Nahradí robotický vysavač běžný vysavač?

Dáváte přednost robotickému vysavači nebo vysavači?

Každý chce mít doma dokonalý vysavač. Domácí spotřebič musí být nejen estetický, ale také technologický, funkční, bezpečný a bezkonkurenční. Spotřebitel se navíc neomezuje pouze na klasické modely: na trhu jsou běžně dostupné i robotické verze. Který produkt je lepší, jaké jsou hlavní rozdíly? Naši odborníci.

„Chytré vysavače vstoupily na trh domácích spotřebičů již v roce 2002 a od té doby si získávají renomé. Hlavní rozdíl oproti klasickým modelům spočívá v tom, že není potřeba lidský dohled: robotické vysavače pracují automaticky. Navrženy jako kompaktní zařízení ve tvaru disku o průměru 25-35 cm.

Konstrukce výrobku je poměrně jednoduchá: pouzdro s několika vestavěnými prvky. Je vybaven 2-4 kolečky, která zajišťují mobilitu: zařízení lze snadno tlačit, ať už je povrch hladký (např. Laminát) nebo drsný (např. Koberec). Přístroj má několik vestavěných motorů, které regulují chod čisticích kartáčů, koleček a přímo ovládají vysavač.

Přístroj funguje na dobíjecí baterii s kapacitou obvykle dostačující na několik hodin provozu. Minipočítač si pamatuje trasu nastavenou uživatelem a umožňuje hlavní funkci robotického vysavače. Úklid v automatickém režimu. Robotické přístroje jsou vybaveny speciálními senzory překážek, které zabraňují kontaktu s jakýmikoli předměty na trase úklidu: nábytkem, stojacími lampami, květináči atd.

Všechny modely mají vícestupňový čisticí systém se 3 až 4 filtry. Díky tomu je všestrannější a dokonale si poradí s chlupy domácích mazlíčků, prachem a dokonce i bakteriemi, takže je ideální pro alergiky, rodiny s dětmi a/nebo domácími mazlíčky.

Úroveň 1. Boční kartáč dosáhne do těžko přístupných míst (rohy, stěny) a pečlivě je vyčistí.

Úroveň 2. Boční a hlavní kartáč se začnou otáčet proti sobě, sbírají nečistoty a ukládají je do koše.

Úroveň 3. Výkonné sání zachytí i ty nejmenší částečky nečistot a prachu z podlahy a vestavěný filtr jim zabrání v úniku.

Jak funguje robotický vysavač? Pohybuje se podle nastavené trasy a zametá prach z podlahy do nádoby na prach. Po dokončení se přístroj vrátí do dokovací stanice, kde se plně nabije. Někdy je trasa, kterou si majitel vysavače nastaví, příliš dlouhá a přístroj nemá dostatek energie na dokončení úklidu: v takovém případě existují modely robotických vysavačů (vyšší cenový segment), které se dají naprogramovat tak, aby se vrátily do dokovací stanice k dobití.

Hlavní možnosti většiny modelů robotických vysavačů:

Zónová separace prostoru. Uživatel může robota nastavit tak, aby uklízel pouze určitou část místnosti.

Návrat do dokovací stanice. Po dokončení úklidu se robotický vysavač vrátí do dokovací stanice, kde se dobije.

Snímač schodů. V tomto případě zařízení okamžitě změní směr, když dosáhne okraje schodů (oblíbená možnost pro majitele rodinných domů a mezonetových bytů).

HEPA filtr. Účinně čistí vzduch v místnosti od prachu.

Vysávání z přerušené polohy. Praktická možnost pro případ, že je vysávání z nějakého důvodu nutné přerušit.

Analýza znečištění povrchu. Automaticky zapne turbo režim, když zjistí obzvláště znečištěnou oblast.

Překonávání překážek. Některé modely jsou schopny překonávat překážky o výšce až 2 cm (robot překoná i kabely a pohybuje se přes překážky, aniž by je poškodil).

Dálkové ovládání (RC). Praktická možnost, která majiteli pomáhá ovládat jednotku.

Vypínání vysavače podle plánu. Uživatel může naplánovat dobu provozu vysavače podle dnů v týdnu.

Proč vysavač??

Než se rozhodnete pro robotický vysavač, možná budete chtít znát odpovědi na dvě poměrně jednoduché otázky:

Prvním a nejzřejmějším důvodem pro pořízení a pravidelné používání vysavače je estetika. Pravidelné vysávání všech typů podlah nejenže zlepší vzhled podlah, odstraní nečistoty a prach, ale může také výrazně zlepšit kvalitu vzduchu ve vašem domě nebo bytě. A to má zase mnoho pozitivních účinků na zdraví a životní prostředí. Může také prodloužit „životnost“ vašeho koberce, protože uvolňuje zachycené částice, které by jinak mohly uvíznout hluboko v koberci a časem poškodit nejen koberec, ale i podlahu. Pro ty, kteří nejsou zvyklí vysavač používat, může být typická jiná otázka: Jak často je třeba vysávat??

Odpověď by mohla znít: Pravděpodobně více než nyní. Mnozí odborníci doporučují vysávat alespoň jednou týdně, nebo dokonce dvakrát či třikrát týdně, pokud máte vysokou návštěvnost, domácí zvířata nebo pokud je váš domov více zaprášený a špinavý. Zatímco pro některé z vás to může být šok, pro jiné to pravděpodobně není žádné překvapení. To je důvod, proč robotický vysavač vůbec existuje, a bude to hlavní faktor, který bude určovat další důležitou otázku.

Výhody nákupu a používání robotického vysavače

Mezi výhody robotických zařízení pro úklid patří:

Moderní robotické vysavače jsou vybaveny rozsáhlými funkcemi, které umožňují vyloučit z každodenní rutiny mokré vytírání a ruční úklid. Pohodlí používání robotického pomocníka spočívá i v dalších drobnostech. Je v něm například zabudován navigační systém, který umožňuje nastavit trasu pro odstranění prachu a nečistot z místnosti a najít stanici pro nabíjení baterie. Nebo možnost připojení k systému „chytré domácnosti“ a mnoho dalších úprav.

READ  Vysavač Bosch bwd41740 video recenze

Zatímco dříve robotické vysavače dokázaly pouze utřít prach z podlahy, dnes výrobci chytrých spotřebičů „naučili“ své výrobky plně čistit povrchy. Za tímto účelem je zařízení vybaveno speciální nádobou, která je naplněna vodou.

I když má váš domácí mazlíček krátkou a hladkou srst, není chráněn před línáním. Robotický vysavač je schopen denně sbírat chlupy, čímž majitele domácích mazlíčků zbaví této namáhavé práce.

Některé modely robotických vysavačů jsou vybaveny kamerou a lidarem, které jsou zapojeny do navigačního systému pomocí technologie VSLAM. Nová úprava pomáhá zařízení vytvářet vlastní trasu, určovat polohu a mapovat místnost. To robotovi umožňuje vyhnout se nárazům do nábytku, objíždět překážky, vracet se na základnu a vytvářet optimální úklidový vzor.

Snadné ovládání funkcí robotického vysavače. Hlavní výhoda, kterou zaznamenali lidé ve vyšším věku a lidé se zdravotním postižením. Člověk může jednotku snadno ovládat pomocí hlasového asistenta nebo aplikace v chytrém telefonu.

To je výhoda robotické technologie, kterou vyzdvihují rodiny s malými dětmi. Modely s nízkou hlučností do 45 dB lze provozovat i během spánku.

Ti, kteří stále váhají, zda pro úklid v domácnosti potřebují robotický vysavač nebo vertikální jednotku, stojí za to vědět, že dobré modely mají kvalitu úklidu ne horší než běžný vysavač. Majitel moderního spotřebiče si sám sestavuje harmonogram čištění, volí čas, dny a další jemná nastavení.

