Mobilní klimatizace Timberk nechladí

Recenze: Mobilní klimatizace Timberk AC TIM 09H P4. Závan čerstvého vzduchu v letním horku

Když se loni koncem června v Petrohradě nenápadně přikradlo léto a nastaly horké dny, manžel přemýšlel, jak vyřešit problém s dusnem v bytě, zvlášť když máme malé dítě. Náš dům je sovětská stavba z 50. let, ale není bez chyb. Stavebníci udělali chybu v cihlách a výsledkem je, že stěna bytu, která je celý den vystavena slunci, se velmi rozpálí (a v zimě za velmi chladného počasí stěna namrzá) a je velmi obtížné zůstat uvnitř. A pokud v zimě baterie a stěna, alespoň nějak izolované sami, zvládnout zmrazení stěn, v létě tato izolace nestačí. Za starých časů chránily zeď před horkem stromy, ale naše rodné bytové družstvo nám nedopřává klidu a polovinu stromů na dvoře vykácí, aniž by místo nich něco vysadilo.

A nyní blíže k věci. Nejdříve jsme uvažovali o split-systému, ale rozhodli jsme se, že léto skončí dřív, než budeme muset projít všechny dokumenty. A není to levné potěšení. A zde jsme se náhodou setkali s mobilními klimatizacemi. Levné a zvládnou svou práci. Přečetli jsme si recenze a vybrali tento model mobilní klimatizace.

Mobilní kondicionér je pěkný, když ho vezmete, koupíte a nainstalujete. Bez sekání stěn a souvisejících prací. U tohoto modelu nelze nastavit teplotu, protože jsou pouze dvě nastavení, manžel to změřil a není rozdíl ve výstupní teplotě, ale rychlost foukání je vyšší v druhém nastavení. Když je teplota v místnosti přibližně 30 stupňů, je teplota proudu vzduchu na výstupu z trysky klimatizace 15 stupňů. Teplotu v místnosti není možné prudce snížit. Během několika hodin provozu klesá teplota asi o 2 stupně, ale když klimatizace pracuje, je nesmírně snadnější být v místnosti, i když je chladno. Režim vytápění. Vezměte klimatizační jednotku, změňte směr trysek. Jednu trysku, která chladí, nasměrujeme komínem do okna a druhou do místnosti. Nebude se však nijak zvlášť zahřívat (byla zapnuta, když nebyly připojeny baterie v bytech, ale venku je již chladno). V režimu vytápění, jak jsme pochopili, klimatizace také odvlhčuje vzduch, takže téměř každý den bude třeba vylévat vodu z vnitřního zásobníku klimatizace. Po naplnění zásobníku dá kondicionér sám najevo, že je čas vodu odvést, a jednoduše se vypne. A je únavné dělat každý den takový povyk. V tomto případě je jednodušší umístit normální ohřívač.

mobilní, klimatizace, timberk, nechladí

Nedostatek těchto klimatizací spočívá v tom, že je nutné udělat v okně komín, aby byl zajištěn odvod ohřátého vzduchu. Pokud to člověk neudělá, bude stejný horký vzduch jednoduše nasáván zpět, protože v samotné místnosti je vzduch vypouštěn a je vtahován do místnosti takovým kondicionérem ze všech štěrbin. Takže si ještě musíte pořídit fólii a maskovací pásku a pak celou konstrukci pečlivě přilepit k rámu. Pokud má někdo prázdné balkonové dveře, je možné vyjmout ještě jeden takový panel, udělat v něm otvor a zasunout do něj vlnitou trubku. A samotný panel by se měl měnit v ročních obdobích. Nevýhodou je, že je hlučný. V noci se s ním nedá spát. A televizi neslyšíte, aniž byste zvýšili hlasitost. Ale i tak to stojí za to. Hluk nevydává samotná klimatizace, ale nasávané/vyfukované proudy vzduchu.

Zde je výkon trysky pro ohřev.

A zde pro chlazení. Všechny tyto trysky mají vlastní zástrčky, do kterých se šroubuje samotná zásuvka. V pravém dolním rohu klimatizace je malý uzávěr, který odvádí kondenzát. po stranách nainstalováno jakési sítko, které zabraňuje průchodu velkých částic, jako jsou vlasy, žmolky apod. п.

Timberk T-PAC09-P09E recenze

Komentáře:Koupeno na léto, protože je domácí zvíře, které nemůže vydržet teplo „činčily“ celé léto fungovalo jako 24/7 zvládlo svůj úkolPet byl hezkýVelká místnost nepomohlaVšeobecně byl nákup spokojen

Výhody: kompaktní. Dobře ochladí místnost 5×4.

Nevýhody: Hlučnost. Nejprve stál metr od domácího pracoviště a nedá se s ním žít. I když pokud vím, je to problém všech takových monobloků. Tento problém jsem vyřešil tak, že jsem jednotku nainstaloval na balkon za dveře a do místnosti fouká podomácku vyrobenou trubkou a otvorem ve dveřích.

mobilní, klimatizace, timberk, nechladí

Výhody: Má chladný vánek

Slabé stránky: Je velmi nepohodlné organizovat výfuk k němu. Pruh pro okno je velmi nepohodlný, téměř zbytečný. Výfukové potrubí se velmi zahřívá. Vyžaduje přívod vzduchu z ulice. proto neočekáváme výrazné ochlazení.UPD: uplynuly dva měsíce a vibrace, a tedy i hluk, začaly být silné. Není možné sedět v jedné místnosti. Hodnocení bylo změněno ze čtyř na tři.

READ  Startovací sada pro depilaci bílých linií

Komentář: Závěr pro sebe:1. vhodné pro vytváření chladného vánku (např. v komerčním prostředí), kde nelze ochlazovat celý vzduch.2. Možná, pokud uděláte přívod vzduchu z ulice, abyste ho vedli přes horkou smyčku a výfuk také na ulici, t.е. Spodní část jednotky nekomunikuje s místností, takže se jedná o skutečnou klimatizaci, která však vyžaduje velkou manipulaci.Obecně: život zachraňující, ale nepříliš pohodlné.

Klady: dobře chladí, je tichý

Komentář: vynikající kondicionér. Koupil jsem ho po první vlně pekelných veder, doslova zázrakem. Instalace v balkonových dveřích. Ochladí místnost o rozloze 15 metrů o 4-5 stupňů. Usnadňuje život. Docela klidné. Přes den není vůbec slyšet a v noci na nočním režimu je to docela dost na spaní. Pravděpodobně u postele by to samozřejmě překáželo, ale v mých podmínkách. v pořádku. Skvěle chladí, v noci dokonce trochu zamrzá. Ani na minutu jsem nelitoval, že jsem si ho koupil.

Klady: Poskytuje chladivý vánek

Nevýhody: Velmi nepohodlné uspořádání výfuku. Lišta okna je velmi nepohodlná, téměř zbytečná. Výfukové potrubí je velmi teplé. Je vyžadován přívod vzduchu z ulice. proto neočekáváme výrazné ochlazení.

Poznámky: Závěr pro sebe:1. Vhodné pro generování chladného větru (např. v komerčních prostorách), kde není možné ochladit celý vzduch.2. je možné přivádět vzduch z ulice do horkého okruhu a odvádět ho také do ulice, t.е. všechny spodní části zařízení nekomunikují s místností, získáte skutečnou klimatizaci, ale musíte pro ni udělat spoustu manipulací.Obecně: zachrání život, ale nemá dostatečný komfort.

Klady: Není tak hlučný, jak jsem si představoval. Doslova nás zachránil v horkých dnech. Nechtěl dát klimatizaci.

Slabiny: Trubička je malá a neustále vypadává. Proto jsem ji položil přímo na okenní parapet „zadkem“ okna. Celkově vzato, za tu cenu je to v pořádku, pokud nemáte možnost/potřebu instalovat správnou klimatizaci. Ale většinou samozřejmě nic))

Nevýhody: Žádný režim vytápění, chybí jasný návod, jak jej instalovat do okna, v nočním režimu není snížena hlučnost, pouze 2 rychlosti ventilátoru, cena.

Komentář: klimatizace není špatná, chladí dobře, hluk je přijatelný. Vývod horkého vzduchu na balkoně (výřez ve dveřích). Hadice nejsou standardní, je obtížné najít ve stejném leroy adaptéry pro výstup ven, musel udělat ze stávajícího. Chladí místnost dobře, ale ne dlouho. Po hodině se teplota opět zvýší, ale pravděpodobně kvůli sluneční straně. Největší překážka. Návod k použití a cena. V den trhu je to výhodná červená cena. 10k, vzhledem k tomu, že rozdělení lze koupit o 9k levnější než jeho

Jak vybrat mobilní klimatizace | Alza Tube

Klady: Stejně jako ostatní, i my jsme byli letos z horka na větvi. Týden jsme trpěli, ale nevydrželi jsme to a objednali si mobilní klimatizaci. Klimatizace funguje dobře a pokoj je mnohem lepší. Nemohu říct, že by to dělalo tak dobře jako split-systém, ale když přejdete z místnosti na chodbu, pochopíte, že v místnosti je to stále příjemné. Ve specifikacích se uvádí, že velikost místnosti pro provoz klimatizace je až 20 m², a to je pravděpodobně její skutečné maximum. Máme místnost o rozloze 18 m² a vzduch se ochladil možná o 5-6 stupňů za 5 hodin provozu. Ne moc, ale výkonnější modely stojí od 60 tisíc, takže v našem případě cena/kvalita odpovídá.

Slabé stránky: Chtělo by to teplotu snížit na inzerovaných 16 stupňů, bohužel v tomto horku tato klimatizace na to nestačí.

Výhody: Relativní mobilita. Ochlazuje vzduch.

Komentář: Vyžaduje odvod horkého vzduchu a přívod vzduchu do místnosti zvenčí. Je to však problém všech mobilních klimatizací obecně.

Výhody:Kompaktnost. snadná přeprava, malé rozměry.Snadná instalace. za hodinu ji můžete sestavit a spustit sami bez specialistů. Je to typ ovládání „zapni a zapomeň“.Žádné problémy s kondenzátem, odpařuje se s proudem horkého vzduchu.

Nevýhody: konkrétně tento model. hluk je na úrovni pracovního fénu na vlasy. Přes den neobtěžuje, ale v noci bez špuntů do uší neusnete.Všechny ostatní nedostatky jsou vlastní všem mobilním klimatizacím.Hlavní věc je, že potrubí pro odvod horkého vzduchu musí být vedeno mimo místnost, takže na to myslete předem.Účinnost mobilní klimatizace je dvakrát nižší než u děleného systému, takže veškerý hluk je v místnosti a ne venku

Komentář:Koupil jsem v tomto obchodě těsně před teplem, cena byla 18500P, po týdnu jsem se rozhodl napsat recenzi a viděl, že cena dramaticky vyskočila, jak se říká zákon trhu.Koupil speciálně na venkovském domě mobilní kondenzátor, hlavním úkolem byla schopnost rychle nainstalovat a spustit sami, ze všech nevýhod tohoto typu kondenzátorů věděl předem, takže nebyly překvapením pro mě. Součástí sady je měchový adaptér od průměru měchu k mezeře v okně a samotná lišta pro zasunutí do okna. Tato lišta je určena pro posuvná okna jako v Anglii nebo Americe, není vhodná pro naše kyvná okna. Proto jsem si vzal kousek org. Koupil jsem jednotku týden před teplem a rozhodl jsem se napsat recenzi. foto). Vzduchovod byl vybudován z normálních kanalizačních trubek, potrubí bylo vybudováno z trubek od záchodové mísy, ale tady jsem to musel trochu omotat páskou. Podíval jsem se na recenze a všiml jsem si, že někteří lidé prostě hodí vlnovec na balkon a zakryjí ho těžkým závěsem, myslím, že tato možnost by také fungovala. Předpoklad 12m2 rychle ochladí po dobu 10 minut při teplotě přes palubu 35 drží stabilně 24 (pod to nebylo možné snížit). Stabilně pracoval týden v režimu 9 v ranním startu a do 9 večer, na noc vypnuto, stejně jako na ulici se již stal chladný a zařízení silně zvuky.V kompletní sadě je dálkové ovládání, to nebylo nutné pro mě, veškeré řízení na horním panelu, v podstatě stanovit teplotu (dal jsem minimálně 16) a začít, no všechny zařízení celý den rahtit.Nepotřeboval jsem ani časovač.Byt je na kolečkách, takže se snadno pohybuje, ale překáží mu vlnovec a pro přepravu váží 25 kg. V příručce se také uvádí, že pokud se nepřepravuje ve vzpřímené poloze, musí stát ve vzpřímené poloze nejméně 2 hodiny.

READ  Jak nainstalovat mobilní klimatizační vlnité potrubí do okna

Led na mřížce

Častým důvodem, proč klimatizace nechladí na začátku a na konci chladného období, je led. Na mřížce venkovní jednotky se hromadí vlhkost. Tvoří se ledová krusta, která brání správnému přenosu tepla.

Chladič (kondenzátor) se nachází na zadní straně venkovní jednotky. Pokud se na něm vytvořila námraza, nepokoušejte se ji odstranit! Pomocí kvalitního stavebního vysoušeče je možné se zbavit ledu. Pokud ji nemáte po ruce, zalijte ji vlažnou vodou. Poté ji důkladně vysušte běžným fénem.

Sníh na spodní straně kondenzátoru venkovní jednotky.

Nadbytek freonu je také škodlivý

Pokud klimatizace přestane chladit vzduch kvůli nedostatku freonu, je nutné nečekat na problémy a zavolat servisního technika, který vzduch dobije? Tento mýtus podporují nepoctiví opraváři, kteří si jednou za čas vezmou peníze za doplnění freonu. Správně nainstalovaná klimatizace totiž s největší pravděpodobností nebude vyžadovat doplňování po celou dobu životnosti, nebo alespoň nebude vyžadovat pravidelné doplňování. Není třeba přidávat freon „pro jistotu“. Příliš mnoho chladiva nezlepší, ale zhorší! Pokud freon neustále uniká, je třeba únik najít a opravit. Při zjišťování úniku používají opraváři detektor úniku, aby zjistili, odkud freon uniká. Při zapnutí ohřívače vydává přerušovaný zvuk, jehož frekvence se zvyšuje, pokud se sonda přiblíží k místu úniku. Takový analyzátor zjistí únik v řádu 10 gramů za rok’elektronické analyzátory plynů nebo mýdlo podezřelé připojení.

Dobíjení škodí. Únik by měl být opraven, nikoli nahrazen freonem.

Příčinu nedostatečného chlazení určí technik

Uvažovali jsme typické případy, kdy klimatizace chladí hůře. Příčin špatného chlazení je ve skutečnosti mnohem více. Například: opotřebovaný kompresor nebo jeho ventily, poškozené měděné trubky, vzduch v okruhu chladiva, porucha elektroniky, zastavení kompresoru v důsledku přetečení vypouštěcího čerpadla Náš údržbář na místě zjistí, co se s vaší klimatizací stalo, a určitě to opraví!

8(925)571-08-42 Zasílání fotografií

Recenze: Mobilní klimatizace Timberk AC TIM 07H P2. Velmi hlučný, není vhodný pro domácnost

Letos v létě jsem měl možnost vyzkoušet podlahovou (mobilní) klimatizaci Timberk 07H P2 v malém jazykovém centru. Pokoje jsou malé a dusné jako v igelitce. v kontejneru. Klimatizace je v letním období v takovém objektu prostě nezbytná, ale zřejmě bylo příliš drahé instalovat split-systém, proto byl zakoupen přenosný model.

Samotná klimatizace je velká jako malá pračka. Pro kancelář, kde kromě několika stolů není potřeba žádný další nábytek, nejsou jeho rozměry zatěžující. A za pokoj v běžném bytě. stále trochu velký.

Trubka pro odvod vzduchu vede oknem ven. Není to hezké. tlusté, zakřivené, vlnité. Průmyslový, to bych ve svém bytě nechtěl. Působí nedokončeně, zkrátka ošklivě.

Ovládací panel s modrým podsvícením. Tento systém ovládání nemohu nazvat intuitivním a s děvčaty jsme se hodně snažily pochopit, jak nastavit správnou teplotu. Ale ani to není žádná raketová věda.

Zde je klimatizace s komínem v okně. Za oknem zabírá hodně místa.

mobilní, klimatizace, timberk, nechladí

Kondicionér se ochlazuje poměrně rychle a docela dobře. Pravda, jak se mi zdálo, je tu určitý rozdíl oproti běžnějšímu split-systému. Proces chlazení mobilní klimatizace se více podobá provozu ventilátoru. A ochlazený vzduch se po vypnutí zařízení ohřívá rychleji.

A všechno by bylo v pořádku, kdyby nebylo příšerného hluku, který tato klimatizace vydává, když pracuje. Hučelo to jako letadlo při startu. Dělám si samozřejmě legraci. je tišší, ale ne každý s tímto hlukem dokáže pracovat. Nemohli jsme se učit cizí jazyk se zapnutou klimatizací. museli jsme zvýšit hlas a hodně napínat uši. Bylo to velmi nepříjemné, protože jsme všichni přišli. mně i mým studentům těsně před vyučováním, v sedm hodin večer, kdy už nebyl prostor k nadechnutí. A 10 minut sedět a poslouchat hukot klimatizace, aniž by začala hodina.

READ  Jak vést potrubí mobilní klimatizace oknem

Obecně bych tuto možnost označil za pochybnou. A zrovna ne pro bydlení nebo pracovnu. Například jako možnost pro průchozí místnost, kde lidé čekají ve frontě.

Co vám nemohu říci o ceně a spotřebě energie. Pro mě největší mínus. je hlučnost a skutečnost, že se špatně chladí. Účinek se projevuje pouze za chodu přístroje, ale je obtížné zůstat v místnosti a věnovat se duševním činnostem nebo komunikovat.

Recenze: Mobilní klimatizace Timberk AC TIM 09H P3. Je to kompaktní a velmi praktická mobilní klimatizace s hromadou funkcí.

Dobrý den, vážení návštěvníci informačního portálu otzovikov! Nyní si na této skromné stránce našeho webu povíme něco o horkém létě, respektive o klimatizaci. Upozorňuji vás na kompaktní a velmi praktickou výkonnou mobilní klimatizaci pro domácí použití Timberk AC TIM 09H P3. Klimatizace je v provozu asi 5 let.

Tento kondicionér má na rozdíl od jiných mobilních kondicionérů praktický plochý tvar a originální design. Kromě toho má klimatizace vynikající mobilní vlastnosti: malé rozměry 300x526x624 mm a hmotnost klimatizace je 25 kg. Jak vidíte, do lodžie se dá snadno „vtěsnat“. V této verzi. je jednoduchý způsob, jak ochladit vzduch v místnosti. Ale můžete také vytvořit zásobovací systém (na rozdíl od rozdělení). Jde o to, že přední šedá tryska a tryska s trubkou jsou odnímatelné a není obtížné je vyměnit. Když tedy zavřeme klimatizaci zvenčí a přivedeme potrubí se studeným vzduchem dovnitř místnosti, snížíme hluk a zajistíme přívod čerstvého chladného vzduchu do místa, které potřebujeme. Nasávání vzduchu probíhá přes vestavěné filtry na levé straně klimatizace.

Snadno se odstraňuje a čistí.

Kondenzace, která vzniká během provozu, se může shromažďovat ve vnitřní vaničce nebo může být odváděna kanálem umístěným na pravé straně monobloku.

Výkon v režimu chlazení (topení). 2,6 kW. Dost na ochlazení malého bytu. Ovládání klimatizace je soustředěno na horní straně.

Mobilní jednotku lze ovládat také dálkovým ovládáním.Provozní režimy: větrání, chlazení, odvlhčování, vytápění.

Maximální hladina hluku. 51 dB. To je u mobilní klimatizace monoblok normální. Je k dispozici také v noční (němé) verzi. Pokud jde o celkový výkon, dal bych pětku. Doporučeno pro dům a zahradu!

Timberk AC TIM 07C P8

Na klimatizaci s vysokým výkonem si majitelé nestěžují, protože svou práci odvádí rychle a kvalitně.

Má výkon 2050 W a nespotřebovává mnoho energie, pracuje v různých režimech. to je první věc, na kterou spotřebitelé poukazují v pozitivních komentářích.

Mezi výhody patří:

Pokud jde o nevýhody, uživatelé uvádějí, že jim chybí možnost ovládat techniku na dálku, stejně jako časovač zapnutí a vypnutí.

Timberk AC TIM 12C P8

Jeden podobný předchozímu kondicionéru se také prodává za poměrně adekvátní cenu, ale nemá špatnou funkčnost.

Vypadá stylově, dobře funguje a vytváří v místnosti příjemné prostředí.

  • nízká hlučnost při provádění funkcí,
  • nízká hmotnost,
  • pohodlná velikost,
  • Vzduch se rychle ohřeje na požadovanou teplotu.

Nevýhody tohoto spotřebiče prostě nejsou přítomny, protože za rozumnou cenu kupující obdrží funkční a efektivní zařízení.

Chladič vzduchu Rovus Arctic

Maximálně kompaktní model pro malé prostory dokáže zpracovat plochu o rozloze přibližně 20 metrů čtverečních.м.

Toto zařízení je jedním z nejlevnějších, a proto se člověk sotva vyrovná s teplem. Je zaměřen spíše na konec jara.

Za hlavní výhodu této techniky lze označit absenci hlasitého hluku při provozu. Lze jej však provozovat až ve třech různých nastaveních rychlosti.

Ballu BPAC-07 CE

Funkční klimatizace s otočnými žaluziemi zajišťuje rovnoměrné ochlazování vzduchu v interiéru.

Vyznačuje se optimální energetickou účinností, minimální hlučností, režimem spánku a snadno dostupným příslušenstvím.

Snadno se také instaluje a volně se pohybuje podle potřeby, což je vlastnost, kterou také často chválí masy.

Samostatně stojí za zmínku automatické vypnutí zařízení, které se spustí, když je nádrž plná kondenzátu. zde se navíc rozsvítí červené světlo, které signalizuje čas vypouštěcích prací.

Nevýhodou je absence modulu Wi-Fi, ačkoli toto zařízení jej nepotřebuje.

CHIGO CP23C

Kompaktní a výkonný kondicionér důstojně doplňuje seznam lídrů.

Je vybaven pohodlnými kolečky, takže konstrukci není obtížné přemisťovat po místnosti. Navíc se lidem líbí důmyslný design a displej na vnitřní jednotce.

Při chodu spotřebiče neslyšíte žádný zbytečný hluk, takže jej můžete bez obav používat i v noci.

Obecně lze říci, že náklady na tuto techniku plně odpovídají jejím možnostem, takže záporné body se zde budou hledat jen obtížně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS