téměř jistě „zničila“ elektroniku ostřikovače a stála by vás opravu modulu elektroniky.

I když je instalace provedena správně, nejedná se o ideální řešení. Za prvé, myčka bude umístěna poměrně vysoko nad podlahou. Při vkládání nádobí a příborů do košů se musíte natahovat a riskovat, že vám spadnou na zem.

Nádobí do košů byste také těžko ukládali bez stoličky, což je velmi nepohodlné. Za druhé, myčka nádobí je funkční pouze tehdy, když je pračka vypnutá. Současné zapnutí dvou spotřebičů je nebezpečné kvůli vibracím.

Obecně platí, že pokud chcete takto umístit pračku a myčku, zamyslete se nejen nad tím, zda to můžete udělat, ale také nad tím, zda to potřebujete. Doporučujeme to pouze v případě, že nemáte jinou možnost, protože hrozí skutečné nebezpečí pro stroje a kuchyň.

V plánu je myčka nádobí o hloubce 60 cm a výšce 85 cm. Plánujeme na něj umístit kompaktní myčku o šířce 55 cm a výšce 60 cm. Možná už někdo jeden z těchto složitých návrhů má? Jaké problémy by mohla tato kombinace způsobit?? Můžete)))) Mám ji už léta))) Pokud máte pochybnosti o hmotnosti, položte pod myčku desku, nejlépe bílou, a položte ji na ni. Laminovaná nábytková deska od společnosti Leroy je naprosto v pořádku. Mám jednu přímo na pračce. Je to ještě pohodlnější, než když jsem ji měla pod dřezem. Nemusíte se ohýbat. Původně byl zamýšlen jako stolní. Co je na pračce špatného?? Zejména proto, že moderní pračky neskáčou a myčka je těžká. Stabilita pračky se zvýší. Na myčce ve třetím patře mám také televizi)))) a vedle ní rychlovarnou konvici)))) nikdo nespadne)))

Další otázky k tomuto tématu

Výběr dřezu, je těžké se rozhodnout. Stůl 45, vedle stěny. Volba je malá-Polygran grunfest a viděl nějaké turecké nerezové oceli 45 x39.

Otázka. Co je lepší než kámen nebo nerezová ocel?? Otázka. Polykarbonát nebo Grand Fest (nebo žádný rozdíl)? )))) Velikost dřezu není.

Pokud mám kuchyňskou linku v barvě slonové kosti, zástěru v hnědé barvě a podlahu v béžové barvě, jakou barvu by měly mít stěny?? A další věc, co lepší tapety, tapety pro malování nebo malovat (jako nástěnné malby)?

Dobré odpoledne, vážení uživatelé! Potřebujete tipy, jak zařídit kuchyňský nábytek? Na tomto plánu kuchyně.

Problém je způsoben mezerou mezi větrací šachtou (na stěně, kde jsou dveře) širokou 27 cm a hlubokou 62 cm. Používat

Objednaná kuchyně, za měsíc si ji vyzvedneme a je čas rozhodnout o barvě stěn a barvě/předmětu zástěry. Něco málo o kuchyni. Horní čela jsou mléčně bílá, lesklá, zatímco spodní jsou hrubší, strukturovaná, s mírným „popraskaným“ efektem (viditelným při pohledu zepředu).

Všem členům fóra. Dobré odpoledne! Potřebuji poradit. Kuchyně 3m, rovná (5 stolů šířky 60 cm).

Vlevo (krajní) bude dřez (má křídlo, 80 cm), vpravo bude sporák. Pracovní deska bude z dřevotřísky. Jako tyto v IKEA (38 mm).

Umístění pračky a myčky nádobí vedle sebe není nijak omezeno. Oba stroje mají vlastní systém pro zajištění čel nábytku. Pračka i myčka nádobí nemají rámový typ nábytkových prvků.

READ  Jak prát v pračce s kyselinou citronovou

Musí pro ně být prostě volný prostor, kam je lze nainstalovat a připojit potřebné inženýrské sítě. Pokud je například myčka nádobí široká 60 cm a pračka 60 cm, musí pro ně být výklenek široký 120 cm. Potřebovali byste také dvě čela, která by se dala připojit ke dvěma strojům.

Důležitý bod, který je třeba mít na paměti. Myčka nádobí musí být upevněna na místě přišroubováním dvou samořezných šroubů do sousedních dřevěných nábytkových skříněk. Pokud je k dispozici pračka, lze k ní myčku přišroubovat. Dalším předmětem zkoumání je, zda šroubování v myčce něco nepoškodí.

myčku, umístit, pračku

Je také možné instalovat dřevěnou lištu mezi dotyčné stroje (jak je znázorněno na prvním obrázku této publikace). Alternativně lze myčku ve výklenku upevnit bez šroubů pomocí distanční podložky mezi podlahou a pracovní deskou. Distanční podložku lze nainstalovat po sestavení a přišroubování pracovní desky nastavením podpěr myčky.

Při umísťování spotřebičů se nesmí zanedbat doporučení a požadavky uvedené v návodu. Většina výrobců nedoporučuje umísťovat troubu do blízkosti myčky nádobí. Zjistěte, proč je jejich blízkost považována za škodlivou a jak tyto spotřebiče umístit, aby se vzájemně nerušily.

Samotná instalace a připojení myčky

Myčka nádobí nezávisí jen na kvalitě svých dílů a montáže. Správné zapojení myčky ovlivňuje také základní funkce. Důkladné mytí, oplachování a sušení nádobí.

Abyste se vyhnuli poruchám, únikům a opravám, musíte se na instalaci spotřebiče připravit a poté provést všechna připojení. Ať už je provedete sami, nebo s odbornou pomocí. Pečlivě a opatrně.

Výběr vhodného umístění spotřebiče

Čím dříve budete o instalaci spotřebiče uvažovat, tím méně starostí bude při rekonstrukci kuchyně.

Ideálním scénářem je kompletní renovace, která zahrnuje:

 • Vypracování projektu;
 • Instalace vodovodního a kanalizačního potrubí;
 • Oddělená napájecí vedení pro zařízení s vysokým výkonem;
 • Dokončení místnosti;
 • Instalace nábytku a spotřebičů.

V tomto případě se riziko chybějícího výklenku pro myčku nebo neodpovídajících rozměrů myčky snižuje na nulu. Stěny se zásuvkami vypadají úhledně, bezpečnostní požadavky jsou splněny.

Moderní kuchyně je prostor plný velkého množství velkých i malých spotřebičů. Plánování projektu pomáhá také při správném umístění samotných spotřebičů a jejich přípojných míst. Zásuvek

Místo instalace závisí na typu stroje, a tedy na způsobu instalace. Je obvyklé rozdělit všechny spotřebiče do dvou kategorií:

 • Volně stojící, přenosné a mobilní jednotky
 • Vestavné, stacionární, k jejichž instalaci je nutná skříň.

Pro správnou instalaci je důležitá také velikost myčky. Existuje podkategorie kompaktních strojů s menšími rozměry.

Od volně stojících skříněk určených k umístění na pracovní desku nebo do výklenku skříňky až po vestavné spotřebiče.

Blízkost inženýrských sítí usnadňuje zásobování vodou a odvodňování.

Myčku lze také integrovat do „ostrůvku“. Volně stojící jednotky uprostřed kuchyně. Pro pohodlné mytí před vložením nádobí do zásobníků vedle dřezu.

Zařízení vyžaduje více než 1,5 m dalšího potrubí nebo hadicModely, které nejsou určeny pro vestavbu, lze umístit do jakéhokoli volného prostoru, ale pod jednou podmínkou: přípojky vody, kanalizace a elektřiny jsou co nejblížeKompaktní kuchyňské dřezy se nazývají „stolní“.

Často se umísťují přímo na pracovní desku, do blízkosti dřezu nebo na pracovní desku. Krájecí stůlMenší modely obsahují vestavnou myčku, kterou lze umístit buď pod pracovní desku, nebo nad ni, do „skříňky“ nebo do skříňky vysoké 90-120 cmAby myčka nezabírala cenné místo na kuchyňské desce, lze ji umístit do jedné z volných nik ve skříňce, podobně jako mikrovlnnou troubuPokud je kompaktní myčka příliš velká, lze ji umístit do skříňky a skrýt dřez. Snadné připojení, ale nepříliš uživatelsky přívětivéMyčka nádobí vestavná, v blízkosti dřezuMontovaná v „ostrůvku“ uprostřed místnostiMontovaná ve volně stojící skříňceVolně stojící modelKompaktní model montovaný na horní deskuKompaktní model integrovaný do nábytkuInstalovaná ve výklenku/poličceMini myčka nádobí pod dřezem

Předem si promyslete, jak a kam myčku umístíte. Hlavní je správně umístit jednotku vzhledem k inženýrským sítím. Co nejblíže k potrubí.

Doporučujeme také, abyste do přístupného prostoru instalovali skříňky na nádobí a další náčiní, které je určeno k mytí v myčce.

Proces mytí proběhne mnohem rychleji, pokud můžete odstranit velké kusy talířů, rozdělit je do zásobníků myčky a čisté nádobí ze stejného místa umístit na police.

READ  Pračka LG neodstřeďuje buben

Důležitost dodržování pokynů

Výrobci odpovídají za kvalitu svých výrobků, proto se na nové myčky nádobí vztahuje záruční doba v rozmezí 12 měsíců až 5 let. Vadná čínská myčka nádobí bude obvykle opravena do 1 roku, evropský model do 2 let.

Nesprávná instalace stroje v rozporu s pokyny výrobce vás však zbavuje práva na bezplatnou opravu nebo výměnu stroje.

Hlavním dokumentem a návodem k instalaci myčky nádobí se proto stává návod k obsluze. Toto je brožura s podrobnými informacemi o instalaci a připojení nové myčky nádobí k vodovodnímu a odpadnímu systému.

Součástí návodu jsou také technické požadavky, které se týkají parametrů připojovaného napájení, tlaku v potrubí atd. Je třeba vzít v úvahu vlastnosti stroje.

Například těžké, zcela zapuštěné podložky jsou umístěny na podlaze a dodatečně připevněny ke stěnám skříně nebo k pracovní desce.

Kompaktní modely lze naopak zabudovat do skříně, která unese hmotnost i s naloženými nádobami a vodou.

Pokud dojde k poruše některé z částí myčky v důsledku nesprávně umístěných hadic nebo nadměrných vibrací, musí být vyměněny na vaše náklady. Záruka zaniká.

Instalace napájecího zdroje

Aby spotřebič fungoval, potřebujete přívod elektřiny a studené vody a také odtok použité kapaliny.

Pokud jste při rekonstrukci nainstalovali samostatnou zásuvku pro troubu, můžete první část vynechat, ale další dvě části musí být v každém případě spojeny dohromady.

Krok č. 1. Instalace samostatné zásuvky

Prodlužovací kabel zapojený do společné zásuvky, filtru nebo trojúhelníku by se neměl používat.

Mohu umístit mikrovlnnou troubu na myčku nádobí?

Žádné Myčka nevibruje, takže se nemusíte bát, že se rozbije nebo převrhne. Myčka se však za chodu zahřívá a po otevření dvířek z ní uniká horká pára.

Je třeba dbát zvýšené opatrnosti, protože pára může poškodit plast mikrovlnné trouby.

Varování! Myčka je standardně vysoká 85 cm. Pokud je mikrovlnná trouba instalována na této úrovni, není její používání pohodlné, zejména pokud je člověk vysoký.

Shrnutí

Poté, co jsme se podrobně zabývali nejčastějšími obavami majitelů spotřebičů, jako je vysoká hmotnost, vibrace, elektromagnetické záření, nečistoty, krása a pohodlí, je bezpečné umístit mikrovlnnou troubu na myčku nádobí nebo pračku.

Místo toho je však vhodné použít speciální držáky připevněné ke stěně. Šetří tak místo v kuchyni a chrání spotřebič před rozbitím. Pokud musíte kombinovat dva spotřebiče, použijte gumovou podložku, abyste zabránili uklouznutí. Ujistěte se, že nožičky mikrovlnné trouby nezapadají dovnitř a že je zde prostor pro větrání.

Moderní ženy v domácnosti jsou na mikrovlnné trouby tak zvyklé, že ani nepřemýšlejí o tom, jak nebezpečný je tento přístroj v jejich kuchyni. Samozřejmě nepředstavuje takové nebezpečí pro člověka jako pro elektrické, elektronické a plynové spotřebiče, které jsou v domě. Mohu mikrovlnnou troubu umístit na myčku nádobí nebo jiný spotřebič?? Projděme si je.

Podrobnosti o instalaci

Připojení myčky v koupelně se neliší od instalace myčky v kuchyni. Pro správnou instalaci budete potřebovat

 • Zajistěte snadný přístup k přívodu vody, napájení a kanalizaci;
 • Pozorně si přečtěte návod k obsluze, protože některé modely mohou mít svá specifická připojení.

Pozor! Myčka nádobí musí být připojena k elektrické síti přímo, bez prodlužovacího kabelu nebo T-kusu. Tím se minimalizuje riziko požáru nebo zkratu.

Přívod vody se připojuje přes přívodní hadici pomocí rozvodné spojky, která je integrovaná do vodovodního potrubí. Stejným způsobem musí být připojen i odtok vody. Stejné trojúhelníkové šroubení se nasazuje na odtoky a připojuje se k odtokové hadici.

Pokud je síťová zásuvka v blízkosti spotřebiče, není problém s připojením k síti.

Pokud není síťový kabel dostatečně dlouhý, je třeba zdroj napájení přemístit.

Myčka nádobí se snadno umístí do jakékoli místnosti. Hlavní je nezanedbat pravidla provozu a vzít v úvahu možná rizika a nuance připojení. Pak bude spotřebič fungovat správně a bude poskytovat každodenní výkon při mytí nádobí.

myčku, umístit, pračku
| Denial of responsibility | Contacts |RSS