Mohu struhadlo mýt v myčce nádobí?

Co můžete a nemůžete mýt v myčce: mytí nádobí z různých materiálů

Spotřebiče na mytí nádobí jsou v ruských kuchyních stále běžnější. Myčka nádobí majitelům domů výrazně usnadňuje život, protože je zbavuje rutiny u dřezu.

Ne všechno však lze vložit do automatické myčky nádobí k mytí. Existuje spousta materiálů, které chrání kuchyňské náčiní před vniknutím do stroje. Píšeme o tom, co nemůžete mýt v myčce a co nemůžete mýt v myčce.

Fáze procesu praní

Které hrnce a pánve se nesmí vkládat do násypky? To platí zejména pro hliníkové. Oxidují, což zhoršuje jejich vzhled. Měli byste se také vyhnout mytí litinových předmětů a nádobí s dřevěnými rukojeťmi. Všechny ostatní jsou v pračce perfektně snášeny, zejména pokud je na štítku uveden přípustný nápis.

Chcete-li získat celkovou představu o tom, co můžete a nemůžete mýt v myčce nádobí. Stojí za to podívat se, jak vypadá proces mytí zevnitř:

myčce, nádobí
 • Po spuštění proudí do zásobníku studená nebo teplá voda (podle modelu).
 • Voda se ohřívá na maximálně 70 °C.
 • Dávkovací zařízení vypouští roztok mycího prostředku do nádržky na ohřátou vodu.
 • Z nádrže se dostává do trysek, které rovnoměrně postříkají nádobí.
 • Voda v zásobníku cirkuluje půl hodiny.
 • Na konci prvního pracího cyklu se roztok pracího prostředku vypustí do odtoku, zatímco voda na oplachování je již v nádrži.
 • Moderní čističky jsou vybaveny šetrnými cykly, při kterých se udržuje nízká teplota vody. Tyto režimy jsou vhodné pouze pro mírně znečištěné nádobí.

Můžeme konstatovat, že je nepravděpodobné, že by bylo možné umýt nádobí se sazemi nebo silným znečištěním. Pokud jsou hrnce příliš znečištěné, je třeba je vyčistit pomocí drátěnky a abrazivních chemikálií, aby se leskly. A ohlasy hospodyněk potvrzují, že nádobí, které se připálilo v kaši nebo dlouho vařilo zeleninu, není ideální pro mytí.

Neobvyklé používání myčky nádobí

Chcete ušetřit čas při domácích pracích?? Tyto nápady vám mohou pomoci.

READ  Jak vyrobit odtok z myčky nádobí

Ovoce a zelenina. Práce na ochraně přírody? Brzy by měli dorazit hosté? Pokud máte hromadu brambor, paprik, rajčat, jablek nebo jiných potravin, které je třeba umýt, rozdělte je na police myčky. Spusťte pračku na cyklus máchání studenou vodou bez pracího prostředku.

myčce, nádobí

Důležité! Nenakládejte zeleninu s hrudkami nečistot. Mohlo by dojít k zablokování odtokového filtru pračky se sušičkou.

Malé hračky. Pokud vaše dítě miluje stavebnice Lego, je pro něj myčka přirozenou volbou. Drobné předměty vložte do pracího sáčku a vložte je do pračky. Můžete použít pračku, ale pak by mohlo dojít k poškození předmětů při odstřeďování bubnu.

Klobouky a baseballové čepice. Tyto oděvy při praní rychle ztrácejí svůj tvar. Zatímco v myčce na nádobí jsou jednoduše ošetřeny proudy vody, které nečistoty smyjí.

Nezapomeňte nahradit prostředek na nádobí pracím prostředkem nebo pracím gelem.

Plážové a gumové boty. Předem očistěte podrážky od písku a nečistot, vyjměte stélky. Zkontrolujte, zda se nezasekly nějaké díly. Šetrné praní při nízké teplotě. Boty Crocks nelze vložit do stroje, testováno uživateli.

Nádobí a hračky pro domácí zvířata. Pokud máte doma psy nebo kočky, pravděpodobně vás péče o jejich nádobí nebaví. Umístěte vše na horní polici pračky se sušičkou a aktivujte antibakteriální funkci.

Odsávací a ventilační filtry. Do zásobníku lze vkládat všechny robustní plastové předměty. Pokud se jedná o filtr, vyčistěte jeho obsah předem.

Sportovní vybavení. Jedná se rovněž o plastové výrobky, které nelze prát, ale lze je prát v pračce. Přilby, helmy, chrániče kolen se vymývají a zachovávají si svůj vzhled.

Nádoby na led, nádoby na ovoce, police v chladničce. Všechny police a formy, které můžete vyjmout z chladničky, lze dokonale vyčistit v pračce.

Sklenice, akvárium Nebaví vás sterilizovat sklenice jednu po druhé? Použití myčky nádobí. Akvárium lze také čistit, ale vždy dnem nahoru.

Plastová stínidla a stínidla. Proč ne? Důležité je, aby se do zásobníku vešla.

Zlaté a stříbrné šperky. Pokud přístroj čistí stříbrné příbory, může totéž dělat i se šperky. Důležité je umístit drobné předměty do zásobníku tak, aby nespadly do odtoku.

Čisticí náčiní. Kartáče, houby, flanely, houbičky atd. Lze dekontaminovat při vysoké teplotě.

Nyní můžete také plně využívat myčku nádobí. Podívejte se na toto video o tom, jak umýt hračky:

READ  Jak vložit skleněné nádobí do trouby

Co jiného je lepší prát ručně

Hliník, plast a dřevo nejsou jediné materiály, které se do myčky neumisťují. Nemyjte v myčce nádobí:

 • Šálky a podšálky Faora. Všechny druhy faory je nejlepší prát ručně, ale choulostivé druhy faory jsou obzvláště citlivé na automatické praní a turbo sušení.
 • Litinové nádobí. Litinovým roštům, hrncům, kotlíkům a dalšímu nádobí se při jednom mytí nic nestane. Časem (2-3 praní) však zaznamenáte změnu k horšímu. Litina koroduje. Její vzhled se nenávratně poškodí a ztratí se její jedinečné vlastnosti.
 • Crystal. Opláchněte své oblíbené křišťálové příbory pod kohoutkem, abyste zabránili „korozi skla“ (mikrotrhlinám a škrábancům) a aby sklenice a salátové mísy nepraskly v důsledku teplotních skoků. Pokud přesto chcete riskovat, zde je několik tipů, jak nádobí v myčce co nejvíce zabezpečit.
 • Vakuové kontejnery. Vzduchové čerpadlo pro nádoby, hrnky, hrnce a termosky a vytvoření vakua uvnitř. Silné mytí může tuto vlastnost poškodit a váš oblíbený termohrnek nebo krabička na oběd neudrží teplotu vašeho jídla.

Důležité! Pokud je termoska nebo termohrnek označen tak, že jej lze mýt v myčce, umyjte jej. Pokud nemůžete najít štítek, je lepší mít ruce.

Důležité! Nevkládejte do myčky jiné ostré předměty (mixovací nože, struhadla, grilovací vidličky). Rychle se „otupí“.

myčce, nádobí

Do kontejnerů stroje také nedoporučujeme vkládat následující předměty

 • Tenké keramické nádobí;
 • Elektrické grilovací desky (teflonové);
 • Police v lednici (kovové, lakované. Snadno se sundávají);
 • Akvárium (může se odlupovat nebo praskat);

Recenze

Pořídil jsem si kompaktní a snadno ovladatelnou myčku Bosch. Přečetl jsem si o spotřebiči spoustu informací, prostudoval návod k použití. Se spotřebičem jsem velmi spokojená, i když si přítel stěžuje, že ne všechny hrnce a pánve lze umýt. Snažím se přesně dodržovat pokyny, nenakládat sklo, křišťál, teflon. Mám keramiku s povrchovou úpravou, ale obávám se mýt ji v myčce, kdyby hrnce praskly. Jinak není problém, čistí se čistě a dobře.

Nevěděl jsem, že je možné mýt mlýnky na maso a další nepřilnavé předměty v myčce nádobí. A teď jsem za to zaplatil. Všechny díly jsou pokryté tmavými skvrnami. Ať jsem drhla sebevíc. Bezvýsledně. Musel jsem ji vyhodit. Později mi prodavač vysvětlil, že takové věci se v pračce prát nemají. Teď už to vím. Doufejme, že se nepoškodí žádné další kuchyňské náčiní.

READ  Jak vyměnit topné těleso v myčce nádobí

Nádobí s nepřilnavým povrchem

Nepřilnavý povrch se velmi snadno používá: zabraňuje přichycení potravin, což výrazně usnadňuje vaření a čištění.

Tento povlak však není vždy odolný a dlouhotrvající a vyžaduje zvláštní péči.

Pánev s teflonovým povrchem

Teflonový povlak není odolný a je velmi citlivý na chemické čisticí prostředky. Již po dvou nebo třech praních v pračce praská a zhoršuje se. Teflon se opožďuje a začíná se loupat a při vaření může zničit pokrm.

Žulové a mramorové hrnce a pánve

Tyto pánve, kotlíky a sauté pánve jsou vysoce odolné, méně náchylné k mechanickému poškození a dobře udržují teplo.

Tento materiál se však bojí agresivních mycích prostředků, takže ne každé nádobí s granitovým složením lze mýt v myčce. Ověřte si to pozorným pohledem na štítek na nádobí.

Keramický povlak

Pánve s keramickým nepřilnavým povrchem jsou stejně jako kameninové skvělé pro vaření na všech typech varných desek. Praním v pračce se však může poškodit, proto je lepší ji šetřit a prát ručně.

Dřevěné desky

Dřevěná prkna by se neměla mýt ani v myčce nádobí, protože bobtnají a deformují se. Tyto desky by se měly umývat ručně houbou nebo hadříkem a poté otřít do sucha papírovými utěrkami.

Horká voda a speciální mycí prostředky pro myčky nádobí ničí ochrannou vrstvu uvnitř měděného džbánu. Způsobuje, že káva během procesu vaření rezaví a připaluje se. Tento choulostivý předmět je nejlepší mýt bez jakýchkoli přípravků, pouze opláchnout teplou vodou.

Divoké věci

Důvody:

Existují lidé, kteří vážně věří, že tyto věci mají v myčce místo. A je to čistá pravda, sama jsem četla o receptech na lososa sous vide s použitím myčky nádobí. Asi nemusím vysvětlovat, proč byste to neměli dělat.

Chcete ode mě osobně DÁREK?

Zadejte svůj e-mail, získejte knihu zdarma a různé večeře se stanou skutečností za pouhých 10-15 minut!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS