Navrhování malé kuchyně s pračkou

Pračka v malé kuchyni od 5 do 6 metrů čtverečních: foto design

Umístění pračky v malé kuchyni, zejména v hrusce, vždy vyvolávalo mnoho otázek.

Je třeba vytvořit moderní a funkční design malé kuchyně o rozloze 5 až 6 metrů čtverečních. Základní myšlenkou kuchyně Loreta je dát kuchyni další rozměr a udělat z ní individuální design-projekt. Například naši profesionální designéři v továrně Lidová kuchyně rozvinuli mnoho nápadů a vytvořili individuální projekty pro malou kuchyň v hrusce s pračkou. V našem katalogu si můžete prohlédnout interiér a fotoprojekci kuchyně o rozloze 5. 6 km2. Široká nabídka spotřebičů. Kuchyně: s plynovým ohřívačem vody, lednicí, myčkou atd.Д.

Úzká specializace, více než 29 let zkušeností s výrobou kuchyňského nábytku malých rozměrů podle individuálních rozměrů a použití nejmodernějších technologií v Rusku nám umožňuje dělat na omezeném, malém prostoru hotové zázraky. Jak vše inteligentně umístit: ledničku, myčku, pračku, televizi, mikrovlnnou troubu a další spotřebiče, si můžete prohlédnout v našem katalogu designu malých kuchyní 2017.

Způsoby instalace

Do standardní soupravy se pračka těžko vejde. Pro vyřešení takového problému je lepší zvolit možnost objednat si kuchyňskou linku.

Pračka a lednice na ploše 6 m². М.

Pračka zabírá místo pod pracovní deskou a chladnička je integrovaná do spodní skříňky.Pro 6 metrů čtverečních obytné plochy je tedy ideálním řešením pro „malou kuchyň“. М. Maximální funkčnost.

Pračka instalovaná pod jídelním stolem v kuchyni

Pračka v kuchyni je skryta pod nábytkovými čely a pracovními deskami

Okenní parapet byl nahrazen kuchyňskou linkou. Toto uspořádání šetří místo v místnosti a umožňuje umístit všechny potřebné moduly.

Kuchyně o rozloze 6 m². М. S lednicí a pračkou

Pračku a ostatní instalované spotřebiče odděluje nejlépe jedna nebo dvě skříňky. Tato izolace je nezbytná pro správnou funkci spotřebičů.

Pokud to není možné, zajistěte dobrou tepelnou izolaci uvnitř modulu.

Volně stojící chladnička je umístěna na protější stěně vedle kompaktního jídelního stolu. Zásuvky oddělují sporák od modulu, ke kterému je připojen přívod vody. Tento přístup umožňuje dodržovat bezpečnostní předpisy při provozu spotřebičů.

malé, kuchyně, pračkou

Skryté s pracovní deskou a nábytkovou přední částí

Rohová kuchyňská linka s pračkou, myčkou, mrazákem a chladničkou, které jsou zabudovány do spodních modulů

Myčka nádobí, pračka, varná deska, lednice s mrazákem. Spodní úroveň nábytku je plná elektrospotřebičů.

Pračka byla zabudována do rohové skříňky

Podlaha v prostoru instalace musí být zajištěna překližkou (z bezpečnostních důvodů). Tím se zabrání nerovnostem podlahy (nastavení podpěr tento problém vždy nevyřeší).

Pračka zabírá modul v rohové skříni

Všímejte si vibrací spotřebiče během cyklu odstřeďování. Pro správnou funkci je nutná mezera přibližně 2 cm na každé straně. Vibrace jsou znatelnější při minimálním zatížení.

Pračka na parapetu v kuchyni

Dveře zakrývají pračku a myčku nádobí.

Pračka v orientální kuchyni

Pračku umístěte do levé boční skříňky vedle kuchyňského dřezu.

Vestavná pračka v rovné kuchyni

malé, kuchyně, pračkou

Kuchyňská linka obsazená pračkou

Pračka pod pracovní deskou bez dvířek

V této 8 m dlouhé kuchyni není přední část zakryta skříňkou. Moderní design se však zdá být vhodný pro minimalistickou sestavu. Kovový povrch navíc ladí s povrchovou úpravou chladničky.

Pračka v moderní kuchyni

Pro optimální vizuální soudržnost může být přední strana potažena speciální fólií nebo natřena barvou odpovídající barvě skříně. Některé společnosti upravují spotřebiče na míru podle individuálních preferencí.

Pračka, chladnička a varná deska ve stříbrné metalíze

Uspořádání ve tvaru písmene U. Pro pohodlné používání v kuchyni je nutná vzdálenost mezi moduly alespoň jeden metr.

Design kuchyně 6m2. M s lednicí a pračkou

Dům postavený v roce 1969. Plocha kuchyně. 6,2 m². Původní soubor požadavků byl následující: malá podlahová plocha, první patro, východní strana. V místnosti svítí slunce jen ráno, proto jsme chtěli, aby byla kuchyně co nejsvětlejší.

Nejprve jsme vyměnili plynový pult za menší. „Grand 1,6“, abychom získali více místa na polici.

Pak jsme začali přemýšlet o projektu kuchyně. Náš předchozí nábytek byl typu „dřevěná konstrukce“ a my jsme chtěli pravý opak. Proto jsme se vzdali kuchyně z masivního dřeva.

Kuchyně byla objednána v továrně „Zov“ v Grodně. Rozhodli jsme se pro rohový model. Přední strany ze španělského materiálu „Alvik“ (metalický, vysoce lesklý akrylový polymer na dřevovláknité desce). Nahoře je orchidej.

Strop je natažený, vysoce lesklý, za nímž je skryté potrubí se zpětnou klapkou, aby nebyl narušen přirozený přívod vzduchu. Pět reflektorů po 5 W, světla je dost.

malé, kuchyně, pračkou

Dno v barvě dahlia (kakao). Rám je z dřevotřískové desky o tloušťce 18 mm v barvě akácie a jedle. Stolní deska v krémové barvě Nakarado o tloušťce 38 mm.

Výška horních čel je 915 cm. Šířka stolní desky 50 a 60 cm. Kování Blum (Rakousko) a mechanismy Hettich (Německo). Tandemové skříně se zavírači dveří. Zvedák nástěnné jednotky Aventos.

Nechali jsme nainstalovat správný počet elektrických zásuvek pro spotřebiče a elektrikáře. Instalované zásuvky Legrand.

Pračku jsme se rozhodli instalovat do kuchyně. Nechali jsme instalatéra, aby provedl práce a nainstaloval potřebné potrubí.

READ  V bubnu pračky se objevuje voda

Vybrané a zakoupené vestavné spotřebiče, všechny „zmenšené“.

Teleskopický odsavač par Germes 50 cm z Velké Británie. Hlavním kritériem při výběru dřezu byl tichý provoz.

Elektrická trouba a plynová varná deska Fornelli 45 cm, vyrobeno v Itálii. Byly vybrány hořáky z bílého skla: snadněji se udržují.

Dřez z umělého kamene a dřezová baterie Franke (mandlová barva), 43,5 × 78 cm, instalované na desce hluboké 50 cm.

Protože máme dvoubarevnou kuchyň, zvolili jsme na zástěru pruhované matné drážkované dlaždice. Rocersa Habitat-4 Crema. Vyrobeno ve Španělsku.

Dlažba Ceramina, Carrado 50×50 béžová. Položil ji šikmo.

Na stěnách jsou německé tapety. Jsou vinylové, na fleecovém podkladu. Šířka. 53 cm. Potřebovali jsme čtyři trubky.

Plynové potrubí a hadice, které jsou na viditelném místě, skryté v „tyčové“ trubce o průměru 5 cm.

Další osvětlení zahrnuje halogenovou lampu nad umyvadlem.

V bytě jsou dvě osoby, a tak jsme se rozhodli vyrobit malý stolek ze stejného materiálu jako kuchyňská linka. Velikost 60×70 cm. Zatím budeme používat stoličky, ale uvažujeme o koupi židlí.

Lednice, mikrovlnná trouba, televize, dveře, které zůstaly z minulé kuchyně.

Naše náklady v běloruských rublech po denominaci (pro převod na americké dolary vydělte 2, v ruských rublech. Vynásobte 30)

 • Plastové okno (plné otevírání). 500 BYN
 • Rolety den-noc (Polsko). 128 BYN
 • Kuchyňská linka. 3300 BYN
 • Cena odsavače par je 195,5 BYN
 • Varná deska a trouba 478 BYN a 895 BYN (celkem 1 373 BYN)
 • Dřez a baterie. 520 BYN
 • Svítidlo lineární. 13 BYN
 • Lesklý strop (látka, svítidla, práce). 135 BYN
 • Tapety. 111.82 BYN
 • Tapetování. 60, BYN
 • Plynoměr. 105 BYN
 • Práce plynaře. 100 BYN
 • Instalatérské práce, potrubí a práce. 190 BYN
 • Elektřina, zásuvky a práce. 190 BYN
 • Obklady na zástěru. 142,00 BYN
 • Obkladačské práce na zástěře (2,6 m2). 70 BYN
 • Dlažba. 160 BYN
 • Pokládka dlažby na podlahu diagonálně. 130 BYN
 • Instalace potrubí. 200 BYN
 • Tmel, základní nátěr. 25 BYN
 • Základní desky, rohy k nim. 12 BYN
 • Lepidlo na tapety. „Pufos Universal“. 7,25 BYN
 • Silikon. 4,99 BYN
 • Fuga. 20 BYN

Komentář Taťjany Kosťukevičové, specialistky zákaznického servisu společnosti Oknagrad:

Detailně promyšlená kuchyně. Majitelé projektu dokázali na malé ploše zařídit multifunkční a pohodlný pracovní prostor. Toho je dosaženo chytrým výběrem nábytku. Rohová kuchyně nezabírá mnoho místa, ale přesto splňuje všechny své funkční účely. Díky použití světlých tónů v designu je místnost opticky prostornější a útulnější.Obecně platí, že při nákupu kuchyňského nábytku každý věnuje pozornost jeho vzhledu, i když velmi důležité je také nábytkové kování. Instalace tandemových skříněk se zavírači dvířek u kuchyňských zásuvek a zvedáku zásuvek u nástěnných skříněk by umožnila úplné otevření a tiché a plynulé zavření zásuvek.Byt se nachází v prvním patře a okno kuchyně směřuje na východ, což vyvolává otázku osvětlení. Prostor u okna v tomto projektu není přeplněný masivním nábytkem a umožňuje zcela nerušený tok světla do kuchyně. Ženám v domácnosti často večer chybí světlo z hlavních zdrojů světla. Proto je instalace bodových světel nad varnou desku a dřez nezbytným a stylovým dekorativním prvkem.Dřez je pravděpodobně jedním z nejdůležitějších prvků každé kuchyně. Používá se mnohem častěji než jiné kuchyňské spotřebiče. Majitelé kuchyně tento bod jasně pochopili a nainstalovali dřez z umělého kamene. Výhodou této volby je estetický vzhled, nenáročná údržba a především absence hluku a dunění při mytí nádobí.Velmi chytré řešení nahradit plynoměr kompaktnějším a instalovat jej do kuchyňské skříňky. Zajímavým a netradičním řešením bylo také ukrytí plynové hadice v barové trubce. Obvykle tyto neoddělitelné prvky většiny kuchyní kazí i ten nejkrásnější design, ale v tomto projektu se tomu podařilo vyhnout.Použití vinylové tapety na netkané podložce při renovaci je ideální pro kuchyň. Vrchní vinylová vrstva je odolná vůči základním nečistotám, vlhkosti a slunečnímu záření. Tyto tapety jsou navíc ošetřeny speciální impregnací, která výrazně snižuje pravděpodobnost vzniku plísní a hniloby v prostředí s vysokou vlhkostí.Matné rýhované dlaždice na zástěře, dřez z umělého kamene, rostliny v květináčích na okně. To vše vytvořilo krásný a útulný interiér kuchyně.

Umístění pračky v malé kuchyni

Při zařizování malé kuchyně je problémem, kam umístit velké spotřebiče, jako je volně stojící lednice a pračka. Existují možnosti a řešení s pračkou, které by dokonale zapadly do designu kuchyně. Nahoře je zakrytá pracovní deskou, čímž se zvětšuje aktivní plocha pro vaření.

Pračky mohou být vestavné nebo volně stojící, s vertikálním nebo předním plněním. Volně stojící pračky jsou nejvhodnější pro malé kuchyně, a pokud uvažujete o koupi mělké hloubkové pračky, pak může být pracovní deska mělčí úměrně velikosti pračky.

Typy umístění

V závislosti na stupni integrace se rozlišují plně vestavné spotřebiče, částečná instalace volně stojících strojů a stacionární umístění na libovolném vhodném místě. Zvažte všechny tyto možnosti podrobněji.

Plně integrovaný

Pokud stroj jednoduše umístíte pod pracovní desku, vzniknou kolem něj mezery a skříňka bude vyčnívat. A design spotřebiče se ne vždy hodí k designu kuchyně.

V tomto případě je nejlepší zvolit vestavnou pračku. Takový spotřebič je instalován ve skříňce a má na těle závěsy, ke kterým jsou připevněna dvířka.

Vestavná pračka v kuchyni je nejkompaktnějším řešením. Ideální pro běžné malé kuchyně.

Potřebujete vědět! Jedinou nevýhodou vestavěných modelů je jejich cena. Tyto spotřebiče jsou dražší.

Při instalaci stroje dodržujte následující pravidla:

 • Zadní část spotřebiče nebyla zakrytá. Pro správnou funkci spotřebiče je nezbytná cirkulace vzduchu;
 • Nepokládejte jiné elektrické spotřebiče přímo na přístroj;
 • Podlaha musí být nejprve vyrovnána.
READ  Proč se ložiska v pračce rozbíjejí?

Částečná instalace

Částečná instalace zahrnuje umístění volně stojící pračky do výklenku pod pracovní desku, pod jídelní stůl nebo do nástěnných skříněk a jednotlivých skříněk.

Přední části těchto praček jsou buď nezakryté, nebo zakryté dvířky či látkovými závěsy.

Při částečné instalaci je třeba vzít v úvahu následující nuance:

 • Aby bylo možné spotřebič pohodlně obsluhovat, musí se krycí dvířka otevřít o 90°;
 • U stroje o šířce větší než 60 cm jsou dvoje přední dveře výklopné;
 • Při instalaci v blízkosti trouby nebo varné desky poskytují dodatečnou izolaci;
 • Po obvodu ponechte mezery o šířce 3 až 5 cm, abyste nábytek ochránili před vibracemi, které mohou vzniknout během mycího cyklu.

Stacionární umístění

Pokud pračku z nějakého důvodu nelze umístit do kuchyně, je umístěna samostatně. Dispozice by potřebovala více prostoru, aby spotřebiče nepřekážely ve využívání kuchyně.

V tomto případě lze spotřebič umístit mezi kuchyňský nábytek do libovolného volného prostoru. Zůstává otevřená v horní i přední části. Díky tomu si můžete vybrat model s jakýmkoli typem náplně prádla.

Červená kuchyně 5,7 m2. V hruschevce s pračkou a vestavěnou lednicí

Z hlediska designu nic pozoruhodného. Myslím si však, že majitelům malých kuchyní, kteří chtějí maximálně využít prostor, mohou být některé z mých nápadů užitečné.

Plánování kuchyně s tolika trubkami a plynoměrem bylo obtížné. V té době ještě nebyly v Bělorusku certifikovány malé počítací stroje, takže ten stávající musel být skrytý. Na jednom fóru jsem se dočetla o zavěšení pultů nad ledničku, tak jsem to vzala v úvahu. Plynárenskému týmu se podařilo umístit pult 1 cm nad plnou ledničku.

Nahrazení chladiče lednicí pod stolem. Lednička už není vedle radiátoru a já jsem získal pár centimetrů navíc.

Nejlepší barva by samozřejmě byla bílá. Ale jako člověk, který celý život žije s bílou kuchyní, jsem tuto možnost okamžitě zavrhl.

Kuchyňská linka s dřevěným dekorem nebyla vhodná, protože barva opticky zmenšuje prostor. Nechtěl jsem ani tmavou kuchyni. Proto jsem se rozhodla pro červený lesklý nábytek.

Použité sklo jako skinali jako nejpraktičtější a méně časově náročná možnost.

Na dřevěné podlaze položen laminát Quick Step, imitující velkoformátové dlaždice (cena 300 USD).

Tapety v té době stály 60 tisíc za tubu.

Strop. Tapeta natřená na bílo.

Osvětlení pracovní desky pomocí LED pásků. (Na fotografiích to vypadá, že je v kuchyni tma, ale není.).

Zkrácením pracovní desky s dřezem na 56 cm a použitím rohových dvířek jsme mohli vytvořit snadný přístup ke skříňce pod dřezem. Museli jsme ale také hledat dřez s nestandardními rozměry. Koupil jsem si dřez Marmorin z umělého kamene s odkapávačem za 220 dolarů.

Bylo také obtížné najít lidi, kteří by souhlasili s prací s nestandardními rozměry čel.

Kuchyně s kůží a instalací stála 2800 dolarů.

Na jedné stěně jsou horní skříňky pod trubkami, na druhé jsou trubky schované za zadní stranou skříněk. Peníze jsem dal montážníkům, když byla kuchyň z 85 % hotová, a pak ještě půl roku na dokončení nábytku a další rok na instalaci mezipatra.

Mezipatro mělo původně komín zcela zakrýt, ale po roce trápení jsem si uvědomil, že moje nervy mají větší cenu než nějaký komín. Takže už samotná instalace mezipatra byla dobrá věc.

Cena vestavné chladničky Electrolux se systémem FrostFree je 1 100 USD.

Pračka Candy s funkcí sušení, zmenšená hloubka (aby se vešla pod zmenšenou pracovní desku). 600 USD.

Plynové trouby s hloubkou 50 cm téměř neexistují, proto jsem nainstaloval plynový sporák Gefest (200 USD). Naštěstí během trojnásobné devalvace stál stejně jako dovážený odsavač par. Cena digestoře je 70 dolarů.

Pod dřezem je úspěšně umístěn koš, brambory a domácí chemikálie pro pračku a čisticí stroj. Dávkovač pracího prostředku byl skvělou nabídkou.

35 cm hluboká skříňka slouží k uložení hrnců a příborů. Stůl je vybaven zásuvkou na příbory. Vyrobeno na zakázku spolu s pohovkou a dalším nábytkem v bytě, takže je těžké říci cenu.

Na pohovce jsou koše, které používáme jako úložné prostory.

Bylo velmi obtížné najít běžné dřevěné stoličky v bílé barvě. Po dlouhém hledání jsme je koupili na trhu a sami si je natřeli.

Olga Rudakovská, odbornice na trh s nábytkovými materiály, k tomu říká:

Interiér kuchyně v červené barvě. Dostatečně odvážné, ale oprávněné rozhodnutí. Při správném použití vytváří okouzlující, ale elegantní prostor. Na tomto příkladu vidíme znaky moderního high-tech stylu: čela z hliníkového profilu, chromované úchyty (kolejničky), sklo a samozřejmě dominantní světlou barvu! Málokdo by riskoval použití sytých barev v malém prostoru. A marně! Je však třeba mít na paměti, že v malém kuchyňském prostoru může množství světlých doplňků a akcentů vedle dominantní barvy čelních panelů narušit ucelené vnímání kompozice. Nezbytným společníkem červené barvy by v takových případech měla být neutrální kontrastní barva, která zjemní přítomnost výrazné barvy a zvětší prostor. Proto je nejlepší použít kůži bez vzoru, jednobarevné závěsy a „klidnější“ barevnou desku (bílou nebo světle šedou).

Vestavba do nábytku

Mnoho lidí dnes využívá vestavné možnosti umístění v kuchyni. Pračku se sušičkou lze do kuchyně začlenit několika způsoby. Chcete-li správně zvolit nejlepší možnost, stojí za to vzít v úvahu nejen vzhled, ale také velikost skříně, uspořádání a rozměry samotného výrobku. Pokud jste dokončili rekonstrukci kuchyně, ale ještě jste si nekoupili nový spotřebič, pak je tento úkol jednodušší, protože si můžete vybrat nejlepší variantu pračky.

Výrobci nyní nabízejí poměrně širokou škálu modelů domácích mycích spotřebičů, což vám umožní vybrat si výrobek správné velikosti, který se vejde do výklenku nebo skříně. V prodeji jsou pračky s parametry jako:

READ  Jak vyšroubovat šroub pračky

Pokud jste si již koupili pračku, ale ještě jste si nevybrali kuchyňskou linku, může být vhodnou volbou jedna z následujících možností.

Pod pracovní deskou

Tato možnost je vhodná pro uspořádání různých spotřebičů. Přední strana dveří musí být opatřena závěsy podobnými těm, které se používají pro přední strany kuchyňských linek. Spotřebič se obvykle dodává ve standardních velikostech, které se dokonale hodí do kuchyní. Toto uspořádání má však i některé nevýhody. Tyto pračky nejsou levné.

A pokud potřebujete diagnostikovat příčinu poruchy pračky, může to být také složité.

Ve skříni za přední částí

Pokud chcete pračku schovat za přední část skříňky, musíte se ujistit, že rozměry spotřebiče i nábytku jsou vhodné. V tomto případě je důležitá šířka, výška a hloubka. Standardní výška podlahové skříně je 80 až 85 cm, zatímco výška pračky je obvykle 85 cm. Pokud plánujete koupi nového spotřebiče, může být vhodnější nízký model v kuchyni, vysoký až 70 cm. Model s odnímatelnou horní částí je vynikajícím řešením.

Podlahové zásuvky jsou obvykle k dispozici v šířkách 60 a 80 cm, v takovém případě by měla být pračka také o několik centimetrů užší. Nezapomeňte však, že mezi nábytkem a pračkou musí být na levé straně mezera. To umožňuje volné otevírání prostoru pračky.

Zásuvková jednotka se standardní hloubkou 60 cm. Věnujte pozornost nejen hloubce skříně, ale také rozměrům pračky až po její nejvypouklejší bod, včetně dvířek. Obvykle je hloubka pračky 50-55 cm.

Vezměte na vědomí, že základna skříně musí unést hmotnost pračky. V případě pochybností se vyplatí zesílit dno skříně. Spotřebič při provozu generuje vibrace a nábytek je musí vydržet.

Pokud jste již pračku zakoupili a nevejde se do stávající podlahové skříňky, vyplatí se objednat samostatnou skříňku, která bude odpovídat jejím rozměrům. Umístění pračky ve skříňce je samozřejmě obtížné, ale toto řešení pomáhá spotřebič skrýt, aniž by zasahoval do stylistického směřování kuchyňské linky.

Ve výklenku mezi skříňkami

Jedná se o nejběžnější uspořádání, protože připravený prostor je obvykle přizpůsoben výšce, šířce a hloubce spotřebiče. Většina dnešních modelů praček je již dimenzována tak, aby odpovídala standardním rozměrům skříně. To lze realizovat různými způsoby v závislosti na převládajícím stylovém směru.

 • Kuchyňská linka a pračka musí být barevně sladěny. Spotřebič se obvykle dodává v bílé barvě, takže bude vypadat skvěle v kombinaci s bílým spotřebičem. I když je k dispozici v černé a šedé barvě. Pokud si přejete, můžete korpus spotřebiče zakrýt vinylovou tapetou vybranou v barvě kuchyňského nábytku.
 • Pračku lze kombinovat s dalšími kuchyňskými spotřebiči, jako je trouba, mikrovlnná trouba, chladnička atd. Například metalická barva vypadá skvěle v loftech, high-tech a dalších moderních stylech.
 • Spotřebiče lze zakrýt závěsem. Tato možnost vypadá skvěle v rustikálním prostředí, jako je elegantní, provensálské nebo venkovské prostředí.
 • Pračka může být výrazným doplňkem interiéru místnosti. Dobrý nápad je použít další předměty, které se hodí ke spotřebičům. Barvu zástěry můžete například sladit s barvou pračky.

Výhody a nevýhody pračky v kuchyni

Jedním z důvodů pro instalaci pračky do kuchyně je malá koupelna nebo. Spotřebiče musí být odstraněny, aby se ušetřilo místo na podlaze. Dalším důvodem je pohodlí. Mnohým se líbí, že můžete současně vařit i prát.

Výhody

Umístění pračky v kuchyni je užitečné z několika důvodů:

 • Uvolníte tak cenné místo v koupelně;
 • V koupelně hrozí riziko koroze, zatímco v kuchyni, kde je nižší vlhkost, stroj předčasně nezrezne;
 • Pračka v kuchyni umožňuje dělat několik věcí najednou, aniž byste ztráceli čas stěhováním po bytě;
 • Velké modely lze instalovat v kuchyni, pro kterou není v koupelně dostatek místa;
 • Pokud je pračka umístěna v blízkosti dřezu, stává se součástí interiéru;
 • Kuchyňská linka se nachází v blízkosti všech inženýrských sítí, takže je snadné ji připojit k elektrické síti.

Nevýhody

Instalace pračky v kuchyni se ne vždy vyplatí. Tato možnost má své nevýhody:

 • V kuchyni vytváří další hluk a je zdrojem zápachu z mycího prostředku;
 • Musíte se rozhodnout, kde uskladnit čisticí prostředky pro domácnost, protože je nelze skladovat v blízkosti potravin;
 • Existuje riziko silných vibrací, zejména pokud byla instalace nesprávná
 • Buben se musí po praní vyvětrat a otevřená dvířka pračky jsou nepříjemná;
 • V kuchyni není kam odložit špinavé prádlo, takže si musíte najít jiné místo.

Malá kuchyňka s lednicí a pračkou

Správně zařídit malou kuchyňku v chruščovce s lednicí a pračkou je obtížné, ale ne nemožné.

Kromě stavby malé kuchyně podle vlastního návrhu můžete také. Našim zákazníkům nabízíme kompletní balíček dalších kvalitních služeb: dodávku, montáž nábytku a instalaci spotřebičů za přijatelné ceny od výrobce.

V praxi by měly být myčky nádobí a pračky umístěny co nejblíže sanitární skříňce, nejlépe v rohu skříňky, kde mají největší možnou tuhost.

Seznámíte se s naší prací

Navrhneme vám moderní kuchyni zdarma

Kvalitní kuchyni vyrobíme maximálně do 3 dnů

Spočítejte si ušetřené peníze

S veškerými dotazy a cenami kuchyňských linek se obraťte na naše specialisty. Pomůžeme vám se všemi vašimi dotazy a potřebami.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS