Parní hrnec Tefal nevytváří páru

Opravy parních generátorů tefal

Bez ohledu na to, který výrobce vyrábí parní generátor, například Bosch, Philips nebo Tefal, se všechny přístroje vyznačují třemi hlavními částmi:

Spotřebič je také vybaven speciálními nástavci.

Podívejme se, jak parní generátor funguje:

 • Kotel ohřívá vodu.
 • Vzniká pára.
 • Vyrobená pára je vedena do žehličky speciální hadicí.
 • Základna žehličky má peoria.
 • Pára unikající z otvorů ošetřuje látku a vyhlazuje jakékoliv záhyby.

Důležité! Na kvalitu páry nemá vliv velikost ani hustota oděvu. Parní generátor je ideální pro současné napařování ložního prádla, džínů, vlněných obleků, různých syntetických tkanin a jemných oděvů, jako je hedvábí

Parní generátor Tefal se od parních generátorů stejného výrobce značně liší:

 • značný rozdíl je ve velikosti. stanice pro domácnost je mnohem větší a objemnější, přičemž v místnosti zabírá hodně místa;
 • Parní generátor nasává vodu do samostatného prostoru kotle, kde se ohřívá, dokud nevznikne pára;
 • vytvářená pára není mokrá. je suchá a má teplotu přibližně 160 stupňů;
 • Oděvy a prádlo jsou ošetřeny, aniž by s nimi byl spotřebič v kontaktu jako žehlička, takže nedochází k poškození oděvů a není třeba se obávat o neporušenost předmětů při napařování.

Běžné příčiny poruch

Důvodů může být mnoho, záleží na uživateli a konstrukci spotřebiče. Mezi nejčastější patří:

Používání špinavé vody. Velké množství solí železa ve vodě, které ji ohřívá, způsobuje usazeniny, které se velmi obtížně odstraňují.

Podívejte se podrobněji na nejoblíbenější členění.

Žádná pára. v čem je problém?

Běžné příčiny:

 • Vodní kámen a usazeniny. mohou být způsobeny použitím nefiltrované vody;
 • vnitřní povlak spotřebiče se rozpadl. nejčastěji se s tím setkávají majitelé levných/čínských modelů s nekvalitními díly;
 • Porucha elektroinstalace (např. čerpadlo, termostat nebo termostat může být vadný). odneste spotřebič do servisu nebo zvažte koupi nového.

Pokud se jedná o vodní kámen, řešení je jednoduché. zbavte se ho pomocí speciálního přípravku, jako je Antiscale nebo Calgon. Pomoci může také kyselina citronová.

Pokud je vnitřní obložení deformované, měli byste zavolat odborníka, protože bude nutné spotřebič demontovat a následně kotel a potrubí vyčistit. Může být také nutné vyměnit díly.

Nezapíná se

Nejprve je třeba zkontrolovat neporušenost kabeláže. To lze provést měřením odporu.

Pokud ano, je obvod neporušený. Pokud ne, došlo k přerušení kabelu, pojistky, termostatu nebo samotného topného tělesa.

Nezapomeňte zkontrolovat tlačítko zapnutí/vypnutí, protože kontakty se mohou přepálit a kryt se může deformovat kvůli trvale vysokému výkonu, což se stává každou chvíli.

Pokud zaznamenáte kouř, okamžitě odneste spotřebič do opravy, protože oprava na vlastní pěst může mít nenapravitelné následky.

Voda vytékající z podstavce žehličky

Ujistěte se, že parní generátor nepřetéká vodou. Nenaplňujte ji vodou až po okraj.

Může to být také důsledek toho, že se žehlicí plocha nezahřívá, ale vy spěcháte s vypouštěním páry. Před použitím páry počkejte, než se deska zahřeje na správnou teplotu.

Před zahájením žehlení nejprve zvolte na spotřebiči správný provozní režim a poté nechte žehličku ve svislé poloze na žehlicí ploše. Počkejte, až kontrolka zhasne. Teprve potom stiskněte tlačítko páry.

V opačném případě se voda vylévá z podstavce. Pokud je parní hadice náhodně zalomená, může to také způsobit vytékání vody z podstavce.

Vytékající rezavá voda

Může to být způsobeno vysokou tvrdostí vody, tj. ve vodě je hodně železa, k odstranění závady je třeba použít vodní filtr.

Samotný parní generátor je třeba oplachovat čistou vodou a zabránit jeho znečištění a usazování vodního kamene použitím odvápňovacího prostředku nebo kyseliny citronové. Ve zvlášť závažných případech je nutné mechanické čisticí zařízení demontovat.

READ  Šicí stroj pro středně těžké až těžké tkaniny

Příčinou je také stojatá voda. Je velmi nevhodné nechávat ji na místě po delší dobu, protože se zhoršuje a vytváří se na ní zbytky. Je lepší pokaždé doplnit.

„Plivání“

Pokud spotřebič prská, může to být způsobeno poškozeným ventilem. Chcete-li to zkontrolovat, zavřete ventil a zapněte spotřebič (ale ne v režimu „pára k žehlení“). Nyní byste s ním měli houpat.

Objeví se kapající voda? Jde tedy o problém s ventilem. Tento problém lze vyřešit zavoláním na zákaznický servis.

typy závad

Většinu problémů, se kterými se majitelé parních strojů setkávají, mohou vyřešit sami. Nejčastěji se vyskytují tyto závady:

 • spotřebič špatně odvádí páru;
 • Z ostatních částí spotřebiče uniká pára;
 • parní hrnec nedodává páru;
 • Ohřev vody již nefunguje.

Prakticky každou závadu lze opravit svépomocí a v krátké době. Znát kroky, které je třeba provést, a jemnosti, které je třeba při opravě zohlednit. Samozřejmě je důležité znát konstrukci a fungování parního stroje a funkce všech jeho částí a součástí.

Příprava vody

Příprava vyžaduje rychlovarnou konvici, žáruvzdornou nádobu a vodní filtr. Celý postup trvá jen krátkou dobu. Destilát se připravuje takto:

 • Do konvice nalijte vodu a přiveďte ji k varu;
 • Kapalina se nalije do žáruvzdorné nádoby;
 • Po usazení vody je nutné sediment přefiltrovat;
 • Pro filtraci se doporučuje používat nádoby s uhlíkovými kazetami.

Kritéria výběru parních generátorů

Prodejci spotřebičů nabízejí širokou škálu parních generátorů, mezi kterými si můžete vybrat nejvhodnější zařízení pro své potřeby. Nejprve je třeba zjistit, proč potřebujete parní generátor a jaké funkce může pro vaši domácnost plnit.

Výkon a výstup páry

Výkon je důležitý, protože určuje, kolik úloh může spotřebič zvládnout. Pro každodenní vytírání a časté žehlení si můžete pořídit stroj s nízkým výkonem, který nestojí tolik. Aby se spotřebič rychle zahřál a zvládl mnohostranné použití, doporučujeme příkon mezi 2700 a 3000 W.

V závislosti na modelu jsou k dispozici různé tlaky páry. Nejúčinnější je přístroj s tlakem páry 6 barů. Závěsné oděvy a kabáty lze bez problémů napařovat. Kromě vysokého tlaku musí být parní generátor vybaven také

 • Vertikální napařovač, který dodává páru ve vzpřímené poloze;
 • Tlak páry 95 až 260 g/min, který si poradí i s velmi pomačkanými a přesušenými odolnými látkami;
 • Výkon parního proudu, který by se měl pohybovat v rozmezí 90-140 g/min.

Kapacita hrnce

Objem nádržky na vodu může být 700 ml až 2200 ml. Jednotky s velkou kapacitou jsou potřebné pouze pro úklid velkých domů nebo pro žehlení mnoha věcí najednou. Chcete-li však spotřebič schovat do skříně nebo jiného úkrytu, doporučujeme zvolit parní generátory s malými nádobami. Nádrž na kapalinu by měla být průhledná, abyste mohli sledovat hladinu vody.

Režim provozu

Všechny parní generátory se dělí na následující typy:

 • bez ovladače;
 • s regulátorem páry;
 • Jednotky s automatickými regulátory, které se automaticky přizpůsobí typu tkaniny.

Vyberte si zařízení s regulátorem, kterým lze nastavit teplotu zařízení.

materiál podrážky

Napařovací žehličky mohou mít různé povrchy desek:

 • Kovová keramika se rychle zahřívá a chladne, je odolná proti poškrábání a volně klouže. Nevýhodou je křehkost keramiky a kovu.
 • Hliníkový povlak se rychle ochlazuje a zahřívá, ale je náchylný k poškrábání. Také hliníkové podrážky mohou po použití zanechat na tkaninách otlaky a lesklé stopy.
 • Ocelový povrch je odolný, nepoškrábe se, dobře klouže po tkaninách a snadno se čistí. Ocel je však poměrně těžká a dlouho se zahřívá.
 • Titanové podrážky jsou robustní a odolné. Mají však špatnou vodivost, takže se dlouho zahřívají.
 • Hliník s nerezovou ocelí je silný povlak, který nezanechává stopy na tkanině, snadno se čistí a dokonale klouže.
 • Hliník s keramickým povlakem má dobrou kluznost a vysokou tepelnou vodivost, ale tato kombinace není příliš pevná.
 • Hliník spojený s teflonem bude dobře klouzat, ale je náchylný k poškrábání.

Při výběru materiálu podrážky byste měli věnovat pozornost také umístění otvorů pro páry. Pro lepší parní výkon je vhodné zvolit podstavec s otvory po celém obvodu, a to i na výlevce

READ  Lze hrnec vložit do trouby

Další funkce

Kromě výkonu a dalších základních parametrů je při výběru parního generátoru důležité věnovat pozornost i dalším funkcím a vybavení:

Upevňovací systém musí být stabilní, zejména v domech s malými dětmi. Přidání mycího prostředku

Doporučujeme vybírat spotřebiče, které mohou pracovat s pracími prostředky

Ty lze použít k dezinfekci vnitřku domu a odstranění skvrn. Aspirace. Pokud je váš vysavač/parní generátor vybaven odsavačem prachu, je úklid rychlejší a kvalitnější. Délka hadice. To je důležitý faktor, protože s krátkými hadicemi se často špatně pracuje. Hmotnost. Žehlička by měla být vybrána tak, aby se vám při jejím používání neunavila ruka. Je třeba vzít v úvahu objem nádrže, protože čím větší je nádrž, tím těžší je zařízení.

Samoopravy

Pokud máte parní generátor Tefal, můžete si opravu provést sami pomocí jednoduchého řešení problémů. Všechny modely mají stejnou konstrukci, pouze s několika rozdíly.

Podívejme se na nejčastější závady a na to, jak opravit parní generátor vlastníma rukama:

parní, hrnec, tefal, nevytváří, páru
 • Spotřebič hlásí, že je připraven k použití, ale po stisknutí tlačítka nedochází k výstupu páry. tlačítko je třeba vyměnit.
 • Parní generátor nevytváří páru. v tomto případě zkontrolujte topné těleso, pojistku, elektromagnetický ventil nebo vyčistěte parní potrubí. Pokud je poškozená, je třeba odvápnit nádrž kotle, vyměnit termostat nebo přívodní hadici páry k žehličce.
 • Tlakový spínač nefunguje správně. pomocí multimetru zkontrolujte, zda díl funguje správně. Pokud dojde k závadě, je třeba vyměnit mikrospínač nebo kolébkový spínač a opravit jej.
 • Žádná reakce na ovládacím panelu po stisknutí tlačítka. zkontrolujte spojitost kabeláže, pokud problém nenajdete, je třeba kabeláž vyměnit.
 • Hladina vody v nádrži neustále svítí. zkontrolujte hladinu vody v nádrži; pokud ano, je příčina v čidle hladiny kapaliny a je třeba ho vyměnit.
 • Na žehlicí ploše je nízký tlak páry. pro vyřešení tohoto problému je vhodné zkontrolovat regulátor a v případě jeho závady jej vyměnit za nový.

Není možné předvídat všechny události, které mohou nastat během provozu spotřebiče a způsobit poruchy. Do tohoto seznamu lze přidat další problémové situace.

parní, hrnec, tefal, nevytváří, páru

Důležité! Tento seznam zohledňuje pouze poruchy, které je spotřebitel schopen opravit sám. Servisní technik musí být obeznámen s elektrickými spotřebiči v domácnosti.

Důležité rady

Pokud chcete spotřebič opravit sami, musíte dodržet tyto pokyny:

 • Při kontrole funkčnosti spotřebiče by měl proud páry směřovat na předmět, který se nemá nosit;
 • veškeré opravy musí být prováděny při odpojení spotřebiče od elektrické sítě;
 • Nikdy nestiskněte tlačítko spuštění, když spotřebič směřuje k osobě;
 • Pokud ucítíte zápach hoření nebo se objeví jiskry, přestaňte spotřebič používat a zavolejte zákaznický servis.

Jak správně čistit parní čistič?

Jak odstranit vodní kámen z žehličky pomocí octa Do žehličky nalijte roztok octa a vody, zředěný ve stejném poměru přibližně na jednu třetinu objemu žehličky. Zahřejte žehličku na maximum a nechte ji 5 až 10 minut ve svislé poloze.

Oprava parního generátoru tefal svépomocí

Podrobně: Ruční oprava parního generátoru Tefal. skutečný řemeslník pro společnost olenord.com.

Poruchy domácích spotřebičů, když to nejméně čekáte. Chcete-li účinně opravit parní generátory, musíte zjistit příčinu.

Různí výrobci nabízejí stroje s podobnými konstrukčními vlastnostmi. Například parní generátory Tefal, Philips nebo Bosch mají tři klíčové prvky: elektronickou řídicí jednotku, samotnou žehličku a stojan, jinak nazývaný stanice.

Zařízení je doplněno různými tryskami. Kotel ohřívá vodu. Pára se vytváří uvnitř základny a hadicí uniká do žehličky. Otvory v základně umožňují průchod páry, která vyhlazuje záhyby materiálu.

Kvalita žehlení nezávisí na velikosti nebo tkanině. Jemné tkaniny, ložní prádlo nebo džíny lze žehlit současně. Parní generátory Tefal se od parních žehliček liší konstrukcí:

Časem se může stát, že parní generátor nebude dodávat páru, a to není jediná závada. Inspekce o nich poskytne informace. Problém můžete diagnostikovat podle následujících příznaků

 • Žádná regulace tlaku;
 • Teplota páry je nesprávná;
 • ohřívač má potíže s ohřevem vody;. ohřívač nereguluje tlak
 • Ukazatel hladiny vody se nevypíná;
 • spotřebič není napájen napětím;
 • netěsná voda atd.
READ  Které mřížky jsou na varné desce nejlepší

Na uvedené příznaky musíte reagovat okamžitě, jsou okamžitě patrné. Tyto informace vám pomohou opravit váš parní generátor vlastníma rukama. Ke kontrole stroje použijte speciální zařízení. Jednoduché poruchy lze zvládnout pomocí multimetru nebo pájky.

Pokud se jedná o nekomplikované závady, lze je vyřešit bez nutnosti návštěvy servisního střediska. Potřebujete dovednosti a zkušenosti v oblasti oprav elektrických spotřebičů. Seznam závad a možností oprav vám pomůže.

 • Žádná pára:
 • zkontrolujte systém ohřevu vody, elektromagnetický ventil a pojistku.
 • Odstraňte nečistoty z parního potrubí.
 • Odstraňte vodní kámen z nádržky na vodu.
 • Nasaďte na žehličku nový termostat nebo parní hadici.
 • Zkontrolujte tlačítko páry a zjistěte, zda není třeba jej vyměnit.
 • Tlakový spínač nefunguje správně. vadný přepínač nebo mikrospínač. Diagnostikováno multimetrem a vyřešeno výměnou dílu.
 • Nereaguje na tlačítko na ovládacím panelu. poškozená kabeláž. Zkontrolujte neporušenost tlačítka páry. Pokud je vše v pořádku, vyměňte tlačítko.
 • Blikání kontrolky při nízké hladině vody. Porucha sondy objemu kapaliny. Vyměňte díl a obnovte hladinu vody.
 • Nízký tlak páry z otvorů na spodní straně žehličky. Pokud je regulátor vadný, vyměňte jej.

Před opravou spotřebič rozeberte. Ne všichni uživatelé jsou s touto operací obeznámeni. Pokyny krok za krokem vám pomohou.

Parní hrnec Tefal VS4003

Než začnete opravovat parní generátor Philips, ujistěte se, že máte vše potřebné. Je zapotřebí křížový šroubovák a plochý šroubovák. Model gc9220 jako příklad. Navrhněte pořadí kroků:

 • Odpojte spotřebič od napájení. Vytáhněte šňůru, abyste zabránili úrazu elektrickým proudem.
 • Odstraňte ochranné gumy pomocí plochého šroubováku. Nacházejí se v horní části parní stanice. Šrouby vyšroubujte křížovým šroubovákem.
 • Vyšroubujte šrouby, které drží hlavní tělo, pomocí hvězdicového šroubováku. Jsou umístěny na spodní straně.
 • Pomocí křížového šroubováku odstraňte šrouby z horního krytu. Nyní lze zahájit opravu.

Spotřebiče Tefal lze rozebrat stejným způsobem. Přístroje jsou podobné konstrukce. Budete potřebovat stejný soubor nástrojů a postupů.

Opravy svépomocí jsou první věcí, kterou majitelé nefunkčních parních spotřebičů zvažují. K řešení přistupujte opatrně a postupujte podle jasných pokynů. Pokud nemáte s elektrickými spotřebiči zkušenosti, raději to svěřte odborníkovi.

Domácí spotřebiče mají tendenci se porouchat v nejnevhodnější dobu, což uživatele vždy překvapí. Právě jste si sedli, abyste přežehlili prádlo, když se parní stanice nespustí a vy potřebujete urychleně opravit parní generátor. Zde je návod, jak najít zdroj problému.

Parní generátor od jakéhokoli výrobce. Tefal, Bosch nebo Philips. se skládá ze tří hlavních částí: elektronické řídicí jednotky, základny, stanice a žehličky. Speciální trysky jsou součástí dodávky. Kotel ohřívá vodu, vzniká pára, která je přiváděna speciální hadicí k žehličce, na jejíž základně je peoria. Z otvorů uniká pára, která ošetřuje materiál a vyhlazuje případné záhyby.

Hustota a velikost oblečení nemají na kvalitu žádný vliv. zvládnete i prádlo, jemné tkaniny, jako je hedvábí, stejně jako džíny, obleky ze směsi vlny nebo syntetické materiály.

Parní generátor pro domácnost, jako je například Tefal, se od parní žehličky stejného výrobce liší v mnoha ohledech:

 • za prvé, velikost. je mnohem objemnější a zabírá hodně místa;
 • za druhé se voda nalije do samostatné nádoby v kotli a tam se zahřívá, dokud se nevytvoří pára;
 • Za třetí, pára není mokrá, ale suchá, s teplotou přibližně 160 stupňů Celsia;
 • Zaprvé, oblečení a prádlo se ošetřuje párou. nikoli žehličkou. takže se nemusíte obávat o neporušenost oblečení.
parní, hrnec, tefal, nevytváří, páru

Níže uvedený obrázek ukazuje typickou stanici parního generátoru Tefal.

V průběhu používání mají domácí spotřebiče někdy různé poruchy, které lze diagnostikovat podle charakteristických příznaků a opravit parní generátory vlastníma rukama. Pokud parogenerátory neplní svou funkci, může být příčina jiná.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS