Po zapnutí chladicího ventilátoru začne vibrovat

Začne vibrovat, když běží ventilátor chlazení

Skupina: Puget Sounders Zpráva: 18 Registrace: 11.12.2016 Od: St. Petersburg Uživatelské číslo: 16 541

Dobré odpoledne všem.Začal hodně vibrovat, když je zapnutý ventilátor.Historie: Rozhodl jsem se jet s rodinou z Petrohradu do Moskvy. Vyjeli jsme v noci ve 2:00.30. Na dálnici neměl žádné problémy. Dojeli jsme až na Rudé náměstí. Je tam podzemní parkoviště, může někdo vědět, s takovým šroubem na 4 úrovních. Tak jsme tam dojeli, zaparkovali a pak jsem slyšel nejsilnější vibrace, velmi zvláštní. A je jasné, že motor není Trojit a není to on. Vypněte spotřebič a znovu jej spusťte. Žádné vibrace. 40 minut se procházel po červeném náměstí, vrátil se. Nastartuji, uběhnou dvě minuty a pak se znovu ozvou stejné vibrace. Vypnutí. Snažím se nastartovat, ale startér se neotáčí a když vytáhnu klíč, světla zůstávají svítit. Je to, jako by bylo zapnuté zapalování, ale já držel klíč. Zavřel dveře a otevřel je. Nastartoval, vyjel z parkoviště, před semaforem opět vibrace, ale bez zadření motoru. Podíval se pod kapotu. podívám se a je to ventilátor. Jsme zpátky v Petrovi, ale vibrace jsou stále ještě cítit.Napadají mě dvě věci.1) Buď nemá dostatečný výkon, aby se rozjel na plné otáčky, a vibruje. Pokud vím, tak to hodně hoří2) Buď je to mechanická věc, která se mu stala. Ale proč najednou? Buď se nemá zapínat po dobu, kdy jsme byli na cestě, a nezapíná se. Klimatizace nebyla zapnutá a teplota chladicí kapaliny byla 85 stupňů.Možná s tím má někdo problém? Oběžné kolo bylo nedávno vyměněno a původní bylo nahrazeno.

ghalogen

Prohlížení profilu

Skupina: Veteránští řidiči Zpráva: 1 399 Registrace: 3.7.2011 Od: Obninsk 40 rus Uživatel №: 4 069

ghalogen

Zobrazit profil

Skupina: Veteráni členství v klubu 1 399 Registrace: 3.7.2011 Od: Obninsk 40 rus Uživatel №: 4 069

Noc

Zobrazit profil

Skupina: Puget Sounders Zpráva: 260 Registrace: 26.7.2013 Od: St. Petersburg, Krasnogvardeisky District Uživatel №: 10 035

Dobré odpoledne všem.Při zapnutém ventilátoru jsou vibrace silné.Historie: Rozhodl jsem se vzít svou rodinu do Moskvy ze spb. Vyjeli jsme v noci ve 2 hodiny.30. Na dálnici neměl žádné problémy. Jeli jsme přímo na Rudé náměstí. Možná je tam podzemní parkoviště, kdo ví, s tím šroubovacím 4. patrem. Každopádně jsme tam dojeli, zaparkovali a pak jsem uslyšel nejsilnější vibrace, velmi zvláštní. Zároveň je jasné, že motor není Trojit a není to ono. Vypnul jsem ho a nastartoval. Žádné vibrace. Asi 40 minut jsem se procházel po červeném náměstí, vrátil jsem se zpět. Nastartuji motor, uběhnou 2 minuty a pak se stane to samé znovu. Vypnuto. Pokouším se nastartovat motor, startér se neotáčí a když vytáhnu klíček ze zapalování, světla nezhasínají. Takže je to, jako by bylo zapnuté zapalování, ale já držel klíč. Zavřel jsem dveře a otevřel je. Nastartoval, vyjel z parkoviště, před semaforem opět vibrace, ale bez zastavení motoru. Podíval se pod kapotu. a já se podívám a je to ventilátor. Vrátili jsme se k Peterovi, ale stále se ozývají vibrace.Napadají mě dvě věci.1) Buď startér nemá dostatečný výkon pro dosažení plného plynu, a proto vibruje. Pokud vím, spaluje hodně paliva2) Nebo je to mechanický problém s tím, že se něco stalo. Ale proč najednou?? Protože po dobu, kdy jsme byli na cestě, neměla být zapnutá, ale nebyla. Klimatizace nebyla zapnutá a teplota chladicí kapaliny byla 85 stupňů.Má někdo problém?? Nedávno jsem nechal vyměnit lopatku a byla nainstalována původní.

Výše uvedený tip je dobrý.Problém se pravděpodobně vyřeší umytím ventilátoru.

Můj jednou dostal klín na dálnici kvůli ledu a o rok později měl jen nejdivočejší vibrace. V obou případech byla zástrčka na místě, ale v dobrém sněžení, na trati přes otvory odstranit sníh dostane do carlson.

Zkuste ventilátor pořádně opláchnout a při odjezdu z mycí linky. ihned vypněte topení a udržujte otáčky kolem 3000. To proto, aby ventilátor neměl čas zmrznout a pracovat (stačí mít před sebou pořádný mráz)

alan

Zobrazit profil

Skupina: Pigeoworkers Zpráva: 725 Registrace: 27.6.2012 Od: Rostov.na adrese.Donu Uživatelské číslo: 7 020

Dobré odpoledne všem.Když se ventilátor roztočí, dochází k silným vibracím.Historie: Rozhodl jsem se vzít svou rodinu z Petrohradu do Moskvy. V noci ve 2 hodiny jsem vyšel ven.30. Na dálnici neměl žádné problémy. Prošli jsme přímo na Rudé náměstí. Existuje podzemní parkoviště, pokud někdo ví o nějakém s takovým šroubovým pohonem ve 4 úrovních. Tak jsme tam přijeli, zaparkoval jsem a pak jsem uslyšel obrovské vibrace, velmi zvláštní vibrace. A je jasné, že to není motorem, není to motorem. Vypnul jsem ho a nastartoval. žádné vibrace. Asi 40 minut jsem se procházel po červeném náměstí, vrátil jsem se zpět. Nastartuji, uběhnou asi dvě minuty a pak se opět ozve vibrace. Vypnuté zapalování. Pokusím se nastartovat, ale startér nenaskočí a po vytažení klíčku se přístrojová deska nevypne. To znamená, jako by bylo zapnuté zapalování, i když mám klíč v ruce. Zavřel jsem dveře, otevřel je. Nastartuji, vyjedu z parkoviště, před semafory opět vibrace, ale bez zadření motoru. Podíval se pod kapotu. a já se podívám a je to ventilátor. Vrátili jsme se k Petrovi, ale vibrace jsou stále přítomny.Napadají mě dvě věci.1) Buď nemá dostatek energie k dosažení plné rychlosti, a proto vibruje. Buď spaluje hodně paliva, pokud tomu dobře rozumím2), nebo je tento mechanický problém s ním něco špatně. Ale proč najednou? Za dobu strávenou na cestě by se neměl zapnout a nezapnul se. Klimatizace nebyla zapnutá a teplota chladicí kapaliny byla 85 stupňů.Možná s tím měl někdo problém? Mimochodem, oběžné kolo bylo nedávno vyměněno a původní bylo nahrazeno.

Vibrace motoru při volnoběhu, když je motor studený nebo zahřátý: možné příčiny

Hned si povšimneme, že existuje mnoho příčin vzniku vibrací spalovacího motoru, počínaje roztrženými podložkami (podpěrami) motoru a konče vynecháváním zapalování a vypínání pohonné jednotky. Pro přesnější určení je nejprve nutné věnovat pozornost jednomu nebo druhému z příznaků.

READ  Stůl pro šicí stroj vlastníma rukama

Jde o to, že vibrace mohou být konstantní (bez ohledu na zahřátí a zatížení jednotky) nebo se mohou objevovat při určitých provozních režimech (volnoběh nebo vysoké otáčky, za studena nebo za tepla). Vibrace motoru jsou cítit i za studena, ale po zahřátí zcela zmizí. Pojďme prozkoumat.

Nejprve je třeba vzít v úvahu, zda byl motor v poslední době servisován, zda nebyl přehřátý, jak je to dlouho, co byly vyměněny zapalovací svíčky, v jakém stavu je napájecí systém, jak je to dlouho, co byly vyčištěny vstřikovače nebo karburátor atd.д.

 • Pokud byl například motor nedávno rozebrán kvůli generální opravě, je velmi pravděpodobné, že klikový hřídel nebyl po opětovné montáži správně vyvážen. Výsledkem je házení a zvýšené vibrace.
 • Za zmínku stojí také to, že po generální opravě motoru může dojít k nevyváženosti a vibracím způsobeným rozdílnou hmotností dílů sestavy válec-píst. Čím větší je rozdíl hmotností, tím větší jsou vibrace. Z tohoto důvodu zkušení řemeslníci před opětovnou montáží písty, čepy atd. zváží.д.
 • Vibrace jsou často způsobeny zadřením motoru, tj. když jeden nebo více válců z nějakého důvodu nepracuje nebo nefunguje správně. Odstranění příčiny vzrušení motoru obvykle automaticky vyloučí vibrace hnacího ústrojí.
 • Za zmínku stojí také to, že vibrace může způsobovat i nesprávně seřízený rozvodový řemen nebo řetěz. Motor běží nestabilně kvůli problémům s časováním.
 • Mnoho motorů je vybaveno speciálními vyvažovacími hřídeli, které jsou nezbytné pro „tlumení“ vibrací. Problémy s těmito hřídeli se samozřejmě projeví zvýšenými vibracemi motoru.

Nejčastější příčinou vibrací motoru je spodní strana polštářového bloku. Ve skutečnosti se jedná o tlumič. vyrobený z pryže, který pohlcuje vibrace. u mnoha automobilů. Jak víte, guma časem vysychá a praská nebo ztrácí své vlastnosti, když je vystavena technickým kapalinám atd.д. Hlavní věcí je, že motor s poškozeným tlumičem již nemůže pracovat plynule.

 • Pokud jste nedávno přesedlali z jednoho vozidla do druhého, je důležité si uvědomit, že motory se mohou lišit úrovní vibrací. Počet válců, uspořádání a řada dalších prvků ovlivňují úroveň vibrací. Zjednodušeně řečeno, běžný řadový šestiválcový motor může pracovat s menšími vibracemi než čtyřválcový a ještě více než tříválcový motor. V tomto případě nemluvíme o poruchách, protože u konkrétního motoru lze určitou úroveň vibrací považovat za normu.
 • Mnoho motorů je navíc pro snížení vibrací vybaveno tzv. tlumičem torzních vibrací na klikovém hřídeli. Pokud je s prvkem problém, motor bude více vibrovat.

Jak vidíte, v počáteční fázi je důležité určit příčinu zvýšených vibrací. Obvykle stačí vyměnit držák motoru nebo vyřešit problém, který způsobuje vynechávání motoru. Stává se však také, že je třeba rozebrat a opravit samotnou pohonnou jednotku.

Po zapnutí ventilátoru se objeví mírné vibrace a otáčky se zvýší.

chápu to tak, že vibrace motoru jsou způsobeny poklesem napětí a řídicí jednotka nepracuje správně. Jak problém vyřešit?

To nemá nic společného s řídicí jednotkou ? Řídicí jednotka má uvnitř vlastní stabilizátor. Výrazný pokles napětí v baterii způsobuje změny v činnosti regulátoru napětí alternátoru. Alternátor se aktivuje a začne zpomalovat motor. A navíc motor ventilátoru. ne žárovka, má kartáčový sběrač, zatěžovací proud je pulzující, pulzace od elektromotoru. zátěž a alternátoru se mohou překrývat. Problém je buď v relativně staré (nebo jen napůl vybité baterii), nebo spíše v špatném zapojení. Měli byste si ve schématu vyhledat referenční napětí regulátoru a pomocí zkoušečky zkontrolovat, zda odpovídá napětí na svorkách baterie. možná někde v drátech chybí půl voltu.

Není to věc, která by vám dělala starosti.

V zásadě by to samozřejmě mohlo oklamat i řídicí jednotku, ale ne kvůli poklesu napájecího napětí, ale kvůli impulsnímu šumu ve vstupním vedení snímače

Poruchy ventilátoru chlazení: příznaky a řešení

Jak bylo uvedeno výše, spalovací motor je složitý systém, který vyžaduje plynulý chod chladicího systému. To způsobuje přehřívání motoru, které může vést k jeho poškození a případně k nákladným opravám.

Kapalinový chladicí systém je uzavřený systém, ve kterém cirkuluje chladicí kapalina (nemrznoucí směs/tosalín). Princip kapalinového chladicího systému spočívá v tom, že kapalina během provozu motoru cirkuluje pláštěm motoru (kanály v hlavě válců a v hlavě válců), čímž odvádí přebytečné teplo z ohřátých částí.

Horká kapalina pak vstupuje do chladiče, ochlazuje se a vrací se do motoru, aby se ochladila. Při průchodu chladičem proudí ohřátá chladicí kapalina do sítě tenkých trubek. Díky tomu se rychle ochladí. Vzduch proudící nad vozidlem za jízdy také odvádí přebytečné teplo mimo kapotu vozidla.

Pokud však není k dispozici dostatek vzduchu (při volnoběhu v provozu nebo při běhu motoru na volnoběh), kapalinový systém často nestačí. Pak přichází na řadu ventilátor chladiče. Jinými slovy, systém chlazení vzduchem je připojen na.

Je důležité si uvědomit, že pouze pokud tyto dva systémy spolupracují, může být motor účinně chlazen. Pokud je to jednoduché, aktivuje se spínač ventilátoru (čidlo ventilátoru) a ventilátor se zapne. Tím se vytvoří proudění vzduchu a ventilátor běží, dokud není dosaženo optimální teploty.

Když pak snímač obdrží signál o poklesu teploty, ventilátor chladiče se vypne. Mimochodem, pro umístění ventilátoru neexistuje jednotný standard. Lze jej umístit před nebo za chladič. Neexistují ani žádné jasné normy pro konstrukci samotného ventilátoru.

Skládá se z nejméně čtyř lopatek, které jsou k sobě přiloženy pod určitým úhlem, aby se maximalizoval přívod a odvod vzduchu. Nejoblíbenější je oběžné kolo s 8 lopatkami. Z hlediska konstrukce lze pohon ventilátoru rozdělit na 3 typy:

První typ se dnes téměř nepoužívá, zejména v civilních vozidlech, i když se stále používá u výkonných terénních vozidel jako nejspolehlivější. Druhý typ také postupně ustupuje do pozadí. V obou případech by měla být diagnostikována porucha zařízení a příčina poruchy by měla být okamžitě odstraněna.

V tomto případě lze kontrolu často provést svépomocí. Upozorňujeme, že během diagnostiky se může ventilátor náhle rozběhnout a lopatky mohou způsobit vážné zranění osoby. Ohroženy jsou zejména prsty na rukou.

Kontrola ventilátoru chladicího systému

Když se moderní ventilátor porouchá, je třeba vzít v úvahu, že je často elektrický. Problém je obvykle v kabeláži, senzorech, pojistkách atd.д. Mezi hlavní závady ventilátoru patří nejčastější případy poruchy chladicího ventilátoru:

READ  Jak mýt sklenice v myčce nádobí

Ventilátor můžete otestovat několika způsoby. Pokud se ventilátor nezapne, je možné, že nepřijal správný signál. V tomto případě nejprve zkontrolujte celý řetězec tohoto signálu. Pomocí testeru zkontrolujte, zda je vozidlo napájeno. Pokud se tak nestane, je problém v přepálené pojistce nebo špatném kontaktu.

Přiložte napětí k samotnému ventilátoru a zkontrolujte, zda správně funguje. Pokud se otáčí, není to problém. Pokud se ventilátor netočí, zavolejte do servisu. Dojeďte na čerpací stanici vlastním dopravním prostředkem a dodržujte určitá pravidla:

 • Jezděte alespoň 60 km/h. V tomto případě plní vyfukovaný vzduch funkci rozbitého ventilátoru.
 • Při jízdě nastavte topení na maximum, aby se přebytečné teplo rozptýlilo do prostoru pro cestující. V prostoru pro cestující je horko, ale je pravděpodobné, že se motor nepřehřeje;
 • Sledujte ukazatel teploty motoru na přístrojové desce. Když se blížíte k červené zóně, zastavte vozidlo, otevřete kapotu a ochlaďte motor.

Při kontrole teplotního čidla jsou jeho vodiče odpojeny a zkratovány. Pokud je problém na místě, spustí se ventilátor. V tomto stavu můžete zajet do nejbližšího servisu a nechat ho opravit. Pokud ventilátor nefunguje, je pravděpodobně třeba jej vyměnit.

Pokud ventilátor chladiče stále pracuje, je problém způsoben teplotním čidlem, zkratovanými vodiči nebo zaseknutými kontakty relé, když se kontakty nemohou rozepnout a napětí pro chod ventilátoru je stále zapnuté.

termostat může také způsobit nepřetržitý chod ventilátoru chlazení, protože udržuje optimální teplotu motoru. Pokud teplota nemrznoucí směsi překročí 90 °C, otevře se speciální ventil mezi velkým a malým okruhem chladicího systému.

Při poruše termostatu se tento ventil zasekne, nemrznoucí kapalina se často pohybuje pouze v malém kruhu (nedostane se do chladiče, aby se ochladila). V důsledku toho bude ventilátor běžet neustále.

Zapojení potrubního ventilátoru Dalap RCV

Doporučujeme také přečíst si tento článek o tom, proč je motor horký, ale chladič studený. V tomto článku se dozvíte o příčinách přehřátí pohonné jednotky, přičemž chladič chladicího systému není teplý.

Určení tohoto problému není obtížné. Pokud jsou hadice chladiče studené a motor je při dotyku horký, je problém v termostatu. Měli bychom dodat, že zaseknutý ventil termostatu lze obvykle vyřešit poklepáním na těleso termostatu. Pokud to nepomůže, je třeba zařízení vyjmout a vyměnit.

 • Ventilátor se také může spustit předčasně. Pravděpodobně se jedná o poškozené teplotní čidlo, které je třeba vyměnit. Zvažte také typy snímačů. Mohou být určeny pro různé teploty (tzv. „letní“ a „zimní“ teplotní čidla). Fungují podle nastavené teploty. Pokud je použit „zimní“ snímač, je třeba vědět, že je zpožděný a zapíná se o něco později.

shrnout

Je zřejmé, že nízké volnoběžné otáčky mají vliv na stabilitu motoru a v případě vibrací mají na motor devastující účinek. Z tohoto důvodu se nedoporučuje záměrné snižování volnoběžných otáček za účelem úspory paliva, protože následné předčasné opravy motoru by byly mnohem nákladnější.

Za zmínku stojí také to, že vibrace motoru jsou způsobeny jízdou při nízkých otáčkách motoru při jízdě pod zatížením na přeřazený rychlostní stupeň. Tyto vibrace jsou způsobeny detonací motoru. Detonace poškozuje blok válců, písty, vložky klikového hřídele, spojkový koš, setrvačník, součásti převodovky atd.д. Proti detonacím je nutné tankovat palivo s doporučeným oktanovým číslem a včas zařadit rychlostní stupeň odpovídající rychlosti vozidla a stavu vozovky.

Závěrem lze říci, že jakékoli trvalé vibrace motoru (bez ohledu na jejich příčinu) urychlují opotřebení součástí spalovacího motoru, pomocných zařízení a dokonce i karoserie. V důsledku toho motor „havaruje“, hlava válců silně trpí, dochází k úniku těsnění a zadírání stěn válců. ) V některých případech se může klikový hřídel zlomit.

Dlouhodobé používání vozidla se nedoporučuje:

 • v případě vadných podpěr (podložek) v montážních bodech motoru;
 • pokud dochází k silným vibracím a zadrhávání motoru z důvodu nefunkčního válce/válců;
 • pokud dochází k neustálým vibracím v důsledku detonace motoru;

V některých případech se spojovací materiál (matice, šrouby atd.).д.) V důsledku silných vibrací může dojít k nechtěnému vyšroubování klikového hřídele, což může mít nepředvídatelné následky. Z tohoto důvodu je důležité si uvědomit, že zvýšené vibrace motoru při volnoběhu nebo za jízdy, stejně jako vibrace karoserie, mohou být příznakem poruchy samotného motoru, přídavných zařízení, výfukového systému nebo převodovky. V takovém případě je třeba provést okamžitou a odbornou diagnostiku, aby se zjistil problém a provedla se oprava.

ventilátor chladiče se spustí dříve

Druhým extrémem je situace, kdy se ventilátor spustí dříve. V tomto případě se znovu podívejte na teplotní čidlo. S největší pravděpodobností je třeba jej vyměnit. Pokud ovšem senzor není ten správný. Jde o to, že senzory mohou být určeny pro různé teploty, nazývají se také letní a zimní senzory, každý z nich by měl spínat ve svém teplotním rozsahu. Ten se spustí později. A pokud je používáte po celou dobu, může se vám zdát, že se ventilátor zapíná předčasně, ačkoli je včas a vše funguje správně.

Musíte si uvědomit, jak brzy je den. Pokud je předčasné spuštění určeno podle údajů na sdružených přístrojích, není to známkou. Pokud však toto spouštění představuje problém, připojte příslušné zařízení přes diagnostický kanál a zkontrolujte skutečné prahové hodnoty spouštění senzoru.

Chlazení motoru automobilu je nejdůležitějším úkolem. Pokud se motor přehřívá, je nejlepší provést jeho generální opravu. Schopnost provozovat vozidlo za všech podmínek je zajištěna spolehlivým chladicím systémem, který je do značné míry podmíněn správnou funkcí všech jeho součástí. “ alt=““

Zdravím přátele na stránkách opravy aut vlastníma rukama. Chladicí ventilátor chladiče je zařízení, které vhání vzduch na povrch chladicí jednotky a snižuje teplotu nemrznoucí kapaliny (vody) na bezpečnou úroveň.

Ventilátor se nejčastěji spouští automaticky při pomalé a dlouhé jízdě nebo při zaparkovaném motoru s běžící pohonnou jednotkou.

zapnutí, chladicího, ventilátoru, začne, vibrovat

Jak bylo uvedeno výše, ventilátor má jediný úkol. odvádět co nejvíce tepla v blízkosti chladiče a chránit tak motor před přehřátím. Jednotka se automaticky spustí po dosažení maximální přípustné teploty motoru.

V moderních vozidlech VAZ vysílá teplotní čidlo signál do řídicí jednotky, která následně vyšle povel ventilátoru (ale o tom více níže).

Komentáře a názory majitelů 50

Někdy se také teplota chladicí kapaliny změní ze 7 na 8 a po chvíli se vrátí na 7.

READ  Jak určit velikost ventilátoru skříně

Zdá se být v pořádku, ventilátor běží, jak má

Termostatické kompenzátory rozpoznají potřebu chlazení v daném okamžiku a podle toho regulují chladicí systém. Za určitých provozních podmínek lze čerpadlo chladicí kapaliny dokonce zcela vypnout, např. pro rychlé zahřátí chladicí kapaliny. Kromě toho se může zapínat a vypínat také pomocné čerpadlo chladicí kapaliny, které je zodpovědné za chlazení turbodmychadla. To znamená, že intenzitu chlazení lze nastavit nezávisle na otáčkách klikového hřídele motoru. Systém regulace teploty dokáže podle potřeby zapínat a vypínat mechanické čerpadlo chladicí kapaliny i elektrické pomocné čerpadlo chladicí kapaliny a také nastavovat programovatelný termostat. Systém řízení motoru tak dokáže přizpůsobit teplotu chladicí kapaliny jízdní situaci. Tato opatření vedla k dalšímu snížení spotřeby paliva.Systém řízení motoru reguluje následující teplotní rozsahy: 109 °C = úsporný režim 106 °C = normální režim 80 °C = vysoký režim s připojeným řízeným termostatemPokud řídicí jednotka motoru na základě dynamického chování vozidla rozpozná úsporný provozní rozsah, systém řízení motoru zvýší teplotu na 109 °C. V tomto teplotním rozsahu pracuje motor s relativně nízkou spotřebou paliva. Vnitřní tření motoru se při vysokých teplotách snižuje. Vyšší teploty tak přispívají k nižší spotřebě paliva v oblasti nízkého zatížení. Pokud chce řidič využít maximální výkonový potenciál motoru, sníží se teplota v hlavě válců na 80 °C. Tato redukce zajišťuje lepší plnění, což vede k vyššímu točivému momentu motoru. Řídicí jednotka motoru může nyní také regulovat v určitém provozním rozsahu podle jízdní situace. Průtok a výkon lze tedy ovlivnit prostřednictvím chladicího systému.Ochrana systémuPokud dojde během provozu motoru ke zvýšení teploty chladicí kapaliny nebo motorového oleje, určité funkce ve vozidle působí ve směru zvýšení energie pro chlazení motoru.Opatření jsou rozdělena do dvou skupin: Ochrana dílůTeplota chladicí kapaliny 117 °C nebo vyššíTlakoměr a ukazatel teploty oleje v hlavním olejovém kanálu ukazuje teplotu motorového oleje 143 °C nebo vyššíMěření: např. snížení výkonu klimatizace kabiny a nouzové skříně motoruTeplota chladicí kapaliny 122 °C nebo vyššíTlakoměr a ukazatel teploty oleje v hlavním olejovém kanálu ukazuje teplotu motorového oleje 151 °C nebo vyššíMěření: např. snížení výkonu motoru (přibližně o 2 %). až 90 %).

8 čtverců mám normálně, ale 9 se objevuje při nadměrném zahřívání a je doprovázeno zapnutím ventilátoru chlazení. Nikdy jsem neviděl méně než 8 v pohybu. Při zapnutém ventilátoru dochází k vibracím motoru, přesněji řečeno k vibracím karoserie, a to proto, že lopatky ventilátoru jsou pokryty blátem nebo ledem. To se děje v zimě. Vyčistěte oběžné kolo a bude to v pořádku, jinak se zničí relé nebo motor.

Obvykle mám 7 normální, jak nemrznoucí směs a olej šel do myčky dnes a měl chladič a ventilátor umyl myslím, že. Zatím jsem nezaznamenal žádné přehřívání ani vibrace, ale venkovní teplota.15 stupňů Uvidím, až bude skoro mrznout!)

Použil někdo čistič pod kapotou?? Myslím, že je tam nálepka, která to zakazuje.

Ne, není co čistit. Radiátory a ventilátor budou při servisu umyty.

Čistil někdo někdy podvozkovou kapotu pomocí čističe?? Myslím, že je tam nálepka, která to zakazuje.

zapnutí, chladicího, ventilátoru, začne, vibrovat

tam je nálepka pouze na pojistkové skříňce ECU spoluhráči používají k mytí (a pravidelně myjí). zabalí zranitelné jednotky do sáčků a jdou dopředu můžete umýt párou, pokud se bojíte vody Já jsem si umyl s pěnou s aktivním kyslíkem (v OKie Ball) a použil ruční postřikovač.

Pravděpodobně budu jen umýt chladič a ventilátor s petrolejkou a nechat zbytek na jaře umýt a vysušit na jarním slunci. ))

já čistím radiátory párou myslím, že je to bezpečnější zvláště když jsou příliš špinavé.

Víte, my nemáme specializované služby jsou tu jen běžné myčky a běžné drobné služby

já myji párou v běžné myčceparní generátor dnes není až tak exotickýzkuste ho tady někde najít.

Pokusím se nějakou najít, o takové předehře slyším poprvé.!))

Na ventilátoru je pravděpodobně špína Už se mi to stalo. vyčištěný, je pryč.Ale nakonec se to vrátilo(((Asi to budu muset znovu vyprat)!

Změna ventilátoru chladicího systému motoru ze 4 na 8 lopatek vlastníma rukama

Protože si pochvalují výměnu standardního čtyřlopatkového oběžného kola za osmilopatkové, věnujme stroji dárek

Otevřeme kryt, pro větší pohodlí odstraníme pouzdro vzduchového filtru. O pracovním prostoru v motorovém prostoru vozů s 16ventilovými motory nemohu nic říci, ale po vyjmutí vzduchového filtru jsem měl pro práci dostatek místa.

K demontáži rámu ventilátoru je třeba vyšroubovat dvě matice 10×10 a dva šrouby, rovněž 10×10. Dva šrouby a jedna matice jsou v zásadě snadno přístupné, potíže mohou nastat se čtvrtým šroubem. Nachází se v samé spodní části chladiče a brání mu příčník, ke kterému jsou připevněna natahovací ramena.

Máme standardní ventilátor se čtyřlopatkovým oběžným kolem, které potřebujeme vyměnit za osmilopatkové.

Zastavte otáčení oběžného kola pomocí vhodného nástroje a pomocí hlavy 13 vyšroubujte matici upevňující oběžné kolo.

Neztrácejte klíč zasunutý do otvoru v hřídeli motoru, jinak si budete muset vystačit s hřebíkem

Drobné opravy. Jedno z gumových pouzder vyschlo a motor na něm visel. nepomohlo ani trochu větší utažení matice, tak jsem ohnul podložku a utáhl ji. Po tomto postupu hra zmizela.

Nasaďte nové oběžné kolo, pevně utáhněte matici a náš ventilátor je téměř připraven k opětovné instalaci.

Můžete také nainstalovat gumové podložky, aby se vibrace od ventilátoru chladiče méně přenášely na karoserii.

Abych usnadnil nasazení držáku zpět na čep, udělal jsem ve spodním držáku rámu zářez.

Т.к. svorka, která zajišťuje lanko plynu, z pohybu po motorovém prostoru, byl úspěšně roztržen při pokusu o odstranění jsem dočasně omotat kabel s kusem lepicí pásky.

Dojmy z ventilátoru chladiče s 8 lopatkami: Nastartoval jsem a čekal, až se ventilátor rozběhne. Co na to říct? Účinek tam je, ale není nijak ohromující.Samozřejmě, že se auto při spuštění ventilátoru již netřese, ale vůbec není slyšet, že ventilátor pracuje. nic takového. Jen charakter hluku je jiný, více nízkofrekvenční, více směrem k pískání. Výměna ventilátoru trvala jednu hodinu.

Pomohla výměna ventilátoru chladiče odstranit hluk a vibrace??

| Denial of responsibility | Contacts |RSS