Peletová kamna s vodním okruhem

Konstrukce krbů na pelety s vodním okruhem

Pelety jsou speciálním druhem paliva; jedná se o pelety ze stlačeného dřevěného prachu nebo pilin. Tento materiál je levnější alternativou palivového dřeva a jeho použití jako paliva do krbu vám ušetří peníze. Ne každý sporák je však schopen spalovat pelety a vyžaduje specifický typ spalovací komory.

Krby na pelety jsou navenek podobné tradičním krbům, ale mají řadu rozdílů. Topeniště je vždy uzavřené, vyrobené z teplotně odolného skla. Provoz je řízen softwarem a displej je umístěn na víku zařízení. Lze jím nastavit určitý provozní režim, požadovanou teplotu vzduchu, automatické zapínání a vypínání.

Design exteriéru je rozmanitý, můžete si vybrat tu správnou variantu, která bude vyhovovat jakémukoli stylu interiéru. Všechna peletová kamna jsou vyrobena z nerezové oceli s prvky ze žáruvzdorného skla. Výrobci nabízejí jednodílné kotle nebo samostatné pece, které lze zabudovat do jakýchkoli portálů, a to i těch ručně vyráběných.

Peletový sporák vyžaduje svislý nebo vodorovný komín. Výstupní potrubí sporáku je možné napojit na větrací šachtu, ale dbejte na to, aby se neucpávalo a byl zajištěn dobrý tah. Tyto varianty jsou často instalovány v jídelně nebo kuchyni, a to z důvodu blízkosti větracího potrubí.

Vařič BIO-CET B (18 / 24 / 30 kW)

Ocelové teplovodní sporáky BIO-CET B na dřevo jsou určeny pro ústřední vytápění a vaření. Tepelný výkon předávaný do topného systému je 12, 19 a 25 kW, přičemž 5-6 kW je předáváno.

Pokud máte jakékoli dotazy, neváhejte nás kontaktovat prostřednictvím kontaktního formuláře a my se vám co nejdříve ozveme.

Kvalitní výrobek, energetická účinnost a spokojený zákazník. To jsou hlavní zásady společnosti Centrometal.

Vlastnosti výrobků s vodním okruhem

Peletový vařič s vodním okruhem je hybridní konstrukce. Speciální okruh, kterým se ohřívá topné médium, se skládá z několika trubkových registrů, které jsou instalovány podél stěn pece nebo přímo v peci.

Existují modely sporáků, které mají jiné řešení. Chladicí kapalina v nich proudí uvnitř stěn, které jsou vyrobeny ze dvoustěnné konstrukce. Tato varianta se nazývá „vodní plášť“.

Třetím řešením, které je mnohem méně účinné a u novějších modelů se téměř nepoužívá, je instalace nádrže vodního okruhu v horní části sporáku.

Okruh topného média v jakémkoli provedení je nutně spojen s topným systémem budovy, což umožňuje používat kamna na pelety jako topné zařízení pro celý dům. V případě potřeby ji lze použít pro systém teplé vody (teplá voda pro technické účely). Lze použít jakýkoli druh pelet. Na tunu.

Krbová kamna nejenže pomáhají vytvořit atmosféru útulnosti a pohodlí a umožňují obdivovat otevřené jazyky živých plamenů, ale lze je také považovat za hlavní topidlo (v malých rekreačních domech) nebo za zdroj záložního tepla ve velkém soukromém domě, vytápěném systémem ohřevu vody s vlastním kotlem libovolného provedení.

Krb a ohřev vody

Dnes existují modely krbů na pelety s vodním okruhem. Tyto produkty jsou v Rusku velmi oblíbené, i když jejich cena je mnohem vyšší než u podobných systémů. Při vytápění levnými peletami lze celý dům vytápět vodou, pokud je krb napojen na vodovodní potrubí. Po naplnění nádrže si můžete několik dní užívat tepla. Nebude nutné neustále kontrolovat provoz krbu.

READ  Jak vypnout časovač na troubě Ariston

Účinnost takového systému dosahuje 85 %. Teplota teplonosné látky se proto udržuje na hodnotě přibližně 90 °C. A spotřeba paliva bude minimální.

Jinými slovy, kamna na pelety s vodním okruhem jsou ideálním způsobem organizace vytápění pomocí litinových radiátorů.

Rozlišení krbů na pelety podle tvaru

Podle tvaru se dané jednotky dělí na následující typy:

Samostatně instalovaný krb na pelety má vlastní skříň, která nevyžaduje dokončovací práce. Plášť je dvojitý, vyrobený z kvalitního kovu. Pro zlepšení tepelné setrvačnosti a bezpečnosti konstrukce je vnější strana obložena keramickými dlaždicemi.

V horní části krbu je samostatný zásobník, do kterého se dávají pelety. Jejich objem je potřebný k zajištění stabilního provozu po dobu 8-24 hodin. Doba závisí na nastaveném režimu spalování.

Komín zabudovaný do zdi je po instalaci stejný jako krb na tuhá paliva. Žádný vnější plášť. Krb je umístěn ve zvláštním výklenku. Povrch je z vnější strany obložen dlaždicemi.

Velký zásobník na pelety až na 48 hodin topení. Je instalován v jiné, sousední místnosti nebo v plášti kamen. Výklenek pro skladování paliva produkuje a shromažďuje popel.

Tato klasifikace je hlavním rozdílem mezi peletovými kamny. Podávání paliva zajišťuje pohon šneku připojený k elektrické síti. K dispozici jsou také verze s možností ručního otáčení šneku. Kromě nádrže na palivo je zde také speciální nádoba na popel. Přestože zásuvku na popel lze čistit pouze ručně. Pelety hoří téměř beze zbytku. Zanechává podstatně méně popela ve srovnání s kulatinou. Díky velkému objemu zásuvky na popel není nutná každodenní údržba. Pokud se topení používá každý den, je možné se do něj podívat jednou týdně.

Princip fungování peletových kamen s vodním okruhem

Navenek se tyto systémy příliš neliší od standardních krbů, ale přesto představují technologicky vyspělejší systém. Rozdíl je především v druhu paliva, protože místo běžného palivového dřeva se používají pelety. Jejich zvláštnost spočívá v tom, že se do pece přikládají automaticky, čímž zcela odpadá nutnost přikládat palivo.

Kromě toho mají tyto systémy uzavřenou spalovací komoru, což znamená, že teplotu lze nastavit nezávisle. Voda je obsažena v komoře výměníku tepla, která v mnoha případech tvoří celou konstrukci. Dalšími prvky, které tvoří systém výměny tepla, jsou ocelové trubky, které jsou rozmístěny po celém obvodu kamen ve tvaru hadů podél stěn. Při spalování se také ohřívá voda, která se pak rozvádí po obvodu domu.

Konstrukční vlastnosti peletovacího zařízení

Krb na pelety se podobá běžným krbovým kamnům na dřevo. Svou vnitřní konstrukcí a fungováním je však takové zařízení technologicky na vyšší úrovni, což umožňuje úplnou automatizaci procesu získávání tepla pomocí pelet.

Krb je uzavřen speciálními průhlednými dvířky z odolného skla. Toto řešení vám umožní obdivovat pohled na otevřený oheň. Na obou stranách zařízení jsou malé otvory, kterými uniká teplo do místnosti.

Form-factor

  • Vestavěný. Takové zařízení je plně zabudováno do otvoru ve stěně. Nádrž na pelety může být umístěna v další místnosti nebo může být zakryta obložením. Zůstává viditelný krb podobný krbu na dřevo.
  • Oddělená stránka. Komín má již vlastní vyzdívku v podobě ocelového pláště a keramických desek, které umožňují dlouhodobé udržení tepla. V horní části zařízení je zásobník na pelety. Typ topného tělesa je třeba zvolit podle specifik místnosti.
READ  Jak se mobilní klimatizační jednotka liší od chladicí jednotky

Pec

Spalovací komora na pelety je vyrobena z litiny nebo robustní oceli s vysokou hustotou. Žebrovaný povrch pece výrazně zvyšuje konvekční tepelný výkon.

Na rozdíl od volně stojících krbů mohou mít zařízení pro zabudování do zdi velkou velikost topeniště, což znamená, že je lze zatížit nejen peletami. A také dřevo. Hořák

Ve spodní části krbu je umístěn hořák, do kterého se přivádí palivo a ohřátý vzduch. Dávkování granulovaných surovin a kyslíku zajišťuje úplné spálení pelet, což výrazně zvyšuje produktivitu a účinnost topného procesu. Někteří výrobci vybavují svá kamna automatickým zapalováním.

Automatika

Krby jsou vybaveny automatickým řídicím systémem. Teplotní čidla, regulátory a elektromotory umožňují snadné řízení procesu ohřevu. Volitelný ovládací panel lze integrovat do skříně. U dražších modelů můžete kamna ovládat na dálku.

Automatická regulace v kamnech na pelety umožňuje velmi snadné řízení procesu vytápění

Palivová a popelová nádoba

Palivová komora se nachází v zadní části kamen. Pelety se do spalovací komory přivádějí pomocí šnekového pohonu. Pod kamny je instalována samostatná zásuvka na popel. Skládá se z malé krabičky, kterou lze snadno vyjmout a vyčistit.

Ventilátor

V systému je integrováno větrací zařízení, které umožňuje proudění vzduchu speciálními otvory mezi stěnami a pláštěm krbu. Umožňuje naplnit místnost teplými masami vzduchu.

K dispozici jsou také modely se dvěma ventilátory. Jeden pro odvod vzduchových hmot do kanálů a jeden pro přístup kyslíku do spalovací komory.

Peletová kamna s vodním okruhem

Princip činnosti takového zařízení je podobný jako u jednookruhového kotle. K topnému systému jsou připojeny trubky, kterými cirkuluje topné médium. Peletová kamna s vodním okruhem jsou samostatná jednotka s vysokým výkonem. Zařízení umožňuje vytápění celého domu. Tento model připojuje studenou vodu a poskytuje výstup pro ohřátou vodu. Vytápění je zajištěno pomocí potrubní přípojky a radiátorů.

Peletové vařiče s vodním okruhem

Šířka, mm : 420 // Hloubka, mm : 545 // Výška, mm : 680 // Výkon, Watt : 9 // Tloušťka oceli, mm : 0.8 // Tloušťka oceli, mm : 3 // Průměr kouřovodu, mm : 115 // Objem topeniště, m³ : 150 // Plocha topeniště, m² : 150 // Hloubka topeniště, mm : 455 // Mate.

Krbová kamna Vesuv PC-01 (270) s vařičem a výměníkem tepla, červená barva

Saunová kamna Arderia s integrovaným výměníkem tepla, který ohřívá vodu v nádrži umístěné daleko od kamen. Výměník tepla je u tohoto modelu umístěn přímo v topeništi a má přímý kontakt s plamenem, což umožňuje ohřívat pelety.

Objem parní místnosti: 12.24 m 3 Rozměry (v x š x h): 890 x 450 x 690 mm Průměr komína: 115 mm Hmotnost: 113 kg Zatížení kameny : 40. 60 kg

MBA/PW/17/G/W ohniště s vodním okruhem, gilotina

Podlahový krbový vařič, vytápěný objem 120 m3.M, výkon 8 kW, vodní okruh, uzavřený okruh, systém čirého skla, systém pomalého spalování, varná deska

FACI 215. Automatický kotel na pelety (balíček CLASSICO)

Integrovaný biokrb, vytápěný objem 0.82 cu.M, výkon 0.82 kW, na bázi etanolu, umělý oheň

Podlahový krbový vařič, vytápěný objem 170 m3.M, výkon 9 kW, vodní okruh, dřevěné palivo, systém čistého skla, systém okamžitého spalování

READ  Netěsnosti rozděleného systému do místnosti

Sporák Stoker 170 Aqua-C s vodním okruhem

Výhodou modelu Triumph 180 je, že má dva litinové prvky o minimální tloušťce 12 mm. Na spoj mezi nimi se používá keramická šňůra s pracovní teplotou 1200 stupňů. To znamená, že pec je naprosto vzduchotěsná. Spojení dílů.

Nástěnný krbový vařič, vytápěný objem 200 cu.M, výkon 11 kW, s vodním okruhem, uzavřený typ, dřevěné palivo, systém dlouhodobého spalování

Skleněné topeniště ZUZIA/PW/BP/19 s vodním okruhem vpravo, bez cívky

Sporák na dřevo Helicon se používá k vytápění a vaření v domácnosti. Jako palivo se musí používat suché dřevo. Přídavný kyslík je do spalovací komory přiváděn pomocí vstřikovače sekundárního spalování; zapaluje plyny vznikající při spalování.

ZUZIA/T/PW/19/W topeniště s vodním okruhem, tunel, cívka

Litinový sporák Sibir je navržen jako rozšíření řady litinových krbů Sibir vyráběných společností NMC. Vařič má jednoduchou a robustní konstrukci pro vytápění domácích a komerčních prostor do 120 m³. Pec je vyrobena.

Litinový sporák na dřevo NMC Sibir

Topeniště, vyhřívaný objem 467.5 cu.M, výkon 18.7 kW, vodní okruh, uzavřený typ, dřevěné palivo, systém čistého skla

peletová, kamna, vodním, okruhem

Rohová krbová kamna PC-01 (220) jsou určena k vytápění místností o objemu do 150 m3. Základní materiál vysoce kvalitní konstrukční ocel. Pecní prvky z litiny. Dvířka Vesuvius 220 se žáruvzdorným sklem, popelová dvířka s regulací.

Kamna-krb VESUVI PC-01(220) CORNER, BEŻYEVA

Krbový vařič, vytápěný objem 120 cu.M.6 kW, vodní okruh, uzavřená smyčka, systém okamžitého spalování

Vodní cirkulační pec Stoker 120 Aqua-C

Dragon Plus 100 Keramika. Kotel na pelety

Podlahový krbový vařič, vytápěný objem 170 m3.M, výkon 9 kW, vodní okruh, dřevěné palivo, systém čistého skla, systém dlouhého spalování, varná deska

Ohřívač vody Stoker 170 Aqua-C

Altep Duo Uni Pellet 21. Automatický kotel na pelety (s hořákem Altep a šamotem)

Mila/PW/24/G/W ohřívač vodního okruhu, gilotina

Topeniště, vytápěný objem 625 m3.M, výkon 25 kW, vodní okruh, uzavřená smyčka, dřevěné palivo, systém čistého skla, systém trvalého spalování

Elektrická saunová kamna ARIES ARI3-90NB-WL-P od společnosti SAWO. Ztělesnění dokonalého stylu, kvality a funkčnosti vaší sauny. Dostatečný výkon pro dosažení optimálního saunového klimatu v místnosti o objemu 8 až 14 metrů krychlových. Je to ideální.

Elektrické nástěnné topení ARIES 9kW, materiál. Nerezová ocel, ARI3-90NB-WL-P

Varvara Mini jsou saunová kamna s tepelným výměníkem, který ohřívá vodu v nádrži, která je umístěna ve velké vzdálenosti od kamen. Výměník tepla je u tohoto modelu umístěn přímo ve spalovací komoře saunových kamen.

Saunová kamna na dřevo Varvara Mini s prodlouženým topeništěm

Spalovací komora, vytápěný objem 250 m3.M, výkon 12 kW, vodní okruh, uzavřený typ, kombinované palivo, systém čistého skla

Typ kotle: Kotel na tuhá paliva, Počet okruhů: Jednookruhový, max. Topný výkon: 18 kW, umístění: podlahové, typ spalovací komory: otevřená, princip činnosti kotle na tuhá paliva: klasický, energeticky nezávislý, ovládání: mechanické, průměr.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS