Mohu dát faerie do myčky?

Co se stane, když do myčky nasypete vílu??

Vzhledem k hospodářské krizi chtějí naši lidé ušetřit trochu peněz. Ano, byla by to konstruktivní úspora, ale někdy se občan ve snaze ušetřit pár centů v peněžence navíc vrhá do obludného plýtvání, a to vše kvůli nedostatku informací. Na internetu už nějakou dobu koluje fáma, že do myčky můžete místo speciálního mycího prostředku přidat prostředek na ruční mytí nádobí Fairy. Láká nás to vyzkoušet. A skutečně, pojďme se přesvědčit, zda je možné dát vílu do myčky.

Zbytky mycího prostředku se v průběhu času často usazují uvnitř. Měla by se pravidelně vyřazovat. Můžete ji zkusit jemně seškrábnout plastovým nožem nebo lžičkou. Nebo na něj položte papírovou utěrku a navlhčete ji vodou. Chvíli počkejte, aby se tekutina vsákla a změkčila bublající prášek.

Po odstranění většiny pracího prostředku propláchněte přihrádku horkou vodou, dokud nebude čistá. Můžete také zkusit spustit myčku bez mycího prostředku vypnutím cyklu sušení.

Kdy není náhrada přípustná

Víte, co dělat, když omylem dáte do myčky místo speciálního mycího prostředku normální mycí prostředek?? Operaci okamžitě zrušte, jinak nastanou problémy.

To by způsobilo hromadění velkého množství pěny, která by pravděpodobně přetekla přes pánev a unikla, zničila kuchyňský nábytek a způsobila korozi podvozku stroje. Dokonce i myčky nádobí z nerezové oceli mají ocelové a hliníkové části podvozku, které mohou začít korodovat, pokud se namočí.

I malé množství zbytků mycího prostředku v těžko přístupných nebo nepřístupných částech myčky bude nadále pěnit.

Značku vlastní společnost ProcterGamble, největší americký výrobce spotřebního zboží. Společnost vlastní řadu značek, jejichž sortiment zahrnuje různé výrobky:

 • chemikálie pro domácnost;
 • dámské hygienické výrobky;
 • dětské pleny;
 • kosmetické výrobky;
 • koření;
 • výrobky pro péči o ústní dutinu;
 • produkty na holení.

Společnost ProcterGamble vlastní také několik značek domácích spotřebičů. Základy systému řízení značky se připisují této nadnárodní společnosti, která svou cestu zahájila v roce 1837.

Zástupci korporace se nacházejí v 70 zemích světa a výrobky jsou prezentovány na trhu 180 států. Ruská pobočka byla otevřena v roce 1991. Na území jsou v provozu dva závody společnosti ProcterGamble.

Výborně osvědčené tablety Fairy pro myčky nádobí jsou vyráběny v ruských a evropských závodech podle jednotného standardu. Vysoká kvalita a úsporná spotřeba pomáhají udržet výrobek na špičce světového trhu.

Zajímavé je, že tento výrobek se ve Švédsku prodává pod značkou YES a v USA pod značkou Dawn. V ostatních zemích se výrobek nazývá Fairy.

Poškození těla

Chemický původ těchto přípravků dává možnost vzniku alergických reakcí různého typu. od lehké kopřivky až po závažný edém a anafylaktický šok. U dětí a osob s přecitlivělostí je riziko takového vývoje mnohem vyšší, což znamená, že je nutné nádobí důkladně oplachovat nebo nepoužívat tyto mycí prostředky pro domácnost, aby nedošlo k vyvolání zpětné reakce organismu.

READ  Do myčky nepřitéká voda

Opět platí, že oplachovací prostředek musí být nasypán do přihrádky na oplachovací prostředek v myčce, protože program již určuje, kdy jej vložit. Míchání ingrediencí, jak mnozí lidé rádi dělají, nezlepšuje účinnost mytí nádobí.

faerie, myčky

Jak používat přípravek Fairy v myčce nádobí?

Je nebezpečné nalévat Fairy?

Z ekonomického hlediska je tato perspektiva více než lákavá. Lahvička Fae na ruční mytí nádobí stojí méně než kapsle Fae na mytí nádobí v myčce. Navíc podle reklamy stačí jen pár kapek čisticího prostředku na umytí celé hory nádobí. Spojit tyto dvě skutečnosti dohromady není těžké, a tady je myšlenka, že přidáním několika kapek Faerie do myčky nádobí se všechno špinavé nádobí dokonale umyje a zároveň je možné ušetřit spoustu peněz. Nedělejme žádné předběžné závěry, ale ověřme si to v praxi.

Zážitek zahrnoval dva řemeslníky z našeho servisního střediska, myčku Bosch SMS24AW01R, láhev Faerie, dvě desítky uměle zašpiněného nádobí. Cílem experimentu je vyzkoušet, zda myčka nádobí umyje nádobí s několika kapkami tohoto mycího prostředku a nepoškodí zařízení.

 • Do zásobníku na prášek bylo přidáno několik kapek Fae. Aby se zabránilo úniku mycího prostředku, mistři myčky jej rozetřeli po celém vnitřním prostoru.
 • Byl spuštěn běžný mycí program.
 • Na konci programu byly misky vyjmuty a připraveny k testování.

Jaký byl výsledek? Talíře jsou dost opláchnuté. Nečistoty jsou odstraněny pouze částečně. Myčka nádobí by také myla bez jakéhokoli mycího prostředku. Pár kapek vody by samozřejmě nestačilo na umytí nádobí v myčce. Prací prostředek se velmi dobře rozpouštěl, o čemž svědčí nezabarvená nádoba s práškem, na které zůstaly jen nepatrné stopy pěny.

Nemá tedy smysl používat myčku Feiry, protože ta nádobí v myčce vůbec neumývá? Nedělejme ukvapené závěry a pokračujme ve zkušenostech. Rozhodli jsme se zopakovat tuto zkušenost a místo několika kapek Feiry jsme přidali plnou polévkovou lžíci tohoto nástroje. Co nakonec prozradilo zvýšené dávkování produktu?

Dvířka myčky jsou po 35 minutách mytí napěněná. Mytí muselo být zastaveno, protože hrozilo nebezpečí, že řídicí modul bude postříkán pěnou. Bez slávy tedy naše zkušenost skončila. Ukázalo se, že pokud do myčky nenalijete dostatečné množství Fae, nádobí zůstane špinavé, a pokud ho nalijete příliš mnoho, může nadměrné pěnění „zničit“ elektroniku myčky. Závěr.

Oprava řídicího modulu může stát polovinu ceny zcela nové myčky.

Problém 1. Nádobí je špatně umyté a zanechává šmouhy, nečistoty, usazeniny, bílý film nebo lepkavé zbytky

Pokud nádobí po umytí vypadá špatně, neznamená to, že je třeba myčku opravit.

 • stroj není přetížen;
 • nádobí a příbory jsou správně vloženy. nebrání otáčení trysek a neblokují dávkovač (dávkovač mycího prostředku);
 • Voda se přivádí neznečištěná;
 • Prací prostředek se nezkazil.

Pokud jste přesvědčeni, že se nejedná o problém, zde je uvedeno, co můžeme udělat bez pomoci:

CLEANING up the MESS �� | the REAL reason why we stay in MONTENEGRO

Co se děje s produktem Fairy v myčce nádobí

 • Pokud na nádobí zůstávají skvrny a bílé šmouhy, je vhodné se tabletám typu „vše v jednom“ vyhnout, protože nezaručují dokonalé výsledky, zejména pokud je voda z kohoutku velmi tvrdá.
 • Nedokonalý „vzhled“ nádobí po umytí může být známkou toho, že pro normální proces není dostatek oplachovacího prostředku nebo soli.
 • Pokud je množství oplachovacího prostředku příliš vysoké, nádobí se zablátí. Dodatečné množství oplachovacího prostředku vede k enormnímu množství pěny, které může být potlačeno práškem. Nebo je třeba seřídit dávkovač. Znovu spusťte myčku, ale s co nejmenším množstvím oplachovacího prostředku a po co nejkratší dobu.
 • Trysky rotačního šlehače se mohou ucpat. vyčistěte je pod tekoucí vodou.
 • Možná jste si vybrali špatný program, proto zvolte bohatší.
 • Černé skvrny na nádobí mohou vzniknout v důsledku pobytu v blízkosti hliníku při mytí nádobí. Skvrny lze snadno odstranit ručně pomocí brusného prostředku.
 • Hnědý nebo žlutý povlak z usazenin železa ve vodovodní vodě. V tomto případě je třeba použít vhodný filtr. To by měl provést instalatér.
READ  Jak čistit skleněné nádobí

Jak správně šetřit prací prostředky??

Určitě už je vám jasné, co se stane, když v myčce použijete běžný mycí prostředek na nádobí Přesto chcete šetřit. Podívejme se, jak to můžete udělat, aniž byste poškodili výkon myčky nebo poškodili čisticí prostředek.

 • Snížení množství speciálního mycího prostředku do myčky nádobí na polovinu. Pokud se jedná o prášek, použijte patnáct gramů místo třiceti. Pokud jsou to pilulky, klidně je rozkrojte na polovinu. Plná myčka nádobí je potřeba pouze tehdy, když je myčka plná velmi špinavého nádobí.
 • Jednou denně umyjte nádobí. Z dlouhodobého hlediska tak ušetříte jen velmi málo. Ušetříte také trochu peněz za vodu a energii.
 • Pokud je čas na výměnu měřiče, pořiďte si dělený měřič. Elektřina je v noci levnější, což znamená, že provozem stroje v noci můžete ušetřit trochu peněz.

Nemusíte zůstávat vzhůru dlouho do noci nebo vstávat, abyste přes noc spustili myčku. Stačí odložený start. Myčka se aktivuje sama, kdykoli je to potřeba.

Jaké tablety koupit do myčky nádobí?

Pěna, kterou vytvoří dvě nebo tři kapky, nejenže dokonale opláchne nádobí, ale také zbaví prádlo mastnoty. Věděli jste, že když dáte do myčky trochu mycího prostředku, zbavíte se všech mastných skvrn?

Několik slov o výrobci fae

Fairy je jednou z ochranných známek světoznámé americké společnosti Procter Gamble. V Rusku má tato společnost zastoupení od roku 1991, dnes zde sídlí hlavní kancelář a celkem jsou v zemi 4 a 3 továrny.

Výrobky pod značkou Fairy, přítomné na domácím trhu, převážně vyrobené v Rusku. Tablety do myčky nádobí však můžete najít i v Belgii, Finsku a Polsku. Složení přípravků žádného z výrobců se prakticky neliší. Podívejme se blíže na to, co jsou tablety zač a jaké jsou jejich funkce.

Popis tablet Fairy powerdrops

Tento produkt se nepodobá tabletám, ale malým polštářkům. Výrobce tvrdí, že tento univerzální nástroj umyje nádobí kvalitně a hlavně šetrně a nezanechá na něm žádné šmouhy. Skleněné nádobí bude zářit. Každá z těchto tablet Fae má potah rozpustný ve vodě. Kromě mycích prostředků obsahuje také látky, které změkčují vodu a chrání myčku.

Tyto tablety finské výroby jsou vhodné pro všechny typy strojů. Není pravděpodobné, že bude k dispozici v obchodě, ale je docela reálné si ho objednat. K dispozici je verze Fairy powerdrops s citronem. K dispozici v měkkých baleních různých velikostí.

READ  Jak správně vložit nádobí do myčky nádobí

Popis produktu Fairy All in 1 tablety

Tento výrobek má stejně jako předchozí tvar kapsle, naplněné práškem, zeleným a modrým gelem. Výrobce uvádí, že tyto kapsle:

 • Krásně umyjte nádobí;
 • Účinně odstraňuje mastnotu;
 • odstraňuje odolné nečistoty;
 • Dodává nádobí lesk;
 • funguje v horké i mírně teplé vodě;
 • se poměrně rychle rozpustí;
 • se samy rozpouštějí a není třeba je otevírat;
 • jsou šetrné ke skleněnému a stříbrnému nádobí;
 • Bojujte proti vodnímu kameni;
 • Působí jako sůl a speciální oplachovací prostředek.

V návodu k použití je uvedeno, že tablety je třeba vložit do myčky nádobí. Pokud je tableta velká a nevejde se do přihrádky, lze ji vložit do koše na příbory, aniž by bylo nutné zvolit program předmytí.

Důležité! Tyto tablety lze použít, pokud je tvrdost vody nižší než 21 dH.

I když se rozsvítí indikátory soli nebo oplachovacího prostředku, tyto tablety svou práci účinně odvedou. Nedoporučuje se však používat na starožitné nebo porcelánové nádobí nebo na nádobí z křišťálu. Při mytí příborů dbejte na to, aby se nedostaly do kontaktu s nerezovou ocelí. Při skladování tablet je nevystavujte přímému slunečnímu záření, navíc by neměly být skladovány nad 35 °C

Kapsle Fairy All in 1 se dodávají v měkkých, vodotěsných baleních po jednom kusu:

 • 26 kusů, ;
 • 39 kusů, ;
 • 52 kusů, ;
 • 65 jednotek. střední

Popis tablet Fairy Platinum

tyto kapsle obsahují gel a prášek, které zabraňují usazování vodního kamene v nádobí. Kromě mytí nádobí dobře čistí i myčku. Sklo a ocel se díky těmto kapslím nezakalují a zabraňují korozi. Tablety Fairy Platinum mají rozpustný potah a rychle se rozpouštějí ve vodě.

faerie, myčky
 • asi 30 % fosforečnanů;
 • až 15 % povrchově aktivních látek;
 • bělidlo;
 • fosfonáty;
 • enzymy, které mají pozitivní vliv na tuk;
 • příchutě;
 • limonen a linalool.

Platinová řada Fae se dodává v různých baleních po 20, 30, 40, 50 a 70 kusech. K dispozici s citronovou příchutí i bez ní.

To je zajímavé: Jak doma odvápnit ohřívač vody

Z čeho se vyrábějí domácí náhražky do myčky nádobí??

Klíčovými složkami jsou povrchově aktivní látky, které snadno rozkládají tuk. Všechny ostatní složky jsou určeny k zesílení rozkladného účinku, proti pěnění, ochucení, rovnoměrnému rozpouštění a konzervaci. Mohou obsahovat kyseliny, bělidla, antikorozní křemičitan sodný, zjasňovače, enzymy, zahušťovadla a další látky.

Znalost ingrediencí vám umožní připravit si vlastní směs na mytí nádobí. Proč? Je možné upravit procento složek tak, aby bylo co nejškodlivější. Domácí přípravky se připravují na základě:

Proč se oplachovací prostředek z myčky nevypouští?

Voda cirkulující během mycího cyklu je několikrát čištěna přes filtrační systém. Pokud jsou znečištěné, sníží se tlak stříkající vody: v důsledku toho pračka tablety, prášek a oplachovací prostředek zcela nevypláchne.

Za druhé, přítomnost pěny v myčce může být důsledkem mytí nádobí mycím prostředkem (tekutým, gelovým) před jeho vložením do myčky Za páté, velké množství pěny v myčce může vzniknout, když je teplota vody nižší než 40 stupňů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS