Otočením chladničky vzhůru nohama získáte

Lze chladničku přepravovat vleže?

Otázka, zda lze chladničku přepravovat vleže, se při koupi nového spotřebiče objevuje jen zřídka. Obvykle se o to stará dobře vyškolená doručovací služba. Tito lidé jsou dobře obeznámeni s pravidly přepravy chladniček a mají skutečný zájem o jejich zachování. Díky originálnímu balení je riziko poškození minimalizováno a záruka výrobce vás chrání před všemi případy.

Bolest hlavy začíná, když se potřebujete přestěhovat do jiného bytu a kartonová krabice a pěnové vložky jsou dávno pryč. Nebo když jste si koupili použitou jednotku a jste frustrovaní, že vás přeprava lednice bude stát víc než její pořízení. Nebo se možná chystáte přestěhovat na venkov a předem se obáváte, jak se bude vaše lednice chovat po převozu vleže na hrbolatých polních cestách?

Chcete-li zjistit, zda lze chladničku přepravovat v ploché poloze, musíte vědět, jak funguje.

Při rozhodování o způsobu přemístění lednice bychom neměli zacházet do extrémů. Někdy je přeprava ve vodorovné poloze mnohem bezpečnější

54 komentářů

Chci umístit ohřívač vody pod dřez

Vysvětluji: spirála je na dně nádrže a voda, kterou ohřívá, stoupá do horní části nádrže, kde se nachází přívodní potrubí teplé vody. Pokud je vzhůru nohama.Vrstva vody u topného tělesa se rychle ohřeje a voda na přívodu teplé vody zůstane studená. A pak pod dřezem je velmi nepohodlné pro servis.

Sergeji, není to správně. Z vlastní zkušenosti. Mám pod dřezem obrácený ohřívač vody. A to je v pořádku. Jeho údržba je ještě pohodlnější. Není nutné jej odstraňovat ze zdi a vypouštět vodu. Přívod a sání vody však nelze vyměnit.

Ne. Ohřívač má dvě trubky: krátkou pro studenou vodu a dlouhou pro teplou vodu. To proto, aby nedošlo ke spálení topného tělesa, když je ohřívač prázdný.Pokud ji otočíte dnem vzhůru, topné těleso je nahoře, a pokud není zcela naplněna, shoří.

Ohřívač a armatury je lepší otočit dnem vzhůru.

Můžete sklopit oči a přečíst si návod k instalaci. Pokud ho nemáte uložený, zajděte do obchodu a najděte si podobné topení a tam bude jak návod, tak rady prodejce a pochopení podobných pojmů.

Jak jste sám uvedl, můžete jej umístit vzhůru nohama za předpokladu, že přívod a odvod vody jsou obrácené. Jen si uvědomte, že při nedostatku vody topná tělesa explodují. Druhý. S ohýbáním topných těles raději neexperimentujte. Dnes jsou v obchodech k dispozici ohřívače s různou konfigurací. Vertikální, horizontální, dlouhé, krátké, spirálové. Myslím, že najdete ten, který potřebujete.

Starý, ano, a také se podívejte, kde se ve vašem topení nachází teplotní čidlo. Je třeba ji také vyměnit.

Je zvláštní, jak lidé v naší zemi žijí. Dokonce i ledničky věší na zeď.

Kromě toho nebudete moci vodu z ohřívače zcela vypustit, což může v zimě způsobit jeho prasknutí.

Můžete, ale musíte si vyměnit dodávku a návrat.

Samozřejmě je možné desítky ohnout, a v některých případech je to dokonce nutné.I kdyby jen proto, aby se mozek vrátil na své místo, na rozdíl od ohřívače vody.

Ne, nemůžete. Protože desítky mohou zůstat bez úplného ponoření a vyhořet. Trubky mají různou délku, přívodní trubka (studená trubka). Krátký a výstupní (horký). Dlouhý. Pokud nádrž otočíte dnem vzhůru, narušíte systém. Kromě toho, pokud je to nutné, jak vypustit vodu? Vypouštěcí ventil je na potrubí studené vody

chladničky, vzhůru, nohama

Igor, v ohřívači není vzduch (neúplné ponoření)

Nikolaji, bohužel to není vtip. Nechci urážet autora tématu, ale takové otázky se neptali ani školáci.