Hladina hluku

Pokud porovnáte robotický vysavač se síťovým vertikutátorem z hlediska reprodukované hlučnosti, pak můžete na základě technických ukazatelů každého z nich dojít k závěru, že.

 • Standardní stojanové vysavače a bezdrátové modely produkují hluk až 80 dB.
 • Robotická zařízení jsou výrazně tišší, 50-55 dB.

Robotika vítězí i v tomto výběrovém kritériu.

Komentáře majitelů

Pokud zvážíte zpětnou vazbu od skutečných zákazníků, můžete si vytvořit vlastní názor na výhody a nevýhody robotických vysavačů.

Pro mnoho uživatelů je důležitá velikost nádoby na prach. Jedná se o skutečně důležitou vlastnost, která určuje kvalitu čištění. Objem se pohybuje od 0,2 l do 1 l.

Majitelé považují za nejlepší volbu vysavač s průměrnou velikostí nádoby na prach 0,6 l. Pokud mluvíme o kombinovaném modelu, měli byste si také vybrat zařízení s nádobou o objemu 0,6 litru a nádržkou na vodu o objemu nejméně 0,4 litru.

Robotický vysavač si rády pořídí zejména matky s malými dětmi. 95 % žen, které se věnují výchově dítěte, sní o tom, že budou mít takového asistenta. Obzvláště pohodlné spuštění úklidu za chůze a dálkové ovládání zařízení.

Podle recenzí majitelů domácích mazlíčků zvládá robotický asistent čištění bytu od chlupů velmi dobře. Čištění se za tímto účelem provádí 2-3krát denně. Robotický vysavač je skvělou volbou pro ty, kteří jsou alergičtí na srst, ale milují domácí zvířata.

Výhody a nevýhody robotického vysavače, každá paní si najde to své, v závislosti na preferencích a úkolech. Ne nadarmo se robotům říká asistenční technologie. Roboti skutečně usnadňují každodenní údržbu čistoty v domácnosti. Je však důležité si uvědomit, že asistenti vysavače budou od majitelů vyžadovat přísnou kontrolu pracovního procesu a včasný servis.

Jdi do hříchu a žij celý život v hořkosti?

Doporučuji robotický vysavač Auri Pulsar. Zejména pokud jsou v domě zvířata. Dobře se čistí. Přesto ruční práce nemůže nahradit 100 %. Ne, ne, ne, někdy si vysavač utírám sama. Ale celkově je s ním spokojená.

Včera jsem šel na jejich webové stránky a viděl novinku THOMAS TWIN PANTHER, cena je přijatelná a vlastnosti se zdají být v pořádku! Opravdu opravdu chci slyšet recenze o tom.

Velmi dobré!Koupil si ho kamarád a je s ním velmi spokojený!Dlouho hledala vysavač. Pořád jsem jezdil a otravoval prodavače)) Nakonec jsem si ho koupil na internetu!!“Takže dobrý vysavač, aby se!“- pomyslel jsem si))))))

Velmi dobré!Kamarádka si koupila vysavač a je s ním spokojená, i když s ním měla vždycky problém!Už dlouho hledá vysavač. Chodila jsem po obchodech a otravovala prodavače)) Nakonec jsem si ho koupila online!!“Takže je to dobrý vysavač!“- pomyslel jsem si))))))

Aha, alespoň jedna recenze! Protože všude, kde píšu, to nikdo neví!((( A víte, jak je těžký a objemný?

Nevím, nedotkla jsem se ho, viděla jsem ho u přítelkyně v koutku, je krásný, není moc velký, je v pořádku.Ne objemný.

Nevím, nevím, neberu do rukou, viděla jsem kamarádku, jak stojí v rohu, krásná, ne velká, normální tak akorát.Není objemný.

Koupila jsem si ji přes internet. Díky, je dobře, že není moc velká, je mokrá, protože mám malý byt a nemám moc místa!)

Ona sama je taková, dítě pořád odhazuje odpadky.Můžete si samozřejmě pořídit obojí, ale lepší než mokrý vysavač s vodním filtrem podle mě není.

READ  Vysavač Xiaomi mijia k odstranění roztočů

Včera jsem šel na jejich webové stránky a viděl novinku THOMAS TWIN PANTHER, cena je přijatelná a vlastnosti se zdají být v pořádku! Opravdu bych rád slyšel nějakou zpětnou vazbu.

Právě jsme si koupili TWIN PANTHER. Líbí se mi to a cena je příjemná a dobře se čistí! Je to jen vysavač se sáčkem! Je také hezké, že sáček je velký a nemusí se při čištění vyprazdňovat!

Přijatelná kvalita čištění za dané peníze. Pokud by se to zhoršilo, neváhal bych a vzal ho zpět. Jinak si není na co stěžovat. Je to dlouhé čištění. Pro jednu místnost normální velikosti trvá hodinu času. Pokud není na koberci, tak asi 30 minut.

Přiměřená kvalita čištění za dané peníze. Kdyby to bylo horší, neváhal bych a vzal si ho zpět. Jinak si ale není na co stěžovat. Až na to, že to trvá strašně dlouho. V normálně velké místnosti to trvá hodinu. Bez koberce asi 30 minut.

robotický, vysavač, běžný

Páni, proč to trvá tak dlouho? Mluvíte o vysavači Thomas Panther nebo o nějakém jiném?

Parní mop. Kdo ho má?? Zda stojí za koupi?

Nechápu, jak jsem bez něj mohla žít)))) Baterie mého vydrží hodinu a půl, je velmi výkonný a hlavně chytrý). Všechno uklízí, všechno čistí, nedotýká se nábytku, pamatuje si, kam může a kam ne.Dokonale čistá podlaha, dokonale čisté koberce, čistí celou podlahu v kuchyni.Když mu dojde energie, spěchá do svého domu, aby ji dobil. Pokud někde neskončí, znovu se nabije a vyčistí.A hlavně. Bez jakéhokoli příkazu, chytrá holka.

Viděl jsem televizní pořad, kde testovali vysavače. Opravdu dobře provedené pouze drahé modely

Můj stojí 60 tisíc. Nechci se chlubit, ale říct, že čím dražší, tím výkonnější a chytřejší)

Koupil jsem.- je to prostor. Prostě super zážitek, proč jsem si ho nekoupil dřív. Důkladně uklízí, je na něj radost pohledět.

Nevím, jak jsem bez něj žil)))) Nabíjení trvá hodinu a půl, je velmi výkonný a hlavně chytrý). Všechno uklízí, uklízí, nedotýká se nábytku, pamatuje si, kam smí a kam ne.Podlaha je bez poskvrnky, koberce jsou bez poskvrnky, čistí celou podlahu v kuchyni.Když se vybije, spěchá do svého domu, aby ho dobil. A pak se nabije a znovu uklidí, pokud někde neskončí.A to hlavní. Bez příkazu, chytráku.

Je jako nějaká nejvyšší bytost, pátý element :))) Opravdu přemýšlím o koupi po vašem příspěvku

A já jsem chudák a jsem líný. Koupil vysavač na Tmall za 6000, nejoblíbenější model. Jedná se o nákup století! Nyní mám dokonale čisté podlahy, vytírám je jednou za 3 týdny, voda v kbelíku je velmi čistá. Za rok si koupím nový, úplně stejný, nevím, proč bych ho měl kupovat za 60 tisíc, ale mám laminátovou podlahu a žádné koberce

S výjimkou případů, kdy je v místnosti hodně nábytku nebo je přeplněná. Bude pro něj těžké uklízet, možná to nezvládne.

Nemám koberce ani laminátové podlahy, ale pokud mám hodně nábytku nebo je místnost přeplněná. Bude pro něj těžké uklízet, možná to nezvládne.

Děvčata, měla byste nám sdělit jména svých pomocníků. Také si chci jeden koupit, ale nevím, který

Z mé zkušenosti.Je určen pro prakticky „prázdné a nezaplněné“ byty. To znamená, že celý povrch bytu je hladký, rovný, na podlaze neleží žádné prahy ani dráty, nábytek bez „hromady“ nohou (příklad. Židle nebo stoličky, zasunuté pod stolem). Pohovky, postele, gauče. Pouze s vysokou podlahou, tj. Vyšší než tělo robota. Jinak po sobě zanechává neuklizené plochy, a to poměrně hodně

Koupil jsem ho.- je to jako z jiného světa. Je to skvělý zážitek, nemůžu uvěřit, že jsem si ho nekoupil dřív. Důkladně čisté, prostě radost pohledět.

(Nechápu, jak jsem žil bez ní)))) Nabíjení mé a půl hodiny, velmi silný a, co je nejdůležitější, chytrý)). Všude uklízí, všechno čistí, nedotýká se nábytku, pamatuje si, kam smí a kam ne.Dokonale čistá podlaha, dokonale čisté koberce, čistí celou podlahu v kuchyni.Když se náboj vybije, spěchá do svého domu, aby si ho dobil. Nabíjí a znovu čistí, pokud někde neskončil.A hlavně. Bez příkazu, můj hodný chlapče.

Jeden jsem si koupil.- je to kosmos. Prostě super zážitek, jak to, že jsem si ho nekoupil dřív. Je to důkladné, je radost se na to dívat.

Mám Roombu. Čistí se skvěle, až na rohy, pokud jste vybíraví. A hlavně bez našeho přičinění a v době, kdy nejsme doma. Přijdete dovnitř, podlahy jsou čisté.A co je nejdůležitější, robot zvládl to, s čím jsem neúspěšně bojovala 12 let manželství.Protože robot vše, co zůstalo na podlaze, buď rozkousal, nebo odnesl. Můj manžel se naučil, jak to uklidit. Aby dal své ponožky do koše na prádlo v koupelně. Dvanáct let se o to marně snažil. A robota za dvě rozkousané ponožky a jednu ztracenou bačkoru.I děti už léta uklízejí VŠECHNO z podlahy. Dříve se do cesty stavěly miny v podobě malých dílků lega. Teď je to tu krásné. Žádná visící nabíječka. Všechno je uklizené

READ  Jak dlouho by měla chladnička po dodání stát?

Líbí se mi, co řekl jeden člověk. Moje máma chodila s vysavačem, koupila jsem si robotický vysavač, máma za ním stále chodí a sleduje, jak vysává. Vyjádřila se také k jeho komentáři. Náš je unavený, šel na oběd. Co se týče jídla, líbí se mi, jak přijede k nabíječce, zavrtí zadkem a sedne si.

Mají nízký výkon a neměly by být ponechány bez dozoru (mohou se zamotat do záclon). Roboti se plazí po nábytku a zaseknou se o kus koberce nebo o práh), kromě toho nevysávají nábytek, takže můj robot se po trojím použití prostě nudí v rohu a já musela koupit normální vysavač. Závěr: robotický vysavač je plýtvání penězi.

Co je to za blbost? Koupí si levný a pak křičí, jak jsou roboti špatní.Už před 10 lety jsem si koupil model, který nepřekousává dráty a záclony, chodí po schodech.Ještě nevynalezli roboty, kteří by lezli po nábytku. Ačkoli jsem spustil robota na skříních, sbírat prach, nemůže spadnout, senzory mají omezení.Robotický vysavač Robot má gumový kartáč, který mnohem lépe čistí prach z koberce. Po Myelově spustíme robota, který uklízí. Kdo má hodně prachu a domácích zvířat. Poznáte, že robot vyčistí plak od žmolků jako mokrá houba.

Funkce vysavače Cyclone

Klasická verze, která se obvykle skládá z těla, hadice, teleskopické trubky a trysek. Většina modelů je určena pro suché vysávání, ale existují i modely, které dokáží účinně čistit podlahu. Typ vysavače závisí na velikosti. Čím větší robot, tím je výkonnější a funkčnější, ale ne vždy se dá snadno používat a skladovat v malém bytě.

Výhodou běžného vysavače je vyšší sací výkon. Tradiční verze nemá u tohoto parametru žádného soupeře. Proto je považován za pragmatickou volbu pro celoplošný týdenní úklid. Ostatní vysavače se doporučují jako doplněk k běžnému vysavači pro lokální nebo každodenní úklid.

Odlučovač prachu je tvořen nádobou, vakem, vodním filtrem. Nejjednodušší na údržbu je model s opakovaně použitelným látkovým sáčkem, který nevyžaduje časté vysávání a vydrží 1-2 roky.

Jedním z faktorů, které ovlivňují funkčnost, je sada příslušenství, která je součástí sady. Levné sekačky se dodávají s obyčejnou mopovací hlavou s malým vlasem, která ne vždy dokáže dobře sbírat prach z podlahy. Dražší modely jsou k dispozici s jedním nebo více turbokartáči, dalším příslušenstvím pro sběr vlasů, tekutin, měkkého nábytku apod. Д.

Vlastnosti vysavače na mokré vysávání

Rainbow Cleaner je domácí spotřebič, který umí nejen vysávat, ale také mokré vytírání, čištění podlahy od stop po botách, zaschlé špíny, sbírání chlupů domácích mazlíčků, rozlitého nápoje, mytí zrcadel, oken. Vhodné pro hladké povrchy bez širokých spár.

Aby mohl uživatel začít pracovat, musí systém sestavit, nalít do něj specializovaný čisticí prostředek, vodu. K čištění podlahy se roztok nejprve nastříká na podlahu, poté se opláchne speciální tryskou a následně se voda nasaje do systému, který vstupuje do nádrže na použitou kapalinu. Čím větší je motor, tím menší je pravděpodobnost, že po přejezdu zůstane na podlaze skvrna. Mokré mopování nejen odstraňuje závažné částečky nečistot, ale také účinně likviduje plísně a škodlivé mikroorganismy, čímž zlepšuje atmosféru v místnosti. Vysavač na mokré vysávání je proto nepostradatelným nástrojem pro alergiky a majitele domácích zvířat.

 • Účinně odstraňuje prach a nečistoty z laminátových podlah a linolea;
 • Může čistit čalouněný nábytek, obkládané stěny a podlahy a sbírat rozlité tekutiny z podlahy;
 • Většina modelů podporuje suché vysávání;
 • S velkou nádrží na vodu;
 • Samostatnou nádrž na čisticí roztok;
 • Filtrace vody.
 • Objemné rozměry. Vyžaduje hodně úložného prostoru;
 • Těžké. K přenášení je zapotřebí značná fyzická námaha;
 • Po každém čištění je nutné jednotku rozebrat a vysušit její součásti;
 • Při čištění parket někdy dochází k zatékání vody mezi spáry, což může způsobit bobtnání podlahy;
 • Používají se specializované čisticí prostředky; náklady na spotřební materiál.

Důležité parametry, které určují kvalitu čištění mokrým vysavačem:

robotický, vysavač, běžný
 • Objem nádrže;
 • Počet trysek;
 • Hmotnost, rozměry;
 • Délku šňůry;
 • Snadnost montáže/demontáže;
 • Kvalita připojovacích hadic;
 • Podporuje chemické čištění;
 • Náklady na spotřební materiál.

Co je lepší. Vysavač na mokré čištění nebo robot s možností mokrého čištění. To by si měl každý rozhodnout sám. Abyste při nákupu neudělali chybu, je důležité určit funkce, technické vlastnosti, které by měl ideální model mít.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS