Ocelová topná tělesa s bočním připojením

Připojení deskových otopných těles vedle sebe: pravidla a vlastnosti

V městských bytových domech je časem nutné provést opravy s výměnou starého topného okruhu. Boční připojení deskových otopných těles je klasickým schématem, kdy jsou obě trubky k otopné jednotce připojeny z boku. Samotné ploché panely, které postupně nahrazují své žebrované předchůdce, však mají svá specifika, o kterých je důležité před jejich instalací vědět.

Vlastnosti ocelových chladičů panelového typu

Prvním krokem je výroba panelů. K tomuto účelu se používá ocelový plech, který se tvaruje pomocí výkonného lisu.

Kovové pásky se používají k vytvoření tzv. konvektorů. prvků budoucích topných baterií určených ke zvýšení přenosu tepla.

ocelová, topná, tělesa, bočním

Panely jsou spojeny svařováním. Uvnitř konstrukce se tak vytvářejí kanály, kterými cirkuluje horká voda.

konvektory jsou připevněny ke spojeným panelům.

Radiátory, které lze u nás zakoupit, jsou vybaveny příslušenstvím, takže je lze zapojit do topného systému.

V posledním kroku se hotová konstrukce natře. K tomuto účelu se nejčastěji používá práškové lakování nebo katodická elektroforéza. Na ocelových površích je vytvořen vysoce odolný a trvanlivý povlak. Jednak chrání kov před korozí a jiným poškozením a jednak zajišťuje estetiku deskových radiátorů, jejichž ceny jsou pro nás poměrně přijatelné.

Proč zvolit boční vstup

Je ideální pro vícegenerační domy nebo jiné centrálně vytápěné prostory. Jednostranně uložené trubky odpovídají stoupacím potrubím vedoucím od podlahy k podlaze.

Kromě toho má tato konstrukce tyto výhody

  • Pokud je třeba vyměnit chladič, není třeba přestavovat celý systém. Nový radiátor jednoduše přizpůsobte správným rozměrům a nainstalujte jej na místo starého.
  • Ohřívač můžete dále zabezpečit a zajistit záložní cestu. bypass. Umožňuje systému odolávat výkyvům tlaku v případě abnormálních situací.
READ  Výměna topného tělesa v pračce indesit

Řada ocelových deskových radiátorů Purmo zahrnuje řešení pro všechny potřeby. Pomůžeme vám zorientovat se v široké nabídce, stačí nás kontaktovat!

Výhody a vlastnosti bočně připojených otopných těles

Naše boční otopná tělesa mají tyto výhody: Lze je instalovat jak v nuceném, tak v přirozeném oběhu.

  • Ocelová konstrukce je estetická a snadno se začlení do každého interiéru.
  • Díky konstrukci ocelových bočně připojených topných těles se zvyšuje tepelný výkon, a proto se zařízení rychle zahřívá a pomalu chladne.
  • Ocelový chladič s bočním připojením snadno nainstalujete a připojíte sami. Nemusíte volat řemeslníka, stačí si pozorně přečíst návod.
  • Skvěle se kombinují s autonomním vytápěním.
  • Bezpečné. zařízení se nepřehřívá a vyznačuje se nízkou mírou nebezpečí požáru. Povrch se i přes vysoké vyzařování tepla nezahřívá a je bezpečný v případě, že jsou v domě malé děti nebo domácí zvířata.

To je ve vícepodlažních bytových domech sporné. pokud dochází k častým tlakovým rozdílům v potrubí, ovlivňuje to životnost radiátoru.

Koupí ocelového topného tělesa s bočním připojením na Ukrajině získáte spolehlivé a odolné topné zařízení, které vám umožní ušetřit mnoho nákladů na vytápění.

Boční připojení

Ocelové radiátory s bočním připojením se instalují častěji než se spodním připojením. Pokud je tepelný výkon stejný, spotřebitelé často volí levnější výrobek. To však není jediný důvod. Existuje také několik důvodů, proč si koupit ocelový chladič s bočním připojením. Takové produkty umožňují několik způsobů připojení, a spotřebitel tak má větší výběr. Klasický způsob. Boční připojení na straně. V této variantě má radiátor maximální tepelný výkon, který je uveden v návodu. Pokud je radiátor dlouhý, a ocelové deskové radiátory jsou k dostání i v délce tří metrů, je vhodné zvážit diagonální připojení. Méně estetické. kohoutky vyčnívají z obou stran. Chladič se rovnoměrně zahřívá a lépe odvádí teplo. Ještě diskrétnější možnost připojení. kohouty chladiče jsou umístěny dole na obou stranách chladiče. Výrobci však upozorňují, že tepelný výkon ohřívače může klesnout o 5-20 %.V případě bočního připojení lze otopná tělesa svázat s běžným ručním radiátorovým ventilem nebo správněji s termostatickým ventilem s termostatickou hlavicí. Ocelová desková otopná tělesa s bočním připojením lze použít v systémech s nuceným i přirozeným oběhem (viz pokyny výrobce).

Boční radiátory stojí asi o 10-20 % více, ale mají své výhody. Za prvé, spodní připojení je téměř neviditelné a lépe splývá s interiérem. Za druhé, ocelová desková otopná tělesa se spodním připojením jsou dodávána s předinstalovaným termostatickým ventilem, který stačí doplnit termostatickou hlavicí. Spotřebiče se připojují pomocí speciálních úhlových nebo přímých speciálních tvarovek, které se mezi instalatéry často nazývají „dalekohledy pro radiátory“. Při nákupu tvarovky je třeba věnovat pozornost koncovkám potrubí. Pod každým typem potrubí. Plast, měď, nerezová ocel. jsou odlišné. Ocelové radiátory se spodním připojením pracují v systémech s nuceným oběhem chladicí kapaliny.

READ  Myčka nádobí nemyje horkou vodou

V našem internetovém obchodě UNIDIM můžete zakoupit ocelové radiátory a příslušenství s výhodnou slevou.

Níže video připojení ocelového radiátoru DANFOSS. Jak vybrat správný? Jak to dělá DANFOSS.

Krbová kamna s výměníkem. připojení do stávajícího topení

Proč je důležité vybrat správný radiátor pro správné použití??

Příjemná teplota v jakémkoli obytném nebo komerčním prostředí je nutností. V zimě je to zajištěno topným systémem s radiátory, které rozvádějí teplo po místnosti. Teplonosná kapalina musí v systému správně cirkulovat určitou rychlostí a teplotou, aby nedocházelo k havarijním situacím, vzniku vzduchových kapes uvnitř chladiče a dalším problémům. V opačném případě nemusí být vytápěna jedna nebo všechny místnosti. Těmto problémům se lze snadno vyhnout, pokud je celý topný okruh technicky správně řešen a jsou dodány spolehlivé radiátory.

Ocelové radiátory s bočním připojením. tradiční varianta. Většinou se jedná o panelové modely s konvekčním principem. Jsou vyrobeny z robustní ocelové slitiny, chráněné proti mechanickému poškození a korozi komerčně dostupným práškovým lakem. K instalaci se používají závitové vsuvky, kulové kohouty, Maevského kohouty. K utěsnění všech spojů se používá těsnicí pasta a těsnění. Proto byste měli mít po ruce sadu různých typů klíčů pro všechny montážní práce, a pokud některý z nich správného průměru nebo typu chybí, doplňte jej před zahájením procesu.

Rozhodl se koupit ocelové radiátory, radiátory strana?

V internetovém obchodě Epicenter široký sortiment Radiátory ocelové, radiátory boční. Ve vyhledávání na webu najdete 320 produktů a jejich počet se postupně zvyšuje. Každá karta výrobku obsahuje kvalitní fotografie, zpětnou vazbu od zákazníků a všechny technické specifikace potřebné pro správný výběr. Konkurenční ceny ocelových radiátorů, radiátorů side-by-side díky vždy aktuálním akcím a výprodejům, včetně zcela nových modelů 2022. Skutečné náklady od 151 do 23562 UAH. Je také možné zakoupit na úvěr nebo na splátky. Pokud máte jakékoli dotazy, naši kvalifikovaní odborníci vám je pomohou vyřešit. Po zaplacení si můžete zboží bezplatně vyzvednout v zákaznickém centru v Kyjevě nebo v jednom ze 47 měst na Ukrajině. Můžete si také objednat doručení do jakéhokoli města prostřednictvím společnosti „Nova Poshta“ nebo „Mist Express“.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS