Parní funkce pračky

Parní pračky: jak fungují, jak vybrat nejlepší modely

Navzdory skutečně fantastickému pokroku v oblasti praček vývojáři neúnavně přicházejí s novými a zajímavými nápady. Automatické a poloautomatické „dělníky“ dnes velmi dobře zvládají řadu poměrně složitých operací.

Prakticky manuální práci skvěle odvádějí parní pračky a jejich jedinečné vlastnosti stojí za prozkoumání. Pochopíme zařízení těchto jednotek, zjistíme jejich silné a slabé stránky. Nejlepší hodnocení parních praček a praktické rady pro výběr nejlepšího modelu.

Jaká je funkce

Je třeba rozlišovat mezi pojmy parní mytí a krátkodobé ošetření věcí, přeměněné na „mlhu“ vody. V prvním případě je znečištění vystaveno působení páry, směsi vody a pracího prášku. Ošetření párou je ideální pro odstranění nepříjemných pachů a zvýšení vlhkosti bez naplnění bubnu vodou.

Osvěžení výpary

Jedním z nejoblíbenějších režimů parních praček je režim „Osvěžení“, který například u praček LG trvá pouze 20 minut. Na rozdíl od předchozího se při tomto krátkém osvěžení našeho oblečení používá pouze pára bez pracích prostředků nebo prášku (tzv. „chemikálií“) a nepoužívá se žádná voda. Program Freshen není ideální pro velmi špinavé oblečení, ale pokud chcete osvěžit oblečení, které už nějakou dobu leží ve skříni a má specifický zápach, nebo pokud chcete osvěžit například tričko po procházce, je to ideální volba.

Mezitím nám režim „Obnovit“ pomáhá ušetřit spoustu času a některé zdroje. V minulosti jsme k osvěžení oblečení používali rychlé prací programy. Ale pak jsme museli čekat, než naše věci uschnou. A ani rychlé praní bez pracího prostředku není vůbec možné. Pokud však bude naše pračka vybavena parní technologií a my s ní budeme moci věci osvěžit, nebudeme muset používat velké množství vody, „chemie“, a co víc, nebudeme muset ztrácet čas čekáním, než věci konečně uschnou.

Jaký model zvolit?? Comfy doporučuje!

Pokud si chcete koupit spolehlivou pračku s funkcí parního praní, odborníci společnosti Comfy vám doporučují věnovat pozornost vynikajícímu modelu od značky LG, který je k dispozici ve dvou barvách. Bílá pračka LG F2H9HS2W s předním plněním se skvěle hodí k jakémukoli designu koupelny. klasický minimalismus je vždy a všude vhodný. Pokud je vaše koupelna zařízena v moderním nebo high-tech stylu, poohlédněte se po stejném modelu, ale ve stříbrném provedení. LG F2H9HS2S dobře zapadne do světlého interiéru a bude se hodit k dalším spotřebičům stejné barvy.

Co se týče technických specifikací, oba modely mají stejnou. Má kompaktní rozměry 60 x 45 x 80 cm, nosnost 7 kg a nabízí širokou škálu funkcí, díky nimž je vhodný pro všechny situace.

READ  Co znamenají tlačítka na pračce indesit

Pračka je vybavena invertorovým motorem s tichým chodem, přímým pohonem, na který je mimochodem poskytována 10letá plná záruka, a systémem 6 pohybů, který zajišťuje šest různých algoritmů pohybu bubnu během pracího cyklu. K dispozici jsou programy pro všechny druhy klasického praní. od bavlny po jemné tkaniny, od sportovního oblečení po deky a bundy. Výše zmíněný systém True Steam je implementován i v tomto modelu, takže můžete využívat všech výhod parního čištění.

Flexibilní systém nastavení navíc umožňuje jak manuální úpravu parametrů pracího cyklu, pokud je to nutné, tak volbu a další provádění všech operací inteligentního pracího systému. ten samostatně určí dobu praní na základě hmotnosti a dalších parametrů prádla vloženého do bubnu.

Další informace o chytrých spotřebičích LG: Chytré chladničky s chytrými funkcemi

Další skvělou funkcí tohoto modelu je možnost vzdáleného ovládání spotřebiče pomocí mobilní aplikace LG Smart Laundry. Pomocí něj můžete ovládat provoz spotřebiče, volit požadované režimy, spouštět a zastavovat praní nebo měnit nastavení na dálku, což je opravdu velmi pohodlné. I dítě může vložit předměty do pračky a zavřít buben a vy můžete zvolit požadované nastavení a aktivovat mycí cyklus odkudkoli. stačí použít tuto aplikaci pro dálkové ovládání. Mimochodem, tato aplikace dokáže zázraky. nemusíte nutně kupovat novou aplikaci, abyste získali pokročilejší pračku. Chcete-li rozšířit funkčnost pračky, můžete pomocí funkce Smart ThinQ přidat nové programy, a tím aktualizovat software pračky. Kouzlo moderních technologií!

LG F2H9HS2W a LG F2H9HS2S jsou velmi tiché (hladina zvuku nepřesahuje 56 dB při praní a 74 dB při ždímání) a mají nízkou spotřebu energie, takže budou dobrou koupí pro každou hospodyňku. Udržet sebe a své blízké zdravé, čisté a pohodlné je snadné! LG je vítězem ocenění Volba roku 2018 a zvítězila v kategorii Pračka roku.

Další režimy zahrnující páru

Parní funkce pračky nejsou omezeny na jeden program. Moderní stroje nabízejí uživatelům řadu dalších funkcí a algoritmů. Nejoblíbenější dezinfekční technologie jsou Fresh Care a Steam Hygiene. Další podrobnosti o každé z nich.

 • Čerstvá péče. Fresh Care pomáhá prádlu zůstat svěží až 6 hodin po vyprání. Ošetření párou a speciální rotace bubnu vyhlazuje a voní a chrání vlákna před opětovným znečištěním. Důležitá poznámka. nefunguje, když jsou spuštěny programy „Delicate“ a „Blankets“.

Technologie Steam Hygiene odstraňuje až 99,9 % bakterií z tkanin.

 • Parní hygiena. V doslovném překladu znamená „parní hygiena“. Název odráží podstatu tohoto režimu: po spuštění se buben pračky naplní párou, která se zahřeje na 70-80 stupňů. Udržuje velmi vysokou teplotu po dobu až 20 minut, čímž tkaninu zcela dezinfikuje a odstraní až 99,9 % bakterií. Tato ekologická varianta je ideální pro praní oblečení alergiků a dětí.

Některé modely praček s parním generátorem mají další režimy a možnosti nebo upravené verze oblíbených režimů. Abyste pochopili možnosti stroje, doporučujeme pečlivě prostudovat výrobní příručku. Výrobce v něm uvádí a popisuje všechny poskytované „plyšáky“.

READ  Jak prát mikinu v pračce

Kdy je algoritmus užitečný?

Proč bylo parní čištění vůbec vynalezeno?? Jaké jsou výhody této technologie? Proč přeplácet za pračku s vestavěným parním generátorem?? Odpovědi na tyto otázky naleznete na základě vysvětlení hlavních výhod parního praní. Důvody, proč byste měli uvažovat o parním čištění jako o povinné funkci, jsou poměrně přesvědčivé:

 • Pára je neškodná i pro choulostivé tkaniny a skvěle si poradí s nečistotami;
 • tato možnost je vhodná pro jednoduché osvěžení oblečení, které se vám nahromadilo ve skříni;
 • Parní ošetření vám pomůže vypořádat se s nepříjemnými pachy z oblečení;
 • Pára dokáže odstranit mastné skvrny, skvrny od kosmetiky, vína, trávy, bobulí a krve;
 • funkce parního čištění provádí antibakteriální ošetření prádla. ničí škodlivé mikroorganismy usazené ve vláknech tkaniny.

Pára je skvělá pro praní přírodních i syntetických tkanin bez poškození vláken.

Jak vidíte, funkce parního čištění není zdaleka zbytečná. Pára dokáže mnoho věcí: osvěžit oblečení, bojovat proti odolným skvrnám, ničit bakterie a zárodky z oblečení. Pokud tedy vaše pračka takový program obsahuje, ujistěte se, že víte, jak tuto možnost používat.

Rozdíly v konstrukci čelních a stojících strojů

V konstrukci automatických praček nejsou žádné zásadní rozdíly. Bez ohledu na výrobce (Miele, Hotpoint Ariston, Whirpool, Atlant a mnoho dalších) jsou všechny prvky umístěny uvnitř kovového krytu. Hlavní rozdíl mezi modely je v typu nakládání: vertikální nebo čelní nakládání.

Stroje s předním plněním.

Na obrázku je schéma pračky s předním plněním.

Princip fungování je následující. Buben obsahuje prací roztok a znečištěné prádlo, které se do bubnu nalévá na ložiskách. Otáčky se střídají při nízkých otáčkách (20-30 ot./min.)./min). Během tohoto procesu jsou špinavé předměty zachyceny vnitřními výstupky bubnu a třou se o sebe v pracím roztoku. Takto probíhá mytí. Spotřebič je poháněn elektromotorem přes klínový řemen nebo řemenici.

Poté vypouštěcí zařízení odstraní špinavou vodu a napustí čistou vodu, pak se prádlo vymáchá (rovněž při nízkých otáčkách). Poté se vypustí použitá kapalina a zahájí se odstřeďování čistého prádla rychlostí 400 až 1600 otáček za minutu./minuta se současným odvodněním.

Modely se svislým zatížením.

Pro některé prostory je vhodnější používat pračky s vertikálním plněním, které v ničem nezaostávají za klasickými modely s předním plněním. Za nejlepší výrobce těchto spotřebičů jsou považovány značky Electrolux, Ardo a Candy. Na následujícím obrázku vidíte, jak jsou tyto stroje konstruovány.

Jak vidíte, u vertikálních modelů je nakládací poklop umístěn v horní části válcového bubnu. Ve všech ostatních ohledech je tento stroj velmi podobný svým horizontálně zavěšeným protějškům.

Oblíbené parní koše

Kromě integrovaného parního generátoru musí pračka samozřejmě splňovat i další požadavky. Při výběru nového dávkovače se proto zaměřte na jeho technické vlastnosti. Zde jsou tři z nejoblíbenějších napařovačů.

Pračka se sušičkou LG F1296CDS0 si zaslouží zvláštní pozornost. Jedná se o volně stojící pračku s předním plněním, která umožňuje odstředit až 6 kg prádla najednou. K dispozici je také režim sušení. po jeho aktivaci lze do bubnu vložit až 3 kg věcí.

 • invertorový motor;
 • elektronické řízení;
 • 13 speciálních pracích programů;
 • Časovač odloženého startu;
 • Maximální rychlost odstřeďování je 1200 otáček za minutu.
READ  Co znamená 5e na pračce

.

Tato pračka má uživatelsky přívětivý digitální displej, který zobrazuje všechny kroky pracího cyklu. Bohužel neexistuje žádný systém ochrany proti úniku. Dávkovač však dokáže zabránit nevyváženosti bubnu, hlídat hladinu pěny a kontrolovat její množství. Díky technologii Smart Diagnosis spotřebič rozpozná poruchy a informuje uživatele.

Parní pračka F1480QDS. Receptář prima nápadů

Další zajímavý model od švédské značky. Electrolux PerfectCare 600 EW6S4R27W. Jedná se o stroj s předním plněním, který je instalován napevno. Hlavní vlastnosti automatického stroje:

 • Maximální hmotnost nákladu je 7 kg;
 • omezení otáček. 1200 otáček za minutu;
 • časovač odložení. až o 20 hodin;
 • Hlučnost při ždímání dosahuje až 77 dB;
 • úplná bezpečnost při úniku;
 • Spotřeba energie. 0,13 kWh/kg;
 • Spotřeba vody. 52 litrů na cyklus.

Inteligence je naprogramována na 14 režimů, včetně páry, lehkého žehlení, praní džínů, sportovního oblečení, dětského a svrchního oblečení. Speciální volba Anti-Allergen odstraňuje alergeny z vláken tkaniny.

Uživatelé pračky Electrolux PerfectCare 600 EW6S4R27W poukazují na hospodárnost přístroje, vynikající kvalitu provedení, stylový design, intuitivní ovládání a relativně tichý provoz zařízení.

Dalším strojem v žebříčku od jihokorejské značky je Samsung WW65K42E00W. Funkčnost tohoto modelu je ještě působivější. Kromě parní technologie je k dispozici také možnost bublinkového praní. Když spustíte funkci EcoBubble, voda v nádržce se nasytí vzduchovými bublinkami, což zajistí lepší čištění vašeho oblečení.

Televizor Samsung WW65K42E00W lze ovládat prostřednictvím Wi-Fi, chytrého telefonu.

 • Kapacita bubnu až 6,5 kg prádla;
 • Třída energetické účinnosti a účinnosti praní „A“;
 • Spotřeba vody na jeden cyklus je 39 litrů;
 • Rychlost otáčení je omezena na 1 200 otáček za minutu;
 • 12 specifických čisticích programů;
 • Hladina hluku až 73 dB.

Technologie AddWash umožňuje vkládat položky do bubnu po zahájení cyklu. Spotřebič se opětovně vkládá hlavními dveřmi. Lze nastavit čas ukončení mytí.

parní, funkce, pračky

Skříň je chráněna proti úniku speciálním senzorem proti úniku. Panel lze během používání pračky uzamknout, aby se zabránilo náhodné aktivaci tlačítek. Inteligence také kontroluje hladinu pěny v nádrži a v případě potřeby provádí automatické vyvážení bubnu. Stojí až 37000

Přístroj s parním režimem by mohl být pro každou hospodyňku tím pravým. Pokud si tedy můžete dovolit za tuto technologii přeplatit, nemá cenu šetřit. Tato funkce nepatří mezi „nevyužívané“, majitelé praček ji používají poměrně často.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS