Musí být pomeranče pro odšťavňovač oloupané?

Pomerančový džus: 7 receptů na lahodný nápoj

Pomerančová šťáva je vynikajícím tonizujícím nápojem a zdrojem vitaminu C. Probouzí se s ním stejně snadno jako s kávou s kofeinem. Jedinou nevýhodou čerstvě vymačkané šťávy je, že bez konzervačních látek se začne kazit po 10 minutách. Nesmí se připravovat večer, jinak by se musel přidat cukr, který se musí rozpustit zahřátím. Tepelná úprava snižuje obsah nektaru.

Sklenice ranního nápoje vyžaduje 2-3 pomeranče, trochu studené vroucí vody. Dva šťavnaté pomeranče vyprodukují přibližně 150 ml zdravé šťávy. Aby byl nektar studený, dejte pomeranče večer do lednice. Hlavním pravidlem zdravé výživy je vyhýbat se cukru, kyselině citronové a dalším konzervantům.

Pozor! K odšťavňování citrusových plodů se nepoužívají odšťavňovače s kovovými částmi. K oxidaci kovů dochází při kontaktu s kyselinou obsaženou v pomerančích, grapefruitech, citronech a dalších potravinách. Tato reakce poškozuje kovové části, dodává pokrmu nepříjemnou chuť a činí jej zdraví nebezpečným.

Manuální metody

Sklenici čerstvého citrusového nápoje si můžete připravit bez speciálních přístrojů, pouze s použitím toho, co máte k dispozici v kuchyni. Proveďte následující kroky:

  • Pomeranč důkladně opláchněte pod teplou vodou a odstraňte z něj veškerý prach a jiné nečistoty.
  • Ovoce přiveďte k varu, aby změklo.
  • Nožem rozkrojte pomeranč napůl a dužinu každého plátku propíchněte.
  • Ovoce mačkejte, dokud nevymačkáte poslední kapku tekutiny.

Tímto jednoduchým postupem vymačkáte z pomeranče veškerou šťávu, aniž by zůstaly zbytky.

Nápověda. Z jednoho ovoce získáte přibližně 90-100 ml. Pokud chcete, můžete dužinu zbavit sítka, gázy nebo lžíce. Čerstvé ovoce je vhodné před konzumací zchladit v lednici.

Šťávu z pomeranče lze vymačkat i jinak. Citrusové plody ohřejte pod tekoucí horkou vodou nebo je krátce vložte do trouby. Poté ovoce rozmačkejte rukama nebo ho rozválejte na stole. Oloupejte ho, rozdělte na plátky a každý plátek rozkrojte na dvě poloviny. Vložte do gázy a vymačkejte šťávu do sklenice.

Kiwi neloupejte.

Zdá se to rozporuplné, ale překvapivě slupka kiwi nemá na chuť šťávy žádný vliv. je zcela neutrální. Stejně jako u jahod a rybízu pomáhá slupka při odšťavňování, protože udržuje síto na šťávu čisté.

Pokud chcete své recepty ozvláštnit, můžete z citronů a limetek vymačkat šťávu i s kůrou. Před odšťavňováním je jednoduše rozkrojte na polovinu. Používejte však pouze bio citrony a limetky! Nepoužívejte pomeranče, mandarinky ani grapefruity. Jejich slupky jsou velmi tvrdé a mohou blokovat chod odšťavňovače. Slupka obsahuje látky, které mohou narušit žaludek.

Granátové jablko

Granátové jablko je jediné ovoce v našem testu, které jsme nevymačkávali šnekovým odšťavňovačem. Šnek totiž lisuje semínka limoncella, v důsledku čehož má hotová šťáva nepříjemnou chuť a velké množství bílé kaše.

Šťáva vymačkaná lisem na citrusy také obsahuje znatelné množství sedliny (to je patrné zejména tehdy, když se nechá odstát), ale nemá odpovídající trpkou příchuť.

Účinnost lisu v tomto testu byla nejnižší: ze 4100 gramů granátových jablek se slupkami jsme získali přesně 1000 gramů šťávy, což je asi 250 gramů šťávy na kilogram suroviny. Nejhůře vymačkaná byla podle očekávání ta největší granátová jablka, zatímco středně velká granátová jablka byla vymačkaná velmi dobře.

READ  Měla by být zadní část chladničky s mrazničkou horká?

Kvalitu šťávy hodnotíme jako prvotřídní: byla homogenní, bez jakýchkoli stop tvrdých částic a bez nepříjemné chuti granátového jablka.

ZÁKLAD ŠŤÁVY: OVOCE

V tomto článku se budeme zabývat ovocem a zeleninou, vysvětlíme jejich výživové vlastnosti, jaké vitamíny a minerály obsahují a jaké jsou jejich zdravotní účinky. Je užitečné vědět, jaké účinky má ovoce a zelenina na organismus. Recepty v naší sekci odšťavňovačů jsou rozděleny podle těchto informací, které vám také pomohou vytvořit si vlastní recepty na odšťavňování zaměřené na vaše zdraví. Údaje uvedené u jednotlivých druhů ovoce jsou přibližné a závisí na velikosti konkrétního ovoce a značce vašeho odšťavňovače.

Ovoce obsahuje 75 až 90 % vody, takže bezpochyby uhasí žízeň. Pro dosažení nejlepších výsledků je lepší zvolit sezónní ovoce. Ovoce přivezené z velké dálky do vašeho supermarketu může vypadat chutně, ale uvědomte si, jak dlouho trvalo, než se dostalo do vaší země, a kolik konzervačních látek se muselo použít, aby si takový vzhled udrželo. Mnohé plody byly sklizeny ještě zelené a dozrály až na místě určení. Místní sezónní ovoce je nejen chutnější, ale také levnější.

Jablka jsou s největší pravděpodobností. Nejoblíbenější ovoce. Na světě existuje více než 7000 odrůd jablek. Vybírejte jablka s pevnou, neporušenou slupkou. Měly by vonět po zralých jablkách. Jablka lze do odšťavňovače vložit vcelku (pokud to velikost odšťavňovače umožňuje), ale lepší je nakrájet je na čtvrtky. Nemusí se loupat ani zbavovat jádra, ale měly by se důkladně umýt. Semena jablek. Jsou důležitým zdrojem draslíku, proto s jejich odstraňováním neztrácejte čas. Obecně platí, že čím je jablko zelenější, tím je kyselejší.

Základní informace o odšťavňovači

Hlavní živiny: pektin a vitamin C, který snižuje hladinu cholesterolu. Kalorie: 52 kcal / 100 g Kolik jablek na 100 ml šťávy: dvě Příprava: omyjte, nakrájejte na velikost odšťavňovače. Není třeba je loupat a čistit jádro.

Hrušky mají podobné vlastnosti jako jablka a hruškový džus je stejně jako jablečný džus téměř univerzální. Přestože existuje více než 5000 odrůd hrušek, v obchodech jich je k dostání maximálně 10. Pro odšťavňování vybírejte kvalitní hrušky, protože se rychle kazí. Tyčinka by měla při stisku mezi palcem a ukazováčkem mírně pružit.

Hrušky jsou bohaté na beta-karoten, kyselinu listovou a vitamin C a jsou také malým zdrojem vitaminů B1, B2, B3, B5 a B6. Šťáva velmi rychle oxiduje a hnědne, proto se musí pít ihned po přípravě.

Klíčové informace o odšťavňovači

Klíčové živiny: draslík. Hrušky způsobují pomalý vzestup hladiny cukru v krvi, takže jsou vhodné zejména pro diabetiky. Kalorie: 60 kcal / 100 g Kolik jader na 100 ml šťávy: dvě Příprava: omyjte, nakrájejte na velikost odšťavňovače. Není třeba loupat a odstraňovat jádra.

Římané a Řekové nazývali meruňky „zlatá sluneční vejce“. První meruňky rostly v Číně, pak se přesunuly do Persie a Arménie a odtud je do Evropy dopravila vojska Alexandra Velikého.

Oškubané meruňky se při přepravě špatně snášejí, proto kupujte husté, světlé plody bez promáčklin a řezů. Jsou plné beta-karotenu, vitaminu C a minerálů, jako je vápník a hořčík, jsou vynikajícími antioxidanty a jsou vhodné při dýchacích potížích. Nemají nejšťavnatější ovoce, takže budete potřebovat několik meruněk, abyste získali dostatek šťávy. Meruňkovou šťávu můžete smíchat s jinou šťávou nebo zředit vodou. Ačkoli je ořech uvnitř pecky jedlý a používá se k ochucení likérů, jako je Amaretto, nedoporučuje se přidávat ho do šťáv.

READ  Sušička ovoce a zeleniny Redmond

Základní informace o odšťavňovači

Jejich hlavním přínosem je vitamin A/beta-karoten, který pomáhá posilovat imunitu proti nemocem a je nezbytný pro zdravou pokožku, vlasy, zuby a kosti. Kalorie: 28 kcal / 100 g Kolik ovoce potřebujete na 100 ml šťávy: šest Příprava: ovoce omyjte, oloupejte a nakrájejte podle velikosti odšťavňovače. není třeba loupat.

Stejně jako banány není avokádo obecně vhodné pro odšťavňování. Jsou však tak bohaté na vitamin E, že se vyplatí je očistit a přidat do jiných šťáv (například mrkvové, rajčatové nebo okurkové) nebo přidat šťávu do mixéru a společně s avokádem rozmixovat na výživné a zdravé smoothie.

Avokádo je bohaté na vitamin E, pomáhá při kardiovaskulárních onemocněních a posiluje imunitní systém. Je také prospěšný pro pleť, protože v ní vytváří více kolagenu, který pomáhá proti vráskám.

Základní informace o odšťavňovači

Hlavními živinami jsou draslík, který pomáhá při únavě, bledém odstínu pleti a depresi. Kalorie: 223 kcal / 100 g Kolik ovoce potřebujete na 100 ml šťávy: žádné Příprava: rozkrojte na polovinu, oloupejte a lžící vyjměte dužinu, vložte do mixéru nebo rozmačkejte vidličkou a smíchejte s ostatními šťávami.

Existují stovky odrůd třešní, které se dělí do tří hlavních kategorií: sladké, kyselé a gibbous. Sladké třešně se nejlépe hodí k odšťavňování, a i když je jejich příprava poměrně pracná, jejich lahodná šťáva za to opravdu stojí.

Třešně jsou bohaté na vitamin B2 (riboflavin), beta-karoten a kyselinu listovou, takže jsou skvělé pro zdravé oči, pokožku a vlasy.

Základní informace o odšťavňovači

Klíčové živiny: Vitamin B2 (riboflavin) Kalorie: 47 kcal / 100 g Kolik ovoce potřebujete na 100 ml šťávy: 150-200 g Příprava: Omyjte, rozkrojte na polovinu a oloupejte z pecky. Není třeba loupat

musí, pomeranče, odšťavňovač

Nektarinky. Blízký příbuzný broskví, i když se jim kdysi říkalo „perské švestky“. Ve skutečnosti se jedná o odrůdu broskví s hladkou slupkou pocházející z Číny. Snad proto, že nemají sametovou slupku nebo mají kyselejší chuť, nezdědily nektarinky bohatou chuť a vůni broskví.

Elektrický odšťavňovač citrusů: nejlepší volba pro vaši domácnost

Elektrické spotřebiče jsou dnes nejrelevantnější. Je to proto, že se snadno ovládají. Jejich použití umožňuje velmi rychle získat libovolné množství šťávy, protože proces lisování je plně automatický.

Elektrické odšťavňovače citrusů jsou vybaveny různými nástavci, které jsou určeny pro různé druhy ovoce

Všechna zařízení, která patří do této skupiny, obsahují motor, který provádí stlačování. Kromě toho jsou všechny samostatné spotřebiče vybaveny různými nástavci, které se vybírají podle druhu ovoce. Standardní tryska umožňuje získat čerstvě vymačkané pomeranče. Odšťavňovač tohoto typu odvádí vynikající práci. Pomocné trysky se používají k vymačkávání citronů, mandarinek a velkých grapefruitů.

Elektrické přístroje jsou široce dostupné, protože je vyrábí mnoho společností, které vyrábějí spotřebiče do kuchyně (např. Moulinex nebo Bork). Odšťavňovač citrusů je napájen z elektrické sítě a dokáže vyrobit čerstvě vymačkanou šťávu nejen z citrusových plodů, ale i z jiného ovoce a zeleniny.

Vezměte prosím na vědomí! Před lisováním ovoce oloupejte a nakrájejte na malé kousky. Tento postup není povinný pro všechny modely odšťavňovačů. Většina technologických zařízení pracuje na principu odstředivky a provádí operaci automaticky.

Profesionální modely patří také do skupiny elektrických modelů. Odšťavňovače citrusů patřící do této kategorie se používají v restauračních kuchyních. Jednou z nejdůležitějších součástí takového zařízení je separátor. Úkolem tohoto prvku je oddělit odpad (koláč) od šťávy. Při výběru elektrického modelu věnujte pozornost tvaru separátoru. Může být kuželovitá nebo ve tvaru válce. Druhá možnost je účinnější a spolehlivější.

READ  Jak nainstalovat čerpadlo ke kotli

Profesionální elektrické modely jsou vybaveny zařízením, jako je separátor

musí, pomeranče, odšťavňovač

STISKNĚTE TLAČÍTKO

Obsluha šnekových odšťavňovačů je jednoduchá. Celý proces se ovládá pouze jedním tlačítkem. Obvykle má tři polohy: střední je vypnutá, horní je zapnutá a v chodu, spodní poloha je reverzibilní, to znamená, že se šnek otáčí v opačném směru.

Značka 9100, Coway CJP-01 JuicePresso, Oursson JM8002, Vitek VT-1602 G, ZigmundShtain ESJ-767 mají takové ovládání.

Sencor Citrus Juicer SCJ 1051GR / Recenzujeme odšťavňovač převážně vážně / Our review of juicer

Reverzní režim by měl být aktivován na krátkou dobu, např. pro usnadnění demontáže. U některých odšťavňovačů funguje pouze po stisknutí tlačítka prstem: Brand 9100, Oursson JM8002, Vitek VT-1602 G, ZigmundShtain ESJ-767.

Tvar tlačítka se u jednotlivých odšťavňovačů liší. Velký je lepší (značka 9100, Coway CJP-01 JuicePresso).

Pohodlí je dáno také umístěním tlačítka; mnoho odšťavňovačů ho má přímo pod prstem (více informací na jednotlivých stránkách).

Odšťavňovač Moulinex Infiny Press Revolution ZU500 stačí stisknout, aby se spustil. Hotpoint-Ariston SJ 4010 AX0 se ovládá otočným přepínačem.

Poměrně důležitou vlastností z hlediska ergonomie je velikost násypky. Po několika letech používání odšťavňovače s otvorem na celé jablko a lisu na citrusy, ve kterém není třeba loupat pomeranče, mě nejvíce odradila nutnost krájet zeleninu a ovoce. Takže nejmenší otvor 4×3,5 cm má Oursson JM8002. Zajímavá konstrukce lisu Moulinex Infiny Press Revolution ZU500. tři otvory pro ovoce, každý o průměru 4 cm.

Ostatní odšťavňovače mají poměrně velké poklopy, takže se do nich vejde celá malá mrkev, čtvrtka pomeranče nebo dokonce polovina jablka. Hotpoint-Ariston SJ 4010 AX0 a Coway CJP-01 JuicePresso mají rozměry 6×3,5 cm, Brand 9100 6,5×3,5 cm, Vitek VT-1602 G a ZigmundShtain ESJ-767 6×4 cm.

Ruční odšťavňovač citrusů Amco

V horkých letních měsících jsme si připravovali spoustu ledových pomerančovo-vanilkových koktejlů. A tohle je naše pomůcka pro rychlé získání pomerančového džusu. Společnost Amco vyrábí odšťavňovače ve čtyřech velikostech. Kombinace limetky, citronu, pomeranče a citronu s limetkou. Jsou vyrobeny z pevného hliníkového odlitku, snadno se používají a čistí a jsou překvapivě levné. Jen si dejte pozor, abyste neudělali stejnou chybu jako mnoho lidí, kteří dávají pomerančovou kůru dolů. Zdá se to být kontraintuitivní, protože polovina pomeranče je ideální pro odložení kůry, ale to by způsobilo, že byste pomeranč oloupali a šťáva by zhořkla.

Překvapilo nás, že to ještě nikoho nenapadlo: vyrobit jednoduchý nástavec, který by využíval motorový pohon vertikálního odšťavňovače k odšťavňování citrusů. Tento praktický nástavec se připevňuje k zařízení Sana 808 nebo Omega VSJ-843. dva z nejoblíbenějších vertikálních odšťavňovačů. Přeměna na elektrický odšťavňovač citrusů. Stačí vyjmout buben na sběr šťávy, vložit jej zpět a máte výkonný a jednoduchý odšťavňovač citrusů.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS