Na jaké úrovni trouby péct koláče

Velikonoční koláče v troubě

Žádné velikonoční svátky nejsou úplné bez zářivě barevných kulichů v troubě. Hotové dorty se tradičně zdobí polevou a různými jedlými dekoracemi. Chcete-li potěšit své blízké a hosty lahodným dezertem, podívejte se na sbírku receptů krok za krokem s podrobným popisem.

 • Sladké velikonoční dorty
 • Velikonoční dorty 2022
 • Velikonoční rozinkové koláče
 • Nadýchané velikonoční koláče
 • Velikonoční koláče s mlékem
 • Velikonoční koláče bez droždí
 • Roztavené velikonoční koláče
 • Krémové velikonoční koláče
 • Koláče v troubě se sultánkami
 • Velikonoční koláče na suchém droždí
 • Velikonoční koláče bez vajec
 • Kandované velikonoční koláče
 • Mokré velikonoční koláče
 • Velikonoční koláče na žloutcích
 • Velikonoční koláče se zakysanou smetanou
 • Krémové velikonoční koláče
 • Velikonoční dorty
 • PP Velikonoční dorty

10 nejpoužívanějších ingrediencí v naší sekci Pečení

Výrobek 100g Kalorie Bílkoviny Tuky Sacharidy

cukr krystal 399 100
Máslo 661 0.8 72.5 1.3
Vejce 157 12.7 11.5 0.7
Kravské mléko 75 3.4 4.7 4.8
Sultánky 286 2.3 0.5 64.7
Pšeničná mouka 334 10.3 1.1 68.9
Suché droždí 410 49 6 40
Vanilin 351 0.1 0.1 87.6
Cukr v prášku 399 99.8
Kandované ovoce 322 0.3 0.1 81.1

Velikonoční koláče PP

Poleva na velikonoční dort

Vanilkové velikonoční koláče

Mokré velikonoční koláče se sultánkami

Vídeňské těsto na velikonoční koláč

Malé velikonoční koláče

Krémové velikonoční koláče

Alexandria Velikonoční dort

Mokré velikonoční koláče

jaké, trouby, péct, koláče

Nadýchané velikonoční koláče

Tvarohové těsto na velikonoční koláče

Sladké velikonoční koláče

© Všechna práva vyhrazena. 2019-2021. Vaření autora

Použití materiálů je povoleno pouze s písemným souhlasem správy a s aktivním hypertextovým odkazem na naše stránky

Musím vymazat velikonoční formy na koláče?

Hlavní výhodou formy na bochník je, že ji nemusíte vysypávat moukou ani olejem, protože těsto se na papír nelepí. A koláče se pečou rovnoměrně.

Pergamenový papír ve formách zabraňuje při pečení lepení těsta. Kromě toho, že formu není třeba vymazávat tukem, těsto se peče rovnoměrně. U těchto těst nebudete mít problém se syrovým těstem uvnitř.

Velikonoční koláč v těchto formách můžete připravit bez jakýchkoli komplikací. Po upečení lze koláč ponechat v bochnících, což nejen dobře vypadá, ale také vydrží déle čerstvý.

Nejchutnější velikonoční koláč s tvarohem a kandovaným ovocem

Kandované ovoce je oblíbenou ingrediencí našich pokrmů Panettone. Tento recept se vám bude nepochybně líbit.

Recept vyžaduje následující produkty

 • vejce. 2 kusy
 • mouka. 1 šálek;
 • tvaroh. 180 gramů;
 • cukr. 200 gramů;
 • rostlinný olej. 1,5 lžíce.л.;
 • prášek do pečiva. 1 lžička.л.;
 • kandované ovoce. 100 gramů;
 • špetka soli;
 • vanilka. podle chuti.
 • Příprava polevy:
 • Moučkový cukr. 75 gramů;
 • citronová šťáva. 2 polévkové lžíce.л.
 • Vejce vyšlehejte mixérem a postupně začněte přidávat cukr a stále míchejte.
 • Do vaječné směsi přidejte vanilkový cukr a sůl a znovu důkladně promíchejte.
 • Propláchněte ji sítem nebo mixérem a přidejte k ní tvaroh.
 • Po malých dávkách smíchejte prosátou mouku a prášek do pečiva s hlavní směsí.
 • Do předem připraveného těsta přidejte nakrájené kandované ovoce a dobře promíchejte, aby se rovnoměrně rozprostřelo.
 • Velikonoční koláč pečte v troubě při 180 stupních 40-45 minut, předtím ho rozprostřete do forem.
 • Na polevu přidejte citronovou šťávu do prosátého moučkového cukru a důkladně promíchejte. Hlavní je správně vypočítat poměry tak, aby nebyla příliš řídká.
 • Teplé koláče potřete glazurou.

Tento recept je jednoduchý na přípravu a ideální pro ty, kteří nemají rádi sultánky.

Je třeba koláče po upečení přikrýt??

Po úplném (to je důležité!) Po vychladnutí ji pevně zabalte do potravinové fólie a uchovávejte při pokojové teplotě. pokud ji budete péct za několik dní. Pokud je to týden předem, je lepší dát koláče zabalené do potravinové fólie do mrazáku.

READ  Kuchyňská digestoř v soukromém domě v zimě

Vznešená atmosféra Koláč může během pečení popraskat, pokud těsto není správně vykynuté. Nezapomeňte, že po naplnění 1/3 dortové formy těstem nechte těsto ve formě a počkejte, až vykyne o něco více než do poloviny formy.

Jak připravit papírový bochník v troubě

Před pečením koláčů v papírových formách v troubě je třeba připravit těsto. Po upečení formy vymažte tukem. Náplň by měla být plná do 1/3. Těsto ve formách se pak přikryje utěrkou, aby mohlo na klidném a teplém místě vykynout a zdvojnásobit se. Když jsou pánve ze 2/3 plné, můžete je vložit do trouby.

Teplota by neměla překročit 200 stupňů, jinak se papír spálí a kresba se znehodnotí. Pečte koláče v papírových formách při 190 stupních. to je optimální teplota. Zda jsou hotové, se kontroluje pomocí špejle.

Tajemství dokonalého bochníku

Barvit vajíčka nebo připravit lahodný pesachový tvaroh není těžké, ale připravit lahodný, voňavý, nadýchaný a šťavnatý velikonoční koláč je skutečné umění! Výběr „správné“, dobré a kvalitní mouky je nejdůležitějším způsobem, jak připravit dokonalý bochník! Jaké je tajemství dokonalých kuliček a na co je třeba dávat při jejich výrobě pozor??

Tajemství přípravy dokonalého muffinu Příprava ingrediencí. Aby se koláče vždy dokonale povedly, je třeba si všechny ingredience na jejich přípravu připravit s dostatečným předstihem: vyndat mléko a vejce z lednice a nechat je ohřát na pokojovou teplotu, změkčit máslo, namočit sultánky a nadrobno nasekat ořechy. Všechny výrobky musí být uchovávány při pokojové teplotě a veškeré náčiní potřebné k přípravě bochníků musí být předem umyto a osušeno.

Mouka. Před hnětením koláčového těsta je třeba mouku prosít. tento postup napomáhá nejen jejímu nasycení kyslíkem, ale také jejímu zbavení případných nečistot. Těsto z prosáté mouky je měkčí, bez hrudek a vzdušnější, mnohem lépe kyne a peče se rovnoměrněji. Nebuďte líní. nezapomeňte mouku prosít! Dortovou mouku ideálně dvakrát prosejte!

Kvasinky. Co se týče droždí, v ideálním případě by mělo být přírodní, nikoli sušené, nebo pokud je zvoleno sušené droždí, mělo by být kvalitní a značkové, protože těsto vyrobené z pochybného droždí nevykyne tak rychle a hotové koláče mnohem rychleji ztvrdnou. Nezralé přírodní kvasnice však mohou být také velmi nešťastné, což je skutečnost, kterou bychom nikdy neměli zavrhovat! Zpravidla se používá v průměru třicet až padesát gramů přírodního droždí na kilogram mouky, ale pokud recept vyžaduje značné množství vajec a sušeného ovoce, měl by se objem droždí zvýšit přibližně o třetinu.

Vývar. Přidávání soli do guláše se kategoricky nedoporučuje. zabíjí kvašení a guláš nemusí vůbec vykynout. Neměli byste přidávat ani rostlinný olej. kvasnice by se obalily tukovým filmem a nemohly by se řádně vyživovat. Dobře připravená tempura by měla nejprve vykynout a poté postupně klesat, načež ji lze přidat do těsta!

Jablečný koláč, jaký jste ještě neměli

Těsto. Dbejte na to, aby bylo těsto velmi dobře prohnětené. obvykle se hněte ručně dvacet až třicet minut ve směru hodinových ručiček. Je důležité nepřerušovat hnětení a neměnit směr hnětení. Mimochodem, na Rusi hospodyňky hnětly těsto až stokrát! I začátečníci snadno zjistí, kdy je těsto hotové. dobře uhnětené těsto se nelepí ani na ruce, ani na stěny pánve. Ještě jedna důležitá nuance: těsto je lepší hníst v plastové nebo skleněné nádobě, protože v kovových nádobách (a hliníkových obzvlášť) nemusí vykynout!

Koření. Každá hostitelka chce, aby její dorty byly nejen velmi chutné a krásné, ale také voňavé, a tak to některé z nich s kořením přehánějí. To rozhodně není dobrý nápad: v těstě na chleba by nemělo být mnoho koření, protože jeho hlavním účelem je zvýraznit chuť pečiva a v žádném případě ho nepřebít. Vanilka, muškátový oříšek, kardamom, mletý hřebíček, skořice a další koření by se proto měly přidávat v přiměřeném množství!

READ  Jak vypnout časovač trouby Hotpoint ariston

Chuť a barva. Chcete-li muffinům dodat příjemný citrusový nádech, přidejte špetku pomerančové nebo citronové kůry a pro broskvově zlatavou barvu přidejte lžičku kurkumy nebo mletého šafránu. Pokud chcete, aby vaše dorty měly sytou čokoládovou barvu, můžete bez obav použít kakao.

Teplotní rozsah. Při přípravě těsta je velmi důležité snažit se udržovat stálou teplotu v místnosti, protože průvan a náhlé změny teploty mohou snadno zmařit veškeré předchozí úsilí. V ideálním případě by se měl koláč nechat kynout při pokojové teplotě v místnosti. Některé hospodyňky ohřívají těsto v mírně vyhřáté troubě nebo používají jiné způsoby ohřevu, aby urychlily extrakci. to by se nemělo dělat!

Pečení. Trouba by měla být předehřátá na požadovanou teplotu, a jakmile je těsto uvnitř, je důležité snažit se troubu otevírat co nejméně. Pokud se koláč již překlopil, ale těsto ještě není celé hotové, můžete na každý z nich položit malé kolečko vystřižené z pečicího papíru, aby se nepřipálilo.

Jak vychladit bochník. To je mimochodem věda! A trvá to dlouho, což je způsobeno poměrně vysokou hustotou těsta. Horké, čerstvě upečené koláče se zabalí do utěrek a položí na bok, aby rovnoměrně vychladly, čas od času se převalí na druhou stranu. I když jsou kousky zvenku již vychladlé, počkejte, dokud uvnitř zcela nevychladnou, a teprve potom je rozbalte! Někdy může trvat až tři nebo čtyři hodiny, než zcela vychladnou, ale v žádném případě nespěchejte. pouze správně vychlazené koláče zůstanou čerstvé a neztratí svou čerstvost po dobu jednoho týdne nebo i déle!

Klíčem k úspěchu je dobrá mouka! Abyste získali dokonalé, vždy nadýchané a chutné bochníkové těsto, měli byste používat pouze tu nejkvalitnější mouku. Neméně důležité je naučit se ji správně skladovat: aby se v mouce během skladování neobjevily chyby, je lepší ji dát do vzduchotěsně uzavřených nádob ze skla, plechu nebo plastu. Na dno každé sklenice můžete dát malý stroužek česneku a mezi sklenice vložit sušený bobkový list. velmi dobře odpuzuje škůdce. Mouku skladujte pouze v čistotě, temnu a samozřejmě vždy na suchém místě. pokud ji skladujete na vlhkém místě, může se rychle zkazit, hrudkovatět a dokonce i plesnivět, proto neriskujte.

Tajemství pečení croissantů

Těsto nesmí být příliš řídké, ale ani příliš husté. jinak se buď vyklopí, nebo vykyne. Je důležité najít zlatou střední cestu; těsto musí být lehké a nadýchané.

Těsto by mělo být nejen nadýchané, ale také takové, aby se nelepilo na ruce.

Těsto by mělo kynout po dobu dvou. třikrát: poprvé při přípravě kynutí, podruhé po přidání všech produktů a potřetí při vkládání těsta do forem (v závislosti na receptu).

Těsto má rádo teplo a pokojovou teplotu, proto dbejte na to, aby koláče vykynuly na teplém místě při teplotě 30-45 °C. Těsto má také rádo ticho, snažte se zajistit, aby po celou dobu od prvního hnětení až po úplné upečení nebyly v místnosti žádné hlasité zvuky, jinak se těsto propadne.

Formu naplňte do poloviny těstem, nechte ho vykynout do 3/4 výšky formy a pak ho dejte péct do trouby.

Po upečení potřete koláč žloutkem rozšlehaným s 1 lžící vody a máslem, aby byla kůrka křupavá a ne tvrdá.

Aby koláč nebo paštika vyrostly rovně, zapíchněte do jejich středu před pečením dřevěnou tyčku. Když vidíte, že je velikonoční pečivo hotové, vytáhněte tyčinku, podle toho poznáte, zda je hotové: pokud je tyčinka suchá, je hotové.

Pečte ve zvlhčené troubě se sklenicí vody.

Přibližná doba pečení: pro méně než 1 kg 30 minut, pro 1 kg 45 minut, pro 1,5 kg 1 hodinu, pro 2 kg 1,5 hodiny.

Pokud se koláč nebo chléb začne lepit, přikryjte ho kouskem suchého papíru.

Hotový koláč vždy vyndejte z trouby na bok a nechte ho tak, dokud nevychladne na spodní straně.

READ  Jak vypláchnout zápach z vnitřku chladničky

Zde je několik dobrých receptů na chleby.

jaké, trouby, péct, koláče

SloženíZ 1 kg mouky, 500 g mléka, 50 g droždí, 5 vajec, 200 g cukru, 300 g másla, 200 g loupaných mandlí, 1 citronu, 1 šálku sultánek, soli podle chuti připravte koláč.

Připravte si stránky: Mléko uvařte, zchlaďte na bod varu. Droždí rozpusťte v troše mléka a přidejte 1 lžíci cukru. Do mléka přidejte mouku a zpěněné droždí, důkladně promíchejte a nechte na teplém místě zakryté utěrkou kynout. Když těsto vykyne, přidejte žloutky ušlehané se zbylým cukrem, rozpuštěné máslo, nastrouhanou citronovou kůru, trochu nasekaných mandlí, sultánky a sůl. Důkladně promíchejte. Zbylé bílky ušlehejte do tuhé pěny a přidejte je do těsta, jemně hněťte shora dolů. Těsto vložíme do vymazané a moukou lehce vysypané koláčové formy a necháme na teplém místě vykynout, povrch potřeme žloutkem a posypeme zbylými mandlemi. Pečte do ztuhnutí při 180°.

SloženíPorce: 1,5 kg mouky; 1 hrnek mléka; 2 hrnky smetany; 50 g čerstvého droždí; 10 vajec; 800 g cukru.

PřípravaDo mísy nalijte sklenici horkého mléka, horkou smetanu a mouku. Důkladně promíchejte a nechte směs vychladnout na teplotu čerstvého mléka. Přidejte zpěněné droždí a dvě vejce rozpuštěná v troše mléka, těsto promíchejte, přikryjte utěrkou a nechte na teplém místě kynout. Když těsto vykyne, přidejte zbylé žloutky ušlehané s polovinou cukru a bílky ušlehané s druhou polovinou cukru do tuhé pěny. Promíchejte směs shora dolů, přidejte zbývající mouku a nechte těsto podruhé vykynout. Koláčové těsto by mělo být opravdu dobře prohnětené. Poté je vložte do vymazané a moukou lehce vysypané formy. Těsto nechte ještě jednou kynout. Pečte při 180 °C do změknutí.

SloženíSměs ještě jednou promíchejte: 750 g mouky; 1 hrnek mléka; 60 g droždí; 180 g cukru; 180 g másla; 5 žloutků; 2 vejce; 1 lžíce sultánek; 1 lžíce pomerančové kůry z džemu.

Vaření: Droždí smíchejte s teplým mlékem, 1 lžičkou cukru a 1 lžící mouky a dejte na teplé místo kynout. Vejce, žloutky a cukr šlehejte ve vodní lázni, dokud směs nezhoustne, a pak ji nechte vychladnout. Teplou směs vlijte do mouky, přidejte nakynuté droždí a teplé mléko. Těsto důkladně prohněťte. Těsto by mělo být lehké a nemělo by se lepit na ruce ani na stěny mísy. Postupně přidejte rozpuštěné máslo, sultánky a rozdrcenou pomerančovou kůru. Těsto dobře prohněťte a nechte vykynout. Když těsto zdvojnásobí svůj objem, vložte ho do vymazané a moukou vysypané formy. Po druhém vykynutí těsta lze bochník bez obav vymazat tukem a upéct. Koláč pečte 35-40 minut při 180 °C. Dort potřete polevou a posypte malými karamelovými kuličkami nebo jiným zdobením podle svého vkusu (v obchodech je v současné době obrovský výběr).

SloženíPřed pečením dortu : 5 litrů mléka; 5 vajec; 600 g zakysané smetany; 500 g másla; 2 hrnky cukru; 1 lžíce octa.

Připravte si: Mléko nalijte do hrnce a přiveďte ho k varu. Vejce dobře promíchejte se zakysanou smetanou. Když je mléko přivedeno k varu, přilijte zakysanou smetanu a vejce a lžíci octa (ne esence). Poté mícháme a za stálého míchání (vždy na jednu stranu) postavíme na mírný oheň, dokud syrovátka není čirá a nevytvoří se tvaroh. Tvaroh scedíme do gázy, zavážeme do sáčku a zavěsíme tak, aby tekutina vytekla, ale aby tvaroh nevychladl. Tvaroh propasírujte přes síto. Máslo také protřete přes síto a smíchejte s cukrem, uhněťte dohladka, které pak spojte s očištěným tvarohem. Tvarohovou směs vytvarujte do formy na velikonoční koláč, formu postavte na talíř, přikryjte ji mostem a zalijte sklenicí vody. Nechte ve formě 3 hodiny na teplém místě a poté ji dejte do chladničky.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS