Mohu špejle mýt v myčce na nádobí?

Mohu špejle mýt v myčce na nádobí?

Veškeré měděné nádobí by se mělo mýt pouze ručně. v myčce nádobí ztrácí svůj krásný vzhled kvůli drsným mycím prostředkům ve spojení s extrémním teplem vody. Pokud tedy nechcete sytou barvu a lesklý lesk namísto rozbředlého nažloutlého vzhledu, myjte takové věci ve dřezu místo v myčce.

Plastové kontejnery

Většina plastového nádobí a nádob na potraviny má na dně štítky, že je lze mýt v myčce. Ale ne na všech z nich. Pokud máte plastové nádobí, které není takto označeno, lze je mýt pouze ručně. Nezapomeňte, že velmi tenké plasty se mohou při mytí ve velmi horké vodě deformovat. Ne všechny látky používané v některých plastech zůstávají při zahřátí na příliš vysokou teplotu neškodné. Pokud tedy není plastová nádoba označena jako omyvatelná v myčce, považujte to za jasné ne.

Kuchyňské nože

Ano, nože nelze mýt ani v myčce nádobí. Proč? Za prvé, při dlouhodobém kontaktu s horkou vodou mají tendenci se otupovat. Kov se při zahřívání rozpíná a po vyjmutí z myčky a ochlazení se smršťuje, čímž ostří ztrácí svou ostrost. Je tu ještě jeden nepříjemný detail: kvůli nutnosti častého broušení jsou nože náchylné ke zlomení Také při mytí v myčce nádobí se rukojeti nožů vlivem intenzivního tepla horké vody poměrně rychle kazí. mohou se rovnoměrně zlomit, zlomit se najednou, a to i při malé námaze během používání, nebo jednoduše přestanou držet čepel. A pokud má nůž rukojeť ze skutečného dřeva, bude hotový ještě rychleji.

Jak mýt nádobí v myčce. 5 zlatých pravidel

První mechanizovaná myčka nádobí byla prodána v roce 1886. Američanka Josephine Cochraneová si řekla: „Jsem žena, ne myčka nádobí!“(Přesněji: „Když nikdo jiný nevynalezne myčku na nádobí, udělám to sám!“) a vynalezl myčku nádobí.

V 50. letech 20. století byly k dispozici kompaktní myčky nádobí vhodné pro domácí použití. Od té doby je tento spotřebič typickým „obyvatelem“ amerických kuchyní, stejně jako lednička nebo kávovar.

Pro nás však myčky nádobí představovaly luxus, který si dlouho nemohli dovolit. V posledních letech si však stále více lidí uvědomuje jeho výhody (úspora času, kvalitní praní).

V tomto článku se dozvíte, jak správně mýt nádobí v myčce a co dělat, aby vám vydrželo dlouhá léta.

Myčky nádobí mohou být podlahové (volně stojící nebo vestavné) nebo stolní (kompaktní). Podlahové myčky nádobí byly také rozděleny na „úzké“ (šířka 45 cm, 9 až 13 sad nádobí) a „plnohodnotné“ (šířka 60 cm, 7 až 16 sad nádobí).

Souprava je souprava pro jednu osobu (polévková mísa, plochý talíř, podšálek, hrnek, příbor).

Myčky nádobí se liší také provozním režimem, typem náplně, spotřebou vody a energie a dalšími funkcemi.

Bez ohledu na značku myčky však existují obecné zásady pro její používání. Pojďme se seznámit s těmi hlavními.

Pravidlem je správné umístění nádobí uvnitř myčky

Moderní myčky nádobí mají zpravidla 2 koše pro vkládání nádobí. Spodní je vyhrazena pro velké předměty (hrnce, pánve, velké nádobí). Horní část je určena pro hlavní nádobí (talíře, šálky atd.). Lžíce, vidličky, nože a další příbory se obvykle ukládají do speciálního zásobníku, který je součástí stroje nebo se prodává samostatně.

Začněte vkládat ze spodního koše myčky, abyste zajistili optimální umístění nádobí. Velké talíře umístěte na okraj, malé talíře blíže ke středu. Doprostřed dejte podnos na příbory (pokud ho nemáte, dejte vidličky a lžíce doprostřed).

Nádobí nesmí zasahovat do otáčení vahadla. Nepokládejte proto pánve a jiné předměty s dlouhými rukojeťmi ve svislé poloze.

Voda v myčce obvykle teče směrem nahoru, takže duté předměty (šálky, nádobí, mísy) umývejte dnem vzhůru. Nepokládejte je na bok. zůstane na nich voda a mycí prostředek. Položky také neukládejte na sebe.

Nepřetěžujte stroj. A pokud je nádobí velmi špinavé, je lepší ho nevkládat do každé přihrádky koše, ale do každé další přihrádky.

Nejdůležitější je však pamatovat na to, které nádobí je vhodné do myčky a které ne.

Co nemýt v myčce nádobí: staré, prasklé nebo slepené nádobí; dřevěné předměty (prkénka na krájení, nože s dřevěnými rukojeťmi atd.); předměty z rezavé oceli, mědi a cínu; netolerantní nádobí (sklo a plast).

Co nemýt v myčce nádobí: stříbrné a hliníkové předměty (nebo pouze se specifickými mycími prostředky a mycími programy); křišťálové nádobí (nebo pouze se specifickými mycími prostředky a mycími programy); skleněné nádobí (nebo pouze se specifickými mycími prostředky a mycími programy).mytí choulostivého smaltovaného nádobí (nesprávný mycí prostředek a program mytí nádobí mohou způsobit vyblednutí glazury a kreseb).

Na konci mycího cyklu počkejte 10-15 minut, dokud nádobí nevychladne. Pokud nádobí vyndáte najednou, můžete se popálit. Horké pokrmy se také snadněji rozbíjejí.

Nepoužívejte myčku jako pračku. Neperte v něm kuchyňské utěrky, houbičky a další kuchyňské náčiní.

Pravidlo. zvolte správný prací program

Standardní cyklus myčky zahrnuje předmytí (opláchnutí zbytků studenou vodou), mytí (přímo horkou vodou s mycím prostředkem), oplachování (vyplachování mycího prostředku) a sušení.

READ  Opláštění větracího systému na fasádě bytového domu

Mezi další mycí programy myček nádobí patří program intenzivního mytí (velmi vysoký t?. až 75 °C), program pro křehké nádobí (t? 30 až 40 stupňů), rychlé mytí (když potřebujete opláchnout nádobí po tekutém jídle a bezprostředně po jídle) a další.

Zvolený mycí program (čas a teplota) musí odpovídat typu nádobí a míře jeho znečištění.

Myčky nádobí střední a vyšší třídy mají také možnost předmáčení. Je však mnohem snazší a úspornější odstranit zaschlé zbytky nádobí ručně před vložením myčky. Totéž platí pro „připálené“ hrnce a pánve.

Pravidlem je používat správné prací prostředky

Myčky nádobí používají specifické mycí prostředky.

Nepoužívejte běžné gely a prášky na mytí nádobí.

Mycí prostředky do myčky nádobí lze rozdělit na dva hlavní typy. práškové a tabletové mycí prostředky.

Prášky jsou běžnější. V průměru spotřebuje 25-30 gramů na 1 mycí cyklus v myčce.

Tablety jsou považovány za pohodlnější. Dodávají se v jednovrstvých, vícevrstvých a kombinovaných prášcích. Ty jsou považovány za nejpraktičtější, protože kombinují prací prostředek, oplachovací prostředek a regenerační sůl. Pokud je váš model vozidla vybaven těmito čisticími prostředky, nemusíte kupovat tři různé látky.

Spotřeba mycích tablet je přibližně 1 tableta na cyklus.

Používání mycích prostředků v tabletách na šetrné mycí programy se nedoporučuje, protože tableta nemá dostatek času na rozpuštění.

Prostředky na mytí nádobí lze rozdělit na silně a slabě alkalické (obvykle s enzymy). Enzymy jsou biologické enzymatické přísady, které štěpí bílkoviny, tuky a polysacharidy tvořící nečistoty. Enzymové přípravky se obvykle používají k mytí choulostivého nádobí.

Větší nemusí být nutně čistší. Použijte množství pracího prostředku uvedené v návodu k použití.

Pokud to není výslovně uvedeno na obalu, není vhodné mýt choulostivé nebo křehké nádobí.

Kromě mycího prostředku potřebujete k účinnému používání myčky nádobí také oplachovací prostředek vhodný do myčky. Odstraňuje zbytky mycího prostředku, zanechává nádobí lesklé a pomáhá k rychlejšímu schnutí. Spotřeba přibližně 0,5 až 0,7 litru oplachovacího prostředku na 10 až 12 cyklů.

zlatých pravidel pro vyndávání nádobí z myčky

První mechanizovaná myčka nádobí byla prodána v roce 1886. Američanka Josephine Cochraneová si řekla: „Jsem žena, ne myčka nádobí!“ (nebo přesněji: „Když nikdo jiný nevynalezne myčku na nádobí, udělám to sám!“) a vynalezl myčku nádobí.

V 50. letech 20. století byly na trh uvedeny kompaktní myčky nádobí vhodné pro domácí použití. Od té doby je v amerických kuchyních běžným vybavením, které se vyrovná ledničce nebo kávovaru.

Na druhou stranu myčky nádobí byly dlouho cenově nedostupným luxusem. V posledních letech si však stále více lidí uvědomuje její výhody (úspora času, kvalita praní).

V tomto článku se dozvíte, jak správně mýt nádobí v myčce a co dělat, aby vám vydrželo dlouhá léta.

Podlahové myčky nádobí (volně stojící nebo vestavné) a myčky nádobí (kompaktní). Podlahové myčky nádobí se také dělí na „úzké“ (šířka 45 cm, 9 až 13 sad nádobí) a „plné“ (šířka 60 cm, 7 až 16 sad nádobí).

Souprava je souprava pro jednu osobu (polévková mísa, talíř, talířek, hrnek a příbor).

Myčky nádobí se liší také provozním režimem, typem náplně, spotřebou vody a energie a dalšími funkcemi.

Bez ohledu na značku myčky však existují obecná pravidla pro její používání. Podívejme se na ty hlavní.

Základním pravidlem je správné umístění nádobí uvnitř myčky

Moderní myčky nádobí mají obvykle 2 koše, do kterých se nádobí vkládá. Spodní je určena pro větší předměty (hrnce, pánve, velké nádobí). Nahoře. na příbory (talíře, šálky atd.). Lžíce, vidličky, nože a další příbory se obvykle ukládají do speciálního zásobníku, který je součástí stroje nebo se prodává samostatně.

Abyste optimalizovali umístění nádobí uvnitř myčky, vždy začínejte vkládat ze spodního koše. Velké talíře umístěte blíže k okraji, malé talíře blíže ke středu. Položte příborový tác doprostřed (pokud není uprostřed, položte vidličky a lžíce doprostřed).

Nádobí nesmí zasahovat do otáčení vahadla stroje. Nepokládejte pánve a jiné předměty s dlouhými rukojeťmi ve svislé poloze.

Voda v myčce obvykle teče směrem nahoru, proto umístěte duté předměty (hrnky, talíře, šálky) dnem vzhůru. Nepokládejte je na bok: zůstala by po nich voda a mycí prostředek. Nádobí také neukládejte na sebe.

Nepřetěžujte stroj. A pokud je nádobí hodně špinavé, je obecně lepší ho nevkládat do každé přihrádky koše, ale do každé další přihrádky.

Nezapomeňte však, které nádobí lze mýt v myčce nádobí a které v myčce.

Co byste neměli mýt v myčce nádobí: Staré, prasklé nebo slepené nádobí; dřevěné předměty (prkénka na krájení, nože s dřevěnými rukojeťmi atd.); rezavé ocelové, měděné a cínové předměty; netolerantní nádobí (sklo a plast).

Co byste neměli mýt v myčce nádobí stříbrné a hliníkové předměty (nebo pouze se speciálními mycími prostředky a mycími programy); křišťálové sklo (nebo pouze se speciálními mycími prostředky a šetrnými mycími programy).křišťálové nádobí (nebo pouze s použitím specifických mycích prostředků a šetrných mycích cyklů); fajáns (glazura a dekorace mohou vyblednout, pokud se mycí prostředek a mycí program používají nesprávně).

Po skončení mycího cyklu počkejte 10-15 minut, než nádobí vychladne. Nádobí a nádobí by se při okamžitém vyjmutí mohlo opařit. Horké pokrmy se také snadněji rozbíjejí.

Nepoužívejte myčku jako pračku. Neperte v něm kuchyňské utěrky, houbičky a další nádobí.

Pravidlem je zvolit správný prací program

READ  Jak odemknout chladničku haier

Typický cyklus mytí nádobí zahrnuje předmytí (opláchnutí zbytků studenou vodou), mytí (přímé opláchnutí horkou vodou s mycím prostředkem), oplachování (opláchnutí mycího prostředku) a sušení.

K dispozici jsou také programy na mytí nádobí, jako je intenzivní mytí (velmi vysoká t?. do 75 stupňů), program pro choulostivé pokrmy (t? Extra programy (30 až 40 stupňů Celsia), rychlé mytí (když chcete opláchnout nádobí po tekutých potravinách a bezprostředně po jídle) a další.

Zvolený program (doba a teplota mytí) by měl být přizpůsoben typu nádobí a míře jeho znečištění.

Myčky nádobí střední a nejvyšší třídy mají také možnost předmáčení. Je však mnohem snazší a úspornější odstranit zaschlé zbytky nádobí ručně před vložením myčky. Totéž platí pro „připálené“ hrnce a pánve.

Pravidlem je používat správné prací prostředky

Myčky nádobí používají specifické mycí prostředky.

Nepoužívejte běžné gely a mycí prostředky na nádobí.

Mycí prostředky do myčky nádobí lze rozdělit na dva typy. práškové a tabletové mycí prostředky.

Prášky jsou nejběžnější. V průměru je potřeba 25-30 gramů na 1 cyklus mytí v myčce.

Tablety jsou považovány za nejpohodlnější. Mohou být jednovrstvé, vícevrstvé nebo kombinované. Ty jsou nejpraktičtější, protože kombinují prací prostředek, oplachovací prostředek a regenerační sůl. Pokud je vaše vozidlo určeno pro tento typ čisticího prostředku, nemusíte kupovat tři různé výrobky.

Spotřeba tabletových mycích prostředků je přibližně 1 tableta na cyklus.

Používání mycích tablet na šetrné mycí programy se nedoporučuje, protože tableta nemá dostatek času na rozpuštění.

Mycí prostředky na nádobí lze rozdělit na silně a slabě alkalické (obvykle na bázi enzymů). Enzymy jsou biologické enzymové přísady, které rozkládají bílkoviny, tuky a polysacharidy tvořící znečištění. Enzymové přípravky se obvykle používají k mytí choulostivého nádobí.

Větší nemusí být nutně čistší. Použijte množství pracího prostředku uvedené v návodu.

Pokud na obalu nejsou uvedeny žádné konkrétní pokyny, není vhodné s ním mýt křehké nebo stříbrné nádobí.

Kromě mycího prostředku je pro efektivní používání myčky nádobí nezbytný také oplachovací prostředek. Odstraňuje zbytky mycího prostředku, zanechává nádobí lesklé a pomáhá k rychlejšímu schnutí. Spotřeba prostředku na máchání přibližně 0,5-0,7 litru na 10-12 pracích cyklů.

mohu, špejle, myčce, nádobí

Jak to funguje uvnitř myčky Whirlpool? AP Servis slow motion

Omezení týkající se typu materiálu

Nádobí a předměty vyrobené z jiných materiálů by se neměly vkládat do myčky nádobí:

 • Dřevo. Starožitné příbory, lžíce, talíře, špachtle a prkénka na krájení se mohou při kontaktu s horkou vodou zcela zničit. Dřevo nabobtná, a když vyschne, začne praskat a měnit tvar.
 • Plastové. Omezení se vztahují na předměty vyrobené z plastů, které neodolávají vysokým teplotám.
 • Měď, cín, stříbro. V důsledku kontaktu s chemickými látkami mohou změnit barvu, zabarvení a oxidovat.
 • Hliník. Pánve, kastroly, mlýnské talíře a další hliníkové výrobky mohou změnit barvu nebo se na nich vytvořit povlak. Dlouhodobý kontakt s vodou je rovněž nežádoucí.

Litinové nádobí se také nedoporučuje mýt v myčce, protože drsné mycí prostředky odstraňují ochrannou vrstvu a způsobují rezavění.

Provozní doba 30 až 150 minut v myčce nádobí. Je pochopitelné, že po tak dlouhé době ve vlhkém prostředí dřevěné nádobí nasákne velké množství vody a po vysušení se může chovat jinak. bobtnat, praskat

Úplný seznam toho, co je a není povoleno v myčce, najdete zde, kde jsou uvedeny velmi užitečné informace.

Co je ještě lepší prát ručně

Ručně vyráběné křišťálové a fajánsové výrobky lze mýt v myčce nádobí pouze tehdy, pokud jsou označeny speciálním štítkem, který uvádí, že je lze mýt v myčce nádobí. Pokud nejsou na nádobí uvedeny příslušné štítky, může křišťál a fajáns při mytí popraskat, zmatnět a zakalit se. Práškové nebo gelové brusné materiály jsou pro tento materiál škodlivé. Pokud hodláte křišťál mýt automaticky, měli byste použít čisticí prostředek s jemným složením, který neobsahuje abrazivní částice.

Pokud chcete křišťál umýt automaticky, měli byste použít přípravek s jemným složením bez abrazivních částic.

Faure s postříbřenými nebo pozlacenými ozdobami se nesmí mýt ručně. Drahé předměty se musí čistit ručně, aby se zachoval jejich vzhled.

Výrobky Faure s postříbřenými nebo pozlacenými ozdobami se nesmí automaticky mýt.

Termosky a termosky se mohou při mytí v automatické myčce snadno poškodit a ztratit své izolační vlastnosti. Pokud nechcete termosku mýt ručně, měli byste při nákupu hledat značku povolující použití pmmm.

Termosky a termosky se snadno poškodí automatickým mytím a ztrácejí své izolační vlastnosti.

Složitě tvarované předměty, jako jsou rošty, lisy na cibuli, hrnce na mletí apod., se do myčky také nehodí. Spotřebič nedokáže odstranit potraviny, takže je musíte umýt ručně.

Předměty složitých tvarů. rošty, lis na cibuli, mlýnek na maso atd by se neměly umývat v myčce nádobí.

Mísy multifunkčních a tlakových hrnců se musí čistit také ručně. Automatické mytí nádobí poškozuje povrch misek a zhoršuje jejich nepřilnavé vlastnosti.

Mísy z multifunkčních a tlakových hrnců se musí čistit také ručně.

Pravidla pro domácí spotřebiče

Důležitý je především výběr správného čisticího prostředku. K mytí rukou se nesmí používat gely a prášky, protože vytvářejí pěnu, která způsobí vypnutí spotřebiče. Pro tento druh spotřebiče se prodávají speciální prášky a tablety. Druhá možnost je nejlepší, protože tuhá forma prostředku na mytí nádobí má čisticí, oplachovací a dezinfekční vlastnosti. Pro choulostivé předměty používejte přípravky s enzymy schopnými rozpouštět bílkoviny nebo polysacharidy.

READ  Skleněné nádobí s víkem

V dalším kroku je důležité nádobí správně rozdělit, jinak se nebude správně mýt. Nejprve odstraňte veškeré zbytky potravin a poté je kompaktně a hustě vložte do přístroje tak, aby nepřekážely otáčení mechanismu, otevírání dávkovače a volnému průtoku vody.

Tipy pro mytí kuchyňského náčiní v myčce nádobí

 • Choulostivé skleněné nádobí, sklenice apod. umístíte do horní části tak, aby se nedotýkaly stěn.
 • Odolnější nádobí se umisťuje na dno, protože tlak vody je tam vyšší. Nejšpinavější předměty jsou obráceny vzhůru nohama.
 • Příbory se ukládají do speciálního zásobníku. Střídají se vidličky a lžíce a nože se používají ostřím nahoru.
 • U některých modelů lze části posunout tak, aby se do nich vešly vázy nebo podnosy.

Ihned po jídle můžete do spotřebiče vložit všechno špinavé nádobí a zavřít víko. Tím se zabrání vysychání zbývajících částic potravin, které čekají na další várku talířů.

Na další místo vložte prášek nebo tablety a v případě potřeby oplachovací prostředek a sůl. Následně je třeba zvolit vhodný režim; možnosti jsou popsány v návodu k obsluze. Obvykle se používá standardní ekologický nebo úsporný čisticí program. Pokud je nádobí silně znečištěné, je nejlepší zvolit intenzivní myčku, která dokonale čistí. Tento program však spotřebovává velké množství elektřiny a vody. Možnost jemné je určena pro čištění choulostivých předmětů. Pokud máte v myčce smíšené nádobí, je nejlepší zvolit šetrný cyklus.

Po dokončení programu budou všechny položky horké, proto neotvírejte dvířka ihned, ale počkejte 20-30 minut. Aby se zabránilo úniku vody, vyjměte nádobí nejprve ze spodního koše a poté z horního. Po každém spuštění spotřebiče je třeba vyčistit filtry a otřít jejich vnější okraje vlhkou houbou.

Pokud si přečtete návod a budete se řídit doporučeními uvedenými v tomto článku, můžete prodloužit životnost spotřebiče na dlouhou dobu.

Sklenice a sklenice se ukládají do horní přihrádkyNejšpinavější nádobí se ukládá do spodního košeNádobí se ukládá do speciálního zásobníku

Možnosti mytí v myčce nádobí pro různé materiály

Je logické, že začneme tím, jaké nádobí můžete mýt v myčce. Skleněné nádobí, glazované předměty, žáruvzdorný plast a nepozlacené nádobí jsou součástí standardní výbavy.

Samostatnou otázkou je, které pánve lze mýt v myčce nádobí:

Odpověď na otázku, zda můžete litinovou pánev mýt v myčce, je jednoznačná. nemůžete. V ostatních případech, kdy chcete zjistit, zda můžete mýt pánve a další kuchyňské náčiní v myčce, je vhodné se podívat do návodu.

Sklo

Tenké skleněné nádobí by se mělo oplachovat v šetrném cyklu při teplotě do 50 °C. Pokud je nádobí pevné a silné, bude fungovat jakýkoli program. Všechny předměty umístěte 5 cm od sebe, aby se vzájemně nedotýkaly, jinak by mohlo dojít k odštípnutí nádobí.

Faor

Výrobky z tohoto materiálu lze dokonale vyčistit pomocí stroje. Jediná nevýhoda: pokud je nádobí zdobeno zlatem nebo glazurou, zvolte jemný program a vodu o pokojové teplotě.

Plastové

Spotřebič dobře čistí tepelně odolné nádoby, desky a silikonové formy. Pokud jsou lehké, je třeba je udržet na místě, aby se při praní nepohybovaly. Pokud není na obalu uvedeno, že je odolný vůči teplu, umývejte plastové nádoby ručně.

Keramika

Keramické nádobí by se mělo mýt v myčce. skvěle reaguje na horkou vodu, nevznikají na něm praskliny a zachová se dekorace a další ozdoby.

Při určování, zda můžete mýt keramické nádobí, je třeba pamatovat na to, že velké hrnce a pánve je třeba čistit v odděleném prostoru od malých talířů, misek nebo jiného nádobí.

Crystal

křišťálové sklenice a další nádobí z tohoto drahého materiálu lze čistit, ale pouze při teplotách nižších než 50 stupňů Celsia. Pokud jsou výrobky vystaveny působení horké vody, mohou začít tmavnout a nakonec mohou začít praskat. Při mytí křišťálového skla přidejte do pračky 1 lžíci octa, aby se výrobek leskl.

Clay

Hliněné hrnce a pánve nejsou vhodné pro použití v páře, při vibracích nebo vysokých teplotách, protože velmi rychle praskají. Materiál také absorbuje čisticí prostředky, které se obtížně oplachují. Moderní hliněné předměty lze mýt v myčce na nádobí na šetrný cyklus. pokud mají ochrannou vrstvu.

Proces mytí?

Když víte, jak myčka funguje, snáze zjistíte, jaké předměty v ní můžete mýt. Kroky procesu:

 • Zahájení programu. Do mycí nádrže proudí studená nebo teplá voda.
 • Maximální teplota vody 70 °C.
 • Dávkovač dávkuje mycí prostředek ve formě prášku, gelu nebo rozpustné tablety.
 • Voda z nádrže stříká do ostřikovacích ramen, která se otáčejí a myjí předměty.
 • Voda cirkuluje po naprogramovanou dobu.
 • Po dokončení hlavního procesu se špinavá voda vypustí do kanalizace. Do nádrže vstupuje čistá voda. začíná oplachování.
 • Nejnovější automatické myčky nádobí jsou vybaveny šetrnými cykly pro nižší teplotu vody. pro použití s mírně znečištěným nádobím.

Je zřejmé, že tento přístup neumožňuje smýt odolné nečistoty, zatuchlé nebo se sazemi, a to ani po několika hodinách. Špinavou pánev s připáleným gulášem nebo kaší pravděpodobně nebude možné mýt v myčce. musíte pracovat se sítem nebo drátěnkou a používat abrazivní chemikálie.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS