Patka šicího stroje, jak se používá

Našlapování

Šicí patka napomáhá současnému posunu horní a spodní vrstvy látky. Díky tomu je steh perfektní na jakémkoli typu látky a pomáhá šít i ty nejobtížnější látky, jako je kůže, semiš a šifon.

Kráčející patka je vybavena podavačem. Podává všechny vrstvy látky dohromady. Můžeme s ním pracovat s velmi hustými i tenkými kluzkými materiály v několika vrstvách.

Vyjměte adaptér přítlačné patky ze šicího stroje a pomocí šroubu zajistěte montážní prvek přítlačné patky na jeho místě; „vidlice“ musí být v blízkosti šroubu upnutí jehly.

Proč používat toto chodidlo? Perfektně se hodí k pruhům a dalším vzorům látek.

Vzorek vlevo je šitý kráčející patkou

Typy a použití patek pro šicí stroje. Část 3.

Moderní šicí stroje jsou vybaveny několika „pomocníky“. Šicí patky. Rozšiřují možnosti a usnadňují proces šití. V předchozím článku jsme se zabývali nejběžnějšími patkami, které se dodávají s domácími šicími stroji. Dnes budu v tomto přehledu pokračovat.

Jak si tedy můžeme usnadnit život při práci s různými druhy materiálů a povrchových úprav s domácím šicím strojem??

Samozřejmě, že dnes existuje tolik gadgetů, že na ně člověk nemůže přestat zírat! A vyberte si něco, co se vám může hodit vícekrát. Velmi obtížné. Snažila jsem se vybrat nejčastěji používané věci v životě šicího nadšence.

Začněme přítlačnou patkou pro šití zipu se slepým knoflíkem. To je něco, co rozhodně děláme často. A dokud nemáme zkušenosti s šitím těchto druhů zipů, není to snadné. Ale abychom si pomohli, můžeme použít patku s otvory pro upevnění zubů zipu. Patka odsouvá okraj zipu a šití naráží na sponu. To umožňuje úhledné a rychlé šití zipu.

Patka pro sedlový steh. V našich výrobcích mají často své místo také lemování nebo šikmé prošívání. Buď použijeme hotovou patku, nebo si ji sami uřízneme. Takže jak pro šití, tak pro zaslepení jsou k dispozici přídavné patky. Noha, která šije fousky (buď zakoupená v obchodě, nebo předem připravená). A zde je patka, která při šití obepíná látku. Druhá možnost se zdá být pohodlnější a praktičtější, ale! Umí jen určitou šířku ořezu, a pokud chcete silnější nebo tenčí, musíte si koupit jiný. A samozřejmě cena! Je dražší než první možnost. Patka, která přišívá dříve ušité lemy, však může být navržena pro různé šířky. Obojí však lze přišít bez šití, což ušetří spoustu času.

Pletací patka. Myslím, že dnes už není nikdo, kdo by nevyráběl pletené výrobky. Může být hustá i řídká, tekoucí i kluzká. Tyto jemné tkaniny vyžadují odlišný přítlak v horní a spodní části a odlišný pohyb pod přítlačnou patkou. Největším problémem pletenin je, že prokluzují mezi zuby podávacího psa. A proto se látka může zachytit v otvoru jehelní desky a způsobit vynechávání stehů. To znamená, že kvalita šití není vždy dokonalá. A ve speciální patce je gumová podložka, která drží materiál a výrazně zlepšuje kvalitu stehu a usnadňuje práci s tak rozmarným materiálem.

Patka pro sběrače. Je nepostradatelný při šití na děti nebo když rádi vytváříte kousky látek s trochou šití. Tato patka ušetří spoustu času. Velikost vlasu závisí na šířce stehu. To znamená, že mohou být vyrobeny v různých velikostech. Velikost vlasu může záviset také na tloušťce tkaniny. Tenké tkaniny způsobí, že sestava bude objemnější. Pokud šijete dvě vrstvy látky, bude spodní vrstva látky přišita k plošině. Druhá vrstva je umístěna ve speciálním otvoru. Můžete také sestavit jednu vrstvu.

Různá hloubka záhybů na chodidle. Tato noha si mě získala. Vypadá to velmi děsivě. V praxi je však k nezaplacení. Tím se vytvoří rovnoměrně složené záhyby. A lze je šít ve třech režimech: vzácný, častý a střední. Užitečné při šití sukní, ale také například při šití šatů s nabíraným živůtkem. Nebo je můžete jen ozdobit stuhami či krajkou.

Patka je určena k šití gumiček nebo stuh. Pokud šijete spodní prádlo, je tento pomocník určen právě pro vás. Umožňuje přišití pružného pásku, aniž byste jej museli šít. To je možné díky vodítku na chodidle. Napětí gumiček však musíte nastavit ručně.

patka, šicího, stroje, používá

Šicí patka pro šití v úzkých místech. Není to ani noha, ale speciální zařízení, které se zasune pod standardní nohu dopředu nebo dozadu, když procházíte obtížným místem. Například při skládání džínů jsou místa, kde se tloušťka látky setkává se švy. Tento nástavec vyrovnává patku na stroji a zesiluje šev. Stroj se tak nezasekává a šití je kvalitnější.

V našem internetovém obchodě si můžete zakoupit šicí patky pro šicí stroje pro kutily.

Šicí patky pro dokončovací práce

Šicí stroj už dávno není jen nástrojem na šití. Speciálně navržené patky v kombinaci s různými typy stehů usnadňují přidání téměř jakéhokoli prvku na vaše dekorativní předměty.

Patka pro ozdobný steh

Materiál podrážky těchto chodidel se zpravidla volí průsvitný. Také je vybaven velkým pozorovacím okénkem. Je navržen tak, aby umožňoval přehledné zobrazení vzoru a usnadňoval kontrolu šití. Podeševní deska také zplošťuje nit při šití, což vede k saténovému vzhledu švu.

READ  Jak voskovat doma

Na lemy a šňůry

Používají se také pro vybavení interiérů a oděvů. Dekorační šňůru nebo nit lze snadno zastrčit do drážek na přítlačné patce a přišít k látce. V závislosti na konstrukci lze použít šňůry různé tloušťky nebo několik jednotlivých vláken.

Rylovací patka

Nastavením speciální patky a zvýšením napětí horní nitě lze látku sešít. Hustotu shrnutí upravte napnutím nitě a délkou stehu. Sešívací patka umožňuje šít současně i na rovnou látku. Proto se látka dílu vkládá do štěrbiny v přítlačné patce nad šicí patku.

Patka pro přítlak polštářků

Má paralelní drážky podél základny podrážky pro přesné zapichování do jemných tkanin. Pokud má být výšivka vyražena, je na jehelní desku připevněn další jazýček.

Gumové a stuhové šicí patky

Pružný pásek nebo prýmek se prostrčí otvorem v lemu patky a při šití se rovnoměrně navlékne pod jehlu. Vodicí adaptér udržuje konstantní napětí gumy na podavači, takže se látka s našitou gumou přichytí. Gumové pásky lze našít do dětského oblečení a oděvy pro dospělé lze šít těmito stehy.

Pro třásně

Korálkové a korálkové patky vytvářejí ozdobné knoflíkové dírky. Rameno na přední straně chodidla slouží k vytvoření švu. Po ušití knoflíkových dírek je rozstřihněte na polovinu.

Patka pro práci s korálky a korálky

Stejně jako knoflíkové patky jsou většinou vyrobeny z průhledného materiálu. Díky žlábku v podrážce lze přišít nitě z korálků. Pro každý průměr korálků jsou nutné jiné patky.

Vyšívací patka

Vyšívací patka má netradiční tvar. Podešev je kroužek, nejčastěji z průhledného plastu. Švadlena může během šití kontrolovat doslova každý steh. Kromě vyšívání je tato patka vhodná i pro zapošívání.

Prošívací patky

Připomíná mi to vyšívání nohou. Kroužek této nohy má často otevřenou přední plošku. Může být kovový nebo z průhledného plastu. Na rozdíl od vyšívacích quiltovacích patek mají pružinový mechanismus, který udržuje více vrstev práce bezpečně na stole. Při použití těchto patek se látka podává ručně a podávací psi musí být deaktivováni nebo na ně musí být připevněna zapošívací deska.

Jak používat šicí patky

Stroj na nastavování rýh. Děsivá věc: není hned jasné, jak ji připojit ke stroji. Standardní patka má stejně jako mnoho dalších křížový kolík, který se zahákne za adaptér. V tomto případě není nutné. Adaptér můžete bez obav vyjmout a připojit stroj na stejné místo.

 • Po připojení nastavíme požadovanou frekvenci hloubení pilot. Můžete ušít záhyb 12 stehy, záhyb 6 stehy nebo každý steh.
 • Poté nastavte hloubku záhybů: čím níže oranžový prvek spustíte, tím větší bude hloubka záhybů. Jednoduše si vyberte požadovaný a připojte jej.
 • Vložte látku mezi obě desky, přitlačte ji k jehle a spusťte přítlačnou patku.
 • Nyní stačí sešlápnout pedál a zbytek zařídí přítlačná patka!
patka, šicího, stroje, používá

V jednom kroku lze také na látku přišít záhyby, a to tak, že spodní vrstvu látky vložíte pod tyče stroje. Můžete pracovat s několika vrstvami. Experimentujte a bude to fungovat!

Kráčející patka má podavač, který rovnoměrně podává všechny vrstvy látky: můžete šít ve více vrstvách na silných látkách, ale i na tenkých látkách.

 • Pro nasazení přítlačné patky musí být adaptér rovněž odpojen.
 • Přítlačná patka je upevněna šroubem a vidlice se opírá o šroub upnutí jehly.
 • Patka je nepostradatelná při práci s klecemi a pruhy. Pomáhá dokonale přizpůsobit vzor látce při šití.
 • Umístěte látku pod přítlačnou patku, můžete použít rovný nebo klikatý steh.
 • Pokud zvolíte cikcakovou patku, dbejte na to, aby jehla nepřesahovala otvor v patce, jinak stroj nebude šít a můžete jehlu zlomit.
 • Nešijte příliš rychle. Úhlednost.

Šicí patka se dodává v různých velikostech: 2, 4, 6, 8 mm. Lze ji použít k vytvoření úhledných lemů v jednom kroku. K připojení budete potřebovat adaptér z univerzální patice. Je ke stroji připojena jako běžná šicí patka. Jehlovou nit zasuňte pod přítlačnou patku a dozadu.

 • Připravte si látku na lemování: rohy na každé straně ořízněte trojúhelníky o šířce 3 mm.
 • Látku ohněte a vložte do šneka.
 • Spusťte přítlačnou patku, přidržujte látku rukou a pomáhejte formovat lem.

Do této patky lze látku zastrčit i jiným způsobem, což se hodí u volných a kluzkých 🙂 látek:

 • Ořízněte malý roh látky.
 • Proveďte strojový steh o délce dvou nebo tří stehů ve vzdálenosti 3-4 mm od okraje materiálu.
 • Lepší je udělat přichycovací steh: dvě oka dopředu, dvě oka dozadu.
 • Vlákna zastrčte do šnečího zámku a odtáhněte je od sebe.
 • Materiál je nyní v hlemýždím spěchu. Můžete ji spustit a začít šít.

Patka pro šikmou vazbu je užitečná pro rychlé a úhledné šití lemů, pokud nemáte overlockový stroj.

Doporučujeme přídavnou nohu:

To je. Minimální sada přídavných stehů, kterou doporučujeme. Existují však i další zajímavé doplňky, které by vám mohly pomoci:

 • Patka pro ořezávání okrajů. Slash. Jedná se o jemný proužek látky střižený na lem sukně, límce a jiné kusy látky střižené na lem sukně nebo jiný kus látky střižený na lem oděvu. Tato patka vám to umožní udělat najednou a urychlí proces, ale všitá šerpa vypadá mnohem úhledněji.
 • Patka na knoflíkové dírky. Není vhodné pro patku na knoflíkové dírky.
 • Pletací patka má silikonovou rukojeť pro rovnoměrný tok látky. Tuto funkci má také polstrovaná noha.
 • K dispozici je také speciální příslušenství pro tato obtížná místa. Pomáhá při šití v úzkých místech.
 • Rylovací patka. Používá se s dvojitými jehlami.
 • Lis na záhyby
 • Podavač záhybů umožňuje zvolit frekvenci záhybů (v stezích). Skvěle se hodí k zašívání děr na látce.
READ  Jak uchovávat solené sledě v mrazáku

Všimněte si, že nákup stavebnic je obvykle mnohem výhodnější. Ne všechny patky jsou univerzální, proto si s sebou do šicí dílny vezměte šicí adaptér a patku. Nemůžete udělat chybu. Dobré nakupování!

Patky šicího stroje, jak je používat

Všechny šicí stroje jsou nyní dodávány se sadou šicích patek. A někdy jsou někteří lidé zmateni jejich zamýšleným použitím. Ale pochopte, co která z nich dělá, a šití pro vás bude zábavnější a některé úkoly méně časově náročné.

Kromě standardní patky jsou v sadě k dispozici následující patky nebo je lze v případě potřeby dokoupit:

Pro použití na kůži, koženku a potahové látky. Při šití vinylu, plastu, kůže nebo imitace kůže se nelepí. Teflonovou patku můžete použít i pro běžné šití nebo při šití knoflíkových dírek na plastu a kůži.

Místo teflonu můžete použít také válečkovou patku, která pomocí krouticího momentu posouvá látku vpřed. Noha je vybavena otočným kolečkem, které umožňuje projíždět pod jakoukoli strukturou látky, ať už jde o 100% kůži, plsť nebo samet. Při šití touto patkou mají stehy stejnou délku. Jakákoli silná místa na látce lze velmi dobře srolovat pomocí patky.

Kterou z těchto dvou patek lze použít, závisí na látce. Válečková patka se dobře osvědčuje také u těžkých látek, některých mackintoshů a plášťových tkanin.

Univerzální patka na zip

Zipy lze šít běžnou rovnou nebo klikatou patkou. Kvalitní a čistý steh v blízkosti zoubků zipu lze ušít pouze pomocí speciální patky. Zipy mohou být jednostranné, oboustranné nebo úzké. Hlavním cílem je pomoci jehle ušít rovný steh ve stejné vzdálenosti od okraje zipu, aniž by došlo k vyšroubování obrobku.

Patka pro šití pásky přes oči

Skrytý zip však můžete šít pouze pomocí přítlačné patky, která má v patce dva otvory. Obyčejné a dokonce ani zipové patky k tomu nejsou vhodné. Patka má speciální drážku, ve které jsou zuby zapínání v uzamčené poloze, takže můžete šít rovným stehem v blízkosti zapínání. Výsledkem je snadné, rychlé a úhledné přišití zipu k oděvu.

Někdy není snadné získat rovný steh kolem okraje dílu. S patkou pro okrajový steh můžete snadno šít podél okraje látky.

Patka pro slepé šití

Užitečné pro slepé šití lemů šatů, kalhot nebo lemovaných oděvů, které vyžadují mimořádnou přesnost. Patka pro slepý steh je ideální pro šití středně těžkých až těžkých látek. Oděv už nemusíte lemovat ručně.

Patka pro slepé šití

Pomocí této patky můžete krásně ozdobit své oděvy šňůrkou. V závislosti na tloušťce šňůry lze šít jednu, dvě nebo tři šňůry najednou. Patka má vodítko, které umístí šňůru podél látky, a jehla prošívá rovnoměrně podél jejího povrchu. Patka má otvory pro šňůrky, ozdobné nitě a je určena ke zdobení předmětů různými ozdobnými stehy.

Patka pro práci s korálky

S touto patkou můžete rychle a přesně našívat korálky a zdobit oděvy.

Patka pro přišívání stuh (gumiček, flitrů)

Patka slouží k našívání stuh, lemů a dalších ozdobných prvků až do šířky 5 mm; lze ji také použít k přidání gumičky na spodní část lemu. Ideální pro zdobení oděvů různými prvky.

Patka na knoflíkové dírky

Patka pro knoflíkovou dírku drží knoflík během šití.

Švy lze rychle a přesně šít pouze na šicím stroji se speciální patkou.Knoflíkové dírky lze zapínat automaticky, poloautomaticky nebo ručně. Abyste měli délku knoflíkové dírky pod kontrolou, nasaďte patku pro knoflíkovou dírku a nezapomeňte stisknout páčku svislé knoflíkové dírky až dolů.

Patka pro diagonální okraj

Lemy se používají k lemování lemů v jedné operaci. Šňůrka na patce obepíná pruh látky a vede jej před jehlu. Lze použít pro klikaté šití, dekorativní šití nebo rovné šití.

Tuto patku použijte k šití volánů a řasení. Patka je malá dvojitá deska s rozříznutím po celé ploše. Pod patku vložíte látku, která má být sešita, a do štěrbiny vložíte látku, na kterou bude přišit lem. Patka dokáže plnit tři funkce najednou: přišít řasení, přišít okraj a přišít volán na jinou látku.

Polštářky se často používají k dekoraci oděvů a bytového textilu. Speciální klešťová patka má drážky, do kterých se při šití navléká tkanina, a vytváří tak vyvýšený záhyb. Pincery se vytvářejí šitím dvojitou jehlou. Knoflíky jsou k dispozici pro šití dvou, tří nebo pěti rovnoměrně rozmístěných výplní. Před zahájením práce zvolte délku stehu a nasaďte na stroj dvojitou jehlu. Dvojjehla prošívá lem na obou stranách paralelně.

Patky šicího stroje, jak je používat

Dnes je k dispozici taková škála přítlačných patek a dalšího příslušenství. Málokdo však ví, kolik je jich typů, jaký je jejich účel a jak je vůbec používat. Nicméně například patky nejen rozšiřují možnosti stroje, ale také usnadňují provádění mnoha procesů, a co je nejdůležitější. Zajišťují jejich vysokou kvalitu.

READ  Jehly pro průmyslové šicí stroje groz beckert

Někdy si koupíte šicí stroj a dostanete k němu v sadě spoustu nejrůznějších nástrojů. Zdálo se, že se těší, ale velmi často používáte všechny stejné standardní nohy a vše ostatní je uloženo v hromadě v krabici s příslušenstvím.

Nebo, stejně jako já, záměrně vybrat stroj s dobrým svazkem, ale stále nevím, a co budete dělat s tím vším štěstí))))

Zde navrhuji, abychom všichni zjistili, CO TO JE? PROČ? A JAK JE POUŽÍVAT?

V první řadě je třeba vědět, že šicí patky pro domácí a komerční šicí stroje se liší. Také některé domácí stroje se od sebe liší způsobem upevnění nohou (Racek, Podolský a moderní). Ale v tomto případě přišel s adaptérem (adaptér). Než si koupíte novou přítlačnou patku, zeptejte se svého prodejce, zda je vhodná pro váš stroj, nebo si raději vezměte originální patku z domova jako vzorek a jděte nakupovat.

Nejběžnější a nejoblíbenější noha. Dodává se se všemi moderními stroji. Umožňuje šít rovnými a klikatými stehy a mnoha dekorativními stehy (které se mohou lišit v závislosti na možnostech stroje).

patka, šicího, stroje, používá

Často je součástí. Existují různé typy, včetně těch s bočním řezákem.K dispozici je zarážka, která při použití nestáhne okraj látky. Je umístěn na vnějším okraji lemu. Stehy jsou rovnoměrně rozložené, v konstantní vzdálenosti od okraje.

Pokud vaše látka potřebuje dodatečné oříznutí okraje švu, můžete k oříznutí švu použít boční šicí patku.

Vhodné pro šití kůže, koženky a potahovaných látek.

Místo teflonových patek můžete také použít válečkovou patku, která využívá torzní sílu k posunutí látky vpřed.Válečková patka stříhá i těžké tkaniny, některé mackintoshe a plášťové tkaniny.

Kterou z těchto dvou poloh nohou byste měli použít, závisí na zvolené látce.

Nyní jsou k dispozici kombinované modely. Teflonová patka s válečkem.

Univerzální patka na zip. Použijte jej k přišití zipu těsně k obrobku. Jsou k dispozici ve dvou verzích: se dvěma držáky jehel nebo s jedním držákem jehel pro různé polohy jehel.

Upevňovací zařízení umožňuje posunutí vlevo nebo vpravo od jehly pro snadné šití.

Kromě své hlavní funkce lze použít i na lemy. Pokud je lemování úzké, musí být sešito jako zip. Pokud je široký. Blízko okraje.

Rychlé a hladké našití skrytého zipu není tak obtížné, jak by se mohlo na první pohled zdát. Při použití běžné přítlačné patky vzniká nad zipem zhuštění, které ztěžuje rovnoměrné protažení látky pod přítlačnou patkou. A pokud použijete speciální přítlačnou patku pro vložení zipu, není to vůbec žádný problém. Jemně se zasune pod okraj zipu, aby švadlena mohla snadno šít. Jednou a dost!

Pod podrážkou jsou dvě drážky. Vkládají se do spirály zipu blindhem. Spusťte přítlačnou patku a spirála se rozvine tak, aby byl steh co nejblíže zipu. Tímto způsobem je zip nerozeznatelný od švu na přední straně.

JAK POUŽÍVAT patku na zip:1. Otevřete soubor zip.2. Umístěte pravou stranu zipu tak, aby směřovala k pravé straně látky.3. Ohněte tyč doprava a spusťte přítlačnou patku tak, aby tyč spočívala v drážce napravo od jehly. Šijte až do konce střihu.4. Levou polovinu zipu umístěte směrem k levé straně oděvu. Ujistěte se, že jsou obě části tkaniny rovné.5. Ohněte zuby doleva a spusťte přítlačnou patku tak, aby zuby ležely v drážce vlevo od jehly. Šijte až po značku střihu.6. Připevněte na stroj standardní patku a šijte pod zipem.

Vhodné pro náročné tkaniny, jako je jemné hedvábí, tkaniny potažené filmem a vícevrstvé tkaniny. Zabraňuje posunu vrstev látky při šití

Šicí stroj běží na tah jehly. Podvěsný dopravník je užitečný a praktický nástroj. Určeno pro prošívání, šití náročných materiálů a lze jej použít při jakémkoli šití.

Výrobci doplňkového příslušenství

Na ruském trhu je velký výběr patek pro šicí stroje od různých výrobců.

 • Bernina. Od uvedení prvního šicího stroje této značky na mezinárodní trh uplynulo více než 70 let. Od té doby si uživatelé vybírají výrobky této japonské značky pro jejich kvalitu, snadné učení a ovládání stroje za rozumnou cenu. Šicí a vyšívací zařízení a příslušenství pro ně otevírají díky automatizaci šicího procesu větší možnosti pro jejich majitele a zjednodušují práci řemeslníků.
 • Janome. Značka již sto let těší své obdivovatele kvalitními šicími stroji, příslušenstvím a komponenty. Renomovaná japonská značka vytváří ve svém vlastním výzkumném centru mistrovská díla, která se mohou pochlubit inovativním a špičkovým designem. Vložky do šicích strojů značky Janome jsou k dispozici v několika desítkách modelů. V závislosti na aplikaci si můžete vybrat spolehlivé příslušenství.
 • Aurora. Historie ruské společnosti se začala psát v roce 2005, kdy značka začala vyrábět pod názvem nůžky na stříhání. Postupem času začala společnost TM Aurora dodávat šicí, vyšívací a střihací zařízení, široký sortiment příslušenství. Použití výrobků pro šití poskytuje možnost vytvořit neomezené množství jedinečných šicích výrobků.

Šicí patky pro domácí šicí stroje jsou moderní zařízení pro profesionální i domácí šití. Při správném použití zvyšuje rychlost standardních operací i kvalitu výsledného produktu.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS