Mohu parku prát v pračce?

Jak správně vyprat bundu parka

Parka je docela pohodlná a praktická zároveň. Tato bunda může být zimní s termální podšívkou, hlubokou kapucí a kožešinovou podšívkou. A jarní model, nejkratší model, bez izolace a kožešiny. V závislosti na povětrnostních podmínkách se takové oblečení může velmi rychle ušpinit a zde vyvstává otázka, jak prát parku, aby nedošlo ke zkažení nejen vzhledu, ale i vlastností.

Příprava na mytí sklenic spočívá v určitých manipulacích, které se nesmí zanedbat.

 • Odepněte všechny odnímatelné části zimní nebo jarní bundy, jako je kapuce, kožešina, podšívka, kapsy a límec.
 • Všechny knoflíky a zipy jsou zakryté stahovací šňůrkou ve spodní části. Poté oděv otočte naruby. Tím se zabrání tomu, aby chlupaté části poškrábaly buben pračky a během praní se neodlepily.
 • Poté se bunda sroluje a vloží do pracího pytle. Pokud takový nástroj nemáte po ruce, postačí vám obyčejný povlak na polštář. Tím se výrazně snižuje riziko deformace tkaniny bundy.

Zimní nebo demi-sezónní bundu parka můžete prát v pračce nebo ručně. Volba způsobu praní závisí výhradně na tkanině. Důležitou roli hrají výplň, tkanina a kožešiny, které nelze oddělit.

Než začnete prát, měli byste si pečlivě prohlédnout vnitřní stranu bundy a vyhledat štítek. Výrobce vždy poskytne informace o pokynech k péči o oděv.

Praní podle pokynů

Pokyny pro praní jarních a zimních oděvů jsou založeny na jedné zásadě. Velmi šetrné podmínky a neagresivní čisticí prostředky. Většinu tkanin lze prát na šetrný cyklus s minimálním odstřeďováním a teplotou do 40 °C. Poslední bod je velmi důležitý, protože příliš horká voda kazí syntetické a bavlněné tkaniny, takže jsou nepěkné a nenositelné. Pomůže také sušička prádla, pokud je součástí pračky.

Důležité! Pokud je vaše oblečení označeno umyvadlem a tečkou uprostřed, lze je prát pouze ve studené vodě o teplotě do 30 °C.

Jedná se o obecné pokyny s některými výjimkami:

mohu, parku, prát, pračce
 • Používají se pouze speciální čisticí prostředky, jinak běžné čisticí prostředky zanechávají silné šmouhy;
 • Bílé a světlé bavlněné výrobky lze prát pouze v neagresivních bělicích prostředcích;
 • Barevné tkaniny vyžadují gely a prášky, které neprosvítají;
 • Pokud je výplň syntetická, potřebujete syntetický program a gel nebo prášek vhodný pro tento materiál. Po vyprání péřovou bundu neodstřeďujte ani nesušte v bubnové sušičce.

Výplň peřím je trochu složitější. Nejprve je třeba použít speciální míčky nebo tenisové míčky, které pohybem po bubnu zabraňují odvalování puchů. Za druhé zvolíme šetrné praní na 30 stupňů a po skončení cyklu bundu vyjmeme a ručně vyždímáme. Potřetí cyklus opakujte tak, že do žlábku nalijete gel a vypnete odstřeďování.

Automatická pračka je rychlá a pohodlná

Pro praní svrchního oblečení se doporučují gely nebo kapsle. Ty se beze zbytku rozpouštějí ve vodě, jsou šetrnější a snadněji se z vláken vymývají.

Výrobky by neměly obsahovat barviva a bělidla. Ty první mohou způsobit, že tkanina změní svůj odstín. Ty druhé nejenže odstraní skvrny, ale také změní barvu tkaniny.

Pokud jde o nastavení teploty. Pokud nejsou na štítku uvedena konkrétní čísla, měla by se bunda prát při šetrné teplotě 40 °C. Pro plnění peřím nastavte teplotu na 30 °C.

Vložte bundu do bubnu (nejlépe do speciálního pracího sáčku nebo povlaku na polštář). Doporučujeme také používat speciální míčky (např. PVC) nebo tenisové míčky, které se během pracího cyklu pohybují v bubnu a zabraňují shrnování prachových nebo syntetických vláken.

READ  Jak prát v pračce s kyselinou citronovou

Nespouštějte program odstřeďování a sušení. Nejlépe to uděláte sami, když opatrně vyjmete plášť ze stroje.

Doporučení pro praní zimní bundy v pračce

Před praním parky Alaska v pračce je třeba ji připravit k praní. Za tímto účelem vyjměte všechny předměty z kapes, rozepněte a zapněte všechny knoflíky, otočte bundu naruby a vložte ji do pracího sáčku nebo starého světlého povlaku na polštář. Pokud je tkanina silně znečištěná, vyperte ji před vložením do bubnu v pracím mýdle.

Které produkty je nejlepší používat?

Vyberte vhodný prací prostředek na praní zimní bundy v pračce. Použití běžného pracího prostředku se raději vyhněte, protože. К. Jeho částice se z vláken tkaniny špatně vymývají. Měli byste si vybrat tekutý prací prostředek na bundu. Vaši bundu šetrně vyperou a řádně opláchnou.

Nepoužívejte gel nebo šampon s agresivními bělicími látkami. Ty jsou skvělé na nejodolnější nečistoty, ale mohou mít negativní vliv na stálobarevnost vašeho oblečení. Do bubnu pračky vložte několik tenisových míčků, aby se náplň nerozpadla. Parku perte odděleně od všech ostatních věcí.

Jaký režim praní mám použít??

Výrobce by měl uvést pokyny k praní na štítku výrobce tkaniny. Běžně se parky perou v režimu jemného nebo ručního praní. Maximální teplota vody. 40 °C. Použití příliš horké nebo intenzivní prací vody by mohlo oděv narušit. Doporučuje se bundu několikrát opláchnout. Pouze při 2-3násobném opláchnutí se ze spotřebiče vyplaví všechny částice mycího prostředku.

Umíte odstředit a usušit bundu??

Při praní tohoto typu svrchních oděvů nepoužívejte funkci odstřeďování v pračce, jinak se oděv pokroutí. Přebytečnou vlhkost jednoduše nechte odtéct. Mokré kombinézy nesundávejte ihned po skončení pracího cyklu. Po otevření dvířek pračky nechte prádlo 5-10 minut ve dvířkách, aby voda mohla odtéct do otvorů v bubnu.

mohu, parku, prát, pračce

Jakmile je oděv vlhký, lze jej dát sušit. Při sušení parky je třeba vzít v úvahu následující tipy:

 • Oděvy sušte v sušičce v rovné, dobře narovnané poloze. Aby oděv neplesnivěl a rychle uschnul, je nejlepší jej umístit do sušičky, která díky své konstrukci nebrání volné cirkulaci vzduchu skrze vlákna tkaniny.
 • Během sušení plášť pravidelně protřepávejte a obracejte a náplň jemně roztírejte rukou.
 • Nevystavujte mokrou bundu na přímé sluneční světlo.
 • Nenechávejte bundu schnout v blízkosti topných těles.
 • Nepoužívejte fén ani jiné přístroje k urychlení sušení. Parka by měla schnout přirozeně.

Parku nejlépe usušíte na balkoně nebo venku, pokud je zataženo. To může být v domácnosti příliš časově náročné. Pokud je to možné, doporučujeme parku v létě vyprat. V teplejším počasí vysychá mnohem rychleji a nehrozí, že by zplesnivěl.

Lze bundu prát v pračce??

Pohodlnou zimní bundu je třeba pravidelně prát, nejlépe na konci sezóny. Přečtěte si, zda je možné bundu prát v pračce.

Pokud můžete péřovou bundu prát v pračce, měli byste tak činit s maximální opatrností. Pokud budete dodržovat základní pravidla péče a čištění zimní bundy, budete schopni se zbavit všech skvrn.

mohu, parku, prát, pračce

V tomto článku se dozvíte, jak správně vyprat parku, aniž by došlo k poškození vnějšího materiálu a kvality výplně.

Než si doma vyperete parku, měli byste se na to trochu připravit:

 • Nejprve je třeba zbavit se všech odnímatelných částí, jako jsou kapsy, límec, kapuce atd.;. Rozepnout hlavní zipy a knoflíky.;
 • Před praním péřové bundy doma byste měli zajistit všechny potřebné prvky: zavázat tkaničky, spojit knoflíky, zapnout hlavní zip, uzávěry kapes a knoflíky;
 • Pokud je to možné, je lepší před zahájením praní použít prací sáček ze silného materiálu;
 • Praní zimní bundy ukončete vložením bundy do bubnu naruby a důkladným vyhlazením.

Než začnete prát zimní bundu v pračce, nezapomeňte si přečíst informace na štítku.

Po dokončení přípravné fáze lze zahájit vlastní proces odstraňování. Jaká pravidla je třeba vzít v úvahu při odstraňování nečistot z péřového svrchního oblečení??

READ  Jak prát koberce v pračce

Nejste si jisti, zda lze bundu prát v pračce? Rozhodně ano. Automatické praní navíc usnadňuje následnou péči o péřovou bundu. Abyste toho dosáhli, musíte prát zimní bundu s ohledem na všechny základní věci.

Nejprve tedy proveďte všechny výše uvedené přípravné kroky a vložte plášť do bubnu. Při praní těchto předmětů je nejlepší používat pračku s předním plněním. Pokud má spotřebič jiný model, doporučujeme použít tenisové míčky. Jejich cílem je snížit agresivní dopady.

Tenisové míčky se musí vkládat do bubnu pračky společně s pracím práškem. Musíte používat tenisové míčky?? Ne, svrchní oděvy, jako jsou bundy, můžete prát bez nich, ale riziko poškození výplňového materiálu po hlavním pracím cyklu se výrazně zvyšuje.

Po dokončení všech kroků byste měli přistoupit k hlavnímu procesu. Praní péřové bundy.

 • Jak poprvé vyprat parku v pračce? Nejprve zvolte vhodný prací cyklus. Nejlépe je, když tento postup probíhá ve studené vodě. Na konci prvního cyklu je třeba vyjmout prachové peří z bubnu spotřebiče a ručně ho vyždímat;
 • Dalším krokem je opětovné vyčištění péřové bundy v pračce. Před spuštěním cyklu rozhodněte o režimu praní a nastavené teplotě. Obecně lze tento typ oděvu prát ve vodě ohřáté na 30 °C. Pokud však na štítku výrobku nejsou uvedena žádná omezení, můžete použít režim 45 °C. Při výběru pracího prostředku byste měli zvolit tekutý gelový prostředek vhodný pro oblečení naplněné peřím. Pokud jde o nastavení teploty, je nejlepší zvolit ruční nebo šetrný cyklus, který vylučuje automatické odstřeďování;
 • Po dokončení hlavního procesu je třeba péřovou bundu vyjmout a poslat ji do sušárny.

Před praním parky v pračce doporučujeme vypnout funkci automatického odstřeďování. Nebo zvolte nízkou rychlost odstřeďování, abyste ochránili oděv před deformací.

S procesem praní zimní bundy doma pomocí pračky jsme se tedy seznámili.

Jak prát zimní bundu doma v ruce

Mnoho paní má pochybnosti o použití pračky při čištění zimní bundy. V tomto případě hrozí poškození výrobku, konkrétně uvolnění výplně v hrudkách a poškození vzhledu materiálu.

Abyste tomu předešli, doporučují zkušené hostesky prát zimní bundu doma v ruce. Zda a jak ručně odstraňovat nečistoty z výrobků určených pro puch? Pokud dodržíte všechna pravidla a techniky mytí rukou, poradíte si s jakoukoli nečistotou a udržíte výrobek v bezvadném stavu.

Než si doma ručně vyperete zimní bundu, zvažte tato doporučení, abyste se vyhnuli nežádoucím následkům.

Pokud se rozhodnete vyprat si parku doma v ruce, je třeba rozpustit malé množství prášku ve vodě. Nejlepší je použít přípravek vhodný pro péřové výrobky. K čištění péřové bundy se nedoporučuje používat běžný práškový přípravek. Tím se vyhnete bílým šmouhám a skvrnám.

Za druhé, pokud má oděv pevnou kožešinu, nenechte na ni při praní natéct vodu. V opačném případě se vzhled srsti vážně poškodí.

Pokud jsou na bundě vložky z umělé kožešiny, musí se obvykle rozepnout.

Před odstraněním nečistot z bundy je třeba pokud možno odstranit všechny kožešinové prvky, jako je límec a kapuce.

Za třetí, během celého procesu ručního praní peří v domácích podmínkách je nutné peří načechrat, aby se zabránilo vzniku chmýří a hrudek. Pokud je to možné, sušte péřovou bundu v bubnové sušičce ve vodorovné poloze a nechte vodu odtéct; tento postup provádějte opatrně, aby nedošlo k roztažení a deformaci oděvu.

Každá hospodyňka by měla vědět nejen to, jak vyprat parku v pračce, ale také jak ji správně usušit.

Jak správně sušit zimní bundu

Po vyprání tohoto typu svrchního oblečení je třeba dbát na jeho řádné vysušení.

 • Pokud je to možné, sušte péřovou bundu ve vodorovné poloze, aby voda mohla volně odtékat;
 • Neumisťujte bundu do blízkosti radiátoru nebo jiného topného zařízení;
 • Ideální je sušit peří na balkoně nebo v dobře větrané místnosti;
 • Během sušení nezapomeňte povrch oděvu načechrat, aby se náplň rovnoměrně rozprostřela.
READ  Jak prát boty v pračce Indesit

Pokyny pro správnou péči o výrobky se syntetickou výplní

Důležité! Pořiďte si bundu s odnímatelným kožešinovým lemem pro snadné praní.

Sundejte si pokud možno všechny doplňky: brože, šperky. Pokud nemůžete krásné kování oddělit, můžete je zabalit do obyčejné látky. Nepoškodí se při odstřeďování bubnu a nedeformuje samotný buben pračky.

 • Před praním parky je často nutné předepřít těžko přístupná místa. Vnitřní strana lemu, rukávy s vnitřními manžetami se bez předeprání dobře neperou. Namočte bundu do tekutého pracího prostředku a poté ji vyperte v ruce nebo vydrhněte měkkým kartáčem. Pokud je bunda velmi znečištěná, namočte ji na hodinu do tekutého pracího prostředku.
mohu, parku, prát, pračce

Zapněte všechny zipy a knoflíky na bundě. Proč obrátit bundu naruby, aby nedošlo k deformaci a roztržení látky. Správný postup naleznete na fotografii.

 • Pračka je nastavena na režim „Syntetika: šetrné praní“. Teplotní režim se nastavuje automaticky. A obvykle nepřesahuje 60 stupňů Celsia.

Důležité! Nezapomeňte, že v pracích prostředcích se často používají různé detergentní látky, jejichž aktivita se projeví při teplotě nepřesahující 60 C. Při vyšších teplotách se jednoduše rozpadnou, takže mycí účinek je nulový.

Výrobci vyvinuli mnoho syntetických izolačních bund, které nevyžadují všechny výše uvedené kroky. Bundy mají plastové zipy. Neohrožují celistvost bubnu pračky. Tyto bundy se snadno perou a snášejí odstřeďování. Na topeních velmi rychle vysychají. Žádné deformace izolace nebo tvaru pláště.

 • Jak ochránit parku před mechanickým nárazem v bubnu pračky?? Před praním se vloží do speciálního sáčku na prací bundy.
 • , platí jednoduchá pravidla. Většina bund by se neměla ždímat. Provádí se ručně.

Detergenty se vybírají v kapalné formě. Prací prostředek není rozpustný ve vodě a může poškodit tkaninu. Praní v něm se nedoporučuje.

Lze klimatizační jednotku používat? Musí se používat. Pomáhá udržovat tvar a objem syntetického tepelně izolačního pláště. Zabraňuje elektrizování tkanin bundy po vyprání v pračce.

Po umytí se zhoršuje. Jak se s nimi vypořádat? Oděv znovu opláchněte. Lze ji vyrobit ručně.

Mohu bundu parka prát v pračce?

Zimní bundu můžete prát doma v pračce, pokud dodržíte pravidla. Je důležité zvolit správný režim, teplotu a otáčky bubnu.

V závislosti na tom, zda se jedná o podzimní nebo zimní oblečení, je třeba dodržovat přísné postupy praní:

 • Odvíjejte kožešinu. Neperte ji v dávkovači, vybledne a znehodnotí se.
 • Další zásadou, která pomůže vyčistit zimní bundu v pračce beze ztrát, je otočit výrobek naruby. Tím se zabrání černání nebo blednutí kovových částí.
 • Oděv můžete vložit do sáčku, aby se nezachytil do vnitřních částí pračky.
 • Knoflíkové dírky a zipy by měly být uzavřené, aby se minimalizovalo riziko vzniku uzlů a výplňových chomáčků.

Přehled bezpečných pracích prostředků

Existují různé účinné přípravky na praní parky. Jedním z kritérií bezpečnosti bundových pracích prostředků je, aby neobsahovaly nebezpečné chemické látky. Přípravky s nízkým obsahem chemických látek jsou méně účinné než ekvivalentní produkty obsahující nepřírodní složky.

Levné prací prostředky a bělidla jsou dva produkty, kterým se vyhněte. Ty mohou zanechat šmouhy, parka může zbělat nebo změnit barvu. Po použití některého z těchto přípravků bundu znovu vyperte. Dobrý nápad je použít specializovaný prací prostředek na svrchní oděvy. Oblíbení výrobci:

Tyto produkty osvěžují bundu a zbavují ji nečistot. Jejich jemné složení nepoškozuje při praní jemnou strukturu syntetických ani přírodních tkanin a nezpůsobuje chemické reakce. Čistící prostředky nemají vliv na vodoodpudivé vlastnosti bund s péřovou výplní.

Parky jsou módní a praktické svrchní oblečení. Snadno se o ně pečuje, ale vyžadují péči. Bundy lze prát doma a čistit v čistírně.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS