Lze plastové nádoby mýt v myčce nádobí?

Co byste neměli mýt v myčce nádobí?

Myčka nádobí je nedílnou součástí každého stravovacího zařízení. Pomáhá výrazně snížit spotřebu práce a vody. A aby váš pomocník v kuchyni nebyl na škodu výrobě, musíte vědět, které nádobí lze a které nelze mýt v myčce. Jaké další funkce mají moderní modely a jak se v myčce myje nádobí?? Rozebereme si to ještě podrobněji.

Bez ohledu na materiál byste nikdy neměli mýt nádobí s nálepkami. Vlivem vody a teploty se tyto papíry „odlupují“ z povrchu do filtrů. Konečným výsledkem je porucha myčky nádobí.

Dřevo

Dřevo a voda jsou těžko slučitelné. Dřevo nejprve nabobtná z nadměrné vlhkosti, pak popraská a vyschne v důsledku procesu sušení za horka. A všechny naše špachtle, prkénka a trojnožky jsou nepoužitelné.

Plastové

Plastové předměty vyžadují zvláštní pozornost. Existuje několik druhů plastů s různými charakteristikami a vlastnostmi. Klíčem je teplota tání plastu. Například nádobí z potravinářského polypropylenu (PP) nebo polyethylentereftalátu (PET) lze posílat na PM, ale nádobí z polystyrenu (PS) nebo PVC (PVC) je přísně zakázáno. Při vysokých teplotách se začne tavit. Zjednodušeně řečeno, plastové nádobí určené k jednorázovému použití nelze mýt v myčce nádobí.

Hliník

Téměř v každé kuchyni se určitě setkáte s hliníkovou pánví nebo hrncem. A co by se stalo, kdybychom takové nádobí poslali do našeho stroje??

Hliník a stříbro jsou kovy nejvíce poškozené pracími prostředky používanými v pracím cyklu. Materiál začne tmavnout a inkrustovat. Hliníkové nádobí po delším působení vody vytváří ionty, které „obarví“ PM kovovou vrstvou, která může způsobit jejich porušení. Na měděném nádobí vznikají tmavé skvrny, které lze odstranit pouze leštěním.

Crystal a Faure

Tenký křišťál také nepřežije rande s myčkou nádobí. V lepším případě se dlaždice poškrábou, v horším případě popraskají a rozpadnou se. Faoru nevkládejte do myčky pouze za určitých podmínek: pokud má výrobek zlaté prvky nebo pokud je design glazovaný. Obecně však výrobci na spodní stranu umístí správnou značku.

Litina

Mnoho lidí si myslí, že litinové nádobí se snadno udržuje a není třeba ho nijak upravovat.

Litinové hrnce a pánve nikdy nedávejte do myčky nádobí! Chemické prvky v tabletách PM reagují s kovem a poškozují jej. Ty způsobují korozi kovu a během sušení vznikají mikroskopické trhliny, které jsou inhibovány louhy z myčky. Nádobí začne korodovat a ztrácet svůj vzhled.

Silver

Důvodem, proč může být stříbro odolné vůči mytí v myčce nádobí, je mycí prostředek používaný v myčce. Tablety a prášky obsahují značné množství složek, které reagují s kovem. Výsledek. Stříbrné příbory se zašmodrchají a pokryjí tmavým, téměř neodstranitelným povlakem. Mnohem horší je to s příbory a talíři. Po dvou až třech umytích vykazují známky oxidace. Žádný čisticí prostředek nepomůže.

Teflon

Všechny hrnce, pánve, rendlíky z multifunkčního vařiče. Vše s antiadhézním povlakem ztrácí po několika umytích v PM své vlastnosti. Při působení výrobků pro domácnost a teplot slábne vrstva sazí.

Teoreticky nemají postupy PM na nože vliv. V praxi se připravte na to, že je budete muset pokaždé znovu brousit, protože nože se po umytí otupí. To platí pro kráječe potravin a příbory. Mohou se nejen otupit, ale také poškrábat vnitřní stěny PM. Tím spíš, že když je umyjete v premiéře, nebude to mít očekávaný účinek. Drobné promáčkliny a rýhy zanechávají částečky jídla, které se nejlépe odstraňují ručně.

Termosky

Dát termosku do myčky je stejné jako ji vyhodit do koše. Poškodíte nejen izolační materiál, ale také nepříjemnou „vůni“ zatuchlé vody.

Nikdy neposílejte do myčky hrnce a pánve se silnou vrstvou tuku nebo připálených potravin. Za prvé by neumýval nádobí a za druhé by ucpával odtok myčky.

Pokud tedy nechcete skončit bez nádobí, NEPOSÍLEJTE ho na adresu PM:

 • Dřevěné špachtle, prkénka na krájení, lžíce, vařič
 • Plastové nádobí pro opakované použití
 • Železo, měď, hliník a stříbro
 • Fritovací hrnce a pánve s antiadhézním povlakem
 • Neglazovaný křišťál a fascie
 • Termosky a nádoby pro multicooker
 • Mlýnky, mlýnky na česnek, nože

Co dělat, když myjete mlýnek na maso v myčce na nádobí??

Neposílejte mlýnek na maso do myčky, zejména pokud si nejste jisti, z jakých kovů je vyroben. Ale pokud jste tuto chybu již udělali a váš mlýnek na maso zčernal, nezoufejte. Hodí se stará dobrá a osvědčená jedlá soda. A pokud se to nepodaří. Leštící pasta na kov vám pomůže vrátit kuchyňské náčiní do původního stavu.

Chemikálie pro domácnost

Na čištění plastového nádobí jsou k dispozici nejrůznější přípravky. Speciální složení a jejich správná aplikace pomohou zbavit se nečistot. Nejlepší možnosti jsou:

 • Ecover. Citronový prostředek na mytí nádobí. Složení obsahuje látky ze sedmi skupin. Vůně. Limonen Aloe gel na mytí nádobí. Existuje 5 skupin látek a vonná kompozice (silice ayre, galbanum, máta, šalvěj, citronová tráva, muškátový oříšek).
 • Frosch Zero% prostředek na mytí nádobí. Složení se skládá z devíti skupin složek, včetně kyseliny mléčné a močoviny.
READ  Myčky nádobí zanechávají na nádobí bílé zbytky

O kvalitní houby se vyplatí pečovat. Jsou pružné a velmi dobře pomáhají čistit plastové nádobí. Je vhodné pamatovat na jejich výměnu, protože časem ztrácejí svou účinnost. Mnoho hostesek uvádí výhody používání gumových rukavic. Zpříjemňují proces.

Pro čerstvý a prošlý tuk

Plasty lze mýt běžným mýdlem nebo jakýmkoli tekutým čisticím prostředkem a teplou vodou. Příliš horká voda může ovlivnit pevnost a celkovou kvalitu plastu. Myčku nevylučujte, ale pouze v případě, že je nádobí označeno jako tepelně odolné.

Mnoho lidí se vůbec neobává povrchové mastnoty na plastech, protože ta se často snadno odstraňuje. Zvláštní pozornost věnujte nepříjemnému zápachu způsobenému zatuchlým tukem. Pro účinný boj s tímto problémem se doporučuje jedna z následujících metod:

 • Do plastové misky (nejlépe hluboké) nalijte 200 ml teplé vody a přidejte 1/4 šálku stolního octa (9%). Pár kapek prostředku na mytí nádobí neuškodí. Celou směs důkladně protřepejte v nádobě s víčkem a nechte ji 20-40 minut odstát. Vypláchněte nádrž.
 • Rozpusťte jedlou sodu v teplé vodě na pastu a nechte ji několik hodin (doporučuje se přes noc) působit na všechny znečištěné povrchy. Poté vše opláchněte teplou vodou.
 • Nejjednodušší, ale neméně účinnou metodou je použití citronové šťávy, kterou lze nanést na celý znečištěný povrch a nechat působit 1 až 3 hodiny. Poté opláchněte pod tekoucí teplou vodou.

Existuje mnoho dalších metod využívajících různé produkty a výrobky, ale stojí za to zdůraznit ty nejúčinnější, nejlevnější a nejjednodušší možnosti.

Odstraňte lepidlo a pásku

Zbytky nálepek a jiných papírů mohou znečistit povrch plastových nádob. Abyste se zbavili těchto nepříjemností, doporučujeme použít běžnou kancelářskou gumu (gumičku), která zvládne i velké množství lepicí pásky.

Výborně se hodí také melaminová houba se všemi potřebnými vlastnostmi. Mnoho lidí používá odličovač, který se k tomuto úkolu hodí nejlépe. Nezapomeňte, že po použití všech výše uvedených prostředků je třeba celý plastový povrch důkladně opláchnout vodou.

Proti vodnímu kameni a žloutnutí

Problém se řeší jednoduchou kombinací čisticích a dezinfekčních prostředků a správnou technikou čištění.

Velmi účinný je roztok jedlé sody (asi 1 čajová lžička prášku do pečiva na 500 ml vody). Do směsi lze přidat trochu prostředku na mytí nádobí. K odstranění vodního kamene z plastového nádobí nebo konvice je třeba použít 9% ocet v poměru 1 polévková lžíce (0,5 oz), aby se odstranily veškeré žluté usazeniny.Л. Na 1 l nebo kyselina citronová 1 lžička.Л. Na 1 litr vody.

Dobře fungují bramborové nebo jablečné slupky vyluhované v teplé vodě. Čpavek lze použít k dobré dezinfekci.

Co je zakázáno

Existují omezení, protože některé materiály nemohou po delší dobu odolávat horké vodě, vysoké vlhkosti a agresivním složkám, jako jsou pilulky nebo gely.

Hliník

Lehké a levné hrnce a pánve z tohoto kovu jsou ceněny mnoha hospodyňkami. Hliníkové hrnce, pánve, hrnky a hrnce jsou v módě, stejně jako moderní a drahé domácí potřeby. Nejsou však vhodné pro praní v pračce.

Povrch hliníkových výrobků je potažen speciálním ochranným filmem, který je okamžitě smyt alkalickými čisticími prostředky. Nechráněný kov aktivně reaguje s vodou, oxiduje a tmavne.

Pokud se do přihrádek vloží sada hliníkového nádobí, změní se i vnitřní stěny varné komory: pokryjí se sazemi a kovové částice se rozstřikují do rozprašovací trysky.

Výsledky jsou katastrofální: zčernalé nádobí a drahé spotřebiče, které se rozbíjejí. Proto lze hliníkové pánve mýt pouze ručně za použití jemného mycího prostředku.

Dřevo

Další materiál, který odmítá jít do myčky na nádobí. Barevné dřevěné sady talířů, lžic, barelů, pohodlných a praktických prkének na krájení, válečků po pobytu v pračce se sušičkou nabobtnají a stanou se bezcennými.

plastové, nádoby, myčce, nádobí

Důvod je jednoduchý: dlouhodobé působení vody a horkého vzduchu při sušení. Dřevěné předměty se zvětšovaly, praskaly, lepily se z jednotlivých částí, rozpadaly se a byly vyřazovány. Proto se do myčky nevkládají ani hrnce a pánve s dřevěnými rukojeťmi.

Crystal

Není to tak dávno, co byly sady sklenic na panáky, flétny a poháry velmi žádané spotřebiteli. Nádobí a vázy z křehkého a průhledného materiálu byly považovány za ukazatel bohatství a prosperity, patřily k nedostatkovému zboží a byly poměrně drahé.

Dnes už se tolik povyku nedělá, ale ti, kdo mají v domácnosti křišťál, jistě dávají na stůl při svátcích a večeřích honosné soupravy. A samozřejmě je tu otázka mytí choulostivých sklenic na panáky, salátových misek a pohárů.

Dlouhodobé působení horké vody, alkalických roztoků vede ke ztmavnutí skla, vzniku šmouh, skvrn, žloutnutí, mikrotrhlinám.

Proto je povoleno vkládat do myčky některé předměty, ale zároveň ji nastavit na šetrný cyklus.

Povolení se uděluje pro středně velké předměty, které odolávají teplotám do 50 °C. Drahý křišťál typu Baccarat se myje ručně pouze teplou vodou a gelem, který neobsahuje abraziva ani agresivní složky.

Litina

A co masivní pánve, pekáče, kotle a vařečky?? Mastnotu, špínu a otisky prstů, které zůstaly na vnitřní straně nádobí po vaření, není snadné vyčistit. Zdá se, že chytrá pračka dokáže vyprat všechno!

Odborníci však ve skutečnosti nedoporučují vkládat litinové předměty do myčky nádobí. Proč neumýt toto nádobí? Teoreticky mohou pánve a kotle vydržet zkoušku šetrným, rychlým cyklem, ale vlivem horké vody a velkého množství mycího prostředku mají tendenci „ztrácet“ ochranný film.

Vrstva tuku, která se vytvoří při vaření, se nedá smýt ručním mytím a rozpustí se v automatické myčce. To je pro litinu katastrofa, protože kov začne rychle rezivět a výrobek je nepoužitelný.

Podrobnosti o péči o litinové pánve, kotle a kotlíky naleznete v článku na našich webových stránkách a můžete si sestavit seznam myček nádobí.

Clay

Tyto hrnce, formy, pekáče a nádoby na sypké materiály z neglazované hlíny, které si hospodyňky tolik oblíbily, se musí také ručně umývat. Povlakovaná keramika se lépe udržuje, ale neglazovaný přírodní materiál absorbuje vodu a je citlivý na výkyvy teplot a alkalické sloučeniny.

READ  Nádobí vhodné pro indukční vařiče

Tato hlína není vhodná pro mytí v myčce nádobí. Při ručním praní je vhodné používat pouze přírodní produkty (hořčičný prášek) a vyhnout se „chemii“. V případě silného znečištění hrnce a formy předem namočte a pečlivě vydrhněte případnou mastnotu nebo usazeniny.

plastové, nádoby, myčce, nádobí

Faor

Pro šálky a talíře z ušlechtilých materiálů neplatí žádné přísné zákazy; lze je mýt v pračce, ale pouze za určitých podmínek:

Téměř všechny nejnovější modely této řady mají program pro jemné mytí skla, keramiky a faury. Pokud takový program není k dispozici, doporučuje se prát věci ručně.

plastové, nádoby, myčce, nádobí

Vezměte prosím na vědomí! Předměty se zlatými ornamenty se nesmí vkládat do myčky nádobí!

Neumývejte také dlaždice faora se vzorem na vrchní straně glazury. Pokud takové nádobí spadne do pračky, barva se smyje a zlacení se ztratí.

Plastové

V každodenním životě se používá široká škála plastového nádobí a příslušenství (tácky, nádoby). Vhodnost stroje je určena jediným parametrem. Bodem tání materiálu.

Některé plasty vydrží velmi horkou vodu (potravinářský polypropylen, polyetylentereftalát), jiné, například polystyren a PVC, se roztaví. Můžete tedy nakládat a mýt opakovaně použitelné plastové nádobí, ale ne jednorázové talíře, hrnky, tácky na zeleninu, příbory a příborníky. Nedodržení předpisů vede k deformaci nádobí a poškození spotřebiče.

Silver

Vyloučit používání myčky nádobí a mytí nádobí z drahých kovů, které po proceduře ztrácí lesk, zakalí se a pokryje se tmavými skvrnami. Zvláště postižené jsou ty s jemnými prolamovanými vzory. Není ovlivněn alkalickými čisticími prostředky a dlouhodobým působením horké vody.

Jak zjistíte, zda můžete plastové nádoby mýt v myčce nádobí??

Potravinářské plasty a žáruvzdorný silikon jsou vysoce odolné vůči teplu, vlhkosti a agresivním chemikáliím. Plastové nádoby lze teoreticky mýt v myčce bez omezení.

Obvykle tomu tak je, ale ne vždy. Myčky nádobí musí být vždy označeny jako vhodné pro mytí v myčce.

Pokud nádobí není označeno žádnými identifikačními značkami, musíte vizuálně posoudit jeho pevnost.

Vysvětlete symboly

 • Symboly na spodní straně štítku, který lze mýt v myčce nádobí, lze snadno najít. Obraťte nádobu a vyhledejte ikony:
 • – lze mýt v myčce nádobí;
 • – přeškrtnutý symbol znamená, že výrobek nelze mýt v myčce nádobí.
 • Pokud nejsou uvedeny žádné symboly péče, můžete hledat symboly označující materiál plastové nádoby.
 • V myčce nádobí lze mýt pouze nádobí vyrobené z polypropylenu (PP) nebo polyethylentereftalátu (PET) vhodné pro potravinářské účely.

Nádobí vyrobené z polystyrenu (PS) nebo PVC (PVC) je kategoricky nevhodné do myčky nádobí. Při zahřátí se taví a uvolňuje toxiny!

Co s neoznačeným plastem?

Pokud na plastové nádobě nejsou žádné symboly, věnujte pozornost tloušťce stěn. Pevný a odolný podnos s největší pravděpodobností vydrží mytí v automatické myčce nádobí.

Jaký druh plastu lze vložit do myčky nádobí??

 • Opakovaně použitelné nádoby na potraviny.
 • Pečicí formy.
 • Koše.
 • Květináče.
 • Držáky zubních kartáčků.
 • Nádoby na mýdlo.
 • Filtry pro zvlhčovač vzduchu, vysavač a odsavač par.
 • Držáky tužek.
 • Hračky z tvrdého plastu (lego).
 • Ledové obklady.

Drobné plastové předměty by měly být uloženy v mycím sáčku, aby se nerozsypaly. Nádoby na potraviny myjte na horní nebo spodní polici, v závislosti na jejich tvaru. Normální cyklus myčky nádobí je nastaven takto.

Jednorázové plastové nádobí (šálky, talíře, vidličky, lžíce, nože) ani obaly na dorty či jiné potraviny nemyjte v myčce nádobí.

Další informace, na které si dát pozor?

Někdy je materiál nádobí vhodný pro mytí v myčce nádobí, ale jeho části ne. Nerezová víka s teplotními čidly nebo pánve s dřevěnými rukojeťmi jsou nejlepšími příklady.

Před vložením plastové nádoby do stroje se ujistěte, že neobsahuje žádné:

Nejenže takové předměty nepřežijí mytí, ale mohou ucpat stříkací trysky a odtokový filtr. Mějte také na paměti, že nádoby na potraviny jsou lehké a proud vody je může při mytí snadno převrhnout. Pokud není zásobník bezpečně umístěn, použijte kolíček na prádlo, abyste jej udrželi na místě.

Plast používaný v nádobách pro opakované použití je obvykle pevný a tuhý. Tento materiál lze mýt v myčce nádobí. Nesmí se vkládat pouze jednorázové a tenkostěnné nádobí. V případě pochybností použijte šetrný cyklus a plastové předměty umístěte úplně nahoru, mimo topné těleso.

Ještě jednou o nesprávném používání

Mezi nejdůležitější předměty, které nesmíte mýt v pračce, patří nádobí z hliníku, mědi, cínu, litiny, dřeva a některých plastů. Ostatní je povoleno bez omezení nebo s určitými výhradami.

Myčka má několik provozních režimů s různými teplotami vody. Například tenké sklo a fauru je nejlépe umývat při nastavení „jemné“ 40-50 0 C. Neriskujte praní při vyšších teplotách. Mohou také prasknout.

Co mohu mýt v myčce nádobí?

Myčka nádobí je vítaným doplňkem vaší kuchyně. Abyste je však mohli umýt bez překvapení, musíte vědět, co můžete a nemůžete mýt v myčce. Některé materiály automatickému mytí neodolají, jiné ano, pokud jsou dodržena určitá pravidla. Důležité body, které je třeba vzít v úvahu při používání spotřebiče, tipy zkušených uživatelů. V rámci tohoto článku.

Co lze za určitých podmínek mýt v automatické myčce nádobí?

Existuje skupina příborů, které lze mýt v myčce nádobí při určité teplotě, se správným mycím prostředkem a v sousedství. Jako jsou:

Stříbrné nádobí z bezniklu se nesmí skladovat s jinými kovovými předměty, protože by došlo k jejich oxidaci a zčernání. Pokud máte na rukojetích ozdoby z jiných materiálů, je lepší sadu umýt ručně. Také si pečlivě přečtěte návod k použití pracího prostředku a zkontrolujte, zda je prací prostředek kompatibilní s melchiorem.

plastové, nádoby, myčce, nádobí
 • Faure je jemný, citlivý a drahý materiál. Japonští a čínští výrobci faory mytí v pračce nedoporučují, ale zkušené hospodyňky přišly na bezpečný způsob, jak nádobí v pračce umýt:
 • Zvolte teplotu, která nesmí překročit 55 stupňů. Vysoké teploty mají na faura negativní vliv.
 • Nepoužívejte drsné čisticí prostředky.
 • K nakládání používejte pouze horní část koše.
 • Šálky, podšálky a další předměty se nesmí vzájemně dotýkat.
 • Neperte faure současně s jinými materiály.
 • Pozlacené, glazované dekory by se neměly používat v pračce.
READ  Skleněné nádobí je vhodné pro indukční vařiče

Pokud se budete řídit těmito body, nebudete mít problém získat čistou, celou sadu.

 • Termoska. Mycí prostředky, horká voda, vysoký tlak. Mohou myčku zničit a poškodit žárovku. Pokud tedy zvolíte cyklus s nízkou teplotou a použijete jemný tekutý mycí prostředek, můžete termosky a termosky úspěšně umýt.
 • Dětské hračky. Mnoho maminek používá myčku nádobí k mytí a dezinfekci dětských hraček. Hračky z pevného a kvalitního plastu můžete mýt bez malých, oddělitelných, gumových, silikonových hraček. Nedoporučuje se mýt panenky s umělými vlasy. Vlasy po takové „sprše“ nelze zachránit.
 • Značka Zepter.

Hrnce a pánve Zepter jsou oblíbené, vysoce kvalitní hrnce a pánve se špičkovou technologií. Vyrobeno z odolných slitin a žáruvzdorného skla, které vydrží mytí v myčce. Některé technické prvky (např. Tepelný regulátor na víku) by se však mohly při mytí poškodit. Proto je nutné tyto díly před vložením do zásobníku vyšroubovat.

 • Teflonové pánve, pánve na smažení, kastroly. Pokud se jedná o originální značku teflonu, výrobce schvaluje automatické čištění teflonových výrobků. Prodejci však často označují jakýkoli nepřilnavý povlak jako teflonový. Proto před naložením nádobí zkontrolujte návod k obsluze a vyhledejte přípustné a zakázané značky. Pokud je na místě nápis „lze prát“, můžete prádlo vložit a spustit cyklus. Symboly na nádobí jsou vodítkem pro správné používání, péči a skladování.
 • Nože. Pokud je myčka vybavena samostatnou přihrádkou na příbory, můžete je bez problémů umýt. V opačném případě by ostré čepele poškodily kov grilu, otupily ostří a poškodily dřevěné rukojeti.
 • Zásobníky lze čistit ve spodním prostoru, pokud má správnou velikost; předtím odstraňte připálené zbytky a tuk, aby se nádoby neucpaly.
 • Litina, litinové mřížky. Výrobky z litiny se kazí vlivem agresivních čisticích prostředků, vysokých teplot, dlouhodobého působení vody. Litinu podrobujte této zkoušce pouze v krajním případě, přičemž zvolte co nejkratší dobu provozu a nízkou teplotu vody bez použití mycího prostředku. To platí i pro grilovací rošty, pokud nejsou vyrobeny z hliníku. Hliník se v myčce nádobí poškodí.
 • Filtrační džbán. Barrier, Aquaphor a další nádobky lze prát v pračce při maximální teplotě 40 stupňů Celsia.
 • Filtr kapoty. Volba způsobu čištění závisí na materiálu použitém na mřížku digestoře. Pokud se jedná o hliník nebo hliníkovou slitinu. Zvolte ruční čištění, jinak filtr zčerná a zdeformuje se.
 • Police v chladničce. Silné plastové police lze čistit při nízké teplotě, bez abrazivních čisticích prostředků. Jinak by se materiál poškrábal.
 • Plastové nádoby. Pokud jsou takto označeny.

Které nádobí lze mýt automaticky:

 • Keramické nádobí. Keramika se těžko poškozuje, pokud se vzájemně nedotýká.
 • Plastové.
 • Silikonové formy na pečení, obaly na led.
 • Pánve Tefal.
 • Sklenice (můžete je i sterilizovat).
 • Láhve.
 • Nerezová ocel.

Věci, které do pračky nepatří:

 • Hliněné hrnce. Praskají, praskají.
 • Elektrické spotřebiče. Rychlovarná konvice, mixér. Rovněž se nedoporučuje vkládat parní hrnec, jeho vnitřní nádoby.
 • Dřevěné desky.
 • Hliníkový kotel.
 • Nepokládejte smaltované nádobí: hrnce, konvice, mísy atd. Rozbití smaltu při mytí v pračce.
 • Mnoho lidí se ptá, zda lze akvárium mýt v myčce nádobí. Odpověď zní ne. Akvárium praskne, rozdělí se, rozdělí se.

Co byste neměli mýt v myčce nádobí?

Tupperware prodávaný v USA a Kanadě od března 2010. Neobsahuje bisfenol-A. Nádoby jsou bezpečné pro použití v mikrovlnné troubě a na dně mají emblém pro použití v mikrovlnné troubě. Na tomto obrázku je rámeček se zvlněnými čarami. Nádobí Tupperware lze obvykle mýt i v myčce nádobí a mrazáku

Odpovědi na často kladené otázky

Věci, které byste neměli mýt v myčce nádobí. Ale předem si přečtěte pokyny na myčce a návod k použití mycího prostředku. Výrobci podrobně uvádějí všechna bezpečnostní opatření a doporučení. Uživatelé myček nádobí se často ptají. Proč se nemůžete mýt a co to ovlivňuje. Zde je typický seznam často kladených otázek a odpovědí.

Ano, mnoho výrobců obráběcích strojů nedoporučuje vkládat do koše choulostivé předměty. Vysoký tlak vody a neustálé vibrace mohou poškodit váš předmět. Pokrok však nastal a nyní jsou k dispozici myčky nádobí, které podporují šetrný cyklus. Mnohem více hospodyněk využívá velkého humbuku a chytrých způsobů, jak upevnit choulostivé předměty do koše. Například pomocí gumiček nebo podobných předmětů.

Vysoké teploty, které se pohybují kolem 70. Let, časem způsobí deformaci čepele. Dokonce i nože s keramickým povrchem se po 4 umytích rozpadají a bochník ani neukrojí, jen ho rozdrtí. Druhý důvod. Nože mají obvykle dřevěnou rukojeť. A dřevo se může vodou deformovat.

Plastové nádobí se nesmí vkládat do koše myčky nádobí, pokud je na něm uvedeno „Nemyjte v myčce nádobí“. Výrobek s omezením se snadno deformuje při vysokých teplotách. Podívejte se na vyraženou značku na spodní straně výrobku: zda tam není zákazová značka a zda je výrobek vyroben z tepelně odolného materiálu. Můžete ji bez rizika vložit do stroje.

Před použitím myčky si pečlivě přečtěte návod k obsluze automatické myčky a nezapomeňte na naše doporučení.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS