Může fotoepilátor odstranit chloupky?

může, fotoepilátor, odstranit, chloupky

Fotoepilace: kontraindikace a následky

„Je fotoepilace bezpečná??“. Ženy (a někteří muži), kteří jsou unaveni nepříjemným a opakujícím se problémem odstraňování nadměrného ochlupení. „Babičkovské“ způsoby odstranění nežádoucí vegetace v podobě holení a horkého vosku se postupně stávají minulostí, protože jde o poměrně bolestivý postup, který navíc nepřináší dlouhodobé výsledky. Vedle depilace krémy nebo speciálními přístroji, které odstraňují chloupky spolu s žárovkou, což po určitou dobu skutečně zpomaluje růst chloupků a způsobuje, že samotné chloupky jsou méně hrubé a řídké, vstupuje do života moderní ženy takový fenomén jako „fotoepilace“. Dnes se budeme zabývat účinky, postupem, kontraindikacemi a důsledky fotoepilace.

Lidské vlasy obsahují speciální látku. Melanin. Který je schopen pohlcovat světlo. Příliš intenzivní světelné impulsy působící na vlas ničí vlasovou cibulku, což způsobuje vypadávání vlasů „samo o sobě“. Na tom je založen celkový účinek postupu. V tom spočívá její zásadní nevýhoda: nepigmentované vlasy nebo vlasy s nedostatečně nasyceným pigmentem (světlo, červená barva) na takové záření nereagují a fotoepilace je v tomto případě neúčinná.

Technicky se tak děje následujícím způsobem: k fotoepilaci se používá speciální zařízení. Pulzní žárovka s nemonochromatickým zářením. Postup získal schválení a masové použití až poté, co se vývojáři zařízení v procesu expozice kůže naučili, jak ji ochladit. V opačném případě dochází k poraněním a popáleninám.

Jak fotoepilace funguje a kolik sezení je potřeba k úplnému odstranění chloupků z těla? Jediným zábleskem lampy ošetříte plochu o velikosti 5 cm. K odstranění chloupků ve vybrané oblasti těla (např. V oblasti bikin nebo podpaží) je zapotřebí 5-6 sezení s odstupem nejméně 1,5 týdne. Jak si dokážete představit, procedura trvá poměrně dlouho, a pokud se chcete připravit na plážovou sezónu, je nejlepší začít s ní na podzim. Všimněte si, že k vypadávání vlasů nedochází bezprostředně po ošetření fotoepilací: vlasový folikul je ovlivněn pouze během ošetření a poté se začne rozpadat. Procedura pouze zahájí tento proces a cibulka je zničena, a proto vlasy vypadávají přibližně za 7-14 dní po proceduře.

Mezi výhody fotoepilace patří zlepšení celkového vzhledu a stavu pokožky. Nedochází k podráždění a zarudnutí kožních pórů jako po holení nebo mechanické depilaci. Kromě toho individuálně nastavitelná vlnová délka pomáhá odstranit i velmi hluboké vlasové folikuly.

Protože to, co laserová epilace nepomáhá některým pacientům?

Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá a PODSTATNÁ: kvůli používání naprosto nekvalitního vybavení.

READ  Jak odstranit rez z pračky

Laserová epilace pomocí laseru PROFESSIONAL pomáhá každému!

Prostě na vlně rostoucí popularity laserové epilace se ruské salony a mnohé soukromé kliniky zaplnily replikami laserů z Číny, Koreje a údajně i z Německa. Zákroky na nich jsou velmi levné, protože samotné přístroje jsou levné a jejich technické možnosti jsou velmi omezené, takže epilace těmito přístroji jsou zcela neúčinné a někdy nejsou bezpečné pro zdraví.

Profesionální „stroj“ PALOMAR VECTUS, stejně jako naše klinika, stojí 7 milionů, vyrábí se v jednom z předních koncernů laserového průmyslu v USA, má spoustu patentovaných pokročilých technologií, je certifikován předpisy

Kromě toho je diodová laserová epilace uznávána jako moderní celosvětový „zlatý“ standard pro odstraňování nežádoucího ochlupení a je doporučována ministerstvem zdravotnictví pro léčbu hirsutismu a hypertrichózy. Proto je metoda odstranění chloupků diodovým laserem a priori vždy účinná, pokud jsou zákroky prováděny na PROFESIONÁLNÍM zařízení kvalifikovanými odborníky.

TIP: při výběru kliniky/salonu pro laserovou epilaci na internetu a podle recenzí se nenechte zlákat příliš nízkou cenou služeb a předvedenými fotografiemi. Věnujte pozornost laserovým zařízením a výrobcům používaným na klinice. Nenahánějte se za nízkými cenami. Ztratíte čas a peníze. Hlavním kritériem výběru je profesionální vybavení a kompetentní lékaři!

Pokud jsou domácí fotoepilátory skutečnou záchranou. Proč používat laserové??

Pokud přenosné fotoepilátory „kliknou“ a necítí žádný pocit, je to důvod si myslet: spálí vlasy, ale kořen je nepravděpodobné, že by zabil. Pouze oslabí, účinek bude dočasný, z tohoto kořene vše vyroste zpět za chvíli. I když se slabými chloupky (například na horním rtu) si přenosný fotoepilátor poradí.

Žádný domácí fotoepilátor však „nevezme“ silné a hluboko usazené chloupky na nohou a v bikinách. Se zónou bikin si často neporadí ani profesionální fotopřístroje. I zde se vyskytuje pigmentace!

U laserů je situace jiná. Je možné nastavit výkon blesku (na jakémkoli zařízení jsou takové možnosti), „kliknout“ se stejnými parametry horního rtu a bikin. To znamená buď spálit obličej, nebo „nespálit“ žárovky v zóně bikin.

A zde je již nutné zvolit místo depilace. Každá organizace má zájem, aby k nim pacienti chodili neustále. Proto jsou recenze o 10 a dokonce 15 sezeních laserové epilace. Proto velmi často bezohledné kosmetické salony (zejména u akcí, bonusů a kupónů) jednoduše „nedodržují“ parametry svých zařízení. To se týká zejména starých alexandritových přístrojů (kde není chladicí systém; nenastavením dostatečného výkonu se odborníci obávají, že pacienta popálí) a diodových laserů (protože vlnová délka je dlouhá a při minimálních parametrech musí energie proniknout hluboko).

Obecný závěr: pokud máte zkontrolovaného lékaře a kvalitní moderní přístroj (například moderní Candela s chladicím systémem), je laserová epilace mnohem účinnější a bezpečnější.

READ  Mohu struhadlo mýt v myčce nádobí?

Pokud není mnoho chloupků, jsou slabé a kůže je lehká. Je možné vyzkoušet i profesionální fotoepilaci. Domácí epilátory však „zachycují“ pouze slabé chloupky (například objevující se po 3-4 laserových epilacích. Vyrůstají ze slabých, nedávno neaktivních cibulek), takové se opravdu můžete pokusit odstranit.

A nezapomeňte na hormonální pozadí pacienta!

Těhotenství, užívání hormonů, může narušit dokonalý cyklus odstraňování chloupků a probudit spící vlasové folikuly.

Jak světelná energie působí na vlasové folikuly?

Energie cíleného paprsku světla přes tmavé vlasy dosáhne folikulu. Jejich buňky se zahřejí na více než 70 stupňů Celsia a odumřou. Vlasový folikul odumře. Účinek laserové epilace je celoživotní, ale na tomto konkrétním chloupku!

Pro pochopení problému je třeba znát důležitou skutečnost:

Chlupy, které vidíte na svém těle. Pouze 30-60 % všech vlasových folikulů, jak je poskytuje příroda (různé oblasti těla se liší).

A kde jsou ostatní?? Zvědavý čtenář se zeptá?

Některé žárovky jen „spí“, tělo je zatím nepotřebuje. Například v případě hormonální „exploze“ se probudí. A některé vlasy jsou ve fázi katagenu a telogenu: jedná se o životní fáze vlasů, kdy nerostou, vlasový folikul se obnovuje uvnitř kůže.

Jakákoli epilace, ať už elektrická nebo laserová, „zabíjí“ pouze aktivní, rostoucí chloupky (v anagenní fázi). V reakci na to organismus zahájí obnovovací procesy, spící folikuly se probudí, „telogenní“ přejdou do anagenní fáze.

může, fotoepilátor, odstranit, chloupky

Čím aktivnější je hormonální pozadí (jinými slovy, čím mladší je pacient), tím intenzivnější je proces dorůstání vlasů, ale nejsou to stejné vlasy jako dříve!

Naprosto identický proces fotoepilace i elektroepilace! Princip těchto tří metod odstraňování chloupků je tedy stejný, stejně jako jejich účinnost.

Pokud je laserové zařízení správně nastaveno, kosmetička pracuje kvalitně, nechybí zóny zpracování, chloupky jsou navždy zničeny!

Kromě záměny typu zákroku je běžné také padělání laserových zařízení!

„Falešné nebo padělané přístroje se prodávají bez rozdílu a prodejci také tvrdí, že k jejich používání nepotřebujete licenci ani vzdělání!

Většina orientálních přístrojů, které nejsou levné, často nemá potřebnou šířku impulzu. Jaký je důsledek?? Záření nedosáhne ke kořínkům vlasů nebo k nim sice dosáhne, ale nemá dostatečnou energii na jejich zničení. Proto může pacient absolvovat 5 nebo 10 sezení a nepozorovat žádný účinek. Právě naopak. Vlasy v reakci na poškození zrychlují svůj růst.

Příklady profesionálního vybavení za adekvátní cenu (a to. Použity, viz. Rok vydání, snímky obrazovky pořízené na začátku roku 2019)

Asijský ekvivalent za „lákavou“ cenu

Někdy bezohledné „kosmetičky“ záměrně podceňují výkon přístroje, aby zvýšily počet procedur a teprve od 3. Nebo 5. Návštěvy začnou pracovat „správně“. Jedná se o čistý marketing nebo dokonce podvod a s medicínou to nemá nic společného.

READ  Jak odstranit mastnotu a saze z vařiče

Jak fotoepilace funguje?

Univerzálnost našeho světla Clearlight spočívá v tom, že pulzní světlo ovlivňuje melanin, pigment, který je ve vlasech (v případě fotoepilace).

Čím více melaninu je ve vlasech, tím jsou tmavší a tím účinnější je fotoepilace.

Omlazení IPL v MedicoCity se provádí pomocí přístroje Clearlight

Omlazení IPL v MedicoCity se provádí pomocí přístroje Clearlight

Podstatou fotoepilace je, že světelný paprsek působí nejen na chloupky na povrchu kůže, ale také na vlasový folikul.

Metoda je založena na technologii intenzivních světelných pulzů IPL. Během fotoepilace melanin absorbuje záblesk světla a přeměňuje ho na teplo, což vede k intenzivnímu zahřátí a zničení folikulu.

Procedura trvá od 10 minut do 1-1,5 hodiny.

může, fotoepilátor, odstranit, chloupky

Záleží na oblasti: fotoepilace horního rtu je rychlá, u větších oblastí trvá déle.

Před fotoepilací nesmíte

Vlasy nesmí být odbarvené, protože mezi pokožkou a výhonkem musí být kontrast. Čím tmavší jsou vlasy, tím lépe vedou energii, a tím lepší je výsledek.

Více než měsíc před ošetřením se neopalujte na slunci nebo v soláriu. Toto pravidlo platí i pro samoopalovací krémy. Chemickému peelingu se vyhněte nejméně po dobu 4 týdnů (nebezpečí popálení).

Dalším důležitým faktorem, na který se často zapomíná, je nutnost zkontrolovat informace o lécích, které právě užíváte (antibiotika, hormony a další léky). Pokud ovlivňují senzibilizaci na světlo, budete muset buď přerušit terapii, nebo se na dobu trvání sezení vzdát léků.

Fotoepilace bohužel není povolena na místech s tetováním. To způsobí popáleniny, zkazí vzor a bude mít pouze negativní účinky. Zákaz se týká pouze spálené oblasti, nikoliv ostatních částí těla.

Jelikož je energie přístroje absorbována pigmentem (melaninem), který se následně zahřívá, znovu zdůrazňujeme, že přírodní opalování, samoopalování a solária jsou zcela vyloučeny.

Je fotoepilace účinná u mužů?

Ano, je účinný. Metoda fotoepilace dává mužům více možností pro jejich tělesnou image. Muži často dostávají fotoepilaci v oblasti zad, hrudníku, obličeje a krku. Zejména po oholení oblasti krku.

Testování se provádí před fotoepilací podle stanovených pravidel a hodnotících kritérií. Volba parametrů ošetření závisí na tloušťce chloupků, barvě pokožky, ošetřované oblasti atd.Д. Konzultace a testování kosmetičkou zdarma v našem centru.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS