Mohu si na palubu vzít žehličku?

Co si mohu vzít s sebou na palubu: všechna příruční zavazadla povolená na palubě

Pro ty, kteří rádi cestují nalehko a nechtějí s sebou tahat těžké kufry, nabízejí letecké společnosti zajímavou a praktickou možnost. Nyní je možné si vzít letenku s příručním zavazadlem, které se přepravuje v kabině a je uloženo buď v horních přihrádkách, nebo pod sedadlem před vámi. Z tohoto důvodu je velikost tašek a kufrů přísně omezena. Příruční zavazadlo by se přece mělo nejen vejít do určeného prostoru, ale také ponechat dostatek místa pro další věci.

Je to opravdu nejlepší volba pro cestování nalehko. Můžete si naplnit malý batoh jen tím nejnutnějším a vyrazit na cestu. Nemusíte si nic odbavovat v zavazadle, což komplikuje odbavení, a pak čekat, až vám věci doručí a budou sledovány na dopravním pásu. Výhodné?

Co si však můžete vzít s sebou a jaké věci spadají do poněkud vágního a velmi širokého pojmu „příruční zavazadlo“?? Pojďme se podívat na podstatu této otázky.

Do které kategorie patří železo??

Žehlička je malý domácí spotřebič, bez kterého se neobejde žádná hospodyňka. Obrovský sortiment nabízí různé druhy žehliček, které se liší velikostí, funkcí i technickými vlastnostmi. Existují malé modely určené speciálně pro cestování. Tyto modely mají zjednodušené technické vlastnosti, ale jsou ideální pro ty, kteří rádi cestují nebo musí často cestovat za prací. Můžete je snadno použít v hotelu nebo v kanceláři.

Při výběru cestovní žehličky si musíte dát pozor:

 • Hmotnost. Neměla by být příliš nízká, kolem 700 gramů.
 • Rukojeť. Musí dobře padnout do ruky a neklouzat. Je mnohem pohodlnější, když je skládací nebo odnímatelný, abyste ušetřili místo v zavazadle.
 • Příkon nejméně 1000 W zajišťuje nejlepší výsledky žehlení.
 • Funkčnost. Má standardní režimy žehlení hedvábí, syntetiky, vlny, smíšených tkanin, lnu a bavlny.
 • Příslušenství. Pouzdro, šňůra, nádoba na tekutinu, odměrka.
 • Podešev. Kovokeramické nebo safírové pokovení je nejodolnější a nejkvalitnější povrchová úprava.
 • Napájení 220/110.

Před použitím spotřebiče si přečtěte návod k obsluze.

Tip: Tato zařízení raději neukládejte do zavazadlového prostoru

Neukládejte do zavazadlového prostoru elektrické spotřebiče, cennosti a doklady.

 • Statistika ztracených zavazadel je 0,012 %. Vyhledání trvá několik dní nebo déle. Obejít se po celou dobu bez zařízení je nepříjemné.
 • Krádež zavazadla. Poškození kufru nebo tašky. Musíte ji zabalit do ochranné fólie.
 • Kufr vám může spadnout a elektrický spotřebič se může při přepravě poškodit, protože má křehké části.
 • Letecká společnost neodpovídá za poškození křehkých předmětů. A nebude nikdo, kdo by mohl vznést nárok na.
 • V případě ztráty letecká společnost uhradí částku 20 USD za 1 kg hmotnosti.
READ  Normann afp 947 Přehled kuchyňských spotřebičů

Při koupi letenky je možné pojistit zavazadla. Sestavte seznam položek a jejich hodnoty ve smlouvě. Pak bude náhrada stejná. Jedná se o dodatečné náklady na pojištění ve výši 1,2 % z deklarované hodnoty.

Během letu nebudete potřebovat žehličku na vlasy ani kulmu, protože v letadle nejsou zásuvky na 220 V. Pokud jsou pro vás v cílové destinaci důležité, měli byste je mít u sebe v příručním zavazadle. Předejdete tak poškození zařízení a budete je mít u sebe, když je budete potřebovat. Důležité: Abyste mohli vysvětlit, co máte u sebe, musíte vědět, jak se nazývají v angličtině. Rada pro všechny cestující: Abyste se vyhnuli mimořádným situacím na letišti a nepropadali panice, je nejlepší se předem informovat na infolince letecké společnosti, u které jste si zakoupili letenku. Přijeďte na letiště několik hodin před odletem.

Co si nemůžete vzít s sebou

Letecké společnosti zakazují brát si s sebou vybavení, které lze použít jako zbraň. K útoku lze samozřejmě použít i obyčejný fén (zejména pokud je dostatečně těžký), ale pravidla nosičů odkazují na vybavení určené k boji. Paralyzéry.

mohu, palubu, vzít, žehličku

Nesmíte si také vzít žádný spotřebič, u kterého hrozí nebezpečí výbuchu. Pokud si s sebou přivezete takové zařízení, jehož zdrojem energie je palivo (nafta nebo benzin), nebude vám povoleno si je vzít s sebou. Na palubu lze vzít plynové spotřebiče (např. Bezdrátové kulmy). Dopravci vám však zakazují brát si náhradní kazety.

Některé předměty nelze přepravovat v zavazadlech nebo příručních zavazadlech

Galaxy Note 7

Vzhledem k možnosti výbuchu tohoto zařízení za letu jej mnohé letecké společnosti stále zakazují přepravovat jak v zavazadlovém prostoru, tak v příručním zavazadle. Patří mezi ně dopravci ve Spojených státech, Turecku, Egyptě. Ruské letecké společnosti však v roce 2017 zákaz používání chytrých telefonů zrušily. Můžete si ji tedy vzít na palubu, pokud cestujete po Rusku.

Pokud si stále nejste jisti, zda si můžete vzít své vybavení do letadla, zeptejte se své letecké společnosti. Budou vám schopni podrobně poradit s vaším dotazem.

Co si nemůžete vzít na palubu v roce 2022

Některé předměty jsou klasifikovány jako nebezpečné pro přepravu. Je zakázáno je převážet, a to i v zavazadlovém prostoru. V tomto případě nezáleží na místních předpisech letecké společnosti, seznam je stejný pro všechny země a dopravce:

 • Chladné zbraně, plynové zbraně;
 • Pyrotechnika, dynamit, výbušniny;
 • Kanystry s plynem, spreje;
 • Aceton, rozpouštědla a hořlavé kapaliny;
 • Zápalky;
 • Toxické látky: jed, arzen, rtuť;
 • Látky, které jsou snadno korozivní a žíravé.
READ  Mohu litinový kotlík mýt v myčce nádobí?

Seznam předmětů, které si nemůžete vzít na palubu, je poměrně rozsáhlý. Pokud potřebujete v příručním zavazadle přepravit neobvyklý předmět, musíte předem požádat dopravce o radu. Tento seznam zaručuje bezpečnost všech cestujících a zabraňuje problémům na celnici.

mohu, palubu, vzít, žehličku

Co si můžete vzít na palubu jako příruční zavazadlo

Na palubu letadla si proto můžete vzít cokoli, co není přísně zakázáno nebo omezeno váhou/objemem a vejde se do limitu příručního zavazadla.

Hlavní doporučení pro sběr příručních zavazadel

Pokud plánujete odbavit odbavené zavazadlo, můžete si do příručního zavazadla vzít jen to nejnutnější a cennosti:

 • Dokumenty;
 • Základní léky (nejlépe na lékařský předpis);
 • Gadgety. Notebooky, telefony a fotografické vybavení;
 • Osobní šperky (v rozumných mezích. Ověřte si celní předpisy);
 • Pro malé dítě. Dětská výživa a výrobky pro péči o dítě.

Některé předměty z tohoto seznamu spadají do kategorie doplňkových předmětů (podrobnosti viz níže) a nezvyšují celkovou hmotnost příručního zavazadla. Předměty, které nejsou součástí příručního zavazadla, musí být odbaveny: nádoby s tekutinami a gely větší než 100 ml; nůžky, pilníky na nehty a další potenciálně nebezpečné předměty v kabině.

Pokud cestujete jako jediné příruční zavazadlo, seznam příručních zavazadel musí být delší: musíte si vzít s sebou prostředky osobní hygieny (tekuté. Vždy v nádobách o hmotnosti do 100 ml) a schválené potraviny. Kovové nůžky, nože, vidličky. Ty nelze vzhledem k platným předpisům vzít jako příruční zavazadlo.

ČASTO KLADENÉ DOTAZY

Můžeme si na palubu vzít jídlo?? Na palubu si můžete bez obav vzít pevné potraviny. Nezapomeňte však, že sypké a silně zapáchající potraviny nejsou vítány. Kuřecí maso a česnek mohou vyvolat špatnou reakci, ale sendviče, čokoláda, ořechy a další pochutiny jsou v pořádku. 🙂 Měkké a tekuté potraviny (Brie, Camembert) a nápoje musí být v nádobách o objemu maximálně 100 ml.

Mohu si vzít na palubu vodu?? V jedné lahvičce můžete mít až 100 ml. Můžete si ji koupit již po proclení nebo naplnit prázdnou láhev pitnou vodou v průhledné zóně?

Můžete si vzít parfém do letadla? Ano, můžete mít u sebe v příručním zavazadle, ale ne více než 100 ml. Jakýkoli objem zavazadel.

Mohu si vzít na palubu notebook?? Ano. Do Vietnamu je však zakázáno přivážet Apple MacBook Pro s obrazovkou 15.6 palců 2015-2017 kvůli požárům baterií.

READ  Jak vložit teleskopické lišty do trouby

Můžete si na palubu vzít cigarety?? Ano, ale cigarety jsou omezeny. Zjistěte si ve své zemi, kolik balení si smíte přivézt.

Mohu si vzít na palubu e-cigarety?? Vape, icos a jiná elektronická kuřácká zařízení jsou povolena v příručním zavazadle a u sebe, nikoli však v odbaveném zavazadle. Upozorňujeme, že některé země elektronické cigarety zakázaly. Indie, Thajsko, Filipíny, Vietnam, Kambodža a Libanon.

Mám si vzít na palubu deodorant?? Ano, můžete si je vzít do příručního zavazadla, pokud nejsou větší než 100 ml.

Mohu si vzít na palubu holicí strojek?? Jednorázové holicí strojky, holicí strojky s vyměnitelnými kazetami a elektrické holicí strojky jsou v kabinovém zavazadle povoleny.

Můžete si na palubu vzít tablety?? Váš lék může být užíván, ale existují nuance. Přečtěte si o nich výše. Rtuťový teploměr. Sporné, ověřte si u personálu. Vezměte si elektronickou.

Mohu si vzít na palubu termosku a termohrnek?? Žádný problém, pokud je prázdná.

Mohu si vzít na palubu šampon?? Ano, můžete, stejně jako ostatní hygienické a kosmetické výrobky: zubní pasta, sprchový gel, sprej atd. Д. Nesmí však být větší než 100 ml. Pokud je to víc, musíte si je odbavit v zavazadle.

Můžete vzít na palubu kočárek?? Dětský kočárek je povolen. Pokud nesouhlasí, můžete být požádáni, abyste je zkontrolovali v zadrženém stavu.

Mohu si vzít na palubu Power Bank?? Až 100Wh. Žádný problém. Naše 20 000mAh powerbanka pravděpodobně nepřitáhne žádnou pozornost.

Můžete si na palubu vzít alkohol?? V příručním zavazadle. V lahvičkách o objemu max. 100 ml. V případě nákupu v bezcelním zavazadle v uzavřeném sáčku. Informujte se předem u své letecké společnosti.

mohu, palubu, vzít, žehličku

Můžete si na palubu vzít zapalovač?? Jednorázové jízdné. Ano, v příručním zavazadle nebo v kapse. Váš Zippa nemusí být schválen, stejně jako tekutina, kterou obsahuje.

Na palubu si můžete vzít holicí strojek.

Sportovní vybavení

Pokud si chcete vzít na palubu sportovní vybavení (lyže, snowboardy, golfové hole atd.).), musíte si tuto službu objednat předem. Při rezervaci letenky. „Pobeda si za přepravu těchto předmětů účtuje příplatek. Více informací zde.

Pokud je však sportovní vybavení zabaleno nesprávně nebo má nepravidelné rozměry, bude toto zavazadlo označeno visačkou s omezenou odpovědností, což společnosti umožní vyhnout se odpovědnosti za přepravu takových předmětů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS