Masáž po laserové epilaci

Co nedělat po laserové epilaci?

Ženy nehledají jen hladkou a hedvábnou pleť. Laserová epilace nikoho nepřekvapila, protože se jedná o skutečně účinnou metodu odstraňování nežádoucího ochlupení na různých částech těla. Provádí se pomocí moderních přístrojů, které působí na vlasové folikuly téměř bez poškození a poranění pokožky. Při výběru mezi různými postupy pro odstranění chloupků se mnoho lidí rozhodne pro laserovou epilaci, protože:

 • Je zcela bezpečná metoda, která nezpůsobuje nepříjemné pocity;
 • Laserová epilace alexandritovým laserem Candela GentleLase Pro odstraňuje stejně dobře tmavé i světlé chloupky;
 • Zákrok můžete podstoupit kdykoli během roku, ale vhodnější je podzimní a zimní období;
 • Výsledek je viditelný po prvním sezení.

Jak dlouho však bude pokožka jemná a krásná, závisí do značné míry na tom, jak dobře se o ni pacienti po laserové epilaci starají.

Doporučení pro péči o pokožku po laserové epilaci

Laserová epilace vyžaduje nejen přípravu před zákrokem. Poté je také důležité pamatovat na kvalitu péče o pokožku:

 • V prvních hodinách po zákroku je třeba pokožku chladit, k čemuž se používá led.
 • Prvních 24 hodin se nekoupejte v horké vaně ani nesprchujte.
 • Deodorant a toaletní voda musí být použity nejdříve za dva dny. Po tuto dobu se doporučuje zdržet se nadměrné aktivity a zátěže.
 • Tři dny po ošetření se nekoupejte v chlorované vodě.
 • Během prvního týdne se vyhýbejte přímému slunečnímu záření.
 • Po dvou týdnech je důležité používat jemný peeling. Pomáhá odstraňovat ošetřené chloupky.
 • Po 3 týdnech je opalování povoleno, ale pouze s použitím krému s vysokým stupněm ochrany proti slunci.

Laserová epilace je kosmetický zákrok, který umožňuje dlouhodobé odstranění nežádoucích chloupků. Pro kvalitní výsledky je lepší se obracet pouze na spolehlivé salony, které k této otázce přistupují zodpovědně. Síť laserových depilačních salonů INFINITY používá pouze bezpečné lasery. Minimalizuje nepohodlí. Naše kosmetičky mají lékařské vzdělání a praxi nejméně 3 roky.

Kdy vypadávají chloupky po laserové epilaci?

Odpovědět na otázku, jak dlouho vypadávají chloupky po laserové epilaci, je obtížné. Počet chloupků na laserem ošetřených místech pokožky se zpravidla začne snižovat nejdříve po třetím sezení (v průměru 12-14 dní po prvním ošetření). Tento proces pokračuje i v průběhu kurzu a po jeho ukončení je ochlupení na těle téměř neznatelné.

Počet sezení laserové epilace pro úplné odstranění chloupků je přísně individuální a závisí na hustotě chloupků. Někdy mohou stačit 3-4 ošetření, ale v případě velmi hustého ochlupení lze tento počet zvýšit až na 8-10 ošetření.

Abyste si udrželi tělo ve skvělé kondici, doporučuje se ošetření opakovat alespoň jednou ročně. Tím se zbavíte chloupků, které začnou růst ze „spících“ folikulů po ukončení kurzu.

Includecomponent(„bitrix:main.Include“, „“, Array(„AREA_FILE_SHOW“ = „file“, „AREA_FILE_SUFFIX“ = „inc“, „EDIT_TEMPLATE“ = „“, „PATH“ = „/phpmailer/form.Php“ ) );?

Podstata postupu

Odstraňování chloupků laserem se provádí koherentním monochromatickým světlem. Technologie je založena na principu selektivní fototermolýzy a fotomechanických reakcí. Struktury jsou ničeny selektivně, aniž by byla porušena integrita epidermis.

Cílovými buňkami paprsků jsou melanocyty, které syntetizují melanin, jejich kmenové prekurzory a vlasový stvol obsahující pigment. Melanin je látka, která absorbuje záření určité vlnové délky. Energie fotonů způsobuje excitaci atomů barviva. Reakce vytváří sekundární teplo, které ničí keratinocyty vlasové papily a spaluje krevní cévy, které ji vyživují. Proč je zakázáno opalovat se po laserové epilaci Technologie epilace laserem je při dodržení všech pravidel považována za bezpečnou metodu. Stejně jako každý lékařský zákrok má však určitá omezení a kontraindikace. To zahrnuje oslunění přirozeným UV zářením a použití solária. Atomy melaninu se po průchodu paprsky dostanou do excitovaného stavu. Fotochemická reakce je doprovázena uvolňováním tepelné energie. Teplo se šíří do sousedních tkáňových struktur. Proces fototermolýzy se nezastaví okamžitě po ukončení ozařování.

masáž, laserové, epilaci

Stabilizace atomů trvá určitou dobu, která závisí na délce trvání impulzu, vlnové délce svazku, hustotě energie a na tom, zda je svazek v pořádku. To obvykle trvá několik dní až 1,5 týdne.

READ  Mateřská znaménka po laserové epilaci

Zejména pozorujeme, že reakční doba závisí na fototypu pokožky pacienta a barvě odstraněných chloupků. Čím tmavší je pokožka a vlasy, tím déle trvá, než se atomy stabilizují. Hrubé štětinaté a zarostlé chloupky absorbují během léčby více záření, což způsobuje intenzivní zahřívání okolních tkání a zesiluje perifolikulární edém. V případě přecitlivělosti kůže může dojít k nadměrnému otoku.

Umělé sluneční záření může mít na organismus škodlivější účinky než přirozené oslunění. Je to proto, že opalování probíhá v uzavřeném prostoru, kde je koncentrace slunečního záření na 1 cm2 kůže výrazně vyšší než na pláži. Kromě toho, když se člověk opaluje pod lampami solária, je záření přímé, nikoli rozptýlené jako na slunci. Z takového agresivního působení na tělo může dojít nejen k popálení, ale také k nerovnoměrné pigmentaci, ze které se později velmi obtížně zbavuje. Proto je zakázáno opalovat se pod umělým sluncem po laserovém záření. Proč se před laserovou epilací nesmíte opalovat Účinnost zákroku závisí na fototypu pokožky pacienta. Melanin v epidermis u lidí s tmavší pletí soupeří s pigmentem ve vlasových folikulech.

V důsledku toho se část záření při průchodu epidermis rozptýlí a k cíli se nedostane dostatek energie, která by keratinocyty zahřála. Folikul si zachovává svou vitalitu, růst vlasů pokračuje normálním tempem. Pro fototypy tmavší pleti navíc platí omezení vlnové délky. Proto není dovoleno ani opalování v soláriu nebo na slunci před ošetřením.

masáž, laserové, epilaci

Vyplatí se v létě depilovat chloupky laserem?

 • 14-21 dní před sezením byste neměli navštěvovat solárium ani pláž;
 • Nejméně 5-7 dní před zákrokem přestaňte užívat léky, které mohou zvyšovat pigmentaci kůže (hormony, antibiotika);
 • 24-48 hodin před expozicí odstraňte z ošetřované oblasti chloupky pomocí tkalounu
 • Na oblast připravenou k ozáření nepoužívejte kosmetické přípravky ani pudry;
 • Po laserové epilaci je nutné používat opalovací krém;
 • Zklidňující a regenerační přípravky s panthenolem, aloe vera lze použít ke zklidnění podráždění kožních membrán.
 • Až 3 dny po expozici. Pečlivě chraňte před sluncem exponované části těla.
 • Od 4. Do 15. Dne je povoleno krátkodobé vystavení na slunci (je nutné používat opalovací krém s SPF 30-50).).
 • Po 15. Dni je bezpečné se opalovat a chodit do solária, ale je nutné pečlivě sledovat stav pokožky. V případě výskytu nežádoucích příznaků (svědění, vyrážka, pigmentace) je nutné se vyhnout oslunění.

Před laserovou epilací se můžete objednat na bezplatnou konzultaci s jedním z našich specialistů. Těšíme se na vás v našem centru krásy Galamed

Jak dlouho trvá laserová epilace

Jedno sezení trvá v průměru 15 až 60 minut. Depilace rtů, podpaží, brady, bikin a prsních žláz zabere přibližně 10-20 minut, Po určení vašeho fototypu vám odborník sdělí přesný údaj. Velmi důležitý je také výkon a typ laseru, například kolik záblesků provede za minutu. Viz Typy laserové epilace. Během první návštěvy vám kosmetička poradí, jak dlouho bude trvat první a další ošetření.

READ  Jak spustit dělený systém po zimě

Chcete hladší pokožku a šanci zapomenout na nežádoucí chloupky na několik let dopředu??

Objednejte se na laserovou epilaci pomocí moderního přístroje s integrovaným chladicím systémem. Zákrok je pohodlný a bezbolestný a riziko komplikací je eliminováno.

Jak často musíte podstoupit ošetření?

Průměrná doba mezi jednotlivými epilacemi by měla být asi měsíc a půl. U stálých zákazníků, jejichž pleť je na laserové ošetření zvyklá, je možné interval zkrátit až na 4 týdny.

Závisí doba depilace na oblasti, kterou chcete ošetřit??

Ano, samozřejmě platí, že čím větší a komplikovanější oblast, tím delší bude doba ošetření. Například laserová epilace horního rtu, brady, prsou nebo břicha trvá přibližně 15 minut. Stehna, záda, břicho a nohy mají větší plochy a jejich ošetření trvá od 20 minut do jedné hodiny. Intimní epilace je také časově flexibilní. V závislosti na růstu chloupků a požadavcích klienta může ošetření trvat až jednu hodinu. Počet epilačních sezení pro depilaci bikin je 6 až 10 sezení.

Mám velmi světlou pleť. Mohu podstoupit laserovou epilaci a jak dlouho bude trvat??

Evropský typ vzhledu se světlou pletí a tmavými chloupky je ideální pro laserovou epilaci. Protože laser působí na tmavý pigment obsažený v chloupcích, bude efekt po odstranění chloupků viditelný již po 2-3 sezeních.

Mám opálenou pokožku a mnoho salonů mi odmítá proceduru poskytnout. Mají opravdu pravdu??

Práce s opálenou pokožkou je obtížnější, existuje riziko hyperpigmentace, ale přesto je špatné postup odmítnout. Odstranění chloupků z opálené pokožky je reálné, ale musíte změnit nastavení laseru, snížit hustotu energie zařízení. U takového klienta lze také prodloužit délku zákroku.

Závisí doba sezení na typu laseru?

Laserové epilační přístroje jsou nyní k dispozici pro všechny chutě a rozpočty. Za nejúčinnější je považován diodový laser, který pracuje ve 4 typech výkonu. Flexibilní nastavení, chladicí systém a tenký paprsek zkracují dobu ošetření a snižují riziko nepříjemných pocitů na nulu.

Co ovlivňuje délku zákroku?

masáž, laserové, epilaci

Zkušenosti vašeho přítele nepomohou. Jde o individuální délku léčby. Před zákrokem vás odborník vyšetří, seznámí se s typem vaší pleti a vlasů, strukturou vlasů. Na základě této kombinace faktorů vám vyladí nastavení laseru a odhadne, jak dlouho bude ošetření trvat.

Kolik ošetření je potřeba k úplnému odstranění chloupků??

Počet závisí na množství vlasů, jejich barvě, struktuře a ošetřované oblasti. 5-7 sezení stačí k výraznému snížení ochlupení na rukou a nohou. A s hormonálně závislými oblastmi je to složitější. Oblast podpaží a bikin by se měla ošetřovat nejméně 10 sezení. Další informace o tom, jak dlouho léčba trvá a jak často byste ji měli provádět.

Recenze pacientů našeho centra pro laserovou epilaci na bradě, v podpaží a dalších částech těla jsou k dispozici na webu.

„Co byste měli vědět po laserové epilaci?“. Na tuto otázku odpovídá Kim Valeria, kosmetoložka kliniky:

Péče o pokožku po laserové epilaci: co můžete a co neudělat?

Navzdory bezpečnosti a všestrannosti laserové epilace je důležité po ní o pokožku řádně pečovat, aby se efekt hladké pokožky udržel co nejdéle.

Po proceduře vám masér řekne, jaké přípravky pro péči o pleť máte používat. Improvizace nebo porušování jeho doporučení není dobrý nápad. Obecně se doporučuje používat jemný krém s regeneračním účinkem, který pomáhá regenerovat pokožku.

READ  Který epilátor je vhodný pro hloubkovou epilaci bikin?

Vlasy netrhejte, počkejte, až vlasový folikul odumře a vlas sám vypadne. Chloupky můžete znovu odstranit, ale nejdéle 3 dny po návštěvě. Použijte standardní strojek, který odstraňuje pouze viditelnou část chloupků.

 • Alkoholové krémy a jiné přípravky obsahující alkohol by se neměly používat, zejména ne déle než 48 hodin po ošetření.
 • Masáže laserem ošetřených oblastí se nedoporučují do 3 dnů po zákroku.
 • Peelingy, peelingy a další kosmetické přípravky, které mají agresivní účinek na pokožku, by měly být zrušeny. Před a po depilaci, alespoň na 3 dny.
 • Opalování v soláriu a opalování na pláži je zakázáno. Nejméně týden po návštěvě salonu.
 • Vystavení vysokým teplotám je pro pokožku po laserové epilaci škodlivé, proto je zakázáno navštěvovat sauny, lázně a bazény.
 • Pokud byla na obličeji provedena laserová epilace, lékař doporučuje vyhnout se dekorativní kosmetice a běžným krémům. Je lepší počkat, až se pokožka zcela zotaví.
 • Hygienické procedury provádějte ve vlažné vodě, bez použití mýdla nebo tonik, vyhněte se přehřátí pokožky.

Doporučujeme přečíst si o všech výhodách a nevýhodách laserové epilace. „Výhody a nevýhody laserové epilace“.

Chcete si udržet hladkou pokožku a zapomenout na nežádoucí chloupky na dlouhá léta??

Objednejte se na ošetření laserovou epilací na moderním přístroji se zabudovaným chladicím systémem. Zákrok je pohodlný a bezbolestný a riziko komplikací je vyloučeno.

Na vaše otázky „Co dělat po laserové epilaci??“, „Mohu se po laserové epilaci umýt??“, „Můžete navštěvovat lázně, sauny, bazény??“Odpovídá Kim Valeria Malikovna, kosmetička a kosmetoložka Dermatokosmetologického centra „DM“:

Pravidla péče po laserové epilaci

Specialisté Laser House vám poradí, jak pečovat o pokožku po laserovém odstranění nežádoucích chloupků. Nejlepší tipy:

 • Speciální krémy jako Panthenol, Bepanten, Pantoderm atd. Mohou pomoci zklidnit pokožku po laserovém ošetření. Lze použít olivový nebo kokosový olej.
 • Prvních 3-5 dní po epilaci je třeba pokožku pravidelně hydratovat. Doporučuje se používat lehkou tekutinu, aby nedošlo k ucpání pórů a vzniku akné. Kosmetické přípravky by neměly obsahovat kyselinu glykolovou, retinol.
 • Maximální ochrana proti UV záření. Je nutné používat krém na ochranu před sluncem nejméně 3 měsíce po zákroku, a to i při zataženém počasí, a v případě aktivního slunění. Používat ochranu s maximálním ochranným faktorem SPF 50. Za nejspolehlivější jsou považovány produkty obsahující oxid titaničitý, oxid zinečnatý.
 • Úprava vody by měla být odložena nejméně o 24 hodin. Je žádoucí nahradit tvrdá mýdla lehkými gely a pěnami, nepoužívat houby a peelingy, netřít ošetřená místa ručníky. Voda by měla mít příjemnou teplotu, ne horkou. Nejlepší je zvolit volné oblečení, aby se minimalizoval mechanický kontakt s kůží.

Viz ostatní

Července

Vypadávání vlasů. Příčiny a léčba

Června

Kosmetické procedury pro plánování těhotenství a IVF

8 (812) 424-63-17 nebo vyplňte formulář a získejte slevu až 10 % na první návštěvu: Volejte 242-14-14 nebo zanechte přihlášku a my pro vás najdeme vhodný termín návštěvy Estetického klubu:

| Denial of responsibility | Contacts |RSS