Mechanicky ovládaná chladnička No Frost

Jaký je systém No Frost ve vaší chladničce??

Čestným místem v kuchyni je samozřejmě lednice. Ten, o kterém budeme mluvit v dnešním článku. Konkrétně budeme hovořit o konceptu No Frost v lednici. Co je to? Co dělá a jaké jsou jeho výhody a nevýhody? Níže vám o tom řekneme vše podrobně.

Moderní modely jsou tak vyspělé, že jsou prakticky bezúdržbové. Před několika desetiletími trávily ženy každý měsíc alespoň polovinu volného dne tím, že vykonávaly posvátný úkol „odmrazování ledničky“. Mnoho mladých žen v domácnosti dnes nezná pojem. To je možné díky novému vývoji chladicích systémů.

Moderní jednotky používají dvě zásadně odlišné technologie chlazení: kapkovou a No Frost. První z nich se vyskytuje mnohem častěji a je již známý. U druhé varianty však stále zůstává mnoho otázek.

Pokud výrobci slibují, že spotřebiče No Frost není třeba vůbec rozmrazovat. Námraza na stěnách chladničky je způsobena vysokou vlhkostí uvnitř prostoru. Kapky vody zamrzají a časem se mění v ledovou krustu.

Chladicí jednotka No Frost pracuje bez námrazy a tvorby ledu. Ostatně už samotný název technologie mluví za vše. „No Frost“ doslova znamená „žádný mráz/mráz“. Tohoto efektu se dosahuje zapojením několika ventilátorů do systému. Proud studeného vzduchu obtéká vnitřní stěny prostoru a vysušuje vzniklé kapky vlhkosti. Tím se prakticky vyloučí tvorba zbytků mrazu na stěnách, což znamená, že se na nich nevytváří sněhová čepice.

U chladniček s technologií No Frost je výparník přemístěn mimo prostor a je nucen spolupracovat s jedním nebo více chladiči. Přestože se v těchto spotřebičích tvoří námraza, není v prostoru, ale na trubkách a žebrech chladicího systému. Čas od času se zapne speciální ohřívač, který systém odmrazí. Kapalina se shromažďuje v zásobníku, který je skrytý za kompresorem, a proces začíná znovu.

Přestože byly vyvinuty speciálně pro použití v zemích s poměrně vlhkým klimatem, jsou chladničky „dry-frost“ hojně využívány i v našem regionu.

Proč je chladnička hlučná?? Jak závisí hlučnost na chladicím systému

Kompresní mrazničky

O nové HFC je velký zájem mezi zákazníky s průměrným příjmem (25 000 až 30 000 eur). Dvoukomorové volně stojící chladničky s kompresorovým chlazením. Je to kompresor, který udržuje naše potraviny čerstvé.

Princip chlazení je založen na fyzikálních vlastnostech chladiva. Freon v plynném stavu procházející výparníkem absorbuje teplo z trouby. Poté kompresor poháněný elektromotorem přečerpává ohřáté páry do kondenzátoru, kde se ochladí na pokojovou teplotu a přemění na kapalinu. Poté je na řadě sušička filtru, kapilární trubice. Tam chladivo při nízkém tlaku vře, opět se mění na plyn a vstupuje do výparníku. A tak to jde pořád dokola.

Provoz kompresoru, zapínání a vypínání relé, přímý proces změny stavu freonu z jednoho agregátu do druhého jsou tedy nemožné bez nějakého zvuku. Jednoduchý, ale zřejmý závěr: Žádná kompresorová chladnička není zcela tichá!

Systém Total No Frost: Bez hluku ventilátoru se neobejdete

Je tu ještě jeden klíčový bod, který je prostě třeba zmínit. Mnoho moderních chladniček je vybaveno systémem No Frost. Nejlepší poměr cena/výkon, protože nemusíte sami odmrazovat chladničku ani mrazničku. Což je v našem uspěchaném světě, kdy se člověk snaží co nejvíce šetřit časem, zcela aktuální. No Frost umožňuje cirkulaci studeného vzduchu v celé chladničce a odvádí vlhkost z komor. Na stěnách se netvoří kondenzát, což znamená, že se netvoří námraza. Pohodlné, že?? Celý proces se však odehrává na úkor práce speciálního ventilátoru, který určitě vydává nějaký zvuk.

READ  Indesit wisl 85 chybové kódy

Nejlepší No Frost chladnička s poměrem cena/výkon

Číslo modelu Název Popis Cena
1. LG GA-B419 SEUL Nejlepší No Frost chladnička s poměrem cena/výkon. 515
2. Weissgauff WCD 337 NFX Vynikající No Frost chladnička s mrazničkou s nejlepším poměrem cena/výkon. 795
3. Liebherr CN 4015 Nejlepší chladnička s mrazničkou s funkcí No Frost v mrazicím prostoru a systémem kapkové odmrazování v chladicím prostoru. 595
4. Samsung RB30J3000WW Moderní odolná chladnička s mrazničkou No Frost. 425
5. Bosch KGN39AV18 Vysoce kvalitní a spolehlivá chladnička s mrazničkou se systémem No Frost v mrazicím a chladicím oddílu. 920

Nejlepší vícekomorové chladničky s odkapávacím odmrazovacím systémem

Číslo modelu Název Popis Cena
1. Weissgauff WFD 486 NFX Nejlepší tříkomorová chladnička No Frost. 620
2. Hitachi R-W662 PU3 GBW Nejlepší dvoukomorová chladnička s mrazničkou No Frost. 1390
3. Sharp SJ-PX99FBE Nejlepší No Frost chladnička se 4 komorami. 2650
4. Samsung RB-33 J3200WW Multifunkční a technologicky vyspělá dvoukomorová chladnička s mrazničkou No Frost. 463
5. Hitachi R-VG542PU7 GGR Nejlepší dvoudveřová chladnička s mrazničkou No Frost. 1375

Nejlepší vestavné chladničky No Frost

Číslo Název Popis Cena
1. Samsung BRB260010WW Nejlepší vestavná chladnička s odmrazováním řízeným odkapáváním. 730
2. Smeg RF396RSIX Velká, moderní a multifunkční chladnička Premium. 12 580
3. Liebherr ICBN 3376-21 Vysoce kvalitní vestavná chladnička No Frost. 1455
4. MAUNFELD MBF 177NFW Klasická a osvědčená vestavná chladnička s mrazničkou No Frost. 741
5. Kuppersberg NRB 17761 Robustní vestavná chladnička s odkapávacím systémem. 1050

Nejlepší chladničky No Frost

Dvoukomorové chladničky. Žádný mráz

Celkový objem chladničky. Kapacita včetně polic a dalšího vnitřního vybavení (výčnělky, panely atd.).Д.).

chladnička, frost

Užitečný objem. Celkový vnitřní objem všech úložných prostor.

Celkový objem chladicí komory. Kapacita včetně polic a dalšího vnitřního vybavení (hodnota zahrnuje čerstvou zónu, pokud je instalována).

Užitný objem chladicí komory. Objem bez polic a dalšího vnitřního vybavení vhodného pro skladování potravin (hodnota je uvedena včetně případné čerstvé zóny).

Celkový objem mrazicího oddílu. Celkový objem včetně polic a dalšího vnitřního vybavení.

Užitečný objem mrazicího prostoru. Objem minus objem polic a dalšího vnitřního vybavení, vhodné pro skladování potravin.

Celkový objem chladničky. Objem včetně polic a dalšího vnitřního vybavení (výstupky, panely atd.).Д.).

Užitný objem chladničky. Celkový hrubý domácí objem všech prostor pro skladování potravin.

Celkový objem chladicí komory. Objem včetně polic a dalšího vnitřního vybavení (hodnota zahrnuje i případnou čerstvou zónu).

Užitný objem chladicí komory. Kapacita po odečtení polic a dalšího vnitřního vybavení vhodného pro skladování potravin (hodnota se uvádí s ohledem na případnou čerstvou zónu).

Celkový objem mrazničky. Objem včetně polic a dalšího vnitřního vybavení.

Využitelný objem mrazicího oddílu. Objem minus množství polic a dalšího vnitřního vybavení vhodného pro skladování potravin.

Kredit si můžete sjednat online na stránkách HOLODILNIK.RU a v maloobchodních prodejnách Fridge Freezer.Ru“:

Tento produkt si můžete koupit na splátky bez akontace. Platba na splátky je k dispozici online a v prodejnách Fridgebox.RU“ po dobu až 24 měsíců.

Vezměte prosím na vědomí! Abyste mohli využít nákup na splátky, musí být všechny produkty v košíku takto označeny. Při nákupu na splátky nelze využít jiné slevy. Nákup na splátky není k dispozici pro právnické osoby.

Akumulační jednotka Privilege Club. Nakupujte, získejte body CashBack a okamžitě zaplaťte až 50 % ceny svého příštího nákupu.

Komunita preferovaných zákazníků, kteří na základě těchto preferencí dostávají personalizované a zvýhodněné nabídky.

Dvoudveřové chladničky jsou nyní na vrcholu popularity a postupně nahrazují své jednodveřové protějšky. Rozdělení chladničky a mrazničky má velkou výhodu: mražené potraviny určené k dlouhodobému skladování používáme jen zřídka a při každém otevření dveří dojde k narušení mikroklimatu v mrazicím prostoru, což zkracuje dobu skladování a vyžaduje časté odmrazování. Dvoukomorové chladničky tento problém radikálně řeší.

READ  Recenze chladničky LG ga b419syjl

Výrobci velkých domácích spotřebičů se snaží poskytnout svým potenciálním zákazníkům maximální možnosti při každodenním používání svých chladniček. Řada technických inovací a moderních provozních režimů přizpůsobených požadavkům na skladování jednotlivých skupin potravin, chytré funkce regulace klimatu uvnitř spotřebiče, antibakteriální povlaky prodlužující dobu skladování, zóny čerstvosti a funkce ventilátoru, systémy automatického odmrazování a cenově výhodné příslušenství. To vše umožňuje pohodlné každodenní používání chladničky s mrazničkou. A to je pro nás dobře, protože máme skvělou příležitost vybrat si. Funkčnost, design, cena, klimatická třída a úroveň spotřeby energie jsou hlavní parametry, které byste měli při výběru dvoudveřové chladničky s mrazničkou zohlednit. V internetovém obchodě Holodilnik.Na našich stránkách je k dispozici široký sortiment ruských a zahraničních značek chladicích zařízení pro domácnost: volně stojících i zabudovaných do kuchyňského nábytku.

Jsme si jisti, že vám pomůžeme vybrat a koupit tu nejlepší levnou dvoukomorovou chladničku s dodáním po celé Moskvě a Rusku v internetovém obchodě domácích spotřebičů Holodilnik.Ru se zárukou od výrobce. Nízké ceny, slevy, dárkové poukazy, rychlé online objednání pouze na oficiálních stránkách Holodilnik.Ru. Přečtěte si tipy pro výběr chladničky Přečtěte si informace o klimatických třídách pro chladničky a mrazničky Přečtěte si tipy pro opravu chladniček bez pomoci řemeslníka

Pozor na výrobce spotřebičů

Beznámrazové verze jsou součástí sortimentu téměř všech významných výrobců chladicích zařízení. Jmenujme alespoň některé z nich.

Jihokorejský gigant LG Electronics

Jihokorejská společnost se již více než 60 let zabývá výrobou elektronických zařízení a domácích spotřebičů, které dodává do 95 zemí světa.

Nabídka zahrnuje širokou škálu produktů, včetně kvalitních a spolehlivých chladicích jednotek. Mezi modely patří modely s horním a spodním mrazákem a dvoudveřové modely.

Spotřebiče LG se vyznačují špičkovými technologiemi. Jednotky vyrobené z kvalitních materiálů, které se vyznačují funkčností a stylovým designem

Nejnovější modely třídy A používají lineární invertorový kompresor s minimálními emisemi hluku.

Inovativní technologie Total No Frost umožňuje efektivní proudění vzduchu uvnitř přihrádek a zajišťuje rychlé chlazení potravin. O nejlepších modelech

Inovativní spotřebiče od společnosti Sharp

Japonská firma s více než stoletou historií je považována za jednoho z lídrů ve výrobě domácích spotřebičů. Různé spotřebiče včetně chladniček, většina se systémem No Frost.

chladnička, frost

Výroba jednotek využívá patentovanou firemní technologii ionizace, která eliminuje kolonie bakterií a plísní a ničí nepříjemné pachy.

Nejnovější modely spotřebičů Sharp používají invertorový kompresor, který je schopen automaticky volit provozní režim v závislosti na zatížení chladničky, teplotě a vlhkosti

Výrobce se aktivně věnuje inovacím a pravidelně aktualizuje nabídku modelů. I levné verze se vyznačují tichým a spolehlivým provozem s nízkou spotřebou energie.

Beko. Kvalita za příznivou cenu

Turecká společnost vyrábějící domácí spotřebiče. Tyto výrobky jsou velmi oblíbené díky kombinaci příjemného designu, dobrého výkonu a přijatelné ceny.

Jednotky často využívají účinnou variantu systému „No ice“, který zajišťuje izolovaný provoz mrazničky a chladničky s využitím dvou ventilačních okruhů, což přispívá k lepšímu uchování potravin a umožňuje prodloužit dobu provozu bez odmrazování.

Sortiment Beko je dostatečně široký. Nabídka zahrnuje kompaktní zařízení i velké modely

Další výhodou je snadná oprava: v případě potřeby lze použít nejen originální náhradní díly, ale také díly jiných značek stejné třídy.

Domácí a profesionální spotřebiče Liebherr

Renomovaná německá společnost Liebherr je synonymem pro všechny druhy chladicích zařízení. Rozsáhlá nabídka výrobků patří do prémiové třídy a ceny některých modelů jsou mimořádně příznivé.

Společnost Liebherr věnuje zvláštní pozornost výrobě vestavných spotřebičů. V našich katalozích najdete řadu výrobků tohoto typu s různými rozměrovými parametry

Modely se vyznačují ergonomickým řešením prostoru s pohodlným uspořádáním přihrádek. Společnost vždy dodává nejlepší řešení pro rychlé zmrazení a tichý provoz.

Styl a ergonomie od společnosti Samsung

V katalozích renomované jihokorejské značky zaujímají chladničky No Frost čestné místo. Tato značka se vyznačuje častou aktualizací modelů, optimálním využitím vnitřního prostoru a stylovým designem.

Při vývoji se hojně využívají nové technologie, které zlepšují mikroklima v místnostech a prodlužují čerstvost skladovaného zboží.

Spotřebiče Samsung se vyznačují stylovým designem, ergonomickou konstrukcí, špičkovou technologií a funkčností. Jednou z nevýhod těchto modelů je jejich vysoká cena, zejména u těch, které nabízejí širší škálu možností

READ  Jak nastavit teplotu chladničky Samsung no frost

Jednou z inovací společnosti je nová jednotka, kterou lze nastavit v teplotním rozsahu od.23 až 2 °C. Umožňuje používat přihrádku jak pro zmrazování potravin, tak pro chlazení.

Nejlepší modely tohoto výrobce jsou podrobně popsány v tomto článku.

Ariston. Vynikající spotřebiče za dobrou cenu

Výrobce nabízí širokou škálu modelů, včetně větších modelů FrenchDoor a Side-by-Side, jejichž cena je mnohem nižší než u podobných spotřebičů jiných značek.

Modely této značky se vyznačují praktičností, funkčností a příjemným, klasickým designem. Mezi nevýhody patří poměrně vysoká úroveň hluku, která je některým zástupcům vlastní

Jednotky s vysokou třídou energetické účinnosti A, A jsou vybaveny vylepšenou technologií Total No Frost. K dispozici je také systém Active Oxygen, který využívá přírodní ozón k odstranění bakterií a zápachu.

chladnička, frost

Přečtěte si o nejlepších modelech značky zde.

Spolehlivá klasika Bosch

Od špičkových modelů, které využívají nejnovější design a exkluzivní materiály, až po cenově výhodné, tiché a cenově výhodné modely, které se mohou pochlubit robustním a spolehlivým chladicím systémem.

Výhody a nevýhody systému No Frost

Mezi výhody chladicího systému No Frost patří:

 • Na stěnách chladicího prostoru není námraza ani kondenzace;
 • Rychlé chlazení;
 • Udržuje ve všech přihrádkách stejnou teplotu;
 • Rychlé obnovení nastavené teploty po otevření/zavření dveří chladničky;
 • Některé modely mají funkci rychlého vysychání.
 • Vyšší spotřeba energie ve srovnání s modely bez odkapávání;
 • Studený vzduch vysušuje nejen stěny komor, ale také potraviny uložené v chladničce;
 • Nejlepší cena na světě;
 • Vysoké nároky na napětí elektrické energie.

Výhody a nevýhody chladniček Atlant

Atlant nabízí nejrůznější modely chladniček: malé a velké, chladničky s mrazákem i bez, chladničky na víno. V našem hodnocení jsme shromáždili ty nejlepší z nich.

Hodnocení nejlepších chladniček atlant

Nejlepší chladničky pro rok 2022

TOP nejlepších chladniček

Chladničky vybavené systémem No Frost se vyznačují rovnoměrnou cirkulací studeného vzduchu v obou komorách. Tím se zabrání kolísání teploty a namrzání a potraviny zůstanou déle čerstvé. Níže vám povíme o pěti nejlepších modelech tohoto typu, jejichž

Stinol STN 167

Cenově výhodná chladnička s mrazničkou No Frost.

Rozpočet č. Mraznička Stinol STN 167

Nejprve vám doporučujeme vyzkoušet STN 167 (21 300 ), která není špatná, od značky Stinol. Vzhled chladničky lze klasifikovat jako klasický ve světlých odstínech. Objem chladicího prostoru: něco přes sto osmdesát litrů, mrazicího prostoru: 75 litrů. Z hlediska celkového objemu to odpovídá středně velké chladničce. Kromě technologie No Frost je vybavena funkcí supermrazení, která zmrazí potraviny v přihrádce téměř okamžitě.

V případě nepředvídatelného výpadku proudu dokáže model udržet teplotu po dobu třinácti hodin.

Hlavní funkce

 • Krycí materiál: kov, plast
 • Spotřeba energie: třída A (342 kWh/rok)
 • Chladicí kapalina: R600a (izobutan)
 • Rozměry (šxvxh): 60x64x167 cm
 • Samostatné chlazení: až 13 hodin
 • Mrazicí kapacita: až 2.5 kg/den
 • Objem chladicí komory: 181 litrů
 • Objem mrazicí komory: 75 l
 • Hladina hluku: až 43 dB
 • Hmotnost: 64.9 kg

Chladnička Indesit ITF 118 W budget No Frost

Dalším modelem s dobrým poměrem ceny a výkonu je levná a praktická pračka ITF 118 W (23 900 ) známé značky Indesit. Má vysoce výkonný kompresor a důmyslný systém Multi Air Flow, který optimalizuje vlhkost a teplotu v interiéru. Model navíc vyniká elektronickým ovládáním. Na horních dveřích je umístěn ovládací panel s displejem, pomocí kterého lze regulovat teplotu v obou komorách i při zavřených dveřích. Dveře lze v případě potřeby sklopit tak, aby se otevíraly v opačném směru. Autonomní doba skladování v chladu až třináct hodin.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS