Plynová varná deska se po uvolnění nezapne

Co dělat, když na varné desce při zapálení zhasne plyn??

Kontrola plynu je automatický systém, který je nutný k zajištění bezpečnosti a snížení rizika úniku propanu. Jeho konstrukce je z hlediska principu jednoduchá: obsahuje malou měděnou součástku ve tvaru mince. Termočlánek. Je připevněn k elektronickému zapalovači, který se spouští stisknutím a otočením knoflíku. Tento snímač (termočlánek) se zahřívá v důsledku přívodu paliva a uvolňuje náboj, který se přenáší na ventil. Pokud mezi jednotlivými částmi není žádný signál, systém přeruší přívod a plamen zhasne.

Častou příčinou takové závady je nedostatečný kontakt mezi termočlánkem a elektromagnetickým ventilem. Méně časté je, když plamen již nedosáhne na teplotní čidlo.

V některých případech řemeslníci nevylučují znečištěný termočlánek, který se kvůli přítomnosti vrstvy nečistot špatně zahřívá. Abyste se takovým situacím vyhnuli, je třeba vždy udržovat sporák v čistotě, včas ho vyčistit a pokud možno zabránit „úniku“ vařených potravin.

Vlastnosti plynových trub

Trh nabízí širokou škálu zařízení od různých výrobců. Podle způsobu ohřevu nádobí se rozlišují plynové, elektrické a indukční sporáky a existují také kombinované modely. Vaření na plynu je u nás levnější než na elektrických hořácích. Mnoho uživatelů tvrdí, že jídlo na otevřeném ohni chutná lépe než pokrmy připravované na elektřině. To vysvětluje oblibu plynových sporáků a varných desek v Rusku.

Většina výrobců vyrábí zařízení, která mohou pracovat jak na síťový plyn, tak na LPG v lahvi. Součástí dodávky jsou obvykle trysky pro různé druhy plynu. Tradiční plynový sporák se skládá z varné zóny se 4 hořáky, přičemž trouba může být také plynová nebo elektrická. Varné desky jsou k dispozici v různých velikostech a mohou mít 1 až 5 až 6 hořáků. Mnoho modelů je nyní vybaveno multifunkčním hořákem WOK: Speciální konstrukce a více řad plamene zajišťují extrémně vysoký výkon, který je mnohem vyšší než u běžných hořáků.

Jako základní materiál pracovní desky se používá smaltovaná nebo nerezová ocel a tvrzené sklo (často nazývané „plyn na skle“). K spolehlivému upevnění nádobí během vaření slouží masivní rošty (stojany), nejčastěji litinové. Převážná většina modelů má mechanické ovládání hořáků v podobě otočných spínačů. Existují však i plynové varné desky s dotykovým ovládáním;. Nezapálení plamene.

plynová, varná, deska, uvolnění, nezapne

Varná deska se nezapálí nebo hoří slabě

Zákazníci si velmi často stěžují, že varné zóny neudrží plamen a oheň zhasne ihned po uvolnění knoflíku. Druhou nejčastější stížností je, že plamen se nezapálí ani při maximálním výkonu. Ve většině případů jsou oba typy závad způsobeny třemi hlavními příčinami:

  • Kontaminace trysek;
  • Porucha termočlánku;
  • Porucha plynové řídicí jednotky (vadný elektromagnetický ventil), pokud je namontována.

Pokud není možné zapálit žádnou z varných zón, je třeba nejprve zkontrolovat připojení k elektrické síti a tlak paliva, např. Pomocí dávkovače paliva nebo zapnutím kotle. Dalším krokem je zjistit, zda počet zapnutých hořáků ovlivňuje intenzitu plamene. Pokud hladina klesá s rostoucím počtem zapálených varných zón, zkontrolujte stav plynové hadice, mohla by být přiskřípnutá.

Pokud je varná deska poháněna válcem, jsou pravděpodobnou příčinou nízkého tlaku prázdné nádoby, které je třeba vyměnit.

Na funkci varné desky má největší vliv provoz.

Během vaření se trysky ucpávají zbytky jídla, tukem a vytékající tekutinou. Nahromaděné nečistoty zmenšují otvory a plamen již nemůže správně hořet. Detergenty mají zásadní vliv. V tomto případě můžete trysky vyčistit jemným drátkem nebo jehlou, není zakázáno to dělat vlastníma rukama, ale pokud takový postup není plodný, další opravu by měl provést odborník.

READ  Proč plynová trouba nezapéká pečivo na povrchu

Hořák plynové varné desky se nezapálí

Pokud se jeden z hořáků nezapálí nebo se zapálí špatně, může být příčinou následující:

  • Ucpaná tryska. Otvor pro přívod plynu je třeba vyčistit jemným drátkem nebo jehlou;
  • Vadná izolace nebo prasklá zapalovací svíčka;
  • Termočlánek je spálený nebo je vadný elektromagnetický ventil (v případě elektrického zapalování varné desky).

Pokud se žádný z hořáků nezapne nebo nefunguje automatické zapalování, zkontrolujte plynové a elektrické připojení. Pokud je připojení v pořádku a varná deska nefunguje, zavolejte technika.

Základy péče o troubu

Péče o troubu je v podstatě stejná jako péče o sporák. Vyčkejte nějaký čas na vyčištění povrchu varné desky.

Existují dva způsoby, jak nečistoty odstranit:

  • Classic. Na vnitřní stěny trouby jednoduše naneste čisticí prostředek, který však nesmí obsahovat žádný prášek nebo abrazivní látky, které by mohly poškodit smalt. Necháte ji působit asi 1-2 hodiny, aby se nečistoty rozpustily. Pak vodní kámen důrazně otřete. Dělejte to však opatrně a používejte měkkou houbu.
  • Hydrolýza. Tato metoda je vhodná zejména pro špinavé, mastné potraviny. Poté dejte tekutý prací prostředek do hrnce s vodou a vložte jej na půl hodiny do trouby vyhřáté na 80-95 °C. Pára nasákne všechny případné nečistoty, které se v ní zachytily, takže je bude mnohem snazší odstranit.

Plynovou troubu můžete čistit dvěma způsoby.

Důležité! Troubu neumývejte, dokud zcela nevychladne! Poté pěnu odstraňte houbou navlhčenou vodou a otřete ji suchým hadříkem.

Dodržováním výše uvedených jednoduchých pravidel udržíte sporák v původním stavu a zabráníte jeho rozbití. Pečlivě sledujte hořáky, troubu a v případě problémů se na spotřebič podívejte zblízka. Pokud nemůžete sami zjistit příčinu poruchy, obraťte se na servisní středisko. Při servisu se ptejte na příčiny závady a postupujte podle doporučení technika. Přečtěte si informativní články na toto téma. A samozřejmě se o svůj plynový sporák pravidelně starejte, aby vám vydržel co nejdéle a poskytoval chutné jídlo!

Krok 9

Doporučujeme, aby průměrní uživatelé vždy dodržovali bezpečnostní pravidla a zdravý rozum. Pokud by vzhledem k povaze poruchy a pokusu o opravu vlastními silami mohlo dojít ke zranění, neopravujte jej sami a zavolejte odborného technika, který má pro opravu spotřebiče potřebné dovednosti a zkušenosti.

Upozorňujeme, že všechny spotřebiče musí být udržovány, skladovány a používány v souladu s pokyny výrobce. Ve většině případů je výsledkem běžné péče to, že spotřebiče vydrží mnohem déle a poruchy jejich majitele neobtěžují jak časově, tak finančně.

U dvou hořáků je vadný spínač zapalování

Občas nastane situace, kdy nelze zapnout dva hořáky pomocí spínače zapalování. Zapálení ohně zápalkou v tomto případě dává pozitivní výsledek. V tomto případě je na vině porucha zapalovací svíčky. Oprava spotřebiče zahrnuje následující kroky: kontrola zapalovací svíčky, její vyčištění, oprava napájecího kabelu. Možná je to ten problém. Pokud je prvek prasklý, je třeba jej vyjmout a nahradit novým.

plynová, varná, deska, uvolnění, nezapne

Chybné tlačítko může způsobit i problém s elektrickým zapalováním sporáku. Tlačítko může být ucpané nečistotami nebo prachem nebo mechanicky poškozené. Pro opravu nefunkčního tlačítka varné desky se tlačítko vymění, nebo pokud je to možné, vyčistí se od prachu a oxidace.

READ  Termostatické hlavice pro radiátory se spodním připojením

Přidejte komentář nebo zpětnou vazbu

Lze u této varné desky vůbec vypnout systém regulace plynu??

plynová, varná, deska, uvolnění, nezapne

Citoval Valeriya: Lze u této varné desky vypnout systém regulace plynu?? Vyčistěte nebo vybrousíte zapalovací svíčku. To je v pořádku. Ale když se budete hrabat v sobě a opravovat systém ovládání plynu na sporáku. Jsi unavený ze života?

Nejlepší je koupit sporák bez těchto systémů regulace plynu. Snadné a bezproblémové. A nemusíte nic nastavovat ani opravovat.

Jenže člověk musí mít ruce a hlavu v pořádku. Nastavení všech termočlánků hořáků trvá 20 minut, ale u trouby to bude trvat déle.

Mám úplně stejný hnědý sporák Gorenje. A úplně stejně. Po stisknutí plynového knoflíku se hořák rozsvítí, ale po jeho uvolnění se hořák rozsvítí. Odchází. Zkusil jsem to podle popisu, vyčistil jsem snímač smirkovým papírem. Výsledek je perfektní. Nyní se vše normálně rozsvítí, stejně jako na ostatních hořácích. Za pět sekund.

Snímač jsem také vyčistil smirkovým papírem. Výsledek je skvělý, aniž byste cokoli rozebírali. Za 3 sekundy se rozsvítí a zůstane svítit. Děkujeme za tip!

Taky jsem měla sporák Gorenje, dlouho se mi otáčelo knoflíkem a pak to na hodinu přestalo fungovat. Sundala jsem horní panel, nebylo to nic těžkého. Čtyři šrouby a dva šrouby pro každý hořák, vytáhla jsem všechny dráty termočlánku, vše dotáhla a vše je v pořádku.Odstranění termopáry není příliš obtížné, po sejmutí víka je vše vidět

je lepší koupit sporák bez plynové regulace, souhlasím s Igorem

Vložil: Alexander Rabinowitz Datum: 24.11.2012 21:32

Chci si koupit plynovou varnou desku odolnou proti výbuchu: regulace plynu pro všechny zdroje plamene. Proč prodejci sporáků uvádějí v popisu modelu: „plynová trouba s regulací“ nebo neuvádějí. Otázky: 1.Znamená to, že tento model nemá plynové ovládání trouby, pokud není uvedeno?? 2.O ovládání plynového hořáku se nic neříká; znamená to, že. Ve výchozím nastavení je tam vždy? 3.Pokud jedno místo spalování plynu, ať už hořák nebo trouba, není blokováno plynovou regulací, jaký smysl má vybavovat systémem další místa? Jaký je rozdíl v tom, kde přicházející plyn naplní kuchyň a pak exploduje??

Přidáno: Maria Ivanova Datum: 25.11.2012 12:14

Alexandře, měl bys používat Gorenje, jako je to moje. Používám ho a nemůžu se ho nabažit. Snadno se zapaluje. Plynová regulace vypne každý hořák několik sekund po zhasnutí plamene. Takže už tři roky mám klid. A mimochodem, spotřeba plynu mých sousedů na jejich starých sporácích je dvakrát vyšší než u mého sporáku. Proč. Nevím. Mají tři kostky pro jednu osobu na měsíc a já mám tři kostky pro čtyři osoby.

Zde je otázka! Vyčistil jsem všechna tepelná čerpadla, jedno funguje, ale po 10 minutách se vypne. Ostatní fungují pouze tehdy, když nepustíte knoflík. Co to může být??

Zamačkejte kontakt termočlánku na těle (je na holém drátu) a budete spokojeni

Sundejte víko, na knoflících pro zapnutí plynu jsou takové malé věci, nevím, jak se jim říká. Stačí je vyndat a vrátit zpět a je to)))). Doufám, že to pomůže

Ano, pokud termočlánek očistíte od žáru a nečistot, funguje!

Dobrý den Jak rychle mohu vyměnit termočlánek v mé trouběZnačka Hansa Model FCGW66002010. Sériové číslo 11075252204708 Produce 52522

Všechno je přesně jako u mě a mé varné desky Gorenje,a vlevo u hořáku,podržte ho zapnutý,nechte ho zhasnout :smutné: Půjdu ho vyčistit 🙂

Čištění jemným smirkovým papírem nepomohlo.Zapnout. Rozsvítí se, a když pustíte knoflík (takříkajíc vlajku). Přestane hořet. Oprava je pohádkově drahá. Výměna plynového kohoutu (ventilu) na hořáku. 5 tisíc 1/3 nákladů na sporák. Odizolování.

READ  Varná deska Bosch se nezapne při zapnuté západce

Děkuji, to pomáhá. Tři roky jsem svou ženu přemlouval, aby si koupila tento sporák. 😆

Kamarádi mi dali 4T.P pro tuto „opravu“, ale ukázalo se, že je to všechno tak snadné! Velmi užitečný článek! Také mám stejný typ vařiče.

Když se trouba namočí, dráty od termočlánku k ventilu zoxidují a jak jsem pochopil, začnou přenášet malé napětí, které se hromadí, vyčistil jsem dráty (jsou jako kytarové struny v opletu) a ohnul je z těla trouby, takže se nedotýkají. Samotné termočlánky nejsou nikdy znečištěné. Všechno už funguje

Otevřel jsem varnou desku, odpojil trubku vedoucí k hořáku (TO NEMĚLO ZAVĚSIT K OTEVŘENÍ VENTILU) Odstranil drát jdoucí od senzoru k ventilu, odšrouboval ventil, opatrně ho vytáhl, odstranil gumu a uvolnil pružinu.Ukousnu třetinu a sestavím ji v opačném pořadí.Nyní vše funguje skvěle.Dobře se vypíná a nemusí se dlouho držet.

Aha, zapomněl jsem. Udělejte z hob KRONA.Chtěl jsem si to vyfotit, ale nemohl jsem najít foťák.

Už jsem měl těch termočlánků plné zuby a rozhodl jsem se jich zbavit. Ukázalo se, že je to velmi jednoduché. Rozebrání vařiče a přístup k elektromagnetickému ventilu. Nezapomeňte vypnout plyn. K odstranění vratné pružiny použijte boční štípací kleště. Natřete dřík superlepidlem a zatlačte na dřík gumovým ventilem. Počkejte 5 minut a voila. Elektromagnetický ventil vždy otevřený. Znovu je sestavte v opačném pořadí.

Cituji Olega: Už mám těch termočlánků dost a rozhodl jsem se jich zbavit. Ukázalo se, že je to velmi jednoduché. Rozeberte vařič a dostaňte se k elektromagnetickému ventilu. Nezapomeňte vypnout plyn. Odstraňte vratnou pružinu bočními frézami. Dřík potřete superlepidlem a zasuňte ho pomocí gumového ventilu. Počkejte 5 minut a voila. Elektromagnetický ventil je vždy otevřený. Znovu je sestavte v opačném pořadí! To je dobrý nápad! Otestoval jsem to sám, gorenje cooker. Důrazně doporučeno v případech, kdy náhradní termočlánky nejsou přijatelné. Děkujeme za tip!

Mýlíte se. Případů je mnoho. Například nechte zapnutý sporák, vyjděte na procházku na zahradu nebo nastavte budík tak, aby svítil. V bongu začal docházet benzín nebo se něco převařilo. Plamen přirozeně zhasne a plyn zaplní obytný prostor a vytvoří smrtelnou koncentraci. Zvláště nebezpečné je, pokud v místnosti spí dítě a není tam žádné větrání, vesnický dům, chalupa.

Nevím, jak je to u jiných varných desek, ale u té mé stačí pro dočasné zablokování regulace plynu v okamžiku zapálení stisknout knoflík větší silou (v okamžiku zapálení) a ventil se nezavře, varná deska se spustí až od druhého cvaknutí, zkoušel jsem foukat do plamene, ventil funguje (vypne plyn). Zjistil jsem to až dnes, plynový sporák je starý osm let. Předtím bylo nutné zapalovací cívky dlouho spouštět a mučit, dokud se termočlánek nezahřál. Čištění termočlánku nepomohlo. Nevím, jestli je to technicky předpokládané, příručka nebyla čtena a je zřejmě navždy ztracena, myslel jsem, že bych ji mohl najít na internetu, ale nefungovalo to.

| Denial of responsibility | Contacts |RSS