Odstraňování vodního kamene z parního generátoru Braun

Příručka Braun CareStyle 5 IS 5042

Zobrazit návod k použití pro Braun CareStyle 5 IS 5042 zdarma. Tato příručka je zařazena do kategorie Žehličky a 36 lidí jí dalo průměrné hodnocení 8.5. Příručka je k dispozici v těchto jazycích: ruština, angličtina. Máte dotaz k hodnocení Braun CareStyle 5 IS 5042 nebo potřebujete poradit?? Položte svou otázku zde

Jak odstranit vodní kámen z parního generátoru (parní žehličky, napařovače)??

Většina moderních parních generátorů (napařovačů, parních žehliček) známých značek, jako je Tefal (Tefal), Philips (Philips), Bosch (Bosch), Karcher (Karcher), Braun (Braun), má speciální indikátor, který se automaticky aktivuje (ozve se zvukový signál nebo se rozsvítí blikající světlo), když je třeba odstranit vodní kámen, a samotná parní žehlička může automaticky přestat pracovat, dokud není proces čištění dokončen.

Jakmile nastane čas na odstranění vodního kamene z napařovače oděvů (parního generátoru), můžete použít

  • Funkce automatického odstraňování vodního kamene uvnitř napařovací žehličky s parním generátorem.
  • Speciální odvápňovací prostředky (v obchodech je k dispozici mnoho speciálních a univerzálních odvápňovacích prostředků, a to i od samotných výrobců parních generátorů).
  • Kyselina citronová.

Níže si samostatně rozebereme, jak doma odvápnit parní generátor, a to každou z výše uvedených metod (použití speciálního čisticího prostředku na odstraňování vodního kamene probíhá ve stejném pořadí jako u kyseliny citronové a poměry jsou uvedeny na obalu výrobcem).

Jak odstranit vodní kámen z parních generátorů Philips a Tefal

Mnoho značkových žehlicích přístrojů, například Philips a Tefal, má ukazatel, který vám řekne, jak moc jsou znečištěné. Když je čas na odstranění vodního kamene, kontrolka pípne nebo bliká. Spotřebič může přestat pracovat, dokud se cyklus čištění nedokončí.

READ  Příčiny špatného mrazicího výkonu

Spotřebiče Tefal a Philips lze odvápnit pomocí samočisticího systému: přístroj má kazetu, která dokáže změkčit vodu. Nádržku zcela naplňte kapalinou, nastavte teplotu odpařování na maximum, zatřeste spotřebičem nad dřezem stisknutím a podržením určeného tlačítka na spotřebiči. Případný vodní kámen by měl unikat s párou otvory v desce.

Braun CareStyle 3 Pro je vybaven sběrnou nádržkou na vodní kámen, kterou je rovněž třeba pravidelně čistit

odstraňování, vodního, kamene, parního, generátoru

Tento postup lze několikrát opakovat, dokud není dosaženo požadovaného účinku. Nezapomeňte otřít žehlicí plochu a vyzkoušet spotřebič na kousku látky, aby se na oblečení nedostaly zbytky nečistot.

Po použití doporučujeme zásobník na vodu zcela vypustit, aby se prodloužila životnost kazety.

Přehledně

Parní generátor se skládá z jednotky s vloženou nádržkou na vodu a žehličky připojené k jednotce 1,7 m dlouhou parní hadicí.

Modrobílé barevné schéma, žádný rozruch, s šedým horním stojanem.

Malá, 1110 g, snadno uchopitelná rukojeť. Na zadní straně žehličky je průhledná plošina pro vzpřímené stání. Na horní straně rukojeti se nachází LED dioda, která indikuje aktuální stav spotřebiče.

3D eloxovaná žehlicí plocha Eloxal s komplexně umístěnými výstupy páry. Patentovaný tvar podrážky vychází ze skateboardu. Zaoblené opěradlo usnadňuje pohyb žehličky v různých směrech. Můžete žehlit dopředu i dozadu, aniž byste se museli bát záhybů a přehybů z desky na látce.

V zadní části žehličky, na standardizovaném místě, vystupují parní hadice a napájecí kabel společně pod jedním opleteným rukávem.

ODSTRANĚNÍ VODNÍHO KAMENE KYSELINOU | Kutil Cvalda #3

Pod rukojetí žehličky se nachází malé tlačítko páry. Pára se vytváří nepřetržitě po dobu, kdy je spotřebič vypnutý. Dvakrát stiskněte a uvolněte tlačítko páry po dobu 3 sekund, poté se pára zastaví.

Základna spotřebiče má na horní straně plochu se silikonovými proužky pro odkládání žehličky.

READ  Výhody a nevýhody parního generátoru pro domácnost

Nádržku na vodu lze snadno vyjmout a znovu vložit do základny spotřebiče. Voda je dávkována speciálním otvorem s ventilem, ke kterému se připojuje spojovací část základny. Žádný netěsný ventil. V horní části zásobníku je odnímatelná část, kterou lze oddělit od hlavní části pro snadné čištění vnitřku zásobníku. Vodu můžete nalévat nebo vyprazdňovat bez demontáže nádrže a přímo přes mřížku, aby se dovnitř nedostaly žádné cizí předměty.

Maximální povolená hladina kapaliny je vyznačena na vnější straně nádrže.

2 přihrádky na obou stranách základny pro uložení napájecího kabelu a parní hadice.

Pro upevnění žehličky na povrchu se plastový jazýček vysunuje a fixuje žehličku na místě. Stiskněte horní tlačítko, vytáhněte záložku a uvolněte tlačítko. Tímto způsobem je žehlička držena za špičku a není možné ji vyjmout bez odstranění držáku.

odstraňování, vodního, kamene, parního, generátoru

Na spodní straně jednotky je nálepka s technickými informacemi. Základna je upevněna na 5 malých gumových nožičkách.

Po sestavení zabírá spotřebič jen málo místa, protože kabel a parní hadice jsou uloženy v přihrádkách.

Braun CareStyle 3 Pro se dodává s čisticí nádržkou pro žehličku. Je vybaven deskou s odkapávací miskou, která je na každé straně opatřena silikonovými vložkami.

Při spuštění čisticího programu se žehlička vloží do nádržky.

Jak odstranit vodní kámen z parní žehličky (napařovače, parního systému) pomocí speciálních přípravků?

Jak již bylo napsáno výše v článku, princip použití speciálního odstraňovače vodního kamene je stejný jako u kyseliny citronové, stačí ji smíchat s vodou přesně podle návodu na obalu odstraňovače vodního kamene.

Ahoj všichni! Jsem Inna, autorka článků na tomto blogu. Podnikavá žena v domácnosti s více než čtyřletou praxí v úklidové firmě. Rád zodpovím jakékoli dotazy v komentářích! Vždy ochotně sdílí užitečné tipy!

Super velká odnímatelná nádrž na vodu

Využijte mimořádně velkou vyjímatelnou nádržku na vodu v systému CareStyle 7. Odnímatelná nádrž o objemu 2 litry se snadno uchopitelnou rukojetí a lesklým povrchem je dokonale integrována do designu systému. Naplňte kohoutek vodou díky velké, snadno přístupné nádrži na vodu.

READ  Jak se zbavit vodního kamene v konvici

Odvápňovače parních generátorů

Regály domácích spotřebičů jsou plné výrobků, které nejen pomáhají snadno a bez potíží odstraňovat usazeniny vodního kamene, ale také jim pomáhají předcházet. Nejznámějšími prostředky jsou

„Přípravek se ředí ve vodě podle přiloženého návodu a poté je velmi účinný při odstraňování nečistot.

Topper, odstraňuje všechny usazeniny vodního kamene díky vysoké koncentraci čisticích a rozpouštěcích látek.

Top House, další odstraňovač vodního kamene, který odstraňuje veškeré usazeniny vodního kamene z nádrže na kapalinu.

Greenfield odstraní vodní kámen z desky parního generátoru a zanechá ji hladkou a rovnoměrně tvarovanou, jako když jste ji koupili.

Použijte parní čistič tímto způsobem:

  • odpojte parní generátor od sítě;
  • Do nádrže přidejte množství odvápňovacího prostředku uvedené v návodu;
  • Zvyšte přívod páry a stiskněte tlačítko pro uvolnění páry;
  • Umístěte žehličku do dřezu a na dno položte 2 kusy dřeva;
  • Nechte parní generátor v této poloze stát alespoň půl hodiny, aby kapalina pronikla do otvorů a vyčistila je;
  • Nyní můžete vypustit zbytky roztoku a nádržku 2 až 3krát propláchnout vyčištěnou kapalinou.

Stojí za zmínku, že používání v obchodě zakoupených a domácích prostředků k odstraňování vodního kamene z parních generátorů je zcela oprávněné, protože prodlužuje životnost zařízení. Jednodušší je však vodu z nádržky včas odstranit a používat pouze čistou tekutinu, aby se ve spotřebiči co nejdéle neusazoval vodní kámen.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS