Připojení plynové varné desky a trouby

Lze plynovou varnou desku a troubu připojit pomocí T-kusu?

Životnost a funkčnost plynové varné desky a trouby, stejně jako bezpečnost uživatelů, závisí nejen na správné instalaci, ale také na tom, zda je plynová varná deska a trouba. Proto je vhodné, aby všechny spotřebiče připojil k plynové síti kvalifikovaný elektrikář. Pravidla a postupy pro připojení plynové varné desky a plynové trouby jsou vysvětleny v tomto článku.

Plynové varné desky a trouby mohou být samostatné nebo nezávislé podle způsobu instalace. V prvním případě jsou oba umístěny ve stejném výklenku. Tento způsob instalace šetří podlahovou plochu a je užitečný zejména v malých kuchyních.

V druhém případě je varná deska nezávislá na troubě. Instalují se odděleně, na místě, které je pro uživatele vhodné, ale v rámci možností plynové hadice.

Například samostatná trouba může být instalována výše, než je obvyklé. Vaření je tak pohodlnější a spotřebiče se také lépe čistí. Toto uspořádání vypadá v prostorné kuchyni harmonicky.

Při výběru umístění spotřebičů mějte na paměti, že by neměly být instalovány v blízkosti dřezu nebo chladničky. V blízkosti musí být k dispozici dostatečně kapacitní elektrická zásuvka umístěná alespoň 10 cm od podlahy.

Viz. Informace o přesunu nebo instalaci nového plynového spotřebiče získáte u plynárenské společnosti.

Varná deska

Varná deska se instaluje do pracovní desky: Musí být silná nejméně 38 mm a vzdálenost od okraje pracovní desky ke spotřebiči musí být nejméně 5 cm. V návodu k obsluze spotřebiče je obvykle uvedeno uspořádání a požadované rozměry varné desky.

Pro instalaci varné desky se do pracovní desky vyřízne dutý prostor. Okraje jsou ošetřeny sanitárním tmelem, který chrání před vlhkostí a drolením. Poté vložte trysky, upevněte sanitární roh a přidejte těsnění. Připevněte matici na vstupní otvor, abyste zajistili ohebnou hadici.

Dodané instalační lišty se nanesou na varnou desku a před montáží se zasunou do připraveného otvoru a utěsní. Přístroj se upevní pomocí držáků a poté se vyčnívající těsnění opatrně ořízne nožem.

Trouba

Chcete-li troubu zapustit, připravte výklenek. Musí být rovná a nenaklánět se. Pro zajištění větrání dodržujte mezery mezi stěnami a spotřebičem (5 cm po stranách a vzadu, 10 cm dole).

Pečicí troubu udržujte v dostatečné vzdálenosti od hořlavých a hořlavých materiálů. Před instalací spotřebiče se v zadní části skříňky udělají otvory pro plynovou hadici a kabel nebo se zadní část skříňky odstraní. Poté skříňku umístěte na její místo, vyrovnejte ji a umístěte do ní troubu, přičemž dodržujte mezery.

Jak připojit plynovou varnou desku

Plynová varná deska se zdá být velmi jednoduchým spotřebičem, jehož připojení by nemělo být příliš složité. Vlastní instalace vyžaduje určitou zručnost a znalost předpisů. Koneckonců, všechny plynové spotřebiče musí být instalovány podle určitých pravidel, aby byla zajištěna bezpečnost. V tomto článku se dozvíte, jak připojit plynovou varnou desku.

Rozhodněte se pro instalační polohu. Varná deska musí být v ideálním případě připojena v blízkosti plynového rozvodu. Pokud ji však chcete přestavět, použijte speciální vlnitou kovovou hadici.

Pomocí přímočaré nebo kotoučové pily vytvořte v pracovní desce otvor. Otřete veškerý prach a piliny.

Linie řezu lze utěsnit těsnicí hmotou, aby se zabránilo pronikání vlhkosti mezi vrstvy pracovní desky.

Po obvodu výklenku nalepte speciální pěnovou pásku, která se prodává se spotřebičem. Pokud pěnovou pásku ztratíte, můžete ji zakoupit v obchodě s plynovými spotřebiči a kotli. Položte varnou desku na těsnicí pásku a ujistěte se, že je v dokonalém kontaktu s páskou.

Nyní připojte jeden konec ohebné hadice k přívodu do elektrické sítě nebo k plynové lahvi a druhý konec k přívodu do panelu. Nachází se ve spodní části spotřebiče, proto otevřete dvířka a vyjměte police.

Hadici přišroubujte pomocí kouřové pásky. Nyní otočte plynovou páku do polohy ON. Hořáky nezapalujte. Promažte místa, která byla připojena k panelu a k síti. Pokud se neobjeví žádné bubliny, udělali jste vše správně.

Co dělat, když se vytvoří pěna? Pak pomocí nastavitelného klíče utáhněte matici v místě, kde uniká plyn. Otáčejte, dokud se nevytvoří další bubliny. Snažte se upnout až na doraz, což je důležité zejména v případě paronitových těsnění. Lze je použít místo gumové pásky.

Po kontrole, zda nedochází k únikům, můžete varnou desku připojit k elektrické síti, pokud je nainstalováno automatické zapalování. Za tímto účelem nainstalujte zásuvku v blízkosti spotřebiče. Upozorňujeme, že varné desky se instalují na pracovní desky o tloušťce větší než 38 mm. Při instalaci na tenčí povrch mohou nastat problémy.

Varná deska se dodává se dvěma typy trysek. Se silnějším otvorem pro plyn ze sítě a tenčím otvorem pro plyn v lahvi. Ve výchozím nastavení jsou trysky namontovány pro napájení ze sítě, takže pokud používáte válce, vyměňte trysky.

READ  Jak vyčistit inkrustace na sklokeramické varné desce

To lze provést pomocí klíčů, které jsou součástí varné desky.

Upozornění: Pokud je hořák vybaven elektrickým zapalovacím zařízením, nedoporučujeme používat pro přívod plynu kovovou opletenou hadici.

připojení, plynové, varné, desky, trouby

V případě zkratu může dojít ke vznícení plynu.

Připojení plynové varné desky: význam výběru hadice

Veškeré práce s plynem jsou a priori nebezpečné. Nejlépe pod dohledem zkušeného odborníka (nebo osoby s důkladnými znalostmi v této oblasti).

Důležitým faktorem při tomto typu prací je výběr hadice. Je nezbytné, aby byla doporučení v tomto ohledu dodržována:

 • Před koupí je vhodné díl vizuálně zkontrolovat. Musí být bez jakýchkoli závad.
 • Hadice musí být opatřena certifikátem, který obchod vydává při nákupu.
 • Samotné hadice se vyrábějí ve dvou druzích. Kovové vlnité nebo pryžové. První bude vypadat jako selfon nebo bude mít kovový oplet (bude žlutě zbroušený). Gumové hadice naproti tomu vypadají jako obvyklé jednobarevné výrobky.

Jak správně připravit novou troubu

Po instalaci je třeba spotřebič zbavit všech nečistot, které zůstaly po vybalení. Před prvním zapnutím trouby by měla mít teplota alespoň 25 °C, pokud byl spotřebič studený, nechte dvířka otevřená. Je nutné další zahřívání trouby. Zahřívejte spotřebič spolu se všemi stojany, zásobníky a dalšími věcmi, které jsou dodávány se spotřebičem a jsou určeny pro vnitřní použití. Poté troubu vypněte, otevřete a nechte ji zcela vychladnout. Po několika hodinách vyčistěte vnitřek trouby včetně všech jejích částí neabrazivním čisticím prostředkem. Nejprve použijte houbu a poté spotřebič otřete do sucha hadříkem nebo silnou tkaninou. Pro normální ohřev stačí 2-3 hodiny při maximální teplotě. Tím se odstraní technické materiály a kapaliny. Současně s vytápěním je vhodné použít režim ventilátoru nebo horního vytápění.

Hlavní tajemství instalace plynových spotřebičů

Už jste se rozhodli pro plynovou troubu a varnou desku. Zbývá ji pouze připojit k přívodu plynu. Tomuto požadavku se samozřejmě nelze vyhnout.

Důležité! Plynárenský úřad odpovědný za tento typ spotřebiče doporučuje, aby jeho instalaci vždy prováděli odborníci. I sebemenší chyba, nekvalifikovaný a neopatrný zásah může mít dost katastrofální následky.

připojení, plynové, varné, desky, trouby

Pravidla pro současnou instalaci plynové trouby a plynové varné desky vyžadují dvě palivová potrubí a každé z nich musí mít samostatný kohoutek, který umožňuje kdykoli uzavřít přívod plynu.

V současné době se spotřebiče připojují k přívodu plynu pomocí dvou typů přípojek:

Zde je třeba zohlednit zapojení samotných hadic:

 • Připojení probíhá přes speciální přípojné místo v blízkosti trouby.
 • Po dokončení všech montážních prací je vhodné zkontrolovat, zda není trubka nikde zalomená a zda palivo volně proudí.
 • Při připojování plynové trouby nezapomeňte, že hadice nesmí být delší než dva metry.
 • Počet připojení by měl být co nejmenší.

Pokud dodržíte všechna tato pravidla, můžete plynovou troubu bez problémů připojit sami.

Jak připojit plynovou troubu a varnou desku k plynu

X

Zkontrolujte také

Jak používat bezdrátový gamepad Xbox One pro počítače se systémem Windows. Mnoho počítačových her lze hrát s bezdrátovým gamepadem pro Xbox místo klávesnice nebo myši. Gamepad můžete připojit k počítači se systémem Windows pomocí kabelu USB, bezdrátového adaptéru Xbox pro systém Windows nebo pomocí rozhraní Bluetooth.

Gamepad DUALSHOCK 4 pro PC Gamepad pro PlayStation 4 je velmi praktický a všestranný ovladač. Je kompatibilní nejen s konzolí od společnosti Sony, ale také s osobními počítači a chytrými telefony.

Vestavná elektrická trouba je multifunkční spotřebič, který vám nejen pomůže ušetřit cenné místo v kuchyni, ale také vám zpříjemní a zpříjemní přípravu pokrmů.

Jak připojit varnou desku a troubu vlastníma rukama Je snadné koupit varnou desku. Problém nastane, jakmile dorazí k vám domů. Někdo ho bude muset zapojit.

Připojení varné desky a trouby. Každá žena v domácnosti dává přednost tomu, aby v kuchyni bylo nainstalováno moderní a pohodlné vybavení, které vám umožní ušetřit čas při vaření.

Ohřívač vody pro venkovské domy: účel, požadavky, správná volba Dříve se myslelo, že teplá voda ve venkovském domě. Je nepochybně luxus. Dnes však může každý z nás zajistit chalupě teplou vodu, stačí si koupit, nainstalovat a připojit kvalitní ohřívač vody.

Jak připojit motor z pračky na 220 V Pračky, stejně jako jakýkoli jiný typ zařízení, nakonec zastarají a selžou. Starou pračku můžeme samozřejmě někam odložit nebo ji rozebrat na součástky.

Použití dílů z automatické pračky, která vyšla z módy, je až příliš časté, pokud si majitel zašpiní ruce. A to z dobrého důvodu. I když je spotřebič kvůli poruše jedné nebo více částí zcela nepoužitelný, stále má spoustu užitečných funkcí.

Jak připojit motor pračky Pokud vám zbyl motor z pračky, můžete ho použít. Můžete z něj například udělat brousicí stroj.

Připojení plynové trouby a plynové varné desky Varná deska a trouba jsou nezbytnou součástí každé moderní kuchyně. Díky obrovské nabídce modelů na trhu si můžete pořídit ten správný motor, který bude ladit s vaším současným designem kuchyně.

READ  Pojistka se přepálí při otevření dvířek mikrovlnné trouby

Připojení plynové trouby Profesionální výměna, instalace a připojení plynových trub a prostor za nízkou cenu s 3letou zárukou! NÁKLADY NA VÝMĚNU, INSTALACI A PŘIPOJENÍ PLYNOVÉ TROUBY MIMO MOSKEVSKOU AGLOMERACI. 30

Pokud jste se rozhodli ušetřit nějaké peníze nebo máte nějaké zkušenosti, můžete se vrhnout na zapojení elektrického sporáku sami, ale abyste to mohli udělat, musíte dodržet několik pravidel.

Připojení plynové varné desky Profesionální výměna, instalace a připojení plynového sporáku levně a se zárukou 3 roky! NÁKLADY NA VÝMĚNU, INSTALACI A PŘIPOJENÍ PLYNOVÉHO ROZVADĚČE ODJEZD MIMO MKAD. 30

Zapojení plynové varné desky a trouby Dobrý den! Prosím, poraďte, jak tyto spotřebiče připojit. Zavolal jsem na plynárenskou společnost, kde mi řekli, že pro instalaci druhé baterie je třeba přivařit plynové potrubí.

Připojení plynových varných desek v Petrohradě a Moskvě: Volejte. 8 (812) 344 44 44 a 8 (499) 371 11 11 Proč Lenremont?? Ceny za instalaci a opravy domácích spotřebičů v Petrohradě a Moskvě 1. Standardní připojení pračky a myčky nádobí Vybalení; demontáž přepravních držáků Připojení ke stávajícím vývodům (vypouštění, plnění) Připojení ke stávající zásuvce.

Připojení plynové varné desky Jak připojit plynovou varnou desku: návod krok za krokem Jakmile je proveden výběr plynové varné desky, je zakoupena samotná položka, je to otázka málo. Stačí ji dostat do funkčního stavu.

Připojení elektrických a indukčních varných desek Bosch, Electrolux, Ariston, Gorenje, Hansa, Aeg, Zanussi Při koupi volně stojícího elektrického sporáku jej ve většině případů jednoduše zapojíte do zásuvky.

Zapojení varné desky: návod krok za krokem Když si koupíte varnou desku, stačí ji jen zapojit. V dnešní době si mnoho lidí kupuje neúplnou sadu spotřebičů.

Jak připojit varnou desku k jednofázové a třífázové síti Při nákupu nových spotřebičů se málokdo dívá na požadavky na napájení a marně. Ve starších domech může být instalace těžkých zařízení problematická: možná budete muset pro vyžínač natáhnout samostatné vedení.

Přehrávač médií. Svět nových barev a moderního diváckého komfortu (tipy na výběr) Přehrávač médií pro televizor je zdrojem vysoce kvalitního videa pro vaši obrazovku a nahrazuje přehrávače DVD, které v moderní době nahradily videorekordéry.

Jak vybrat a připojit přijímač k televizoru Televizory jsou nezbytnou součástí interiéru každého domu, vnášejí do něj zvláštní domácí atmosféru.

Jak připojit odsavač par k ventilaci a napájení Kuchyně je místem, kde většina z nás vaří a jí. Hostí lahodné vůně a pachy jídel, které vaříte ve zbytku místnosti.

Jak připojit odsavač par v kuchyni Odsavač par je téměř na úrovni větrací šachty a je v něm otvor Po připojení odsavače par musí být možnost přirozeného tahu, když odsavač par nefunguje Jak to nejlépe udělat?? Mám následující možnosti 1) pro odsavač par, vyvrtat druhý otvor v šachtě a připojit jej přes zpětný ventil.

Návod krok za krokem: Návod krok za krokem Jak připojit odsavač par k ventilačnímu potrubí v kuchyni Hodně záleží na tom, jak je správně nainstalován Jde o světlo, teplo a samozřejmě o to, jak příjemné vůně se mohou linout z vaší kuchyně.

Připojení plynové trouby (instalace)

Naši odborníci vám vestavnou plynovou troubu rychle a kvalitně zapojí.

Nabízíme vám připojení plynové varné desky a plynové trouby!

Naši specialisté mohou váš spotřebič připojit rychle a efektivně.

V případě potřeby se připojte k elektrické síti.

Náklady na instalaci elektrické trouby 2000.

Naši odborníci vám zapojí plynovou troubu podle vašeho přání, přijedeme kdykoli se vám to bude hodit.

Cena zahrnuje odhad potřebného materiálu (těsnění, ucpávky atd.) a práce.П.). Bez příplatků nebo příplatků na místě!

Jak připojit plynovou troubu

 • Připravte plynovou troubu na instalaci tím, že pečlivě vyjmete obal a zkontrolujete, zda není mechanicky poškozená.
 • Demontáž staré plynové trouby, pokud je namontována.
 • Proveďte elektrické připojení, připojte plynovou hadici.
 • Opětovná montáž trouby.
 • Zkontrolujte celou instalaci včetně všech přípojek, zda nedochází k úniku plynu. (K tomu je určen speciální přístroj).
 • Po připojení plynové trouby zkontrolujte, zda spotřebič správně funguje.

Plynové hadice pro připojení spotřebiče a trouby nemusíte kupovat sami. Máme pro vás skladem vhodné materiály a flexibilní plynové hadice s vlnovcem.

С 1.01.Při připojování (instalaci) plynových spotřebičů nebo výměně plynových hadic musí být k dispozici dielektrické vložky!

Podmínky pro připojení plynové trouby

Většina bytů s plynovou kuchyní má jeden kohoutek pro varnou desku.

Co dělat, když potřebujete připojit druhý spotřebič (plynovou troubu)?? Pokusím se odpovědět co nejpodrobněji.

Většinu zákazníků jako první napadne připojit troubu pomocí odbočky ze stejného vodovodního kohoutku, který napájí varnou desku.

Na fotografii jsou příklady připojení plynové trouby! Takové způsoby připojení jsou považovány za nepovolené (porušení)! V případě, že pracovníci společnosti MosGas takové připojení zjistí, jistě obdržíte příkaz k odstranění tohoto porušení.

To je porušením skutečnosti, že každý spotřebič podle SNiP počítá s instalací uzavíracího ventilu, stejně jako v případě připojení plynové trouby přes T-kus jsou navíc závitové spoje. Což Rostechnadzor a Mosgaz považují za nepřijatelné.

Jde o to, že nejčastějším místem úniku je závitový spoj.

Samozřejmě existuje spousta instalatérů, kteří jsou ochotni připojit varnou desku pomocí T-kusu a kteří vám budou tvrdit, že to neporušuje žádná pravidla a že připojení bude bezpečné a spolehlivé!

připojení, plynové, varné, desky, trouby

A v něčem mají určitě pravdu. Pokud jsou všechny spoje správně nainstalovány, nemá to žádný vliv na spolehlivost spotřebiče, ale pravidla jsou stále porušována.

READ  Beznámrazová chladnička s mrazákem na zadní stěně

Na základě výše uvedených skutečností je tedy na vás, abyste se rozhodli, zda troubu osadíte pomocí trojúhelníku, nebo zda provedete svářečské práce a osadíte samostatný kohout pro troubu.

Správné připojení plynové trouby

Obrázek ukazuje svařovanou plynovou přípojku se dvěma kohoutky, jedním pro plynovou varnou desku a druhým pro troubu. V takovém případě si nebudete stěžovat na připojení dvou spotřebičů z jednoho kohoutku! V tomto spojení je minimální počet šroubových spojů.

Důsledky připojení přes T-kus

Dnešních 20.01.2018, v případě zjištění takového zapojení vystaví pracovníci společnosti MosGas předpis, že trouba není správně zapojena, což je třeba napravit.

Společnost MosGas někdy upozorňuje nájemce, že trouba může být násilně odpojena z důvodu neoprávněného připojení, protože specializované organizace nejsou oprávněny troubu takto připojovat.

Instalace plynové trouby svépomocí

Jak vybrat správnou troubu

Než přejdete k výběru trouby, měli byste vědět následující. Existují dvě skupiny trub: samostatné a nezávislé.

První z nich jsou obvykle závislé na varné desce, takže instalace takového zařízení probíhá podle klasického schématu. Varná deska nahoře a trouba pod ní.

Nezávislou troubu lze zase instalovat na libovolné uživatelsky přívětivé místo. Proto je tento typ spotřebiče dnes stále oblíbenější.

Trouba je nezávislá na varné desce a lze ji umístit, kamkoli chcete

Plynové trouby jsou úsporné, protože spotřebovávají mnohem méně zdrojů než jejich elektrické protějšky. Tyto spotřebiče jsou v bytech užitečné, ale dostupnost plynu není doma vždy problémem.

Ale i zde jsou řešením plynové trouby, které v domácnosti ušetří mnoho energie. Při výběru spotřebiče do kuchyně se vyplatí zohlednit vlastní preference.

Rozhodněte se, zda má plynová trouba určité vlastnosti.

Připojení plynové trouby

Instalace začíná správným umístěním trouby do výklenku. Je třeba mít na paměti, že trouba vyzařuje teplo, a proto je důležité dodržet vzdálenost mezi stěnami spotřebiče a výklenkem. V opačném případě může dojít k rychlému selhání spotřebiče v důsledku nesprávného rozložení tepla. Je třeba dodržovat následující vzdálenosti:

 • Mezi zadní stěnou trouby a stěnou musí být vzdálenost nejméně 40 mm;
 • 50 mm na každé straně;
 • Vzdálenost od stěny výklenku ke dnu plynové trouby musí být do 90 mm.

Rozdíl mezi připojením plynového a elektrického spotřebiče spočívá ve správném zapojení napájení. Plynové modely fungují na základě připojení flexibilních hadic k plynovému potrubí.

Pro připojení ke skříni se používá měděná trubka nebo vlnovcová hadice

připojení, plynové, varné, desky, trouby

Pokud je plynový spotřebič závislý na varné desce, musí být obě přívodní plynová vedení připojena ke dvěma samostatným plynovým kohoutům. Pro připojení k centrálnímu přívodu plynu se používá měděná trubka nebo vlnovcová hadice.

Ve většině případů je vhodná trubka s vnějším závitem 0,5″. Stejným způsobem se připojuje kovová trubka nebo vlnovcová hadice. Po instalaci je třeba zkontrolovat, zda je hadice správně připojena.

Vyvarujte se sevření hadice a ujistěte se, že hadice nepřekáží jiným předmětům.

Pozor! Správná instalace předpokládá úplné utěsnění spojovacích míst. Tato práce vyžaduje důkladný přístup a určité dovednosti, takže v případě pochybností je nejlepší vyhledat odbornou pomoc.

Tipy pro opětovné připojení plynového spotřebiče

Hadice by měla být v ideálním případě dlouhá alespoň dva metry. Vyhněte se jakýmkoli „rozšířením“. Nejlepší je mít pouze dva adaptéry, více by jich nemělo být povoleno. Toto jsou nejzákladnější pravidla pro připojení plynových spotřebičů, která je nutné dodržovat při instalaci plynových spotřebičů.

Po kontrole všech součástí a utěsnění připojovacích částí přejděte k nastavení minimálního plamene hořáku, kontaktů termočlánku, který je součástí uzavíracího ventilu.

Varování! Před zahájením používání spotřebiče musíte zkontrolovat, zda nedochází k úniku plynu.

Netěsnosti můžete zkontrolovat nejstarší a nejzákladnější metodou. Stačí použít obyčejnou mýdlovou pěnu a nanést ji na spoje a další místa náchylná k úniku plynu. Pokud mýdlo začne pěnit, znamená to, že došlo k úniku. Chcete-li je odstranit, obraťte se na dodavatele plynu, který vám pomůže, nebo je odstraňte sami.

Většina trub je vybavena různými funkcemi, které vyžadují určitá pravidla pro instalaci a připojení.

Správná a bezpečná obsluha spotřebiče je klíčem k jeho stabilnímu a bezpečnému provozu. Trouba musí být ve své prohlubni trvale upevněna, přičemž je nutné použít pouze bezpečný spojovací materiál.

Plynová trouba musí být instalována na naprosto rovném povrchu, a proto je vhodné využít služeb vodováhy.

Pokud je veškerá práce provedena správně, používání plynové trouby přinese jen potěšení a zpestří jídelníček vaší rodiny a přátel novými, voňavými pokrmy.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS