Mohu citrony zmrazit v mrazáku?

lze uchovávat citrony v mrazáku?

Zmrazení změní vzhled ovoce a jeho chuť. Pokud jde o prospěšné vlastnosti, některé z nich mizí, ale hlavní množství zůstává. Kyselina askorbová zmizí, když ji zmrazíte. Citrony však kromě vitaminu C obsahují i další minerální látky.

Citrony namočte na 10 minut do studené vody, aby rozmrzly. Celé ovoce po rozmrazení zpravidla změkne, takže se špatně krájí. Citrony si v mrazáku zachovají svou dobrou chuť po dobu tří až čtyř měsíců.

Složení a kalorie

Citron je velmi bohatý na různé stopové prvky, které jsou pro lidský organismus prospěšné. Bez ohledu na to, v jaké formě jsou použity. Někdo rád jí plátky citronu jen tak, někdo si je přidává do čaje a někdo je používá jako zálivku na salát. Limonáda ze zmrazených plátků citronu je velmi chutná. Kalorická hodnota není příliš vysoká. asi 29 kcal na 100 gramů. Energetická hodnota citronové šťávy je 16,1 kcal na 100 gramů. Pokud vypočtete kalorickou hodnotu citronu, ukáže se to asi takto: hmotnost průměrného ovoce je 120-130 g, takže je to asi 35-37 kcal. Díky svým přírodním vlastnostem lze citrony používat také jako doplněk stravy pro zrychlení metabolismu.

Nyní, když jsme pochopili kalorie, podívejme se blíže na složení. Pověstných 100 gramů ovoce má tedy ve svém složení:

 • draslík (163 mg);
 • vitamin C (40 mg);;
 • vápník (40 mg);
 • fosfor (23 mg);
 • hořčík (12 mg);
 • síra (10 mg).
 • Další na řadě:
 • hliník (0,446 mg);
 • Zinek (0,126 mg);
 • měď (0,24 mg);
 • Lithium (0,11 mg).

Citron obsahuje také malé množství boru, jódu, rubidia, vitaminu A, thiaminu a dalších látek. Nesmíme zapomenout na polynenasycené kyseliny Omega-3, Omega-6.

Toto je popis složení čerstvého ovoce. Mražené ovoce si však tyto vlastnosti zcela zachovává, takže o jeho užitečnosti nemůže být pochyb.

READ  Mohu parku prát v pračce?

Výběr a příprava citrusů

Většina lidí dává přednost citronům s tenkou slupkou. Ovoce se silnější slupkou se však nejlépe zmrazuje vcelku. Vhodné jsou všechny druhy a velikosti. Vybírejte celé, hladké citrusové plody s mírně lesklým povrchem bez tmavých skvrn. Mrazivý povlak je známkou nezralosti. Na horní straně nesmí být žádný umělý povlak.

Kontrola stupně zralosti. kliknutí. Zelený citron se nevymačká. Nezralé citrony jsou na dotek měkké. Dobré citrusové plody jsou lehce pružné. Na svou velikost je těžký, má hustou dužinu a vnitřní blány se lepí k sobě. Při krájení z plátků vytéká šťáva.

 • Opláchněte je pod kohoutkem mýdlem na praní nebo jiným čisticím prostředkem.
 • Opláchněte ji horkou vodou, abyste odstranili chemikálie z vaření a voskové usazeniny.
 • Poté je nakrájejte na plátky, odstraňte jadérka.
 • Nebo loupání, drcení. Záleží na zvoleném způsobu zmrazení.
 • Nebo se kůra předem odstraní. To lze provést pomocí škrabky na zeleninu nebo běžného struhadla.
mohu, citrony, zmrazit, mrazáku

Někteří pěstitelé používají k přípravě raději jablečný ocet. Citrusové plody do ní na několik minut ponořte. Metoda, která zaujme svou jednoduchostí a šetrností k životnímu prostředí.

Metody zmrazování

Existují tři hlavní způsoby zmrazování citronů: klíny, klínky a šťáva. Každá z nich má své vlastní vlastnosti a technologie.

Peel

Před zmrazením citronů doma v chladničce ve formě hoblin byste je měli důkladně umýt a osušit ručníkem. Před strouháním ji dejte na pět hodin do mrazáku.

Pokud to uděláte dostatečně rychle, nestihne se rozpustit a nebude se lepit, ale zůstane drobivé. Připravenou citronovou kůru lze skladovat v plastových nádobách.

Kůra se dá využít v mnoha směrech, hodí se téměř ke všem druhům pečení, lze ji použít ke zdobení dortů nebo přimíchat do krémů či moučníků. Některé hospodyňky ji používají jako koření do salátů a masových pokrmů.

Citronová šťáva

Metoda výroby mražené šťávy z citrusových plodů je velmi jednoduchá a zvládne ji i úplný začátečník.

 • Předem omyté citrony příčně rozkrojte.
 • Vymačkejte šťávu pomocí odšťavňovače.
 • Šťávu nalijte do formiček na led.
 • Vložte do mrazáku.
READ  Čerpadlo v plynovém kotli se nevypíná

Заготовки из лимона ��С ними вы будете готовить быстро, просто и вкусно!��Полезно, удобно и быстро!��

Pokud chcete méně koncentrovanou citronovou šťávu, zřeďte ji před zmrazením trochou čisté převařené (ne horké) vody. Citronový led je ideální do alkoholických koktejlů a čajů. nápoji dodá nejen výraznou chuť a vůni, ale také ho ochladí. Citronovou šťávu můžete použít také k přípravě pudinku a ovocného tvarohu.

Plátky

Zmrazte citrony na zimu. to je nejběžnější způsob jejich podávání. Postupujte podle malého návodu.

 • Citrusové plody omyjte.
 • Nakrájejte na libovolně velké plátky.
 • Položte je na plochý tác.
 • Dejte na několik hodin do mrazáku.
 • Přeneste je do nádoby s víkem.
 • Vraťte do mrazničky.

Pokud postupujete přesně podle návodu, plátky citronu se neslepí a stanou se dekorací stolu dostupnou kdykoli během roku. Použijte je jako zálivku do nápojů, jako přílohu k cukrářským výrobkům nebo jiným pokrmům.

Jakýkoli z těchto způsobů zmrazení citronů pomůže zachovat jejich živiny, takže mají stejné zdravotní účinky jako čerstvé.

Mohu citrusy uchovávat v mrazničce??

Citron lze zmrazit. Zmrazení je jedním z nejúčinnějších způsobů, jak zachovat maximální množství živin. Čerstvý citron a mražený citron však nejsou totéž.

Kyselina askorbová zmizí po zmrazení. Citrony však kromě vitaminu C obsahují mnoho dalších zdraví prospěšných látek a stopových prvků. Toto:

Při zmrazení zůstává ve výrobku.

V citronu zůstávají také bioflavonoidy, které obsahují plody:

mohu, citrony, zmrazit, mrazáku

Nízké teploty na ně nemají vliv.

Mražený citron pro prevenci rakoviny

V poslední době se na internetu hodně mluví o tom, že citrony jsou schopné bojovat proti rakovině. Účinné látky obsažené v kůře ničí abnormální buňky a zabraňují vzniku rakoviny. Účinnost citronů v boji proti rakovině však nebyla prokázána. Tajemství úspěchu spočívá ve dvou důležitých vlastnostech. posílení imunitního systému a odstranění toxinů.

Rakovina je nebezpečné onemocnění, u kterého žádný lékař nemůže poskytnout přesnou prognózu. Konečný výsledek závisí na tom, jak silný je imunitní systém. Citron je jedním z hlavních dodavatelů kyseliny askorbové, která se podílí na složitých procesech a posiluje obranné funkce organismu.

Citron zároveň odstraňuje z těla toxiny, detergenty a škodliviny, čímž zlepšuje celkovou pohodu organismu. Zmrazené citrony a jejich kůra působí proti rakovině prsu, prostaty a tlustého střeva. Jako preventivní opatření byste měli pravidelně jíst pokrmy s oloupaným ovocem nebo občas jíst mražené ovoce. Maximální dávka za týden jsou 2 plody o hmotnosti 75 g každý.

READ  Po zapnutí chladicího ventilátoru začne vibrovat

Jak uchovávat solené citrony

Je vynikající k masovým pokrmům a omáčkám nebo jako samostatný předkrm s tequilou a dalšími destiláty. Postup přípravy krok za krokem:

Rady od. Kromě bobkového listu můžete použít také hřebíček, chilli papričku, zrnka pepře nebo skořici.

Člověk by se divil, proč bychom měli citrony rolovat, když se v mnoha regionech prodávají i v zimě? To si však myslí jen ti, kteří nikdy neochutnali lahodnou, voňavou chuť citrusů. Vyzkoušejte ji a přesvědčte se, že zimní večery jsou díky ní obzvlášť útulné.

Jak dlouho lze uchovávat citronový tvaroh

Citrusový krém s hustou strukturou byl vytvořen v podobě pudinku. Je tak rozšířená, že je cenově dostupná a snadno se připravuje. Citronový tvaroh neobsahuje mouku ani mléko a na rozdíl od svého pudinkového protějšku má méně sladkou chuť.

Odstraňte slupku, vymačkejte šťávu a dužinu smíchejte s cukrem, máslem, vejci a dalšími přísadami. Vložíme ji na 15 minut do parní lázně., což pomáhá zabránit shlukování bílkovin a tvorbě hrudek ve směsi. Po vychladnutí se krém přelije do skleněné nádoby, přikryje potravinovou fólií a uloží do chladničky.

Zahuštěný tvaroh se zředí šlehačkou. Dezert skladujte v chladničce až 2 týdny. Teplota by neměla klesnout pod 6 stupňů Celsia.

Citrony nevydrží v lednici čerstvé déle než 2-3 měsíce. Pro delší skladování je vhodné zavařovat na zimu. Zmrazení citrusových plodů je možné, ale ztratí se tím část chuti a živin. Volba způsobu konzervace závisí na tom, jak bude ovoce v budoucnu využito.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS