Mohu používat epilátor na podpaží?

Elektrická epilace podpaží: zbavte se nežádoucích chloupků na delší dobu

Ke kánonům našeho věku patří absence nežádoucí vegetace na viditelných částech těla. Podpaží se těší velké pozornosti, protože je často na očích, zejména v teplejších měsících. Pravidelné holení střihu nebo odstraňování chloupků voskovými pásky je dost únavné, protože to není zrovna příjemný zážitek a výsledky jsou frustrující a krátkodobé. Elektroepilace podpaží pomáhá tyto problémy řešit. Proto patří k nejoblíbenějším procedurám v kosmetických salonech. Díky tomuto ošetření může být pokožka podpaží hladká po mnoho let.

Elektroepilace je založena na působení elektrického proudu na folikuly, který způsobí jejich rozpad a lze je bez problémů odstranit. Specialista ošetřuje každou vlasovou cibulku zvlášť, přivede k jejímu základu elektrodu, která propouští vysokofrekvenční proud. Pod vlivem elektřiny dochází k destrukci folikulů. Ztrácejí schopnost vytvářet vlasovou tkáň. Během tohoto procesu je důležité nepoškodit tkáň přiléhající k vlasovým folikulům.

Na rozdíl od jiných hardwarových metod odstraňování nežádoucích chloupků v podpaží přináší elektroepilace výsledky okamžitě, nikoli až deset dní po jejím provedení.

Jak správně používat epilátor, aby nebolel

Neexistuje způsob, jak přístroj používat bez nepříjemných pocitů, ale existují způsoby, jak bolestivost snížit. Během epilace se doporučuje

 • Při epilaci se doporučuje:. Před epilací tělo důkladně napařit. Pokud se póry dobře otevřou, chloupky se spolu s kořínky snáze vytáhnou;
 • Před epilací si jemně poklepejte nohy nebo ruce, abyste stimulovali krevní oběh a připravili pokožku na odstranění;
 • Používejte masážní kleště. Mechanické působení také zlepšuje krevní oběh a snižuje bolest;
 • Aplikujte speciální lidokainový gel s chladivými a anestetickými účinky.

Před epilací je vhodné vytrhnout několik chloupků pinzetou. To vám pomůže zvyknout si na nepohodlí, takže ho při používání přístroje nebudete tolik pociťovat.

Pozor! Doporučujeme začít s epilací celého těla, nejprve na nejcitlivějších místech.

Příprava na epilaci

Než začnete s epilací, ujistěte se, že jste již provedli všechny přípravy. Skládá se z několika kroků:

 • Pečlivě si prohlédněte oblast, kterou chcete odstranit, a ujistěte se, že se vám epilátor používá opravdu pohodlně. Voskování funguje pouze na čisté, zdravé pokožce; nepoužívejte, pokud máte bradavice, vystouplé žilky nebo pavoučí žilky.
 • Pokud jsou vlasy příliš krátké, je lepší zákrok odložit, dokud nedorostou na 3-4 mm. V opačném případě epilátor přeskakuje jednotlivé štětinky a budete ho muset použít několikrát na stejnou oblast.
 • Příliš dlouhé vlasy je vhodné zastřihnout pomocí strunové sekačky. Čím více strniště si necháte narůst, tím více vás bude bolet jeho odstranění. Epilátory také často jen narazí na dlouhé chloupky, aniž by je vytrhly u kořene.
 • Hodinu před ošetřením si dejte vanu nebo horkou sprchu, potřete si tělo lufou a použijte peeling. Póry se rozšíří, což usnadní odstraňování chloupků.
READ  Lze klimatizaci naplnit na cestách?

Před ošetřením můžete použít dětský pudr, aby přístroj lépe vytáhl štětiny. Chloupky jsou díky nim o něco silnější a zařízení se lépe drží.

Před použitím epilátoru na podpaží nebo bikiny otřete pokožku antiseptickým nebo alkoholovým roztokem

Jak poprvé použít epilátor

Chcete-li jej poprvé úspěšně použít, musíte se řídit těmito standardními pokyny k epilátoru. Krátce před epilací si dejte horkou sprchu, abyste se zapařili, a pokud jsou chloupky příliš dlouhé, zastřihněte je na 3-4 mm.

První epilaci je nejlepší provádět, když nepotřebujete jít ven na nějakou akci. Pokud se ukáže, že zařízení způsobuje podráždění, zarudnutí a svědění, vedlejší účinky alespoň nenaruší důležité plány.

Většina epilátorů podporuje 2 až 3 rychlosti. Poprvé doporučujeme použít nejpomalejší režim. Trvá to déle, ale je to méně nepříjemné a nezanechává to žádné chloupky. Běh na maximální rychlost již po 5 až 7 použitích.

Jak správně epilovat podpaží epilátorem

Pro správné použití epilátoru podpaží doporučujeme následující standardní techniku. Věnujte pozornost přecitlivělosti své pokožky.

Ke zmírnění bolestivosti lze na pokožku aplikovat chladivou mast nebo rychlé potření obyčejnou kostkou ledu. Nejvýrazněji narostlé chloupky se nejprve zastřihnou nůžkami tak, aby všechny chloupky byly přibližně stejně dlouhé. Protahování pokožky pomáhá snižovat bolestivost.

Poradenství! Pokud je epilace podpaží příliš nepříjemná, můžete si je oholit speciálním hrotem.

používat, epilátor, podpaží

Správný způsob holení nohou epilátorem

Bezbolestná epilace se nejlépe provádí pomocí epilátoru na nohou. Kůže je zde méně citlivá, s výjimkou šlach a kotníků.

 • Den nebo několik hodin před epilací si nohy vydrhněte.
 • Namočte pokožku bezprostředně před ošetřením.
 • Zapněte stroj a pomalu pohybujte jemnými tahy nahoru a dolů po nohou.
 • Při ošetření kotníků a podkolenních šlach se kůže napíná, aby se snížila bolestivost.

Na začátku epilace mohou být nepříjemné pocity poměrně silné. Po 5-10 minutách však bolest ustupuje a je zanedbatelná.

Některé epilátory lze používat s pěnou na holení, ale pouze u voděodolných modelů

Jak správně odstranit chloupky pomocí epilátoru na bikiny

Nejtěžší část epilace je oblast bikin. Ne všechny ženy se mohou zbavit chloupků pomocí elektrického přístroje a někdy je to příliš nepříjemné.

READ  Lze ohřívač vody používat bez uzemnění?

Epilace v oblasti bikin by se měla provádět pouze s anestetickými krémy. Potřebujete také masážní špičku, která snižuje citlivost během epilace.

Pokud dodatečná opatření nepomohou snížit bolest na přijatelnou úroveň, je lepší od trhání vlasů upustit. K zastřihování chloupků byste měli používat pouze běžný holicí strojek nebo zastřihovač.

Jak se připravit?

Domácí epilace není obtížná, ale vyžaduje další přípravu. Odborníci doporučují 3-4 dny před epilací každý den vyživovat povrch pokožky a 1-2 dny před sezením použít peeling pro důkladnější vyčištění horní vrstvy epidermis. 7 dní před zákrokem se vyhněte opalování a opalování, aby nedošlo k vysušení pokožky a jejímu traumatickému poškození.

Před použitím epilátoru je dobré si pečlivě přečíst návod k použití. Je to proto, že mnoho modelů je určeno k použití na zcela suchém povrchu. Během epilace napněte kůži v oblasti zařízení. To usnadňuje a urychluje odstraňování chloupků a minimalizuje bolest.

Aby se předešlo nepříjemným pocitům, některé ženy si 30 minut před epilací vezmou anestetikum nebo si na epilovanou oblast přiloží studený obklad. Dobrým způsobem, jak připravit pokožku na ošetření, je jemná masáž spočívající v poklepávání a poklepávání. Tímto způsobem si vaše pokožka zvykne na dráždivou látku a reaguje na epilaci méně bolestivě.

Stojí za zmínku, že 3-4 dny před menstruací se práh bolesti u žen snižuje, takže epilace se nejlépe provádí v tomto období.

Jak se připravit na depilaci bikin?

Před použitím epilátoru si musíte nechat narůst 4-6 mm chloupků. Tímto způsobem je můžete rychle odstranit a vyhnout se nadměrné bolesti při epilaci.

Také den před zákrokem by měl být použit peeling v oblasti bikin a těsně před zákrokem. Vyčistit pokožku, napařit ji a ošetřit dezinfekčním roztokem chlorhexidinu.

Kontraindikace epilace

Epilaci obvykle nebrání žádné zvláštní zdravotní potíže. Předtím je pouze důležité se ujistit, že na kůži nejsou žádné otevřené léze, dermatologická nebo plísňová onemocnění nebo akutní formy akné.

Pozor je třeba dávat také v těhotenství a při kojení, protože zákrok může být pro matku nebo dítě bolestivý.

Epilace se nedoporučuje ani v kritických dnech, protože v tomto období je práh bolesti nízký.

Měli by se muži epilovat?

Toto přání je přísně individuální, ale pro ty, kteří se do toho chtějí pustit, je tu historický odkaz: epilace je oblíbenou procedurou již od římských dob. A dnes zájem o tuto proceduru jen roste. Jediný rozdíl mezi mužskou a ženskou epilací. Muži se musí rozhodnout pro větší počet procedur a vybrat si části těla, kde budou epilovat.

Pokud jste se tedy rozhodli koupit epilátor, zbývá jen vybrat to nejlepší z těchto kritérií. A hladká pokožka po bezbolestné depilaci není snem, ale skutečností.

READ  Nerezová konvice luxstahl o objemu 50 litrů

Vlastnosti různých částí těla

Epilátorem můžete odstranit chloupky po celém těle, ale pro každou oblast se liší. Znalost správného použití epilátoru na různých místech zabraňuje náhodnému poškození pokožky, což činí tuto techniku ještě účinnější.

Podívejte se na hlavní rysy jednotlivých oblastí.

Oblast Vlastnosti epilace
Nohy Dívky ji nejčastěji používají na nohy, ale ty jsou také největší oblastí, takže procedura trvá až hodinu. V místech, kde vyčnívají kosti (kotníky, kolena), postupujte s maximální opatrností. Tyto oblasti jsou méně bolestivé, ale riziko poškození kůže je vyšší.
Ruce U dívek se chloupky na pažích odstraňují jen zřídka, což obvykle znamená, že jsou dlouhé 1-2 cm. Před začátkem je dobré je zastřihnout, aby příliš nebolely. Po manipulaci nenosit přiléhavé svetry s dlouhými rukávy.
Bikiny Oblast je velmi citlivá a je třeba ji voskovat co nejšetrněji. Při epilaci stydkých pysků budete cítit větší nepohodlí, při epilaci ochlupení menší. Doporučuje se použít anestetikum.
Podpažní jamky Tato oblast je pro práci s epilátorem složitá. Někdy si musíte koupit extra malou trysku na podpaží.

Plusy a minusy elektrických epilátorů

Elektrické epilátory jsou oblíbené díky své účinnosti. Zcela odstraněný chloupek se tak na pokožce dlouho neobjeví a jeho hladkost vydrží až měsíc. Samotný zákrok je rychlý a zařízení je odolné a nevyžaduje téměř žádnou údržbu kromě pravidelného čištění kartáčkem. Elektrické modely však mají také některé závažné problémy:

  Zarůstající chloupky. Neustálé vytrhávání chloupků od kořene způsobuje jejich uvolnění a ztenčení, což ztěžuje jejich opětovný růst. Mnohé chloupky nejsou schopny proniknout vrchní vrstvou kůže, a proto rostou pod ní, což způsobuje místní nepohodlí a zánět. Při používání epilátorů je to jedna z nejčastějších obav;

Používání epilátoru způsobuje, že chloupky jsou tenké a slabé, což způsobuje zarůstání chloupků

Následná péče

Po depilaci voskem je důležité věnovat pozornost oblasti podpaží, aby nedošlo k podráždění nebo jiným kožním problémům.

Co nejdříve po zákroku se musíte začít starat o svou pokožku:

 • Ošetřete pokožku chlorhexidinem a naneste zklidňující pleťovou vodu.
 • Dva dny po epilaci ošetřete pokožku dezinfekčním prostředkem.
 • Po dobu tří dnů se vyhýbejte křoví, abrazivním prostředkům a houbičkám.
 • Vyhněte se antiperspirantům po dobu 10-12 hodin.
 • Dva dny se vyhýbejte parním lázním, saunám a bazénům.
 • Po třech dnech použijte peeling, abyste podpořili účinnější léčbu.
| Denial of responsibility | Contacts |RSS