Nikolaji, a ty by ses měl stydět. Autor napsal, aby změnil nabídku a vrátil! Takže samozřejmě můžete, jedinou nepříjemností je. Nevypouští vodu, pokud ji musíte vyjmout.

Dimitri, Když to takhle pověsíš, proč vypouštět vodu?? Například při výměně topného tělesa zůstává úplně dole a nevypouští se! Na podlahu nespadne ani kapka!

Nikolaji, vytáhnout ji a vyhodit by bylo obtížné. 50 kilogramů vody a samotný trup. ))

Dimitriji, vyjmout titan? Proč tedy vypouštět vodu správným způsobem, když můžete na dně udělat díru a. Nechte ji odtéct!

READ  Oběhové čerpadlo pro myčky Bosch

Je to snadné, ale nejprve je třeba do chladničky nainstalovat topné těleso.

Ano, jistě, že můžeš! Můžete také spát pod postelí nebo jíst s talířem za zády. Proč se prostě nepodívat po topení, které vám bude 100% vyhovovat v původní podobě??

Nikolaji, na stropě to není pohodlné, polštář tlačí na hlavu!

Instalatérem jsem už čtyři roky.Viděl jsem dost komiksů, ale jsme uprostřed ničeho na Sibiři. Jsem na tebe hrdý.

Ne nadarmo se říká: „Dávejte rady a dělejte děti“. Není to práce, je to potěšení.“Aniž by rozuměli otázce, aniž by znali vnitřní fungování kotle, tisknou humorné rady.

Pokračujte v ohýbání a převracení ))))

Nemáte potvrzení o duševní nezpůsobilosti??!

Pokud se jedná o bezplatnou nabídku, nechte si ji na později. A pod dřez nalepte průtokoměr. Ten lze mimochodem buď vyměnit za bezplatný, nebo koupit za výtěžek z prodeje bezplatného.

Děkuji všem za rady a připomínky. Dospěl jsem k závěru, že abych mohl něco napsat. Musíte si pozorně přečíst otázku. A také proto, že. Který si myslí, že čte příručku, když stojí na lednici v bílé košili.- žít podle pravidel a nedělat si naschvály.Není to pro mě. Můžete si ho koupit s trubkami nahoru. Mimochodem, uvnitř je jeho zařízení.Podobně jako. Má pouze jiný přívod vody ( změna přívodu a odvodu vody ) a také jiné topné těleso ( dlouhé ). Tady je. Málokdo si čistí a udržuje ohřívače vody sám. Děkuji těm, kteří reagovali s pochopením !

Kles64, Dobrá práce. Souhlasím s vámi.Tito chytráci pravděpodobně nikdy nerozebírali a nečistili, navíc se veškerá sůl z vody hromadí na dně kolem topného tělesa, kde vyhoří. Takže mám stejnou představu o Aristonu. Kyvadlová doprava. Z čistě praktických důvodů, jinak měním desítky zhruba každou půlhodinu.Rok

Caped!Jedna hloupá otázka a spousta „chytrých“ odpovědí.Na tomto fóru je profesionál?

Umístěte umyvadlo na strop vzhůru nohama, abyste nemuseli otáčet ohřívačem vody. A problém je vyřešen.

Vtipkování necháme až na 1. Dubna.Vyřešit problém.Ano: Elektrický ohřívač vody musí být nastaven do abnormální polohy. Nahoru Zjistit: Je tento úkol proveditelný??Řešení: 1. Ohřívač vody o objemu 50 litrů je možné namontovat na stěnu obráceně.2. Změna polohy trubek a snímačů znemožňuje normální funkci.3. Ohřívač je třeba přepracovat:. Na dno nádrže musí být přivedena studená voda. Horká voda by měla být odebírána z horní části zásobníku. Teplotní čidlo musí být na dně nádrže.4. Je možné vyměnit přívodní a odvodní trubky.5. Standardní trubkový ohřívač má vestavěný regulátor. Pokud je topné těleso obrácené, snímač bude nahoře a nebude správně fungovat.6. Můžete zkusit ohnout topné těleso do celé hloubky nádrže. Záruka izolačního odporu 500 kOhm mezi cívkou a tělesem topného článku je však sporná.Závěr: výše uvedené požadavky lze jen stěží splnit doma. Nestojí to za to.

Juriji Nikolajeviči, děkuji. Všechno v regálech. Ale 1. Nepověsíme ho na hřebík. Ale strčit ho pod dřez ( nezáleží na tom, jestli funguje). Stále vzhůru nohama )2Tvrdím, že pátý senzor pro mě nemá význam. Nádrž je pod umyvadlem na chatě 6-děkuji za tip. Může si koupit dlouhé topné těleso Závěr : ne všechno je tak špatné. Se musí pokusit. Nejhorší věc: vyhořet ohřívače a čert to vem (penny). Jde o to. Ariston SG50. Dostal jsem ho zadarmo. Je starý 4-5 měsíců. Na jeho místo jsem již umístil 100 litrů. A tento, kde ? Samozřejmě pro venkovské sídlo. Tím spíše je potřeba koupit nádrž na 10-15 litrů pod dřezem. Proto přemýšlím o tom, že bych ho přehodil. Mimochodem. Pokud někdo potřebuje, mohu ho vyměnit za 10-15 litrů bez příplatku. Mám světlou čb.-ALE perfektní stav. Vyčištěné. Nový stav.

Použití vozíku pro přepravu

Pokud využijete služeb stěhovací firmy, nemusíte se samozřejmě obávat, protože ta má speciální vybavení pro zvedání zařízení.

Pokud převážíte chladničku na vlastní pěst, je třeba věnovat pozornost vozíku. Toto zařízení umožňuje přepravu ve stoje, takže se zařízení nepoškodí, když sjedete ze schodů, ve výtahu nebo na hrbolatém terénu.

Ceny vozíků

Pokud se spotřebičem sjíždíte po schodech, použijte tříkolový kočárek, pokud používáte výtah, použijte dvoukolový vozík. Pokud nejsou cesty rovné, doporučujeme použít zařízení s velkými koly.

READ  Kartáč na vlasy s automatickým otáčením trysek

Samozřejmě není praktické kupovat nový vozík na jednorázové stěhování, takže si ho můžete pronajmout.

Úskalí balení chladničky

Pro zajištění bezpečné přepravy spotřebiče je nutné mít k dispozici následující položky:

 • Balení. Pokud máte ještě krabici od spotřebiče, můžete ji použít; pokud ji nemáte, můžete si koupit plastovou fólii téměř v každém obchodě.
 • Role maskovací pásky. Lze ji rychle roztrhnout rukama, aniž byste potřebovali nůžky.
 • Řezák na krabice. Potřebné k řezání fólií, lepenky, pásky nebo jiných obalových prvků.
 • Speciální distanční podložky. Potřebné k zajištění částí spotřebiče.
 • Papír. Bude potřeba absorbovat vlhkost.
 • Pokrytí. Potřebné pro případ pádu chladničky, aby se zmírnil náraz.

Vezměte prosím na vědomí! Pokud není zabalená, je obtížné doručit chladničku nepoškozenou. Bez ohledu na způsob přepravy je pro tento postup nutná 24hodinová příprava.

Zabalte si ledničku

Nejlepší způsob, jak ledničku zabalit, je zabalit ji do tovární pěny a krabice.

Kompresor upevněte odděleně, aby nebyl během přepravy vystaven vibracím. Prohlubeň můžete například vyplnit látkou nebo kartonovým těsněním. Dávejte pozor, abyste nepoškodili měděné trubky.

Pokud jsou kapiláry kompresoru poškozené, dochází k úniku freonu z chladicího systému chladničky. Freon je chladivo, látka, bez které chladnička nemůže chladit svůj obsah. Z tohoto důvodu musí být kompresor pečlivě zajištěn, aby tlumil případné vibrace při přepravě a mohl být přepravován vcelku.

 • Pokud jste si nezachovali původní obal, zabalte jej do několika vrstev přikrývek nebo plastové bublinkové fólie, abyste zabránili poškrábání a odštípnutí.
 • Zajistěte, aby byly dveře zajištěny vázacími páskami, provázkem nebo silnou lepicí páskou. To pomůže, aby se během cesty neodlepily.
 • Chraňte vyčnívající rukojeti další vrstvou bublinkové fólie nebo měkkou dekou. Při přepravě jsou nejvíce náchylné k odštípnutí.
 • Označte stranu, na které budete chladničku přepravovat, abyste předešli chybám při nakládání.

Jak přepravovat chladničku v autě

Několik užitečných tipů pro přepravu chladničky ve vlastním autě

 • Před přepravou si na webových stránkách výrobce ověřte, zda lze chladničku přepravovat vleže (byla by škoda přijít o záruku, kdybyste si to předem neověřili).
 • Pokud lze chladničku přepravovat na boku, označte stranu, na kterou ji položíte. Předem si do auta dejte velký kus kartonu, starou deku nebo gumovou podložku.
 • K přenesení chladničky do vozidla je vhodné použít speciální nakládací vozík nebo zvedací popruhy. A samozřejmě budete určitě potřebovat pomocníky.
 • Ujistěte se, že jste chladničku připevnili k zadní části vozu pomocí gumových šňůr, napínacích popruhů nebo jiným dostupným způsobem. Snažte se udržovat konstantní rychlost, vyhýbejte se prudkému brzdění nebo zbytečnému předjíždění.
chladničky, vzhůru, nohama

Obrácení ledničky vzhůru nohama vám pomůže

Dnes jsem se konečně spojil s internetovým obchodem, kde je lednice Liebherr C 4023 skladem a za správnou cenu (25417, dodání 400, výtah 150 za patro). Jinde, kde je k dispozici, neklesla pod 30 000 eur

Když jsem se poradce zeptal, v jaké poloze se chladničky přepravují, řekl mi, že se přepravují ve vodorovné poloze. Samozřejmě mi bylo řečeno, že o nic nejde. Po dodání jej můžete zapnout a poté vypnout a počkat 4-5 hodin, abyste zjistili, zda funguje správně.

 • Při přepravě chladničky na boku proudí z kompresoru potrubím do systémového okruhu olej, který maže písty čerpadla, jež stejným potrubím čerpá plynné chladivo (chladivo se za čerpadlem mění na kapalinu). Kompresor tak zůstane bez potřebné hladiny oleje. Když se lednice konečně postaví do svislé polohy, vytéká kapalný olej ze systému do prostoru válce. Kapaliny jsou na rozdíl od plynů téměř nestlačitelné a motor kompresoru se o to snaží tím, že místo plynného chladiva vytlačuje zpět do okruhu kapalný olej. Výsledkem je zničení pístového systému a nutnost celkové výměny kompresoru.
 • Mnoho kompresorů je upevněno tak, že při naklonění a otřesech při přepravě mohou spadnout z tlumicích držáků. Může také deformovat nebo dokonce zlomit připojené trubky.
 • Špatné balení může vést k ohnutí stěn, poškození zadní mřížky (kondenzátoru) nebo zlomení klik dveří.
READ  Jak vypláchnout zápach z vnitřku chladničky

Výrobci chladniček samozřejmě rozumně přijímají opatření, když vyžadují povinnou vertikální přepravu svých výrobků. Zbavují se tak odpovědnosti za následky skutečně špatné dopravy (na špatné straně). Skutečnost je taková, že pokud je chladnička umístěna na boku, naproti výstupu trubek z kompresoru, olej neuniká. Tím se odstraní příčina poruchy kompresoru. Až na to, že pochybuji, že doručovací služba ví, na které straně trubek je konkrétní model chladničky! Proto nebudu riskovat zapnutí kompresoru ani na krátkou dobu, ale raději nechám chladničku 24 hodin stát, aby se zajistilo, že všechen olej odteče do klikové skříně kompresoru.

Pokud jde o mechanické poškození potrubí a držáků kompresoru, je mnohem méně pravděpodobné. Myslel bych si, že vývojáři budou montovat své kompresory tak, aby se vyhnuli případným návratům. Není to tak těžké.

Vnější poškození lze vždy zjistit při kontrole dodané chladničky.

Základním pravidlem po převozu chladničky ve vodorovné poloze je tedy nezapínat ji ihned, a to ani na krátkou dobu, ale počkat 24 hodin.

Lednice bude doručena v pondělí večer, což znamená, že ji budu kontrolovat v úterý večer. Domnívám se, že při takto pečlivém uvedení do provozu by lednice měla vydržet po celou dobu své projektované životnosti (15 let), přestože nebyla řádně přepravována.

Měl bych poznamenat, že jsem na začátku léta přestěhoval svou ledničku ZIL vodorovně do venkovského domu. Jezdil na pravé straně (při pohledu zezadu), aby se dveře neotevíraly, ale v místě, kde vycházejí trubky kompresoru. Nevím, v té době jsem to nevěděl. Nechte ji 24 hodin odstát. Nevadí, funguje to. Přežila horko. 🙂

P.S.: Právě jsem se v práci bavil s jedním profesionálním výrobcem kompresorů a ten mi řekl, že kompresory do chladniček se vyrábějí ve dvou variantách: horizontální a vertikální. Horizontální. Jsou to sudy s boční montáží, které se používaly na starých sovětských chladničkách. To jsou ty, které lze údajně přepravovat na boku. Olej se nikam nedostane. Moderní zahraniční chladničky jsou však vybaveny vertikálními kompresory a nelze je naklonit o více než 30 stupňů.

A takové prohlášení na jednom z fór mi přišlo docela chytré:

Po převozu chladničky na bok je nutné ji před zapnutím nechat alespoň 6 hodin stát a v žádném případě nepostupovat způsobem: „na chvilku ji zapneme, podíváme se, jestli funguje, a pak ji vypneme“. Vysvětlím vám postup.

Kompresor chladničky se právě koupe v oleji (což je vidět na zadní straně chladničky). Toto je plášť kompresoru a kompresor je v něm.). Kompresor má dva tlumiče hluku na sání (tlumiče hluku jsou také na výfuku, ale tyto tlumiče pro nás nejsou důležité). Při přepravě i ve svislé poloze se olej dostává dovnitř. Stříkající. Při přepravě na boku olej uniká všude kolem. Pokud kompresor zapnete, olej z tlumičů výfuku se přečerpá do systému a přeruší průtok freonu. Т.Е. Lednice bude fungovat a hučet, ale nebude mrznout. V této poloze může stát až 4 dny, než začne mrznout. To vše v dobrém slova smyslu. Ve špatném případě dojde k hydraulickému rázu, který zlomí vahadlo nebo kliku kompresoru nebo ohne ventily. Všechny tyto důvody lze odstranit pouze výměnou kompresoru za nový.

Staré horizontální kompresory byly s tzv. Vnějším zavěšením. Mají pružiny na vnější straně a náprava je vodorovná. Nové jsou všechny svislé a jsou uvnitř skořepiny na pružinách. Sundat ho z pružin dá hodně práce, konkrétně ho odvézt vzhůru nohama nebo sklopit horní část a stlačit zadní část stroje. Při prudkém brzdění se kompresor vysune ze svého místa pomocí pružin. Lze opravit výměnou za nový.

Pravidla

Možná to zní trochu drsně, ale převoz lednice není neobvyklý jev. Pokud máte podobné zkušenosti, podělte se o svůj příběh a případně i o své triky v komentářích. Rádi s vámi prodiskutujeme nebo zodpovíme vaše dotazy!

| Denial of responsibility | Contacts |RSS