Mrazničku můžete umístit na balkon

Může být mraznička umístěna na balkoně: nezbytné podmínky pro instalaci mrazničky

Jednou se jednoho muže z dalekého severu zeptali: „Na co potřebujete ledničku, když je ve vaší jurtě pořád pod nulou??. To je ale hloupý člověk!. překvapil muže Venku je. padesát pod nulou a v lednici. osmnáct. Přesto se zahřívá! (anekdota ze sovětského období)

Ve vší vážnosti, otázka používání chladničky při teplotách pod bodem mrazu opravdu není tak jednoduchá. Tuto otázku si nejčastěji kladou majitelé chladicích zařízení, kteří chtějí vystěhovat chladničku na balkon, aby ušetřili místo v kuchyni. Jiní nechávají běžící jednotku v nevytápěné chalupě, protože si chtějí uchovat nějaké jedlé zásoby do příští návštěvy. Odpovězme si odborně, nebo spíše vědecky na otázku: Lze mrazničku provozovat při mínusových teplotách??

Při jaké teplotě mraznička pracuje?

Mnoho lidí se mylně domnívá, že když je mraznička schopná zmrazit potraviny, snadno odolá chladu. To však není správné (i když existují výjimky: některé modely jsou s touto funkcí k dispozici).

Vezměte prosím na vědomí, že dnešní spotřebiče se dodávají v různých klimatických třídách. Ty udávají rozsah okolní teploty, při kterém spotřebič pracuje nejefektivněji.

Například mraznička s klimatickou třídou ST znamená, že zařízení bude dobře fungovat pouze při teplotě 1032 °C.

Před instalací mrazničky na balkón v zimě zkontrolujte technický list (většina modelů na trhu je určena pro provoz uvnitř při pokojové teplotě). Nedodržení tohoto pravidla a náhlé změny teploty nebo vlhkosti mohou negativně ovlivnit funkčnost a budoucí provoz mrazničky.

Klimatické třídy mrazniček jsou následující:

 • N (středně těžký). Odolává teplotám v rozmezí 1632 °C.
 • SN (subnormální). Přístroj pracuje při teplotě 1032 °C.
 • ST (subtropický). Pro efektivní provoz zařízení jsou nutné následující hodnoty: 18 38 °C.
 • T (tropický). Doporučené teploty v rozmezí 1843 °C.

Analýza klimatických tříd jasně ukazuje, že komerčně dostupné mrazničky nejsou schopny odolat teplotám pod bodem mrazu. Pokud jsou umístěny na balkoně, v kotelně, v garáži nebo venku (při nízkých okolních teplotách), může dojít k poruše zařízení.

Někteří prodejci zkreslují popis výrobku tvrzením, že mraznička může pracovat kdekoli, a přitom poskytuje spolehlivou a účinnou funkci mrazení. To však není tento případ.

Jak funguje chladnička?

Každý domácí spotřebič vyžaduje správné podmínky používání. Do této kategorie spadá i jeho umístění. Je nemožné odpovědět na otázku, zda je možné umístit chladničku na balkon bez pochopení principů práce tohoto typu zařízení. Úkolem spotřebiče je odvádět teplo z vnitřního prostoru a udržovat stále nízkou teplotu. Hlavními částmi běžné chladničky jsou

READ  Jak umístit průtokový ohřívač na vodovodní kohoutek

FIQUEI IMPRESSIONADO COM ESSA CASA NEOCLÁSSICA NO ALPHAVILLE FORTALEZA A VENDA POR R 4.800.000,00

 • Výparník. Je umístěn ve stěnách chladicího prostoru a jeho úkolem je odvádět teplo z chladničky.
 • Kondenzátor. Nachází se v zadní části spotřebiče a odvádí teplo ven.
 • Kompresor. Zajišťuje pohyb chladiva.
 • Chladivo (freon). látka, která přechází z kapalného stavu do plynného. Výparník je hlavním „aktérem“, který provádí výměnu tepla.

Při přechodu látky z kapalného do plynného stavu (varu) se spotřebovává tepelná energie a při opačném procesu (kondenzaci) se uvolňuje. Na tomto principu je založeno fungování chladničky. Tímto způsobem se získává teplo:

 • Chladivo ve výparníku vře i při extrémně nízké teplotě, protože jeho tlak je nižší než atmosférický. Když se začne odpařovat, odvádí se teplo z mrazicích prostorů.
 • Páry vstupují do kompresoru. Tam se stlačí na tlak vyšší než atmosférický. Během tohoto procesu se teplota freonu zvýší na 100 °C.
 • Chladivo se v kondenzátoru změní na kapalinu a uvolněné teplo se uvolní do vnějšího prostředí.
 • Jakmile se kapalný freon dostane do výparníku, cyklus se opakuje. Když dosáhne správné teploty, chladnička přestane pracovat.

Chladivo je přepravováno kapilárou. Je to princip, který zajišťuje, že se vysoký tlak mění na nízký tlak.

mrazničku, můžete, umístit, balkon

Mohu v zimě umístit mrazničku na balkon?

Mikroklima balkonu určuje nejen umístění mrazničky, ale také její účinnost a životnost. Balkony jsou samozřejmě všechny různé, ale podle stupně jejich vylepšení a příslušných podmínek je lze rozdělit na:

mrazničku, můžete, umístit, balkon

Balkon bez zasklení a izolace

Otevřený balkon znamená výrazné teplotní rozdíly mezi ročními obdobími, nízké teploty v zimě a žádnou zábranu proti srážkám nebo slunečnímu záření. To vše má negativní důsledky:

 • Těsnění vysychá a deformuje se, takže se dveře nemohou správně zavřít.
 • Riziko zkratu.
 • Koroze kovových částí spotřebiče.
 • Porucha řídicí desky.
 • Žloutnutí, praskání a bobtnání dekorativního nátěru.
 • Zvýšené zatížení kompresoru.

Korozní proces na povrchu výparníku

Umístění mrazicího prostoru na otevřeném balkoně je přísně zakázáno!

Prosklený balkon bez dodatečné izolace

Zasklení balkonu zajišťuje ochranu instalovaných spotřebičů před povětrnostními vlivy. Avšak ani takzvané „teplé“ konstrukce (dvojitá okna s plastovým vícekomorovým profilem) neumožňují vyrovnat teplotu balkonu a přilehlé místnosti. Bude jen o málo vyšší než venku. Jsou tyto podmínky vhodné pro instalaci mrazničky v zimě??

Ve většině případů je provozní teplota uvnitř.18 °C. Automatika má spotřebič spustit při okolní teplotě 2 až 3 stupně Celsia. To znamená, že mraznička by teoreticky měla fungovat při teplotě.15 °C. Ale ! Kompresor je při zapnutí spotřebiče za těchto podmínek pod enormním tlakem.

 • Za prvé, nízké teploty přispívají k zahušťování oleje, na kterém běží.
 • Za druhé, tlak klesne během freonové fáze kondenzátoru. Tím se zastaví cirkulace chladiva a kompresor začne běžet „naprázdno“. Výsledkem může být rychlá porucha této části.
READ  Stříkací tryska na barvu pro vysavač vlastníma rukama

Vezměte prosím na vědomí! Pokud se mraznička vypne téměř okamžitě po zapnutí, je pravděpodobné, že nebyla udržována provozní teplota.

Dalším důvodem proti provozování mrazničky na proskleném, ale neizolovaném balkoně jsou prudké přechody mezi nočními a denními teplotami v jednotlivých ročních obdobích. Stabilní teplota okolního vzduchu je nezbytná pro bezpečný a efektivní provoz spotřebiče. V opačném případě hrozí nežádoucí kondenzace.

Prosklený a izolovaný balkon

Jedinou rozumnou volbou pro instalaci mrazničky v této místnosti je prosklený balkon s dodatečnou izolací stěn, podlahy a stropu. V tomto případě je spotřebič provozován při stabilní teplotě vzduchu, která je téměř stejná jako v obývacím pokoji. Není také ovlivněn srážkami.

Je pouze nutné zajistit dostatečné větrání místnosti, aby se zabránilo přehřátí mrazničky, tvorbě kondenzátu a ochraně výrobku před slunečním zářením. První problém vyřešíte instalací okenního nebo nástěnného přívodního ventilu, klimatizačního zařízení. Záclony mohou pomoci vyřešit druhý problém.

Při výběru a správné instalaci mrazicího oddílu je však třeba brát v úvahu důležitou skutečnost, a to i v případě, že jsou klimatické podmínky vhodné.

Tipy a triky

Pro prodloužení životnosti spotřebiče v balkónovém prostředí doporučujeme, abyste do spotřebiče nevkládali horké potraviny:

 • Položte jej na rovnou vodorovnou podlahu.
 • Připojte se k uzemněné zásuvce a nepoužívejte adaptéry.
 • Nesedejte si na jednotku.
 • Nepokládejte horké potraviny na přístroj ani dovnitř přístroje.

Pokud je možné nevynášet výše uvedený spotřebič na balkon při teplotách pod bodem mrazu, vyplatí se to dodržet. Pokud není jiná možnost, provozujte spotřebič opatrně a dodržujte výše uvedená doporučení. V opačném případě se komora rychle porouchá a budete ji muset opravit na vlastní náklady!

Kterou mrazničku lze instalovat na balkon?

Na co si dát pozor při nákupu fotoaparátu? Při umístění na balkoně jsou obzvláště důležité: jeho design, rozměry a klimatická třída.

Skříně se obvykle dělí podle konstrukce:

 • Mrazicí boxy. Jsou horizontálně orientované a kompaktní. velmi důležité pro umístění na malém balkoně. Vnitřní prostor, který je rozdělen na oddělení, je přístupný shora. Zásuvky s průhledným víkem se nazývají mrazicí skříně.
 • Mrazicí skříně. Jejich konstrukce se velmi podobá běžné chladničce, protože jsou orientovány vertikálně. Nakládání potravin zepředu.

Mraznička pro domácí použití

Vezměte prosím na vědomí! Pro 3-4člennou rodinu postačí model o objemu 200-300 litrů.

Vyberte si správný výrobek pro geometrii místnosti. Jednotka se nejčastěji umisťuje na čelní stěnu, méně často podél nadpraží okenního nebo dveřního rámu.

Klimatická třída určuje rozsah teplot, při kterých fotoaparát pracuje nejlépe. Stačí se podívat do technického listu spotřebiče. Klimatická třída je označena písmenem. Může být:

Pokud tedy okolní teplota nestoupne nad 32 °C a neklesne pod 16 °C, měla by mraznička třídy N stačit. Modely tříd SN a ST jsou navrženy tak, aby odolaly teplotám do 38 °C, zatímco v nejteplejších klimatických zónách by bylo vhodné zakoupit modely třídy T. Modely třídy N fungují i při 43 °C.

READ  Kam se dává sůl v myčce nádobí Electrolux

Při jaké teplotě mraznička pracuje?

Mraznička by měla co nejdéle pracovat při vnitřní teplotě pod bodem mrazu.16-25 °С. Automatický systém spustí kompresor, když teplota stoupne o 2 až 3 °C. To znamená, že mrazicí oddíl může být zapnutý při.13°С. V takovém případě bude spotřebič pracovat s přetížením, které bude mít nepříznivý vliv na kompresor. Teplotní rozsahy povolené pro provoz jsou v rámci klimatických parametrů spotřebiče, tj.е. Nejméně 10 °C.

Doporučenou teplotu pro provoz chladicího systému určují výrobci zařízení. Než umístíte truhlicovou mrazničku nebo dvoukomorovou chladničku na balkon, musíte nejprve zkontrolovat klimatickou třídu vaší chladničky. Výrobci vyrábějí zařízení ve čtyřech třídách:

 • N. spotřebiče by měly být instalovány v místnostech s teplotou mezi 16 a 32 °C.
 • SN. spotřebiče musí být umístěny v prostoru s teplotou mezi 10 °C a 32 °C.
 • ST. Tyto spotřebiče lze umístit pouze do vytápěného prostoru s teplotou mezi 18 °C a 38 °C.
 • T. tyto spotřebiče lze instalovat v místnostech s teplotou mezi 18 a 43 °C.

Při analýze klimatických tříd je zřejmé, že bezproblémový provoz chladničky v zimním období je možný pouze u spotřebičů SN a pouze v případě, že je balkonová jednotka izolovaná.

Pokud chcete mít ledničku na balkoně, je třeba v této části bytu vytvořit zvláštní podmínky. jinak se lednička před koncem zimy rozbije.

Užitečné tipy a rady

Při výběru mrazničky se ujistěte, že olej v kompresoru je polyvinyletherový. Jinak v zimě zhoustne a mraznička jednoduše přestane fungovat. Výměna kompresoru vás bude stát hodně peněz, takže je lepší na to myslet předem.

Jednotka nesmí být instalována v blízkosti stěny, aby se zabránilo přehřátí kompresoru s ostatními částmi systému.

Nezapomeňte, že existují předpisy o elektrické bezpečnosti. Proto se důrazně nedoporučuje instalovat chladicí zařízení na otevřený balkon, který není chráněn před deštěm nebo sněhem, což by nevyhnutelně vedlo k poruše a následným dodatečným nákladům. Pokud vás tedy myšlenka na přemístění mrazničky mimo byt nenechá klidnými, měli byste zasklít balkon nebo lodžii.

Pokud je teplota na balkoně nižší než 5 °C, je nutné instalovat další topné zařízení nebo použít lokální topení.

Nezapomeňte sledovat provoz mrazničky na balkoně, i když jste předvídali všechny potíže. Je důležité věnovat pozornost stavu nosné desky a okolní teplotě. Pokud se budete řídit těmito jednoduchými pravidly, můžete si mrazničku koupit a nainstalovat na balkon. Provoz při teplotách pod bodem mrazu není problém.

Stačí si zapamatovat, jak pracovat s mrazničkou při nízkých teplotách, a pak se překážky samy vyrovnají.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS